Naamsbekendheid, had nog niet eerder van kvm gehoord en hiervoor altijd Virtualbox gebruikt.quote:
Ik wou even Arch Linux op de virtuele machine van een vriend installeren. Dat was dus echt een ramp! Uitzoeken welke video drivers VirtualBox nodig heeft, etc.quote:Op donderdag 15 maart 2012 13:40 schreef Aneurism het volgende:
Opgelost:
cd /
ls
cd home
ls
cd root
ls
mkdir Temp
cd Temp/
ls
wget http://download.virtualbo(...)0-76795.vbox-extpack
VBoxManage extpack install Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.1.10-76795.vbox-extpack
VBoxManage controlvm puppet savestate
VBoxManage list runningvms
VBoxManage controlvm NLSRV-0002.ctrl savestate
service vboxdrv restart
VBoxManage startvm puppet
VBoxManage NLSRV-0002.ctrl puppet
VBoxManage startvm NLSRV-0002.ctrl
Weeeee, je hebt dus kennelijk additions nodig voordat het werkt, en je moet vboxdrv service herstarten.
Centos is goed te installeren, alleen die Guest Additions zijn een ramp.quote:Op donderdag 15 maart 2012 19:21 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ik wou even Arch Linux op de virtuele machine van een vriend installeren. Dat was dus echt een ramp! Uitzoeken welke video drivers VirtualBox nodig heeft, etc.
Bij ATI en Nvidia is dat lekker vanzelfsprekend. Xf86-video-ati e.d.
Herstarten van de betreffende service zou genoeg moeten zijnquote:Op vrijdag 16 maart 2012 07:36 schreef Aneurism het volgende:
Probleem met OpenLDAP opgelost: Reboot was de fix... Alsof ik in Windows zit.
quote:Op donderdag 15 maart 2012 15:36 schreef Aneurism het volgende:
Vandaag en gisteren voor groot deel OpenLDAP proberen te installeren op een Centos 5.8 virtualserver. Alles configureerd volgens documenten op centos.org en openldap. Wil ik de service starten krijg ik failed.
in /var/log/messages staat geen entry
quote:Op vrijdag 16 maart 2012 07:55 schreef wdn het volgende:
[..]
Herstarten van de betreffende service zou genoeg moeten zijn
Vervelend.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 09:38 schreef Aneurism het volgende:
[..]
[..]Dat had ik neergezet: Herstarten service was failed en geen log entries in messages of in /etc/logs/ (helemaal niets met ldap of slapd). Groot was mijn verbazing toen ik zag dat op mijn remmina sessie ik dezelfde machine zag opstarten en de slapd service gewoon ging starten. Een status check bleek hij ineens running te zijn. Niet de eerste keer dat ik moest herstarten, Virtualbox, puppet zijn allemaal pakketten geweest waarvoor ik moest herstarten.
Aha. Vreemdquote:Op vrijdag 16 maart 2012 09:38 schreef Aneurism het volgende:
[..]
[..]Dat had ik neergezet: Herstarten service was failed en geen log entries in messages of in /etc/logs/ (helemaal niets met ldap of slapd). Groot was mijn verbazing toen ik zag dat op mijn remmina sessie ik dezelfde machine zag opstarten en de slapd service gewoon ging starten. Een status check bleek hij ineens running te zijn. Niet de eerste keer dat ik moest herstarten, Virtualbox, puppet zijn allemaal pakketten geweest waarvoor ik moest herstarten.
Ja vind ik ook leuk, maar elk pakket heb ik tot nu toe gehad dat ik deze tot in de treure moet configureren en troubleshooten. Op een gegeven moment hoop je dat het ook eens lekker kan.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 10:37 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Vervelend.
Toch vind ik het stiekem gewoon erg leuk om problemen te hebben en die dan helemaal proberen op te lossen. Gewoon een kleine uitdaging
Mooi.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 10:59 schreef Aneurism het volgende:
[..]
Ja vind ik ook leuk, maar elk pakket heb ik tot nu toe gehad dat ik deze tot in de treure moet configureren en troubleshooten. Op een gegeven moment hoop je dat het ook eens lekker kan.![]()
Voor ik de OpenLDAP installatie had draaien heb ik 893 commands gegeven gisteren zag ik in mijn history.![]()
Maar nog opmerkelijker vond ik het dat nu ook mijn PhpLDAPadmin ook ineens werkt.
Eens en oneens. Voor thuis zoals ik nu bezig ben met Linux is het prima om ermee te knoeien, te configureren en er een dag of 1-2 mee bezig te zijn om een pakket af te maken. Maar in een zakelijke omgeving moet het snel weer up zijn, en daar word het soms snel te complex voor.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:01 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Mooi.
Dit vind ik wel een toepasselijke wallpaper:
[ afbeelding ]
Er zijn 100 methodes. Zitten er spaties tussen het getal? Dan kun je bv awk gebruiken:quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:32 schreef Dale. het volgende:
Vraagje...
Ik heb de string "MB1 timestamp: 24100705 value: 21336404 (01459154)"
Hoe haal ik nou de waarde "21336404" uit deze string via shell?
1 | echo $string | awk '{print $5}' |
1 | echo $string | sed -e 's/.*value://' -e 's/(.*//' |
Epic wallpaper is Epic.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:01 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Mooi.
Dit vind ik wel een toepasselijke wallpaper:
[ afbeelding ]
Zelf kan ik niet om Dreamweaver heen, zoals zoveel mensen denk ik. Doe het gewoon virtueelquote:Op vrijdag 16 maart 2012 23:00 schreef CasB het volgende:
Ik zit ondertussen met m'n laptop ook weer half onder Xubuntu.Heb voor een aantal zaken toch Windows nodig.
Nee, kies VMware Player. Veel betere acceleratie dan VirtualBox.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 23:23 schreef CasB het volgende:
Ik denk dat ik ook nog wel helemaal over ga. Als ik inderdaad met Virtualbox een windows 7 kan draaien vind ik het prima.
Ligt er heel erg aan wie de host is. Met een Linux-host werkt VirtualBox veel beter dan Vmware.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 23:31 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[..]
Nee, kies VMware Player. Veel betere acceleratie dan VirtualBox.
De voorkeur van je vriendin doet er niet toe?quote:Op maandag 19 maart 2012 08:54 schreef Daeron het volgende:
Ik heb onderhand Arch redelijk geconfigureerd zoals ik hem graag heb op mijn desktop. Misschien binnenkort op de laptop van mijn vriendin installeren.
Haar enige eis is dat het moet werken, en opensuse is atm niet bepaald bruikbaar doordat er wel erg vaak om het root wachtwoord gevraagd wordt.quote:Op maandag 19 maart 2012 10:18 schreef FastFox91 het volgende:
[..]
De voorkeur van je vriendin doet er niet toe?
De spotify client preview is echt perfect naar mijn ervaringen!quote:Op maandag 19 maart 2012 11:16 schreef ex het volgende:
Mijn vriendin is sinds dit weekend over op Debian 6 op haar netbook. Windows XP kon met de chipset geen WPA2 verbinding maken (en ik weiger WPA aan te zetten op me router, zelfs niet op het guest netwerk).
Dus, even zoeken in de Debian lijst en ja hoor, iemand heeft een driver gemaakt voor Linux die dat wel kan. Wat screenshotjes laten zien en ze wou het wel proberen (ze gebruikt vooral Chrome (Gmail, Google Docs, en webmail van school) en Spotify (betaald). Dus de Linux preview van Spotify er op & Chrome.
Alles werkte out of the box (ik was zelf ook verbaasd). Benieuwd wanneer ze het ook op haar gewone laptop wil.
Ik heb 'm! Behoorlijk stabiel! Nog geen gekke crashes meegemaakt.quote:Op maandag 19 maart 2012 10:36 schreef Computerfluisteraar het volgende:
Hoe stabiel zou de tweede béta van Ubuntu 12.04 zijn?
Yep, toen ik nog Spotify gebruikte (nu Google Music) vond ik het prima werkenquote:Op maandag 19 maart 2012 13:00 schreef erikkll het volgende:
[..]
De spotify client preview is echt perfect naar mijn ervaringen!
Is die al uit??quote:Op maandag 19 maart 2012 13:01 schreef erikkll het volgende:
[..]
Ik heb 'm! Behoorlijk stabiel! Nog geen gekke crashes meegemaakt.
Dat soort 'drivers' worden gecompileerd voor een specifieke kernel, dus als je een nieuwe kernel installeert, zul je die drivers ook opnieuw moeten installeren. "compileren" is een groot woord voor ATI en Nnidia drivers; een wrapper om een stuk proprietary software.quote:Op maandag 19 maart 2012 09:57 schreef Computerfluisteraar het volgende:
Ik heb de kernel geupdate naar 3.2, maar ik zie nu enkel een leeg scherm bij het opstarten. Issue met de grafische FLGRX driver.
Neee, de huidige dailyquote:Op maandag 19 maart 2012 13:24 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[..]
Is die al uit??![]()
Ik heb nog niets gelezen op OMG! Ubuntu
We're sorry. The Google Play music player is currently only available in the United States.quote:Op maandag 19 maart 2012 13:18 schreef ex het volgende:
[..]
Yep, toen ik nog Spotify gebruikte (nu Google Music) vond ik het prima werken.
Oh, vandaar.. bedankt voor de uitlegquote:Op maandag 19 maart 2012 15:55 schreef devzero het volgende:
[..]
Dat soort 'drivers' worden gecompileerd voor een specifieke kernel, dus als je een nieuwe kernel installeert, zul je die drivers ook opnieuw moeten installeren. "compileren" is een groot woord voor ATI en Nnidia drivers; een wrapper om een stuk proprietary software.
Ja dusquote:Op maandag 19 maart 2012 16:39 schreef erikkll het volgende:
[..]
We're sorry. The Google Play music player is currently only available in the United States.
Moet dat niet met "expr" ?quote:Op maandag 19 maart 2012 17:41 schreef Dale. het volgende:
Ik heb twee variabele in bash BM1 en BM2 ze zijn strings...
Hoe tel ik deze op? Enigste wat ik kan vinden is http://www.linuxquestions(...)eger-in-bash-608444/
Maar BM = ${BM1 + BM2} of BM = $BM1 + $BM2 lijken niet te werken...
1 2 3 4 5 | $> BM1=13 $> BM2=15 $> ((BM3 = BM1 + BM2)) $> echo $BM3 28 |
1 2 3 4 | $> BM1=13 $> BM2=15 $> echo $((BM1 + BM2)) 28 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 | $> nummer=5 $> ((++nummer)) $> echo $nummer 6 ### Of: echo $((++nummer)) $> x=5; y=4; z=2 $> echo $((x * y / z)) 10 $> echo $((10 ** 2)) 100 $> x=100 $> ((x *= 2)) $> echo $x 200 |
Kon met eerdere versies altijd, maar even voor de duidelijkheid. De 'echte' release komt eind volgende maand al hequote:Op maandag 19 maart 2012 16:48 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[..]
Vraagje, kan ik zonder problemen upgraden naar de tweede béta als die uit komt?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |