Vandaag een redelijk goede dag gehad! Geen nieuwe zieken, jeeej

! Op een kat na, alle katten van de sondevoeding af en alles (op die ene met de sonde na) aan het eten!
De quarantaine is afgelopen week helemaal ontsmet, beide kanten. Dus alle hokken helemaal leeg (plankjes en bakjes eruit) schoon geboend met chloorwater en daarna nog helemaal door gespoten met water met een nog hogere concentratie chloor. Dus de quarantaine is schoon.
Ik heb daar nu 5 katten zitten, Tom, Annet, Silver, Carmen en Naamloos (naam niet onthouden

). Annet heeft een grote wond op haar rug, die 4 keer per dag met glycerine ingesmeerd wordt. De wond is nu netjes aan het helen.
Tom en Naamloos zijn volgens mij broers van elkaar, ze zijn zo goed als hetzelfde, qua uiterlijk en ze trekken ook heel erg naar elkaar toe. Silver is een prachtige pers kruising met een hele mooie grijs zilveren vacht. Carmen is een heel lief, jong poesje met een geamputeerde staart, ze heeft nu nog een stompje.
In de kittenkamer heb ik nog vier katten. Jimi, Chica, Dorus en Flodder. Dus Snoesje is naar de Lange Gang, jeej

. Jimi is een pikzwarte, bange kater, Chica een geweldig lief en aanhankelijk schildpadje met witte tenen, Dorus een rode kater, heel aanhankelijk en hondsbrutaal. Flodder is een prachtige cyperse kater met geweldig mooie groene ogen.
Daarna meegeholpen op de ziekenboeg, die nog steeds helemaal vol zit. Gelukkig eten alle katten, op Ovide na. Zij heeft nog steeds een sonde en krijgt doxycycline en metacam. Ze kan niet eten en spuugt een groot deel van wat ze binnen krijgt uit, ondanks dat de convalescance rechtstreeks in haar maag terecht komt. Ze krijgt 's ochtends en 's middags 40 ml van een mengsel van convalescance met rehydration en elektrolyten poeder. Tevens krijgt ze naast het dwangvoer ook nog 10 tot 15 ml vocht extra via de sonde.
![IMG00242-20120331-1130.jpg]()
De arme drommel. Haar oogjes zien er hier best goed uit, die had ik net schoongemaakt. Ze traant heel erg. Je ziet ook dat ze haar bekje open heeft hangen, ze kan niet/nauwelijks door haar neusje ademhalen. Het zwarte dat je op haar bekje/neusje ziet zijn korstjes en opgedroogd bloed van de blaren, deze heb ik niet weg durven halen omdat ze nog vast zitten. Ook zit er weer snot aan haar neusje (voor ons linker neusgat).
![P1040010.jpg]()
Een foto van een paar weken terug, wat een drastische verandering, he

.
Het probleem met Ovide is dat ze dus overgeeft. Haar maagje is behoorlijk van streek, dus we hebben de voerbeurten verdubbeld, dus 's ochtends 4 keer 5 ml en 's middags 4 keer 5 ml en dat lijkt goed te gaan. Haar neus zit helemaal dicht door het snot, dit maken wij iedere ochtend en middag schoon met warm (eerst gekookt, dan afgekoeld) water, ook maken wij haar oogjes daarmee schoon.
Ik heb een lekkere kruik gemaakt voor Ovide, waar ze dankbaar meteen op ging liggen slapen, het arme ding.
Er is ook goed nieuws, de hokken zitten steeds minder onder het snot, alle katten eten keurig en de ontlasting ziet er prima uit, alle dieren zijn alert, aanhankelijk en schreeuwen om aandacht. Behalve Cleo en Dex, die een flinke optater hebben gehad van het virus. Gelukkig gaan ook zij de goede kant op. Dex miauwt weer, spint als een malle en eet alles wat ik hem vandaag heb aangeboden (hij krijgt behoorlijk wat voer zodat hij weer goed op gewicht komt, Fit 32 brokjes en gourmet vlees). Cleo en Dex zijn beide sonde vrij. Nog lang niet beter, maar wel op de goede weg.
![IMG00243-20120331-1134.jpg]()
Ons Dexje

. Als klap op de vuurpijl heeft hij er ontstoken oogjes bij gekregen, daarvoor heeft hij een zalfje.
Veel katten hebben de bek nog onder de blaren zitten en kwijlen, daardoor kunnen ze moeilijk eten. Deze katten krijgen een mengsel van convalescance, gourmetvlees en rehydration met elektrolyten aangelengd met water zodat ze het makkelijk op kunnen likken, dit werkt heel goed.
God, god, god, ik hoop toch echt dat we snel van die nare niesziekte af mogen zijn

.
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”