Olla,
Deze week twee jaar geleden zijn mijn vrouw en ik verhuisd naar een nieuwbouwwoning. Het viel ons al op dat dat huis opeens vrij snel werd opgeleverd, anderhalve maand eerder dan de indicatie, maar goed, je wilt verhuizen, dus blij. Na anderhalve week schilderen in het casco opgeleverde pand, hebben wij een meneer vloeren laten leggen. Mooi laminaat op de benedenverdieping, Novilon op de eerste etage en de zolder (die uit een ruimte bestaat.
Vorig jaar ontstonden er ineens vreemde vlekken in het vinyl op zolder. Roodbruine verkleuringen, over de hele linie. Na een tijdlang gesteggel met de fabrikant, die zei dat wij die vlekken zelf moesten hebben gemaakt door iets chemisch te morsen, iets wat wij wisten dat we niet hebben gedaan, heeft de fabrikant uit coulance nieuw zeil aangeboden. Het mannetje dat onze vloeren had gelegd zou het uit service voor ons gratis leggen. Heel fijn allemaal.
Tot dat mannetje gisteren kwam om dat te doen, het zeil wegtrok en de dure ondervloer (bedoeld om het zeil lekker lang mee te laten gaan) én het vinyl compleet beschimmeld bleken te zijn. Even was ik bang dat we, zonder het te weten, een lekkende wasmachine op zolder hadden, maar juist het stuk bij de wasmachine was niet beschimmeld. Het beton op zolder lag ook helemaal onder gelig, gedroogd schimmelspul. Dus nu hebben wij in plaats van mooi nieuw zeil een schimmelige betonvloer die een paar weken moet drogen, en is zestien m2 aan Novilon en ondervloer twv 600 euro naar de knoppen.
![414946_3564882888342_1460991309_3254789_1797459551_o.jpg]()
Wij maken ons ook grote zorgen over de vloeren op de eerste en begane grond, want ook daar roken wij weleens wat gronderigs (wat wij vreemd vonden in een nieuw huis) en op de eerste verdieping hebben wij in het begin ook last gehad van bollen van de ondervloer (wat dat mannetje in de eerste maand heeft opgelost door randjes weg te snijden).
Volgens mij is de woningbouwvereniging hiervoor aansprakelijk, want als je de sleutel van een huis krijgt, mag je toch aannemen dat hij stoffeerklaar is?
Kon de woningbouw gisteren niet bellen omdat ze vrijdagmiddag dicht zijn, maar ben uiteraard van plan om ze maandag hierop aan te spreken. Iemand enig idee hoe dat zit met de aansprakelijkheid?
V.
Ja inderdaad, V. ja.