El_Matador | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:04 |
quote: DEN HAAG - De drug qat wordt verboden. Het kabinet kondigt het verbod aan in een brief aan de Tweede Kamer.
Qat, verse blaadjes van de qatplant, is verslavend en leidt volgens het kabinet tot schade aan de gezondheid en grote overlast vanwege de distributie, de handel en het gebruik. Qat wordt vooral gebruikt door Somaliërs. De Tweede Kamer vroeg vorig najaar al om een verbod.
Het kabinet baseert zijn besluit op onderzoek van het Trimbos-instituut dat duidelijk maakt dat het gebruik van qat bij zo'n 10 procent van de gebruikers tot problemen leidt. Bij matig gebruik levert het geen grote problemen op.
Qat is in veel andere Europese landen al verboden.
bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)_verbiedt_qat__.html bron: http://www.parool.nl/paro(...)t-verbiedt-qat.dhtml bron: http://www.trouw.nl/tr/nl(...)t-verbiedt-qat.dhtml
Zou je QAT nog wel mogen leggen in Wordfeud? Het is één van de weinige woorden die ik ken met een Q. |
El_Matador | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:05 |
Kan de link naar: kabinet verbiedt qat niet meer toevoegen. Modjes please? |
El_Matador | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:06 |
quote: Op dinsdag 10 januari 2012 15:03 schreef Catbert het volgende:[..] Ja lekker makkelijk Zet een soort aso's bij mekaar en als ze dan ranja drinken voordat ze gaan rellen is opeen ranja de oorzaak Hooligans komen om te rellen. Partygangers komen om te feesten. Herrieschoppers in het uitgaansleven schoppen herrie omdat ze dat willen, niet omdat ze een bepaalde drugs ophebben. En ja, ik heb hier in Utrecht echt wel ervaringen gehad met doorgesnoven types die agressief werden. Wat ze precies ophadden heb ik ze niet gevraagd. De ranja is geen oorzaak, maar wel een katalysator. |
TheHappyPrince | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:09 |
3-voud en Catbert, ga vooral door om zo te proberen een discussie te winnen! |
Catbert | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:11 |
quote: Lieve schat, het is een verschil van meningen, dat kun je per definitie niet winnen. Een beetje bekvechten is leuk maar ik ben er na 1 topic wel klaar mee. |
t-8one | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:12 |
Nog even de reden van het verbod:
quote: Volgens de burgemeester zorgen de qatklanten en -handelaars voor veel overlast op het terrein, maar ook in de omringende wijken. ''Soms staan er 200 auto's geparkeerd.'
http://www.nu.nl/binnenla(...)j-met-qatverbod.html |
TheHappyPrince | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:13 |
...maar ik ben er na 1 topic wel klaar mee.
---
Ik zie het. |
t-8one | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:14 |
quote: tip: gebruik dit knopje rechtsbovenin om te quoten:  |
Basp1 | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:14 |
quote: Dan kan men ook een moskee verbod instellen in tilburg als je op vrijdag daar langs de grote moskee komt staat het ook overal dubbel geparkeerd.  |
3-voud | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:15 |
quote: Duidelijk toch? |
El_Matador | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:15 |
quote: Op dinsdag 10 januari 2012 15:14 schreef Basp1 het volgende:[..] Dan kan men ook een moskee verbod instellen in tilburg als je op vrijdag daar langs de grote moskee komt staat het ook overal dubbel geparkeerd.  Die "universiteit" lijkt me een groter probleem daar. |
t-8one | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:15 |
quote: Op dinsdag 10 januari 2012 15:14 schreef Basp1 het volgende:[..] Dan kan men ook een moskee verbod instellen in tilburg als je op vrijdag daar langs de grote moskee komt staat het ook overal dubbel geparkeerd.  Of de lokale voetbalclub op zondag, of de basisschool om 15:00 uur, of of of etc. etc. etc. |
DrMabuse | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:25 |
quote: Qat: feiten, cijfers en trends
In Nederland wordt qat voornamelijk gebruikt door mensen met een Somalische of Ethiopische afkomst. Dit zijn er in totaal 20 tot 25 duizend. Vermoedelijk gebruikt een groot deel van deze mensen qat.
Het Trimbos-instituut start op 1 september 2011 met onderzoek naar qatgebruik onder Somaliërs in Nederland. Het onderzoek richt zich op 3 deelvragen:
de aard en omvang van (problematisch) qatgebruik in Nederland gemeentelijke maatregelen rond qatgebruik de gevolgen van een eventueel verbod op qat.
Opdrachtgevers van het onderzoek zijn de ministeries van VWS, Veiligheid en Justitie en Wonen Wijken en Integratie.
In de huidige studie zal het Trimbos-instituut onderzoek doen naar de gevolgen van qatgebruik op individueel niveau (gezondheid, gevolg voor integratie, samenhang met sociaal-economische problemen) en op gemeentelijk niveau (overlast door qathandel en gebruik).
Er worden interviews gehouden met gemeenteambtenaren van 11 gemeenten. Daarnaast worden er 3 focusgroepen georganiseerd met daarin medewerkers van GGD, onderwijsinstellingen, politie en verslavingszorg. Individuele Somaliërs worden via sleutelfiguren benaderd voor interviews.
Het Trimbos-instituut deed al eerder onderzoek naar qatgebruik onder Somaliërs in Nederland: Qat gebruik onder Somaliërs in Nederland
http://www.trimbos.nl/ond(...)en-cijfers-en-trends |
DrMabuse | dinsdag 10 januari 2012 @ 15:27 |
quote: Risico's qat
De risico’s van incidenteel qat-gebruik zijn gering. Acute medische problemen komen zelden voor. De risico’s zijn meestal indirect. Ze nemen toe wanneer qat langdurig en frequent wordt gebruikt.
Het gebruik van alcohol en drugs is nooit zonder risico’s. Door continue wetenschappelijk onderzoek, is steeds meer bekend over de schadelijke effecten van alcohol en drugs(gebruik). Met name voor bepaalde (kwetsbare) groepen zoals jongeren, licht verstandelijk gehandicapten en kinderen van ouders met psychische of verslavingsproblemen zijn de risico's groter. Zo zijn er aanwijzingen uit onderzoek dat het gebruik van alcohol en drugs een verstorend effect heeft op de ontwikkeling van de hersenen. En jong starten met gebruiken, vergroot de kans op verslaving op latere leeftijd.
Van belang is dus om het drugsgebruik door jongeren zo lang mogelijk uit te stellen. Als mensen, jong of oud, toch besluiten om drugs of alcohol te gebruiken, is het meer dan verstandig dat zij zich goed informeren over de werking en risico’s van het middel op korte- en op lange termijn.
Wil men geen risico’s lopen? Gebruik dan niet. Lichamelijk risico’s
Verhoogde bloeddruk en hartslag Naarmate iemand meer en vaker khat gebruikt, neemt de kans op een hartinfarct toe. Dit geldt vooral voor mensen met (aangeboren) hart- en vaatziekten. Slapeloosheid en ondervoeding Qat onderdrukt de eetlust. Daardoor kan uiteindelijk ondervoeding optreden. Maag- en darmklachten Gebruikers kunnen onder andere last krijgen van oprispingen, maagontsteking en constipatie door de sappen die vrijkomen bij het kauwen.
Geestelijke risico’s
Depressieve gevoelens en stemmingswisselingen Net als bij andere stimulerende middelen komt het vaak voor dat de gebruiker zich neerslachtig voelt wanneer de khat is uitgewerkt. Hij kan dan ook snel geïrriteerd zijn. Bij langdurig gebruik kunnen stemmingswisselingen toenemen Psychotische reacties en hallucinaties Met name bij veelvuldig gebruik is er kans op paranoia, waanbeelden, horen van stemmen. Een hoge dosis geeft ook een groter risico op psychotische reacties. Maar doordat het wordt gekauwd en de opname langzaam gaat, wordt niet snel een hoge dosis bereikt.
Verslaving
Je kunt onderscheid maken tussen lichamelijke en geestelijke afhankelijkheid. We spreken van lichamelijke afhankelijkheid als het lichaam protesteert wanneer met gebruik van een middel gestopt wordt (er treden dan ontwenningsverschijnselen op). Van geestelijke afhankelijkheid wordt gesproken als de gebruiker steeds sterker naar het middel verlangt en zich eigenlijk niet meer prettig voelt zonder het middel te gebruiken. Bij langdurig en intensief gebruik kan geestelijke afhankelijkheid optreden. De kans op afhankelijkheid is groter bij mensen met een traumatisch verleden; iets dat relatief vaak voorkomt onder de gebruikersgroep in Nederland. Ook uitzichtloosheid kan veelvuldig gebruik in de hand werken. Sociaal-maatschappelijke gevolgen
Veelvuldig qat-gebruik kan het sociale leven van de gebruiker en het gezin ontwrichten. Veel gebruikers in Nederland hebben een laag inkomen, waardoor het ook regelmatig financiële problemen veroorzaakt.
www.trimbos.nl/onderwerpe(...)qat-algemeen/risicos |
Specularium | dinsdag 10 januari 2012 @ 16:11 |
quote: Nee, maar dat zal er vooral mee te maken hebben dat je minimaal een voetbalveld planten nodig hebt voor een minimale opbrengst. |
maniack28 | woensdag 11 januari 2012 @ 11:29 |
Het blijft  |
Hans_van_Baalen | woensdag 11 januari 2012 @ 22:37 |
Die teringlijer die hierachter zit ook
quote: Als blijkt dat iets schadelijk is, moeten we het gewoon direct verbieden, aldus Coskun Çörüz (CDA) tel: 070-3182550
|
Hans_van_Baalen | woensdag 11 januari 2012 @ 22:42 |
Lang niet als enige overigens. Maar met een kabinet dat zo happig is op controle krijgen dit soort enge figuren vrij baan natuurlijk. |
Flow3r | donderdag 12 januari 2012 @ 01:15 |
Alcohol hoort inmiddels bij onze cultuur , biertje op het terras in de zomer, wijntje s'avonds op de bank etc. Ondanks alle ellende die in sommige gevallen uit misbruik voortvloeit is het algemeen geaccepteerd dat we zowat allemaal wel eens een drankje nuttigen.
Qat hoort bij de Somalische cultuur als je de gebruikers zelf mag geloven en ze geven aan dat 90% er aan verslaafd is, ook dat ze daarom niet kunnen werken.
Nu hebben we al genoeg te stellen met alcoholmisbruik, waarom zouden we in vredesnaam een groep mensen willen faciliteren in nóg een verslaving erbij? Straks is die groep zo groot dat het niet meer in toom te houden is; in de kiem smoren wat mij betreft.
Bovendie zei iemand ( ik geloof Lavenderr?) dat ze hier zijn gekomen voor een beter leven voor hun kinderen; dat snap ik; de hele dag op de bank hangen en qat kauwen en van een uitkering leven
liever niet  |
#ANONIEM | donderdag 12 januari 2012 @ 01:17 |
quote: Hij vergeet het populistische aspect te benoemen: het moet natuurlijk wel om iets gaan dat 'ze' doen, m.a.w. iets dat niet al te veel mensen doen. Een verbod op alcohol, wintersport of zonnen op het strand gaat er natuurlijk echt niet komen, ondanks dat die dingen net zo goed schadelijk zijn.
En dat is het hypocriete van de huidige tendens: het is helemaal niet erg als je je met recreatieve middelen ten gronde richt, als je dat maar met sociaal geaccepteerde recreatieve middelen doet.
Concreet: we verbieden qat, de Somaliërs zuipen zich voortaan aan jenever te pletter om hun oorlogstrauma's te vergeten, en dan is alles goed. 
[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2012 01:17:54 ] |
Flow3r | donderdag 12 januari 2012 @ 01:18 |
eh, nee, we verbieden qat en de Somaliers vertrekken naar Engeland  |
boekenplank | donderdag 12 januari 2012 @ 01:23 |
quote: Kom op zeg alsof al die jonge gasten met oorlogstrauma's rondlopen. |
Papierversnipperaar | donderdag 12 januari 2012 @ 01:25 |
quote: Niet mijn cultuur. |
#ANONIEM | donderdag 12 januari 2012 @ 01:35 |
quote: Alsof ze allemaal als niksnutten de hele dag in bed qat liggen te kauwen. |
FitnessFreak | donderdag 12 januari 2012 @ 01:43 |
quote: Tja de wet is de wet. Als je het graag anders ziet moet je naar de rimboe gaan waar niemand woont en daar je eigen cultuur starten. |
Flow3r | donderdag 12 januari 2012 @ 08:40 |
quote: Ik weet niet waar jij vandaan komt? Maar je wil dus zeggen dat je nooit terrasjes ziet waar mensen een biertje voor hun neus hebben? Ook als je zelf nooit het glas heft? Kom nou. Algemeen geaccepteerd, overal wordt een glas bij geschonken hier in Nederland, trouwens overal wel in het westen  |
Papierversnipperaar | donderdag 12 januari 2012 @ 09:09 |
quote: Op donderdag 12 januari 2012 08:40 schreef Flow3r het volgende:[..] Ik weet niet waar jij vandaan komt? Maar je wil dus zeggen dat je nooit terrasjes ziet waar mensen een biertje voor hun neus hebben? Ook als je zelf nooit het glas heft? Kom nou. Algemeen geaccepteerd, overal wordt een glas bij geschonken hier in Nederland, trouwens overal wel in het westen  In mijn Nederlandse "ik maak dat zelf wel uit want ik weet het beter" cultuur is het veel beter om niet te veel alcohol te drinken en zijn middelen als wiet en XTC veel minder schadelijk en veel interessanter. |
Flow3r | donderdag 12 januari 2012 @ 10:48 |
Er zijn zoveel dingen beter voor de mens, maar dat was niet waar het over ging; alcohol is onderhand een onderdeel van onze cultuur geworden, qat is dat niet.
90% van de Somaliers kunnen niet werken vanwege qat, dat geven ze zelf aan. In ons land waar de alcohol rijkelijk vloeit is 90% van de mensen prima in staat om te werken. Groot verschil tussen alcohol en qat, lijkt me duidelijk. |
#ANONIEM | donderdag 12 januari 2012 @ 11:05 |
quote: Op donderdag 12 januari 2012 10:48 schreef Flow3r het volgende:Er zijn zoveel dingen beter voor de mens, maar dat was niet waar het over ging; alcohol is onderhand een onderdeel van onze cultuur geworden, qat is dat niet. 90% van de Somaliers kunnen niet werken vanwege qat, dat geven ze zelf aan. In ons land waar de alcohol rijkelijk vloeit is 90% van de mensen prima in staat om te werken. Groot verschil tussen alcohol en qat, lijkt me duidelijk. 10% en niet 90%. |
Hephaistos. | donderdag 12 januari 2012 @ 11:05 |
quote: Op donderdag 12 januari 2012 10:48 schreef Flow3r het volgende:90% van de Somaliers kunnen niet werken vanwege qat, dat geven ze zelf aan. In ons land waar de alcohol rijkelijk vloeit is 90% van de mensen prima in staat om te werken. Groot verschil tussen alcohol en qat, lijkt me duidelijk. Heb je hier een bron of onderbouwing van? Het lijkt mij grote onzin namelijk. |
PfenisBaron | donderdag 12 januari 2012 @ 11:33 |
Toch mooi, als je deze vraag aan Somaliërs zelf stelt zegt 90% dat het moet worden afgeschaft (op de 10% die gebruikt na), en wordt het zelfs met coke en heroïne vergeleken.
Vraag je het aan Nederlanders heb je weer een paar van die linkse rakkers erbij die het niet kunnen verdragen dat qat bij een bepaalde bevolkingsgroep hoort en reageren daarom maar negatief. Tijd dat mensen gaan nadenken ipv dit slap gelul waardoor de samenleving nog dieper afglijdt dan nu al het geval is. |
Basp1 | donderdag 12 januari 2012 @ 11:34 |
quote: Goh daarom zijn er zoveel werkelozen en mensen in de bijstand/ ww enz... Ow nee dat is maar 10% van de populatie volgens jou.  |
Boswachtertje | donderdag 12 januari 2012 @ 12:00 |
Los van de Qat kun je je afvragen of Somaliërs uberhaupt (makkelijk?) aan een baan kunnen komen hier in Nederland.. ze hebben toch wel een aardig stereotypering wat ze met zich meedragen |
HaverMoutKoekje | donderdag 12 januari 2012 @ 12:42 |
quote: Gaan we er iets aan missen dan? |
Nielsch | donderdag 12 januari 2012 @ 12:50 |
quote: Ja und? Toen ik nog dicht bij Galgenwaard woonde stonden er op wedstrijddagen ook overal auto's geparkeerd in de omringende wijk. Om die reden iets verbieden is echt debiel.
Al ben ik niet tegen het verbod op qat, al is het natuurlijk vooral symboolpolitiek en allochtonen pesten. Ik bedoel, alcohol heeft ook een zeer negatief effect op een deel van de gebruikers en daar kraait geen haan naar. |
Flow3r | donderdag 12 januari 2012 @ 13:17 |
quote: Oh nee,slechts 80 % zit aan de qat en bijna allemaal hebben ze een uitkering
|
Nielsch | donderdag 12 januari 2012 @ 13:21 |
quote: quiz, coquilles, quatsch, squash, jaquet, petanque...
zomaar even uit m'n hoofd... |
Flow3r | donderdag 12 januari 2012 @ 13:33 |
quote: Op donderdag 12 januari 2012 11:34 schreef Basp1 het volgende:[..] Goh daarom zijn er zoveel werkelozen en mensen in de bijstand/ ww enz... Ow nee dat is maar 10% van de populatie volgens jou.  Want die zijn allemaal verslaafd aan alcohol en dat is de reden dat ze niet kunnen werken?  |
Basp1 | donderdag 12 januari 2012 @ 13:35 |
quote: Geen stijl/powned filmpjes als serieus bewijs willen aanvoeren.  |
Basp1 | donderdag 12 januari 2012 @ 13:38 |
quote: Ik zou het niet weten, jij beweert dat 90% van de autochtone nederlandse bevolking in staat is om te werken.
En om even de cijfers nogmaals aan te halen er zijn in NL naar schatting 1.000.000 alchollisten, die kosten de samenleving jaarlijks 2.3 miljard.
http://mens-en-samenlevin(...)me-in-nederland.html
Maar blijf maar het alcoholmisbruik geodpraten omdat dit wel zogenaamd cultureel bepaald is.  |