Hier kom ik zo op terug, zal even mijn mailbox doorspitten! Ik had ergens een e-mail van ze ontvangen laatst van deze onderzoek.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:14 schreef Dipstaart het volgende:
Uhm, en welk onderzoek is dat dan?
Voor de meeste onderzoeken moet je namelijk veel langer in de kliniek verblijven en daarna nog enkele keren terugkomen. En daar verdien je een stuk minder mee: zeg 1000-1800 euro.
Je wordt wel goed getest. Vooronderzoek en na-onderzoek om risico's zo klein mogelijk te houden.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:15 schreef Barbapapamama het volgende:
Gewoon doen, je zal er niet dood aan gaan hoor
Je hebt gelijk, het is veel minder. Maar nog steeds snel verdient. OP trouwens aangepast!quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:14 schreef Dipstaart het volgende:
Uhm, en welk onderzoek is dat dan?
Voor de meeste onderzoeken moet je namelijk veel langer in de kliniek verblijven en daarna nog enkele keren terugkomen. En daar verdien je een stuk minder mee: zeg 1000-1800 euro.
Maar stel dat ik een week verblijf in zo'n kliniek! Dan ligt het bedrag waarschijnlijk tegen de ¤ 3.000 aan. Aan hoeveel belastingafdracht moet ik dan denken? Aangezien ik al een baan heb, maar dit allemaal oppot voor mijn studie waar ik in februari mee begin. Heb ik geen geld voor andere doeleinden!quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:21 schreef Dipstaart het volgende:
Gaat ook nog belasting van af. Dat is toch niet de moeite joh
Ja, ik heb het bericht niet helemaal goed opgenomen! Maar voor ¤ 3.000 wil ik best een week verblijven in een kliniek, mits ze mij ook laten sporten, ontspannen (internet, tv-kijken etc).quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:27 schreef Dipstaart het volgende:
Nee voor dat onderzoek van jou zit je al 5 dagen (!) en moet je nog 4 keer terugkomen. Daarvoor krijg je 1040 bruto (dus geen 3000 euro)
Gewoon doen, heb je er geen bijwerkingen of iets anders aan overgehouden? En ik zou mijn laptop meenemen, wat educatieve en leesboeken! En uiteraard wat kleding!quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:30 schreef strikeforce het volgende:
Gewoon doen heb het zelf een lange tijd gedaan verdiend goed maar er is weinig te doen dus zelf voor plezier zorgen boeken of wat dan ook.
Ja, voor 3000 euro, maar die zul je dus nooit krijgen voor een week. Ze betalen volgens mij gewoon het minimum uurloon. Je zult er alleen niet moe van worden. Aan de andere kant moet je natuurlijk wel al hun regels opvolgen en zijn er toch altijd risico's aan verbonden.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:29 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Ja, ik heb het bericht niet helemaal goed opgenomen! Maar voor ¤ 3.000 wil ik best een week verblijven in een kliniek, mits ze mij ook laten sporten, ontspannen (internet, tv-kijken etc).
Maar toch twijfel ik of ik de stap moet zetten. Hoe hoog zijn de risico's?
quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:32 schreef MASD het volgende:
Hoe hoger de negatieve risico's hoe meer ze betalen.
...
Geen last gehad van bijwerkingen je word wel overdags lastig gevallen met antwoorden geven bloedprikken enzo en alles word goed in de gaten gehouden wel constant komen ze langs met vragen hoe jij je voelt. Internet hebben ze daar ook een TV ruimtequote:zaterdag 17 december 2011 21:31 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Gewoon doen, heb je er geen bijwerkingen of iets anders aan overgehouden? En ik zou mijn laptop meenemen, wat educatieve en leesboeken!
Dat weet ik niet, maar dat zal uiteraard op hun website staan! Het is snel verdient en heb gewoon dingen nodig die ik niet kan betalen met mijn huidige baan.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:32 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Ja, voor 3000 euro, maar die zul je dus nooit krijgen voor een week. Ze betalen volgens mij gewoon het minimum uurloon. Je zult er alleen niet moe van worden. Aan de andere kant moet je natuurlijk wel al hun regels opvolgen en zijn er toch altijd risico's aan verbonden.
Ik ga het overwegen! Als er een redelijke vergoeding tegenover staat. Wat gaat eraf aan belasting als je een baan hebt. Daar wil ik overigens de loonheffingskorting van aanpassen naar nee.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:35 schreef strikeforce het volgende:
[..]
Geen last gehad van bijwerkingen je word wel overdags lastig gevallen met antwoorden geven bloedprikken enzo en alles word goed in de gaten gehouden wel constant komen ze langs met vragen hoe jij je voelt. Internet hebben ze daar ook een TV ruimte
Niks je krijg wel een medische keuring als dat goed gekeurd word dan kan je in aanmerking komen.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:38 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Ik ga het overwegen! Als er een redelijke vergoeding tegenover staat. Wat gaat eraf aan belasting als je een baan hebt. Daar wil ik overigens de loonheffingskorting van aanpassen naar nee.
Ja, ik snap je standpunt. Maar zie geen andere manier om aan het geld te komen die ik nodig heb!quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:37 schreef zarGon het volgende:
Liever jij dan ik. Ik zou het persoonlijk nooit doen.
Je moet wel even nadenken voor je zoiets doet, ik heb me destijds wel goed ingelezen en ben ook de voorronde in gegaan voor het onderzoek. Je hebt verschillende soorten, en je kan het beste de volledige documentatie gaan lezen. Hierin staat wat voor middel het is, of het al getest is of alleen nog maar op muizen. Zelf heb ik er bewust voor gekozen dat het niet gaat om middeltjes voor je hersenen / zenuwstelsel omdat dat een onprettig idee gaf als er iets fout ging. Ook heb ik een onderzoek gekozen wat al getest is op een vorige groep mensen (en die leefden allemaal nogquote:Op zaterdag 17 december 2011 21:35 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Dat weet ik niet, maar dat zal uiteraard op hun website staan! Het is snel verdient en heb gewoon dingen nodig die ik niet kan betalen met mijn huidige baan.
Weet je zeker dat er niks afgaat aan de Belastingdienst?quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:40 schreef strikeforce het volgende:
[..]
Niks je krijg wel een medische keuring als dat goed gekeurd word dan kan je in aanmerking komen.
Oké, waar zou je die documentatie kunnen vinden? Stel ik wil mij verdiepen in een onderzoek, staan er dan de genoemde punten in?quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:42 schreef rene90 het volgende:
[..]
Je moet wel even nadenken voor je zoiets doet, ik heb me destijds wel goed ingelezen en ben ook de voorronde in gegaan voor het onderzoek. Je hebt verschillende soorten, en je kan het beste de volledige documentatie gaan lezen. Hierin staat wat voor middel het is, of het al getest is of alleen nog maar op muizen. Zelf heb ik er bewust voor gekozen dat het niet gaat om middeltjes voor je hersenen / zenuwstelsel omdat dat een onprettig idee gaf als er iets fout ging. Ook heb ik een onderzoek gekozen wat al getest is op een vorige groep mensen (en die leefden allemaal nog).
Maar ik moet wel zeggen....je rekent je nogal snel rijk
Bij mij niet had 2300 Euro voor 12 dagen.niks in moeten leveren het is ook geen betaalde baan maar een onderzoek.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:42 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Weet je zeker dat er niks afgaat aan de Belastingdienst?
Had je destijds ook een (bij)baan?quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:44 schreef strikeforce het volgende:
[..]
Bij mij niet had 2300 Euro voor 12 dagen.niks in moeten leveren het is ook geen betaalde baan maar een onderzoek.
Nee dat niet maar zat tijdelijk erg krap daarom had ik het gedaan moest wel me vakantie dagen opnemen maar 2300 euro of vakantie nemen vond ik die 2300 Euro het wel waard.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:45 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Had je destijds ook een (bij)baan?
PRA is verplicht om alle informatie die bekend is over het onderzoek te vermelden. Je kan ze mailen met de code van het onderzoek. Dan krijg je alle documentatie.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:44 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Oké, waar zou je die documentatie kunnen vinden? Stel ik wil mij verdiepen in een onderzoek, staan er dan de genoemde punten in?
Het wordt gewoon belast als inkomsten. Staat ook gewoon in de FAQ TS, staan de meeste vragen die je hebt gewoon. Belasting, risico, vergoeding, wat er allemaal aanwezig is.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:44 schreef strikeforce het volgende:
[..]
Bij mij niet had 2300 Euro voor 12 dagen.niks in moeten leveren het is ook geen betaalde baan maar een onderzoek.
Inderdaad, als het gezien wordt als inkomsten moet je dan ook een loonheffingsverklaring invullen voor een onderzoek?quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:49 schreef rene90 het volgende:
[..]
PRA is verplicht om alle informatie die bekend is over het onderzoek te vermelden. Je kan ze mailen met de code van het onderzoek. Dan krijg je alle documentatie.
[..]
Het wordt gewoon belast als inkomsten. Staat ook gewoon in de FAQ TS, staan de meeste vragen die je hebt gewoon. Belasting, risico, vergoeding, wat er allemaal aanwezig is.
Dan ging er waarschijnlijk weinig vanaf omdat je geen tot weinig inkomsten had!quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:47 schreef strikeforce het volgende:
[..]
Nee dat niet maar zat tijdelijk erg krap daarom had ik het gedaan moest wel me vakantie dagen opnemen maar 2300 euro of vakantie nemen vond ik die 2300 Euro het wel waard.
Toen had ik weinig inkomsten ja.quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:55 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Dan ging er waarschijnlijk weinig vanaf omdat je geen tot weinig inkomsten had!
De vraag is wie dat controleert. Plus: de belangen zijn enorm groot (welkom in de wereld van de pharmacie).quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:49 schreef rene90 het volgende:
PRA is verplicht om alle informatie die bekend is over het onderzoek te vermelden.
Wie dat controleert, geen idee (Ministerie van Volksgezondheid??). De belangen zijn zeker enorm, dat zie je aan alles (bedragen, artsen en wat erin omgaat aan geld in deze industrie)! Maar toch, sommige dingen wil ik zo graag kunnen betalen, dat ik toch overweeg om het te doen!quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:59 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
De vraag is wie dat controleert. Plus: de belangen zijn enorm groot (welkom in de wereld van de pharmacie).
Ik zou het niet doen.
Zelf weet ik er vrij weinig vanaf, daarom twijfel ik erg; maar zie het ook als een snelle inkomstenbron voor een keertje!quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:05 schreef Boca_Raton het volgende:
Is er geen andere onafhankelijke bron te raadplegen? Ministerie van Volksgezondheid of zo? Ik zou toch nog even goed rondzoeken of je een instantie kunt vinden die er geen belang bij heeft maar wel verstand van heeft.
Je bent natuurlijk een proefpersoon, en de effecten hoef je niet enkel op korte termijn te verwachten. Kan ook op lange termijn zijn. Het is zo onbekend.
Tuurlijk, het is heel aanlokkelijk, daarover geen twijfel. Maar al snuffel je nog even verder op het web (hier moet écht wel wat over te vinden zijn) en waag je er één of twee telefoontjes aan op maandagochtend. Voor die tijd kun je toch nog niet beslissen. Dan weet je in ieder geval iets méér. Het blijven schurken, die gasten in de pharmaciequote:Op zaterdag 17 december 2011 22:08 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Zelf weet ik er vrij weinig vanaf, daarom twijfel ik erg; maar zie het ook als een snelle inkomstenbron voor een keertje!
En of er een onafhankelijke bron is; ik zou het uiteraard kunnen proberen op te zoeken! Ben er nog niet al te diep in gedoken!
Zeker ga ik mij erin verdiepen; en ik ben er van op de hoogte dat er geen frisse figuren rondlopen in deze industrie (het nieuws over steekpenningen die de farmacie-industrie geeft aan sommige personages in sommige overheidsinstanties, dat ontgaat je niet)!quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:10 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Tuurlijk, het is heel aanlokkelijk, daarover geen twijfel. Maar al snuffel je nog even verder op het web (hier moet écht wel wat over te vinden zijn) en waag je er één of twee telefoontjes aan op maandagochtend. Voor die tijd kun je toch nog niet beslissen. Dan weet je in ieder geval iets méér. Het blijven schurken, die gasten in de pharmacie
Kijk, klassequote:Op zaterdag 17 december 2011 22:15 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Zeker ga ik mij erin verdiepen; en ik ben er van op de hoogte dat er geen frisse figuren rondlopen in deze industrie (het nieuws over steekpenningen die de farmacie-industrie geeft aan sommige personages in sommige overheidsinstanties, dat ontgaat je niet)!
En ik ben niet van plan om op maandag te beslissen, ik wil er zeker over nadenken tot vrijdag. Dat lijkt mij het best, trouwens 'haaste spoed is zelden goed' valt heel goed bij dit onderwerp.
Haha, thanks!quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:18 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Kijk, klasseZo heb je alle tijd om goed te beslissen.
Dat zou goed kunnen.quote:Op zaterdag 17 december 2011 22:32 schreef Doodloper het volgende:
Ik zou het nooit doen, als je ooit ziek wordt zit je toch met de gedachte "misschien komt het nog door dat onderzoek".
Het jammere is alleen dat van een heleboel middelen die getest worden absoluut nog niet duidelijk is waar ze allemaal invloed op hebben (daarom doen ze deze tests tenslotte ook). Sommige medicijnen waarvan je het in eerste instantie niet verwacht, kunnen toch hele schadelijke effecten hebben op bijvoorbeeld je hersens. Een voorbeeld daarvan zijn statines (cholesterolverlagers): de farmaceuten zullen het voorlopig nog niet toegeven, maar er zijn hele sterke aanwijzingen dat die rotzooi permanente spier- en hersenbeschadiging veroorzaakt. En dat zijn dan alleen nog maar de effecten op een relatief korte termijn, wat het gebruik van dit soort medicijnen op lange termijn is kunnen we alleen maar gissen...quote:Op zaterdag 17 december 2011 21:42 schreef rene90 het volgende:
Zelf heb ik er bewust voor gekozen dat het niet gaat om middeltjes voor je hersenen / zenuwstelsel omdat dat een onprettig idee gaf als er iets fout ging.
In Nederland ook. 24 van de 296 proefpersonen overleden. (Bron)quote:Op zondag 18 december 2011 18:21 schreef emss het volgende:
Voor mij leek het ooit ook wel een leuke bijverdienste, weekje relaxen in een kliniek, ondertussen studeren voor tentamens, en tegelijkertijd geld verdienen.. maar sinds dat akkefietje in Engeland een paar jaar geleden waarbij een paar proefpersonen doodziek zijn geworden (en volgens mij ook overleden) neem ik het risico toch maar niet.
quote:Op zich is er volgens haar bij het onderzoek niets misgegaan. ,,Alleen de uitkomst is dramatisch anders dan was verwacht.''
Ja want totaal hebben er in heel Nederland nooit meer dan 296 mensen meegedaan aan onderzoeken.quote:Op zondag 18 december 2011 19:23 schreef Dromer het volgende:
[..]
In Nederland ook. 24 van de 296 proefpersonen overleden. (Bron)
Ach... nog geen 1 op de 10. Gewoon doen joh.
Andere neveneffecten dan de dood worden dan ook wat minder breed uitgemeten in het nieuws.quote:Op zondag 18 december 2011 19:29 schreef Doodloper het volgende:
[..]
Ja want totaal hebben er in heel Nederland nooit meer dan 296 mensen meegedaan aan onderzoeken.
Oh wacht.
Ik ben er nog steeds niet over uit,quote:Op zondag 18 december 2011 18:29 schreef Ryon het volgende:
Ik denk dat elke student wel eens op het briljante plan is gekomen om hier aan mee te doen. 3000 euro verdienen in 5 dagen tijd door met name heel veel te slapen is makkelijk verdiend. Een voormalig huisgenoot van mij heeft er ook wel wat mee ingecasht. De risico's vallen best mee en er bestaat een kans dat je in de placebo groep valt. Het enige wat je kwijt bent is een paar dagen van je leven en een paar nachten slaap.
Belangrijk nadeel:
Alleen man, blank en niet roken zijn is niet goed genoeg. Half armoedig Nederland is dat en reageert en masse op de advertenties. Dat betekent dat er een vrij strenge selectie gemaakt wordt op basis van de kandidaten. Heb je wel een last gehad van aardbeien allergie toen je vier was? Einde oefening, er heeft ook iemand zich aangemeld die daar geen last van heeft. Hier wordt erg streng op geselecteerd aangezien een allergische reactie op een middel het onderzoek flink kan verstieren en jou als persoon in gevaar brengt.
Kwestie van een boel aanmelden en hopen dat er eentje bij zit waar je door kan komen.
In mijn familie komt suikerziekte veel voor. Voornamelijk bij de vrouwelijke familieleden, dat weer wel. Maar het geld is heel aanlokkelijk, zo snel kom je niet aan zulke bedragen. Of je moet een hele goede baan hebben!quote:Op zondag 18 december 2011 02:41 schreef jcdragon het volgende:
Zelfs huidige medicijnen kunnen bepaalde aandoeningen aanwakkeren of verergeren. Als je genetische aanleg hebt voor bepaalde ziektes en je hebt er nu geen last van, kan het een oorzaak zijn dat je het alsnog krijgt.
Misschien dat ik het niet doe, na het lezen van dit bericht. Ik heb nooit de ambitie gehad om op mijn 21ste onder de zoden te gaan liggen. Dan maar wat minder geld!quote:Op zondag 18 december 2011 19:23 schreef Dromer het volgende:
[..]
In Nederland ook. 24 van de 296 proefpersonen overleden. (Bron)
Ach... nog geen 1 op de 10. Gewoon doen joh.
Ook zo'n mooie quote:
[..]
Ik ben toch wel wat angstig geworden na het lezen van de bovenstaande berichten. Dan maar minder geld!quote:Op zondag 18 december 2011 23:00 schreef summer2bird het volgende:
Gewoon doen joh! Wat maakt het nou uit dat je misschien over 20 jaar ernstige problemen ervaart als je nu dat geld kan krijgen toch.
Maar aan de andere kant. Misschien gebeurt er niks en heb je voor 2 dagen bed liggen mooi wat geld verdient
Mijn buurman zou daar nee tegen zeggen! Maar misschien wil jij voor mij in de plaats. Dan geef je het geldpapier aan mij!.quote:Op zondag 18 december 2011 23:07 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
Kan je niet je buurman opgeven![]()
(Hem dronken voeren en vol spuiten met testmedicijn) en jij vangt de knikkers![]()
Je moet hem ook eerst dronken voeren voordat je ... laat maarquote:Op maandag 19 december 2011 17:22 schreef Prive1990 het volgende:
[..]
Mijn buurman zou daar nee tegen zeggen!
Dat had ik begrepen! Maar een biertje drinken zou hij ook weigeren.quote:Op maandag 19 december 2011 20:49 schreef N.I.M.B.Y. het volgende:
[..]
Je moet hem ook eerst dronken voeren voordat je ... laat maar
Een duidelijke omschrijving. Thanks.quote:Op dinsdag 20 december 2011 19:07 schreef Robertable het volgende:
Ik weet een beetje hoe het eraan toe gaat bij PRA
Je kunt je opgeven voor een studie, waarna je wordt uitgenodigd voor een keuring. Tijdens die keuring krijg je eerst ALLE informatie over de studie, inclusief info over de medicatie, bijwerkingen, risico's, de handelingen die uitgevoerd moeten worden en de eisen waar je aan moet voldoen. Dat formulier/boekwerk moet je eerst ondertekenen voordat er überhaupt iets gedaan wordt.
Mocht je op dat moment vinden dat het risico te groot is, of om wat voor reden niet mee willen doen, kun je ALTIJD afzien van deelname.
Ook als je tijdens het onderzoek om wat voor reden wil stoppen, kan dat ook. Je krijgt dan uiteraard niet de volledige vergoeding.
Verder heb je, naast een voorkeuring, ook een nakeuring. Deze is om er zeker van te zijn dat er niets meer van de medicatie is achtergebleven in je lichaam. Mocht er op de nakeuring iets nog niet in orde zijn, wordt er nog een tweede of eventueel zelfs een derde nakeuring ingepland, om er zeker van te zijn dat je net zo gezond weer naar huis gaat als toen het onderzoek van start ging.
Met betrekking tot het geld: de hoogte van de vergoeding is absoluut NIET afhankelijk van het risico, maar van het aantal dagen dat je daadwerkelijk bij PRA verblijft, het aantal dagen dat je terug moet komen en het aantal handelingen dat er uitgevoerd wordt tijdens het onderzoek. Wettelijk gezien mag de vergoeding namelijk niet toenemen wanneer het risico dat de vrijwilliger loopt hoger is.
Verder valt de vergoeding gewoon onder inkomsten waarover je aangifte moet doen bij de Belastingdienst...
Mocht je nog vragen hebben... Stel ze maar!
Edit: De veiligheid van een studie wordt beoordeeld door een onafhankelijke Medisch Ethische Toetsingscommissie, die onder controle staat van het ministerie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |