FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Huizenmarkttopic #174: waar het bijna 2012 is
ComplexConjugatedinsdag 20 december 2011 @ 11:13
topic.png

Welkom 'het vernieuwde' Huizenmarkt topic! De plek waar de huizenmarkt besproken word in al haar facetten, van huren tot kopen, van nieuwbouw tot renovatieproject en van woningbouwvereniging tot vastgoedmagnaten. Wat is het beste moment om te kopen? Is kopen überhaupt nog wel verstandig? Wat gaan de hypotheekrentes doen en wat gebeurt er met de HRA? Wat doen de woningbouwverenigingen en wanneer is iets "scheefhuren"? Wat gaan de gevolgen van de vergrijzing worden? Op al deze vragen en meer zijn de antwoorden (goed of fout) hier te vinden.

grafiek.png

KoopWoning.png

KoopWoning2.png

huizenprijzen_300jaar.jpg

nederland.jpg

Voorgaande delen:
Topicreeks: AEX: Huizenmarkt Topic

[info]
4.gifGedragsregels voor de Huizenmarktreeks4.gif
Kan ik beter een huis kopen of huren? Wat gaat er gebeuren met de huizenmarkt? En waarom vinden er op dit moment zo weinig huizentransacties plaats? Voor velen zijn dit belangrijke vragen, al was het maar omdat een mens in zijn leven een aanzienlijk deel van zijn inkomen aan huisvesting besteedt. Het zijn ook vragen waarvan het vaak moeilijk is om deze eenduidig te beantwoorden. Aan die discussie wordt in deze topicreeks de ruimte gegeven.

Om tot een voor iedereen nuttige en plezierige discussie te komen is het belangrijk dat iedereen de volgende gedragsregels in acht neemt:

Reageer ontopic - Lees goed en reageer ontopic. Behandel anderen zoals je zelf ook behandeld wil worden.

Respecteer meningsverschillen - Respecteer elkaars meningsverschillen. De kracht van internet zit hem niet in het feit dat je anderen van je eigen gelijk kunt overtuigen, maar juist dat je vanuit meningsverschillen nieuwe inzichten op kunt doen. Als je er achter kunt komen waarom je met iemand van mening verschilt kan je daar veel van leren.

Verdraai geen woorden - Wellicht ten overvloede; verdraai geen woorden van een ander.

Internetmemes - Post geen internetmemes. Internetmemes zijn vaak 'grappige' plaatjes met dito onderschriften van bijvoorbeeld de Iraakse Minister van Informatie, Ger Hukker of katten in allerlei standen. Deze internetmemes dragen nauwelijk bij aan de discussie en zijn door hun veelvuldige gebruik ook niet meer grappig.

Volledige artikelen en bronvermelding - Plaats enkel volledige artikelen, met bronvermelding. Als je een specifieke passage wil benadrukken kan dat door het bijvoorbeeld vetgedrukt te maken.
[/info]

42 - Ten slotte, bij twijfel, besef dat het antwoord '42' is (42 jaar thuiswonen, 42 jaar huursubsidie, 42 jaar geen majeure verplichtingen maar vrijheid, 42% aflossingvrij, 42 jaar kromliggen voor bakstenen en zandkorrels, 42% belastingvoordeel, 42 jaar wachtlijst, 42% huurverhoging, 42% onder vraagprijs cq. 42% overwaarde, met je 42ste pensioen), en zorg dat je altijd een handdoek bij je hebt om de Vogons (of Bankiers) te slim af te zijn.

Met andere woorden: alles is relatief en zen, nirvana of iets anders. Relax, gun de ander het licht in de ogen, dewelke je jezelf ook gunt, en alles komt goed of je nou gehuurd of gekocht zit.
Goofjansendinsdag 20 december 2011 @ 11:22
En we zakken lekker door, en we zakken lekker door
#ANONIEMwoensdag 21 december 2011 @ 09:27
quote:
Woningbezitters sparen meer

AMSTERDAM - Steeds meer woningbezitters zetten extra geld opzij om hun hypotheek te kunnen aflossen. Ze reageren hiermee op de dalende huizenprijzen, waardoor een waardestijging van hun huis minder voor de hand ligt.

Foto: Thinkstock Dit blijkt uit het ING Woonbericht over het vierde kwartaal, dat woensdag werd gepubliceerd.

Inmiddels bouwt 61 procent van de huizenbezitters actief meer vermogen op om hun hypotheek aan het einde van de looptijd te kunnen aflossen. Een half jaar eerder was dit nog 50 procent.

''Dit is een goede ontwikkeling, want het helpt mensen hun netto hypotheekschuld omlaag te brengen'', aldus Dennis Noordervliet, directeur Marketing Hypotheken bij ING. Als gevolg van de ruimhartige hypotheekrenteaftrek is de Nederlandse hypotheekschuld relatief de hoogste van Europa.

Woonindex

De ING woonindex, die het consumentenvertrouwen in de woningmarkt aangeeft, daalde in het vierde kwartaal met 10 punten naar 89. Dit is de laagste stand in 3 jaar tijd.

Met het dalende vertrouwen nam ook het aantal woningbezitters en starters dat verwacht dat het aantal verkochte huizen zal dalen sterk toe, van 24 naar 60 procent. ING verwacht dat het aantal woningverkopen in 2011 ondanks de verlaging van de overdrachtsbelasting met bijna 5 procent daalt in vergelijking met een jaar eerder.

De verlaging van de overdrachtsbelasting van 6 naar 2 procent in juni was bedoeld om de huizenverkoop aan te zwengelen en de trend van dalende huizenprijzen te keren. ''Maar we zien nu inderdaad dat die verlaging niet het gewenste effect heeft gesorteerd'', constateert Noordervliet. Volgens ING is een structurele hervorming, die alle aspecten van de woningmarkt op de schop neemt, nodig om deze weer uit het slop te trekken.

http://www.nu.nl/economie(...)ers-sparen-meer.html
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 09:30
quote:
gewoon aflossingsvrije hypotheken verbieden
RemcoDelftwoensdag 21 december 2011 @ 09:33
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 09:27 schreef Scorpie het volgende:
De verlaging van de overdrachtsbelasting van 6 naar 2 procent in juni was bedoeld om de huizenverkoop aan te zwengelen en de trend van dalende huizenprijzen te keren. ''Maar we zien nu inderdaad dat die verlaging niet het gewenste effect heeft gesorteerd'', constateert Noordervliet.
Kwam dat nou echt als een verrassing?

quote:
Volgens ING is een structurele hervorming, die alle aspecten van de woningmarkt op de schop neemt, nodig om deze weer uit het slop te trekken.
Ik ben heel benieuwd waar ING aan denkt.
Bayswaterwoensdag 21 december 2011 @ 09:45
Verkochte bestaande koopwoningen waren in november gemiddeld 3,3 procent goedkoper dan in november 2010. De prijsdaling was beduidend groter dan die in oktober, toen de verkoopprijzen 2,8 procent lager waren dan een jaar eerder. Dit blijkt uit de cijfers van het CBS en het Kadaster.

Alle woningtypen waren in november goedkoper dan een jaar eerder. Vrijstaande woningen namen met 3,9 procent het meest af in prijs, tussenwoningen met 2,9 procent het minst.

In nagenoeg alle provincies daalden de prijzen. De sterkste prijsdaling was in Friesland (met 7 procent). In Gelderland, Overijssel en Groningen waren de prijzen ook fors lager (meer dan 4 procent). Zeeland was de enige provincie waar de prijzen gelijk waren aan een jaar eerder.

Ten opzichte van oktober 2011 daalden de verkoopprijzen van bestaande koopwoningen met 0,8 procent. Deze afname was tweemaal zo groot als die in oktober.


Geheel volgens verwachting (Kadastercijfers december) dalen de woningen in de provincies in noord Nederland het hardst, vervolgens het oosten en het zuiden. Het westen blijft redelijk stabiel, een stad als Den Haag doet het zelfs goed.
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 09:48
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 09:33 schreef RemcoDelft het volgende:

Ik ben heel benieuwd waar ING aan denkt.
De huren verhogen en verdere woningbouw verbieden denk ik
Bayswaterwoensdag 21 december 2011 @ 09:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2011 11:22 schreef Goofjansen het volgende:
En we zakken lekker door, en we zakken lekker door
Op het boerenland wel dus.
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 11:24
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 09:51 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Op het boerenland wel dus.
Dus Zeeland is de nieuwe randstad?

quote:
Prijsdaling koopwoningen stuk groter

Verkochte bestaande koopwoningen waren in november gemiddeld 3,3 procent goedkoper dan in november 2010. De prijsdaling was beduidend groter dan die in oktober, toen de verkoopprijzen 2,8 procent lager waren dan een jaar eerder. Dit blijkt uit de cijfers van het CBS en het Kadaster.

Alle woningtypen waren in november goedkoper dan een jaar eerder. Vrijstaande woningen namen met 3,9 procent het meest af in prijs, tussenwoningen met 2,9 procent het minst.

In nagenoeg alle provincies daalden de prijzen. De sterkste prijsdaling was in Friesland (met 7 procent). In Gelderland, Overijssel en Groningen waren de prijzen ook fors lager (meer dan 4 procent). Zeeland was de enige provincie waar de prijzen gelijk waren aan een jaar eerder.

Ten opzichte van oktober 2011 daalden de verkoopprijzen van bestaande koopwoningen met 0,8 procent. Deze afname was tweemaal zo groot als die in oktober.

In november wisselden bijna 9,5 duizend bestaande koopwoningen van eigenaar. Daarmee was het aantal verkopen 6 procent lager dan een jaar eerder. In de eerste elf maanden van 2011 zijn er bijna 108 duizend woningen verkocht. Dit is bijna 4 procent minder dan in dezelfde periode in 2010.

20111221m11g1.gif

bron: CBS
Aangezien Nederland weer in een recessie zit verwacht ik een hele mooie en scherpe dip voor 2012.

2012 mag dan wel niet het einde van de wereld inluiden maar het gaat wel het einde van de huizenmarkt-zeepbel betekenen :)
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 11:27
De verlaging van de OB heeft een zeer gunstige uitwerking op de woningmarkt, ik stel voor dat vriendje Rutte het nog eens probeert en ze verlaagd naar 0%.
Basp1woensdag 21 december 2011 @ 11:41
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:24 schreef ComplexConjugate het volgende:

2012 mag dan wel niet het einde van de wereld inluiden maar het gaat wel het einde van de huizenmarkt-zeepbel betekenen :)
Dat roep je nu al 6 jaar wordt je er niet een beetje moe van. :')

Hoeveel gaat er in 2012 af, de al jaren door jou voorspelde 30% _O-
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 11:45
De overheid wil dat men de megawinsten gaat realiseren en dan de 25% winstbelasting snel opstrijken
Het gaat hier om 75% van 2.500.000 woningen :W
dat is dus 2.000.000 x 150.000 x 25% = 300 miljard maal 25% is een leuke opsteker
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)plicht-te-koop.dhtml
quote:
Woningcorporaties gaan verplicht worden om 75 procent van hun huizenvoorraad te koop aan te bieden aan huurders.
Een lager percentage kan wel, maar alleen met toestemming van de minister van Binnenlandse Zaken.
Dit voorstel wordt vrijdag besproken in de ministerraad, aldus het Financieele Dagblad.

De corporaties zijn in alle staten, reageert branchevereniging Aedes. Corporaties zijn niet tegen verkoop, maar willen zelf kunnen bepalen welk deel van hun woningvoorraad ze aanbieden. De regering wil op deze manier de sociale huursector wat verkleinen.
Sound.Cloudwoensdag 21 december 2011 @ 11:47
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:41 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dat roep je nu al 6 jaar wordt je er niet een beetje moe van. :')

Hoeveel gaat er in 2012 af, de al jaren door jou voorspelde 30% _O-
Gemiddeld 30 procent eraf in 6 jaar, als we rekenen vanaf 2007/2008 hebben we nog een tijdje te gaan. Als die recessie erin klapt denk ik zeker dat er nog een boel afgaat, en 20% vind ik ook al behoorlijk wat, zeker voor de jongeren die met een flinke hypotheek zitten!
#ANONIEMwoensdag 21 december 2011 @ 11:48
In tegenstelling tot wat de einde-der-woningmarkt roepers speculeren, namelijk dat er al jaren achtereen 30 tot 40% van de huizenprijs af zal gaan in een jaar tijd, zien we dat de 'luchtbel' rustig leegloopt. Degene die dan ook speculeerden op een prijsdrop van 50% of meer voor een rijtjeshuis zullen dan voorlopig nog even moeten wachten is mijn voorspelling.
Sound.Cloudwoensdag 21 december 2011 @ 11:49
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:45 schreef Goofjansen het volgende:
De overheid wil dat men de megawinsten gaat realiseren en dan de 25% winstbelasting snel opstrijken
Het gaat hier om 75% van 2.500.000 woningen :W
dat is dus 2.000.000 x 150.000 x 25% = 300 miljard maal 25% is een leuke opsteker
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)plicht-te-koop.dhtml

[..]

Als je nu een sociale huurwoning hebt er er niet uit gekicked wordt ivm inkomensgrens kan je toch blijven huren? Ik zou zeker niet dat huis overkopen , behalve als je een hele goede deal kan maken.
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 11:52
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:49 schreef Sound.Cloud het volgende:

[..]

Als je nu een sociale huurwoning hebt er er niet uit gekicked wordt ivm inkomensgrens kan je toch blijven huren? Ik zou zeker niet dat huis overkopen , behalve als je een hele goede deal kan maken.
Zal best wel schappelijk gaan anders gaat het niet lukken, de huurder moet wel een baan hebben, en er zal ook wel een terugkoopgarantie bij zitten
met een korting van 20% op de taxatie is het wel leuk
Sound.Cloudwoensdag 21 december 2011 @ 11:55
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:52 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

Zal best wel schappelijk gaan anders gaat het niet lukken, de huurder moet wel een baan hebben, en er zal ook wel een terugkoopgarantie bij zitten
met een korting van 20% op de taxatie is het wel leuk
Alright, zit niet zo in de cijfers qua woningcorporaties maar heb wel het gevoel dat zij in tegenstelling tot particuliere verkopers veel speelruimte hebben. Vaak gekocht voor de bubbel en niet ingesteld op met winst verkopen. Ik snap trouwens niet dat, zoals in de bron hierboven, dat de overheid (dit kabinet?) wil dat er meer woningen op de markt komen, vraag moet toch juist hoger zijn dan het aanbod?? Dat is toch het hele credo....
Istrilyinwoensdag 21 december 2011 @ 12:02
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:41 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dat roep je nu al 6 jaar wordt je er niet een beetje moe van. :')

Hoeveel gaat er in 2012 af, de al jaren door jou voorspelde 30% _O-
Ik zie dit voor me...

Een ComplexC, jaren terug:"je raakt 30% van je arm kwijt kan door met de zaagmachine te spelen"...

Een Basp1 die, met al z'n vingers eraf en z'n hand een bloederig stompje: "hahaha, nee hoor, maar 11% kwijt en zo hard gaat het niet! Waar blijf je nou met je 30%? _O-"
Basp1woensdag 21 december 2011 @ 12:03
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:49 schreef Sound.Cloud het volgende:

[..]

Als je nu een sociale huurwoning hebt er er niet uit gekicked wordt ivm inkomensgrens kan je toch blijven huren? Ik zou zeker niet dat huis overkopen , behalve als je een hele goede deal kan maken.
Veel van die woningen worden met koopgarant verkocht, dan past de wbv 50% van de prijsdaling bij.

Ik zit er aan te denken wanneer mijn woning echt zoveel gedaald zou zijn hem terug te verkopen aan de WBV en vervolgens weer van hun terug te kopen. :Y) Maar het moet wel meer dan zat gedaald zijn anders haal je je KK en ander geneuzel die bij overdracht horen er niet uit.
Bayswaterwoensdag 21 december 2011 @ 12:21
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:24 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Dus Zeeland is de nieuwe randstad?

[..]

Aangezien Nederland weer in een recessie zit verwacht ik een hele mooie en scherpe dip voor 2012.

2012 mag dan wel niet het einde van de wereld inluiden maar het gaat wel het einde van de huizenmarkt-zeepbel betekenen :)
Zeeland is het westen van het land en dichtbij de randstad inderdaad.

De rest van je post kan je weghalen want dat was een paar posts boven je al gemeld. Misschien moet je eens inhoudelijk naar de cijfertjes kijken voordat je de woningmarkt in Nederland generaliseert.
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 12:27
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 12:03 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Veel van die woningen worden met koopgarant verkocht, dan past de wbv 50% van de prijsdaling bij.

Ik zit er aan te denken wanneer mijn woning echt zoveel gedaald zou zijn hem terug te verkopen aan de WBV en vervolgens weer van hun terug te kopen. :Y) Maar het moet wel meer dan zat gedaald zijn anders haal je je KK en ander geneuzel die bij overdracht horen er niet uit.
Die koopgarant is alleen voor de aankoopprijs denk ik, niet voor de kostenkoper
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 12:41
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:48 schreef Scorpie het volgende:
In tegenstelling tot wat de einde-der-woningmarkt roepers speculeren, namelijk dat er al jaren achtereen 30 tot 40% van de huizenprijs af zal gaan in een jaar tijd, zien we dat de 'luchtbel' rustig leegloopt. Degene die dan ook speculeerden op een prijsdrop van 50% of meer voor een rijtjeshuis zullen dan voorlopig nog even moeten wachten is mijn voorspelling.
De zeepbel loopt rustig leeg? De verkochte aantallen zijn bijna gehalveerd en de nieuwbouw ligt stil. Ik noem dat vrij drastische gevolgen.
De financiering gaat in 2012 nog verder afnemen, dus na het gedaalde volume gaan we nu ook een forse afname van de prijs waarnemen. We spreken elkaar in december 2012 weer :)
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 12:43
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:41 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dat roep je nu al 6 jaar wordt je er niet een beetje moe van. :')

Hoeveel gaat er in 2012 af, de al jaren door jou voorspelde 30% _O-
xeno voorspelde altijd rond de 50%, ik zie dat nog steeds als een reële optie :)
sorceeswoensdag 21 december 2011 @ 13:06
Prijsdaling van 50% bij een hoeveelheid van verkochte huizen van maar 10% t.o.v. 2007, dat noem ik niet meer relevant en representatief.
Whuzzwoensdag 21 december 2011 @ 13:11
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 12:43 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

xeno voorspelde altijd rond de 50%, ik zie dat nog steeds als een reële optie :)
Wow, we zijn kennelijk weer 20 topics terug in de tijd gegaan. Ik dacht dat we serieuze discussies zouden hebben hier :')
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 13:13
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:11 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Wow, we zijn kennelijk weer 20 topics terug in de tijd gegaan. Ik dacht dat we serieuze discussies zouden hebben hier :')
Zoiets begint met zinvolle posts :)

Ik reageer gewoon even op het commentaar van Basp1 die een verkeerd getal voor ogen had, niets geen gebash of andere grappen en grollen imo.
Whuzzwoensdag 21 december 2011 @ 13:20
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:13 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Zoiets begint met zinvolle posts :)

Ik reageer gewoon even op het commentaar van Basp1 die een verkeerd getal voor ogen had, niets geen gebash of andere grappen en grollen imo.
Iedereen weet dat je Xeno bent, dus dat was geen serieuze post, maar gewoon hetzelfde getroll als 10 topics terug. Jammer.

http://www.eigenhuis.nl/a(...)rkoop-niet-blokkeren

quote:
Gratis basislabel lost problemen op

Vereniging Eigen Huis heeft de minister al eerder gewezen op de mogelijkheid om voor iedere woning een kosteloos basis-energielabel te verstrekken. De politiek toont nu opnieuw interesse voor dit idee. Het label wordt dan eenvoudig gebaseerd op de kenmerken die bij het bouwjaar van de woning horen. Dat maakt handhaving van het label en sancties overbodig. Het is vervolgens in het belang van de eigenwoningbezitter om een beter energielabel aan te vragen als hij energiebesparende maatregelen heeft getroffen zoals dubbel glas, isolatie of een zuinige cv-installatie.
Ik ben het zelden eens met de VEH, maar dit vind ik nou een mooie oplossing. Gewoon iedereen gratis dat label geven, gebaseerd op al bekende data. Degenen die wat aan hun huis hebben gedaan (zoals ikzelf) gaan dan vanzelf een keer een nieuw label aanschaffen mochten ze willen verkopen.
Nu is het immers nog: "Nee, heb geen energielabel, maar het huis is best zuinig hoorrrr". Met deze maatregel moeten ze dan gewoon dat basis energielabel overhandigen... en als dat basislabel nog zegt "E", terwijl je al dubbel glas hebt laten zetten, dak isolatie, enz, dan wil men best een nieuw label aanvragen.
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 13:41
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 12:41 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

De zeepbel loopt rustig leeg? De verkochte aantallen zijn bijna gehalveerd en de nieuwbouw ligt stil. Ik noem dat vrij drastische gevolgen.
De financiering gaat in 2012 nog verder afnemen, dus na het gedaalde volume gaan we nu ook een forse afname van de prijs waarnemen. We spreken elkaar in december 2012 weer :)
ik denkdat de woningbouw weer gaat aantrekken de gemeentes wilen toch hun kostbare grond gaan gebruiken, maar dan voor kleine huurwoningen
Basp1woensdag 21 december 2011 @ 13:58
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:41 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

ik denkdat de woningbouw weer gaat aantrekken de gemeentes wilen toch hun kostbare grond gaan gebruiken, maar dan voor kleine huurwoningen
En wie gaat die verhuren, wonigbouwverenigingen aan mensen die minder dan 33.000 per jaar verdienen. ;)
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 14:02
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:20 schreef Whuzz het volgende:

Iedereen weet dat je Xeno bent, dus dat was geen serieuze post, maar gewoon hetzelfde getroll als 10 topics terug. Jammer.
Het spijt me als jij voelt dat het om getroll gaat, was niet mijn bedoeling :)

quote:
http://www.eigenhuis.nl/a(...)rkoop-niet-blokkeren

[..]

Ik ben het zelden eens met de VEH, maar dit vind ik nou een mooie oplossing. Gewoon iedereen gratis dat label geven, gebaseerd op al bekende data. Degenen die wat aan hun huis hebben gedaan (zoals ikzelf) gaan dan vanzelf een keer een nieuw label aanschaffen mochten ze willen verkopen.
Nu is het immers nog: "Nee, heb geen energielabel, maar het huis is best zuinig hoorrrr". Met deze maatregel moeten ze dan gewoon dat basis energielabel overhandigen... en als dat basislabel nog zegt "E", terwijl je al dubbel glas hebt laten zetten, dak isolatie, enz, dan wil men best een nieuw label aanvragen.
Wat is de zin van een basis label? Als techneut moet jij ook wel begrijpen dat je op basis van een bouwjaar niet zomaar zinnige uitspraken kan doen over het EPC. De wetgeving is juist bedoelt om de koper actuele informatie te verstrekken over de staat van de woning.
Je kan wel per default elke status afwaarderen naar 'G' maar dat is niet de doelstelling van de wetgeving.

Dan nog het volgende, zo'n basiscertificaat zou je op basis van een niet gemodificeerde woning kunnen afgeven voor woningen die minder dan 10 jaar oud zijn (gebaseerd op de bekende informatie). Immers is een EPC maar 10 jaar geldig en vervalt ze bij modificaties aan de woning die de EPC bepalende factoren wijzigen.

Overigens begrijp ik niet waarom er zo tegen het EPC word geschopt? Is gewoon een voorwaarde om de woning te mogen verkopen, democratisch bepaald. Dus snel dat certificaat laten opstellen en hopen dat je de woning binnen 10 jaar verkocht krijgt :P
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 14:04
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:41 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

ik denkdat de woningbouw weer gaat aantrekken de gemeentes wilen toch hun kostbare grond gaan gebruiken, maar dan voor kleine huurwoningen
Zijn de woningcorporaties bereid dan om kleine huurwoningen te gaan bouwen? En gaan ze de hoofdprijs betalen voor de gemeentegrond?

Ik ben vrij sceptisch over die gang van zaken, woningcorporaties willen goedkope grond en bouwen tegenwoordig groter en luxer dan voorheen.
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 14:05
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:58 schreef Basp1 het volgende:

En wie gaat die verhuren, wonigbouwverenigingen aan mensen die minder dan 33.000 per jaar verdienen. ;)
Precies... die mensen gaan dus niet de hoge winsten opleveren die de grondspeculanten voor ogen heeft. Als je kippenhokken gaat bouwen tegen de hoofdprijs creëer je de ghetto's van de toekomst. Zodra de markt ook maar iets aantrekt kun je die handel meteen weer afbreken, zo'n kapitaalvernietiging zien de corporaties niet zitten. Die bouwen liever woningen die langer dan een crisis meegaan.

Kippenhokken kan je beter verkopen aan 'bankslaven' (niet bedoelt om te trollen, maar ter beeldspraak) die geen kant op kunnen, huurders hebben namelijk vrijheden tot hun beschikking ;)
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 14:08
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 13:58 schreef Basp1 het volgende:

[..]

En wie gaat die verhuren, wonigbouwverenigingen aan mensen die minder dan 33.000 per jaar verdienen. ;)
nee dat zullen marktconforme huren worden, ik verwacht dat er meer eenpersoonshuizen gebouwd gaan worden met een lage huur, maar marktconform per m2

kippehokken dus
Boris_Karloffwoensdag 21 december 2011 @ 14:10
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 14:08 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

nee dat zullen marktconforme huren worden
Als we alle regelingen op de woningmarkt afschaffen en de huizenprijzen zakken met 40% zullen de huurprijzen ook met 40% moeten dalen. Die zijn immers het gevolg van de papieren waarde van het huis.
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 14:10
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 14:08 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

nee dat zullen marktconforme huren worden
Dus je wilt dat corporaties de 'dure' grond van de gemeenten kopen zodat ze de woningen tegen 'marktconforme' prijzen kunnen verhuren? Klinkt behoorlijk tegenstrijdig imo. :)
Goofjansenwoensdag 21 december 2011 @ 14:12
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 14:10 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Dus je wilt dat corporaties de 'dure' grond van de gemeenten kopen zodat ze de woningen tegen 'marktconforme' prijzen kunnen verhuren? Klinkt behoorlijk tegenstrijdig imo. :)
hangt van af hoe hoog en de inhoud af

twaalf hoog en 50m2 per flat dan zijn de grondkosten miniem , voordeel zijn de nagenoeg afwezige stookkosten
Onderhoudsvrije flatjes met alleen electra en driedubbel glas op het zuiden gericht

Ik verstook nu 200 euro per maand aan gas en electra en de komende jaren gaat dat alleen maar verder omhoog

met een huur van 400 a 500 euro is dat best te realiseren

[ Bericht 2% gewijzigd door Goofjansen op 21-12-2011 14:18:16 ]
Basp1woensdag 21 december 2011 @ 15:07
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 14:08 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

nee dat zullen marktconforme huren worden, ik verwacht dat er meer eenpersoonshuizen gebouwd gaan worden met een lage huur, maar marktconform per m2

kippehokken dus
Een WBV kan te kleine hokken niet marktconform verhuren omdat de bouwkosten te hoog zijn, en de puntentelling voor een groot gedeelte bepaald wordt door de oppervlakte van de woning, alhoewel er nu toch ook extra punten voor sommige wijken bijgeteld kunnen gaan worden.
RemcoDelftwoensdag 21 december 2011 @ 15:08
quote:
Ik vind dit veel kwalijker:
quote:
Op de valreep van zijn vertrek naar de Raad van State stuurde oud-minister Donner afgelopen vrijdag een opmerkelijk wetsvoorstel naar de Tweede Kamer waarmee hij het advies van zijn nieuwe werkgever negeert.
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 14:02 schreef ComplexConjugate het volgende:
Overigens begrijp ik niet waarom er zo tegen het EPC word geschopt? Is gewoon een voorwaarde om de woning te mogen verkopen, democratisch bepaald. Dus snel dat certificaat laten opstellen en hopen dat je de woning binnen 10 jaar verkocht krijgt :P
Ik kan diverse redenen noemen:
-De eisen/normen voor het energielabel zijn niet kosteloos publiek beschikbaar, wat bij wetgeving wel zo zou moeten zijn
-Daardoor is het niet duidelijk waar het op gebaseerd wordt
-Het is vrijwel onmogelijk om een energieprestatiegetal aan een woning te koppelen. Zelfs als je een langdurige meting gaat doen ("bij 0 graden buiten heb ik continu zoveel gas nodig om 20 graden binnen te bereiken") blijft het rammelen. Het is bijvoorbeeld sterk afhankelijk van het stookgedrag van je buren.
-Ik ga er vanuit dat er nu o.a. gekeken wordt naar het jaarlijks energieverbruik. Ook dat geeft slechts een zeer grove indicatie, omdat het sterk afhankelijk is van de persoonlijke voorkeur en wijze van gebruik van de bewoner. Ook een houtkachel kan dit aanzienlijk beinvloeden.
-Uit testen is gebleken dat verschillende bedrijven totaal verschillende labels geven voor exact dezelfde woning.

http://www.rijksoverheid.(...)s-dit-verplicht.html :
quote:
Sinds 1 januari 2008 moeten eigenaren van woningen bij verkoop of verhuur van hun huis een energielabel overhandigen aan de koper of huurder.
Het is dus niets nieuws. Feit is dat wetgeving al jarenlang massaal genegeerd wordt, en dat de overheid totaal niet handhaaft. Dat hele gerotzooi waar ze nu mee bezig zijn ("je mag je huis straks niet verkopen zonder certificaat") is ook nodeloos ingewikkeld gerommel. Zet er gewoon een boete op (en ja, dat kan met terugwerkende kracht voor iedereen die z'n huis zonder label verkocht (of verhuurd?) heeft, omdat in ieder geval (ver)kopers hun handtekening (!) geplaatst hebben voor het feit dat ze weten (!) dat ze niet aan de regels voldoen). En als die boete 1000 euro is, zeg maar enkele malen meer dan de kosten van het energielabel, is het hele probleem opgelost.
Whuzzwoensdag 21 december 2011 @ 15:15
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 15:08 schreef RemcoDelft het volgende:
met terugwerkende kracht voor iedereen die z'n huis zonder label verkocht (of verhuurd?) heeft,
En daarmee bereik je dat... :?

In mijn geval zouden de vorige eigenaren van mijn huis mij dan een label moeten verstrekken dat volslagen nutteloos is. (Met terugwerkende kracht betekent namelijk ook dat ze een label moeten verstrekken dat slaat op de staat van het huis tijdens verkoop)
In de tussentijd is het voorzien van vloerisolatie, nieuwe kozijnen, HR++ glas, een nieuwe ketel en spoedig dakisolatie.
Moeten die arme mensen gedwongen een label (zal wel een D of E label zijn) aan mij verstrekken dat meteen de prullenbak in kan (huis is inmiddels ~B).
Bayswaterwoensdag 21 december 2011 @ 15:16
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 15:08 schreef RemcoDelft het volgende:

Feit is dat wetgeving al jarenlang massaal genegeerd wordt, en dat de overheid totaal niet handhaaft. Dat hele gerotzooi waar ze nu mee bezig zijn ("je mag je huis straks niet verkopen zonder certificaat") is ook nodeloos ingewikkeld gerommel. Zet er gewoon een boete op (en ja, dat kan met terugwerkende kracht voor iedereen die z'n huis zonder label verkocht (of verhuurd?) heeft, omdat in ieder geval (ver)kopers hun handtekening (!) geplaatst hebben voor het feit dat ze weten (!) dat ze niet aan de regels voldoen). En als die boete 1000 euro is, zeg maar enkele malen meer dan de kosten van het energielabel, is het hele probleem opgelost.
Wat denk jezelf als je het een tweede keer leest? Deze :') of deze :W

een boete met terugwerkende kracht op iets waar geen boete op bestaat :?

[ Bericht 3% gewijzigd door Bayswater op 21-12-2011 15:23:08 ]
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 15:29
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 15:08 schreef RemcoDelft het volgende:

Ik kan diverse redenen noemen:
Weet ik.... maar onze overheid neemt wel vaker wetgeving aan waarvan het nut zeer discutabel is.

Toch word dit soort gedrag dan door menig deel van de populatie verdedigt als een 'geweldige maatregel'.
Het is soms best komisch om weldenkende mensen de ene onlogische maatregel te zien afbranden en vervolgens de volgende onlogische maatregel te zien verdedigen ;)
RemcoDelftwoensdag 21 december 2011 @ 15:38
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 15:29 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Weet ik.... maar onze overheid neemt wel vaker wetgeving aan waarvan het nut zeer discutabel is.
Is dit niet opgelegd vanuit de EU? Ik las kortgeleden dat de EU er niet blij mee is dat Nederland deze wetgeving niet handhaaft.
Basp1woensdag 21 december 2011 @ 15:41
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 15:38 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Is dit niet opgelegd vanuit de EU? Ik las kortgeleden dat de EU er niet blij mee is dat Nederland deze wetgeving niet handhaaft.
Vanuit de EU opgelegd, net zoals donner beweert dat de EU als harde grens die 33.000 euro huurgrens voor sociale woningen zou hebben opgelegd. :D
ComplexConjugatewoensdag 21 december 2011 @ 15:47
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 15:41 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Vanuit de EU opgelegd, net zoals donner beweert dat de EU als harde grens die 33.000 euro huurgrens voor sociale woningen zou hebben opgelegd. :D
Een crimineel als Donner komt erg overtuigend over :Y

Was hij in een vorig leven geen hypotheekverkoper of iets dergelijks :P
antfukkerwoensdag 21 december 2011 @ 16:55
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 11:48 schreef Scorpie het volgende:
In tegenstelling tot wat de einde-der-woningmarkt roepers speculeren, namelijk dat er al jaren achtereen 30 tot 40% van de huizenprijs af zal gaan in een jaar tijd, zien we dat de 'luchtbel' rustig leegloopt. Degene die dan ook speculeerden op een prijsdrop van 50% of meer voor een rijtjeshuis zullen dan voorlopig nog even moeten wachten is mijn voorspelling.
Ik weet niet wat nu voordeliger is voor de markt, langzaam leeglopen of een enorme dip
sorceeswoensdag 21 december 2011 @ 17:51
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 16:55 schreef antfukker het volgende:

[..]

Ik weet niet wat nu voordeliger is voor de markt, langzaam leeglopen of een enorme dip
Voordeliger voor wie?
"De markt" , wie is/zijn dat, kopers en verkopers toch!
Als er niets verkocht wordt is er geen markt, er voordeel kan er alleen behaald worden door de kopers bij dalende prijzen, maar omdat die kopers vaak ook verkopers zijn, zien die ook geen voordeel (ook geen nadeel).

Maar voor allen die hier hopen voor een prikje een huis tye bemachtigen na de crash, nog even geduld, gewoon doorhuren en sparen, een klapper zal op alle mogelijke en onmogelijke manieren door de overheid worden verhinderd (of dat gaat lukken is nog maar de vraag, evenals de vraag of de overheid daar wel goed aan doet).

Kortom, koffiedik kijken, maar de tijden dat je slapende in je eigen huis rijk kon worden zijn definitief voorbij.
SeLangwoensdag 21 december 2011 @ 20:46
Laatste update:

KoopWoning.png

KoopWoning2.png

KoopWoning3.png
Bayswaterwoensdag 21 december 2011 @ 20:53
De prijsontwikkeling van de afgelopen 2 jaar bij grote gemeenten:

Mutatie PBK Grote Gemeenten - jaar op jaar (Kadaster)

Trend

van nov 2009 tot nov 2010

van nov 2010 tot nov 2011

's-Gravenhage

-0.7

-1.2

's-Hertogenbosch

-3.7

-5.7

Almere

-0.4

-4.5

Amersfoort

-1.4

-2.8

Amsterdam
-1.2

-3.1

Apeldoorn

-1.2

-3.7

Arnhem

0.2

-4.2

Breda

-0.3

-5.2

Dordrecht

-1.4

1.7

Ede

-1.7

-3.2

Eindhoven

0.8

-8.6

Emmen

-6.2

0.8

Enschede

6.0

-9.2


Groningen

5.1

-8.2

Haarlem

-5.3

-1.4

Haarlemmermeer

-2.1

-1.6

Leiden

2.3

-2.9

Maastricht
-5.0

-1.1

Nijmegen

-0.9

-1.9

Rotterdam

-2.9

0.5

Tilburg

-4.6

-2.5

Utrecht

0.8

-0.4

Zaanstad

-6.5

-3.0

Zoetermeer

-4.7

-0.5

Zwolle

-0.4

-2.8
michaelmoorewoensdag 21 december 2011 @ 21:28
En terecht die bijtelling moet minstens verdubbelen, dat levert zo 5 miljard op
Die fiscale stimulans om schulden te maken moet sterk verminderen
http://www.telegraaf.nl/b(...)en_stimuleren__.html
quote:
wo 21 dec 2011, 20:54 | lees voor
CDA wil aflossen hypotheek stimuleren
DEN HAAG - Het CDA wil dat huiseigenaren meer gestimuleerd worden hun spaargeld te gebruiken om de hypotheekschuld af te lossen. CDA-Tweede Kamerlid Elly Blanksma zei dat woensdagavond in de Tweede Kamer bij het debat over de najaarsnota, de stand van zaken op de rijksbegroting.

Woensdag bleek uit onderzoek van ING dat steeds meer woningbezitters extra geld opzijzetten om aan het einde van de looptijd hun hypotheek af te kunnen lossen. Vanwege de enorme schuldenlast die de Nederlandse samenleving meetorst, zou het volgens het CDA verstandig zijn als huizenbezitters meer voordeel hebben bij eerder aflossen.

De oppositiepartijen PvdA, D66, GroenLinks en de ChristenUnie reageerden enthousiast op het voorstel van het CDA. D66 en ChristenUnie zijn over hetzelfde onderwerp al met een initiatiefwetsvoorstel bezig.

Met name GroenLinks en D66 legden de woorden van Blanksma zo uit als ware het CDA bereid de hypotheekrenteaftrek te beperken. Volgens het CDA-Kamerlid staat die aftrekpost er echter los van.

Blanksma zei enkel de vrijstelling van het eigenwoningforfait te willen uitbreiden.
Terrorizerwoensdag 21 december 2011 @ 21:33
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 21:28 schreef michaelmoore het volgende:
En terecht die bijtelling moet minstens verdubbelen, dat levert zo 5 miljard op
http://www.telegraaf.nl/b(...)en_stimuleren__.html

[..]

Bijtelling verhogen waarvoor?
Alsof het een huis van de zaak is? Of alsof iedereen (een deel) van zijn huis heeft verhuurd?

Ik begrijp eigenlijk nooit een reet van die bijtellilng, ja om de HRA af te zwakken. Kan je net zo goed gewoon de HRA verlagen.

Overigens verhogen is prima, zolang de wet van Hillen maar blijft gelden. ^O^

[ Bericht 9% gewijzigd door Terrorizer op 21-12-2011 21:40:46 ]
michaelmoorewoensdag 21 december 2011 @ 21:40
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 21:33 schreef Terrorizer het volgende:

[..]

Bijtelling verhogen waarvoor?
Alsof het een huis van de zaak is? Of alsof iedereen (een deel) van zijn huis heeft verhuurd?

Ik begrijp eigenlijk nooit een reet van die bijtellilng, ja om de HRA af te zwakken. Kan je net zo goed gewoon de HRA verlagen.
Ja maar dat wil de VVD niet, die moet in stand blijven, het is zaak om de fiscale stimulans op schulden maken af te zwakken, daar gaat het om


quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 21:33 schreef Terrorizer het volgende:

Overigens verhogen is prima, zolang de wet van Hillen maar blijft gelden. ^O^
Die zal er ook wel aan gaan geloven tzt
asfyxiaatje123woensdag 21 december 2011 @ 21:47
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 21:40 schreef michaelmoore het volgende:
Die zal er ook wel aan gaan geloven tzt
Inderdaad. Eerst even lekker iedereen stimuleren om de hypotheek geheel af te lossen. En daarna hopppaaaaa... weg met dat wetje van Hillen!
michaelmoorewoensdag 21 december 2011 @ 21:49
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 21:47 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Inderdaad. Eerst even lekker iedereen stimuleren om de hypotheek geheel af te lossen. En daarna hopppaaaaa... weg met dat wetje van Hillen!
en terecht , ik ben tegen alle subsidies, toeslagen en zinloos stimuleren

Als ik het voor het zeggen had, dan schafte ik alles af , dan was er alleen nog bijstand als vangnet en dat is meer dan de meeste landen hebben
Terrorizerwoensdag 21 december 2011 @ 22:10
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 21:49 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

en terecht , ik ben tegen alle subsidies, toeslagen en zinloos stimuleren

Als ik het voor het zeggen had, dan schafte ik alles af , dan was er alleen nog bijstand als vangnet en dat is meer dan de meeste landen hebben
Dan bedoel je dat de HWF weg moet, niet de wet van Hillen.

Al maakt het dan ook niet meer uit.
Terrorizerwoensdag 21 december 2011 @ 22:20
En als we met z'n allen toch langer gaan werken, kun je ook langer je over je hypoheek gaan doen.

Nou briljant....

http://www.z24.nl/analyse(...)ek_naar_40_jaar.html

[ Bericht 9% gewijzigd door Terrorizer op 21-12-2011 22:25:56 ]
michaelmoorewoensdag 21 december 2011 @ 23:21
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 22:10 schreef Terrorizer het volgende:

[..]

Dan bedoel je dat de HWF weg moet, niet de wet van Hillen.

Al maakt het dan ook niet meer uit.
Dan bedoel ik dat alle subsidies, aftrekken en bijtellingen weg moeten

Overigens is de levensloop ook weer mee gerommeld om een uitzondering te maken voor inleg >3000 euro, zodat de levensloopregeling voor de > 55 jaar voor DGA's ook in stand blijft

Iedere DGA heeft nu per onmiddellijk 3001 euro gestort op een LL rekening
Typisch een VVD uitzondering
raptorixwoensdag 21 december 2011 @ 23:25
Ik zou wel wat zien in een systeem waarbij ik bij leven me huis aan de overheid nalaat, in ruil daarvoor wil ik een belasting aftrek, ik zal toch geen erfgenamen krijgen (behalve mijn katten, dat heb ik geregeld), dus van mij mogen ze die hut gerust hebben.
Terrorizerdonderdag 22 december 2011 @ 00:05
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 23:25 schreef raptorix het volgende:
Ik zou wel wat zien in een systeem waarbij ik bij leven me huis aan de overheid nalaat, in ruil daarvoor wil ik een belasting aftrek, ik zal toch geen erfgenamen krijgen (behalve mijn katten, dat heb ik geregeld), dus van mij mogen ze die hut gerust hebben.
Reverse mortgage?
michaelmooredonderdag 22 december 2011 @ 01:04
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2011 23:25 schreef raptorix het volgende:
Ik zou wel wat zien in een systeem waarbij ik bij leven me huis aan de overheid nalaat, in ruil daarvoor wil ik een belasting aftrek, ik zal toch geen erfgenamen krijgen (behalve mijn katten, dat heb ik geregeld), dus van mij mogen ze die hut gerust hebben.
tegen die tijd zitten de BB boomers al onder de grond, dus geen interesse in jouw hut
#ANONIEMdonderdag 22 december 2011 @ 01:24
Het gaat gewoon dalen, de grote vraag is hoelang en hoeveel.
michaelmooredonderdag 22 december 2011 @ 01:31
quote:
3s.gif Op donderdag 22 december 2011 01:24 schreef Piet_Piraat het volgende:
Het gaat gewoon dalen, de grote vraag is hoelang en hoeveel.
heel lang , heel veel
#ANONIEMdonderdag 22 december 2011 @ 01:38
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 01:31 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

heel lang , heel veel
Laatste voorbeeld was eind jaren 70, duurde tot 86 voordat prijzen langzaam uit het dal kropen.
michaelmooredonderdag 22 december 2011 @ 07:31
quote:
2s.gif Op donderdag 22 december 2011 01:38 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Laatste voorbeeld was eind jaren 70, duurde tot 86 voordat prijzen langzaam uit het dal kropen.
Dat zie ik met de deflatie en BB sterfte en tendens naar kleinere woningen ook nu niet gebeuren binnen tien jaar
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 08:21
CDA: Aflossen die hypotheek :
quote:
Het CDA wil de enorme Nederlandse hypotheekschuld inperken. Huizenbezitters moeten worden gestimuleerd om sneller hun hypotheek af te lossen. Dat zei de CDA-fractie woensdagavond in de Tweede Kamer. Zij maken zich steeds meer zorgen over de grote particuliere schulden van Nederlandse huishoudens.

Het CDA wil dat huizenbezitters meer spaargeld gebruiken om hun hypotheekschuld af te lossen. Hoe meer een huizenbezitter aflost, hoe groter het belastingvoordeel. Wie zijn hypotheekschuld helemaal afgelost heeft, krijgt geen eigen-woningforfait meer. De oppositie, in de vorm van PvdA, D66, GroenLinks en de ChristenUnie, is blij met het voorstel van de regeringspartij.

Minister Jan Kees de Jager (CDA) erkende dat de woningschulden in ons land erg hoog zijn. Volgend voorjaar moet er meer duidelijkheid komen over hoe de hypotheekschuld gaat worden aangepakt.
Ik voorzie:
-meer regelgeving
-meer overheidsbemoeienis
-voorlopig uitstel ("volgend voorjaar" :') )
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 08:28
Ach de oplossing is zo simpel dat ze die niet gaan gebruiken, die is namelijk alleen nog maar HRA voor annuitaire of liniear aflossende hypotheken, dan zouden ze nog de hoogte van de hypotheek tov het gekochte pand op maximaal 100% kunnen zetten. Of misschien wel maar op maximaal 90%, dan moeten starters nog wat doorsparen voordat ze iets kunnen kopen.

Maar het zal wel wederom een ander gedrocht van utizonderingen op uitzonderingen worden.
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 08:33
Als ze die verhoging van de bijtellling een paar keer doen dan is het zo over met het HRA voordeel
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 08:57
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 08:28 schreef Basp1 het volgende:
Maar het zal wel wederom een ander gedrocht van utizonderingen op uitzonderingen worden.
^^ Dat vrees ik ook.
Met name dit stukje:
quote:
Hoe meer een huizenbezitter aflost, hoe groter het belastingvoordeel.
Momenteel is het precies anderom: spaargeld gebruiken voor aflossing kost je netto geld. Ik ben benieuwd wat ze willen doen om dat te veranderen... De vermogensbelasting ophogen van 4 naar 10%? Of in ieder geval de vrijstellingsdrempel afschaffen voor iedereen met een hypotheekschuld?
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 09:06
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 08:57 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

^^ Dat vrees ik ook.
Met name dit stukje:

[..]Hoe meer een huizenbezitter aflost, hoe groter het belastingvoordeel.
Dat is zeker zo als je bijna helemaal hebt afgelost, dan heb je dus geen last van de bijtelling meer.
Dus hoe hoger de bijtelling hoe eerder het omslagpunt zal zijn
Dus mensen gaan nu fors aflossen en het spaardeel overhevelen naar de hypotheek

[ Bericht 3% gewijzigd door Goofjansen op 22-12-2011 09:15:31 ]
WammesWaggeldonderdag 22 december 2011 @ 09:09
Mooi voordeeltje weer, voor de boomers op de korte termijn :')
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 09:10
quote:
10s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:09 schreef WammesWaggel het volgende:
Mooi voordeeltje weer, voor de boomers op de korte termijn :')
Idd velen hebben een bijna vrij huis. _O-
SeLangdonderdag 22 december 2011 @ 09:14
Dus ze willen het eigen woning forfait afschaffen voor mensen zonder hypotheek? Welke belastingen gaan dan omhoog om het financiële gat te dichten?

Hoe moeilijk is het nou helemaal om gewoon die hele HRA af te schaffen? :')
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 09:16
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:14 schreef SeLang het volgende:
Dus ze willen het eigen woning forfait afschaffen voor mensen zonder hypotheek?
Dat is al 6 jaar zo
Met dank aan de minister van babyboomzaken de Hr Hillen
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 09:18
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:10 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Idd velen hebben een bijna vrij huis. _O-
velen hebben de HRA overwaarde in 1999 opgenomen en op de bank gezet en belegd in aandelen KPN, Ahold en versatel in 2000 om een hoge HRA aftrek te krijgen
Komt door die wijsneuzen op feestjes enzo


Maar de bank was er blij mee, al die extra klandizie
WammesWaggeldonderdag 22 december 2011 @ 09:18
Hoe dan ook: jongeren mogen betalen :')
_VoiD_donderdag 22 december 2011 @ 09:21
Waarom bestaat er uberhaupt zoiets als een eigen woning forfait? Dat is sowieso al een gedrocht van jewelste wat nergens op slaat en zo snel mogelijk naar de prullenbak moet verdwijnen.
S1nn3rzdonderdag 22 december 2011 @ 09:25
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:14 schreef SeLang het volgende:
Dus ze willen het eigen woning forfait afschaffen voor mensen zonder hypotheek? Welke belastingen gaan dan omhoog om het financiële gat te dichten?

Hoe moeilijk is het nou helemaal om gewoon die hele HRA af te schaffen? :')
Moeilijker dan je denkt. Ik ken enorm veel gezinnen die de HRA nodig hebben om fatsoenlijk rond te kunnen komen. Ja, dat is misschien een gebrek, maar het is gewoon een feit.
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 09:34
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:21 schreef _VoiD_ het volgende:
Waarom bestaat er uberhaupt zoiets als een eigen woning forfait? Dat is sowieso al een gedrocht van jewelste wat nergens op slaat en zo snel mogelijk naar de prullenbak moet verdwijnen.
En de HRA subsidie is dat geen gedrocht??
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 09:48
Het ene gedrocht is bedoeld om het effect van het andere gedrocht te verminderen... Gewoon allemaal opdoeken dus!

Bestaat er eigenlijk al een term voor woningcorporaties die sociale huurwoningen zodra ze vrijkomen voor 900 euro verhuren op de vrije markt? Ik stel voor: Scheefverhuurders!
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 09:56
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:48 schreef RemcoDelft het volgende:
Het ene gedrocht is bedoeld om het effect van het andere gedrocht te verminderen... Gewoon allemaal opdoeken dus!

Bestaat er eigenlijk al een term voor woningcorporaties die sociale huurwoningen zodra ze vrijkomen voor 900 euro verhuren op de vrije markt? Ik stel voor: Scheefverhuurders!
voorlopig gaan ze eerst die 2.000.000 woningen verkopen, dat levert direct 300 miljard op voor de overheid
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 09:59
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:48 schreef RemcoDelft het volgende:
Het ene gedrocht is bedoeld om het effect van het andere gedrocht te verminderen... Gewoon allemaal opdoeken dus!

Bestaat er eigenlijk al een term voor woningcorporaties die sociale huurwoningen zodra ze vrijkomen voor 900 euro verhuren op de vrije markt? Ik stel voor: Scheefverhuurders!
Beetje gefrustreerd dat wbv's steeds meer marktconforme huren gaan rekenen. ;)

Die mogen ze tenminste wel zo verhuren aan de 33000+ inkomens en wbv's zullen niet zulke bizarre looneisen hebben als normale particuliere verhuurders.
_VoiD_donderdag 22 december 2011 @ 10:03
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:34 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

En de HRA subsidie is dat geen gedrocht??
Dat is het zeker.
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 10:03
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:59 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Beetje gefrustreerd dat wbv's steeds meer marktconforme huren gaan rekenen. ;)

Die mogen ze tenminste wel zo verhuren aan de 33000+ inkomens en wbv's zullen niet zulke bizarre looneisen hebben als normale particuliere verhuurders.
Ik vraag me eerder af waarom de politiek dit toestaat! Die clubs zijn opgericht en zwaar gesubsidieerd met als doelstelling voldoende betaalbare woonruimte verzorgen. Dan is het toch ronduit vreemd dat ze woningen duurder verhuren zolang er een enorme wachtlijst is voor "sociale" huur? En ondertussen jankt de politiek over "scheefhuurders"...
't Is allemaal gewoon gericht op winstmaximalisatie, het lijkt er steeds meer op dat woningcorporaties sociale huurders liever kwijt dan rijk zijn. Prima, maar dan verwacht ik normale marktwerking, en geen subsidieclubje wat even op "de markt" gaat cashen.
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 10:06
Remco, u vraagt het persbericth draait ;)

quote:
Betaalbare huurwoning steeds moeilijker te vinden

Laatste update: 22 december 2011 07:11 info.

NAARDEN - Het wordt steeds moeilijker om een betaalbare huurwoning te vinden. Een huurwoning komt tegenwoordig gemiddeld pas na 13 jaar vrij.

Foto: Thinkstock

Dat meldde het Centraal Fonds Volkshuisvesting (CFV) donderdag in zijn jaarlijkse analyse van de prestaties van woningcorporaties.

Het aantal huurwoningen van corporaties dat vrijkomt vertoont al jaren een dalende lijn. Vorig jaar ging het nog slechts om 7,9 procent van de woningen.

''Het wordt daardoor vooral voor starters binnen de doelgroep van lagere inkomens steeds moeilijker om financieel passende woonruimte te vinden'', waarschuwde het fonds. Vooral in en rond Amsterdam en Utrecht is het voor huurders in spé moeilijk om een huurwoning te vinden.

Nieuwe woningen

Bovendien komen er steeds minder nieuwe woningen bij. In 2010 daalde het aantal opgeleverde huurwoningen landelijk met bijna 16 procent. Het aantal nieuwe koopwoningen nam dat jaar zelfs met bijna 40 procent af.

Slechts een deel van de krimp in nieuwbouw komt voor de rekening van de corporaties. Het aantal huur- en koopwoningen dat woningcorporaties realiseerden, daalde in 2010 met respectievelijk 7 procent en 22 procent.

Het fonds waarschuwde dat de investeringsmogelijkheden van de corporaties onder druk staan, doordat de sector in 2010 een verlies leed van circa 860 miljoen euro. Zo bracht onder meer de nieuwbouw van koopwoningen forse verliezen met zich mee.

Koopmarkt

Toch is ook de koopmarkt allesbehalve stilgevallen. Vooral aan de 'onderkant' van de markt worden in crisistijd nog goede zaken gedaan, aldus het fonds.

Betaalbare woningen doen het goed, omdat ze ook starters trekken die niet vastzitten aan een nog te verkopen huis. De woningcorporaties verkochten in 2010 zo'n 15.000 huurwoningen aan particulieren. Dat zijn 2000 woningen meer dan in 2009 van de hand werden gedaan, aldus het fonds.

De corporaties verdienden in 2010 goed op de verhuur van hun woningen. Dat komt volgens het CFV vooral door een combinatie van ''hogere huuropbrengsten en lagere onderhoudskosten'' uit de circa 2,4 miljoen huurwoningen.
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 10:08
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 10:03 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Ik vraag me eerder af waarom de politiek dit toestaat!
De politiek zijn een stelletje nitwits, waarvan de helft hierna graag bij een wbv commisaris wilt worden oid, de andere helft wil bij een bank gaan werken. 8-)
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 10:19
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 10:08 schreef Basp1 het volgende:

[..]

De politiek zijn een stelletje nitwits, waarvan de helft hierna graag bij een wbv commisaris wilt worden oid, de andere helft wil bij een bank gaan werken. 8-)
En de lelijke mislukkelingen gaan naar Brussel
http://i37.tinypic.com/24pkoqp.jpg
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 10:28
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 10:06 schreef Basp1 het volgende:
Remco, u vraagt het persbericht draait ;)
Tnx.

quote:
De woningcorporaties verkochten in 2010 zo'n 15.000 huurwoningen aan particulieren. Dat zijn 2000 woningen meer dan in 2009 van de hand werden gedaan, aldus het fonds.

De corporaties verdienden in 2010 goed op de verhuur van hun woningen. Dat komt volgens het CFV vooral door een combinatie van ''hogere huuropbrengsten en lagere onderhoudskosten'' uit de circa 2,4 miljoen huurwoningen.
Oftewel ze verdienden grofweg 2 miljard euro door woningen te verkopen, gevolgd door een verdere winst op verhuur. Waarom is dan toch de nieuwbouw door die corporaties afgenomen? Ze bulken van het geld... Ondertussen verhogen ze wel jaarlijks de huren (wat op zich geen probleem is, de besteding van het geld echter wel).
Waar blijft dat geld?! Het is toch gewoon geld wat door "het volk" betaald wordt, en verdwijnt in enorme corporaties "zonder winstoogmerk"? Iedereen ziet toch dat dat niet klopt, maar ondertussen kraait er geen haan naar?
_VoiD_donderdag 22 december 2011 @ 10:29
Grappig om te lezen:

quote:
De corporaties verdienden in 2010 goed op de verhuur van hun woningen. Dat komt volgens het CFV vooral door een combinatie van ''hogere huuropbrengsten en lagere onderhoudskosten'' uit de circa 2,4 miljoen huurwoningen.
Een huis dat ouder wordt (aangezien er nauwelijks nieuwe huurwoningen worden gebouwd) vraagt toch steeds meer onderhoud? Blijkbaar is het motto bij die clubs: steeds meer huur vragen en de woningen laten verpauperen, daarna verkopen. Kaching!
ComplexConjugatedonderdag 22 december 2011 @ 10:48
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 09:59 schreef Basp1 het volgende:

Beetje gefrustreerd dat wbv's steeds meer marktconforme huren gaan rekenen. ;)
Wel vervelende dat de socialistische neigingen van deze overheid met name gefocussed zijn op degene die zich diep in de schulden wenste te steken om zijn eigen vermogen te vergroten d.m.v. vastgoedinvesteringen.

Wederom wil deze overheid deze bijzondere mensen helpen door het fiscaal stimuleren van het aflossen van hun schulden. Waarom koopt de overheid niet meteen een woning voor deze mensen? De rekening leggen we wel bij de zogenaamde 'scheefhuurders' neer ^O^
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 10:57
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 10:29 schreef _VoiD_ het volgende:
Grappig om te lezen:

[..]

Een huis dat ouder wordt (aangezien er nauwelijks nieuwe huurwoningen worden gebouwd) vraagt toch steeds meer onderhoud? Blijkbaar is het motto bij die clubs: steeds meer huur vragen en de woningen laten verpauperen, daarna verkopen. Kaching!
Publieke organisaties die de belastingdienst beduvelen :W 8)7
quote:
do 22 dec 2011, 10:14 |
Corporaties op de korrel bij fiscus
DEN HAAG - De Belastingdienst doet bij 70 woningcorporaties onderzoek naar aan- en verkoop van vastgoed.
Bij 200 transacties bekijkt de fiscus of er sprake geweest kan zijn van te lage afdracht van belastingen. Een woordvoerder heeft dat donderdag gezegd.

Van 35 transacties schat de Belastingdienst in dat de kans bestaat dat er iets mis is. Om een compleet beeld te krijgen van de sector richt het onderzoek zich in totaal op 200 transacties. Om welke corporaties het gaat is niet bekend.
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 10:59
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 10:29 schreef _VoiD_ het volgende:
Een huis dat ouder wordt (aangezien er nauwelijks nieuwe huurwoningen worden gebouwd) vraagt toch steeds meer onderhoud? Blijkbaar is het motto bij die clubs: steeds meer huur vragen en de woningen laten verpauperen, daarna verkopen. Kaching!
Interessante stelling. Ik heb ook het idee dat hetgeen ze verkopen zwaar uitgeleefd is. Sterker nog: ik heb ze woningen in betere staat zien slopen! M.a.w. i.p.v. slopen verkopen voor 150-200k, Ka-ching!
Maar verder hoeft onderhoud niet zo veel te kosten... Eens in de zoveel jaar wat verf, eens in de 20 jaar een nieuwe CV-ketel en nieuwe keukenblokje, dat alles hoeft nog geen 100 euro per maand te kosten. Blijft over: vele honderden euro's huur, voor een allang afbetaalde woning.

Zomaar een gedachtenkronkel, waarbij ik zeer benieuwd ben naar het netto effect:
-Schaf per direct alle woningcorporaties af
-Financiele tegoeden vervallen aan de overheid
-Eventuele hypotheekschulden (hebben ze die?) worden eerlijk verdeeld onder de huidige huurders
-De huidige huurders worden per direct zonder verdere kosten eigenaar van hun huidige woning
-Deze eigenaars krijgen de verplichting hun woning goed te onderhouden. (controle hierop kan leuk plaatsvinden door "klokkenluiders" de kans te geven slecht onderhouden woningen kosteloos over te nemen)
-Huurtoeslag vervalt uiteraard, dit scheelt enkele miljarden belastinggeld per jaar
-Tienduizenden niet-productieven die nu bezig zijn met "woningen verdelen" kunnen iets nuttigs gaan doen met hun leven

M.a.w. zijn die corporaties nou werkelijk nodig voor hetgeen ze doen? Ze zijn duur en leveren slecht werk (wachtlijsten worden namelijk alleen maar groter)! Opdoeken dus :7
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 11:11
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 10:59 schreef RemcoDelft het volgende:

M.a.w. zijn die corporaties nou werkelijk nodig voor hetgeen ze doen? Ze zijn duur en leveren slecht werk (wachtlijsten worden namelijk alleen maar groter)! Opdoeken dus :7
Ze hebben als functie het bouwen van betaalbare huurwoningen
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 11:14
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 11:11 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

Ze hebben als functie het bouwen van betaalbare huurwoningen
Daar falen ze keihard in! Dus ze hebben geen toegevoegde waarde, dus ze zouden moeten verdwijnen.
Terwijl er genoeg bouwbedrijven en bouwvakkers staan te springen om werk, blijven de corporaties liever op hun geld zitten dan hun core-business aan te pakken.
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 11:36
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 11:14 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Daar falen ze keihard in! Dus ze hebben geen toegevoegde waarde, dus ze zouden moeten verdwijnen.
Terwijl er genoeg bouwbedrijven en bouwvakkers staan te springen om werk, blijven de corporaties liever op hun geld zitten dan hun core-business aan te pakken.
Dat is de schuld vvan de politiek, die wilde de band met die publieke instellingen losser maken, gevolg van intens lobbywerk, die gek werden van de grote geldpot van 300 miljard euro
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 12:42
quote:
17 miljoen inwoners in 2016

Laatste update: 22 december 2011 11:20 info.

AMSTERDAM - De bevolking groeit de komende jaren verder met ongeveer 60.000 mensen per jaar. In 2016 wonen er in Nederland 17 miljoenen mensen.

Foto: ANP

Dat zegt donderdag het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Per jaar komen er 180.000 baby's bij en iets minder dan 160.000 immigranten. Hiertegenover overlijden er per jaar circa 140.000 mensen en en zijn er ongeveer evenveel emigranten.

.
Nu telt Nederland 16,7 miljoen inwoners. Het CBS denkt dat ons land de 18 miljoen inwoners niet zal halen. Voor rond 2040 gaat het CBS uit van 17,8 miljoen inwoners.
Dan moeten er nog redelijk wat woon eenheden bij gaan komen ;)
ComplexConjugatedonderdag 22 december 2011 @ 12:58
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 12:42 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dan moeten er nog redelijk wat woon eenheden bij gaan komen ;)
Ik lees het dus even heel anders... er gaan jaarlijks een hoop mensen dood die een eigen woning achterlaten voor hun erfgenamen. Een groot deel daarvan zal verkocht moeten worden omdat de erfgenamen deze ter gelden wensen te maken om te verdelen. Van de immigranten hoef je niet te verwachten dat deze massaal mee gaan doen aan de huizenmarktzeepbel, die wonen het liefst met zijn 6-en in een goedkoop huurkippenhok of recreatiewoning. Jonge gezinnetjes gaan ook niet lekker meedoen met het nationale piramidespel i.v.m. lagere financieringsmogelijkheden.

Echt... ik denk dat er netto onder de streep alleen maar minder beschikbare kopers komen. De koper word dus keizer de komende jaren en verkopers zullen zeer diep moeten buigen voor de keizer _O_
Goofjansendonderdag 22 december 2011 @ 13:03
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 12:42 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dan moeten er nog redelijk wat woon eenheden bij gaan komen ;)
komende jaren worden heel erg moeilijk ( heb net me loonstrook 2012 gezien) en op uitkeringen en huursubsidie worden gekort, dus gaat men samenwonen en indikken
Artimunordonderdag 22 december 2011 @ 13:06
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 12:58 schreef ComplexConjugate het volgende:
Van de immigranten hoef je niet te verwachten dat deze massaal mee gaan doen aan de huizenmarktzeepbel, die wonen het liefst met zijn 6-en in een goedkoop huurkippenhok of recreatiewoning.
kom op zeg dat denk je zeker toch niet echt zelf?
je maakt je schuldig aan het over 1 kam scheren van een hele grote bevolkingsgroep.
ik ga niet eens beginnen met het opnoemen van voorbeelden die dit tegenspreken, want er zijn er te veel.
dit is gewoon ordinaire propeganda van je eigen mening over de rug van een hele grote groep mensen, shame on you! (en nee ik ben geen immigrant, ik ben een rasechte Zeeuwse Fries)
Dat neemt niet weg dat je punt (De koper word dus keizer) wel klopt, maar probeer een beetje gracieus je punt te maken graag.
Bayswaterdonderdag 22 december 2011 @ 13:38
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 12:58 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Ik lees het dus even heel anders... er gaan jaarlijks een hoop mensen dood die een eigen woning achterlaten voor hun erfgenamen. Een groot deel daarvan zal verkocht moeten worden omdat de erfgenamen deze ter gelden wensen te maken om te verdelen. Van de immigranten hoef je niet te verwachten dat deze massaal mee gaan doen aan de huizenmarktzeepbel, die wonen het liefst met zijn 6-en in een goedkoop huurkippenhok of recreatiewoning. Jonge gezinnetjes gaan ook niet lekker meedoen met het nationale piramidespel i.v.m. lagere financieringsmogelijkheden.

Echt... ik denk dat er netto onder de streep alleen maar minder beschikbare kopers komen. De koper word dus keizer de komende jaren en verkopers zullen zeer diep moeten buigen voor de keizer _O_
Je zou je eens wat meer in anders gekleurde statistieken moeten verdiepen. Heb hier al in het verleden onderzoeken gelinked dat de komende jaren de babyboomers naast langer te leven, langer blijven zitten omdat ze vaak prettig wonen en veel woonruimte.tuin willen voor bezoek-logeren kinderen/kleinkinderen. Nieuwbouw appartementen willen ze nog niet in, met als gevolg dat daar veel te veel van gebouwd is (en op de planning stond).

Dat de Nederlandse bevolking tot zeker 2030 flink blijft toenemen was ook al onderzocht. De nieuwbouw is sterk afgenomen. Iedereen wacht op elkaar, dat is naast de strengere hypotheekvoorwaarden (overigens terecht) momenteel het probleem.
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 13:40
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 12:42 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dan moeten er nog redelijk wat woon eenheden bij gaan komen ;)
Oftewel de komende 30 jaar neemt het bevolkingsaantal toe. Ik herinner me hier roepers in het topic dat nieuwbouw moet stoppen omdat over 10 (!!) jaar de bevolking gaat afnemen... Dat is dus simpelweg niet waar.
sorceesdonderdag 22 december 2011 @ 14:09
Wat is niet waar?
Neemt de bevolking nu toe of af?
Feiten en linkjes graag.
Boris_Karloffdonderdag 22 december 2011 @ 14:32
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 14:09 schreef sorcees het volgende:
Wat is niet waar?
Neemt de bevolking nu toe of af?
Feiten en linkjes graag.
Hij neemt momenteel nog steeds toe. Maar als de vergrijzing over zijn piek heen is zal hij snel afnemen.
ComplexConjugatedonderdag 22 december 2011 @ 14:39
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 13:06 schreef Artimunor het volgende:

[..]

kom op zeg dat denk je zeker toch niet echt zelf?
je maakt je schuldig aan het over 1 kam scheren van een hele grote bevolkingsgroep.
ik ga niet eens beginnen met het opnoemen van voorbeelden die dit tegenspreken, want er zijn er te veel.
dit is gewoon ordinaire propaganda van je eigen mening over de rug van een hele grote groep mensen, shame on you! (en nee ik ben geen immigrant, ik ben een rasechte Zeeuwse Fries)
Dat neemt niet weg dat je punt (De koper word dus keizer) wel klopt, maar probeer een beetje gracieus je punt te maken graag.
De meeste immigranten zijn geen kenniswerkers met goed betaalde banen, de meesten komen hier het werk doen waar onze eigen uitkeringstrekkers te goed voor zijn :7

Geen propaganda, wat mij betreft zijn ze welkom :)
Terrorizerdonderdag 22 december 2011 @ 14:41
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 14:39 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

De meeste immigranten zijn geen kenniswerkers met goed betaalde banen, de meesten komen hier het werk doen waar onze eigen uitkeringstrekkers te goed voor zijn :7

Geen propaganda, wat mij betreft zijn ze welkom :)
Kennis vloeit zelfs weg uit Nederland, mede door het belastingklimaat.
ComplexConjugatedonderdag 22 december 2011 @ 14:50
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 14:41 schreef Terrorizer het volgende:

[..]

Kennis vloeit zelfs weg uit Nederland, mede door het belastingklimaat.
Ik denk niet dat dit door het belastingklimaat komt, komt eerder doordat je met bepaalde kwalificaties geen fatsoenlijke boterham kan verdienen in NL. In NL kan je goed geld verdienen met handel en werkzaam zijn in de financiële dienstverlening, met productieve beroepen word je afgescheept met de troostprijs.
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 15:01
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 14:39 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

De meeste immigranten zijn geen kenniswerkers met goed betaalde banen, de meesten komen hier het werk doen waar onze eigen uitkeringstrekkers te goed voor zijn :7

Geen propaganda, wat mij betreft zijn ze welkom :)
Nou laat ons dan maar eens wat cijfers er over zien dat het alleen maar polen enz.. zouden zijn als immigranten.

Volgens mij zijn ook veel meeste immigranten vaak namelijk nederlanders die weer terug komen omdat het gras toch niet zo groen is aan de overkant.

En als je zo verbitterd bent xeno waarom ga je dan als techneut niet net zoals stephanl of hoe die mafketel ook heet ook naar de VS.
ComplexConjugatedonderdag 22 december 2011 @ 15:30
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 15:01 schreef Basp1 het volgende:

Nou laat ons dan maar eens wat cijfers er over zien dat het alleen maar polen enz.. zouden zijn als immigranten.
Kom je wel eens buiten? Nooit opgevallen dat er een explosie plaatsgevonden heeft van buitenlandse kentekens op de weg? Nooit de grote rijen mannen met traytjes goedkoop bier tegengekomen bij de kassa? Allemaal hoogwaardig gekwalificeerde kenniswerkers die gewoon van een feestje houden op zijn tijd >:O

quote:
Volgens mij zijn ook veel meeste immigranten vaak namelijk nederlanders die weer terug komen omdat het gras toch niet zo groen is aan de overkant.
Daar zal vast een deel toe behoren, maar ik denk dat het aantal buitenlandse 'kenniswerkers' uit Oost Europese landen in de honderd duizenden loopt.

quote:
En als je zo verbitterd bent xeno waarom ga je dan als techneut niet net zoals stephanl of hoe die mafketel ook heet ook naar de VS.
Ik ben niet verbitterd, ik doe gewoon een constatering. Daarnaast ben ik geen landverrader die zich laat 'wegpesten' uit dit mooie kikkerlandje w/
Basp1donderdag 22 december 2011 @ 16:04
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 15:30 schreef ComplexConjugate het volgende:

Kom je wel eens buiten? Nooit opgevallen dat er een explosie plaatsgevonden heeft van buitenlandse kentekens op de weg? Nooit de grote rijen mannen met traytjes goedkoop bier tegengekomen bij de kassa? Allemaal hoogwaardig gekwalificeerde kenniswerkers die gewoon van een feestje houden op zijn tijd >:O

Ik ben een echte fokker dus kom nooit buiten.... :D Nee ik weet het dat er een stapel polen bijgekomen zijn, maar die vertrekken op den duur ook weer, want dat zeggen de rechtse partijen en die weten het altijd beter, en als ze niet vertrekken hebben de linksen het toch gedaan. >:)

Ik ga dadelijk een pool op het werk hier laten zien wat ik de hele dag doe want ja hier kunnen we ook bijna niet aan gekwalificeerd personeel komen die langer dan 1 jaar in 3 ploegendienst achter spuitgietmachines willen staan.

quote:
Ik ben niet verbitterd, ik doe gewoon een constatering. Daarnaast ben ik geen landverrader die zich laat 'wegpesten' uit dit mooie kikkerlandje w/
landverrader als je emigreert, ik dacht dat ik soms vreemde gedachtenkronkels had maar het kan nog vreemder. Je doet niet mee aan de ratrace die voorschrijft dat je het werk achterna zou moeten reizen, daar kan ik mee leven, dat doe ik ook niet. :+
ComplexConjugatedonderdag 22 december 2011 @ 16:31
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 16:04 schreef Basp1 het volgende:

Ik ben een echte fokker dus kom nooit buiten.... :D
Same here :@

Heb het toeval gelezen op een blog :')

quote:
Nee ik weet het dat er een stapel polen bijgekomen zijn, maar die vertrekken op den duur ook weer, want dat zeggen de rechtse partijen en die weten het altijd beter, en als ze niet vertrekken hebben de linksen het toch gedaan. >:)
De geschiedenis herhaalt zich weer... de VVD slavendrijvers willen goedkope en gehoorzame werknemers. De linkse partijen geven ze later een mooie uitkering en dan komen we er met zijn allen achter dat goedkoop toch duurder bleek dan verwacht ;)

quote:
Ik ga dadelijk een pool op het werk hier laten zien wat ik de hele dag doe want ja hier kunnen we ook bijna niet aan gekwalificeerd personeel komen die langer dan 1 jaar in 3 ploegendienst achter spuitgietmachines willen staan.
Misschien als je baas wat beter zou willen betalen zou er meer animo zijn voor het werk. Probleem is dat je baas dan waarschijnlijk minder geld overhoud of zelfs opdrachten misloopt.
Uiteindelijk gaan we de rat race niet winnen met alsmaar goedkopere arbeid, wel hollen we langzaam maar zeker onze economie uit en leggen alsnog het loodje.

quote:
landverrader als je emigreert, ik dacht dat ik soms vreemde gedachtenkronkels had maar het kan nog vreemder.
Met een beetje chauvinisme (niet voor niets een Frans woord :P ) is niets mis w/

quote:
Je doet niet mee aan de ratrace die voorschrijft dat je het werk achterna zou moeten reizen, daar kan ik mee leven, dat doe ik ook niet. :+
Bijna iedereen die iets produceert zit al reeds in de ratrace, alleen de banksters doen er niet aan mee, die delen af en toe even een zweepslag uit aan degenen die niet hard genoeg voor hen werken ~O>
RemcoDelftdonderdag 22 december 2011 @ 18:59
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 16:31 schreef ComplexConjugate het volgende:
Misschien als je baas wat beter zou willen betalen zou er meer animo zijn voor het werk.
Dit kan je ook omdraaien: als uitkeringen niet zo hoog waren, zouden Nederlanders ook voor dat salaris willen werken. Polen komen niet direct in aanmerking voor bijstand, dus die willen het eerste jaartje nog wel werken.
RTLZ: Momenteel zijn er 12000 Oost-Europeanen in Nederland met een uitkering, vele malen meer dan een jaar geleden, en dat heeft potentie om exponentieel verder te stijgen.
De huidige verdeling:
-1/3e bijstand
-1/3e WW
-1/3e WAO (!)... En ik maar denken dat die lui hierheen komen om hard te werken...
Uiteraard zag niemand in de politiek dit aankomen :X :X :X

WW-uitkeringen?: Dit artikeltje uit 2007 geeft aan dat de WW-uitkering van Polen in Nederland gebaseerd is op het arbeidsverleden in Polen, maar de tarieven zijn gebaseerd op Nederland.
Whuzzvrijdag 23 december 2011 @ 07:52
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 15:30 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Kom je wel eens buiten? Nooit opgevallen dat er een explosie plaatsgevonden heeft van buitenlandse kentekens op de weg? Nooit de grote rijen mannen met traytjes goedkoop bier tegengekomen bij de kassa? Allemaal hoogwaardig gekwalificeerde kenniswerkers die gewoon van een feestje houden op zijn tijd >:O
Mooi voorbeeldje van een beperkt wereldbeeld dat je mening nogal beinvloed. Ik snap dat als je werkeloos bent (dat was je toch?) en alleen in de Aldi/Lidl komt (daar kom ik ook vaak hoor, niets mis mee verder) dat je dan misschien alleen die kant van het verhaal ziet.

Ik werk in een sterk internationaal georienteerd bedrijf en daar zie je dat de werkelijkheid toch een stuk genuanceerder is. Er gaan wel degelijk hoog opgeleide nederlanders naar het buitenland. Echter, die gaan vaak als expat en komen een paar jaar later weer terug, met een mooie internationale ervaring op hun CV.
Er werken bij ons echter ook indiers, brazilianen, chinezen, spanjaarden, enz enz. En dat zijn geen bouwvakkers, maar zonder uitzondering universitair gestudeerde (meestal "best-in-class"), zeer getalenteerde mensen. Een groot deel daarvan heeft in eigen land al veel ervaring opgedaan en nemen kennis en ervaring mee deze kant op. En blijven hier vervolgens wonen.

Ik pretendeer niet te weten hoeveel bouwvakkers en aspergestekers er hier heen komen. Ik weet ook niet exact hoeveel hoogopgeleiden hier heen komen. Maar ik weet wel dat het allemaal een stuk minder dramatisch is dan jij probeert voor te stellen. Maar goed. PVV-praat is nu eenmaal makkelijker, dat snap ik ook wel.
SeLangvrijdag 23 december 2011 @ 09:54
quote:
'Huizenbezitters moeten hypotheek herijken'

DEN HAAG (AFN) - Huizenbezitters doen er verstandig aan hun hypotheek te herijken. Dat zegt Ron Bavelaar, directeur van de Hypotheekshop, naar aanleiding van berichtgeving in Het Financieele Dagblad vrijdag. Volgens Bavelaar passen veel hypotheken door de huidige financiële crisis en de daarmee gepaard gaande waardedaling van woningen niet meer in de huidige tijd.

Volgens de Hypotheekshop, met 175 vestigingen een van de grootste hypotheekadviesbureaus in Nederland, geven banken in toenemende mate al het advies aan klanten om meer hypotheekschuld af te lossen.

http://www.iex.nl/Nieuws/(...)otheek-herijken.aspx
Na decennia lang opnemen van "overwaarde" is het nu inderdaad tijd voor bijstorten van "onderwaarde".
ComplexConjugatevrijdag 23 december 2011 @ 10:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 07:52 schreef Whuzz het volgende:

Mooi voorbeeldje van een beperkt wereldbeeld dat je mening nogal beinvloed. Ik snap dat als je werkeloos bent (dat was je toch?) en alleen in de Aldi/Lidl komt (daar kom ik ook vaak hoor, niets mis mee verder) dat je dan misschien alleen die kant van het verhaal ziet.
Ik doe gewoon een observatie, de meeste Oost Europeanen die ik tegenkom in de supermarkt zijn gewoon van het type 'werkvolk', niets mis mee overigens.
De conclusie die ik trek is dat ik meer 'werkvolk' van Oost Europese afkomst tegenkom dan hoogopgeleide toppers.

quote:
Ik werk in een sterk internationaal georienteerd bedrijf en daar zie je dat de werkelijkheid toch een stuk genuanceerder is.
Jou omgeving beïnvloed jou kijk op de wereld natuurlijk een stuk minder dan de mijne?

quote:
Er gaan wel degelijk hoog opgeleide nederlanders naar het buitenland. Echter, die gaan vaak als expat en komen een paar jaar later weer terug, met een mooie internationale ervaring op hun CV.
Er werken bij ons echter ook indiers, brazilianen, chinezen, spanjaarden, enz enz. En dat zijn geen bouwvakkers, maar zonder uitzondering universitair gestudeerde (meestal "best-in-class"), zeer getalenteerde mensen. Een groot deel daarvan heeft in eigen land al veel ervaring opgedaan en nemen kennis en ervaring mee deze kant op. En blijven hier vervolgens wonen.
Ik beweer ook helemaal niet dat er hier alleen maar laagopgeleide mensen komen, natuurlijk is dat niet zo. Ik denk echter wel dat er verhoudingsgewijs wel degelijk een ruim overschot is aan laaggeschoolde werknemers. Ik ken zelf ook hoogopgeleide Oost Europeanen en er komen zelfs hele goede vakmensen vandaan, van het soort die we hier zelfs niet meer opleiden.
Al die mensen zijn op zoek naar een beter leven, echter hebben hoogopgeleide mensen meer opties tot hun beschikking en is Nederland dat echt niet het paradijs waar de meesten van dromen. Ik ken diverse Nederlandse onderzoekers die uitgeweken zijn naar de VS omdat ze hier in Nederland op alle mogelijke manieren gefrustreerd worden in hun onderzoek. Nederland is immers een land van pennenlikkers, boeren en dozenschuivers. Als wetenschapper word je hier niet gewaardeerd.

quote:
Ik pretendeer niet te weten hoeveel bouwvakkers en aspergestekers er hier heen komen. Ik weet ook niet exact hoeveel hoogopgeleiden hier heen komen. Maar ik weet wel dat het allemaal een stuk minder dramatisch is dan jij probeert voor te stellen.
Welk drama? Ik beweerde alleen maar dat de zeepbellenblazers niet hun hoop hoeven te vestigen op instroom vanuit het buitenland. Die mensen zijn voornamelijk interessant vanwege hun lage lonen. De hoogopgeleide mensen die hier naartoe komen vormen volgens mij een relatief kleine fractie van het geheel en een groot deel daarvan gaat uiteindelijk weer het land uit.

quote:
Maar goed. PVV-praat is nu eenmaal makkelijker, dat snap ik ook wel.
Met dit soort opmerkingen kan ik niet zoveel, ik krijg het idee dat jouw onderbuik een stuk gevoeliger is dan de mijne ;)
RemcoDelftvrijdag 23 december 2011 @ 10:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 10:10 schreef ComplexConjugate het volgende:
De hoogopgeleide mensen die hier naartoe komen vormen volgens mij een relatief kleine fractie van het geheel en een groot deel daarvan gaat uiteindelijk weer het land uit.
Voor hoogopgeleiden moeten wij concurreren met Engelstalige landen die daar een veel beter beleid voor voeren. Vandaar (las ik pas) dat in Australie bijna 10% van de hoogopgeleiden expats zijn, en in Nederland nog geen 2%. Tot voor kort wist ik ook niet dat je als (hoogopgeleide) EU-inwoner in andere EU-landen alsnog te maken krijgt met verblijfsvergunningen. Ik las een blog van een Duitser (getrouwd met een Nederlandse) die hier tegen een bureaucratische muur opliep! En ik maar denken dat dat vrij geregeld was in de EU....
Geheel offtopic maar toch: wat de EU betreft zou ik heel graag een "alles of niets" zien, dus niet dat halfzachte geklooi wat we nu hebben, gewoon OF alles gelijktrekken (qua vestiging, qua belastingen, qua verkeersregels, qua sociale zekerheid, alles), OF gewoon fijn losse landen met losse regelgeving.
Bajskorvvrijdag 23 december 2011 @ 10:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 07:52 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Ik werk in een sterk internationaal georienteerd bedrijf en daar zie je dat de werkelijkheid toch een stuk genuanceerder is. Er gaan wel degelijk hoog opgeleide nederlanders naar het buitenland. Echter, die gaan vaak als expat en komen een paar jaar later weer terug, met een mooie internationale ervaring op hun CV.
Er werken bij ons echter ook indiers, brazilianen, chinezen, spanjaarden, enz enz. En dat zijn geen bouwvakkers, maar zonder uitzondering universitair gestudeerde (meestal "best-in-class"), zeer getalenteerde mensen. Een groot deel daarvan heeft in eigen land al veel ervaring opgedaan en nemen kennis en ervaring mee deze kant op. En blijven hier vervolgens wonen.

Ik zie toch wel veel mensen permanent vertrekken. Dat hele expat gebeuren neemt sowieso af, men zoekt tegenwoordig gewoon een baan in het buitenland. Dat is dan mijn ervaring, na zeven jaar. Overal waar ik voor werk kom, ontmoet ik hoog opgeleide Nederlanders die eigenlijk permanent vertrokken zijn. Maar goed, dat heb je altijd volgens mij.
Basp1vrijdag 23 december 2011 @ 10:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 10:39 schreef RemcoDelft het volgende:
qua verkeersregels
Op het vaste land van europa allemaal links gaan rijden, een gouden maatregel voor de autoindustrie. :D
droom_econoom8vrijdag 23 december 2011 @ 11:42
Om het weer eens over die huizenmarkt te hebben: 'Huizenbezitters moeten hypotheek herijken'

Met andere woorden: Ook huizenbezitters die niet willen verkopen gaan met hun neus op de feiten gedrukt worden.
RemcoDelftvrijdag 23 december 2011 @ 11:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 11:42 schreef droom_econoom8 het volgende:
Om het weer eens over die huizenmarkt te hebben: 'Huizenbezitters moeten hypotheek herijken'
Dat had SeLang net al gepost :)

quote:
Met andere woorden: Ook huizenbezitters die niet willen verkopen gaan met hun neus op de feiten gedrukt worden.
Daar kan je op wachten... Ik heb heel veel mensen zien/horen claimen dat banken geen extra betaling gaan eisen zolang ze hun rente maar blijven betalen, maar dat is helemaal niet zeker. Als je onderpand straks 50-100k minder waard is, is dat voor de bank een enorm risico. En dan kan ik me best voorstellen dat die bank liever ziet dat je dat geld in je aflossing stort, dan een nieuwe auto/boot/caravan te gaan kopen.
droom_econoom8vrijdag 23 december 2011 @ 13:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 11:58 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Dat had SeLang net al gepost :)

[..]
Sorry, over het hoofd gezien

quote:
Daar kan je op wachten... Ik heb heel veel mensen zien/horen claimen dat banken geen extra betaling gaan eisen zolang ze hun rente maar blijven betalen, maar dat is helemaal niet zeker. Als je onderpand straks 50-100k minder waard is, is dat voor de bank een enorm risico. En dan kan ik me best voorstellen dat die bank liever ziet dat je dat geld in je aflossing stort, dan een nieuwe auto/boot/caravan te gaan kopen.
Er is maar één woord voor deze situatie: Bubble. Banken hebben onderpand nodig. Maar geen enkele bank wil voorop lopen bij het terug halen van hun geld. Maar er hoeft maar een klein gaatje in de zeepbel te zitten.... Zodra er een paar schapen over de dam zijn volgens ze allemaal.

Ik denk dus dat dit nu nog langzaam loopt, maar dit kan in potentie flink versnellen.
icecreamfarmer_NLvrijdag 23 december 2011 @ 13:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 10:39 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Voor hoogopgeleiden moeten wij concurreren met Engelstalige landen die daar een veel beter beleid voor voeren. Vandaar (las ik pas) dat in Australie bijna 10% van de hoogopgeleiden expats zijn, en in Nederland nog geen 2%. Tot voor kort wist ik ook niet dat je als (hoogopgeleide) EU-inwoner in andere EU-landen alsnog te maken krijgt met verblijfsvergunningen. Ik las een blog van een Duitser (getrouwd met een Nederlandse) die hier tegen een bureaucratische muur opliep! En ik maar denken dat dat vrij geregeld was in de EU....
Geheel offtopic maar toch: wat de EU betreft zou ik heel graag een "alles of niets" zien, dus niet dat halfzachte geklooi wat we nu hebben, gewoon OF alles gelijktrekken (qua vestiging, qua belastingen, qua verkeersregels, qua sociale zekerheid, alles), OF gewoon fijn losse landen met losse regelgeving.
Je moet iets halen in de gemeente waar je komt te wonen en voor de rest niets.
CafeRokervrijdag 23 december 2011 @ 22:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 11:58 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Dat had SeLang net al gepost :)

[..]

Daar kan je op wachten... Ik heb heel veel mensen zien/horen claimen dat banken geen extra betaling gaan eisen zolang ze hun rente maar blijven betalen, maar dat is helemaal niet zeker. Als je onderpand straks 50-100k minder waard is, is dat voor de bank een enorm risico. En dan kan ik me best voorstellen dat die bank liever ziet dat je dat geld in je aflossing stort, dan een nieuwe auto/boot/caravan te gaan kopen.
Ik hoor dat wel vaker op fok, maar ik heb het drie keer doorgelezen en heb het verplicht bijstorten pertinent niet in m'n hypotheekakte staan, op geen enkele manier en ook niet in verkapte bewoordingen. Ben ik een uitzondering? Of praat iedereen elkaar na?
Dinosaur_Srvrijdag 23 december 2011 @ 23:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 22:35 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Ik hoor dat wel vaker op fok, maar ik heb het drie keer doorgelezen en heb het verplicht bijstorten pertinent niet in m'n hypotheekakte staan, op geen enkele manier en ook niet in verkapte bewoordingen. Ben ik een uitzondering? Of praat iedereen elkaar na?
Ja en nee.
In de meeste voorwaarden staat dat de hypotheeknemer onder omstandigheden aanvullende zekerheid kanvragen.
Naar eigen discretie dus, niet verplicht.

Maar in de meeste voorwaarden staat wel een dergelijk artikel, en nog wat meer artikelen, die echter vooral bedoeld zijn om een handvat te geven t.a.v. bestrijding van hypotheekfraude.
Plus dat banken zelf ook wel weten dat zolang iemand de maandelijkse termijnen blijft betalen, deze voorwaarde door de rechter nooit verbindend wordt verklaard.
CafeRokerzaterdag 24 december 2011 @ 12:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 23:40 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ja en nee.
In de meeste voorwaarden staat dat de hypotheeknemer onder omstandigheden aanvullende zekerheid kanvragen.
Naar eigen discretie dus, niet verplicht.
Dat was inderdaad in het bijzonder de zinsnede waar ik naar gezocht heb, maar die ontbrak dus. En iets soortgelijks stond er ook niet in andere bewoordingen. Een bevriende jurist, wat meer gewend aan dat soort lappen tekst, heeft het ook doorgespit en kon evenmin iets in die richting vinden.

En dat was hoe ik op m'n vraag kwam. Ik heb namelijk een gewone obvion hypotheek, niet een of andere exotische aanbieder. Die voorwaarden zijn over het algemeen standaard en dus waarschijnlijk hebben nog veel meer mensen precies dezelfde voorwaarden.

Ik ben wel benieuwd. Zouden nog eens wat mensen hier in hun papieren willen duiken?
inXszaterdag 24 december 2011 @ 15:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 december 2011 12:40 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Dat was inderdaad in het bijzonder de zinsnede waar ik naar gezocht heb, maar die ontbrak dus. En iets soortgelijks stond er ook niet in andere bewoordingen. Een bevriende jurist, wat meer gewend aan dat soort lappen tekst, heeft het ook doorgespit en kon evenmin iets in die richting vinden.

En dat was hoe ik op m'n vraag kwam. Ik heb namelijk een gewone obvion hypotheek, niet een of andere exotische aanbieder. Die voorwaarden zijn over het algemeen standaard en dus waarschijnlijk hebben nog veel meer mensen precies dezelfde voorwaarden.

Ik ben wel benieuwd. Zouden nog eens wat mensen hier in hun papieren willen duiken?
Neemt niet weg dat ik het eigenlijk wel een prima maatregel zou vinden, scheelt ook weer HRA nietwaar? Lijkt me nog best een mooie actie, als je zoveel % of euro in 1x aflost (dus daadwerkelijk aflossen en niet bijstorten bij je spaardeel van je spaarhypo bijvoorbeeld) dan kan dit éénmalig boetevrij. Om maar iets te noemen.
WammesWaggelzaterdag 24 december 2011 @ 16:32
Zeg als ik nou Erfpacht voor eeuwigdurend afgekocht lees bij een advertentie op Funda wat is dan nou nog het verschil met eigen grond? in de praktijk.
malleablezaterdag 24 december 2011 @ 18:43
quote:
5s.gif Op zaterdag 24 december 2011 16:32 schreef WammesWaggel het volgende:
Zeg als ik nou Erfpacht voor eeuwigdurend afgekocht lees bij een advertentie op Funda wat is dan nou nog het verschil met eigen grond? in de praktijk.
Volgens mij kun je een perceel niet splitsen zonder toestemming van de eigenaar.
Bijvlagenzinvolmaandag 26 december 2011 @ 20:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 december 2011 18:43 schreef malleable het volgende:
Volgens mij kun je een perceel niet splitsen zonder toestemming van de eigenaar.
Belangrijker is dat je het tevens niet kunt verkopen, het is immers niet van jou.
RemcoDelftmaandag 26 december 2011 @ 20:50
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 20:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

[..]

Belangrijker is dat je het tevens niet kunt verkopen, het is immers niet van jou.
Erfpacht-afkoop is toch ook overdraagbaar bij verkoop? Er hoeft niet betaald te worden, maakt-niet-uit-door-wie.
Bijvlagenzinvolmaandag 26 december 2011 @ 20:52
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 20:50 schreef RemcoDelft het volgende:
Erfpacht-afkoop is toch ook overdraagbaar bij verkoop? Er hoeft niet betaald te worden, maakt-niet-uit-door-wie.
Ja, maar zo bedoel ik het niet. Je kunt het perceel ansich niet verkopen. Wel het recht op gebruik. En dat is toch heel wat anders.
Dinosaur_Srmaandag 26 december 2011 @ 23:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 december 2011 12:40 schreef CafeRoker het volgende:

[..]

Dat was inderdaad in het bijzonder de zinsnede waar ik naar gezocht heb, maar die ontbrak dus. En iets soortgelijks stond er ook niet in andere bewoordingen. Een bevriende jurist, wat meer gewend aan dat soort lappen tekst, heeft het ook doorgespit en kon evenmin iets in die richting vinden.

En dat was hoe ik op m'n vraag kwam. Ik heb namelijk een gewone obvion hypotheek, niet een of andere exotische aanbieder. Die voorwaarden zijn over het algemeen standaard en dus waarschijnlijk hebben nog veel meer mensen precies dezelfde voorwaarden.

Ik ben wel benieuwd. Zouden nog eens wat mensen hier in hun papieren willen duiken?
Ik ken je exacte voorwaarden niet, maar ....

http://www.obvion.nl/Downloads/Downloads-Algemene-Voorwaarden.htm
Ik heb de Obvion Basishypotheek als basis genomen.

quote:
19.2 Bovendien is al hetgeen geldgever van geldnemer te vorderen heeft in zijn geheel
onmiddellijk opeisbaar bij of na:
1. aangifte of verzoek tot faillissement of aanvrage tot surséance van betaling van
geldnemer of derde-hypotheekgever of het van toepassing verklaren van een
wettelijke schuldsaneringsregeling op geldnemer of derde-hypotheekgever;
2. executoriaal beslag dan wel conservatoir beslag dat overgaat in een executoriaal
beslag op het onderpand of een gedeelte daarvan;
3. elke gebeurtenis die kan leiden dan wel heeft geleid tot een substantiële daling van
de waarde van het onderpand en/of overige zekerheden;

4. overlijden van geldnemer;
5. buiten Nederland wonen van geldnemer;
6. onder curatele stelling van geldnemer dan wel verlies op andere wijze door geldnemer
van het vrije beheer over zijn vermogen;
7. elke gebeurtenis die heeft geleid dan wel kan leiden tot een onevenredige beperking
van de rechten van geldgever;

8. vaststelling door geldgever dat aan de titel van eigendom een gebrek kleeft, meer in
het algemeen,vaststelling door geldgever van enig gebrek in (een) andere voor haar
als hypotheekhouder
relevante titel(s).
zie de vet gedrukte delen. Dan is het in theorie kiezen tussen het stellen van aanvullende zekerheden of direct terugbetalen van de lening... waarbij zowel "substantiele" als "onevenredige" juridisch vage begrippen zijn, waaruit je al kan afleiden dat deze bepalingen alleen in extreme gevallen toegepast kunnen worden (lees: taxatiefraude)
Metro2005dinsdag 27 december 2011 @ 08:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2011 11:58 schreef RemcoDelft het volgende:

Daar kan je op wachten... Ik heb heel veel mensen zien/horen claimen dat banken geen extra betaling gaan eisen zolang ze hun rente maar blijven betalen, maar dat is helemaal niet zeker. Als je onderpand straks 50-100k minder waard is, is dat voor de bank een enorm risico. En dan kan ik me best voorstellen dat die bank liever ziet dat je dat geld in je aflossing stort, dan een nieuwe auto/boot/caravan te gaan kopen.
Dat kunnen ze wel willen maar jij hebt destijds een afspraak met ze gemaakt en zolang jij die gewoon nakomt kunnen ze moeilijk ineens de spelregels veranderen (tenzij waardedaling van het onderpand opgenomen staat in je overeenkomst natuurlijk)

En sowieso: ook al daalt je onderpand nu 50k in waarde, is dat over de hele looptijd van je hypotheek ook nog zo?
Artimunordinsdag 27 december 2011 @ 12:26
quote:
0s.gif Op donderdag 22 december 2011 15:30 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Kom je wel eens buiten? Nooit opgevallen dat er een explosie plaatsgevonden heeft van buitenlandse kentekens op de weg? Nooit de grote rijen mannen met traytjes goedkoop bier tegengekomen bij de kassa? Allemaal hoogwaardig gekwalificeerde kenniswerkers die gewoon van een feestje houden op zijn tijd >:O

[..]

Daar zal vast een deel toe behoren, maar ik denk dat het aantal buitenlandse 'kenniswerkers' uit Oost Europese landen in de honderd duizenden loopt.

[..]

Ik ben niet verbitterd, ik doe gewoon een constatering. Daarnaast ben ik geen landverrader die zich laat 'wegpesten' uit dit mooie kikkerlandje w/
in principe heb je gelijk dat een groter deel van de migranten geen einsteins zijn, echter, is dat bij autochtonen niet ook zo?

of het percentage afwijkt valt te betwijfelen en ik ben er van overtuigd dat als kinderen van fabrieks arbeiders migranten hier in Nederland dezelfde kansen krijgen als die van autochtonen dat ze hetzelfde scoren (of beter i.v.m. motivatie)
ComplexConjugatewoensdag 28 december 2011 @ 10:18
quote:

Kabinet verhoogt woonbelasting


AMSTERDAM - Het eigenwoningforfait gaat in 2012 met bijna 10 procent omhoog. Dat staat in de Wijzigingen in de belastingheffing van volgend jaar.

Dat schrijft het Financieele Dagblad. De verhoging hangt samen met de dalende huizenprijzen en is bedoeld ter compensatie voor de schatkist.

Omdat deze belasting samenhangt met de zogenoemde WOZ-waarde van het huis, zouden de inkomsten voor de Staat bij dalende huizenprijzen omlaag gaan. Vorige week nog opperde het CDA het forfait juist te verlagen voor mensen die hun hypotheek snel aflossen.

Bron: Telegraaf
Linksom of rechtsom.... maar de HRA blijft in stand. Overigens is die 10% natuurlijk maar een heel lullig bedrag voor mensen die op zo'n grote schaal profiteren van de HRA. Mark Rutte zou zeggen dat het noodzakelijk is om de te hoge belastingdruk te compenseren :7
michaelmoorewoensdag 28 december 2011 @ 10:21
Ja dat zat er wel in dat men aan de bijtelling zou komen, dat is gratis geld, en je hoeft er niet een nieuwe belasting voor te verzinnen, daarnaast blijft de HRA in stand zoals afgesproken
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 10:44
quote:
14s.gif Op woensdag 28 december 2011 10:18 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Linksom of rechtsom.... maar de HRA blijft in stand. Overigens is die 10% natuurlijk maar een heel lullig bedrag voor mensen die op zo'n grote schaal profiteren van de HRA. Mark Rutte zou zeggen dat het noodzakelijk is om de te hoge belastingdruk te compenseren :7
Hetzelfde bericht door niet-Story journalisten geschreven:

quote:
DEN HAAG - Huizenbezitters krijgen in 2012 te maken met een hoger eigenwoningforfait, maar naar verwachting levert dat voor hen geen extra kosten op.

Het eigenwoningforfait is een percentage van de waarde van de woning en moet voor het betalen van belasting opgeteld worden bij het inkomen.
Dit jaar ging het om 0,55 procent, in 2012 is dat 0,6 procent. Doordat de huizenprijzen lager liggen, blijft de opbrengst van het eigenwoningforfait voor de overheid gelijk.
Dat blijkt uit de belastingwijzigingen voor het nieuwe jaar die het ministerie van Financiën heeft gepubliceerd.
Bron: http://www.nu.nl/economie(...)forfait-in-2012.html

Had je ook kunnen quoten ipv die tenditeuze borderline zut ;)
BloodhoundFromHellwoensdag 28 december 2011 @ 10:45
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 23:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ik ken je exacte voorwaarden niet, maar ....

http://www.obvion.nl/Downloads/Downloads-Algemene-Voorwaarden.htm
Ik heb de Obvion Basishypotheek als basis genomen.

[..]

zie de vet gedrukte delen. Dan is het in theorie kiezen tussen het stellen van aanvullende zekerheden of direct terugbetalen van de lening... waarbij zowel "substantiele" als "onevenredige" juridisch vage begrippen zijn, waaruit je al kan afleiden dat deze bepalingen alleen in extreme gevallen toegepast kunnen worden (lees: taxatiefraude)
ook bij oorlog of grote crises. Als de huizenprijzen hier halveren, kan obvion gewoon eisen dat je de hypotheek gaat aflossen, er hoeft helemaal geen fraude in het spel te zijn.
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 10:48
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 10:45 schreef BloodhoundFromHell het volgende:

[..]

ook bij oorlog of grote crises. Als de huizenprijzen hier halveren, kan obvion gewoon eisen dat je de hypotheek gaat aflossen, er hoeft helemaal geen fraude in het spel te zijn.
Kunnen ze proberen, geen rechter die dat overeind houdt. Elk contract is namelijk van rechtswege gebonden aan "redelijkheid en billijkheid". De rechter zal ook meewegen waarom deze artikelen in contracten staan. En dat is niet massale aflossing, maar om een stok te hebben slaan om fraude gevallen te kunnen forceren. Het merendeel van afboekingen zijn overigens uit hoofde van fraude. veelal taxatiefraude.
antfukkerwoensdag 28 december 2011 @ 10:54
quote:
0s.gif [b]
DEN HAAG - Huizenbezitters krijgen in 2012 te maken met een hoger eigenwoningforfait, maar naar verwachting levert dat voor hen geen extra kosten op.

Het eigenwoningforfait is een percentage van de waarde van de woning en moet voor het betalen van belasting opgeteld worden bij het inkomen.
Dit jaar ging het om 0,55 procent, in 2012 is dat 0,6 procent. Doordat de huizenprijzen lager liggen, blijft de opbrengst van het eigenwoningforfait voor de overheid gelijk.
Dat blijkt uit de belastingwijzigingen voor het nieuwe jaar die het ministerie van Financiën heeft gepubliceerd.
Ik ben niet zo bekend met koophuizen :@.. Maar dat de huizenprijzen lager liggen en dat je dan absoluut minder eigenwoningforfait hoeft te betalen moet toch uit de WOZ waarde bepaald worden?
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 10:57
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 10:54 schreef antfukker het volgende:

[..]

Ik ben niet zo bekend met koophuizen :@.. Maar dat de huizenprijzen lager liggen en dat je dan absoluut minder eigenwoningforfait hoeft te betalen moet toch uit de WOZ waarde bepaald worden?
Dat wordt het ook.

Het huurwaardeforfait is een bijtelling die beheerst wordt door: %forfait x WOZ waarde.

WOZ waarde gaat omlaag, percentage gaat omhoog: eindresultaat hetzelfde.

Maar de grootste roddel en rel krant van Nederland presenteert dat natuurlijk voor haar volgelingen als 'huurwaardeforfait 10% omhoog' ;-)
antfukkerwoensdag 28 december 2011 @ 11:07
Bedankt voor je antwoord, dus dan heb ik dat wel goed in mijn kop zitten. Maar word de WOZ waarde niet elk jaar door de gemeente bepaald (beetje natte duim werk vaak). Wat nu als zij niet vinden dat de huizenprijzen omlaag zijn gegaan. Ik neem aan dat zij niet alle WOZwaarde - 5% algemene huizenprijsdaling gaan berekenen?
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 11:07
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 10:57 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Dat wordt het ook.

Het huurwaardeforfait is een bijtelling die beheerst wordt door: %forfait x WOZ waarde.

WOZ waarde gaat omlaag, percentage gaat omhoog: eindresultaat hetzelfde.

Maar de grootste roddel en rel krant van Nederland presenteert dat natuurlijk voor haar volgelingen als 'huurwaardeforfait 10% omhoog' ;-)
Wat klopt er dan niet aan die bewering? Het eigenwoningforfait is een percentage van de door de gemeente vastgestelde WOZ-waarde.

Dat de verhoging van het eigenwoningforfait gecompenseerd wordt door een verlaging van de WOZ-waarde, is natuurlijk gewoon een sigaar uit eigen doos. Want erg blij zal de huizen"bezitter" niet zijn met de waardedaling van zijn paleisje, ondanks het feit dat die waardedaling "compenseert" voor de exorbitante stijging van het eigenwoningforfait.

Niet dat ik er medelijden mee heb....
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 11:18
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:07 schreef antfukker het volgende:
Bedankt voor je antwoord, dus dan heb ik dat wel goed in mijn kop zitten. Maar word de WOZ waarde niet elk jaar door de gemeente bepaald (beetje natte duim werk vaak). Wat nu als zij niet vinden dat de huizenprijzen omlaag zijn gegaan. Ik neem aan dat zij niet alle WOZwaarde - 5% algemene huizenprijsdaling gaan berekenen?
Bezwaar aantekenen, en verwijzen naar dit topic. Het meerendeel van de posters kent namelijk huizen die 50% gedaald zijn, en waar je minstens 50% onder de nieuwe vraagprijs moet bieden. Als de gemeente dan nog niet om gaat ;)
antfukkerwoensdag 28 december 2011 @ 11:21
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:18 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Bezwaar aantekenen, en verwijzen naar dit topic. Het meerendeel van de posters kent namelijk huizen die 50% gedaald zijn, en waar je minstens 50% onder de nieuwe vraagprijs moet bieden. Als de gemeente dan nog niet om gaat ;)
Haha dat zou idd wel een goede zijn :D
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 11:32
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:18 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Bezwaar aantekenen, en verwijzen naar dit topic. Het meerendeel van de posters kent namelijk huizen die 50% gedaald zijn, en waar je minstens 50% onder de nieuwe vraagprijs moet bieden. Als de gemeente dan nog niet om gaat ;)
Ik ken vooral verschrikkelijk veel huizen die al 3+ jaar te koop staan. Inmiddels tegen een 30% lagere prijs. Maar daar gaat de gemeente echt geen boodschap aan hebben.

God, wat ben ik blij destijds niet te zijn ingestapt in het vaderlandsche piramidespelletje!
malleablewoensdag 28 december 2011 @ 11:40
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:32 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Ik ken vooral verschrikkelijk veel huizen die al 3+ jaar te koop staan. Inmiddels tegen een 30% lagere prijs. Maar daar gaat de gemeente echt geen boodschap aan hebben.

God, wat ben ik blij destijds niet te zijn ingestapt in het vaderlandsche piramidespelletje!
Zodra er enkele vergelijkbare woningen voor die 30% minder worden verkocht kun je daarna verwijzend bezwaar maken. De gemeente kan (terecht) de WOZ niet op vraagprijzen baseren.
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 11:51
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:40 schreef malleable het volgende:

[..]

Zodra er enkele vergelijkbare woningen voor die 30% minder worden verkocht kun je daarna verwijzend bezwaar maken. De gemeente kan (terecht) de WOZ niet op vraagprijzen baseren.
LOL dat is dus het precies punt: ze worden NIET verkocht, ook niet tegen een 30% lagere prijs. En ze zolang ze niet verkocht worden gaat de gemeente er ook geen boodschap aan hebben.
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 11:58
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:51 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

LOL dat is dus het precies punt: ze worden NIET verkocht, ook niet tegen een 30% lagere prijs. En ze zolang ze niet verkocht worden gaat de gemeente er ook geen boodschap aan hebben.
beetje beter je jurisprudentie bijlezen :)
ComplexConjugatewoensdag 28 december 2011 @ 12:34
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 10:44 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

Had je ook kunnen quoten ipv die tenditeuze borderline zut ;)
Ik dacht... ik breng het maar even net zo dramatisch als de story teller :D

In ieder geval wil zelfs dit kabinet wat zo'n groot voorstander is van het verlagen van 'de te grote belastingdruk' het liefst geen verdere verliezen incasseren m.b.t. dalende OZB. Dat gaat nog wat worden als de HRA verliezen drastische vormen gaat aannemen.
ComplexConjugatewoensdag 28 december 2011 @ 12:40
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

beetje beter je jurisprudentie bijlezen :)
En iedere leenconsument is bereid om voor een paar honderd euro een juridische procedure te starten tegen de overheid? De pijn langzaam verhogen voorkomt een revolutie, ieder jaar een beetje meer, genoeg om mensen te laten balen, te weinig om ze in beweging te brengen.
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 12:47
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 12:40 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

En iedere leenconsument is bereid om voor een paar honderd euro een juridische procedure te starten tegen de overheid? De pijn langzaam verhogen voorkomt een revolutie, ieder jaar een beetje meer, genoeg om mensen te laten balen, te weinig om ze in beweging te brengen.
"Hoi, u heeft kennelijk een foutje gemaakt. Het huis naast me staat al drie jaar te koop voor 20% minder dan de WOZ waarde welke u me toedicht. En het is hetzelfde huis. Doet u eens 20% van de aanslag af."

Da's ongeveer een euro per letter. Dat leveren die van jou hier niet op ;)
CafeRokerwoensdag 28 december 2011 @ 12:55
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 23:52 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ik ken je exacte voorwaarden niet, maar ....

http://www.obvion.nl/Downloads/Downloads-Algemene-Voorwaarden.htm
Ik heb de Obvion Basishypotheek als basis genomen.

[..]

zie de vet gedrukte delen. Dan is het in theorie kiezen tussen het stellen van aanvullende zekerheden of direct terugbetalen van de lening... waarbij zowel "substantiele" als "onevenredige" juridisch vage begrippen zijn, waaruit je al kan afleiden dat deze bepalingen alleen in extreme gevallen toegepast kunnen worden (lees: taxatiefraude)
nu heb ik op zich inderdaad niet die hypotheek, en de goedkoopste vorm heeft bij de meeste aanbieders extra beperkende voorwaarden die in de normale variant niet voorkomen. Ik ga het vanavond zeker even nakijken want ik ben benieuwd of ik hier overheen gelezen heb.

Los daarvan, ook gezien je volgende post: je zegt feitelijk dat zelfs al staat zo'n zinsnede er in, het wat betreft gedwongen aflossen niet zo'n vaart zal lopen. Toch komt het hier regelmatig langs. Zijn we elkaar nu soms met sommige dingen niet collectief gek aan het maken?
RemcoDelftwoensdag 28 december 2011 @ 13:06
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 12:47 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
"Hoi, u heeft kennelijk een foutje gemaakt. Het huis naast me staat al drie jaar te koop voor 20% minder dan de WOZ waarde welke u me toedicht. En het is hetzelfde huis. Doet u eens 20% van de aanslag af."
True story: enkele jaren terug een bezwaarschrift vanwege de hoge WOZ-waarde, met als bijlage een gloednieuw taxatierapport. Reactie gemeente: "Afgewezen, dat taxatierapport is met een ander doel geschreven"... WTF? Sinds wanneer is een taxatierapport afhankelijk van het doel? Gemeenten willen dus gewoon hogere prijzen vangen, omdat het meer geld oplevert. En als burger heb je dan de keus: slikken of duur procederen...

Nog een true story. Huis van een ton, aanslag van anderhalve ton. Huiseigenaar tegen ambtenaar: ik geef je 10% korting op die anderhalve ton, dan mag je het huis zo hebben! Maar ook dat ging niet op...
michaelmoorewoensdag 28 december 2011 @ 13:09
Nou dat zijn nog eens VVD maatregelen
http://www.elsevier.nl/we(...)ring-renteaftrek.htm
quote:
Ondanks herhaalde bezweringen dat, nu er waarschijnlijk extra moet worden bezuinigd, niet zal worden gerommeld met de hypotheekrenteaftrek, denkt het kabinet wel degelijk na over versobering ervan.
In de scenario’s die worden besproken, handhaaft het kabinet de aftrek, zij het niet helemaal. _O- :W

Snoeien
Om de aftrek te kunnen behouden, zal worden gesnoeid in de franje.
Dit melden diverse bronnen rond het kabinet-Rutte aan Elsevier, dat deze week het omslagartikel wijdt aan de scenario’s rond de hypotheekrenteaftrek.

De mogelijke maatregelen zijn onder meer het in de ban doen van de aflossingsvrije hypotheek.
Huiseigenaren worden geacht over een periode van dertig jaar 3,33 procent van hun hypotheek af te lossen.
Dat betekent dat alleen in het eerste jaar de rente voor 100 procent kan worden afgetrokken.
Elk daaropvolgend jaar mag de huiseigenaar 3,33 procent minder aftrekken.

Villataks
Ook overweegt het kabinet de rente boven de 1 miljoen euro niet meer aftrekbaar te maken,
Ter compensatie wordt dan de ;villataks geschrapt.
En kapitaalverzekeringen voor de aflossing van een hypotheek zijn wellicht in het vervolg niet meer vrijgesteld van 1,2 procent vermogensrendementheffing.
Basp1woensdag 28 december 2011 @ 13:15
OK aftoppen op 1 miljoen en dus eigenlijk alleen nog maar linieare of annuitaire hypotheken die HRA recht hebben. :D

Zoals het in principe het makkelijkst is, voor de klant het doorzichtigst, voor de overheid wat voordeliger.
Revolution-NLwoensdag 28 december 2011 @ 13:17
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:09 schreef michaelmoore het volgende:
Nou dat zijn nog eens VVD maatregelen
http://www.elsevier.nl/we(...)ring-renteaftrek.htm

[..]

_O_
michaelmoorewoensdag 28 december 2011 @ 13:17
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:15 schreef Basp1 het volgende:
OK aftoppen op 1 miljoen en dus eigenlijk alleen nog maar linieare of annuitaire hypotheken die HRA recht hebben. :D

Zoals het in principe het makkelijkst is, voor de klant het doorzichtigst, voor de overheid wat voordeliger.
Dit is toch wel een zeer forse beperking hoor
quote:
Huiseigenaren worden geacht over een periode van dertig jaar 3,33 procent van hun hypotheek af te lossen.
Dat betekent dat alleen in het eerste jaar de rente voor 100 procent kan worden afgetrokken.
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 13:23
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 11:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

beetje beter je jurisprudentie bijlezen :)
Ga je nou weer bijdehand zitten doen? Wat interesseert mij die verrotte jurisprudentie van jou nou? Van al die regeltjes wordt geen mens wijzer en het worden er nog elke dag meer en meer.

In de praktijk trekt de gemeente zich er geen zak van aan, omdat er nog geen transactie heeft plaatsgevonden. Hoe ik dat weet? Uit de praktijk. Ik heb voor m'n zus vorig jaar bezwaar gemaakt bij de gemeente, op deze gronden. Met 0,0 resultaat.
Basp1woensdag 28 december 2011 @ 13:26
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:17 schreef michaelmoore het volgende:

Dit is toch wel een zeer forse beperking hoor

Een rechtvaardige beperking waarmee de huidige essentie van de HRA eigen bezit stimuleren weer wordt nageleefd, ipv huren van de bank voor 30 jaar, en daarna misschien iets afbetalen of misschien niet. :+

Ow en ja ik heb ook een gedeeltelijk aflossingsvrije hypotheek :') Maar daar los ik jaarlijk meer dan 3,33% op in. :P
CafeRokerwoensdag 28 december 2011 @ 13:28
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:26 schreef Basp1 het volgende:

Ow en ja ik heb ook een gedeeltelijk aflossingsvrije hypotheek :') Maar daar los ik jaarlijk meer dan 3,33% op in. :P
Geweldige constructie, als je de discipline ervoor hebt ^O^

Op die manier kun je op momenten dat echt alles tegenzit in het leven tenminste ook een beetje schuiven en voor wat lucht zorgen.
Terrorizerwoensdag 28 december 2011 @ 13:31
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:09 schreef michaelmoore het volgende:
Nou dat zijn nog eens VVD maatregelen
http://www.elsevier.nl/we(...)ring-renteaftrek.htm

[..]

Aah dus het gespaarde deel in de spaarhypotheek mag dan ook gelijk verrekend worden met de hypotheek? Of zal het weer niet mogen van de bank.... :')
Basp1woensdag 28 december 2011 @ 13:34
quote:
1s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:31 schreef Terrorizer het volgende:

[..]

Aah dus het gespaarde deel in de spaarhypotheek mag dan ook gelijk verrekend worden met de hypotheek? Of zal het weer niet mogen van de bank.... :')
Tuurlijk mag dat wel van de bank, maar zul je wel een boete hier over moeten betalen, je weet toch hoe banken werken. _O-
Bayswaterwoensdag 28 december 2011 @ 13:36
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:06 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

True story: enkele jaren terug een bezwaarschrift vanwege de hoge WOZ-waarde, met als bijlage een gloednieuw taxatierapport. Reactie gemeente: "Afgewezen, dat taxatierapport is met een ander doel geschreven"... WTF? Sinds wanneer is een taxatierapport afhankelijk van het doel? Gemeenten willen dus gewoon hogere prijzen vangen, omdat het meer geld oplevert. En als burger heb je dan de keus: slikken of duur procederen...

Nog een true story. Huis van een ton, aanslag van anderhalve ton. Huiseigenaar tegen ambtenaar: ik geef je 10% korting op die anderhalve ton, dan mag je het huis zo hebben! Maar ook dat ging niet op...
Ook een true story:
taxatierapporten ter financiering worden op koopprijs getaxeerd. (heeft niets met taxeren te maken)

Nog een ergere true story:
Taxaties ivm echtscheiding worden regelmatig beïnvloed door de opdrachtgever (vaak degene die in het huis blijft). De makelaar staat wel open voor een centje extra bij een lage taxatie.

Gemeenten hebben geen baat bij een hoge taxatie aangezien ze gewoon het OZB tarief aanpassen bij lagere WOZ-waarden. En wie heeft er nu zin in meer bezwaren daar, niemand toch?
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 13:48
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:36 schreef Bayswater het volgende:
Gemeenten hebben geen baat bij een hoge taxatie aangezien ze gewoon het OZB tarief aanpassen bij lagere WOZ-waarden. En wie heeft er nu zin in meer bezwaren daar, niemand toch?
Natuurlijk hebben de gemeenten wel baat bij een hogere taxatie. :')

Een hogere taxatie betekent een hogere WOZ en dus hogere inkomsten uit de OZB. Bij een structurele verlaging van de WOZ zal men inderdaad de OZB-tarieven verhogen, maar liever vermijdt de gemeente dit.

Die bezwaren worden gewoon genegeerd. De gemeente weet toch dat niemand naar de rechter stapt, omdat die paar rotcenten al die moeite helemaal niet waard zijn.
Bayswaterwoensdag 28 december 2011 @ 13:57
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:48 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Natuurlijk hebben de gemeenten wel baat bij een hogere taxatie. :')

Een hogere taxatie betekent een hogere WOZ en dus hogere inkomsten uit de OZB. Bij een structurele verlaging van de WOZ zal men inderdaad de OZB-tarieven verhogen, maar liever vermijdt de gemeente dit.

Noppe, bekijk de tarieven van de afgelopen van de afgelopen 10 jaar van je eigen gemeente maar. Tot en met 2009 (waardepeildatum 1-1-2008) zul je de tarieven zelfs flink zien dalen ivm de waardestijgingen van alle woningen. Pas daarna zijn de tarieven gestegen (waardedaling) en iedereen begint gelijk te huilen. :D
Bayswaterwoensdag 28 december 2011 @ 13:59
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:48 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Die bezwaren worden gewoon genegeerd. De gemeente weet toch dat niemand naar de rechter stapt, omdat die paar rotcenten al die moeite helemaal niet waard zijn.
Ik heb hem dit jaar wel omlaag gekregen, wel bij de rechter pas overigens. :)
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 14:07
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:23 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Ga je nou weer bijdehand zitten doen? Wat interesseert mij die verrotte jurisprudentie van jou nou? Van al die regeltjes wordt geen mens wijzer en het worden er nog elke dag meer en meer.

In de praktijk trekt de gemeente zich er geen zak van aan, omdat er nog geen transactie heeft plaatsgevonden. Hoe ik dat weet? Uit de praktijk. Ik heb voor m'n zus vorig jaar bezwaar gemaakt bij de gemeente, op deze gronden. Met 0,0 resultaat.
Maakt mij niet uit dat jij, je zus en de hond teveel betalen, hoor....
Maar of er wel of geen transactie plaatsvindt, de WOZ waarde is gebaseerd op marktprijs, en je begrijpt toch zelf ook wel dat de marktprijs niet boven vraagprijzen van soortgelijke panden ligt....
En een gratis tip: proceskostenvergoeding. Krijg je nog geld toe van de gemeente. :)
heel bij de hand, ik weet het, mijn koopwoning wordt gesubsidieerd door de gemeente ;)
malleablewoensdag 28 december 2011 @ 14:07
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:48 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Natuurlijk hebben de gemeenten wel baat bij een hogere taxatie. :')

Een hogere taxatie betekent een hogere WOZ en dus hogere inkomsten uit de OZB. Bij een structurele verlaging van de WOZ zal men inderdaad de OZB-tarieven verhogen, maar liever vermijdt de gemeente dit.

Die bezwaren worden gewoon genegeerd. De gemeente weet toch dat niemand naar de rechter stapt, omdat die paar rotcenten al die moeite helemaal niet waard zijn.
In mijn gemeente word eerst het gewenste bedrag bepaald en daarna pas de bijbehorende woz tarieven.

Tevens is heeft mijn bezwaarschrift tegen de woz waarde geleid tot een bezoek van een taxateur en een significante bijstelling.
malleablewoensdag 28 december 2011 @ 14:08


[ Bericht 100% gewijzigd door malleable op 28-12-2011 14:08:45 ]
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 14:09
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:48 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Natuurlijk hebben de gemeenten wel baat bij een hogere taxatie. :')

Een hogere taxatie betekent een hogere WOZ en dus hogere inkomsten uit de OZB. Bij een structurele verlaging van de WOZ zal men inderdaad de OZB-tarieven verhogen, maar liever vermijdt de gemeente dit.

Die bezwaren worden gewoon genegeerd. De gemeente weet toch dat niemand naar de rechter stapt, omdat die paar rotcenten al die moeite helemaal niet waard zijn.
Niet dus. Je kan namelijk geen bezwaar maken tegen het tarief, wel tegen de WOZ waarde. Dus die laatste proberen ze liever te laag dan te hoog vast stellen.
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 14:17
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:06 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

True story: enkele jaren terug een bezwaarschrift vanwege de hoge WOZ-waarde, met als bijlage een gloednieuw taxatierapport. Reactie gemeente: "Afgewezen, dat taxatierapport is met een ander doel geschreven"... WTF? Sinds wanneer is een taxatierapport afhankelijk van het doel? Gemeenten willen dus gewoon hogere prijzen vangen, omdat het meer geld oplevert. En als burger heb je dan de keus: slikken of duur procederen...

Nog een true story. Huis van een ton, aanslag van anderhalve ton. Huiseigenaar tegen ambtenaar: ik geef je 10% korting op die anderhalve ton, dan mag je het huis zo hebben! Maar ook dat ging niet op...
Voor de goede orde, diezelfde twee zinnen zijn een beroepsschrift, en griffierecht krijg je zelfs terug als je (gedeeltelijk) in het gelijk wordt gesteld. Duur procederen? 1 A4'tje, een enveloppe en een postzegel. En vijf minuten korter op internet hangen.
Bayswaterwoensdag 28 december 2011 @ 14:17
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:07 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Maakt mij niet uit dat jij, je zus en de hond teveel betalen, hoor....
Maar of er wel of geen transactie plaatsvindt, de WOZ waarde is gebaseerd op marktprijs, en je begrijpt toch zelf ook wel dat de marktprijs niet boven vraagprijzen van soortgelijke panden ligt....
En een gratis tip: proceskostenvergoeding. Krijg je nog geld toe van de gemeente. :)
heel bij de hand, ik weet het, mijn koopwoning wordt gesubsidieerd door de gemeente ;)
Een particulier kan geen proceskostenvergoeding aanvragen (wel verletkosten), voor proceskosten moet je een bedrijf ingehuurd hebben. Zijn bedrijven die het op no cure no pay doen, maar die worden door de rechter nu teruggefloten aangezien die alleen op proceskosten proberen te bestaan. Overigens gaan de griffierechten volgend jaar erg omhoog, wat belachelijk is.

Vraagprijzen worden door de meesten taxatiemodulen van gemeenten ondervangen door middel van software dat maandelijks alle vraagprijzen van internet afhaalt (inclusief toestand vd woning).
Of ze dat verder goed bewerken verschilt per gemeente, maar de mogelijkheden hebben ze wel. Tegenwoordig zitten ze door de invoering BAG (Basis Administratie Gebouwen) ook aan uniforme metingen van de woonoppervlakte vast.
Dinosaur_Srwoensdag 28 december 2011 @ 14:19
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:17 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Een particulier kan geen proceskostenvergoeding aanvragen (wel verletkosten), voor proceskosten moet je een bedrijf voor ingehuurd hebben. Zijn bedrijven die het op no cure no pay doen, maar die worden door de rechter nu teruggefloten aangezien die alleen op proceskosten proberen te bestaan.
Geen bedrijf, wel kosten gemaakt voor een derde. Dus ik doe het formeel voor mijn collega, en mijn collega voor mij :) Gesloten beurzen, en allebei geld toe van de gemeente.
SeLangwoensdag 28 december 2011 @ 14:23
quote:
14s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Geen bedrijf, wel kosten gemaakt voor een derde. Dus ik doe het formeel voor mijn collega, en mijn collega voor mij :) Gesloten beurzen, en allebei geld toe van de gemeente.
Dat klinkt als fraude ^O^
Bayswaterwoensdag 28 december 2011 @ 14:23
quote:
14s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Geen bedrijf, wel kosten gemaakt voor een derde. Dus ik doe het formeel voor mijn collega, en mijn collega voor mij :) Gesloten beurzen, en allebei geld toe van de gemeente.
Moet je allebei wel kunnen aantonen dat je deskundige bent op het gebied, taxateur oid.
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 14:29
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:07 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Maakt mij niet uit dat jij, je zus en de hond teveel betalen, hoor....
Maar of er wel of geen transactie plaatsvindt, de WOZ waarde is gebaseerd op marktprijs, en je begrijpt toch zelf ook wel dat de marktprijs niet boven vraagprijzen van soortgelijke panden ligt....
Het gaat er niet om of ik het begrijp. Het gaat erom of de gemeente het begrijpt (of wil begrijpen). En dat is dus niet zo. Kun jij wel zeggen dat wel zo is, maar ik weet uit de praktijk dat het niet zo is.
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 14:39
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:17 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Een particulier kan geen proceskostenvergoeding aanvragen (wel verletkosten), voor proceskosten moet je een bedrijf ingehuurd hebben. Zijn bedrijven die het op no cure no pay doen, maar die worden door de rechter nu teruggefloten aangezien die alleen op proceskosten proberen te bestaan. Overigens gaan de griffierechten volgend jaar erg omhoog, wat belachelijk is.

Vraagprijzen worden door de meesten taxatiemodulen van gemeenten ondervangen door middel van software dat maandelijks alle vraagprijzen van internet afhaalt (inclusief toestand vd woning).
Of ze dat verder goed bewerken verschilt per gemeente, maar de mogelijkheden hebben ze wel.
Bij de gemeente van m'n zus niet. Daar gebruikt men de transactiegegevens, waarschijnlijk van het kadaster. Geen verkoop = geen transactie en dus ook geen aanpassing van de WOZ.

Allemaal leuk en aardig dat Dinosaur_Sr tijd genoeg heeft om het helemaal uit te pluizen, brieven te versturen en de gemeente (en dus de gemeenschap) en passant nog even een oor aan te naaien met frauduleuze praktijken, maar daar heeft de gemiddelde (werkende) woningeigenaar echt geen tijd voor. Dus die wordt gewoon genegeerd of afgezeken door de gemeente, omdat die weet dat er 999 van de 1000 keer toch geen verdere actie volgt.
asfyxiaatje123woensdag 28 december 2011 @ 14:50
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:09 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Niet dus. Je kan namelijk geen bezwaar maken tegen het tarief, wel tegen de WOZ waarde. Dus die laatste proberen ze liever te laag dan te hoog vast stellen.
Onzin natuurlijk. De WOZ-waarden zijn momenteel in bijna heel Nederland (veel) te hoog. Gemeenten proberen die ook hoog te houden, om exorbitante stijgingen in de tarieven te voorkomen. Daar kan namelijk weldegelijk bezwaar tegen worden gemaakt: daar hebben we immers verkiezingen voor.
Bayswaterwoensdag 28 december 2011 @ 15:09
http://www.waarderingskamer.nl/default.aspx?sec=content&id=333

Hier kan je de cijfertjes per gemeente bekijken.
ComplexConjugatewoensdag 28 december 2011 @ 16:00
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 12:47 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

"Hoi, u heeft kennelijk een foutje gemaakt. Het huis naast me staat al drie jaar te koop voor 20% minder dan de WOZ waarde welke u me toedicht. En het is hetzelfde huis. Doet u eens 20% van de aanslag af."

Da's ongeveer een euro per letter. Dat leveren die van jou hier niet op ;)
Dat is wel een heel simplistische weergave van de werkelijkheid, overheden hebben oneindig diepe zakken om je het leven zuur te maken. En zeg nou zelf... jij verkondigde altijd dat het om woongenot ging en niet om de pegels... dus die mensen willen gewoon genieten van hun leven en zich niet bekommeren om die paar honderd eurotjes.... toch?
ComplexConjugatewoensdag 28 december 2011 @ 16:39
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:34 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Tuurlijk mag dat wel van de bank, maar zul je wel een boete hier over moeten betalen, je weet toch hoe banken werken. _O-
Je kan dat spaardeel maar beter laten staan, immers is de ingelegde premie gebaseerd op 30 jaar inleg + de samengestelde interest. (zonder die laatste moet de leenconsument zich gaan ontpoppen tot een heuse spaarder :D ).

Het zou overigens niet meer dan rechtvaardig zijn als de leenspaarder hier ook even 1,2% over zou aftikken :7

[ Bericht 10% gewijzigd door ComplexConjugate op 28-12-2011 16:44:14 ]
Terrorizerwoensdag 28 december 2011 @ 17:36
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 16:39 schreef ComplexConjugate het volgende:

Het zou overigens niet meer dan rechtvaardig zijn als de leenspaarder hier ook even 1,2% over zou aftikken :7
Huis naar box 3. HRA en Vermogen rendementsbelasting afschaffen. Zo wordt sparen weer aantrekkelijk. :)
RemcoDelftwoensdag 28 december 2011 @ 18:13
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 17:36 schreef Terrorizer het volgende:

[..]

Huis naar box 3. HRA en Vermogen rendementsbelasting afschaffen. Zo wordt sparen weer aantrekkelijk. :)
Wat heeft het huis in box 3 voor nut als je de vermogensbelasting toch wilt afschaffen?

quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 16:39 schreef ComplexConjugate het volgende:
Het zou overigens niet meer dan rechtvaardig zijn als de leenspaarder hier ook even 1,2% over zou aftikken :7
Dat zou een goede zaak zijn. Het wil er gewoon niet in dat als je een ton euro hypotheek hebt, en een ton euro in je spaardeel hebt zitten, dat je netto geld oplevert!
Bankfurtwoensdag 28 december 2011 @ 22:56
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 13:57 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Noppe, bekijk de tarieven van de afgelopen van de afgelopen 10 jaar van je eigen gemeente maar. Tot en met 2009 (waardepeildatum 1-1-2008) zul je de tarieven zelfs flink zien dalen ivm de waardestijgingen van alle woningen. Pas daarna zijn de tarieven gestegen (waardedaling) en iedereen begint gelijk te huilen. :D
idd,

De gemeenten willen ieder jaar een gegarandeerde hoeveelheid kunnen innen, ook de komende jaren, met het grote verschil dat de gemeenten NU in grote geldnood zitten EN zware ecoonomische crisis, EN meer inflatie EN minder pensioeninkomsten EN dalende woningprijzen, dus dan wordt het plaatje even schrikken voor de gewone gemiddelde woningbezitter, bijvoorbeeld t.o.v. vorig jaar:

10% MEER OZB betalen
Minder Bruto/Netto inkomen gemiddeld agv de crisis
nog minder VRIJ BESTEEDBAAR inkomen gemiddeld (agv inflatie & hogere energieprijzen)
Gepensioneerden: 10% minder inkomen
waarde woning: 5% minder

Dat gaat er hard inhakken in 2012, let maar op.
michaelmoorewoensdag 28 december 2011 @ 23:00
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 22:56 schreef Bankfurt het volgende:

[..]

idd,

De gemeenten willen ieder jaar een gegarandeerde hoeveelheid kunnen innen, ook de komende jaren, met het grote verschil dat de gemeenten NU in grote geldnood zitten EN zware ecoonomische crisis, EN meer inflatie EN minder pensioeninkomsten EN dalende woningprijzen, dus dan wordt het plaatje even schrikken voor de gewone gemiddelde woningbezitter, bijvoorbeeld t.o.v. vorig jaar:

10% MEER OZB betalen
Minder Bruto/Netto inkomen gemiddeld agv de crisis
nog minder VRIJ BESTEEDBAAR inkomen gemiddeld (agv inflatie & hogere energieprijzen)
Gepensioneerden: 10% minder inkomen
waarde woning: 5% minder

Dat gaat er hard inhakken in 2012, let maar op.
inderdaad, ik ga er 90 euro op achteruit
25 euro door spaarloon wegvallen en 65 euro in de berekening en dan gaan in april de pensioenpremies weer omhoog
Dan heb ik nog niet over wat het aan de uitgavenkant meer gaat kosten

Ik schat dat ik er per maand 300 euro netto minder te besteden heb

Hierna nog zo een jaar en we gaan net als Griekenland
Bankfurtwoensdag 28 december 2011 @ 23:03
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 23:00 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

inderdaad, ik ga er 90 euro op achteruit
25 euro door spaarloon wegvallen en 65 euro in de berekening en dan gaan in april de pensioenpremies weer omhoogDan heb ik nog niet over wat het aan de uitgavenkant meer gaat kosten

Ik schat dat ik er per maand 300 euro netto minder te besteden heb

Hierna nog zo een jaar en we gaan net als Griekenland
tsss. idd die pensioenpremies ff vergeten, sorry, ook dat nog;

wat een puinhoop onze economie. :|W
michaelmoorewoensdag 28 december 2011 @ 23:14
Ach en anders dan verhuur je toch gewoon, de overheid wil dat makkelijker maken
quote:
wo 28 dec 2011, 17:51 |
Wiethandelaren huren particuliere woningen
ROTTERDAM - De vastgelopen huizenmarkt opent nieuwe perspectieven voor wiethandelaren. Particuliere woningbezitters die met twee huizen blijven zitten, worden in toenemende mate slachtoffer van gewiekste hennepkwekers.

Dat constateren netbeheerders in Nederland en het Bureau Vastgoed Onderzoek in Berkel en Rodenrijs. Omdat het fenomeen nog zo nieuw is, zijn er geen harde cijfers. „Dat het een trend is, bevestigen ook andere partijen die zich bezighouden met de aanpak van hennepkwekerijen”, zegt een woordvoerster bij elektriciteitsnetbeheerder Stedin in Rotterdam.

De handelaren gaan geraffineerd te werk. Meestal huren zij via een makelaar een woning, vooral van mensen die door de economische malaise hun tweede woning niet verkocht krijgen. Met de handen in het haar hopen eigenaren nog een beetje geld binnen te krijgen door de woning tijdelijk te verhuren.

Netbeheer Nederland, de brancheorganisatie van netbeheerders, denkt dat hennepkwekers aan risicospreiding doen en daarom kiezen voor koopwoningen. Door nieuwe wet- en regelgeving kunnen huurders van huurwoningen beter worden aangepakt als de politie er een hennepkwekerij aantreft. Bij huurders op de particuliere markt ligt dat moeilijker.

Bovendien zijn particuliere verhuurders niet gewend professionele huurcontracten op te stellen

Een van de slachtoffers is Auke de Vries uit Hoorn. Hij verhuurde tijdelijk zijn koopwoning, omdat hij werk kreeg in een ander deel van het land. Het huis werd echter volledig verbouwd tot wietplantage.
Toen de politie een inval deed, kon De Vries betalen: 110.000 euro schade, waaronder 35.000 euro aan stroomkosten.



[ Bericht 9% gewijzigd door michaelmoore op 28-12-2011 23:34:34 ]
ComplexConjugatewoensdag 28 december 2011 @ 23:41
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 23:14 schreef michaelmoore het volgende:
Ach en anders dan verhuur je toch gewoon, de overheid wil dat makkelijker maken

[..]

The color of money is green :')
michaelmoorewoensdag 28 december 2011 @ 23:50
quote:
11s.gif Op woensdag 28 december 2011 23:41 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

The color of money is green :')
ja je gaat niet beneden de prijs verkopen , ik bedoel een beetje verwaarloosde tussenwoning is zeker wel een miljoen gulden waard, denk om je overwaarde
asfyxiaatje123donderdag 29 december 2011 @ 00:06
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 23:14 schreef michaelmoore het volgende:
Ach en anders dan verhuur je toch gewoon, de overheid wil dat makkelijker maken

[..]

_O-
HarryPdonderdag 29 december 2011 @ 00:23
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:50 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Onzin natuurlijk. De WOZ-waarden zijn momenteel in bijna heel Nederland (veel) te hoog. Gemeenten proberen die ook hoog te houden, om exorbitante stijgingen in de tarieven te voorkomen. Daar kan namelijk weldegelijk bezwaar tegen worden gemaakt: daar hebben we immers verkiezingen voor.
Die verkiezingen laten nog even op zich wachten.
En bezwaar maken tegen de WOZ waarde heeft in veel gevallen weinig zin, pas als je in beroep gaat krijg je een vriendelijke telefoontje van de gemeente.
Helaas zijn de griffie kosten voor zo'n beroep zwaar verhoogd van 40+ naar 500 euro :-(
Dinosaur_Srdonderdag 29 december 2011 @ 03:43
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:39 schreef asfyxiaatje123 het volgende:
Allemaal leuk en aardig dat Dinosaur_Sr tijd genoeg heeft om het helemaal uit te pluizen, brieven te versturen en de gemeente (en dus de gemeenschap) en passant nog even een oor aan te naaien met frauduleuze praktijken, maar daar heeft de gemiddelde (werkende) woningeigenaar echt geen tijd voor. Dus die wordt gewoon genegeerd of afgezeken door de gemeente, omdat die weet dat er 999 van de 1000 keer toch geen verdere actie volgt.
Ow, maar ik word ook genegeerd en afgezeken door de gemeente hoor. En ik weet ook dat ik op mijn bezwaar een hautaine afwijzing vol bluf krijg. "Knijp en piep systeem", heet dat in belastingjargon. En ik weet dat ze dat terugdraaien als ik een beroepsschrift indien (zo steeg vorig jaar mijn WOZ waarde met meer dan 10%, een aap kan bedenken dat daar iets niet klopt, right?). Overigens beriep de gemeente zich in eerste instantie op de vraagprijzen van te koop staande huizen ;)

Volgend jaar wordt helemaal leuk. Ik heb ze namelijk nu al jaren gewezen op het feit dat hun taxatieverslag geen feitelijkheden bevat. Ze hebben een waarderingsmethode - Joost mag weten welk model -, en het taxatieverslag bevat vervolgens enkel de waarde, wat algemene blah blah tekst, en at random drie transactiesgegevens van woningen die niet vergelijkbaar zijn, en bovendien niet gebruikt voor de taxatie -wat de gemeente overigens ontkent, maar ze kan ook niet uitleggen hoe de taxatiewaarde is afgeleid uit deze drie 'vergelijkbare' objecten. Maar geen snipper van verslag hoe ze tot de waarde gekomen zijn.

Dit jaar ga ik ze vragen de aanslag te vernietigen, omdat deze niet aan de eisen van behoorlijk bestuur voldoet. Dat gaan ze natuurlijk weigeren. En dan gaan we naar de rechter met als inzet nietigheid van alle OZB aanslagen in de gemeente :)
En ik acht ze zo onkundig dat ze op hun bek gaan.

Wie niet luisteren wil, moet maar voelen. Zo moeilijk is het niet om op een fatsoenlijke manier belasting te heffen.....

En zo moeilijk is een beroepsschrift ook niet, het is vormvrij, er zijn maar een paar eisen: binnen 6 weken, vermeld aanslag nummer, en bestreden bedrag, kopie aanslag/bezwaar/uitspraak bezwaar, verzoek om schriftelijke afdoening als je geen zin hebt om ter zitting te verschijnen. En verder is het gewoon een boerenstandverhaal.
In het geval de gemeente zo fout zit dat ze er tot 50% naast zitten (zoals hiervoor als true stories geschetst), krijg je gewoon gelijk, en komt het geeneens op de rol. Als het inhoudelijk kul is, natuurlijk niet.

[ Bericht 0% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 29-12-2011 03:50:23 ]
Dinosaur_Srdonderdag 29 december 2011 @ 03:47
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 00:23 schreef HarryP het volgende:

[..]

Die verkiezingen laten nog even op zich wachten.
En bezwaar maken tegen de WOZ waarde heeft in veel gevallen weinig zin, pas als je in beroep gaat krijg je een vriendelijke telefoontje van de gemeente.
Helaas zijn de griffie kosten voor zo'n beroep zwaar verhoogd van 40+ naar 500 euro :-(
Lijkt me een goede reden voor gemeenten om wat secuurder met hun burgers om te gaan. Zelfs een minimaal vermindering van de aanslag in de beroepsfase betekent dat de gemeente de volledige griffiekosten moet vergoeden. Zelfs als het niet voor de rechter komt, en vaak zelfs als het voor de rechter komt, de gemeente wint, maar de rechter acht dat de gemeente pas in de beroepsfase met de juiste informatie is gekomen - wat vaak het geval is.
SeLangdonderdag 29 december 2011 @ 08:02
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 03:43 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

Dit jaar ga ik ze vragen de aanslag te vernietigen, omdat deze niet aan de eisen van behoorlijk bestuur voldoet. Dat gaan ze natuurlijk weigeren. En dan gaan we naar de rechter met als inzet nietigheid van alle OZB aanslagen in de gemeente :)
En ik acht ze zo onkundig dat ze op hun bek gaan.

^O^ _O-

Ons wel op de hoogte houden he!

Btw: Waar zit jij nu? (gezien je post tijden)
RemcoDelftdonderdag 29 december 2011 @ 08:43
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 23:14 schreef michaelmoore het volgende:
Ach en anders dan verhuur je toch gewoon, de overheid wil dat makkelijker maken

"De handelaren gaan geraffineerd te werk. Meestal huren zij via een makelaar een woning, vooral van mensen die door de economische malaise hun tweede woning niet verkocht krijgen. Met de handen in het haar hopen eigenaren nog een beetje geld binnen te krijgen door de woning tijdelijk te verhuren."
Wat een zielig geschreven stukje zeg... "nog een beetje geld binnenkrijgen"... Ze verhuren dat huis met dubbele rente-aftrek voor aanzienlijk meer dan de maandlasten! Waarbij de huurder minder rechten heeft en meer huur moet betalen dan miljoenen andere huurders...

quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 03:43 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Ow, maar ik word ook genegeerd en afgezeken door de gemeente hoor. En ik weet ook dat ik op mijn bezwaar een hautaine afwijzing vol bluf krijg.
...
Dit jaar ga ik ze vragen de aanslag te vernietigen, omdat deze niet aan de eisen van behoorlijk bestuur voldoet. Dat gaan ze natuurlijk weigeren. En dan gaan we naar de rechter met als inzet nietigheid van alle OZB aanslagen in de gemeente :)
En ik acht ze zo onkundig dat ze op hun bek gaan.
Klinkt goed! Maar jij weet net zo goed als de gemeente dat de meeste Nederlanders deze moeite niet doen. En hier ook totaal geen ervaring mee hebben. Om die reden komen ze er mee weg.
Bayswaterdonderdag 29 december 2011 @ 10:28
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 14:50 schreef asfyxiaatje123 het volgende:

[..]

Daar kan namelijk weldegelijk bezwaar tegen worden gemaakt: daar hebben we immers verkiezingen voor.
Wist niet dat jij zo rechts was. OZB gebruik is ooit door de VVD afgeschaft (enige partij die er voorstander van was, maar zo gaat het nu éénmaal in ons stelsel).
CafeRokerdonderdag 29 december 2011 @ 12:02
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 03:47 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Lijkt me een goede reden voor gemeenten om wat secuurder met hun burgers om te gaan. Zelfs een minimaal vermindering van de aanslag in de beroepsfase betekent dat de gemeente de volledige griffiekosten moet vergoeden. Zelfs als het niet voor de rechter komt, en vaak zelfs als het voor de rechter komt, de gemeente wint, maar de rechter acht dat de gemeente pas in de beroepsfase met de juiste informatie is gekomen - wat vaak het geval is.
waarom zou men daarom zorgvuldiger werken? Denk aan het beroemde niet-mijn-geld-syndroom :{
michaelmooredonderdag 29 december 2011 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 08:43 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Wat een zielig geschreven stukje zeg... "nog een beetje geld binnenkrijgen"... Ze verhuren dat huis met dubbele rente-aftrek voor aanzienlijk meer dan de maandlasten! Waarbij de huurder minder rechten heeft en meer huur moet betalen dan miljoenen andere huurders...

Ja das vragen om heel bijzonder volk
Ik heb ook voor iemand een keer huurders gezocht en die hadden bij een woningbouwvereniging een huurschuld van 6000 gulden, daar kwam ik net op tijd achter.
Ik belde ze op en ik kreeg me een grote bek, jeempie
T was gelijk over met verhuren

[ Bericht 0% gewijzigd door michaelmoore op 29-12-2011 13:59:00 ]
asfyxiaatje123donderdag 29 december 2011 @ 13:47
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 03:43 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Ow, maar ik word ook genegeerd en afgezeken door de gemeente hoor. En ik weet ook dat ik op mijn bezwaar een hautaine afwijzing vol bluf krijg. "Knijp en piep systeem", heet dat in belastingjargon. En ik weet dat ze dat terugdraaien als ik een beroepsschrift indien (zo steeg vorig jaar mijn WOZ waarde met meer dan 10%, een aap kan bedenken dat daar iets niet klopt, right?). Overigens beriep de gemeente zich in eerste instantie op de vraagprijzen van te koop staande huizen ;)

Volgend jaar wordt helemaal leuk. Ik heb ze namelijk nu al jaren gewezen op het feit dat hun taxatieverslag geen feitelijkheden bevat. Ze hebben een waarderingsmethode - Joost mag weten welk model -, en het taxatieverslag bevat vervolgens enkel de waarde, wat algemene blah blah tekst, en at random drie transactiesgegevens van woningen die niet vergelijkbaar zijn, en bovendien niet gebruikt voor de taxatie -wat de gemeente overigens ontkent, maar ze kan ook niet uitleggen hoe de taxatiewaarde is afgeleid uit deze drie 'vergelijkbare' objecten. Maar geen snipper van verslag hoe ze tot de waarde gekomen zijn.

Dit jaar ga ik ze vragen de aanslag te vernietigen, omdat deze niet aan de eisen van behoorlijk bestuur voldoet. Dat gaan ze natuurlijk weigeren. En dan gaan we naar de rechter met als inzet nietigheid van alle OZB aanslagen in de gemeente :)
En ik acht ze zo onkundig dat ze op hun bek gaan.

Wie niet luisteren wil, moet maar voelen. Zo moeilijk is het niet om op een fatsoenlijke manier belasting te heffen.....

En zo moeilijk is een beroepsschrift ook niet, het is vormvrij, er zijn maar een paar eisen: binnen 6 weken, vermeld aanslag nummer, en bestreden bedrag, kopie aanslag/bezwaar/uitspraak bezwaar, verzoek om schriftelijke afdoening als je geen zin hebt om ter zitting te verschijnen. En verder is het gewoon een boerenstandverhaal.
In het geval de gemeente zo fout zit dat ze er tot 50% naast zitten (zoals hiervoor als true stories geschetst), krijg je gewoon gelijk, en komt het geeneens op de rol. Als het inhoudelijk kul is, natuurlijk niet.
Kijk, dat klinkt natuurlijk prima. ^O^ En ik ben blij dat iemand de moeite neemt om het hele ritje uit te zitten en z'n recht te halen.

Maar je begrijpt hopelijk wel dat het voor de gemiddelde Nederlander allemaal abacadabra is. Die weet echt niet hoe hij z'n recht moet halen, ook al voelt die op z'n klompen aan dat hij in z'n recht staat. En voor veel andere Nederlanders is het vaak teveel moeite.

Ikzelf raak bijvoorbeeld altijd zwaar geirriteerd van al die papieren procedures, waarbij je steeds moet wachten etc. Daar ben ik te ongeduldig voor. Aan alles wat niet per email kan begin ik sowieso al niet, tenzij het echt om veel geld gaat. ;)
michaelmooredonderdag 29 december 2011 @ 17:37
zakt ook in 2012 vrolijk verder

http://www.telegraaf.nl/d(...)r_onder_druk___.html
quote:
do 29 dec 2011, 17:20
'Huizenmarkt verder onder druk'
AMSTERDAM (AFN) - De Nederlandse huizenmarkt lijkt ook volgend jaar niet aan te trekken. Het ING Economisch Bureau verwacht dat de huizenprijzen in 2012 met 4 procent dalen.

"Nederlanders zijn niet gek, zij weten heel goed dat ze na 30 jaar moeten aflossen.
Volgens het economisch bureau van ING blijven de huizenprijzen voorlopig onder druk vanwege de dalende koopkracht en de stijgende werkloosheid. ING verwacht ook geen herstel van het aantal transacties op de huizenmarkt. Het aantal verkopen zou met 5 procent dalen
SemperSenseodonderdag 29 december 2011 @ 18:43
quote:
Starters profiteren van huidige woningmarkt
do 29 dec 2011, 12:51

AMSTERDAM - De malaise op de woningmarkt is niet voor iedereen slecht nieuws. Starters kunnen juist profiteren van lagere prijzen en minder hoge rentes. Dat meldt RTL Nieuws op basis van een analyse van De Nederlandsche Bank (DNB). Sinds het begin van de kredietcrisis in het aantal woningverkopen flink gedaald en de huizenprijzen liggen 10 procent lager dan in augustus 2008, toen de crisis begon.

img-120411-296_onli_836466d.jpg
ANP

Starters profiteren van de lage prijzen. Bovendien zijn de rentes op hypotheken relatief laag en is de overdrachtsbelasting verlaagd. DNB schrijft dat ze nu de mogelijkheid hebben om een huis te kopen tegen lage financieringslasten.
Bron: telegraaf.nl

WTF?! De woningprijzen zijn momenteel nog steeds 10 - 20% te duur! Wat is dit voor een verkooppraatje van VVD-krantje De Telegraaf! :N
LXIVdonderdag 29 december 2011 @ 19:25
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 18:43 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Bron: telegraaf.nl

WTF?! De woningprijzen zijn momenteel nog steeds 10 - 20% te duur! Wat is dit voor een verkooppraatje van VVD-krantje De Telegraaf! :N
Het is in ieder geval 10x beter dan 4 jaar geleden.
Verder is het nog maar de vraag of het over 3 jaar nog gunstiger is. Want wanneer de rente 1 procentpunt stijgt heb je niks aan een huizenprijsdaling van nog eens 10%.
stavromulabetadonderdag 29 december 2011 @ 19:27
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 19:25 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is in ieder geval 10x beter dan 4 jaar geleden.
Verder is het nog maar de vraag of het over 3 jaar nog gunstiger is. Want wanneer de rente 1 procentpunt stijgt heb je niks aan een huizenprijsdaling van nog eens 10%.
Wat maandlasten betreft niet, wel wordt je neerwaartse risico wat minder.
Grrrrrrrrdonderdag 29 december 2011 @ 19:28
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 19:25 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is in ieder geval 10x beter dan 4 jaar geleden.
Verder is het nog maar de vraag of het over 3 jaar nog gunstiger is. Want wanneer de rente 1 procentpunt stijgt heb je niks aan een huizenprijsdaling van nog eens 10%.
Liever een hogere rente over een kleinere schuld dan een lagere rente over een hogere schuld, zeker met het oog op de onhoudbaarheid van de HRA.
antfukkerdonderdag 29 december 2011 @ 20:09
Als ik kijk op Funda in mijn woonplaats onder de verkochte huizen, is 9 op de 10 huizen onder de 220k. Daarboven lijkt het wel muurvast te zitten
Bijvlagenzinvoldonderdag 29 december 2011 @ 20:10
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 19:28 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Liever een hogere rente over een kleinere schuld dan een lagere rente over een hogere schuld, zeker met het oog op de onhoudbaarheid van de HRA.
Tenzij er straks op je aangifteformulier iets staat in de geest van:

Vraag 14a: indien u uw hypotheek na 1 januari 2013 hebt afgesloten, ga dan verder met vraag 15.

Vraag 14b: Vul het totaal aan betaalde hypotheekrente in:

:o
Bayswaterdonderdag 29 december 2011 @ 20:16
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 20:09 schreef antfukker het volgende:
Als ik kijk op Funda in mijn woonplaats onder de verkochte huizen, is 9 op de 10 huizen onder de 220k. Daarboven lijkt het wel muurvast te zitten
Bij mij zijn er 258 onder de 225k verkocht en 277 daarboven. Verschilt dus per woonplaats. :)
antfukkerdonderdag 29 december 2011 @ 20:40
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 20:16 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Bij mij zijn er 258 onder de 225k verkocht en 277 daarboven. Verschilt dus per woonplaats. :)
Excuses.. Vergat erbij te vertellen dat het gesorteerd was op datum en dat ik de eerste 5 pagina's heb geteld.. Gaat dus niet om het totaal aantal.
Bayswaterdonderdag 29 december 2011 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 20:40 schreef antfukker het volgende:

[..]

Excuses.. Vergat erbij te vertellen dat het gesorteerd was op datum en dat ik de eerste 5 pagina's heb geteld.. Gaat dus niet om het totaal aantal.
Beetje met het filter op Funda spelen gaat makkelijker ;)
ComplexConjugatedonderdag 29 december 2011 @ 22:05
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 19:25 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is in ieder geval 10x beter dan 4 jaar geleden.
Verder is het nog maar de vraag of het over 3 jaar nog gunstiger is. Want wanneer de rente 1 procentpunt stijgt heb je niks aan een huizenprijsdaling van nog eens 10%.
Als de rente stijgt zakken de prijzen nog verder weg, de lage rente is juist de oorzaak dat er niet harder gedaald is. Van mij mag de rente die de centrale banken rekenen weer fors omhoog, zoals het er nu bij ligt gaan ze de rente de komende jaren heel laag houden in de hoop dat het ooit weer beter zal gaan met de economie.
Bijvlagenzinvoldonderdag 29 december 2011 @ 22:29
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:05 schreef ComplexConjugate het volgende:
Als de rente stijgt zakken de prijzen nog verder weg, de lage rente is juist de oorzaak dat er niet harder gedaald is.
Oftewel, als de rente flink stijgt worden de woningen ondanks de prijsdaling nog onbetaalbaarder voor de gemiddelde starter.

quote:
Van mij mag de rente die de centrale banken rekenen weer fors omhoog, zoals het er nu bij ligt gaan ze de rente de komende jaren heel laag houden in de hoop dat het ooit weer beter zal gaan met de economie.
Van mij mag de rente morgen naar 20%. :Y
ComplexConjugatedonderdag 29 december 2011 @ 22:47
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:29 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

Oftewel, als de rente flink stijgt worden de woningen ondanks de prijsdaling nog onbetaalbaarder voor de gemiddelde starter.

Nope, huizenprijzen convergeren altijd naar het punt van betaalbaarheid, wel zal je schuldenlast naar beneden gaan en zullen overheden niet meer weten hoe snel ze de HRA moeten afschaffen.

quote:
Van mij mag de rente morgen naar 20%. :Y
Als dat morgen gebeurt komt er geen 2012 meer ;)
RemcoDelftdonderdag 29 december 2011 @ 22:51
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:47 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Nope, huizenprijzen convergeren altijd naar het punt van betaalbaarheid, wel zal je schuldenlast naar beneden gaan
^^ Dat dus. Starters zijn de laatste die last hebben rentestijgingen voordat ze kopen!

quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:29 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Van mij mag de rente morgen naar 20%. :Y
Dan staat overmorgen de bank te kloppen, omdat je onderpand nog slechts een kwart waard is, of je even 75% wil storten.
Bijvlagenzinvoldonderdag 29 december 2011 @ 22:56
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:47 schreef ComplexConjugate het volgende:
Nope, huizenprijzen convergeren altijd naar het punt van betaalbaarheid, wel zal je schuldenlast naar beneden gaan en zullen overheden niet meer weten hoe snel ze de HRA moeten afschaffen.
Als dat zo zou zijn dan was de fundateller niet opgelopen. Toch?

Tenzij je eigen geld hebt, dan heb je er wel voordeel van. Maar ja, die 5% van de starters gaat het niet over.

quote:
Als dat morgen gebeurt komt er geen 2012 meer ;)
Niet voor iedereen nee.
Bijvlagenzinvoldonderdag 29 december 2011 @ 22:58
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:51 schreef RemcoDelft het volgende:
Dan staat overmorgen de bank te kloppen, omdat je onderpand nog slechts een kwart waard is, of je even 75% wil storten.
Nope. Zolang ik aan mijn betalingsverplichting voldoe is er geen rechter te vinden die de bank op dat simpele en feitelijk niet terzake doende punt in het gelijk stelt.
ComplexConjugatedonderdag 29 december 2011 @ 23:03
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:56 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

Als dat zo zou zijn dan was de fundateller niet opgelopen. Toch?

Je moet ook een beetje geduld hebben...

Uiteindelijk zal de markt capituleren, tot die tijd word er tot elk mogelijke god gebeden om beterschap te schenken. Vroeg of laat gaat er gesaneerd worden, bij de banken, overheden en grootleners. Wie het geduld kan opbrengen om te wachten met de grootste aankoop van zijn leven zal zijn kinderen vol trots kunnen vertellen dat zij mede verantwoordelijk waren van het laten klappen van Neerlands grootste piramidespel. Happy 2012 ;)
ComplexConjugatedonderdag 29 december 2011 @ 23:04
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:58 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

[..]

Nope. Zolang ik aan mijn betalingsverplichting voldoe is er geen rechter te vinden die de bank op dat simpele en feitelijk niet terzake doende punt in het gelijk stelt.
De rechter zit natuurlijk ook in de pocket van de banksters, heb jij de laatste tijd nog een bankster veroordeeld zien worden?
Bijvlagenzinvoldonderdag 29 december 2011 @ 23:32
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 23:03 schreef ComplexConjugate het volgende:
Je moet ook een beetje geduld hebben...
Heb ik.

Tegen die tijd is mijn woning (mede dankzij de HRA) al lang afbetaald. ;)

quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 23:04 schreef ComplexConjugate het volgende:
De rechter zit natuurlijk ook in de pocket van de banksters, heb jij de laatste tijd nog een bankster veroordeeld zien worden?
Voordat ik daarop inga...: Welke wet heeft een willekeurige 'bankster' recent overtreden?
michaelmoorevrijdag 30 december 2011 @ 01:01
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 22:29 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

Van mij mag de rente morgen naar 20%. :Y
ik zie dat ook wel gebeuren
malleablevrijdag 30 december 2011 @ 09:32
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 23:03 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Je moet ook een beetje geduld hebben...

Uiteindelijk zal de markt capituleren, tot die tijd word er tot elk mogelijke god gebeden om beterschap te schenken. Vroeg of laat gaat er gesaneerd worden, bij de banken, overheden en grootleners. Wie het geduld kan opbrengen om te wachten met de grootste aankoop van zijn leven zal zijn kinderen vol trots kunnen vertellen dat zij mede verantwoordelijk waren van het laten klappen van Neerlands grootste piramidespel. Happy 2012 ;)
Ik laat mijn kinderen liever vertellen dat ze een leuke jeugd hebben gehad. In een leuk in huis in een leuke buurt met leuke buurkinderen en betrouwbare ouders.
iokovrijdag 30 december 2011 @ 10:49
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 23:03 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Je moet ook een beetje geduld hebben...

Uiteindelijk zal de markt capituleren, tot die tijd word er tot elk mogelijke god gebeden om beterschap te schenken. Vroeg of laat gaat er gesaneerd worden, bij de banken, overheden en grootleners. Wie het geduld kan opbrengen om te wachten met de grootste aankoop van zijn leven zal zijn kinderen vol trots kunnen vertellen dat zij mede verantwoordelijk waren van het laten klappen van Neerlands grootste piramidespel. Happy 2012 ;)
Ik vind wachten tot je een ons weegt bijna even dom als een huis kopen dat je net niet kunt betalen. Natuurlijk moet je kritisch blijven, maar jouw uitstel laat niets klappen.
sorceesvrijdag 30 december 2011 @ 11:42
Wel een boeiend topic dit, ik blijf het volgen, ook vanwege het hoge gehalte aan zelfspot, ironie en humor.
Tevens geeft het inzicht in de gedachtenwereld achter de meeste opvattigen en oplossingen.
Ik ben alleen bang dat degenen die werkelijk iets kunnen veranderen hier niet meelezen, jammer eigenlijk.
RemcoDelftvrijdag 30 december 2011 @ 12:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 09:32 schreef malleable het volgende:

[..]

Ik laat mijn kinderen liever vertellen dat ze een leuke jeugd hebben gehad. In een leuk in huis in een leuke buurt met leuke buurkinderen en betrouwbare ouders.
Hoe dragen hoge huizenprijzen daaraan bij? Er zijn genoeg studenten die nu meer betalen voor een kamertje, dan hun ouders voor een huis!
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 12:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 09:32 schreef malleable het volgende:

[..]

Ik laat mijn kinderen liever vertellen dat ze een leuke jeugd hebben gehad. In een leuk in huis in een leuke buurt met leuke buurkinderen en betrouwbare ouders.
Ik mis even de relevantie met de huizenmarkt?
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 12:12
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 10:49 schreef ioko het volgende:

[..]

Ik vind wachten tot je een ons weegt bijna even dom als een huis kopen dat je net niet kunt betalen. Natuurlijk moet je kritisch blijven, maar jouw uitstel laat niets klappen.
Je doet net alsof ik geen dak boven mijn hoofd heb en in een ghetto woon :')

Natuurlijk klapt de zeepbel zodra er een kopersstaking komt, dat is immers precies wat er gaande is.
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 12:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 11:42 schreef sorcees het volgende:
Wel een boeiend topic dit, ik blijf het volgen, ook vanwege het hoge gehalte aan zelfspot, ironie en humor.
Tevens geeft het inzicht in de gedachtenwereld achter de meeste opvattigen en oplossingen.
Ik ben alleen bang dat degenen die werkelijk iets kunnen veranderen hier niet meelezen, jammer eigenlijk.
Wij met zijn alleen kunnen de wereld veranderen, juist van degene waarvan verwacht word dat zij dit kunnen hoef je niets te verwachten.
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 12:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 12:04 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Hoe dragen hoge huizenprijzen daaraan bij? Er zijn genoeg studenten die nu meer betalen voor een kamertje, dan hun ouders voor een huis!
Die studenten zijn er dan goed op vooruit gegaan :7
Bayswatervrijdag 30 december 2011 @ 12:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 12:11 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Ik mis even de relevantie met de huizenmarkt?
Loop op deze zonnige middag eens door een wijk met veel huurwoningen en daarna door een wijk met koopwoningen. Bepaal dan waar je liever je kind ziet opgroeien. Begrijpelijke opmerking dus.
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 12:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 12:18 schreef Bayswater het volgende:

[..]

Loop op deze zonnige middag eens door een wijk met veel huurwoningen en daarna door een wijk met koopwoningen. Bepaal dan waar je liever je kind ziet opgroeien. Begrijpelijke opmerking dus.
Dat heeft helemaal niets te maken met huur of koop maar waar jij je wandeling maakt op een zonnige middag.
malleablevrijdag 30 december 2011 @ 13:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 12:35 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Dat heeft helemaal niets te maken met huur of koop maar waar jij je wandeling maakt op een zonnige middag.
quote:
Children of homeowners are likely to perform higher on academic
achievement tests and are more likely to finish high school.
Furthermore, children of homeowners have fewer behavioral
problems in school and are less likely to become pregnant as
teenagers. These outcomes survive many controls for parental
education, martial status, and other statistical comparisons, as well
as neighborhood characteristics.
2. Political activity, like voting, as well as participation in civic
organizations is higher among homeowners than renters after
controlling for personal characteristics and socioeconomic status.
3. Homeowners, again once controls are in place, are more satisfied
with their lives and are happier.
4. Some of the most recent research suggests that a high level of
homeownership in neighborhoods enhances property values.
Bron: http://web.mit.edu/~cwuz/(...)ial_consequences.PDF

Uiteraard met de standaard opmerking:
SPOILER
correlatie impliceert geen causaliteit!
malleablevrijdag 30 december 2011 @ 13:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 12:04 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Hoe dragen hoge huizenprijzen daaraan bij? Er zijn genoeg studenten die nu meer betalen voor een kamertje, dan hun ouders voor een huis!
Ik zeg nergens dat hoge huizen prijzen goed zijn. Sommige mensen hebben echter een andere insteek in wat ze willen dat hun kinderen mee krijgen.
iokovrijdag 30 december 2011 @ 13:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 12:12 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Je doet net alsof ik geen dak boven mijn hoofd heb en in een ghetto woon :')

Natuurlijk klapt de zeepbel zodra er een kopersstaking komt, dat is immers precies wat er gaande is.
Nee, ik doel vooral op al die mensen die wellicht nog 10 jaar blijven hopen op de de grote klap. Ik zal je een geheim vertellen, de kopersstaking duurt al een jaar of 3, 4: zie jij al veel gebeuren? Ik niet namelijk. Iedereen blijft lekker zitten waar hij zit.
sorceesvrijdag 30 december 2011 @ 14:05
Ik geloof ook dat de bubble eerder leegloopt dan klapt.
En verder ben ik persoonlijk het eens met Bayswater en malleable (maar wie wil dat nu weten).
RemcoDelftvrijdag 30 december 2011 @ 14:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 13:41 schreef ioko het volgende:

[..]

Nee, ik doel vooral op al die mensen die wellicht nog 10 jaar blijven hopen op de de grote klap. Ik zal je een geheim vertellen, de kopersstaking duurt al een jaar of 3, 4: zie jij al veel gebeuren? Ik niet namelijk. Iedereen blijft lekker zitten waar hij zit.
Des te meer reden voor de overheid om te stoppen met "pappen en nathouden"... Stop de dubbele aftrekposten, voer een heffing in op leegstand, en zorg dat mensen hun tent gewoon verkopen tegen realistische prijzen.
Ik zat gisteren op Funda naar 2 huizen hier in de buurt te kijken, de een 40k gezakt, de ander nog iets meer. Beide 6+ maanden te koop, dus beide hebben ook 4% lagere overdrachtsbelasting dan toen ze begonnen met "proberen te verkopen". Toch wil nog niemand het hebben, want ze vragen nog steeds 2 keer de nieuwbouwprijs (na inflatie sinds 1995, het bouwjaar).
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 14:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 13:00 schreef malleable het volgende:

Uiteraard met de standaard opmerking:
SPOILER
correlatie impliceert geen causaliteit!
Uiteraard niet, armoede is het probleem. Maar het maakt niet uit of je arm in een koophuis of huurhuis bent.

Daarnaast gaat je rapport over de situatie in de VSA, dat is sowieso niet te vergelijken met NL. Hier hebben wij hele andere maatschappelijke systemen. De meest succesvolle mensen die ik ken komen allemaal uit de meest arme gezinnen van hun tijd, niet zo raar want vroeger waren er een hele hoop arme mensen in NL. Tegenwoordig kan het volgens mij alleen maar in je nadeel werken als je uit een 'rijk' gezin komt, je bent dan waarschijnlijk zo verwend dat je verwacht dat alles je in het leven komt aanvliegen. Motivatie zal de komende jaren natuurlijk weer fors gaan toenemen in de gezinnen die door de bank worden leeggezogen... })
SeLangvrijdag 30 december 2011 @ 14:59
Mijn zus probeert nu ook alweer een jaar ofzo dr huis te verkopen. Is inmiddels wel 15% gezakt in prijs maar 600.000 gulden voor een klein rijtjeshuis blijf ik een surrealistische prijs vinden.
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 14:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 13:41 schreef ioko het volgende:

[..]

Nee, ik doel vooral op al die mensen die wellicht nog 10 jaar blijven hopen op de de grote klap. Ik zal je een geheim vertellen, de kopersstaking duurt al een jaar of 3, 4: zie jij al veel gebeuren? Ik niet namelijk. Iedereen blijft lekker zitten waar hij zit.
Er gebeurt niets? Haha... je word bijna dagelijks doodgegooid met berichtgevingen over de economie. Buffers beginnen hun bodem te bereiken, deze 'dead-time' is in de meeste economische systemen ingebouwd. Een bedrijf met financiele buffers kan een hele lange tijd dramatische verkopen hebben, totdat het onvermijdelijke faillissement word uitgesproken.

Natuurlijk zijn er een hoop mensen die de storm gaan overleven maar er gaan er ook nog een hele hoop verzuipen. De een zijn dood is de ander zijn brood :Y)
ComplexConjugatevrijdag 30 december 2011 @ 15:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:59 schreef SeLang het volgende:
Mijn zus probeert nu ook alweer een jaar ofzo dr huis te verkopen. Is inmiddels wel 15% gezakt in prijs maar 600.000 gulden voor een klein rijtjeshuis blijf ik een surrealistische prijs vinden.
Zit ze aan de drugs :D

Heb ik ook een tijdje gedaan maar vroeg of laat kun je er maar beter mee stoppen. Al is de illusie nog zo fijn, de realiteit achterhaald haar wel :Y
JimmyJamesvrijdag 30 december 2011 @ 15:21
Hoe zit het precies met de wisselwerking huizenprijzen/huurprijzen?

Gaan de huren ook mee omlaag als de huizenprijzen serieus dalen?
SeLangvrijdag 30 december 2011 @ 15:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:21 schreef JimmyJames het volgende:
Hoe zit het precies met de wisselwerking huizenprijzen/huurprijzen?

Gaan de huren ook mee omlaag als de huizenprijzen serieus dalen?
Dat is lastig. Het tendeert op lange termijn inderdaad naar een vaste verhouding omdat huur feitelijk het rendement is op huizenbezit, na aftrek van onderhoud en andere kosten. Maar de huur kan ook stijgen omdat meer mensen willen huren bij dalende huizenprijzen. Dat was bijvoorbeeld het geval op sommige plaatsen in de VS. De overwaardering wordt dan vanaf twee kanten weggewerkt.

Ik betaal zelf al ruim 4 jaar dezelfde huur bij een totale CPI stijging (UK) van 16% over die periode, dus in reële termen een forse daling van de huur.

En dit is een UK huizenprijs index

UKHousing.png
skrnvrijdag 30 december 2011 @ 15:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:49 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Des te meer reden voor de overheid om te stoppen met "pappen en nathouden"... Stop de dubbele aftrekposten, voer een heffing in op leegstand, en zorg dat mensen hun tent gewoon verkopen tegen realistische prijzen.
Ik zat gisteren op Funda naar 2 huizen hier in de buurt te kijken, de een 40k gezakt, de ander nog iets meer. Beide 6+ maanden te koop, dus beide hebben ook 4% lagere overdrachtsbelasting dan toen ze begonnen met "proberen te verkopen". Toch wil nog niemand het hebben, want ze vragen nog steeds 2 keer de nieuwbouwprijs (na inflatie sinds 1995, het bouwjaar).
Ik vraag me ook serieus af wat sommige woningen doen op Funda. Ik weet niet of huizenprijzen nu te hoog zijn (wellicht wel) maar ik zie wel heel veel woningen op Funda die echt te duur zijn als je kijkt naar de huidige markt. Ik kan het weten want ik heb anderhalf jaar geleden mijn huis (in Delft) gekocht.

Wat ik ook zie, is dat een realistisch geprijsd huis ook redelijk snel weg is. Het kan zeker wel. Maar genoeg huizen zijn nog steeds overprijsd (hoewel beide huizen best op een aardige locatie staan, maar dan nog).
SeLangvrijdag 30 december 2011 @ 15:57
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:52 schreef skrn het volgende:

Wat ik ook zie, is dat een realistisch geprijsd huis ook redelijk snel weg is.
Dit is precies het punt. Er is helemaal niets vreemds aan de hand met de huizenmarkt. De huizen die niet worden verkocht zijn domweg te duur. Er zijn zat mensen die willen kopen op een normale prijs.
inXsvrijdag 30 december 2011 @ 22:56
quote:
14s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:57 schreef SeLang het volgende:

[..]

Dit is precies het punt. Er is helemaal niets vreemds aan de hand met de huizenmarkt. De huizen die niet worden verkocht zijn domweg te duur. Er zijn zat mensen die willen kopen op een normale prijs.
Eens, het is dan ook een gekke markt waarbij men door anderen behoorlijk wordt opgejut volgens mij! Het is bijna dom om niet te verkopen met een winst van een tiental procenten t.o.v. de aankoopprijs,o en vergeet de KK. ook niet!!

Realistische prijzen worden prima verkocht, zie ik ook bij vrienden van me. Die wilden verkopen bij een absurde prijs (want tja, het is toch normaal dat de woning na 5 jaar bewoning meer waard is?). Nadat ze de prijs tot een realistisch niveau lieten zakken was hij binnen een halve maand weg.
snabbivrijdag 30 december 2011 @ 23:23
Ach van de andere kant bekeken. Je wilt zo veel mogelijk krijgen voor het goed wat je verkoopt, of dit nu vastgoed is of een tweedehands auto. Het is ook niet echt makkelijk een goede prijs in te schatten, dus het is ook logisch dat je hoog inzet. Wanneer de prijs eenmaal omlaag is gegaan, gaat hij niet meer omhoog.

Zolang je zelf nog in de woning woont, is er ook totaal geen reden om laag in te zetten. Alleen wanneer je dubbele lasten hebt of (van jezelf) weg moet zal je omlaag gaan.
Dinosaur_Srzaterdag 31 december 2011 @ 01:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:49 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Des te meer reden voor de overheid om te stoppen met "pappen en nathouden"... Stop de dubbele aftrekposten, voer een heffing in op leegstand, en zorg dat mensen hun tent gewoon verkopen tegen realistische prijzen.
Ik zat gisteren op Funda naar 2 huizen hier in de buurt te kijken, de een 40k gezakt, de ander nog iets meer. Beide 6+ maanden te koop, dus beide hebben ook 4% lagere overdrachtsbelasting dan toen ze begonnen met "proberen te verkopen". Toch wil nog niemand het hebben, want ze vragen nog steeds 2 keer de nieuwbouwprijs (na inflatie sinds 1995, het bouwjaar).
Guess what, de twee huizen bij mij in de buurt die de afgelopen 10 jaar verkocht zijn (behoudens mijn eigen huis natuurlijk), zijn ook verkocht voor >25% minder dan de vraagprijs (en dan hebben we het over tonnen, niet tienduizenden), maar deze zijn uiteindelijk wel verkocht op de top van de markt in 2008 (!)

Conclusie: te hoge vraagprijzen zijn niet bepaald exclusief voor deze markt hoor.

Conclusie 2: was het dan toen een koopje, medio 2008? Dacht het niet!
michaelmoorezaterdag 31 december 2011 @ 09:42
Aftrek blijft, maar bijtelling wordt iets hoger
http://www.telegraaf.nl/b(...)et_aan_aftrek__.html
quote:
za 31 dec 2011, 08:19 | 162 reacties
Rutte komt niet aan hypotheekrenteaftrek
DEN HAAG - Premier Rutte heeft nogmaals laten weten dat hij niet tornt aan de hypotheekrenteaftrek. "De aftrek is een goed instrument."

Dat zegt Rutte in een interview met de Volkskrant. „De aftrek is een heel goed instrument. Een: het corrigeert de veel te hoge belastingen in Nederland. Twee: het stimuleert de bezitsvorming.” Ook vindt hij het geen probleem dat veel huishoudens een flinke hypotheek hebben. „Het gaat niet om vakanties. Onder die schulden liggen steen, grond - een huis dat gewoon waarde heeft.”
LXIVzaterdag 31 december 2011 @ 09:52
quote:
Een: het corrigeert de veel te hoge belastingen in Nederland. Twee: het stimuleert de bezitsvorming.”
Een: als je als premier de belastingen te hoog vindt moet je die verlagen, en dit niet via een rare constructie doen waardoor voor veel mensen de belastingen nog steeds te hoog zijn.
Twee: het stimuleert vooral schuldvorming, omdat maximale schulden belastingtechnisch gunstig zijn. Nederland heeft als enige land zo'n riante HRA-regeling. Is het eigenwoningbezit hier hoger dan in andere landen? Nee, het is juist erg laag. Zijn de schulden hier lager dan in andere landen? Nee, ze zijn juist buitenproportioneel hoog.

Conclusie: Rutte lult uit zijn nek en gebruikt drogredenen. Ben dan gewoon eerlijk en zeg waar het op staat.
ComplexConjugatezaterdag 31 december 2011 @ 11:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 09:52 schreef LXIV het volgende:

Conclusie: Rutte lult uit zijn nek en gebruikt drogredenen. Ben dan gewoon eerlijk en zeg waar het op staat.
Helemaal mee eens, Rutte is niets anders dan een ordinaire volksmenner, een demagoog en een charlatan.
Whuzzzaterdag 31 december 2011 @ 12:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 11:50 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Helemaal mee eens, Rutte is niets anders dan een ordinaire volksmenner, een demagoog en een charlatan.
Wilders zou het niet beter gezegd kunnen hebben.
Basp1zaterdag 31 december 2011 @ 12:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 12:17 schreef Whuzz het volgende:

[..]

Wilders zou het niet beter gezegd kunnen hebben.
Joh wilders en echt inhoudelijk worden dat is toch echt een contradictie. ;).
michaelmoorezaterdag 31 december 2011 @ 12:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 09:52 schreef LXIV het volgende:

Conclusie: Rutte lult uit zijn nek en gebruikt drogredenen. Ben dan gewoon eerlijk en zeg waar het op staat.
Het fraaie is dat niet alleen Rutte, maar iedere politicus, dus ook Wilders, die zegt, van de HRA afblijven, wordt nu met een korrel enorme schep zout genomen

Want via de OESO en de EU gaat MINFIN de bijtelling verhogen

[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 31-12-2011 18:44:01 ]
Bijvlagenzinvolzaterdag 31 december 2011 @ 18:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 13:41 schreef ioko het volgende:
Nee, ik doel vooral op al die mensen die wellicht nog 10 jaar blijven hopen op de de grote klap.
En daar komen nog meer zaken bij kijken, zoals:

'Nul op rekest bij hypotheek na kanker'

Ik heb persoonlijk in mijn directe kennissenkring de afgelopen 18 maanden 3 mensen meegemaakt die met kanker zijn geconfronteerd.

1 x leukemie, 29 jaar, inmiddels genezen na slopende chemotherapie,
1 x borstkanker, 42 jaar, vrijwel genezen, ook chemo
1 x leukemie, 38 jaar, dat is nog afwachten, die is op dit moment (!) bezig met de 3e chemokuur, maar het ziet er godzijdank tot nu toe goed uit.

Je kunt natuurlijk blijven wachten en wachten en wachten... Helaas is vaak het leven te kort daarvoor. En tuurlijk, dat overkomt altijd een ander, nooit jezelf. Maar deze 3 mensen zijn het daar vast niet mee eens.

Verder alvast iedereen de beste wensen, en succes op de huizenmarkt in 2012. :Y
SeLangzaterdag 31 december 2011 @ 21:22
Ondertussen in Amerika: bijna door de helft in reële termen

RealHousePricesOct2011.jpg
Bijvlagenzinvolzaterdag 31 december 2011 @ 22:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 21:22 schreef SeLang het volgende:
Ondertussen in Amerika: bijna door de helft in reële termen

[ afbeelding ]
Ik mis de vergelijking met de huizenmarkt in Swahili nog...

(Of wellicht kun je aangeven in hoeverre de Amerikaanse huizenmarkt overeen komt met die van NL?)
Dinosaur_Srzondag 1 januari 2012 @ 00:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 09:42 schreef michaelmoore het volgende:
Aftrek blijft, maar bijtelling wordt iets hoger
http://www.telegraaf.nl/b(...)et_aan_aftrek__.html

[..]

Dat kan ik met de slechtste wil van de wereld niet uit het artikel halen, maar ik vermoed ook dat ze eerder een oeverloze-dram-belasting gaan invoeren.
Dinosaur_Srzondag 1 januari 2012 @ 00:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 22:32 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:

[..]

Ik mis de vergelijking met de huizenmarkt in Swahili nog...

(Of wellicht kun je aangeven in hoeverre de Amerikaanse huizenmarkt overeen komt met die van NL?)
Het grappige van de USA vind ik altijd dat het een land is wat ongeveer zo groot is van Amsterdam tot ver in Rusland, met een evengrote diversiteit, maar het altijd als één huizenmarkt gepresenteerd wordt. Een regio als Florida is dramatisch, maar een staat als North Dakota heel stabiel. Phoenix totaal ruk en NYC blijft gewoon in trek. Is er ook ergens een kaartje met spreiding van de prijsontwikkeling over de verschillende regio's?
Istrilyinzondag 1 januari 2012 @ 00:27
quote:
0s.gif Op zondag 1 januari 2012 00:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Het grappige van de USA vind ik altijd dat het een land is wat ongeveer zo groot is van Amsterdam tot ver in Rusland, met een evengrote diversiteit, maar het altijd als één huizenmarkt gepresenteerd wordt. Een regio als Florida is dramatisch, maar een staat als North Dakota heel stabiel. Phoenix totaal ruk en NYC blijft gewoon in trek. Is er ook ergens een kaartje met spreiding van de prijsontwikkeling over de verschillende regio's?
Kun je vinden, er is een hele mooie met kleurtjes per staat/district die veranderen in de tijd, bijvoorbeeld. Nee ik ga het linkje niet zoeken nu...

In het algemeen geldt dat staten met restrictief grondbeleid een grotere bubble hebben gehad dan staten zonder. California is een voorbeeld hiervan.
Dinosaur_Srzondag 1 januari 2012 @ 00:36
quote:
0s.gif Op zondag 1 januari 2012 00:27 schreef Istrilyin het volgende:
Nee ik ga het linkje niet zoeken nu...
Ow ja sorry, tijdsverschil enzo hier ;)
Zit al weer niet zo fris en fruitig aan het ontbijt ;)
SeLangzondag 1 januari 2012 @ 10:58
quote:
0s.gif Op zondag 1 januari 2012 00:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Het grappige van de USA vind ik altijd dat het een land is wat ongeveer zo groot is van Amsterdam tot ver in Rusland, met een evengrote diversiteit, maar het altijd als één huizenmarkt gepresenteerd wordt. Een regio als Florida is dramatisch, maar een staat als North Dakota heel stabiel. Phoenix totaal ruk en NYC blijft gewoon in trek. Is er ook ergens een kaartje met spreiding van de prijsontwikkeling over de verschillende regio's?
Het is natuurlijk ook maar een index, samengesteld uit prijsontwikkeling in stedelijke gebieden verspreid over het hele land. Niets meer en niets minder. Het geeft een tendens aan, maar de afzonderlijke componenten kunnen sterk uiteen lopen, net zoals bij de AEX.

CScitiesOct2011.jpg

[ Bericht 6% gewijzigd door SeLang op 01-01-2012 11:08:02 ]
SeLangzondag 1 januari 2012 @ 11:12
De overwaardering is trouwens bijna weg in de US (Index :') ), in elk geval in termen van price to rent.

PriceRentOct2011.jpg
michaelmoorezondag 1 januari 2012 @ 11:44
wat je wel ziet en de komende jaren nog meer zult zien, net als in de USA en Griekenland, is het indikken van jongeren en ouderen, ook het afbouwen van huursubsidie en ophogen van de bijtelling zal leiden tot indikken onderhuur en kinderen die langer bij ouders blijven wonen en mensen die gaan samenwonen

De samenleving is net een spons die door de economie wordt samengeknepen
JimmyJameszondag 1 januari 2012 @ 15:55
Ik zou wel geinteresseerd zijn in een grafiek die in één de de ontwikkeling van de huizenprijzen en die van het bbp weergeeft. Het meest logische zou zijn als die twee gelijk opgingen of bega ik hier een denkfout?

Ik heb wel zo'n grafiek voor Australie, Canada en het VK gevonden. In alle drie de gevallen zijn de huizenprijs veel harder gestegen dan het bbp. Ik vermoed dat dit in Nederland ook zo is maar wellicht zijn in bijv. Duitsland de huizenprijzen juist achtergebleven op het bbp.
RemcoDelftzondag 1 januari 2012 @ 16:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2011 18:41 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
En daar komen nog meer zaken bij kijken, zoals:

'Nul op rekest bij hypotheek na kanker'
Die mensen hebben moeite met een levensverzekering afsluiten, lijkt me niet zo raar als je bijna dood was! En hoge huizenprijzen maken het ook voor deze mensen echt niets beter...
Daarbij vind ik een levensverzekering de meest waardeloze vorm van verzekeren: geld krijgen als je dood bent... :{
SeLangzondag 1 januari 2012 @ 17:06
quote:
0s.gif Op zondag 1 januari 2012 15:55 schreef JimmyJames het volgende:
Ik zou wel geinteresseerd zijn in een grafiek die in één de de ontwikkeling van de huizenprijzen en die van het bbp weergeeft. Het meest logische zou zijn als die twee gelijk opgingen of bega ik hier een denkfout?

Ik heb wel zo'n grafiek voor Australie, Canada en het VK gevonden. In alle drie de gevallen zijn de huizenprijs veel harder gestegen dan het bbp. Ik vermoed dat dit in Nederland ook zo is maar wellicht zijn in bijv. Duitsland de huizenprijzen juist achtergebleven op het bbp.
Mijn gedachte hierover:

Er bestaat uiteraard een verband tussen huurprijs en koopprijs. Logischerwijs zou die verhouding op lange termijn per saldo constant moeten blijven want ontvangen huur is het rendement dat je maakt op een koophuis en er is geen reden waarom dat rendement op lange termijn zou moeten stijgen of dalen.

Huurprijzen zijn een belangrijke inflatiecomponent. Huizenprijzen (en daarmee huurprijzen) zouden misschien kunnen stijgen met het nominale GDP omdat mensen meer geld gaan bieden voor hetzelfde, maar dit is gewoon inflatie. Om het Real GDP te krijgen corrigeer je met een GDP deflator ("inflatie") en daarom zou ik dus verwachten dat huizenprijzen op lange termijn niet zouden moeten stijgen met Real GDP en in reële termen ongeveer gelijk zouden moeten blijven.

Wel zou je een kleine jaarlijkse reële waarde stijging kunnen verwachten vanwege het feit dat de kwaliteit van het gemiddelde huis door de jaren heen is gestegen. Honderd jaar geleden hadden de meeste huizen bijvoorbeeld geen stromend water en toilet.

Onderstaand (verouderd) plaatje suggereert inderdaad een kleine gemiddelde stijging (enkele tienden van een procent op jaarbasis). De 2006 spike is inmiddels overigens bijna helemaal weggewerkt zoals je in m'n eerdere posts kon zien.

Housing04.jpg
skrnzondag 1 januari 2012 @ 20:15
quote:
0s.gif Op zondag 1 januari 2012 16:32 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Die mensen hebben moeite met een levensverzekering afsluiten, lijkt me niet zo raar als je bijna dood was! En hoge huizenprijzen maken het ook voor deze mensen echt niets beter...
Daarbij vind ik een levensverzekering de meest waardeloze vorm van verzekeren: geld krijgen als je dood bent... :{
Nee, een levensverzekering is een verzekering waarbij nabestaanden geld krijgen (of een andere partij) bij vroegtijdig overlijden. Wat de verzekering een echte verzekering maakt: het indekken van een risico waarbij de kans relatief klein is maar de schade groot. En waardoor premies op zich prima te behappen zijn.

Een uitvaartverzekering, dat vind ik echt onzin. Als eerste omdat de verzekering soms in natura uitbetaalt, iets wat ik echt nooit zou accepteren. Ten tweede omdat een uitvaartverzekering duur is, omdat die altijd uitbetaalt. 20 euro per maand is best fors op de maandlasten.

Het verbaast me niets dat uitvaartverzekeringen zo onder vuur liggen. Die dingen worden trouwens vrij agressief deur aan deur verkocht. Toen ik student was en overdag dus thuis, had ik twee soorten verkopers vaak aan de deur: a) uitvaartpolissen en b) energie- of kabelbedrijven. En als die lui geld hebben om mensen langs te sturen, ga ik al bijna van uit dat er bedrog in het spel is.
sjorsie1982maandag 2 januari 2012 @ 12:29
quote:
2s.gif Op zondag 1 januari 2012 20:15 schreef skrn het volgende:

[..]

Een uitvaartverzekering, dat vind ik echt onzin. Als eerste omdat de verzekering soms in natura uitbetaalt, iets wat ik echt nooit zou accepteren. Ten tweede omdat een uitvaartverzekering duur is, omdat die altijd uitbetaalt. 20 euro per maand is best fors op de maandlasten.

Het verbaast me niets dat uitvaartverzekeringen zo onder vuur liggen. Die dingen worden trouwens vrij agressief deur aan deur verkocht. Toen ik student was en overdag dus thuis, had ik twee soorten verkopers vaak aan de deur: a) uitvaartpolissen en b) energie- of kabelbedrijven. En als die lui geld hebben om mensen langs te sturen, ga ik al bijna van uit dat er bedrog in het spel is.
Nu noem je ook wel een ontzettend asociale dure uitvaartverzekering. Mijne is nog geen 80 euro PER JAAR!. Daarnaast weet je niet wanneer je doodgaat en als je je premie optelt tot je 65ste en je begint jong dan is de uitkering hoger (rente op een spaarrekening even niet meegenomen). Ik betaal maar tot mijn 65e en daarna niet meer. Je kan het onzin vinden, maar ik vind dat niet omdat ik mijn nabestaande niet wil opzadelen met hoge kosten als ik dood ga.
malleablemaandag 2 januari 2012 @ 12:37
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 12:29 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Nu noem je ook wel een ontzettend asociale dure uitvaartverzekering. Mijne is nog geen 80 euro PER JAAR!. Daarnaast weet je niet wanneer je doodgaat en als je je premie optelt tot je 65ste en je begint jong dan is de uitkering hoger (rente op een spaarrekening even niet meegenomen). Ik betaal maar tot mijn 65e en daarna niet meer. Je kan het onzin vinden, maar ik vind dat niet omdat ik mijn nabestaande niet wil opzadelen met hoge kosten als ik dood ga.
Ik heb een levensverzekering van circa 50K, kost me ongeveer 50 euro per jaar. En tegen de tijd dat ik 65 ben is mijn hypotheek afgelost, daar kan een mooie begrafenis van worden betaald. (maar mijn nabestaanden mogen mij best een budget begrafenis geven en de rest opdrinken)

[ Bericht 4% gewijzigd door malleable op 02-01-2012 12:54:30 ]
_VoiD_maandag 2 januari 2012 @ 13:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 12:29 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Nu noem je ook wel een ontzettend asociale dure uitvaartverzekering. Mijne is nog geen 80 euro PER JAAR!. Daarnaast weet je niet wanneer je doodgaat en als je je premie optelt tot je 65ste en je begint jong dan is de uitkering hoger (rente op een spaarrekening even niet meegenomen). Ik betaal maar tot mijn 65e en daarna niet meer. Je kan het onzin vinden, maar ik vind dat niet omdat ik mijn nabestaande niet wil opzadelen met hoge kosten als ik dood ga.
Ik persoonlijk vind het onzinnig. De meeste mensen hebben op hun 30e toch echt wel 5000 euro aan kapitaal opgebouwd. Of dat dan bezittingen zijn (huis, auto, inboedel, whatever) of gewoon op een bankrekening staat doet niet echt ter zake.

Daarnaast is er voor werknemers ook nog een kleine reservering die je gedurende het jaar opbouwt, en waar je als je dood gaat gewoon recht op hebt. Vakantiegeld. Dat is gemiddeld ook al snel een 1000 euro.
Goofjansenmaandag 2 januari 2012 @ 14:26
:7
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 13:33 schreef _VoiD_ het volgende:

[..]

Ik persoonlijk vind het onzinnig. De meeste mensen hebben op hun 30e toch echt wel 5000 euro aan kapitaal opgebouwd. Of dat dan bezittingen zijn (huis, auto, inboedel, whatever) of gewoon op een bankrekening staat doet niet echt ter zake.

Daarnaast is er voor werknemers ook nog een kleine reservering die je gedurende het jaar opbouwt, en waar je als je dood gaat gewoon recht op hebt. Vakantiegeld. Dat is gemiddeld ook al snel een 1000 euro.
hier is een regeling dat men bij overlijden drie maanden netto krijgt doorbetaald, nou daar kun je wel een jutezak voor kopen, en wil iemand je wel ff naar de disposal-plek brengen met een kruiwagen
Kan er ook nog wel een bosje margrieten vanaf :7
RemcoDelftmaandag 2 januari 2012 @ 14:33
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 12:37 schreef malleable het volgende:

[..]

Ik heb een levensverzekering van circa 50K, kost me ongeveer 50 euro per jaar. En tegen de tijd dat ik 65 ben is mijn hypotheek afgelost, daar kan een mooie begrafenis van worden betaald. (maar mijn nabestaanden mogen mij best een budget begrafenis geven en de rest opdrinken)
Is die 50 euro per jaar niet geldig tot een bepaalde leeftijd o.i.d.? Want als je met 70 doodgaat kan ik me haast niet voorstellen dat die 50 euro per jaar genoeg is voor 50k...
malleablemaandag 2 januari 2012 @ 14:49
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 14:33 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Is die 50 euro per jaar niet geldig tot een bepaalde leeftijd o.i.d.? Want als je met 70 doodgaat kan ik me haast niet voorstellen dat die 50 euro per jaar genoeg is voor 50k...
Klopt, is tot ik 50 ben. Loopt parallel aan een stuk hypotheek want dan is afgelost.
RemcoDelftmaandag 2 januari 2012 @ 15:49
Ik sprak net m'n nieuwe buurman: hij huurt het te koop staande huis tijdelijk (leegstandswet). Het blijft dubieus dat de rechten van huurders die aanzienlijk meer betalen dan gemiddeld worden verminderd, ten gunste van huiseigenaren die dubbele hypotheekrenteaftrek hebben en de huur belastingvrij in hun zak steken...
LXIVmaandag 2 januari 2012 @ 15:58
In de (papieren) Telegraaf van dit weekeinde was een hele pagina gewijd aan het pleidooi van een aantal mensen van de VEH en de banken die ervoor pleitten dat het welliswaar goed was dat de hypotheekschulden werden teruggebracht, maar dat dit niet moest door fiscale maatregelen bij niet aflossen (de knuppel), maar door het aflossen te stimuleren.
Hun plan kwam feitelijk neer op het deels door de eigenaar en deels door de staat laten aflossen van de hypotheekschuld.
Op het eerste gezicht lijkt dat een beetje raar, dat de staat met belastinggeld dus, de schulden gaat terugbetalen van mensen die verder genoeg geld hebben, maar de redenering van deze mensen was dat de staat dit uiteindelijk goed zou uitkomen omdat ze op langere termijn het terugverdienden doordat ze geen HRA meer hoefden te betalen en verder omdat dit gunstig was voor de stabiliteit van het financiele stelsel.

Kortom: wat zouden we dan allemaal hebben:
- koopsubsidies
- onbeperkte hypotheekrenteaftrek (HRA)
- Nationale hypotheekgarantie
- onbelast sparen voor aflossing
- korting op de overdrachtsbelasting
Daarbij gaat de staat dan ook rechtstreeks meebetalen aan de aflossing. Dan is het denk ik wel 100% rond met de mogelijke maatregelen ter stimulatie.
RemcoDelftmaandag 2 januari 2012 @ 16:07
@Hierboven: Ik zou willen dat ik een hypotheek had, met alle fiscale voordelen erbij...
Lijkt me een ideaal nieuw product voor banken: een half miljoen lenen zonder huis te hoeven kopen, en dat gewoon weer mogen sparen...
malleablemaandag 2 januari 2012 @ 16:13
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 15:49 schreef RemcoDelft het volgende:
Ik sprak net m'n nieuwe buurman: hij huurt het te koop staande huis tijdelijk (leegstandswet). Het blijft dubieus dat de rechten van huurders die aanzienlijk meer betalen dan gemiddeld worden verminderd, ten gunste van huiseigenaren die dubbele hypotheekrenteaftrek hebben en de huur belastingvrij in hun zak steken...
Een huurder hoeft dat natuurlijk niet te doen. Kennelijk is er toch erg veel vraag naar woonruimte.
RemcoDelftmaandag 2 januari 2012 @ 16:17
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 16:13 schreef malleable het volgende:

[..]

Een huurder hoeft dat natuurlijk niet te doen. Kennelijk is er toch erg veel vraag naar woonruimte.
Not sure if kidding...
Natuurlijk is er een enorme vraag naar woonruimte! Anders zouden huisjesmelkerts bijvoorbeeld ook niet bestaan.
Basp1maandag 2 januari 2012 @ 16:38
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 16:07 schreef RemcoDelft het volgende:
@Hierboven: Ik zou willen dat ik een hypotheek had, met alle fiscale voordelen erbij...
Lijkt me een ideaal nieuw product voor banken: een half miljoen lenen zonder huis te hoeven kopen, en dat gewoon weer mogen sparen...
Maar hoe geodkoop zit jij gehuurd ten opzichte van de buurman die vanwege de leegstandwet (hetzelfde?) pand huurt?
ComplexConjugatemaandag 2 januari 2012 @ 16:48
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 16:38 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Maar hoe geodkoop zit jij gehuurd ten opzichte van de buurman die vanwege de leegstandwet (hetzelfde?) pand huurt?
Not that shit again...

Ik kan ook de vraag stellen hoe goedkoop huren zouden zijn indien we geen gigantische huizenmarkt zeepbel zouden hebben gehad :7

Remco geeft alleen maar aan dat het werkelijk te krankzinnig voor woorden is dat een overheid zo'n voorkeur geeft aan het in stand houden van te hoge huizenprijzen en dat private partijen opportuun genoeg zijn om daar maximaal van te willen profiteren. Kennelijk is het besef dat een huis een stapel baksteen is, nog ver te zoeken bij de belanghebbenden.
ComplexConjugatemaandag 2 januari 2012 @ 16:49
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 16:48 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Not that shit again...

Ik kan ook de vraag stellen hoe goedkoop huren zouden zijn indien we geen gigantische huizenmarkt zeepbel zouden hebben gehad :7

Remco geeft alleen maar aan dat het werkelijk te krankzinnig voor woorden is dat een overheid zo'n voorkeur geeft aan het in stand houden van te hoge huizenprijzen en dat private partijen opportuun genoeg zijn om daar maximaal van te willen profiteren. Kennelijk is het besef dat een huis een stapel baksteen is, nog ver te zoeken bij de belanghebbenden (de gemiddelde burger).
Basp1maandag 2 januari 2012 @ 16:53
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 16:48 schreef ComplexConjugate het volgende:

Remco geeft alleen maar aan dat het werkelijk te krankzinnig voor woorden is dat een overheid zo'n voorkeur geeft aan het in stand houden van te hoge huizenprijzen en dat private partijen opportuun genoeg zijn om daar maximaal van te willen profiteren. Kennelijk is het besef dat een huis een stapel baksteen is, nog ver te zoeken bij de belanghebbenden.
Remco geeft aan dat hij ervan baalt dat hij niet voor fiscale aftrek in aanmerking komt, dan wil ik graag weten of er ook nog een substiantieel verschil tussen beide huren zit als ze beide dezelfde woning hebben.
SemperSenseomaandag 2 januari 2012 @ 17:36

Die tegenwoordig ook nog onverkoopbaar is :P
Terrorizermaandag 2 januari 2012 @ 19:27
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 15:58 schreef LXIV het volgende:
In de (papieren) Telegraaf van dit weekeinde was een hele pagina gewijd aan het pleidooi van een aantal mensen van de VEH en de banken die ervoor pleitten dat het welliswaar goed was dat de hypotheekschulden werden teruggebracht, maar dat dit niet moest door fiscale maatregelen bij niet aflossen (de knuppel), maar door het aflossen te stimuleren.
Hun plan kwam feitelijk neer op het deels door de eigenaar en deels door de staat laten aflossen van de hypotheekschuld.
Op het eerste gezicht lijkt dat een beetje raar, dat de staat met belastinggeld dus, de schulden gaat terugbetalen van mensen die verder genoeg geld hebben, maar de redenering van deze mensen was dat de staat dit uiteindelijk goed zou uitkomen omdat ze op langere termijn het terugverdienden doordat ze geen HRA meer hoefden te betalen en verder omdat dit gunstig was voor de stabiliteit van het financiele stelsel.

Kortom: wat zouden we dan allemaal hebben:
- koopsubsidies
- onbeperkte hypotheekrenteaftrek (HRA)
- Nationale hypotheekgarantie
- onbelast sparen voor aflossing
- korting op de overdrachtsbelasting
Daarbij gaat de staat dan ook rechtstreeks meebetalen aan de aflossing. Dan is het denk ik wel 100% rond met de mogelijke maatregelen ter stimulatie.
Lijkt mij een hilarisch stuk, jammer dat ik het gemist heb.
Hebt je geen grote scanner? :p
RemcoDelftmaandag 2 januari 2012 @ 19:35
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 16:38 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Maar hoe geodkoop zit jij gehuurd ten opzichte van de buurman die vanwege de leegstandwet (hetzelfde?) pand huurt?
Ik heb de buurman niet meteen gevraagd wat z'n huur is, maar ik verwacht dat het binnen 10% hetzelfde is.
Waarom ga je ervanuit dat de huur hier goedkoop zou zijn?
ComplexConjugatemaandag 2 januari 2012 @ 19:37
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 19:35 schreef RemcoDelft het volgende:

Waarom ga je ervanuit dat de huur hier goedkoop zou zijn?
Omdat kopers altijd denken dat iedereen een deel van zijn betaalde belastingcenten terugkrijgt :7
Basp1maandag 2 januari 2012 @ 19:54
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 19:35 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Ik heb de buurman niet meteen gevraagd wat z'n huur is, maar ik verwacht dat het binnen 10% hetzelfde is.
Waarom ga je ervanuit dat de huur hier goedkoop zou zijn?
Omdat je al jaren gehuurd zit en toen de verhuurders nog niet het maximum berekenden. En nu mag men niet buitenproportioneel de huren van zittende huurders laten stijgen.
Basp1maandag 2 januari 2012 @ 19:56
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 19:37 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Omdat kopers altijd denken dat iedereen een deel van zijn betaalde belastingcenten terugkrijgt :7
Net zoals sommige huurders denken dat ieder koper tot zijn oogkassen gefinacierd zitten en allemaal een 100% aflossingsvrije hypotheek hebben. ;)
_VoiD_maandag 2 januari 2012 @ 20:31
Zojuist m'n voorlopige aanslag 2012 ingevuld omdat ik 1 februari de sleutel krijg (als alles goed gaat :)).

Lekkere teruggave zo met die eenmalige aftrekposten voor de financiering :D Krijg bijna de helft van m'n bruto maandlast vergoed.
RemcoDelftmaandag 2 januari 2012 @ 20:38
quote:
1s.gif Op maandag 2 januari 2012 19:54 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Omdat je al jaren gehuurd zit en toen de verhuurders nog niet het maximum berekenden. En nu mag men niet buitenproportioneel de huren van zittende huurders laten stijgen.
Laat ik zeggen dat je aanname onjuist is :)
Maar vind jij het dan niet vreemd dat:
-De dubbel-huis-bezitter de rente van z'n te koop staande huis mag aftrekken
-Hij ondertussen hetzelfde huis verhuurd voor een prijs waarschijnlijk net boven z'n bruto hypotheekrente
-De huurder dus meer per maand kwijt is dan de eigenaar die er bruto winst op maakt plus als bonus de belastingaftrek heeft
-De huurder helemaal geen cent mag aftrekken en gewoon de volle mep moet betalen?

Wat dat betreft ben ik veel meer voor een Belgisch systeem: HRA d'r uit, huurtoeslag d'r uit, en het hele zooitje vervangen door een woonforfaitaftrek: 2000 euro per jaar per huis voor de bewoner, onafhankelijk van of het huur of koop is, en onafhankelijk van de wijze van financieren.

quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 20:31 schreef _VoiD_ het volgende:
Lekkere teruggave zo met die eenmalige aftrekposten voor de financiering :D Krijg bijna de helft van m'n bruto maandlast vergoed.
De banken en trawanten zijn de belastingdienst zeer erkentelijk!

[ Bericht 19% gewijzigd door RemcoDelft op 02-01-2012 21:01:20 ]
Bijvlagenzinvolmaandag 2 januari 2012 @ 20:52
quote:
0s.gif Op zondag 1 januari 2012 16:32 schreef RemcoDelft het volgende:
Die mensen hebben moeite met een levensverzekering afsluiten, lijkt me niet zo raar als je bijna dood was! En hoge huizenprijzen maken het ook voor deze mensen echt niets beter...
Niet raar nee, maar zonder overlijdensrisicoverzekering, geen hypotheek.... Ook niet bij lagere huizenprijzen....

quote:
Daarbij vind ik een levensverzekering de meest waardeloze vorm van verzekeren: geld krijgen als je dood bent... :{
Mwoah... Ligt er maar aan. Ik vindt het een geruststellende gedachte dat als mijn vrouw, of ik overlijdt, het huis afbetaald is zodat de overgebleven partner in ieder geval de woonlasten makkelijk kan betalen.

Me dunkt is het niet afsluiten juist een teken dat je een waardeloze partner bent. Jij bent er immers niet meer, en je partner zoekt het maar uit ofzo?

[ Bericht 1% gewijzigd door Bijvlagenzinvol op 02-01-2012 21:05:49 ]
Dinosaur_Srdinsdag 3 januari 2012 @ 01:55
quote:
1s.gif Op maandag 2 januari 2012 19:54 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Omdat je al jaren gehuurd zit en toen de verhuurders nog niet het maximum berekenden. En nu mag men niet buitenproportioneel de huren van zittende huurders laten stijgen.
Ik denk eerder omdat verhuurders ruimere (hypotheek en overige) aftrekmogelijkheden hebben dan particuliere kopers :)
Goofjansendinsdag 3 januari 2012 @ 08:39
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2012 20:31 schreef _VoiD_ het volgende:
Zojuist m'n voorlopige aanslag 2012 ingevuld omdat ik 1 februari de sleutel krijg (als alles goed gaat :)).

Lekkere teruggave zo met die eenmalige aftrekposten voor de financiering :D Krijg bijna de helft van m'n bruto maandlast vergoed.
Ja zinvolle zaak die schuldensubsidie
RemcoDelftdinsdag 3 januari 2012 @ 09:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 08:39 schreef Goofjansen het volgende:

[..]

Ja zinvolle zaak die schuldensubsidie
En dan vragen mensen zich af hoe het komt dat de H-rente hier hoger is dan de omringende landen...
_VoiD_dinsdag 3 januari 2012 @ 09:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 08:39 schreef Goofjansen het volgende:
Ja zinvolle zaak die schuldensubsidie
Hey, dat het een debiel systeem is duidelijk, maar zo'n grote moraal heb ik toch echt niet om het dan maar niet aan te nemen.

Remco, ik heb gisteren even gezocht naar hypotheekrentes in omringende landen, maar hoe hoog zijn die nu eigenlijk? Ik kon het niet echt vinden. Al weet ik wel dat mijn ouders in Belgie een variabele rente van circa 1,8% hebben...... Maar hier in NL is die momenteel rond de 3%, en dat vind ik nu niet echt een megagroot verschil.
_VoiD_dinsdag 3 januari 2012 @ 12:29
Trouwens, aan al die mensen die hier lopen te verkondigen dat ze gaan wachten tot ze een huis kopen heb ik een vraagje. Ik geloof best dat de huizenprijzen nog verder gaan zakken de komende tijd. Alleen weet ik ook bijna zeker dat de hypotheekrente gaat stijgen. Sommigen hier roepen zelfs dat deze 10%+ gaat worden.

Stel dat het huis wat je op het oog hebt nu 150k kost, en je een hypotheek tegen pak em beet 5% af kan sluiten voor 10 jaar vast. Over drie jaar is dat huis gezakt in waarde, naar bijvoorbeeld 120k (een zakking van 20%). Alleen staat de rente dan schrikbarend hoog, 10%.

Kosten van hypotheek nu aan rente: 7500 euro
Kosten van hypotheek over 3 jaar aan rente: 12000 euro

Als een huis 20% zakt in waarde na 3 jaar, dan kan bij bovenstaand voorbeeld de rente maximaal naar 6,25% stijgen om op dezelfde lasten qua rente te blijven. En die stijging in rente gaan we zeker zien lijkt me....

Dus is het uberhaupt wel slim om nog langer te wachten? Granted, het is koffiedik kijken, zowel naar de ontwikkeling van de huizenprijzen als van de ontwikkeling van de hypotheekrentes, maar ik denk dat iedereen het wel met me eens is dat de prijzen gaan dalen en de rentes omhoog gaan.
LXIVdinsdag 3 januari 2012 @ 12:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 12:29 schreef _VoiD_ het volgende:
Trouwens, aan al die mensen die hier lopen te verkondigen dat ze gaan wachten tot ze een huis kopen heb ik een vraagje. Ik geloof best dat de huizenprijzen nog verder gaan zakken de komende tijd. Alleen weet ik ook bijna zeker dat de hypotheekrente gaat stijgen. Sommigen hier roepen zelfs dat deze 10%+ gaat worden.

Stel dat het huis wat je op het oog hebt nu 150k kost, en je een hypotheek tegen pak em beet 5% af kan sluiten voor 10 jaar vast. Over drie jaar is dat huis gezakt in waarde, naar bijvoorbeeld 120k (een zakking van 20%). Alleen staat de rente dan schrikbarend hoog, 10%.

Kosten van hypotheek nu aan rente: 7500 euro
Kosten van hypotheek over 3 jaar aan rente: 12000 euro

Als een huis 20% zakt in waarde na 3 jaar, dan kan bij bovenstaand voorbeeld de rente maximaal naar 6,25% stijgen om op dezelfde lasten qua rente te blijven. En die stijging in rente gaan we zeker zien lijkt me....

Dus is het uberhaupt wel slim om nog langer te wachten? Granted, het is koffiedik kijken, zowel naar de ontwikkeling van de huizenprijzen als van de ontwikkeling van de hypotheekrentes, maar ik denk dat iedereen het wel met me eens is dat de prijzen gaan dalen en de rentes omhoog gaan.
In de door jou gespiegelde situatie niet. Maar als de rente naar 10% stijgt, stijgt de 20-jaars hypotheekrente in verhouding wel minder, en misschien zakken de huizenprijzen dan nog wel verder. Kortom, je weet het niet.

Je kunt wel zeggen dat het relatief gunstiger is voor mensen met eigen vermogen wanneer de rente stijgt en de huizenprijzen dalen dan voor mensen zonder eigen vermogen. De mensen met eigen vermogen kunnen immers een deel al meteen afbetalen.
Goofjansendinsdag 3 januari 2012 @ 12:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 12:29 schreef _VoiD_ het volgende:
Dus is het uberhaupt wel slim om nog langer te wachten? Granted, het is koffiedik kijken, zowel naar de ontwikkeling van de huizenprijzen als van de ontwikkeling van de hypotheekrentes, maar ik denk dat iedereen het wel met me eens is dat de prijzen gaan dalen en de rentes omhoog gaan.
Ik denk dat men meer gaat indikken net als in de USA en griekenland en Spanje gebeurt, de overheid werkt dat ook in de hand, samen met het zorgkartel en de EU

Ik heb zelf ook een stel op zolder met een eigen keukentje die ik gebouwd heb voor ze
Basp1dinsdag 3 januari 2012 @ 12:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 09:45 schreef _VoiD_ het volgende:
. Al weet ik wel dat mijn ouders in Belgie een variabele rente van circa 1,8% hebben...... Maar hier in NL is die momenteel rond de 3%, en dat vind ik nu niet echt een megagroot verschil.
66% verschil, geen megagroot verschil vinden. :')

Ik vind het een enorm verschil vooral als we ook nog weten dat de rente in belgie op staatobligaties een stukje hoger als voor NL is.
antfukkerdinsdag 3 januari 2012 @ 13:10
Gisteren op RTLZ dat Amerikanen tegen 2% lenen. Pfff komen wij hier met 4,5%. Hoezo geen kartel :')
RemcoDelftdinsdag 3 januari 2012 @ 13:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 09:45 schreef _VoiD_ het volgende:
Remco, ik heb gisteren even gezocht naar hypotheekrentes in omringende landen, maar hoe hoog zijn die nu eigenlijk? Ik kon het niet echt vinden. Al weet ik wel dat mijn ouders in Belgie een variabele rente van circa 1,8% hebben...... Maar hier in NL is die momenteel rond de 3%, en dat vind ik nu niet echt een megagroot verschil.
Wat ik zoal tegenkom: het scheelt 1 tot 2%.

quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 12:29 schreef _VoiD_ het volgende:
Stel dat het huis wat je op het oog hebt nu 150k kost, en je een hypotheek tegen pak em beet 5% af kan sluiten voor 10 jaar vast. Over drie jaar is dat huis gezakt in waarde, naar bijvoorbeeld 120k (een zakking van 20%). Alleen staat de rente dan schrikbarend hoog, 10%.

Kosten van hypotheek nu aan rente: 7500 euro
Kosten van hypotheek over 3 jaar aan rente: 12000 euro
Je verhoudingen kloppen niet. Huizenprijzen worden nog steeds bepaald door wat de koper kan betalen, m.a.w. de maandlasten zijn min of meer een gegeven. Verdubbeling van de rente leidt dan tot een halvering van de verkoopprijs (uitgaande van 100% rentevrij). Bij daadwerkelijke aflossing is het effect minder sterk, doordat er minder aan aflossing maar meer aan rente kan worden uitgegeven.
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 12:44 schreef LXIV het volgende:
Je kunt wel zeggen dat het relatief gunstiger is voor mensen met eigen vermogen wanneer de rente stijgt en de huizenprijzen dalen dan voor mensen zonder eigen vermogen. De mensen met eigen vermogen kunnen immers een deel al meteen afbetalen.
Klopt. En dat leidt dus tot een veel gezondere situatie: minder schulden, meer sparen, en meer aflossen!

quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 13:10 schreef antfukker het volgende:
Gisteren op RTLZ dat Amerikanen tegen 2% lenen. Pfff komen wij hier met 4,5%. Hoezo geen kartel :')
Bij 2% H-rente zouden de huizenprijzen dus kunnen verdubbelen bij gelijke maandlasten! Bij 0,1% rente kan je vele miljoenen lenen... Maar het leidt niet tot meer huizen...
ComplexConjugatedinsdag 3 januari 2012 @ 15:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 13:30 schreef RemcoDelft het volgende:

Huizenprijzen worden nog steeds bepaald door wat de koper kan betalen, m.a.w. de maandlasten zijn min of meer een gegeven.
Precies... daarom hoef je je ook geen zorgen te maken over de rente als starter. Sterker nog.... wie nu spaart heeft daar alleen maar voordeel bij, enerzijds omdat bij lagere prijzen je een groter deel uit eigen kapitaal kan neerleggen, anderzijds omdat je geld beter rendeert. Laat dus maar snel stijgen die rente.
Basp1dinsdag 3 januari 2012 @ 15:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 15:14 schreef ComplexConjugate het volgende:

[..]

Precies... daarom hoef je je ook geen zorgen te maken over de rente als starter. Sterker nog.... wie nu spaart heeft daar alleen maar voordeel bij, enerzijds omdat bij lagere prijzen je een groter deel uit eigen kapitaal kan neerleggen, anderzijds omdat je geld beter rendeert. Laat dus maar snel stijgen die rente.
Idd dan gaat de inflatie ook zijn werk doen en hebben mensen met schulden ook geen problemen meer. :D
sorceesdinsdag 3 januari 2012 @ 16:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 15:27 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Idd dan gaat de inflatie ook zijn werk doen en hebben mensen met schulden ook geen problemen meer. :D
En dan komen we weer precies in het zelfde spiraaltje terecht die voor de huidige situatie heeft gezorgd n.l. huizen worden duurder omdat het geld minder waard wordt en de (aflossingsvrije) tophypotheken lossen zichzelf op.
Niets aflossen, na dertig jaar verkopen en daarmee de hele hypotheek aflossen en nog steeds meer dan 75% van de verkoopsom overhouden, lekker bezig.
ComplexConjugatedinsdag 3 januari 2012 @ 16:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 januari 2012 15:27 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Idd dan gaat de inflatie ook zijn werk doen en hebben mensen met schulden ook geen problemen meer. :D
Inflatie? Hoezo? Bij een hoge rente is er juist geen ruimte voor hoge kredieten, dus waar moeten die geinflateerde pegels vandaan komen?