My thoughts exactly.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:23 schreef trovey het volgende:
Dementie is een lichamelijk ding hè (hersenen) en dat heeft niets met de zogneaamde ziel te maken (laten we maar in het midden houden of die er werkelijk is) dus iedereen zou weer gezond moeten zijn van lijf en geest als je het stoffelijk omhulsel hebt afgeworpen.
Dus als we dood gaan en ons stoffelijk omhulsel hebben afgeworpen zijn we terug allen gezond zoals we voor de geboorte dan waren.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:23 schreef trovey het volgende:
Dementie is een lichamelijk ding hè (hersenen) en dat heeft niets met de zogneaamde ziel te maken (laten we maar in het midden houden of die er werkelijk is) dus iedereen zou weer gezond moeten zijn van lijf en geest als je het stoffelijk omhulsel hebt afgeworpen.
Nummer 1 kan ik noch ontkennen, noch bevestigen.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:30 schreef hydroven het volgende:
[..]
Dus als we dood gaan en ons stoffelijk omhulsel hebben afgeworpen zijn we terug allen gezond zoals we voor de geboorte dan waren.
1) Maar waarom zweven er dan mensen rond die nog problemen hebben met hun doodgaan?
2) Dus als we doodgaan is er maar één definitie van gezondheid? Of zijn er meerdere definities?
Ziek zijn voor je dood heeft niets met dat rondzwerven te maken (althans is dat mijn theorie)...dat zijn meer geesten die blijkbaar nog wat te doen hebben op aarde....onafgemaakte zaken.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:30 schreef hydroven het volgende:
[..]
Dus als we dood gaan en ons stoffelijk omhulsel hebben afgeworpen zijn we terug allen gezond zoals we voor de geboorte dan waren.
1) Maar waarom zweven er dan mensen rond die nog problemen hebben met hun doodgaan?
2) Dus als we doodgaan is er maar één definitie van gezondheid? Of zijn er meerdere definities?
Interessant want je hier aanhaalt.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:34 schreef trovey het volgende:
[..]
Ziek zijn voor je dood heeft niets met dat rondzwerven te maken (althans is dat mijn theorie)...dat zijn meer geesten die blijkbaar nog wat te doen hebben op aarde....onafgemaakte zaken.
Zo denk ik er wel over ja maar hopelijk heeft een ieder die sterven gaat vrede met dat feit zodat ze door kunnen gaan naar waar je dan ook mag gaan. Lichamelijke dingen afmaken zal er toch niet meer inzittten.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:40 schreef hydroven het volgende:
[..]
Interessant want je hier aanhaalt.
Dus in feite kunnen dementerende personen die doodgaan terug gezond worden en hun onafgemaakte zaken op orde maken?
Nee, want in hun volgende lichaam zijn ze alles weer vergeten en als geest kunnen ze niets meer veranderen aan de situatie die ze hebben achtergelaten. Maar zo denk ik er persoonlijk overquote:Op woensdag 21 december 2011 11:40 schreef hydroven het volgende:
[..]
Interessant want je hier aanhaalt.
Dus in feite kunnen dementerende personen die doodgaan terug gezond worden en hun onafgemaakte zaken op orde maken?
Maar of het nu waar is of niet, je kan nu via hypnose teruggaan naar je vorige leven(s) of flashbacks krijgen?quote:Op woensdag 21 december 2011 11:45 schreef STING het volgende:
[..]
Nee, want in hun volgende lichaam zijn ze alles weer vergeten en als geest kunnen ze niets meer veranderen aan de situatie die ze hebben achtergelaten. Maar zo denk ik er persoonlijk over
Er is nog één ding dat ik niet snap. Stel dat je geheugenverlies hebt gedurende gans je leven, hoe kunnen ze dan hun onafgemaakte zaken op orde maken, als ze niet precies weten wat ze juist in orde moeten maken?quote:Op woensdag 21 december 2011 11:42 schreef trovey het volgende:
[..]
Zo denk ik er wel over ja maar hopelijk heeft een ieder die sterven gaat vrede met dat feit zodat ze door kunnen gaan naar waar je dan ook mag gaan. Lichamelijke dingen afmaken zal er toch niet meer inzittten.![]()
Geen idee, heb er geen ervaring mee. Ik sluit het niet uit, maar ben er wel redelijk sceptisch over.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:49 schreef hydroven het volgende:
[..]
Maar of het nu waar is of niet, je kan nu via hypnose teruggaan naar je vorige leven(s) of flashbacks krijgen?
Als je geheugenverlies hebt gedurende je hele leven wist je ook niet dat er onafgemaakte zaken zijn geweest in je leven (je hebt niets weten op te bouwen) dus je begint met een schone geest zonder problemen (net als een pasgeboren kind) dus er zijn geen onafgemaakte zaken....althans dat is weer mijn theorie.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:52 schreef hydroven het volgende:
[..]
Er is nog één ding dat ik niet snap. Stel dat je geheugenverlies hebt gedurende gans je leven, hoe kunnen ze dan hun onafgemaakte zaken op orde maken, als ze niet precies weten wat ze juist in orde moeten maken?
Dementeren is een heel treurig proces...voor de patient als hij/zij heldere momenten heeft en voor de familie die echt de dementerende kwijt is. Ik heb vaak gezegd dat het lijf er nog is maar helaas is de persoon er niet meer...ja, grootouders gehad die het overkwam.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:56 schreef controlaltdelete het volgende:
In mijn familie heb ik iemand die aan het dementeren is. Deze meneer woont nog thuis bij zijn vrouw maar over een poosje moet hij naar een verzorgingstehuis helaas. De laatste weken gaat hij de deur uit aan de wandel naar plekken uit het verleden zoals zijn ouwe huis waar hij met zijn gezin heeft gewoond of naar de buurt waar hij gewerkt heeft. Voor de familie is dit haast niet meer te doen want als hij weer eens de benen heeft genomen kunnen ze de buurt door op zoek naar pa. Ook herkent hij vaak zijn vrouw niet meer en zijn kinderen.
Als ze nog in het proces zitten dat ze doorhebben dat ze aan het dementeren zijn, ja dat is heel treurig.quote:Op woensdag 21 december 2011 12:00 schreef trovey het volgende:
[..]
Dementeren is een heel treurig proces...voor de patient als hij/zij heldere momenten heeft en voor de familie die echt de dementerende kwijt is. Ik heb vaak gezegd dat het lijf er nog is maar helaas is de persoon er niet meer...ja, grootouders gehad die het overkwam.
Mijn laatste oma had helaas tot een jaar voor haar dood nog heldere momentenquote:Op woensdag 21 december 2011 13:19 schreef Bastard het volgende:
[..]
Als ze nog in het proces zitten dat ze doorhebben dat ze aan het dementeren zijn, ja dat is heel treurig.
Maar ik heb op een afdeling gewerkt met demente bejaarden die echt al een hele tijd dement waren, en daar werd toch een hoop gelachen door de mensen zelf hoor!
Voor de familie is het dan wel weer triest, hun moeder herkent ze dan bijvoorbeeld niet meer.
qftquote:Op woensdag 21 december 2011 11:23 schreef trovey het volgende:
Dementie is een lichamelijk ding hè (hersenen) en dat heeft niets met de zogneaamde ziel te maken (laten we maar in het midden houden of die er werkelijk is) dus iedereen zou weer gezond moeten zijn van lijf en geest als je het stoffelijk omhulsel hebt afgeworpen.
Dat zou kunnen ja.. ook heel naar om te horen dat ze eenzaam is.quote:Op woensdag 21 december 2011 13:29 schreef trovey het volgende:
[..]
Mijn laatste oma had helaas tot een jaar voor haar dood nog heldere momenten...heel vreemd ineens was oma er weer (kon je met haar praten en was ze echt weer als vroeger) terwijl er normaal een lichaam zat wat je herkende als oma maar waar ze eigenlijk niet meer inzat en wat niet meer reageerde op ons. Ik weet nog precies wat ze zei, de laatste keer dat ze helder was"Ik ben zo eenzaam", verrschrikkelijk om dat te horen want zowel mijn oom/tante als wij(mijn broer en ik) kwamen zeer regelmatig bij haar maar als ze was weggezakt had ze dat gewoon niet door. Verder was het geen mens voor al die "gezellig meedoen" spelletjes dus daar deden ze haar ook al geen plezier mee....haar dood was uiteindelijk een verlossing van een lichaam en geest die op waren en hoe verdrietig je dan zelf ook bent ik was toch blij voor haar.
Dat klinkt mooi. Hoop dat het zo is.quote:Op woensdag 21 december 2011 13:37 schreef TeenWolf het volgende:
[..]
qft
Het lichaam is slechts ons aardse jasje, dat aan veroudering onderhevig is en deze zal afgeworpen worden met de dood. De geest zal voor altijd voortblijven.
Maar hoe verklaar je dan jouw uitleg met reïncarnatie?quote:Op woensdag 21 december 2011 13:37 schreef TeenWolf het volgende:
[..]
qft
Het lichaam is slechts ons aardse jasje, dat aan veroudering onderhevig is en deze zal afgeworpen worden met de dood. De geest zal voor altijd voortblijven.
Dat die geest na het afwerpen van het stoffelijke lichaam op een later (of misschien wel eerder) tijdstip weer kan incarneren denk ik.quote:Op woensdag 21 december 2011 15:18 schreef hydroven het volgende:
[..]
Maar hoe verklaar je dan jouw uitleg met reïncarnatie?
Maar volgens TeenWolf blijft een geest permanent bestaan.quote:Op woensdag 21 december 2011 15:31 schreef Bastard het volgende:
[..]
Dat die geest na het afwerpen van het stoffelijke lichaam op een later (of misschien wel eerder) tijdstip weer kan incarneren denk ik.
Reïncarnatie en geestverschijningen hoeven niet mutually exclusive te zijn, zeer zeker niet.quote:Op woensdag 21 december 2011 15:40 schreef hydroven het volgende:
[..]
Maar volgens TeenWolf blijft een geest permanent bestaan.
Wat Bastard hier zegt prikkelt mijn interesse. Wat ik namelijk altijd als een groot euvel heb gezien als wij mensen het over reïncarnatie hebben, zijn onze eigen hersenen. Gewend als wij zijn om in lineaire tijd te denken die van punt A naar punt B loopt, hoeft dit daarentegen in het geheel niet het geval te zijn voor een 'mens zonder lichaam' (spook, geest, bewustzijn, what have you). Ik stel dan ook dat reïncarnatie niet alleen maar lineair voorkomt (i.e. "recht vooruit" wat ons tijdsbesef betreft), maar ook achterwaarts, zijwaarts, omhoog, omlaag, zelfs parallel. Ja, ik besef me hoe raar dat klinktquote:Op woensdag 21 december 2011 15:31 schreef Bastard het volgende:
[..]
Dat die geest na het afwerpen van het stoffelijke lichaam op een later (of misschien wel eerder) tijdstip weer kan incarneren denk ik.
Ja dat kan best mindblowing werken als je er langer over nadenkt hequote:Op woensdag 21 december 2011 16:34 schreef Yogaflame het volgende:
[..]
Reïncarnatie en geestverschijningen hoeven niet mutually exclusive te zijn, zeer zeker niet.
[..]
Wat Bastard hier zegt prikkelt mijn interesse. Wat ik namelijk altijd als een groot euvel heb gezien als wij mensen het over reïncarnatie hebben, zijn onze eigen hersenen. Gewend als wij zijn om in lineaire tijd te denken die van punt A naar punt B loopt, hoeft dit daarentegen in het geheel niet het geval te zijn voor een 'mens zonder lichaam' (spook, geest, bewustzijn, what have you). Ik stel dan ook dat reïncarnatie niet alleen maar lineair voorkomt (i.e. "recht vooruit" wat ons tijdsbesef betreft), maar ook achterwaarts, zijwaarts, omhoog, omlaag, zelfs parallel. Ja, ik besef me hoe raar dat klinkt. Maar ik zie geen reden om te denken dat reïncarnatie, wat cyclisch van nature is, een lineair verloop heeft. Misschien dat je wel reïncarneert als Romeins soldaat, 2000 jaar in ons verleden.
![]()
Om het nog iets verder te trekken, in het geval van parallel reïncarnatie zou het goed mogelijk zijn dat je terug komt als je jeugdliefde, als je grootouders. Hell, waarom zou je überhaupt in dit universum reïncarneren? Als we de theorie van het multiversum er bij betrekken, zou je als jezelf in een iets andere realiteit kunnen reïncarneren.![]()
En nu hou ik op voordat m'n hoofd implodeert.
Hou ook maar de mogelijkheid open dat ze het via je dromen doen dan. Als ze er overdag niet doorheen komen.quote:Op woensdag 21 december 2011 11:58 schreef trovey het volgende:
Zou wel helemaal te gek zijn als je terug kon kijken in een vorig leven...jammer genoeg nooit mogen ervaren en ik wacht ook nog steeds op mijn ouders waarmee we afgesproken hadden om te laten weten of er wat was....of ze kunnen dat niet of ze doen het op een manier die ik niet oppik (via dromen b.v. want daar zijn ze nogal eens aanwezig). Reincarnatie zou een leuk gegeven zijn, jammer alleen dat je daar dan blijkbaar niets van meekrijgt in een volgend leven.
Hypnose e.d. ben ik ook sceptisch over.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |