Mwah, het zijn internationale wateren dus ze mogen daar best vliegen. Alleen dat afschieten van die raket moet je niet direct in de richting van die carrier doenquote:
Door 1 tanker te laten zinken kunnen ze inderdaad de toevoer van olie verstoren, ik denk echter dat het 1 van de laatste acties van het regime zal zijn. Ik zie de wereld ertoe in staat om terug te slaan met het afwerpen van een flink bommentapijt. Ik acht de kans dus erg klein dat het er van gaat komen.quote:Op donderdag 29 december 2011 17:38 schreef SeLang het volgende:
Als Iran de Straat van Hormuz wil afsluiten dan kun je daar verdraaid weinig tegen doen. Ze hoeven alleen maar geloofwaardig te dreigen met het bombarderen/ beschieten van tankers en niemand durft er meer doorheen. Tankers zijn grote logge kwetsbare schepen en Iran heeft scala van mogelijkheden om die geloofwaardig te bedreigen, bijvoorbeeld met kruisraketten vanaf diep in het binnenland. Een verdubbeling van de olieprijs is genoeg om de hele westerse economie te laten ontsporen.
quote:Iran announces long-range missile test amid Strait of Hormuz row with U.S.
Ten-day Iranian military drill overshadowed by Iran-U.S. verbal row over an Iranian threat to close the Strait of Hormuz in the Persian Gulf, through which 40% of the world's ship-borne crude oil is passed.
Amid a verbal row with the United States over blocking the Strait of Hormuz, a vital oil shipping route, Iran proclaimed on Friday that it will start testing long range missiles in the Persian Gulf.
"On Saturday morning the Iranian navy will test several of its long-range missiles in the Persian Gulf," navy deputy commander Admiral Mahmoud Moussavi told Fars news agency.
The testing of the missiles is part of ongoing navy maneuvers in the Persian Gulf and, according to Moussavi, the main and final phase is preparing the navy for confronting the enemy in a warlike situation.
Het mooiste zou nog zijn als ze bij wijze van oefening een oud afgedankt schip in de Perzische Golf laten zinken met behulp van een (kruis)raket die wordt afgeschoten vanaf een paar honderd km in het binnenland.quote:
Iran kan geen lange oorlog volhouden als ze iedereen tegen zich hebben. Ze hebben amper raffinaderijen. Sterker nog ze laten enorme hoeveelheden van hun voor eigen consumptie bedoelde olie in de Botlek verwerken wanneer het weer terug naar Iran gaat.quote:Op donderdag 29 december 2011 18:00 schreef SeLang het volgende:
[..]
Die pijpleidingen zijn geen oplossing tijdens een oorlogssituatie. Iran heeft geavanceerde kruis- en ballistische raketten die zo'n systeem zo plat kunnen leggen.
De Iraanse marine is in geen enkel opzicht een partij voor de Amerikaanse. Het is puur zelfmoord voor de Iraniërs en dat weten ze best.quote:
Niet relevantquote:Op vrijdag 30 december 2011 11:07 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
De Iraanse marine is in geen enkel opzicht een partij voor de Amerikaanse. Het is puur zelfmoord voor de Iraniërs en dat weten ze best.
Vergis je niet in Iran. Iran kan veel meer uithalen dan bijvoorbeeld een Irak of Afghanistan. Daarnaast heeft Iran ook nog de 'Navy of the Army of the Guardians of the Islamic Revolution', dat bestaat uit 20.000 manschappen en 1500 boten.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:07 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
De Iraanse marine is in geen enkel opzicht een partij voor de Amerikaanse. Het is puur zelfmoord voor de Iraniërs en dat weten ze best.
Waarvan 1490 speedboten ja.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:10 schreef QBay het volgende:
[..]
Vergis je niet in Iran. Iran kan veel meer uithalen dan bijvoorbeeld een Irak of Afghanistan. Daarnaast heeft Iran ook nog de 'Navy of the Army of the Guardians of the Islamic Revolution', dat bestaat uit 20.000 manschappen en 1500 boten.
De US Navy heeft op dit moment ongeveer 329.000 personeelsleden in actieve dienst en nog eens 103.000 personeelsleden in het reservisten programmaquote:Op vrijdag 30 december 2011 11:10 schreef QBay het volgende:
[..]
Vergis je niet in Iran. Iran kan veel meer uithalen dan bijvoorbeeld een Irak of Afghanistan. Daarnaast heeft Iran ook nog de 'Navy of the Army of the Guardians of the Islamic Revolution', dat bestaat uit 20.000 manschappen en 1500 boten.
Het punt is dat Iran zichzelf daar meer mee heeft dan andersom.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:21 schreef SeLang het volgende:
Het punt is dat Iran geloofwaardig kan dreigen om schepen de grond in te boren en dat de VS geen geloofwaardige methode heeft om dat te verhinderen.
Niet direct nee, maar ze zijn wel geloofwaardig wat betreft de wil om geweld te gebruiken.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:21 schreef SeLang het volgende:
Het punt is dat Iran geloofwaardig kan dreigen om schepen de grond in te boren en dat de VS geen geloofwaardige methode heeft om dat te verhinderen.
Met de uitvoering, niet met de potentiële dreiging. Dat is gewoon een politiek instrument geworden.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:24 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Het punt is dat Iran zichzelf daar meer mee heeft dan andersom.
Een dreiging kost weinig. Wat betreft een echte blokkade, dat is afhankelijk van de prioriteiten. De economische schade voor Iran is dan enorm, maar als ze dat helpt om een kernwapen te verwerven kan dat het waard zijn voor het regime. Het is geen democratisch land waarvan de regering verantwoording verschuldigd is aan het volk. Het volk kwam al eerder in opstand en dat is mislukt.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:24 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Het punt is dat Iran zichzelf daar meer mee heeft dan andersom.
Tja, zelfs al stappen we nu massaal over hebben we sowieso al die olie nodig om de transitie te bewerkstelligen.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:27 schreef Basp1 het volgende:
Het blijft maar vaag dat we als westerse wereld maar zo afhankelijk van olie willen blijven. Terwijl de technologie aanwezig is om al redelijk stappen voorruit te maken in een duurzame energie voorziening.
De financiële belangen zijn dusdanig groot dat met dreigen alleen geen enkele olietanker opeens aan de wal zal blijven liggen. En indien Iran er ECHT eentje neerhaalt zijn ze zelf enkele uren later de lul. En dat weten ze best.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:25 schreef du_ke het volgende:
[..]
Met de uitvoering, niet met de potentiële dreiging. Dat is gewoon een politiek instrument geworden.
Ze kunnen met die dreiging echter wel de olieprijs opstuwen.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
De financiële belangen zijn dusdanig groot dat met dreigen alleen geen enkele olietanker opeens aan de wal zal blijven liggen. En indien Iran er ECHT eentje neerhaalt zijn ze zelf enkele uren later de lul. En dat weten ze best.
Tja en hun contracten gehalveerd zien worden daardoor (zie China's reactie).quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:32 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ze kunnen met die dreiging echter wel de olieprijs opstuwen.
Tja, dat kan een keuze zijn. Naar hun olie blijft wel vraag linksom of rechtsom.quote:Op vrijdag 30 december 2011 11:32 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Tja en hun contracten gehalveerd zien worden daardoor (zie China's reactie).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |