abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_106712834


Le notti di Cabiria
Ik stel me zo voor dat het in 1957 heel controversieel was om een film te maken over een prostituee. In het bijzonder over een vrouw die grofgebekt is en geen bijzonder goede opvoeding genoten heeft. 55 jaar na dato zag Mainport een vervelende vrouw die haar klep niet kan houden; ze zou nu one of the guys genoemd worden. Op IMDb staat dat het een drama / romance is, ik vermoed zonder gekheid dat het bedoeld is als komedie. Je ziet vaker dat jaren later een status wordt toegedicht aan een werk terwijl het in eerste instantie helemaal niet zo serieus bedoeld is. De liedjes van de Beatles gaan immers nergens over en Hitchcocks waren de blockbusters van de jaren vijftig. Le notti di Cabiria is eigenlijk een opeenvolging van bizarre situaties waar Cabiria in verzeild raakt - ik vond het niet bijzonder grappig. Een heel ander slag film dan Otto e mezzo. (Juliet Maizena speelt haar rol trouwens wel goed.)
Graag op anoniem
pi_106715470
Tinker. Tailor. Soldier. Spy.

Met hoge verwachtingen bekeken maar ondanks de fantastische cast (zelfs in kleine bijrollen), de mooie setting en het interessante gegeven (een spion in de hoogste regionen van de geheime dienst) kon de film me niet tot het einde meeslepen. Bij vlagen veer je even op bij een interessante scene maar dat eindigt dan meestal op een vreemde manier waarna er weer een ander subplot tevoorschijn getoverd wordt. Van de andere kant heb ik me ook niet verveeld en was het met sommige verhaallijnen wél meeslepend. Ik hou dus een dubbel gevoel over aan deze rustige spionagefilm, ondanks het imo wat matige laatste kwartier

7.0

[ Bericht 1% gewijzigd door planethugo op 12-01-2012 15:05:16 ]
pi_106723572
-edit: verplaatst naar zoektopic: Ik zoek de titel van een serie/film/programma deel 38 -

[ Bericht 80% gewijzigd door Mike op 12-01-2012 15:03:24 ]
  donderdag 12 januari 2012 @ 23:38:01 #79
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_106745986
Deze week gezien:

Mission:Impossible - Ghost Protocol
De eerste live-action film van Pixar`s The Incredibles regisseur Brad Bird. En dat wordt al direct in de openingsscene en -credits duidelijk. Die lijken net een live-action versie van die Incredibles, wich is a good thing.
Wat volgt is een sterke actie film met een hoog tempo (maar niet te) en goed gemaakte actie scenes. Het deel in Dubai behoort tot de beste actie stukken die je dit jaar zult zien. Ook is het sound design tijdens de zandstorm fantastisch.
Niks mis mee dus, ik heb me in ieder geval twee uur heel goed vermaakt!

IMDB Cijfer:
Mijn Cijfer: 8,0/10

Puss in Boots
Dat was me een heel erge meevaller. Had er vooraf helemaal niets van verwacht (want een spin-off) maar vond `m best leuk. Natuurlijk is het verhaal voorspelbaar maar ik vond het leuk uitgewerkt, de karakters waren, hoewel voorspelbaar, leuk en ook met de humor zat `t goed.
Hij haalt het natuurlijk niet bij de eerste twee delen van Shrek maar een leuk niemanddalletje, een leuk tussendoortje, is het zeker.

IMDB Cijfer: 7,0/10
Mijn Cijfer: 6,8/10
pi_106747455
Warrior



Verenigde Staten
Actie / Drama

140 minuten

geregisseerd door Gavin O'Connor
met Tom Hardy, Joel Edgerton en Jennifer Morrison

Een gepensioneerde staalarbeider en voormalig bokser heeft door zijn alcoholisme zijn gezin verscheurd achtergelaten. Echter op zekere dag komt hij tot inkeer en versobert op berouwvolle wijze zijn levenswandel. Zijn jongste zoon accepteert vervolgens maar al te graag zijn aanbod om hem te trainen als worstelaar c.q. martial arts-specialist. Zijn broer is echter ook nog niet uit het zicht verdwenen. Hij negeert zijn vader en is met zijn eigen loopbaan als worstelaar bezig. Beide broers bereiden zich nu voor op hetzelfde toernooi.

Ik heb me opzich wel vermaakt met deze film, maar toch viel hij me na het lezen van al die positeive en hoge reviews & cijfers een beetje tegen. Het was een goeie film, maar zeker niet uber ofzo. Ik vond het verhaal een beetje standaard en nergens word de film echt heel bijzonder ofzo.
Hij kijkt gewoon lekker weg, maar tis geen film die me nog tijden bij gaat staan ofzo.
een 7- leuk een x gezien te hebben
pi_106765894
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 10:33 schreef planethugo het volgende:
Tinker. Tailor. Soldier. Spy.
[ afbeelding ]
Met hoge verwachtingen bekeken maar ondanks de fantastische cast (zelfs in kleine bijrollen), de mooie setting en het interessante gegeven (een spion in de hoogste regionen van de geheime dienst) kon de film me niet tot het einde meeslepen. Bij vlagen veer je even op bij een interessante scene maar dat eindigt dan meestal op een vreemde manier waarna er weer een ander subplot tevoorschijn getoverd wordt. Van de andere kant heb ik me ook niet verveeld en was het met sommige verhaallijnen wél meeslepend. Ik hou dus een dubbel gevoel over aan deze rustige spionagefilm, ondanks het imo wat matige laatste kwartier

7.0
Ik heb de film gister ook opgezet maar kon em niet uitkijken. Geef hem volgende week denk ik een 2e kans!
pi_106766270
Ed Wood

Al een flinke poos op de plank liggen maar om de een of andere reden gingen andere films altijd voor. Nu dan toch eindelijk gekeken en het is een aparte film over een aparte regisseur. Ed Wood maakte enkele onnavolgbare slechte films en daarvan maakte Tim Burton deze zwart-wit film. En dat is hem wel toevertrouwd met Johnny Depp als de vreemde vogel. Bovendien is er een schitterende rol van Martin Landau (die ik voornamelijk ken uit Entourage als gepensioneerde producent) die er, lees ik net, ook een oscar voor won. Daarnaast leuke bijrollen voor Sarah Jessica Parker en Bill Murray. Aparte film die misschien net iets te lang duurt en die ik waarschijnlijk niet nog een keer zal kijken maar die zeker de moeite waard is. Grappig, ontroerend en triest tegelijk.

Iemand hier die één van Ed Woods films gezien heeft, en is dat lachen of gewoon niet te harden? :)

8.0
  vrijdag 13 januari 2012 @ 18:11:16 #83
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_106769704
Ed Woods films zijn om te lachen en goed door te komen. Knullig, maar met een goed hart gemaakt. Plan 9 from Outer Space is zijn bekendste, maar de 'beste' is Bride of the Monster. Glen or Glenda zou ik desondanks vermijden, die is wel saai en gewoon weird. Andere Ed Wood-films zijn ook minder memorabel.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_106771640
thnx. ga ik bride of the monster eens opzoeken :D
pi_106794544
Real Steel (2011)
Aardige actiefilm met Hugh Jackman. Leuk concept, redelijk uitgewerkt.

Prima tussendoorfilm, geen hoogstaande topper.
7.5/10 (IMDB: 7.3/10)

La Piel Que Habito (2011)
Almodovar zet weer iets neer zeg. Zoals van hem bekend is het nogal traag, maar het werkelijk bizar bijzondere verhaal maakt deze film toch erg goed. Af en toe is het verhaal lastig te volgen (kan ook aan de franse ondertitels en het brakke vliegtuiggeluid liggen), maar vanwege de originaliteit een film die je niet snel vergeet.
8.5/10 (IMDB: 7.7/10)
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  zaterdag 14 januari 2012 @ 12:07:32 #86
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_106797204
The Descent
Nette film met genoeg spanning en schrikmomenten. Heel anders dan de traditionele horrorfilm is The Descent niet: 6 vrouwen dalen een grot af en komen in aanraking met creepy mensenverslinders. Met de spanningsopbouw zat het dik in orde en dat is altijd wel zo prettig bij films zoals deze. Enige jammere is dat de film weinig opzienbarends of verrassends in petto heeft. Cijfer: 7

Sweet Smell of Success
Erg matige film, waarvan ik me afvroeg wat nou het probleem is. Burt Lancaster gebruikt zijn journalistieke macht (hij is een columnist met een publiek van 60 miljoen lezers) om een romance te voorkomen tussen zijn zus en een jazz-muzikant. Waarom in hemelsnaam? Al vraag ik me direct af hoe interessant die vraag zelf is. Hij gebruikt overigens Tony Curtis daarvoor om eens lekker te stoken. Die heeft nog de interessantste rol van iedereen, maar de rest vond ik maar saai en vervelend. En dan heeft deze film ook nog al die quasi-intelligente gevatte dialogen. Die deden me weer eens echt niks. Cijfer: 5,5

[ Bericht 0% gewijzigd door Falco op 14-01-2012 12:29:14 ]
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_106797690
quote:
2s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:07 schreef Falco het volgende:
The Descent
Nette film met genoeg spanning en schrikmomenten. Heel anders dan de traditionele horrorfilm is The Descent: 6 vrouwen dalen een grot af en komen in aanraking met creepy mensenverslinders. Met de spanningsopbouw zat het dik in orde en dat is altijd wel zo prettig bij films zoals deze. Enige jammere is dat de film weinig opzienbarends of verrassends in petto heeft. Cijfer: 7

Of het is sarcastisch, of, en daar ga ik vanuit, je bent een niet vergeten :P
Amsterdamse Football Club Ajax - Liverpool F.C.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 12:29:22 #88
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_106797727
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:28 schreef GieJay het volgende:

[..]

Of het is sarcastisch, of, en daar ga ik vanuit, je bent een niet vergeten :P
Laatste :(!!
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_106797780


The Girl with the Dragon Tattoo (David Fincher, 2011)

Ik lees op internet dat The Girl with the Dragon Tattoo wat opbrengst betreft een beetje tegenvalt. En dat het daarom ook wellicht een tijdje heeft geduurd voordat Sony de sequel heeft aangekondigd.

En dat is best jammer, want ik vind deze versie toch wel beter dan de Zweedse film. Finchers stijl past goed bij het verhaal, Rooney Mara is een goede Lisbeth. Ik vind het allemaal wat spannender, wat meer hebben dan die Zweedse film. En de film heeft een toffe soundtrack en openingstitels:


De titels hebben wat James Bondachtigs. Het verhaal is wel bekend neem ik aan.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 13:22:26 #90
8369 speknek
Another day another slay
pi_106799193
Wauw die openingstitels zijn... excessief. Maar wel gaaf.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_106800885
TBS met Theo Maassen http://www.imdb.com/title/tt1092019/

Johan (Theo Maassen) ontsnapt uit een TBS kliniek en gaat op zoek naar zijn moeder om zijn onschuld te bewijzen.

Vind dit een van de betere Nederlandse films die ik heb gezien. Goed verhaal, de film verveelde geen moment en goed geacteerd door Theo Maassen.

Ik geef de film een 7.5
pi_106802387
Toevallig gisteravond de Zweedse versie van The Girl With The Dragon Tattoo (Män som hatar kvinnor) gezien. Kwam er pas tijdens het kijken achter dat ik de Zweedse versie had met Engelse voice-overs :') :')
pi_106803814
Paths of Glory

Mooie film, maar nog steeds niet wat ik ervan had gehoopt.

Heb me trouwens helemaal niet gestoord aan het zwart/wit, wat ik vantevoren wel dacht. Maar binnen 1 minuut was ik eraan gewend en vond het 'normaal'. De omgevingen/scenes zijn prachtig, echt typisch eerste wereldoorlog. Maar het verhaal had wel wat uitgebreider mogen zijn, meer gevechtsscenes of wat ook. Ik vond het iets te langzaam gaan en te weinig verteld worden.

Ik wacht nog steeds op een grote 'blockbuster' eerste wereldoorlogsfilm... want die is er gewoon nog steeds niet.
There are only 151 Pokémon.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 18:06:31 #94
8369 speknek
Another day another slay
pi_106807856
Zelf gisteren Lars and the Real Girl (2007) gekeken.



Een beetje een Ryan Gosling rondje, want hiervoor had ik Drive (knappe film, wel beetje style over substance) gezien en niet zo lang geleden Crazy, Stupid, Love. Dit is wederom een compleet andere rol van Gosling, die een nerd met een sociale fobie (Lars) speelt. Hij vereenzaamt steeds verder totdat hij een vriendin krijgt... Een plastic real doll. Hij gelooft daadwerkelijk dat het zijn vriendin is en neemt haar overal mee naartoe. In het begin leidt dat tot hilarische situaties, maar het wordt al vrij snel duidelijk dat Lars helemaal opbloeit nu hij het rolpatroon van de man in een stelletje aan kan nemen. De film is een heerlijke feelgood movie, want iedereen in het afgelegen dorpje wil Lars helpen om met z'n nieuwe vriendin het sociale leven in te komen (ik zat soms te wachten tot hij doordraaide en met een bowlingbal iemand's hoofd tot pulp sloeg als in Drive, maar dat bleef gelukkig uit). Tegen het einde kakt de film wel een beetje in en sommige symboliek lag er wel erg dik op (maar het was leuk om die zelf een keer te ontdekken in plaats van er later over te lezen..). Voor de rest gewoon een heerlijke film en wederom geweldig geacteerd van Gosling.

Imdb en mijn cijfer: 7.5
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
pi_106809196
Eerste post hier, ik kijk graag films. :)



Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro (2011 in Nederland)

Genieten deze film. Van de week ook deel 1 gekeken, die was ook top. De films gaan over drugs- en corruptiebestrijding in de krottenwijken van Rio de Janeiro en dat wordt met een fantastische vaart en intensiteit gefilmd. Ik ben geen groot fan van actiefilms (dat is de film ook niet helemaal), maar de actiescènes in deze film vond ik zeer gaaf. Niet voor de tere zieltjes want ze zijn erg gewelddadig. Ik las een reactie van iemand die de film beschreef als Goodfellas meets Cidade de Deus, daar kan ik me zeker in vinden. Aanrader!

IMDb: 8.2
Mijn cijfer: 9
  zaterdag 14 januari 2012 @ 19:10:54 #96
203493 Haarklip
ágætis byrjun
pi_106809882


Links

Zeer minimalistische film van Froukje Tan, die zeker een aantal mooie shots weet vast te leggen. He verhaal laat echt wat steekjes vallen en Jeroen van Koningsbrugge was ook zeker niet op z'n best, maar door de stijlvolle shots kon ik de film toch wel waarderen. Zeker leuk als tijdverdrijf als je een vrij korte film wil zien, maar het 'wat heb ik nu gezien'-gehalte is aan het eind toch vrij groot.
ég gaf ykkur von sem varð að vonbrigðum.. þetta er ágætis byrjun
  zaterdag 14 januari 2012 @ 22:44:12 #97
52543 Timo20
RODA JC FOREVER!!
pi_106816909
Vanavond gezien:

Zombie
De tweede Fulci film die ik deze week zie en deze vond ik zo mogelijk nog beter dan de eerste (The New York Ripper). Het mag dan wel een zombie film zijn maar de echte klasse zit `m in `t feit dat je voor een groot deel van de film zo goed als geen zombie ziet. Dat zorgt voor een heerlijke onderhuidse spanning die goed wordt opgebouwd en voorzien is van af en toe, maar niet heel vaak, een echt gore scene (met als toppunt die scene) en zo toewerkt naar een climax waarin het tempo en de spanning steeds verder toenemen.
Wederom een topper van Fulci!

IMDB Cijfer: 6,7/10
Mijn Cijfer: 9,3/10
pi_106817355
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:31 schreef Toad het volgende:
[ afbeelding ]

The Girl with the Dragon Tattoo (David Fincher, 2011)

Ik lees op internet dat The Girl with the Dragon Tattoo wat opbrengst betreft een beetje tegenvalt. En dat het daarom ook wellicht een tijdje heeft geduurd voordat Sony de sequel heeft aangekondigd.

En dat is best jammer, want ik vind deze versie toch wel beter dan de Zweedse film. Finchers stijl past goed bij het verhaal, Rooney Mara is een goede Lisbeth. Ik vind het allemaal wat spannender, wat meer hebben dan die Zweedse film. En de film heeft een toffe soundtrack en openingstitels:


De titels hebben wat James Bondachtigs. Het verhaal is wel bekend neem ik aan.
Ik heb hem ook zojuist gezien en ben het grotendeels met je eens. De eerste helft had ik het idee naar een goede, maar overbodige, film te kijken. De tweede helft leek iets meer af te wijken van de Zweedse film.
Bij de Zweedse film had ik op het einde een soort Lord of The Rings idee, waar elke keer dat je dacht dat de film was afgelopen er een volgend "einde" achteraankwam, dat gevoel had ik hier iets minder al duurde de nasleep wel erg lang (volgens mij nog langer dan bij de Zweedse film).
pi_106822177
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 18:48 schreef Dobbs het volgende:
Eerste post hier, ik kijk graag films. :)

[ afbeelding ]

Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro (2011 in Nederland)

Genieten deze film. Van de week ook deel 1 gekeken, die was ook top. De films gaan over drugs- en corruptiebestrijding in de krottenwijken van Rio de Janeiro en dat wordt met een fantastische vaart en intensiteit gefilmd. Ik ben geen groot fan van actiefilms (dat is de film ook niet helemaal), maar de actiescènes in deze film vond ik zeer gaaf. Niet voor de tere zieltjes want ze zijn erg gewelddadig. Ik las een reactie van iemand die de film beschreef als Goodfellas meets Cidade de Deus, daar kan ik me zeker in vinden. Aanrader!

IMDb: 8.2
Mijn cijfer: 9
ah thx, was m ff vergeten maar ik ga m ff checken.
Kwam de film al een keer tegen... leek me toen al vet idd.
pi_106824089
My Sweet Little Village

Tsjechische comedy uit 1985 over enkele markante bewoners van een klein Tsjechisch dorpje.
Children of the night. What music they make.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')