Je mening mogen uiten is een randvoorwaarde, als je normen oplegt dan hoeft dat het niet te belemmeren. Je bent te extreem aan het denken over dit idee.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:12 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
het is een randvoorwaarde voor vrijheid.
Bij netjes discussieren hoort ook dat je mensen niet persoonlijk aanvalt.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:14 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Je mening mogen uiten is een randvoorwaarde, als je normen oplegt dan hoeft dat het niet te belemmeren. Je bent te extreem aan het denken over dit idee.
en wie gaat dan bepalen hoe jij je mening wel en niet mag uiten?quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:14 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Je mening mogen uiten is een randvoorwaarde, als je normen oplegt dan hoeft dat het niet te belemmeren. Je bent te extreem aan het denken over dit idee.
Dat is ook juist wat ik impliceer.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:15 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Bij netjes discussieren hoort ook dat je mensen niet persoonlijk aanvalt.
ik heb het niet over discussies zoals hier, ik heb het over alles wat je mag zeggen / schrijven. hoe minder regels hoe beter. en hier heb je een mod om het een beetje in banen te leiden.quote:
post het in feedbackquote:Op dinsdag 10 april 2012 20:21 schreef BansheeBoy het volgende:
Jongens, laten we eerlijk wezen. Nws is er op vooruit gegaan. De mods staan ons helemaal niet in de weg, maar we moeten wel normaal doen. Dat is niet meer dan redelijk.²
Hoe doen we dat met wetten? Hoe doen we dat met alles? Ik denk dat veel Nederlanders er democratisch mee eens zouden zijn als we wat meer fatsoen zouden steken in onze gedrag tegenover anderen. De puurheid van spraak zal uiteindelijk prevaleren. Ik ben geen man die zich focust op uitwerking, maar vooral op creatie van positieve ideëen, maak een democratische keuze tussen taaldeskundigen, psychologen en theologen zou ik zeggen, maar helaas heb ik hier nog geen vaste mening over van hoe dit in zijn werk zou moeten gaan.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:15 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
en wie gaat dan bepalen hoe jij je mening wel en niet mag uiten?
vrijheid is ons grootste goed. die moet je niet inperken met regelzucht.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:21 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Hoe doen we dat met wetten? Hoe doen we dat met alles? Ik denk dat veel Nederlanders er democratisch mee eens zouden zijn als we wat meer fatsoen zouden steken in onze gedrag tegenover anderen. De puurheid van spraak zal uiteindelijk prevaleren. Ik ben geen man die zich focust op uitwerking, maar vooral op creatie van positieve ideëen, maak een democratische keuze tussen taaldeskundigen, psychologen en theologen zou ik zeggen, maar helaas heb ik hier nog geen vaste mening over van hoe dit in zijn werk zou moeten gaan.
Zojuist gedaan.quote:
Je moet altijd de pro's en cons afwegen, volgens mij zou het veel beter uitpakken op deze wijze.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:22 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
vrijheid is ons grootste goed. die moet je niet inperken met regelzucht.
dat is waar vrijheid eindigt, waar een bepaalde groep op een gegeven moment vast legt wat je wel en niet mag opschrijven / uiten.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:26 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Je moet altijd de pro's en cons afwegen, volgens mij zou het veel beter uitpakken op deze wijze.
Nee, nog een keerquote:Op dinsdag 10 april 2012 20:27 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
dat is waar vrijheid eindigt, waar een bepaalde groep op een gegeven moment vast legt wat je wel en niet mag opschrijven / uiten.
verbied het me maar om te uitenquote:Op dinsdag 10 april 2012 20:55 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Nee, nog een keer, je begrijpt het te extreem. De wijze hoe =/= wat je zegt.
Hoe jij praat en wat jij zegt vind ik prima, een mening mag je altijd zeggen, maar laten we de formule die wij gebruiken normaliseren.quote:
nou ik ben dus tegen. omdat. vrijheid.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:57 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Hoe jij praat en wat jij zegt vind ik prima, een mening mag je altijd zeggen, maar laten we de formule die wij gebruiken normaliseren.
Dat is geen argument, de wetten van de samenleving verhouden ons ook van totale vrijheid, waarom? Omdat het de mensen beschermt. Dat is ook exact wat dit zou doen.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:59 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
nou ik ben dus tegen. omdat. vrijheid.
Het is grootschalig zendelingenwerk. Dat is onwenselijk. Dat is al onwenselijk van het christendom om of het even welk sprookje, maar van de islam zoals die door salafisten wordt beleefd is het ronduit gevaarlijk. En reken maar dat er in die koran genoeg zit wat naar hun verwijst, ongetwijfeld bv een voorwoord, pamfletten ed die verwijzen naar hun moskeen, groepen, websites en telefoonnummers.quote:Op dinsdag 10 april 2012 20:05 schreef Ludd het volgende:
[..]
Hebben ze nu alleen Korans uitgedeeld, of nog meer?
Als ze alleen Koran's uitdelen is dat toch prima? Dat zou jij toch eigenlijk toe moeten juichen.
Als het echt zo'n verschrikkelijk boek is als jij wil doen vermoeden, ben je toch alleen maar blij als meer mensen daar kennis van nemen?
Wij gunnen heel de wereld de Islam. Wij zijn overtuigd van ons gelijk en gunnen dat iedereen. Van dwang is echter geen sprake. Die Koran hoef je dus niet aan te nemen. Het is toch prachtig om te zien, zeker als Moslim, dat er zoveel westerlingen bekeren. Alleen al in mijn vriendengroep heb ik er 4. En het is trouwens geen kwestie van bekeren, maar van terugkeren naar de Islam. Je wordt er nl. mee geboren.quote:Op dinsdag 10 april 2012 21:24 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Het is grootschalig zendelingenwerk. Dat is onwenselijk. Dat is al onwenselijk van het christendom om of het even welk sprookje, maar van de islam zoals die door salafisten wordt beleefd is het ronduit gevaarlijk.
Als dat laatste zo is, heb je een punt.quote:Op dinsdag 10 april 2012 21:24 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Het is grootschalig zendelingenwerk. Dat is onwenselijk. Dat is al onwenselijk van het christendom om of het even welk sprookje, maar van de islam zoals die door salafisten wordt beleefd is het ronduit gevaarlijk. En reken maar dat er in die koran genoeg zit wat naar hun verwijst, ongetwijfeld bv een voorwoord, pamfletten ed die verwijzen naar hun moskeen, groepen, websites en telefoonnummers.
Dat begrijp ik niet. Als moslims een kind krijgen wordt de sjahada misschien ingefluisterd, maar als geboren wordt in een Christelijk gezin, hoezo keer je dan terug naar de Islam, als in dat je er in geboren bent? Dat volg ik even niet.quote:Op dinsdag 10 april 2012 21:30 schreef BansheeBoy het volgende:
En het is trouwens geen kwestie van bekeren, maar van terugkeren naar de Islam. Je wordt er nl. mee geboren.²
Wij geloven dat de Islam hoort bij de natuurlijke aanleg van de mens.quote:Op dinsdag 10 april 2012 21:34 schreef Ludd het volgende:
[..]
Dat begrijp ik niet. Als moslims een kind krijgen wordt de sjahada misschien ingefluisterd, maar als geboren wordt in een Christelijk gezin, hoezo keer je dan terug naar de Islam, als in dat je er in geboren bent? Dat volg ik even niet.
Volgens de islam wordt iedreen geboren als moslim ofzo. Tot je 7e ben je dan moslim omdat je dan nog onschuldig bent. En daarna blijf je moslim, of dwaal je af.quote:Op dinsdag 10 april 2012 21:34 schreef Ludd het volgende:
[..]
Dat begrijp ik niet. Als moslims een kind krijgen wordt de sjahada misschien ingefluisterd, maar als geboren wordt in een Christelijk gezin, hoezo keer je dan terug naar de Islam, als in dat je er in geboren bent? Dat volg ik even niet.
En welke stroming precies? Is de mens van nature soenniet? Of sjiiet? Of een andere stroming?quote:Op dinsdag 10 april 2012 21:38 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Wij geloven dat de Islam hoort bij de natuurlijke aanleg van de mens.²
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |