Schermresolutie en zoomniveau in Excel is overal gelijk?quote:Op maandag 2 januari 2012 17:17 schreef Basp1 het volgende:
Ik heb in excel 2007 op mijn werk pc een sheet gemaakt waarin een dropown van de datum zit.
(Invoegen, meer besturings elementen, microsoft date and time picker)
Zie ook hier :
http://danielcurran.com/i(...)excel-choose-a-date/
Op mijn pc werkt dit goed, maar als ik deze excel sheet bij collegas inlees klopt er niets meer van die dropdown, die wordt bij de ene collega opeens heel groot met een veel grotere spatiering tussen de datums waardoor het niet meer overzichtelijk is, en bij de andere collega krijg ik bij de dropdown alleen heel groot linksonder te zien van de datums.
Heeft iemand hier misschien een idee wat er precies fout is op die andere pc's of bij mij toevallig wel goed is.
http://thefinch.wordpress(...)terhalen-zonder-vba/quote:Op maandag 2 januari 2012 17:03 schreef Jesse_ het volgende:
En dan nog een vraag, kan ik met deze, of een aangepaste functie, niet alleen zoeken op de inhoud van een cel maar ook op de opmaak? Ik heb namelijk aardig wat identieke nummers die ik in mijn sheets uit elkaar houd door de cel een achtergrondkleur te geven.
Dus als ik zoek naar [1x] wil ik niet dat [BLAUWEACHTERGROND 1x] zijn resultaten weergegeven worden. En vice versa natuurlijk.
Kan dat?
Als iets niet duidelijk is of ik te weinig informatie heb gegeven dan hoor ik het graag.
Alvast bedankt voor alle eventuele hulp!
Schermresolutie volgens mij niet, het zoomniveau heb ik wel overal op 100% gezet. Het zou natuurlijk ook nog aan de land instellingen en of tekengrote / andere profiel/ thema gerelateerde dingen kunnen liggen. Alhoewel ik dat niet zou verwachten. Dadelijk maar eens even wat testen.quote:Op maandag 2 januari 2012 17:28 schreef qu63 het volgende:
[..]
Schermresolutie en zoomniveau in Excel is overal gelijk?
csv is toch afhankelijk van je landinstellingen of het werkt zoals het ooit bedoelt was. CSV staat eigenlijk voor comma separated values. Maar microsoft heeft bedacht dat de comma's niet perse gebruikt hoeven te worden en als je in je landinstellingen een ander scheidingsteken instelt schrijft excel daarme de csv uit. Als je dan wat oudere programma's hebt die er standaard vanuit gaan dat csv wel door comma's gescheiden worden gaat het fout.quote:Op dinsdag 3 januari 2012 08:45 schreef STING het volgende:
Excel en CSV is nooit echt een goed huwelijk geweest.
Maar Excel, CSV en Unicode is helemaal een ramp.
Misschien een gouden tip voor het hanteren van Non-western CSV's, zonder dat ik naar zoiets als LibreOffice () moet grijpen?
Alvast bedankt.
Dat was idd ook een probleem, maar hebben we idd opgelost door het locale op United Kingdom te zettenquote:Op dinsdag 3 januari 2012 08:51 schreef Basp1 het volgende:
[..]
csv is toch afhankelijk van je landinstellingen of het werkt zoals het ooit bedoelt was. CSV staat eigenlijk voor comma separated values. Maar microsoft heeft bedacht dat de comma's niet perse gebruikt hoeven te worden en als je in je landinstellingen een ander scheidingsteken instelt schrijft excel daarme de csv uit. Als je dan wat oudere programma's hebt die er standaard vanuit gaan dat csv wel door comma's gescheiden worden gaat het fout.
Aha, dank jequote:Op maandag 2 januari 2012 17:36 schreef qu63 het volgende:
[..]
http://thefinch.wordpress(...)terhalen-zonder-vba/
| 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 | Function vbaVlookup(lookup_value As Range, tbl As Range, col_index_num As Integer, Optional layout As String = "v") Dim r As Single, Lrow, Lcol As Single, temp() As Variant ReDim temp(0) For r = 1 To tbl.Rows.Count If lookup_value = tbl.Cells(r, 1) Then temp(UBound(temp)) = tbl.Cells(r, col_index_num) ReDim Preserve temp(UBound(temp) + 1) End If Next r If layout = "h" Then Lcol = Range(Application.Caller.Address).Columns.Count For r = UBound(temp) To Lcol temp(UBound(temp)) = "" ReDim Preserve temp(UBound(temp) + 1) Next r ReDim Preserve temp(UBound(temp) - 1) vbaVlookup = temp Else Lrow = Range(Application.Caller.Address).Rows.Count For r = UBound(temp) To Lrow temp(UBound(temp)) = "" ReDim Preserve temp(UBound(temp) + 1) Next r ReDim Preserve temp(UBound(temp) - 1) vbaVlookup = Application.Transpose(temp) End If End Function |
probeer alt f11 even, dan kom je bij VBA dingen terechtquote:Op dinsdag 3 januari 2012 10:40 schreef Goofy88 het volgende:
Hello, als nieuweling in dit topic zal ik proberen me zo goed mogelijk aan de regels te houden ondanks dat het juist onderdeel van mijn probleem is:
Tip 1: De help functie van excel of visual basic voor excel kan je echt een eind op weg helpen ! (F1)
Biedt geen uitkomst
Tip 2: Als je een vraag stelt, zet er dan bij welke versie je hebt en op welke taal hij ingesteld staat!
Excel 2003 Engels
Tip 3: Zet macrocode even tussen [ code ] tags
Tja... dat is 'm nou net. Heb een sheet van een ander die naar ik vermoed een query bevat die door een macro gestart kan worden en data uit een ERP (o.i.d.) systeem haalt.
Bij openen van het bestand vraagt Excel, zoals gebruikelijk, toestemming macro's te gebruiken, die geef ik. Vervolgens ontbreekt ieder spoor van de macro.
Hoe vind ik deze macro terug die mijn query kan starten? (Tools, Macro, Macro's / Alt + F8 heb ik natuurlijk al geporbeerd)
Alvast bedankt!
Mijn mss verstopt? Wat betekent dat? Alt+F11 geeft: Zie onderstaandquote:
thnx, daarin staat:quote:Op dinsdag 3 januari 2012 10:48 schreef Jesse_ het volgende:
[..]
probeer alt f11 even, dan kom je bij VBA dingen terecht
Denk dat je dan onderhand moet gaan denken aan een alternatieve oplossing.quote:Op dinsdag 3 januari 2012 16:34 schreef Jesse_ het volgende:
Wat is het maximum aantal geneste if statements in excel 2007? (en 2010?) Ik lees namelijk dat 2003 er max 7 aankan, terwijl ik er 16 nodig heb voor mijn oplossing
Dat laat mijn kennis van excel en VBA niet toequote:Op dinsdag 3 januari 2012 16:37 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Denk dat je dan onderhand moet gaan denken aan een alternatieve oplossing.
| 1 | INDEX(Nummers!$C$2:$C$538; SMALL(IF($A1=Nummers!$A$2:$A$538; ROW(Nummers!$A$2:$A$538)-MIN(ROW(Nummers!$A$2:$A$538))+1; ""); COLUMN(A1))) |
| 1 | IF($B2=3;INDEX(kleurtest!$B$17:$B$38; SMALL(IF($A2=kleurtest!A17:A38; ROW(kleurtest!A17:A38)-MIN(ROW(kleurtest!A17:A38))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=6;INDEX(kleurtest!B2:B14; SMALL(IF($A2=kleurtest!A2:A14; ROW(kleurtest!A2:A14)-MIN(ROW(kleurtest!A2:A14))+1; ""); COLUMN(A1)));"Etcetera, alleen kom ik IFjes tekort") |
Wat heb je dan zelf gevonden waar je neit uit komt?quote:
je vraag is dus niet 'snap het niet' maar 'kan iemand dit voor mij maken'?quote:Op woensdag 4 januari 2012 09:18 schreef Modus het volgende:
Ja vanalles. Ik heb de hele middag zitten zoeken op 'VBA count rows' e.d. in weetikhoeveel varianten, en dingetjes met een loop. Dan kom ik bv. een script tegen dat het aantal rijen telt en met een loop vanaf de laatste rij terug elke lege rij delete. Leuk, maar dat is het net niet, en zelfs dat tellen is al niet helemaal zoals ik het wil hebben.
Maar goed, ik ga wel verder zoeken.
Kan je die vba dingen die het bijna doen dan niet wat aanpassen?quote:Op woensdag 4 januari 2012 09:18 schreef Modus het volgende:
Ja vanalles. Ik heb de hele middag zitten zoeken op 'VBA count rows' e.d. in weetikhoeveel varianten, en dingetjes met een loop. Dan kom ik bv. een script tegen dat het aantal rijen telt en met een loop vanaf de laatste rij terug elke lege rij delete. Leuk, maar dat is het net niet, en zelfs dat tellen is al niet helemaal zoals ik het wil hebben.
Maar goed, ik ga wel verder zoeken.
Er zijn verschillende manieren om dat te bereken, met ook ieder een verschillende uitkomst. Met rente is het soms zo dat je aan het einde van het jaar rente krijgt over het gemiddelde bedrag wat op je rekening staat. Dus sparen in januari is gunstiger dan in december. Het kan ook zijn dat je bank het berekend aan de hand van het saldo op 1-1 en je extra rente geeft voor iedere euro daarboven die je op je rekening laat staan. Op deze manier wordt geld opnemen eigenlijk ontmoedigt..quote:Op woensdag 4 januari 2012 13:21 schreef VakantieNancy het volgende:
Ik zit al een tijdje de dubben over een sheet voor het berekenen van hypotheeklasten en voor sparen
Als je namelijk een schuld X hebt, en je lost iedere maand een deel af en iedere maand een deel rente van je hele rentesom over dat jaar. Hoe bereken je dan een jaarlast? Want aan het begin van het jaar is de Rentelast hoger dan aan het eind van het jaar, je hebt immers afgelost
Net als met sparen, de rente die je ontvangt, als je iedere maand wat spaart, hoe bereken je dan de rente over het hele jaar, want aan het eind van het jaar staat er meer op de rekening dan aan het begin.
Zoals ik al zei, een compleet iets zou handig zijn maar daar leer ik weer niks van. Dus ik zoek nog wel even verder.quote:Op woensdag 4 januari 2012 11:33 schreef ralfie het volgende:
je vraag is dus niet 'snap het niet' maar 'kan iemand dit voor mij maken'?
| 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | =IF($B2=-4142;INDEX('[Alles.xlsx]-4142'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]-4142'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]-4142'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]-4142'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=3;INDEX('[Alles.xlsx]3'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]3'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]3'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]3'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=6;INDEX('[Alles.xlsx]6'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]6'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]6'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]6'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=12;INDEX('[Alles.xlsx]12'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]12'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]12'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]12'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=14;INDEX('[Alles.xlsx]14'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]14'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]14'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]14'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=33;INDEX('[Alles.xlsx]33'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]33'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]33'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]33'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=37;INDEX('[Alles.xlsx]37'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]37'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]37'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]37'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=40;INDEX('[Alles.xlsx]40'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]40'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]40'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]40'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=43;INDEX('[Alles.xlsx]43'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]43'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]43'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]43'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=44;INDEX('[Alles.xlsx]44'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]44'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]44'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]44'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=46;INDEX('[Alles.xlsx]46'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]46'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]46'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]46'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=47;INDEX('[Alles.xlsx]47'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]47'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]47'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]47'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); IF($B2=53;INDEX('[Alles.xlsx]53'!$C$2:$C$7209; SMALL(IF($A2='[Alles.xlsx]53'!$A$2:$A$7209; ROW('[Alles.xlsx]53'!$A$2:$A$7209)-MIN(ROW('[Alles.xlsx]53'!$A$2:$A$7209))+1; ""); COLUMN(A1))); "ERROR, geen matchende kleurcode!"))))))))))))) |
Ik ben nog niet bekend met deze functiequote:Op woensdag 4 januari 2012 15:55 schreef Basp1 het volgende:
Werkt de case functie niet, of bestaat deze niet in vba excel?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |