abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:52:33 #1
127966 Marrije
ja, met dubbel r
pi_108342474
Mogelijke revalidatie zal jaren duren :{




---
Nav de persconferentie van vandaag:

Zeer ernstig hersenletsel Friso

AMSTERDAM - Prins Johan Friso heeft tijdens zijn ski-ongeluk vorige week vrijdag een zeer ernstige hersenbeschadiging opgelopen. Het is onzeker of hij ooit nog bij bewustzijn komt.

Als de prins wakker wordt, kan het maanden of zelfs jaren duren voordat hij herstelt. Dat zegt het hoofd van het artsenteam dat de prins behandelt in het academisch ziekenhuis van Innsbruck vrijdag tijdens een korte persconferentie.

Friso's hart stond 50 minuten lang stil, waardoor zijn hersenen zuurstoftekort hebben opgelopen. ''50 minuten reanimatietijd is lang. Je kan zeggen te lang'', aldus Wolfgang Koller.

Artsen hoopten aanvankelijk dat de schade aan de hersenen beperkt zou kunnen blijven door Friso's lage lichaamstemperatuur onder het pak sneeuw en later in het ziekenhuis. Dat bleek niet het geval.

MRI-scan

De medici konden donderdag voor het eerst veilig een MRI-scan uitvoeren. Daaruit bleek de ernstige hersenbeschadiging.

De arts zei dat de koninklijke familie nu op zoek kan naar een andere instelling, waar prins Friso verder kan worden verpleegd.

Kans

Volgens neuroloog-intensivist Michaël Kuiper is de kans dat Prins Friso herstelt zonder blijvende schade zeer klein. Dat zei hij vrijdagmiddag tegenover de NOS.

Kuiper vermoedt dat de artsen in Innsbruck wel verbetering zullen verwachten, maar dat gezien de duur van de hartstilstand en het gebrek aan zuurstof het herstel jaren kan duren.

Kuiper zei verder dat als een patiënt blijft verkeren in een zogenoemde vegetatieve toestand, waarbij een patiënt uit een coma komt maar niet reageert op prikkels uit de omgeving, in Nederland over het algemeen de behandeling wordt stopgezet. Hij benadrukt dat in enkele gevallen anders wordt besloten.

Friso, de tweede zoon van koningin Beatrix, raakte een week geleden levensgevaarlijk gewond toen hij tijdens het skiën in het Oostenrijkse Lech bedolven raakte onder een lawine.

------
Laatste nieuws

Prins Friso via Nu.nl
Nos nieuws; Friso
Telegraaf: Friso

---

Wat is er gebeurd?

Prins Friso en Florian Moosbrugger waren rond het middaguur afgelopen vrijdag vertrokken voor een skitocht. Er was een lawine-alarm van 4 op de schaal van 5 afgegeven. Toch kozen ze er voor om van een niet-geprepareerde piste te skiën.

"Er liepen sporen door de sneeuw. Waar ze skieden was een duidelijk ingesleten spoor naar de volgende helling. Ze voelden zich dus zeker van hun zaak", aldus moeder Moosbrugger later. Ook zagen de twee sporen van lawinepijlen, die in de sneeuw waren geschoten om preventief lawines te veroorzaken. "Ze hebben de krater van de ontploffing gezien. Er was geen lawine geweest." Toch sloeg het noodlot toe en werden ze overvallen door een lawine van zo'n 30 meter breed en 200 meter lang.

De 43-jarige Oostenrijker kon zichzelf bevrijden uit de lawine omdat hij een speciale airbag droeg. Zodra hij zichzelf bevrijd had, is hij gaan graven in de sneeuw, op zoek naar Friso.

De prins lag begraven onder een laag van zo'n 40 centimeter sneeuw. Na zo'n twintig minuten graven lukte het Florian en het reddingsteam om Friso uit het sneeuwdek te bevrijden. Prins Friso had geen airbag bij zich, maar wel een zendertje. Het signaal van het zendertje gaf zijn positie onder het sneeuwdek aan. Na de redding werd de prins gereanimeerd en met een traumahelicopter naar het ziekenhuis in Innsbruck gebracht.

Video - 'Koningin heeft Florian als eigen zoon behandeld'
http://nos.nl/koningshuis(...)-zoon-behandeld.html

Video - 'Friso voelde zich veilig'
http://nos.nl/koningshuis(...)lde-zich-veilig.html



---

Hoe wordt hij behandeld?

Nadat hij uit de sneeuw is gehaald, is hij gereanimeerd. Zijn hart stond stil. 'Dat komt door zuurstofgebrek of door onderkoeling', zegt intensive care-arts Rik Gerritsen van het Medisch Centrum Leeuwarden.

De eerste uren na het ongeluk zijn cruciaal. De toxische stoffen die door het zuurstofgebrek vrijkomen, kunnen een eventuele hersenschade verergeren. Het lichaam van de patiënt wordt in Oostenrijk 3 á 4 dagen gekoeld op 33 graden. Dan vertraagt de stofwisseling en hiermee wordt de schade zo veel mogelijk beperkt. 'Patiënten worden hierbij in slaap gehouden', zegt cardioloog Ruud Koster van de Hartstichting en het Amsterdamse AMC. 'Anders is het rillen ondraaglijk.' Vaak krijgen patiënten daarom spierverslappers.

Hierna volgen er spannende momenten. 'Dan laten we iemand weer warm worden en stoppen we de slaapmiddelen', zegt Gerritsen. 'Vervolgens kijken we of een patiënt zelf wakker wordt. Als dat zo is, dan zit je goed.' Koster: 'Het duurt wel even voordat het lichaam is opgewarmd. Je bent dan minimaal 12 uur verder.'

'Als iemand dan nog niet wakker is, doen we neurologisch onderzoek', aldus Gerritsen. 'Dan geven we een elektrische puls op de pols, en kijken we of we reactie zien in de hersenschors. Als we geen reactie zien, is het zeker dat iemand nooit meer wakker wordt. In Nederland staken we dan de behandeling, waarna de patiënt overlijdt. In het buitenland is dat minder gebruikelijk.' In Oostenrijk duren de verschillende neurologische onderzoeken naar verluidt 3 á 4 dagen, waarna men een prognose vaststelt.

Op basis van deze informatie is er vermoedelijk sprake van de volgende tijdslijn:

vr - reanimatie, gevolgd door afkoelen lichaam en kunstmatige coma
ma/di - begin opwarmen/staken slaapmedicatie
di/wo - afwachten reactie patient, gevolgd door neurologische onderzoeken
za - mededeling artsen

---

Bio prins

Prins Friso
Johan Friso Bernhard Christiaan David is op 25 september 1968 geboren in Utrecht.
De Prins heeft twee broers, Prins Willem-Alexander (1967) en Prins Constantijn (1969). Friso is geboren als Prins der Nederlanden, Prins van Oranje-Nassau, jonkheer van Amsberg.

Studie
Prins Friso slaagde in 1986 voor het vwo-examen op het Eerste Vrijzinnig Christelijk Lyceum in Den Haag. Van 1986 tot 1988 studeerde Prins Friso Mechanical Engineering aan het College of Engineering van de University of California te Berkeley (VS). Aansluitend studeerde hij vanaf 1988 luchtvaart- en ruimtevaarttechniek aan de Technische Universiteit Delft. Hij behaalde zijn ingenieursdiploma in 1994.

Vanaf 1990 studeerde Prins Friso ook bedrijfseconomie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. In 1995 slaagde hij voor zijn doctoraal examen. In 1997 studeerde de Prins aan het European Institute of Business Administration (INSEAD) te Fontainebleau (Frankrijk) waar hij zijn MBA behaalde.

Huwelijk en gezin
Prins Friso trad op 24 april in het huwelijk met Mabel Wisse Smit. Het huwelijk werd ingezegend in de Oude Kerk te Delft. Prins Friso en Prinses Mabel hebben twee kinderen. Op 26 maart 2005 werd Luana geboren en op 18 juni 2006 Zaria. Het gezin woont in Londen.

Werkzaamheden
Sinds 2011 is Prins Friso werkzaam als CFO (Chief Financial Officer) bij URENCO in Stoke Poges, Buckinghamshire, Engeland. Daarvoor was de Prins achtereenvolgens werkzaam bij de firma McKinsey & Company en bij de investeringsbank Goldman Sachs International in Londen waar hij werkzaam was in de investment banking divisie. Vervolgens was de Prins mededirecteur bij TNO Space in Delft en managing director voor Wolfensohn & Company in Londen.

[ Bericht 14% gewijzigd door Marrije op 24-02-2012 13:02:53 ]
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:52:40 #2
58834 Catbert
The evil HR Director.
pi_108342476
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:51 schreef nummer_zoveel het volgende:
Dus in dit soort gevallen kiest familie er vaker voor de behandeling te stoppen?
Lijkt me sterk, hij is niet hersendood.
"[...] a large number of the teenagers claiming Asperger's are, in fact, merely dicks."
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 12:52:57 #3
308148 Marie30
Perception is reality.
pi_108342486
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:50 schreef simmu het volgende:
hoop hou je altijd. zelfs al weet je nog 3000 x beter dat er realistisch gezien slechts een hele minieme kans is dat het goed komt, die hoop heb je toch
Idd, mijn vader was terminaal, de neuroloog zei me letterlijk dat hij binnen afzienbare tijd zou sterven (wat ook gebeurd is), toch bleef ik denken: hij wordt vast beter.
Are you fokking to me?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:07 #4
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_108342496
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:51 schreef Catbert het volgende:

Dat weten de meeste mensen echt wel hoor, de kans dat hij weer de oude wordt is ongeveer 0. De enige hoop is dat hij nog enigzins kan functioneren.
De eerste hoop is dat hij überhaupt ontwaakt en dan komt de hoop op een menswaardig bestaan.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:14 #5
3542 Gia
User under construction
pi_108342497
quote:
Kan ook verkeerd uitgelegd zijn, natuurlijk. Misschien had die arts het over hersenscan en schrijft Janneke MRI-scan op, uit een slecht soort gewoonte, ervan uitgaand dat......

En akkoord, dát is fout. Maar het feit dat zij nieuws brengt dat ze opgevangen heeft, niet. Haar man valt dit niet te verwijten.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:19 #6
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_108342504
quote:
2s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:52 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Bijna alle gevallen wel ja, tenzij je zwaar religieus bent en morele bezwaren hebt.
Hoe weet je dit?
pi_108342512
Op 3fm wordt er meteen super-depressieve muziek aangevraagd. :{
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:34 #8
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_108342514
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:52 schreef Catbert het volgende:

[..]

Lijkt me sterk, hij is niet hersendood.
Volgens RTL wel (de deskundige dan).
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:36 #9
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_108342515


Op naar de volgende media-hype.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_108342522
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]

Hoe weet je dit?
Heb diezelfde keuze eens moeten maken.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  Admin vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:48 #11
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_108342525
NRC
"wat in het NRC staat is waar'
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:49 #12
238326 Worteltjestaart
Lid van de Copycat-fanclub
pi_108342528
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:52 schreef Catbert het volgende:

[..]

Lijkt me sterk, hij is niet hersendood.
Correctie, dat woord is niet gevallen.
Er werd wel gezegd dat het twijfelachtig is of hij ooit weer bij bewustzijn zal komen.
[b]Op <a href="http://forum.fok.nl/topic/2422880/2/50#p176814828" target="_blank" >maandag 29 januari 2018 10:31</a> schreef richolio het volgende:[/b]
Kijk even naar de post van worteltjestaart en neem het goed in je op.
  Moderator vrijdag 24 februari 2012 @ 12:53:50 #13
184769 crew  Deisyy
pi_108342530
Ik had al weinig hoop op een goede afloop, maar wat een triest nieuws is dit, vreselijk voor zijn gezin en de familie.

Bij mij mogen ze na 20 minuten stoppen met reanimeren, liever dood dan een kasplantje.
Ik ga gaten graven! Want waar gaten zijn is hoop!
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:54:03 #14
128272 Haaibaaike
50 jaar Golden Earring.
pi_108342540
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:41 schreef Jovatov het volgende:

Tulliken sprak van 'geen schade bij een mri-scan', gister is pas de eerste mri-scan geweest. Het was dus zeer onbetrouwbaar nieuws dat Koelewijn naar buiten heeft gebracht. Zoals het ziekenhuis ook al reageerde, 'grotendeels onjuist'.

Ze moeten zich schamen.
Ja dat zei ik ook al dat ze flink moeten schamen..
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 12:54:12 #15
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_108342547
Ik vraag mij af wat de NRC morgen heeft te melden.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_108342552
quote:
9s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:52 schreef Marie30 het volgende:

[..]

Idd, mijn vader was terminaal, de neuroloog zei me letterlijk dat hij binnen afzienbare tijd zou sterven (wat ook gebeurd is), toch bleef ik denken: hij wordt vast beter.
Nou, dat zal per mens verschillen hoor. Toen mijn moeder hoorde dat ze aan kanker zou overlijden hebben wij echt niet meer gedacht dat ze nog beter zou worden.
pi_108342553
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef yvonne het volgende:
NRC
"wat in het NRC staat is waar'
Verwachtte reactie als je hoofdredacteur van NRC bent hé
pi_108342557
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:52 schreef lezzer het volgende:

[..]

Johan Friso heet de beste man....
http://www.johanvlemmix.nl/

}:|
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
pi_108342558
Dat ook nog ja, hoe kan je een hart kloppend krijgen als het 50 minuten heeft stilgestaan?
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_108342559
Ik hoop dat er binnen hun gezin ooit eens over gesproken is. Dat er een wilsverklaring is bijvoorbeeld. Maakt het waarschijnlijk niet makkelijker zo'n keuze maar dan weet je wel wat de persoon in questie zelf wil.
'Good enough is better than perfect if it leaves time for fun,'
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:54:33 #21
8369 speknek
Another day another slay
pi_108342560
Het lijkt me nog steeds niet Tulleken die gelogen heeft ofzo, maar eerder die zogenaamd behandelend arts die er weinig mee te maken bleek te hebben.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_108342570
quote:
9s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:50 schreef Copycat het volgende:

[..]

Dat denk ik ook.
Ik ben bang dat je gelijk hebt, zware hersenschade is iets wat uiteindelijk meestal fataal gaat worden, iemand jarenlang in een diepe coma waar geen weg meer uit terug is is ook voor de meesten geen optie.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:54:58 #23
72256 wise
Echoes - KL/B/
pi_108342571
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Mani89 het volgende:
[ afbeelding ]

Op naar de volgende media-hype.
idioot
I had a splitting headache.From which the future's made.
† Ryan Dunn (June 11, 1977 – June 20, 2011)
It's funny. All you have to do is say something nobody understands and they'll do practically anything you want them to.
VIVA LA ASSANGE¡
pi_108342574
Jeroen Snel verwacht al dat Koninginnedag niet doorgaat. 8)7
Op vrijdag 19 november 2010 01:13 schreef Quarant het volgende:
88.888.888
pi_108342580
Zie Bea er wel voor aan om hem zo lang mogelijk in leven te houden.
pi_108342583
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef trovey het volgende:

[..]

Ik ben bang dat je gelijk hebt, zware hersenschade is iets wat uiteindelijk meestal fataal gaat worden, iemand jarenlang in een diepe coma waar geen weg meer uit terug is is ook voor de meesten geen optie.
Precies.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:55:29 #27
181857 Jovatov
Si fallor, sum
pi_108342586
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Gia het volgende:

[..]

Kan ook verkeerd uitgelegd zijn, natuurlijk. Misschien had die arts het over hersenscan en schrijft Janneke MRI-scan op, uit een slecht soort gewoonte, ervan uitgaand dat......

En akkoord, dát is fout. Maar het feit dat zij nieuws brengt dat ze opgevangen heeft, niet. Haar man valt dit niet te verwijten.
Het is gewoon onbetrouwbaar nieuws, ze had maar één bron. Geen hoor en wederhoor. Het valt Jannetje te verwijten dat ze toch gepubliceerd heeft.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:55:31 #28
3542 Gia
User under construction
pi_108342588
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Worteltjestaart het volgende:

[..]

Correctie, dat woord is niet gevallen.
Er werd wel gezegd dat het twijfelachtig is of hij ooit weer bij bewustzijn zal komen.
Als zijn hart klopt zonder hulp en hij kan ademen zonder hulp, is er hersenfunctie. Dus is hij niet hersendood.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:55:45 #29
129814 wolferl
Ik kan niets bedenken
pi_108342595
Ik las allemaal berichte van mensen die zeiden: "Het is nu een kasplantje, ze kunnen beter de stekker eruit trekken."

Dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Even de stekker eruit trekken. Het is toch een kind van je, ik heb er alle begrip voor dat de koningin er alles aan wil doen om haar zoon weer op de been te krijgen. Al zal dat nauwelijks lukken. Het is wel begrijpelijk.
pi_108342600
Normaal gaan er maar 2 extra mee met Mabel, nu gaat mams broers en vrouw, dus vraag me af.......
pi_108342601
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Deisyy het volgende:
Ik had al weinig hoop op een goede afloop, maar wat een triest nieuws is dit, vreselijk voor zijn gezin en de familie.

Bij mij mogen ze na 20 minuten stoppen met reanimeren, liever dood dan een kasplantje.
Heb al vaker tegen m'n vriend en familie gezegd dat als mij zoiets ooit zou overkomen zoals Friso nu (coma en aan de apparatuur en als enige kans nog een leven als kasplantje) dat ze me dan echt maar moeten laten sterven.
pi_108342609
quote:
;)

Nou zeg ik wel dat hij zo heet, maar iedereen noemt hem natuurlijk Friso. :)
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:56:09 #33
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_108342614
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef speknek het volgende:
Het lijkt me nog steeds niet Tulleken die gelogen heeft ofzo, maar eerder die zogenaamd behandelend arts die er weinig mee te maken bleek te hebben.
Juist. En die gaf ook toestemming aan de vrouw van Tulleken om als journalist in functie bij het gesprek te zijn.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_108342622
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef speknek het volgende:
Het lijkt me nog steeds niet Tulleken die gelogen heeft ofzo, maar eerder die zogenaamd behandelend arts die er weinig mee te maken bleek te hebben.
Niemand zegt ook dat hij gelogen heeft.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  Admin vrijdag 24 februari 2012 @ 12:56:25 #35
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_108342623
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:55 schreef Bombshell het volgende:
Zie Bea er wel voor aan om hem zo lang mogelijk in leven te houden.
Ik denk het niet, ik ben alleen benieuwd hoe dit bij het koniklijk huis ligt, misschien hebben die andere protocollen :{
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
pi_108342625
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:55 schreef Quarant het volgende:
Jeroen Snel verwacht al dat Koninginnedag niet doorgaat. 8)7
Dat is wel Snel geconcludeerd door hem
pi_108342626
Mabels laatste twitter ging over orgaandonatie. Ze riep op donor te worden. Een dag voor het ongeluk.

Zo heel erg conservatief is zij in ieder geval niet.
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:56:31 #38
259233 GimmeGore
Dat is mevrouw Gore voor jou!
pi_108342630
quote:
15s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef Caland het volgende:
Dat ook nog ja, hoe kan je een hart kloppend krijgen als het 50 minuten heeft stilgestaan?
Dat vroeg ik me dus ook af.
Stoppen ze niet meestal met reanimatie na een bepaalde tijd omdat de hersenschade te groot zal zijn?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:56:44 #39
77508 Loserkid
Met dank aan Houniet.
pi_108342635
wtf, staat Sarkozy links achter de verslaggever van rtl z?
pi_108342643
quote:
9s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:52 schreef Marie30 het volgende:

[..]

Idd, mijn vader was terminaal, de neuroloog zei me letterlijk dat hij binnen afzienbare tijd zou sterven (wat ook gebeurd is), toch bleef ik denken: hij wordt vast beter.
Same here, met vriendlief. Toen me verteld werd dat hij dood was had ik nóg zoiets van 'dat kan niet'
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:57:00 #41
8369 speknek
Another day another slay
pi_108342646
quote:
15s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef Caland het volgende:
Dat ook nog ja, hoe kan je een hart kloppend krijgen als het 50 minuten heeft stilgestaan?
Geeft toch weer hoop voor cryostase.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 12:57:02 #42
240917 Mula
pi_108342647
Het zou mij niet verbazen als Beatrix nog een hele tijd aanblijft, vooral na dit nieuws. Friso kan niet meer van zijn kinderen genieten. Zij kan ervoor zorgen dat WA de komende tijd in relatieve rust nog wel van zijn kinderen kan genieten.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:57:19 #43
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_108342654
Dus eigenlijk heeft Mabel tóch haar man verloren rond dezelfde datum als ze haar vader verloor.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:57:20 #44
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_108342655
De man net op RTL4 was ook enorm negatief. Het gaat niet goedkomen.
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
pi_108342657
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:56 schreef ondeugend het volgende:
Mabels laatste twitter ging over orgaandonatie. Ze riep op donor te worden. Een dag voor het ongeluk.

Zo heel erg conservatief is zij in ieder geval niet.
En ik denk dat zij er misschien uiteindelijk zelfs wel over gaat, aangezien zij geen lid zijn van het Koninklijk Huis...
Daarom, blij dat ze goed met haar schoonmoeder overweg kan.
pi_108342658
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:55 schreef Bombshell het volgende:
Zie Bea er wel voor aan om hem zo lang mogelijk in leven te houden.
Waarom? Ik heb geen idee welke beslissing ze zullen nemen. Dat is aan hun.
pi_108342661
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:56 schreef yvonne het volgende:

[..]

Ik denk het niet, ik ben alleen benieuwd hoe dit bij het koniklijk huis ligt, misschien hebben die andere protocollen :{
Technisch gezien is hij geen lid meer van het Huis, dus protocol zal er niet zozeer bij te pas komen. Ik denk eerder dat ze in dit geval puur persoonlijk handelen qua voorkeur.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 24 februari 2012 @ 12:57:46 #48
163650 Greys
pi_108342667
Ze komen zo dus met zijn allen via de hoofdingang van het ziekenhuis, de familie.
Heftig :{
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_108342671
quote:
9s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:56 schreef Ajacied422 het volgende:

[..]

Dat is wel Snel geconcludeerd door hem
:D
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:58:07 #50
3542 Gia
User under construction
pi_108342677
quote:
15s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef Caland het volgende:
Dat ook nog ja, hoe kan je een hart kloppend krijgen als het 50 minuten heeft stilgestaan?
Mijn hart is eens ruim 3 uur stilgelegd. En toch weer aan de gang gebracht.

Gelukkig kan dat.
pi_108342680
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Deisyy het volgende:
Ik had al weinig hoop op een goede afloop, maar wat een triest nieuws is dit, vreselijk voor zijn gezin en de familie.

Bij mij mogen ze na 20 minuten stoppen met reanimeren, liever dood dan een kasplantje.
Dat is van te voren niet te voorspellen
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 12:58:20 #52
308148 Marie30
Perception is reality.
pi_108342684
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef nummer_zoveel het volgende:

[..]

Nou, dat zal per mens verschillen hoor. Toen mijn moeder hoorde dat ze aan kanker zou overlijden hebben wij echt niet meer gedacht dat ze nog beter zou worden.
Ja klopt, mijn zus had ook een veel realistischer kijk dan ik toen...
Are you fokking to me?
pi_108342685
Koninginnedag boeit me ook niet zoveel, als de feesten maar doorgaan. :')
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_108342694
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:57 schreef Greys het volgende:
Ze komen zo dus met zijn allen via de hoofdingang van het ziekenhuis, de familie.
Heftig :{
Dat vind ik toch wel heel sterk van ze hoor... meteen die confrontatie met de pers aan gaan.
Nou maar hopen dat ze hun bek houden (de pers).
pi_108342698
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:58 schreef Caland het volgende:
Koninginnedag boeit me ook niet zoveel, als de feesten maar doorgaan. :')
:')
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
pi_108342700
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:57 schreef lezzer het volgende:

[..]

En ik denk dat zij er misschien uiteindelijk zelfs wel over gaat, aangezien zij geen lid zijn van het Koninklijk Huis...
Daarom, blij dat ze goed met haar schoonmoeder overweg kan.
Idd.
Ik denk dat zij het eerste recht van spreken heeft over wat er met haar man moet gebeuren en niet Beatrix.
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!
  Admin vrijdag 24 februari 2012 @ 12:58:48 #57
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_108342701
quote:
3s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:57 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Technisch gezien is hij geen lid meer van het Huis, dus protocol zal er niet zozeer bij te pas komen. Ik denk eerder dat ze in dit geval puur persoonlijk handelen qua voorkeur.
Dan hoop ik écht dat ze daar dan ook de kans voor krijgen.
Ik weet écht niet wat de mores zijn hieromtrent.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
pi_108342708
50 minuten gereanimeerd.. En toch 'leeft' hij nog. In Nederland reanimeren ze volgens mij nooit zo lang! Vraag me af waarom niet, als het blijkt dat iemand na 50 minuten als nog tot 'leven' kan komen?
Wie kan mij hier iets meer over vertellen?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:59:02 #59
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_108342710
En die ski-vriend, komt die er ooit nog bovenop...
pi_108342716
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:58 schreef ondeugend het volgende:

[..]

Ik denk dat zij het eerste recht van spreken heeft over wat er met haar man moet gebeuren en niet Beatrix.
Dat denk ik ook.
Ik vraag me af of dat ook zo zou zijn als ze nog wél lid waren van het KH.
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 12:59:33 #61
308148 Marie30
Perception is reality.
pi_108342726
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:56 schreef Miracle_Drug het volgende:

[..]

Same here, met vriendlief. Toen me verteld werd dat hij dood was had ik nóg zoiets van 'dat kan niet'
Ja dat had ik ook... ;(
Are you fokking to me?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:59:42 #62
347764 Barbapapamama
Waar is het toilet hier?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:59:45 #63
241662 Jian
Well, well, well
pi_108342733
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:56 schreef yvonne het volgende:

[..]

Ik denk het niet, ik ben alleen benieuwd hoe dit bij het koniklijk huis ligt, misschien hebben die andere protocollen :{
Publieke / politieke opinie zal zeker ook een rol spelen, reken maar!
  vrijdag 24 februari 2012 @ 12:59:56 #64
24807 NJ
Don't mention the war!
pi_108342739
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:58 schreef yvonne het volgende:

[..]

Dan hoop ik écht dat ze daar dan ook de kans voor krijgen.
Ik weet écht niet wat de mores zijn hieromtrent.
Binnen een paar uur na het ongeluk werd de gemeente Delft al op scherp gezet ivm bestrating en dergelijke. Dus er is nog zeker protocol bij.
And now for something completely different, I'm on a horse.
pi_108342740
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:59 schreef Ti-boy het volgende:
50 minuten gereanimeerd.. En toch 'leeft' hij nog. In Nederland reanimeren ze volgens mij nooit zo lang! Vraag me af waarom niet, als het blijkt dat iemand na 50 minuten als nog tot 'leven' kan komen?
Wie kan mij hier iets meer over vertellen?
Ik vind het al een wonder dat je na 50 minuten een hart weer aan de praat krijgt, maar over leven valt denk ik nauwelijks te spreken.
pi_108342746
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:58 schreef yvonne het volgende:

[..]

Dan hoop ik écht dat ze daar dan ook de kans voor krijgen.
Ik weet écht niet wat de mores zijn hieromtrent.
Ik ook niet, maar denk wel dat Nederlanders en de regering nuchter genoeg zijn om die hele beslissing omtrent Friso gewoon binnen de familie te laten. Hij is geen lid meer van het Koninklijk Huis dus die politieke afweging zal wel op een laag pitje zijn.

Zoals het ook hoort trouwens, dit hoort iets te zijn voor de familie, niet voor "ons".
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
pi_108342747
Ik vraag me eigenlijk alleen af of iemand die geen lid is van het koninklijk huis ook 50 minuten wordt gereanimeerd.
VBL SC influencer
Left, right, behind
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 24 februari 2012 @ 13:00:15 #68
163650 Greys
pi_108342748
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:58 schreef lezzer het volgende:

[..]

Dat vind ik toch wel heel sterk van ze hoor... meteen die confrontatie met de pers aan gaan.
Nou maar hopen dat ze hun bek houden (de pers).
Dat mag ik ook hopen.
En inderdaad heel sterk van ze. Ze doen het bewust, was aan de pers medegedeeld, door de hoofdingang. Het is aangekondigd.
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_108342752
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:58 schreef Gia het volgende:

[..]

Mijn hart is eens ruim 3 uur stilgelegd. En toch weer aan de gang gebracht.

Gelukkig kan dat.
Jij weet ook wel dat dit niet te vergelijken is :P
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:00:41 #70
58834 Catbert
The evil HR Director.
pi_108342759
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:53 schreef Boca_Raton het volgende:
Volgens RTL wel (de deskundige dan).
Dan is hij dus gewoon geen deskundige. Ik heb het interview net gezien en ze hadden het over zware schade en dat eventuele revalidatie jaren zou duren. Dat betekent dus dat er zware schade is en NIET dat hij hersendood is. Hersendood betekent niks meer en niks minder dat hij gewoon overleden, dan gaan ze 'em niet naar een revalidatiekliniek verplaatsen.

Ja, die kerel komt er waarschijnlijk nooit meer bovenop, maar hersendood is niet gezegd dus dan ben je gewoon een domme hork als je dat soort conclusies gaat lopen trekken om maar met je smoel op TV te komen.
"[...] a large number of the teenagers claiming Asperger's are, in fact, merely dicks."
pi_108342768
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:55 schreef wolferl het volgende:
Ik las allemaal berichte van mensen die zeiden: "Het is nu een kasplantje, ze kunnen beter de stekker eruit trekken."

Dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Even de stekker eruit trekken. Het is toch een kind van je, ik heb er alle begrip voor dat de koningin er alles aan wil doen om haar zoon weer op de been te krijgen. Al zal dat nauwelijks lukken. Het is wel begrijpelijk.
Ik denk dat dat ook gaat liggen aan hoe het straks is, heeft hij nergens last van zijn zijn coma of moeten ze steeds b.v. zijn longen uitzuigen i.v.m. slijmvorming. Als iemand in een diep coma echt lijdt op zo'n manier dan wens je als familie maar één ding: stop ermee....been there done that helaas. :{
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_108342769
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:59 schreef Boca_Raton het volgende:
En die ski-vriend, komt die er ooit nog bovenop...
Nee, nooit. :')
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:00:56 #73
131800 Tarado
capô de fusca
pi_108342774
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:59 schreef Ti-boy het volgende:
50 minuten gereanimeerd.. En toch 'leeft' hij nog. In Nederland reanimeren ze volgens mij nooit zo lang! Vraag me af waarom niet, als het blijkt dat iemand na 50 minuten als nog tot 'leven' kan komen?
Wie kan mij hier iets meer over vertellen?
Heeft natuurlijk te maken met wie het is, maar uiteindelijk was hij klinisch dood en wordt hij met hulpmiddelen in leven gehouden, voorzover je dat leven kan noemen
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:01:16 #74
241662 Jian
Well, well, well
pi_108342785
quote:
3s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:57 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Technisch gezien is hij geen lid meer van het Huis, dus protocol zal er niet zozeer bij te pas komen. Ik denk eerder dat ze in dit geval puur persoonlijk handelen qua voorkeur.
Hij is geen lid meer van het Huis, degene(n) die de beslissing moeten nemen wel .....
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:01:19 #75
3542 Gia
User under construction
pi_108342788
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:56 schreef GimmeGore het volgende:

[..]

Dat vroeg ik me dus ook af.
Stoppen ze niet meestal met reanimatie na een bepaalde tijd omdat de hersenschade te groot zal zijn?
Hersenschade is afhankelijk van hoe lang de hersenen zonder zuurstof hebben moeten zitten. Tijdens reanimatie krijgen de hersenen zuurstof. Mogelijk was toen nog niet bekend hoe lang hij onder de sneeuw lag en dus ga je dan door met reanimatie. Ik geloof maximaal een uur of zo.
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 13:01:35 #76
240917 Mula
pi_108342796
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:59 schreef Boca_Raton het volgende:
En die ski-vriend, komt die er ooit nog bovenop...
Lijkt me erg heftig dat jij wel een airbag hebt en je vriend niet. Had je niet..?
pi_108342816
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:54 schreef nummer_zoveel het volgende:

[..]

Nou, dat zal per mens verschillen hoor. Toen mijn moeder hoorde dat ze aan kanker zou overlijden hebben wij echt niet meer gedacht dat ze nog beter zou worden.
nja, bij kiro was het heel dubbel. we wisten aan de ene kant heel goed dat er echt maar een minieme kans was dat het goed zou komen, maar toch denderden we gewoon maar door met vanalles regelen "voor als hij thuis komt"
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_108342824
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:01 schreef Jian het volgende:

[..]

Hij is geen lid meer van het Huis, degene(n) die de beslissing moeten nemen wel .....
Ja, maar als de Koningin moet gaan lopen luisteren naar de Bible Belt omtrent de toestand van haar eigen zoon zijn we toch ook van de pot gerukt met z'n allen? Laat dat mens en haar familie gewoon doen wat hen goeddunkt.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:02:26 #79
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108342826
quote:
14s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:00 schreef Voorschrift het volgende:
Zoals het ook hoort trouwens, dit hoort iets te zijn voor de familie, niet voor "ons".
Totdat het "ons" geld gaat kosten. Van mij mag het, maar je hebt altijd van die zure zeurders.
pi_108342842
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:00 schreef MrBadGuy het volgende:

[..]

Ik vind het al een wonder dat je na 50 minuten een hart weer aan de praat krijgt, maar over leven valt denk ik nauwelijks te spreken.
Nee dat is waar. Maar al blijkt dat na 50 minuten een reanimatie nog succesvol kan zijn(succesvol in de zin van dat je leeft), dan vraag ik me af waarom dat niet wat gebruikelijker is.
pi_108342844
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:02 schreef betyar het volgende:

[..]

Totdat het "ons" geld gaat kosten. Van mij mag het, maar je hebt altijd van die zure zeurders.
Die mensen moet je sowieso niet serieus nemen.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:01 #82
3542 Gia
User under construction
pi_108342845
De arts zegt ook dat de onderkoeling mogelijk bescherming had kunnen bieden aan de hersenen. Onderkoelde organen kunnen namelijk langer zonder zuurstof zonder beschadigd te raken.

Op het moment van reanimeren was niet bekend hoe zijn hersenen eraan toe waren, dus moet je doorgaan.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:14 #83
163650 Greys
pi_108342857
Daar komen ze...
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_108342859
De aankomst van de stoet op RTL 7, heel veel pers aanwezig.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:20 #85
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_108342863
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:03 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

Die mensen moet je sowieso niet serieus nemen.
Daar heb je gelijk in. :Y
  Forum Admin / Grootste Aanwinst 2022 vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:21 #86
8731 crew  Netsplitter
#jesuisMasi
pi_108342864
quote:
3s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 12:59 schreef NJ het volgende:

[..]

Binnen een paar uur na het ongeluk werd de gemeente Delft al op scherp gezet ivm bestrating en dergelijke. Dus er is nog zeker protocol bij.
In Delft begraven bij de rest van het Koningshuis terwijl hij geen lid daarvan meer is?
OxygeneFRL-vrijdag 8 mei 2020 @ 08:52:59: Ik had een pleuris hekel aan je maar nu ik weet dat je tegen een vuurwerkverbod ben, hou ik van je.
pi_108342870
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:00 schreef Caland het volgende:
Ik vraag me eigenlijk alleen af of iemand die geen lid is van het koninklijk huis ook 50 minuten wordt gereanimeerd.
Ja, als er maar enige kans op herstel is.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  † In Memoriam † vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:39 #88
240917 Mula
pi_108342876
Omg Mabel. :'(
pi_108342877
Daar komen ze.

Mabel, Willem Alexander en Bea.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:45 #90
163650 Greys
pi_108342885
Oef, Mabel stort echt bijna letterlijk in ;(
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_108342886
Jeetje hoe Mabel WA vast pakte. ;(
  Admin vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:47 #92
2589 crew  yvonne
On(t)deugend
pi_108342887
Dan had de lokale krant het toch goed met hun uitspraken over Friso.
Yvonne riep ergens: Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.


Op dinsdag 26 oktober 2021 16:46 schreef Elan het volgende:
Hier sta ik dan weer niet van te kijken Zelfs het virus is bang voor jou.
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:03:54 #93
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_108342891
Huilde W-A ??
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
pi_108342893
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:03 schreef MrBadGuy het volgende:
De aankomst van de stoet op RTL 7, heel veel pers aanwezig.
Zo, zagen er kut uit. Alsof hij al dood is :X
stupidity has become as common as common sense was before
pi_108342896
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:03 schreef Greys het volgende:
Daar komen ze...
Wie?
  vrijdag 24 februari 2012 @ 13:04:05 #96
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_108342899
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:03 schreef Netsplitter het volgende:

In Delft begraven bij de rest van het Koningshuis terwijl hij geen lid daarvan meer is?
Hij is toch nog steeds lid van de familie?
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_108342911
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:03 schreef marcb1974 het volgende:

[..]

Zo zagen er kut uit. Alsof hij al dood is :X
Er is weinig verschil ;(
pi_108342913
Mabel zou het liefst 10 glazen vol willen huilen zeg :X
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 24 februari 2012 @ 13:04:30 #99
163650 Greys
pi_108342920
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:04 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

Wie?
Mabel, Bea, Constantijn en WA kwamen net aan bij het ziekenhuis.
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_108342923
quote:
7s.gif Op vrijdag 24 februari 2012 13:04 schreef Ajacied422 het volgende:
Mabel zou het liefst 10 glazen vol willen huilen zeg :X
Vind je 't gek?
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')