Zat er natuurlijk al vanaf dag 1 aan te komen dit.quote:Co Adriaanse is ontslagen als trainer van FC Twente. De 64-jarige oefenmeester wordt per direct opgevolgd door Steve McClaren, die de club uit Enschede in 2010 naar de eerste landstitel in de geschiedenis leidde. Dat meldt AD Sportwereld.
Steve McClaren maakte FC Twente in 2010 voor het eerst in de historie kampioen van Nederland. Hij vervangt nu weer Co Adriaanse. © EPA
Co Adriaanse. © EPA
FC Twente-voorzitter Joop Munsterman in gesprek met Steve McClaren (rechts). © ANP
De Engelsman, werkloos sinds zijn vertrek in november bij Nottingham Forest, staat vandaag nog niet voor de groep, bij de eerste training van het nieuwe jaar. De oefensessie zal worden geleid door de assistenten Alfred Schreuder, Youri Mulder en Boudewijn Pahlplatz.
Wel stapt McClaren vrijdag als hoofdcoach in het vliegtuig naar Gran Canaria, om zich onder de Spaanse zon met FC Twente voor te bereiden op de tweede helft van de competitie.
De 50-jarige Engelsman, van 2008 tot 2010 trainer in Enschede, staat nog altijd in hoog aanzien bij spelers, beleidsbepalers en supporters van FC Twente, veel hoger dan de gisteren ontslagen Adriaanse, die in juni 2011 nog met veel enthousiasme en klaroengeschal als opvolger van de naar Saudi Arabië vertrokken Michel Preud'homme was gepresenteerd.
Adriaanse heeft het al enkele maanden moeilijk in Enschede. Hoewel op de resultaten weinig valt af te dingen - FC Twente overwinterde in de Europa League staat derde op vijf punten van koploper AZ en is wel uitgeschakeld in de KNVB-beker - wekte vooral de werkwijze van Adriaanse tot irritaties.
Omdat de clubleiding geen vertrouwen meer had in het lijmen van de personele verhoudingen en voetbaltechnische tegenstellingen, zag ze geen andere uitweg dan de meest radicale: het op non-actief stellen van Adriaanse. (Redactie)
http://www.ad.nl/ad/nl/14(...)-bij-FC-Twente.dhtml
Zeker Johan.quote:
Zolang die maar niet naar Feijenoord komt. PSV zou een optie kunnen zijn, ja.quote:Op dinsdag 3 januari 2012 08:02 schreef TC03 het volgende:
Co naar PSV? Lijkt me heel logisch ineens.
Ik woon in Twente en om je heen hoor je wel van mensen die vaak bij trainingen gaan kijken dat het er inderdaad zeer sterk op lijkt dat Co en de spelersgroep allerminst met elkaar overweg kunnen.quote:Op dinsdag 3 januari 2012 08:09 schreef ShaoliN het volgende:
Rare keuze. Vanaf dag 1 dus gewoon mot met de leiding.
Tonnetje of zes, zeven?quote:Op dinsdag 3 januari 2012 08:58 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Mwoah, contract van nog maar een half jaar, zal qua kosten vast meevallen.
jij bent echt een debielquote:Op dinsdag 3 januari 2012 08:58 schreef Ajacied422 het volgende:
Yeehaa
Steve weer terug in ons land. Heb die gozer gemist man.
Joop gaf hem ¤450! Dat vond Steve echt fantastisch!quote:Op dinsdag 3 januari 2012 09:11 schreef Kreator het volgende:
Vanaf dag 1 gezegd: Adriaanse past niet bij Twente. Niet qua cultuur, niet qua voetbalvisie.
Vanaf dag 1 gehoopt: Mclaren terug bij Twente. Of hij het nou goed gaat doen of niet, het past vele malen beter en de uitstraling van deze man is fantastisch.
Utrecht natuurlijk.quote:
Steve is bang voor de Kuip :quote:Op dinsdag 3 januari 2012 10:20 schreef Paul-89 het volgende:
Steve zal wel balen dat hij dit seizien niet meer naar de Kuip hoeft.
quote:Met ontslag van Co Adriaanse wordt Twente club als alle andere
FC Twente neemt afscheid van Co Adriaanse, omdat hij te eigenwijs was en te avontuurlijk. Dat klinkt wat simpel, maar zo eenvoudig ligt het, een half jaar na zijn spetterende entree in Enschede. Glunderend stond Joop Munsterman die zomerdag naast Co, proostend met roze champagne.
Het is zoiets als Louis van Gaal ontslaan omdat hij te rechtlijnig is, of te hard praat op persconferenties. Of Gertjan Verbeek buiten knikkeren omdat hij wat veel aan krachttraining doet.
Je hoeft niet echt gestudeerd te hebben om te weten dat Co Adriaanse een nogal eigenzinnig mens is, onbuigzaam en onvoorspelbaar. En dat hij het liefst vol op de aanval speelt, met vier of vijf spitsen. Wanneer je club daar aan toe is, wanneer de spelers en de mensen daaromheen dat kunnen verdragen en managen, dan moet je Co benoemen. Anders vooral niet.
De clubleiding van FC Twente koos deze zomer met zijn volle verstand voor een coach die al zijn leven lang van pokeren houdt - en die zich door niemand de les laat lezen. Wanneer je Adriaanse binnenhaalt, dan haal je ook het circus in huis. De onemanshow van Co. Dan weet je dat je een trainer hebt die houdt van creativiteit en aanvalslust. Wil je niet te veel van dat soort fratsen, dan strik je een ander.
In zijn tijd bij AZ speelde Co Adriaanse vrijwel wekelijks met twee nummers 10: Kenneth Perez en Barry van Galen. Het functioneerde weergaloos, want Co zweert bij creatieve spelers om zijn ideaal vorm te geven. Maar wie haalde FC Twente in de zomer dat Bryan Ruiz en Theo Janssen vertrokken? Leroy Fer en Willem Janssen. Twee krachtpatsers met een groot loopvermogen. Ongeveer het tegenovergestelde van waar Adriaanse voor staat.
Zeker, er valt Adriaanse zelf een hoop te verwijten. Hij hield wel erg hardnekkig vast aan Marc Janko, de voetballer met wie hij in Oostenrijk zo goed had samengewerkt. Hij pleegde tactisch zelfmoord tegen Benfica en PSV, door onnavolgbaar te experimenteren met zijn middenveld. Met dat soort streken verloor hij niet alleen het vertrouwen bij een deel van zijn spelers, maar ook bij zijn eigen staf.
Maar had FC Twente dan werkelijk de illusie dat Adriaanse wel bij te sturen zou zijn? Dat hij van zijn principes zou afwijken? Dat hij gedwee zou luisteren naar de adviezen van spelers of assistenten? Dat hij ook heus wel uit de voeten kon zónder de twee beste en creatiefste spelers van de laatste twee seizoenen?
Nog niet zo lang geleden werd FC Twente een verfrissend soort topclub omdat het de juiste mensen op de juiste posities neerzette, zowel op het veld als daarbuiten. Met het ontslag, maar bovenal met de aanstelling van Co Adriaanse, werd FC Twente weer een club als alle andere. (Sjoerd Mossou)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |