Indrukwekkend inderdaad.quote:Op zaterdag 17 maart 2012 12:00 schreef Marie30 het volgende:
Zo sloot Het Nieuws hier gisteren de uitzending op de dag van nationale rouw.
Niet kijken als je niet wil huilen:
Fijn, de Belgische variant van de Westboro Baptist Church.quote:Op maandag 19 maart 2012 05:34 schreef TLC het volgende:
Eigenlijk zouden die gestoorden gasten van die sekte in de bus hebben moeten zitten ipv die kinderen![]()
nos.nl ;
In België is ophef ontstaan nadat een aantal kerkdiensten is verstoord, waar stil werd gestaan bij het dodelijke busongeluk in Zwitserland. In Lommel stond een groepje mensen tijdens de zondagsmis op en riep in het Duits dat het ongeluk "een straf van god is geweest". In Heverlee, Aarschot en Leuven vonden soortgelijke incidenten plaats.
Dirk de Gendt, de deken van Leuven, zei dat sekteleden misbruik proberen te maken van de situatie. Volgens hem riepen ze dat de kerk abortus heeft toegelaten en dat daarom het ongeluk is gebeurd. De Gendt heeft de Belgische politie op de hoogte gesteld van zijn vermoedens.
Hij noemt de uitlatingen zeer ongepast. "Dit drama roept al meer dan genoeg schuldvragen op. Zulke beweringen voor de voeten van de ouders en hulpverleners werpen kan echt niet."
Ook gezien ja. Compleet van de pot gerukt.quote:Op maandag 19 maart 2012 09:34 schreef Copycat het volgende:
Die demonstranten. Te walgelijk. Doet me denken aan The Phelps Family.
Vooropgesteld: ik wil niks afdoen aan het leed en het verdriet van de nabestaanden en evenmin aan de ernst of de impact van de gebeurtenissen. Maar moet zo'n herdenkingsdienst nou werkelijk op drie landelijke tv-zenders worden uitgezonden?quote:Herdenkingsdienst
De herdenkingsdienst in Lommel is woensdag rechtstreeks te volgen via de NOS, RTL en SBS.
De uitzending is vanaf 10.25 uur te zien op Nederland 1, RTL7, Journaal24 en NOS.nl. SBS wil de dienst rechtstreeks uit te zenden op de website van Hart van Nederland.
De herdenkingsdienst vindt plaats in de Soeverein Arena, waar plek is voor 5000 tot 6000 mensen.
Heb je ooit om 10:25 's ochtends iets 'nieuwswaardigers' gezien dan de uitvaart naar aanleiding van een ongeluk?quote:Op maandag 19 maart 2012 16:08 schreef Boldface het volgende:
[..]
Vooropgesteld: ik wil niks afdoen aan het leed en het verdriet van de nabestaanden en evenmin aan de ernst of de impact van de gebeurtenissen. Maar moet zo'n herdenkingsdienst nou werkelijk op drie landelijke tv-zenders worden uitgezonden?
Die herdenkingsdienst (niet te verwarren met het nieuwsfeit) is een privé-aangelegenheid. Voor zover zoiets al op tv moet worden uitgezonden, zou dat hooguit op een lokale of regionale zender moeten zijn.
Ik begrijp werkelijk niks van dit soort "hijgerigheid". Wat is in vredesnaam de meerwaarde ervan om zo'n dienst op de landelijke televisie uit te zenden? We slaan echt door in hysterie. En bovendien is dit een privé-aangelegenheid, iets dat thuishoort in de kringen van familie, vrienden en bekenden.
Ik heb liever beide niet: geen cameraregistratie van het verdriet (welk doel dient dat in vredesnaam) en ook niet het lastigvallen van genodigden bij de uitgang (wat gaat er door u heen...).quote:Op maandag 19 maart 2012 16:34 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
Heb je ooit om 10:25 's ochtends iets 'nieuwswaardigers' gezien dan de uitvaart naar aanleiding van een ongeluk?
Ik ben die overdreven aandacht ook zat, maar liever dat er een cameraregistratie van het verdriet is, dan dat de genodigden bij de uitgang van de mis lastig gevallen worden.
Wmb hoeft die dienst niet uit te worden gezonden, maar aan de andere kant zullen er genoeg kijkers zijn die familileden/kennissen verloren zijn en door het grote aantal kinderen dat overleden is, niet bij de dienst aanwezig kunnen zijn.
Het gaat niet door in een kerk maar in de Soeverein. Dat is een concert arena die plaats biedt aan 5000 mensen. 2500 zijn genodigden de anderen zijn voor 'het gewone volk'. Er worden buiten schermen opgesteld. Ik ben het wel eens met je post.quote:Op maandag 19 maart 2012 16:47 schreef Boldface het volgende:
[..]
Ik heb liever beide niet: geen cameraregistratie van het verdriet (welk doel dient dat in vredesnaam) en ook niet het lastigvallen van genodigden bij de uitgang (wat gaat er door u heen...).
Bovendien: waarom zou je als familielid of kennis van een niet-overleden kind aanwezig willen zijn bij een dienst voor overleden kinderen die je verder niet kent? Als de kerk niet groot genoeg is, zet dan desnoods ergens een videoscherm in een aangrenzend gebouw.
Maar waarom dit soort leed - hoe triest ook - breed uitgemeten op de landelijke tv moet, is mij echt een mysterie.
dat is toch geen reden? Stel Arnie komt straks met de welbekende arena uit het oude Rome, wat langgestraften en oppositieleiders worden tegen over elkaar gezet op leven en dood, inclusief de levensgevaarlijke dieren. Primetime op onze campingzender, veel bloed en afgehakte hoofddn gegarandeerd.quote:Op maandag 19 maart 2012 17:37 schreef terrestrial het volgende:
Men hoeft de TV niet aan te zetten dat is je eigen keuze. Ik vind het juist goed dat het wordt uitgezonden. Ook ben ik een voorstander van het publiceren van die foto's van de kinderen. Waarom dat politiek correcte gedoe? In het buitenland en op de sociale netwerken worden de foto's van het blog toch massaal gepubliceerd. Bovendien het geeft de slachtoffers een gezicht en daardoor voelt iedereen zich meer betrokken, zo is dat nu eenmaal.
Ik wil me niet mengen in de discussie of het publiceren van die foto's wel of niet ethisch is. Maar je eerste zin is pertinent onwaar.quote:Op maandag 19 maart 2012 19:56 schreef TLC het volgende:
Ik denk ook dat als de betrokken families er niet mee hadden ingestemd ze die foto s ook nooit hadden laten zien, bovendien gebeurt het meestal dat op een rouwkaartje een foto staat en in de kerk kan dan iedereen zo'n rouwkaartje pakken. Nu staat er alleen een camera bij.
Vandaar ook dat ik begon met... ik denkquote:Op maandag 19 maart 2012 20:16 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Ik wil me niet mengen in de discussie of het publiceren van die foto's wel of niet ethisch is. Maar je eerste zin is pertinent onwaar.
Toen de eerste foto's reeds gepubliceerd werden zaten de ouders nog in Zwitserland. Er is geen toestemming gevraagd noch verkregen. Het nieuwsblad bijvoorbeeld heeft de foto's van Facebook en de schoolsite gehaald en op de voorpagina van hun krant gepubliceerd.
Dat is niet helemaal waar, als persoon heb je ook nog je rechten.quote:Op maandag 19 maart 2012 20:27 schreef Piet_Piraat het volgende:
Het staat nu eenmaal online en zo werkt het tegenwoordig, geen stoppen aan.
Behalve wanneer iedereen niets meer upload op zulke sites
Ja ho maar zegquote:Op maandag 19 maart 2012 16:08 schreef Boldface het volgende:
[..]
Vooropgesteld: ik wil niks afdoen aan het leed en het verdriet van de nabestaanden en evenmin aan de ernst of de impact van de gebeurtenissen. Maar moet zo'n herdenkingsdienst nou werkelijk op drie landelijke tv-zenders worden uitgezonden?
Die herdenkingsdienst (niet te verwarren met het nieuwsfeit) is een privé-aangelegenheid. Voor zover zoiets al op tv moet worden uitgezonden, zou dat hooguit op een lokale of regionale zender moeten zijn.
Ik begrijp werkelijk niks van dit soort "hijgerigheid". Wat is in vredesnaam de meerwaarde ervan om zo'n dienst op de landelijke televisie uit te zenden? We slaan echt door in hysterie. En bovendien is dit een privé-aangelegenheid, iets dat thuishoort in de kringen van familie, vrienden en bekenden.
Dat heb ik ook. Misschien dat een grote groep mensen het onetisch of ronduit bot vindt, maar dat slachtoffers een gezicht krijgen doet mij persoonlijk heel veel. Heb de foto's op die blog van die klas ook bekeken toen t nog online stond, en dan breekt je hart gewoon als je al die vrolijke kinderen op die foto's ziet.quote:Op maandag 19 maart 2012 17:37 schreef terrestrial het volgende:
Men hoeft de TV niet aan te zetten dat is je eigen keuze. Ik vind het juist goed dat het wordt uitgezonden. Ook ben ik een voorstander van het publiceren van die foto's van de kinderen. Waarom dat politiek correcte gedoe? In het buitenland en op de sociale netwerken worden de foto's van het blog toch massaal gepubliceerd. Bovendien het geeft de slachtoffers een gezicht en daardoor voelt iedereen zich meer betrokken, zo is dat nu eenmaal.
Bronquote:limburg > lommel
Bart Peeters en Scala op afscheidsplechtigheid in Lommel
De stad Lommel heeft een aantal artiesten aangesproken om op de afscheidsplechtigheid van de overleden leerlingen en leraar van 't Stekske een of meerdere liedjes te brengen. Scala en Bart Peeters antwoordden positief.
Clouseau wilde graag, maar haakte af op de keuze van het nummer ‘Lied voor Jou’, een nummer van Bob Savenberg dat nummer van Bob Savenberg dat ooit op de B-kant van ‘Altijd heb ik je lief’ stond. “Kris en Koen hebben dat nummer nooit live gespeeld”, zegt het management van Clouseau. Het nummer zal wel worden gedraaid.
Lommelaar Luc Morren (foto) werd aangetrokken om de herdenkingsplechtigheid te regisseren. Morren studeerde in 1990 af als docent klassieke dans aan de academie in Tilburg. Hij is choreograaf bij Pantarei, Stichting Dans en Imago Tijl. Voor dit laatste regisseerde hij reeds grotere voorstellingen.
Gewonden niet aanwezig
Vijf Lommelse kinderen die de busramp in Zwitserland overleefden, liggen nog altijd in het Universitair Ziekenhuis Gasthuisberg in Leuven. Ze zullen zo goed als zeker niet aanwezig zijn op de afscheidsplechtigheid van hun klasgenootjes komende woensdag in de Soeverein. Twee Lommelse kinderen liggen nog altijd in een ziekenhuis in het Zwitserse Lausanne.
Ook de andere gewonde Lommelse kinderen zullen morgen zo goed als zeker niet aanwezig zijn.
Veerle Vanheukelom (37), de administratief medewerkster van 't Stekske die als begeleidster meeging op skiklassen, wordt vandaag in intieme kring begraven in Lommel-Heide-Heuvel. Haar neefje, Sam Geboers (11) overleefde het busdrama wel.
quote:Op woensdag 21 maart neemt Lommel in de Soeverein Arena afscheid van de slachtoffers van de busramp in het Zwitserse Sierre. De plechtigheid start om 10.30 uur met het binnenbrengen van de 15 kisten en 2 foto‘s van de overleden slachtoffers door militairen van het Belgische leger.
De plechtigheid zal een bezinningsmoment zijn met teksten van onder andere de familie en vrienden van de slachtoffers, de school en het stadsbestuur van Lommel. Persoonlijke, levensbeschouwelijke overtuigingen zullen een plaats krijgen tijdens de intieme familiale afscheidsmomenten.
Ter hoogte van de hoofdingang van de Soeverein worden twee grote schermen voorzien waarop de mensen buiten de plechtigheid kunnen volgen. Er wordt aan alle aanwezigen expliciet gevraagd om geen foto’s of beelden te nemen in de zaal.
De plechtigheid zal vanaf 10.30 uur live uitgezonden worden, in samenwerking tussen VRT en VTM. Deze beelden zullen ter beschikking gesteld worden van andere regionale en (inter)nationale zenders.
Mensen die bloemen willen meenemen, kunnen die leggen aan de pylonen aan de hoofdingang van de Soeverein Arena. Daar wordt eveneens een troostmuur ingericht waar iedereen aandenkens en tekeningen kan ophangen.
Verder hebben het Belgische koningspaar, de Nederlandse prins Willem Alexander en prinses Maxima, premier Di Rupo, de Nederlandse premier Rutte en de voorzitter van de Europese Raad Herman Van Rompuy hun aanwezigheid op de afscheidsplechtigheid bevestigd.
De Soeverein, Lommel
http://www.telegraaf.nl/b(...)krijgen_straf__.htmlquote:Bond straft rouwende jeugdvoetballers Lommel
LOMMEL - De jeugdploegen van de Belgische voetbalclub Lommel United moeten hun verdriet om het busongeluk duur bekopen. Ze waren afgelopen weekend te zwaar aangeslagen om te spelen. Daarom lijden de 22 elftallen een reglementaire 5-0 nederlaag.
De club krijgt bovendien een boete van de Belgische voetbalbond en moet ook de kosten van de scheidsrechters vergoeden. Lommel United reageert verbijsterd op de straf. „Deze kinderen krijgen het signaal dat je beter geen respect en medeleven betuigt, je wordt er gewoon voor afgerekend”, meldt de club dinsdag op de website.
Bij het busongeluk vorige week in Zwitserland kwamen 17 mensen uit Lommel om het leven.
quote:De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) fluit het Provinciaal Comité Limburg terug na het opleggen van forfaitnederlagen voor de jeugdploegen van Lommel. De club had afgelopen weekend al haar wedstrijden afgelast uit solidariteit met de slachtoffers van het busongeval in Zwitserland.
Het Provinciaal Comité Limburg had zich eerder vanavond van zijn smalste kant laten zien. De jeugdploegen van Lommel United speelden vorig weekend niet uit respect voor de slachtoffers van de busramp in Zwitserland. Hun beloning voor die solidariteit? Een 5-0-forfaitnederlaag.
Lommel United gelastte alle wedstrijden vorig weekend af na het tragische busongeval waarbij kinderen uit de Lommelse basisschool 't Stekske betrokken waren. De KBVB verleende het eerste elftal, dat in de tweede klasse tegen Eendracht Aalst moest aantreden, en de nationale jeugdploegen onmiddellijk uitstel. Maar de provinciale en gewestelijke ploegen krijgen minder medelijden. Niet alleen krijgen alle ploegen die niet in actie kwamen een 5-0-forfaitnederlaag, de club krijgt ook een financiële boete en moet bovendien nog eens alle kosten (waaronder scheidsrechterskosten) terugbetalen.
"Wij vinden het onbegrijpelijk dat het Provinciaal Comité Limburg niet meer begrip toont voor een initiatief dat voor ons als club recht uit het hart komt", reageert voorzitter Frans Luyckx op de clubwebsite. "Deze kinderen krijgen het signaal dat je beter geen respect en medeleven betuigt. Je wordt er gewoon voor afgerekend."
Is reeds in een recordtempo rechtgezet:quote:Op dinsdag 20 maart 2012 22:24 schreef qu63 het volgende:
Dit is toch niet te geloven...
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)krijgen_straf__.html
-edit- En ook op fok -> Bond straft rouwende jeugdvoetballertjes
Bronquote:KBVB herroept beslissing: rouwende jeugdteams Lommel krijgen geen forfait
dinsdag 20 maart 2012, 21u17
Lommel United rouwde, maar wordt daarvoor beboet
Uit respect voor de slachtoffers van het busongeval in Zwitserland speelden de provinciale en gewestelijke jeugdploegen van voetbalclub Lommel United afgelopen weekend niet. De 'beloning' van de voetbalbond voor zoveel medeleven? Een 5-0 forfaitnederlaag én een boete voor de club. De KBVB fluit het Provinciaal Comité Limburg nu terug.
De beslissing om de wedstrijden af te gelasten kwam van het voltallige bestuur van de club. De wedstrijd van de eerste ploeg (tegen Aalst) werd uitgesteld en ook de nationale jeugdploegen kregen uitstel. 'Al onze nationale jeugdploegen kregen van het Belgische Voetbalbond onmiddellijk uitstel, maar alle 22 provinciale en gewestelijke ploegen worden bestraft met forfaitcijfers', klinkt het bij Lommel United.
Boete
'Onze club krijgt een financiële boete, en alle overige kosten (scheidsrechters en dergelijke) moeten vergoed worden. Het uitstel werd woensdag aangevraagd, ons inziens had het Provinciaal Comité Limburg nog voldoende tijd om een andere regeling uit te werken. Komt daarbij dat drie ploegen aansluiting verliezen in de titelstrijd, iets waar dit jeugdig geweld al maanden zijn best voor doet. Het was niet de bedoeling dat er nog meer ongelukkige mensen zouden rondlopen in Lommel', verduidelijkt Lommel United dinsdagavond op zijn website.
Respectloos
'Wij vinden het onbegrijpelijk dat het Provinciaal Comité Limburg niet meer begrip toont voor een initiatief dat voor ons als club recht uit het hart komt. We zijn tenslotte bezig over jeugdspelers. Deze kinderen krijgen het signaal dat je beter geen respect en medeleven betuigt, je wordt er gewoon voor afgerekend', klinkt het bij Lommel. De KBVB floot dinsdagavond het Comité terug: Lommel wordt niet bestraft.
Gelukkigquote:Op dinsdag 20 maart 2012 23:06 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Is reeds in een recordtempo rechtgezet:
[..]
Bron
Ja: Belgische schoolkinderen komen om bij ongeluk #5quote:Op woensdag 21 maart 2012 00:41 schreef johnnyblaze11 het volgende:
Komt het morgenvroeg live op de televisie? Op de Nederlandse zenders of op Ketnet/Canvas?
Mvg
Nee jij trekt volle zalen...quote:
Mwah, ze noemen hem niet voor niets de weglachpremierquote:Op woensdag 21 maart 2012 11:45 schreef Marie30 het volgende:
Hij bedoelt het vast niet zo... maar die grijns kwam mi vrij ongepast over.
Dat viel mij ook op inderdaad, gelukkig trok hij in de zaal met alle nabestaanden en kistjes een gepaster gezicht.quote:Op woensdag 21 maart 2012 11:45 schreef Marie30 het volgende:
Hij bedoelt het vast niet zo... maar die grijns kwam mi vrij ongepast over.
Ik heb het snel weer uitgezet na het zien van één toespraak. Dat was wel weer genoeg ellende voor een dag...quote:
Ah dat had ik wel willen zien.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |