Ik mag hopen dat hier verandering in komt, omdat dit echt uitzonderlijk is. Op de VU heb je, als je 1x een herkansing doet, al sowieso geen cum laude meer. Daarnaast is 1x een 6 op je lijst ook al funest. Oftewel, alle cijfers moeten de 1e keer een zeven of hoger zijn (afgerond), en gemiddeld moet je dan 8.0 of hoger staan.quote:Op dinsdag 17 april 2012 11:06 schreef SergeantPeper het volgende:
Ook hebben Cum Laude diploma's (op de UvT in elk geval) de laatste jaren aan waarde ingeboet doordat studenten onbeperkt herkansingen konden doen waarbij het hoogste punt telkens bleef staan. Hier komt gelukkig wel verandering in.
Zo uitzonderlijk is het niet, zowel bij mijn bachelor in Nijmegen en volgens mij ook bij mijn master in Utrecht was dit het geval. (Het zou bij mji betekenen dat mijn bachelor niet meer cum laude is, daar heb ik herkans en ik had er sowieso ook nog een 6 op staan).quote:Op dinsdag 17 april 2012 11:39 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat hier verandering in komt, omdat dit echt uitzonderlijk is. Op de VU heb je, als je 1x een herkansing doet, al sowieso geen cum laude meer. Daarnaast is 1x een 6 op je lijst ook al funest. Oftewel, alle cijfers moeten de 1e keer een zeven of hoger zijn (afgerond), en gemiddeld moet je dan 8.0 of hoger staan.
aan de ene kant is het wel een opleiding, aan de andere kant is het hier gewoon een baan, inclusief salaris en zaken als zwangerschapsverlof enzo. Veel mensen behandelen het ook als een baan, 9 tot 5 werken, overtijd bijhouden en later vrijnemen enzo.quote:Op dinsdag 17 april 2012 11:21 schreef Bosbeetle het volgende:
Tja misschien een beetje krom gezien van mij maar ik heb mijn AiO altijd gewoon beschouwd als een opleiding, wat het feitelijk ook is. Dat je het goed gedaan hebt op je vooropleiding is mooi meegenomen... maar niet persee noodzakelijk.
Ik heb dat tijdens mijn master stage gedaan, in het weekend werken maar ik heb me toen echt gerealiseerd dat ik echt een break in de week nodig heb. Werkt voor mij iig effectiever dan gewoon dom doordoen.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:05 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
aan de ene kant is het wel een opleiding, aan de andere kant is het hier gewoon een baan, inclusief salaris en zaken als zwangerschapsverlof enzo. Veel mensen behandelen het ook als een baan, 9 tot 5 werken, overtijd bijhouden en later vrijnemen enzo.
Ik zit er wat tussen in qua aanpak. Probeer in ieder geval in het weekend niet te werken, tenzij echt heel erg nodig. Vlak voor een deadline wil het nog wel eens voorkomen.
ik kan best 10 dagen achter elkaar werken, maar daarna heb ik inderdaad een aantal dagen rust nodig, en ben ik niet zo effektief.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik heb dat tijdens mijn master stage gedaan, in het weekend werken maar ik heb me toen echt gerealiseerd dat ik echt een break in de week nodig heb. Werkt voor mij iig effectiever dan gewoon dom doordoen.
kwa studie/werk het blijft natuurlijk een soort rare hybride... het zit tussen een betaalde stage en een opleiding in, maar is idd ook echt werk.
Tja dat ging er bij mij ook niet echt in meestal nam ik me voor vakantie te nemen en zat ik toch die week nog 3 á 4 dagen te werken.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:15 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
ik kan best 10 dagen achter elkaar werken, maar daarna heb ik inderdaad een aantal dagen rust nodig, en ben ik niet zo effektief.
Ik bedenk me soms dat ik het er eigenlijk nog wat meer van zou moeten nemen. Eens een snipperdag ofzo. Maar dat doe ik eigenlijk nooit.
wieso? gestopt? of niet gaan post-doccen?quote:
Ik beschouw het gewoon als werk. Het is mooi dat er in Nederland op een werknemersbasis met aio's gewerkt wordt, in veel andere landen ben je gewoon student en dan is het een stuk minder aantrekkelijk. Qua inhoud heeft het imo ook meer weg van een baan dan een opleidingstraject. Je doet zelfstandig onderzoek en bent zelf verantwoordelijk voor de output. Ik verbaas me wat dat betreft over aio's die ik soms spreek die hun begeleiders van alles verwijten wanneer er wat misgaat en zich niet bewust lijken te zijn van het feit dat je alles zelf in de hand hebt.quote:Op dinsdag 17 april 2012 11:21 schreef Bosbeetle het volgende:
Tja misschien een beetje krom gezien van mij maar ik heb mijn AiO altijd gewoon beschouwd als een opleiding, wat het feitelijk ook is. Dat je het goed gedaan hebt op je vooropleiding is mooi meegenomen... maar niet persee noodzakelijk.
Vorig jaar oktober gestopt, ik deed het 'parttime' naast mijn 'gewone' werk, en dat leverde te veel stress en frictie op. Op zich ben ik blij met het rustigere vaarwater, maar ergens knaagt het stiekem nog.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
wieso? gestopt? of niet gaan post-doccen?
Ik werk momenteel in Engeland, en daar zijn de promovendi veel meer een soort veredelde masterstudenten dan echte onderzoekers.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:35 schreef SergeantPeper het volgende:
[..]
Ik beschouw het gewoon als werk. Het is mooi dat er in Nederland op een werknemersbasis met aio's gewerkt wordt, in veel andere landen ben je gewoon student en dan is het een stuk minder aantrekkelijk. Qua inhoud heeft het imo ook meer weg van een baan dan een opleidingstraject. Je doet zelfstandig onderzoek en bent zelf verantwoordelijk voor de output. Ik verbaas me wat dat betreft over aio's die ik soms spreek die hun begeleiders van alles verwijten wanneer er wat misgaat en zich niet bewust lijken te zijn van het feit dat je alles zelf in de hand hebt.
inderdaad het is altijd makkelijk naar de prof te wijzen (ik heb het ook wel eens gedaan) maar uiteindelijk moet je het dan zelf maar anders draaien.... Ik heb dat student zijn ook wel eens misbruikt maar misschien is het in nederland ook wel meer werk, alleen ik vind het eng om dingen als werk te beschouwenquote:Op dinsdag 17 april 2012 12:35 schreef SergeantPeper het volgende:
[..]
Ik beschouw het gewoon als werk. Het is mooi dat er in Nederland op een werknemersbasis met aio's gewerkt wordt, in veel andere landen ben je gewoon student en dan is het een stuk minder aantrekkelijk. Qua inhoud heeft het imo ook meer weg van een baan dan een opleidingstraject. Je doet zelfstandig onderzoek en bent zelf verantwoordelijk voor de output. Ik verbaas me wat dat betreft over aio's die ik soms spreek die hun begeleiders van alles verwijten wanneer er wat misgaat en zich niet bewust lijken te zijn van het feit dat je alles zelf in de hand hebt.
Oeh is er niet ergens een optie om het fulltime te doen?quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:40 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Vorig jaar oktober gestopt, ik deed het 'parttime' naast mijn 'gewone' werk, en dat leverde te veel stress en frictie op. Op zich ben ik blij met het rustigere vaarwater, maar ergens knaagt het stiekem nog.
Heb ik over nagedacht, maar mijn salaris vs wat een promovendus verdient heeft de doorslag gegeven, verder vermoed ik dat ik op een dood spoor zat, wat gerommel in de wetenschappelijk marge ipv dat het onderzoek zou leiden tot verbeterde wetenschappelijke inzichten.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:45 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Oeh is er niet ergens een optie om het fulltime te doen?
ja voor salaris hoef je het iig niet te doen iddquote:Op dinsdag 17 april 2012 12:52 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Heb ik over nagedacht, maar mijn salaris vs wat een promovendus verdient heeft de doorslag gegeven, verder vermoed ik dat ik op een dood spoor zat, wat gerommel in de wetenschappelijk marge ipv dat het onderzoek zou leiden tot verbeterde wetenschappelijke inzichten.
Ach als ik had verwacht met 2 jaar buffelen er een proefschrift uit te persen waar ik trots op zou zijn, had ik het er nog wel voor over gehad. En om helemaal opnieuw te beginnen zag ik niet zitten. Maar respect voor alle doorzetters hier.quote:Op dinsdag 17 april 2012 12:58 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
ja voor salaris hoef je het iig niet te doen idd
Als full-time baan direct na een opleiding (wanneer je nog niet gewend bent aan hoge uitgaven/kosten) is er anders niet heel veel doorzettingsvermogen nodig (tenzij alles in de soep loopt). Het is dan gewoon een mooie baan met misschien iets lager salaris dan anderen, maar wel alle vrijheid en mogelijkheid om te doen waar je zin in hebt.quote:Op dinsdag 17 april 2012 13:11 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Ach als ik had verwacht met 2 jaar buffelen er een proefschrift uit te persen waar ik trots op zou zijn, had ik het er nog wel voor over gehad. En om helemaal opnieuw te beginnen zag ik niet zitten. Maar respect voor alle doorzetters hier.
Precies af en toe flapperden mij de oren als ik anderen over hun salaris hoorde praten, maar dat is als beginner nog makkelijk uit te schakelen. En ook als post-doc is het geen vetpot...quote:Op dinsdag 17 april 2012 13:15 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Het is dan gewoon een mooie baan met misschien iets lager salaris dan anderen, maar wel alle vrijheid en mogelijkheid om te doen waar je zin in hebt.
In mijn omgeving gaan veel mensen werken als consultant nadat ze gepromoveerd zijn. Ik zie het vooral als functie waarin ik mezelf kan specialiseren op een bepaald onderwerp en waarbij het netwerken van belang is voor het leven erna. Daarnaast is het natuurlijk een ontzettend leuke baan met veel ruimte voor zelfontplooiing en reizen voor conferenties e.d.quote:Op dinsdag 17 april 2012 13:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Precies af en toe flapperden mij de oren als ik anderen over hun salaris hoorde praten, maar dat is als beginner nog makkelijk uit te schakelen. En ook als post-doc is het geen vetpot...
Maarja ik denk dan altijd maar, de wereld heeft gewoon veel meer baat bij een 'graphic designer' dan een moleculair bioloog
Dat sowiesoquote:Op dinsdag 17 april 2012 13:38 schreef SergeantPeper het volgende:
[..]
In mijn omgeving gaan veel mensen werken als consultant nadat ze gepromoveerd zijn. Ik zie het vooral als functie waarin ik mezelf kan specialiseren op een bepaald onderwerp en waarbij het netwerken van belang is voor het leven erna. Daarnaast is het natuurlijk een ontzettend leuke baan met veel ruimte voor zelfontplooiing en reizen voor conferenties e.d.
Ik heb er ook nooit problemen mee gehad, maar ik kwam er wel achter dat mijn referentiekader gewoon erg vertekend is.quote:Op dinsdag 17 april 2012 13:39 schreef Norrage het volgende:
Geld/salaris is overrated. Ik red mij echt prima in al mijn primaire levensbehoeften met een simpel promovendus-salaris. Ik snap het gezeik over salaris nooit zo heel goed
Ik zal blij zijn als ik dadelijk klaar ben en in het bedrijfsleven kan groeien naar een hoger salaris. Het is dat mijn vriendin werkt, anders kom ik maandelijks gewoon tekort met mijn (eerstejaars) aio salaris. Maar het is geen reden tot klagen. Het is in Nederland gewoon uitzonderlijk goed geregeld.quote:Op dinsdag 17 april 2012 13:39 schreef Norrage het volgende:
Geld/salaris is overrated. Ik red mij echt prima in al mijn primaire levensbehoeften met een simpel promovendus-salaris. Ik snap het gezeik over salaris nooit zo heel goed
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |