-2?? Hier in Zeeland is het nu zelfs -6quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:25 schreef Bosbeetle het volgende:
het is nu maar -2°C dat is toch geen elfsteden tempratuur
Het is nooit 200km geweest. De eerste tochten zelfs nog geen 190.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 19:06 schreef -sabine- het volgende:
Das dan geen 200 km meer.
Danx voor de info
Benodigd: 15 cm ijs had je 15 cm van moeten maken, de associatie met de fallus benodigd om 't uit te rijden is veel epischer voor zo'n badass trailer.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:30 schreef iTimvd het volgende:
Effe simpel filmpje gemaakt trouwens, gewoon voor de lol![]()
Tof!quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:30 schreef iTimvd het volgende:
Effe simpel filmpje gemaakt trouwens, gewoon voor de lol![]()
Ze hebben ook op heel veel plekken al genoeg ijs, en bovendien zijn er voor de ergste zwakke plekken alternatieve routers. Daarnaast hebben we nog een dikke halve week aan vorst voor de boeg. Kans is gewoon erg groot, veel groter dan voorgaande jaren.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:40 schreef floskevdwouw het volgende:
Ben ik nu de enige die Erben Wennemars hoorde zeggen dat de voorzitter van de Elfstedenvereniging positief was over het doorgaan van de tocht?
Dit las ik net:quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:54 schreef Coelho het volgende:
Mijn Fries is niet meer wat het geweest is, maar volgens mij staat er op de site van Omroep Friesland dat er wordt overwogen om een deel van de rijders via de Luts te laten rijden en een deel niet.
twitter:BartMos twitterde op dinsdag 07-02-2012 om 20:21:57Goed ingevoerde Friese bronnen melden voorgenomen splitsing van #11steden Wedstrijdrijders via Balk, rest via de Fluessen. Zondag is de dag reageer retweet
sorry, las het verkeerdquote:Op dinsdag 7 februari 2012 19:32 schreef Haarklip het volgende:
[..]
Ik zie bij middagtemperatuur toch echt 3/6 graden staan?
Doen ze ook iets nuttigs...quote:Op dinsdag 7 februari 2012 21:14 schreef tony_clifton- het volgende:
Gaat wel hard als zelfs het leger wordt ingezet om sneeuw te vegen...
quote:UPDATE 07-02-2012 21:20 uur
IJsdikte
Wij hebben onze meetgegevens nog eens goed onder de loep genomen en daarbij ook de meetgegevens van vanavond (deze zijn nog niet gepubliceerd) betrokken en kunnen niet anders concluderen dat de ijsdikte zoals deze nu op de kaart aangegeven zijn, voor de volle 100% kloppen. Op enkele stukken is de ijsdikte inmiddels de vereiste 15 cm dik!!!!! De gemiddelde ijsdikte is nog steeds 12 cm. Het gemiddelde wordt sterk omlaag gebracht door de knelpunten op de route waar slechts 8 cm ijs ligt. Maar de ijsaangroei is ook vandaag overdag doorgegaan. Hierdoor is op het grootste gedeelte van de elfstedenroute de ijsdikte nu al 12 á 13 cm. Onze gegevens komen vrijwel geheel overeen met wat de Telegraaf vanavond gepubliceerd heeft op haar website. Dit zou betekenen dat indien er een oplossing komt voor de knelpunten op de route, dat de elfstedentocht 2012 er gewoon gaat komen. Dit verklaart ook waarom de organisatie van de tocht erg veel werk maakt van het vinden en het geschikt maken van alternatieve routes. Wij wachten in spanning af wat er morgen bekend gemaakt gaat worden nadat de rayonhoofden bijeen geweest zijn!
http://www.weerstation-le(...)stedentoch-2012.html
Dat stuk door Balk via De Luts is echter nog wel heel slecht.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:57 schreef TheArt het volgende:
[..]
Dit las ik net:twitter:BartMos twitterde op dinsdag 07-02-2012 om 20:21:57Goed ingevoerde Friese bronnen melden voorgenomen splitsing van #11steden Wedstrijdrijders via Balk, rest via de Fluessen. Zondag is de dag reageer retweet
Ik hoop dat hij door gaat. Je merkt wel dat de organisatie er alles aan doet om een tocht mogelijk te maken.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 21:34 schreef franklop het volgende:
Ik heb er zo'n ongelooflijk veel zin an
Ben ook benieuwd, Ze laten ze vanavond open las ik ergens.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 21:35 schreef franklop het volgende:
hoe zit het onder de bruggen trouwens? zag dat het in 1997 nog een knelpunt was
quote:Update dooi-aanval
7 februari 2012 - 20:24
Na een lange tijd van vorst en zeer felle kou zijn er intensieve voorbereidingen voor het organiseren van de Elfstedentocht. Het is inmiddels bekend dat daarvoor een ijsdikte van 15 cm nodig is. Dat is er niet. Het moet dus nog flink gaan vriezen. Dat gaat het deels ook wel doen.De twee belangrijkste vragen op dit moment zijn of het nog voldoende gaat vriezen om de juiste ijsdikte te krijgen en of het ook nog lang genoeg gaat vriezen. Want juist nu staat er een dooiaanval aan te komen.
Hoe lang nog?
In deze update aandacht voor de mogelijke ontwikkelingen. De in ons land aanwezige kou is op transport gezet door een Russisch hogedrukgebied. Dat trekt zich de komende dagen terug tot over de Oeral. Wat gaat er dan gebeuren? Wie grijpt de macht? Er zijn een aantal scenario's denkbaar.
Optie A: Een afsplitsing van het hogedrukgebied zakt via Duitsland af tot over ons land en Frankrijk. De wind draait weliswaar naar het westen maar is in dit geval zwak en dooi beperkt zich tot de kustgebieden. De kou blijft als het ware gevangen. Er is geen aanjager om de kou te verdrijven. Vaak is een dergelijke situatie uitstel van executie en volgt later ofwel nieuwe (felle) kou of toch nog een inzettende westelijke stroming.
Een andere optie vanaf zondag is dat het hoog via Frankrijk en ons land zuidelijk van de Britse Eilanden richting IJsland koerst en zo een stevige rug op de oceaan legt. In dat geval komt de weg vrij voor depressies gevuld met Arctische lucht. Hoewel die lucht op hoogte wel erg koud is zal de Noordzee voor opwarming zorgen. Bovendien zal in dit scenario een stevige noorden dat wel noordwestenwind opsteken en die zal wél als aanjager fungeren om de vorst uit ons land te verjagen. Achter het wegtrekken van dit lagedrukgebied zou de wind best weer naar het noordoosten kunnen draaien maar de kou is weg en het diepwinterse weer behoort dan voorlopig tot het verleden. Maar ook een licht winterse noordwestelijke circulatie is dan mogelijk. Deze ontwikkeling geeft ook nog eens neerslag.
Dat de Russische Beer zijn handen van ons land aftrekt, daar zijn de diverse computermodellen het wel over eens. Welk plan er vervolgens in werking treedt is onduidelijk. Voor het ijs zou visie A het gunstigste zijn. De kou gevangen onder een hogedrukgebied. In de nachten kan het landinwaarts licht tot matig vriezen en overdag schommelt het kwik rond of iets onder nul. Van ijsgroei zal dan echter geen sprake meer zijn. Wel van ijsbehoud.
De gerechtvaardigde conclusie is dan ook dat er wellicht tot en met de nacht naar zondag sprake zal zijn van ijsgroei. Vanaf zondag stopt dit proces. Zoveel is ook duidelijk. En dan? Laten we tot slot eens kijken wat de hoofdmodellen GFS en het ECMWF er in hun jongste uitvoer van zeggen.
Het Amerikaanse GFS kiest in de laatste run voor optie B. Daar waar ze in de vorige uitdraai nog voor mogelijkheid A opteerden. Het geeft de onzekerheid al weer. In de nacht naar zondag landinwaarts nog strenge vorst maar zondag overdag in de kustprovincies en dus óók in Friesland enkele graden dooi. Maandag en dinsdag doorzettende dooi met een aantrekkende noordwesten- en later noordelijke wind. De kans op sneeuw neemt toe en in de nachten is het dichtbij of rond nul.
Het ECMWF steunt deze visie in haar nieuwste run grotendeels. Dat betekent dat het zaterdag waarschijnlijk in een groot deel van het land nog blijft vriezen en de nacht naar zondag nog matige vorst kan opleveren. Zondag zet de dooi dan in en maakt alleen het zuidoosten van het land nog kans op temperaturen rond nul. In de kustgebieden kan het rond 4 tot 5 graden worden!
In de nieuwe week is de kou dan uit het land gejaagd. Overdag dooit het 2 (zuidoosten) tot 5 (kustgebieden) graden en in de nachten kan het nog tot lichte vorst komen. Meer dan dat zit er wellicht niet in. Bovendien neemt de kans op (winterse) neerslag toe.
Tot slot is het dan de vraag hoe het eea zich verder ontwikkelt. Kan het hogedrukgebied op de oceaan na het wegtrekken van de storing halverwege de week een fusie aan gaan met het ons zo bekende Russische hoog? In dat geval zou de kou na een korte onderbreking kunnen terugkeren. Beide modellen zinspelen wel op die optie, maar dat blijft voorlopig gewoon afwachten. Het wordt wel steeds duidelijker dat de vorst vanaf zondag zoals we die nu hebben echt verdreven wordt.
Conclusie: vanaf zondag grote kans op lichte dooi. De kustprovincies hebben te maken met de hoogste temperaturen, 3 tot 5 graden. Landinwaarts 1 tot 3 graden. Tijdens de nachtelijke periode temperaturen rond of iets onder nul. Na het weekend geleidelijk toenemende kans op (winterse) neerslag. En als laatste toevoeging: het is zelfs niet uigesloten dat de dooi nog een halve dag eerder komt opzetten en in dat geval dus ook geen matige vorst meer in de nacht naar zondag.
Duathlon? Laat ze zwemmen!quote:Op dinsdag 7 februari 2012 21:34 schreef Ulx het volgende:
En als ze geen alternatieve routes vinden, dan klunen ze maar een paar kilometer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |