quote:Op zondag 18 december 2011 12:25 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Ik heb ook geen gezeur met mijn vijf jaar oude lenovo en Windows 7.
Ouqz is een Apple hateboy, die moet je niet serieus nemen.quote:Op zaterdag 17 december 2011 23:43 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Wat een onzinreactie. Dit roepen mensen al jaren, maar als je ze vraagt een alternatief te vinden dat alles biedt wat de MacBook biedt, en voor minder geld, dan zijn ze opeens verdacht stil. Dat maakt je een troll.
Ja, je kan ook voor 300 euro een notebook kopen maar de kwaliteit zal merkbaar minder zijn. Als je ¤1000 te besteden hebt kan je beter een goede notebook kopen. Zeker omdat het voor schoolwerk is, daarvoor wil je gewoon goed spul hebben waarmee je geen problemen gaat krijgen.quote:Op zondag 18 december 2011 15:09 schreef dikkekaas het volgende:
Er wordt door TS aangegeven dat zijn budget ¤ 1000 is en vervolgens komen er allerlei notebooks voorbij die inderdaad bijna dit bedrag kosten. Echter, hij geeft ook aan dat hij de notebook voornamelijk zal gebruiken voor schoolwerkzaamheden. Dan lijkt het mij dus niet nodig om zo'n dure notebook aan te schaffen.
Het is voor minder dan 400 euro mogelijk een prima notebook te kopen, waar naast het schrijven van verslagen best nog wel eens Photoshop of InDesign op kan draaien. Op Tweakers Pricewatch kun je een mooi overzicht krijgen van goedkopere laptops, waarvan de specificaties echt ruim voldoende zijn.
Zelf heb ik enige tijd geleden een Samsung notebook voor ¤ 297 gekocht, waarvan de specs vergelijkbaar zijn met de budgetnotebooks via bovengenoemde link. Ik maak redelijk intensief gebruik van het apparaat, want behalve internetten/tekstverwerken gebruik ik de notebook vooral voor InDesign/Dreamweaver/Illustrator/Photoshop, wat dus echt prima gaat. Natuurlijk heb ik ook een desktop waarop dit soort zware programma's beter draaien, maar ik wil alleen maar even aangeven dat je geen fortuin hoeft uit te geven aan een goed werkende notebook.
Juist voor schoolwerk is het niet nodig een vermogen uit te geven aan een notebook. Dan houd je nog nooit wat geld over ook. Waar baseer jij je uitspraak op dat je problemen gaat krijgen met een goedekopere notebook? De reden dat bepaalde notebooks goedkoper zijn is dat de specificaties lager zijn. Dus een tragere processor bijvoorbeeld. Maar voor dit doeleinde is dat totaal geen bottleneck en mooi meegenomen is dat de accu weer wat langer mee kan.quote:Op zondag 18 december 2011 15:18 schreef TimCook het volgende:
[..]
Ja, je kan ook voor 300 euro een notebook kopen maar de kwaliteit zal merkbaar minder zijn. Als je ¤1000 te besteden hebt kan je beter een goede notebook kopen. Zeker omdat het voor schoolwerk is, daarvoor wil je gewoon goed spul hebben waarmee je geen problemen gaat krijgen.
Het verschil zit echt niet alleen in specificaties. Bij goedkope notebooks wordt ook vaak bespaard op bouwkwaliteit.quote:Op zondag 18 december 2011 15:20 schreef dikkekaas het volgende:
[..]
Juist voor schoolwerk is het niet nodig een vermogen uit te geven aan een notebook. Dan houd je nog nooit wat geld over ook. Waar baseer jij je uitspraak op dat je problemen gaat krijgen met een goedekopere notebook? De reden dat bepaalde notebooks goedkoper zijn is dat de specificaties lager zijn. Dus een tragere processor bijvoorbeeld. Maar voor dit doeleinde is dat totaal geen bottleneck en mooi meegenomen is dat de accu weer wat langer mee kan.
Dat gaat vaak ook helemaal niet op. Zo zijn er veel fabrikanten die verschillende types maken met een vergelijkbare behuizing, maar verschillende specificaties. Maar zoals ik hierboven zei, wil ik TS er vooral op wijzen dat hij niet alleen hoeft te zoeken in die hoge pricerange. Hij vraagt om advies voor een laptop die hij voor schoolwerkzaamheden kan gebruiken, dus dan is het niet overbodig hem ook op goedkopere alternatieven te wijzen lijkt me.quote:Op zondag 18 december 2011 15:23 schreef TimCook het volgende:
[..]
Het verschil zit echt niet alleen in specificaties. Bij goedkope notebooks wordt ook vaak bespaard op bouwkwaliteit.
Ik kan uit ervaring sprekenquote:Op zondag 18 december 2011 15:20 schreef dikkekaas het volgende:
[..]
Juist voor schoolwerk is het niet nodig een vermogen uit te geven aan een notebook. Dan houd je nog nooit wat geld over ook. Waar baseer jij je uitspraak op dat je problemen gaat krijgen met een goedekopere notebook? De reden dat bepaalde notebooks goedkoper zijn is dat de specificaties lager zijn. Dus een tragere processor bijvoorbeeld. Maar voor dit doeleinde is dat totaal geen bottleneck en mooi meegenomen is dat de accu weer wat langer mee kan.
Haha die laatste zin maakt het wel af hè, fanboyquote:Op zondag 18 december 2011 16:26 schreef Wootism het volgende:
[..]
Ik kan uit ervaring spreken
Aan het begin van mijn studie kocht ik een Macbook, waarom? Omdat in die tijd Vista in opkomst was en dat gewoon een tyfus OS is.
Enfin, enkele medestudenten kochten laptops van Samsung, Acer, Asus, HP, Dell etc... super uiteenlopend. Halverwege mijn studie had iedereen wel gezeur gehad met zijn laptop. Uiteenlopend van systeemcrashes en batterijproblemen tot scheuren in de behuizing.
Behalve ik![]()
Daarom liever iets meer uitgeven aan een Macbook!
Ben blij dat ik mijn energie in mijn studie kon steken i.p.v. gezeik met m'n laptop.
Tjah, ben fan van Apple ja. Niet gek toch?quote:Op zondag 18 december 2011 16:39 schreef dikkekaas het volgende:
[..]
Haha die laatste zin maakt het wel af hè, fanboy
Ik deel je mening dat Apple (ongeacht de bijzondere prijs/kwaliteitverhouding) zeer goede producten levert, dus ik spreek je zeker niet tegen. Het fascineert me echter steeds weer hoe sommige mensen óf een hekel hebben aan Apple óf hun tere vingertjes niet vuil willen maken aan producten zonder het Apple-logo.quote:Op zondag 18 december 2011 16:45 schreef Wootism het volgende:
[..]
Tjah, ben fan van Apple ja. Niet gek toch?
Ben fan van alles wat me goed bevalt, jij niet dan?
Ben ook fan van Adidas, Samsung, Sony, Krups etc..
Wat een nonsens om maar even voor TS te besluiten dat hij zijn budget wel kan halveren omdat jij vindt dat hij voor school niet zo'n dure notebook nodig heeft.quote:Op zondag 18 december 2011 15:09 schreef dikkekaas het volgende:
Er wordt door TS aangegeven dat zijn budget ¤ 1000 is en vervolgens komen er allerlei notebooks voorbij die inderdaad bijna dit bedrag kosten. Echter, hij geeft ook aan dat hij de notebook voornamelijk zal gebruiken voor schoolwerkzaamheden. Dan lijkt het mij dus niet nodig om zo'n dure notebook aan te schaffen.
Ik zal je de problemen van mij met mijn macbook maar besparenquote:Op zondag 18 december 2011 16:26 schreef Wootism het volgende:
[..]
Ik kan uit ervaring spreken
Aan het begin van mijn studie kocht ik een Macbook, waarom? Omdat in die tijd Vista in opkomst was en dat gewoon een tyfus OS is.
Enfin, enkele medestudenten kochten laptops van Samsung, Acer, Asus, HP, Dell etc... super uiteenlopend. Halverwege mijn studie had iedereen wel gezeur gehad met zijn laptop. Uiteenlopend van systeemcrashes en batterijproblemen tot scheuren in de behuizing.
Behalve ik![]()
Daarom liever iets meer uitgeven aan een Macbook!
Ben blij dat ik mijn energie in mijn studie kon steken i.p.v. gezeik met m'n laptop.
Vind er niets vreemd aan, als je hele goede ervaringen hebt met een merk, dan kan je er toch fan van zijn?quote:Op zondag 18 december 2011 17:17 schreef Splackavellie02 het volgende:
Fan zijn van een merkDat ik de producten erg waardeer, betekent niet dat ik fan ben van het merk/bedrijf dat die producten uitbrengt. Ik vind de iPhone de beste smartphone, de iPad de beste tablet en ben fan van de MacBook Pro- en Air-reeks. Maar fan van Apple? Ik zie niet in waarom dat nodig is.
Kan, maar ik vind het een beetje zwak. Ik heb ook hele goede ervaringen met de producten van Apple, maar dat betekent niet dat alles wat Apple doet of maakt in mijn ogen meteen het beste is.quote:Op zondag 18 december 2011 18:54 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Vind er niets vreemd aan, als je hele goede ervaringen hebt met een merk, dan kan je er toch fan van zijn?
Ik wist niet dat je kwaad werdquote:Op zondag 18 december 2011 18:45 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat een nonsens om maar even voor TS te besluiten dat hij zijn budget wel kan halveren omdat jij vindt dat hij voor school niet zo'n dure notebook nodig heeft.
Als ik een budget van ¤ 40.000 voor een nieuwe auto heb, en ik zal die auto voornamelijk gebruiken om boodschappen te doen en mijn kind naar school brengen, waarom jou jij dan voor me moeten bepalen dat ik dat ook wel in een Suzuki Alto van ¤ 10.000 kan doen?
Het lijkt me dat iemand het meest optimale voor zijn budget wil hebben, en dat voor de helft of nog minder ook al iets kan kopen doet er dan niet zoveel toe, want kennelijk is er behoefte aan iets in een hoger segment.
Je kan toch wel fan van iets zijn en het nog steeds bekritiserenquote:Op zondag 18 december 2011 19:16 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Kan, maar ik vind het een beetje zwak. Ik heb ook hele goede ervaringen met de producten van Apple, maar dat betekent niet dat alles wat Apple doet of maakt in mijn ogen meteen het beste is.
Ik ben het wel met je eens hoor. Voor het normale werk hoef je niet achterlijk veel geld uit te geven, ook niet als het ding degelijk hoort te zijnquote:Op zondag 18 december 2011 19:16 schreef dikkekaas het volgende:
[..]
Ik wist niet dat je kwaad werdHet is gewoon een advies dat ik geef, want misschien is TS er niet van op de hoogte dat er ook in het goedkopere segment goede laptops te krijgen zijn. Hij vraagt toch niet voor niets om advies? Als ik een nieuwe auto nodig heb voor slechts wat boodschappen en ik heb weinig verstand van auto's en een bedrag van ¤ 40 000 tot mijn beschikking, dan zou ik het in elk geval wel op prijs stellen als degene die mij zou adviseren mij niet direct het duurste model aan zou raden, maar mij ook op de hoogte zou stellen van goedkopere modellen waar ik ook prima boodschappen mee kan doen.
Dus of TS ook kotst op mijn kutadvies hoor ik liever van hemzelf.
Wat elektronica betreft niet, blijkbaar. In elk topic over smartphones is "koop een HTC" of "neem een Samsung" de meest gehoorde 'tip'. Alsof HTC en Samsung geen crappy toestellen op de markt brengen en het merk an sich garantie voor kwaliteit is.quote:Op zondag 18 december 2011 19:24 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Je kan toch wel fan van iets zijn en het nog steeds bekritiseren
Zoiets heet loyaal zijn aan een merk. Apple bevalt de meeste mensen zo enorm goed dat zij bij een volgende aankoop allereerst bij Apple gaan shoppen. Apple's veelgebruikte slogan is niet voor niets: It just works.quote:Op zondag 18 december 2011 19:16 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Kan, maar ik vind het een beetje zwak. Ik heb ook hele goede ervaringen met de producten van Apple, maar dat betekent niet dat alles wat Apple doet of maakt in mijn ogen meteen het beste is.
Sure, maar als je daardoor niet kritisch meer kunt kijken, ben je niet goed bezig. Daarom: fan zijn van een productlijn kan best, maar fan zijn van het merk vind ik een beetje overdreven. Apple heeft ook een hoop missers op zijn naam. De Mac Mini is overpriced en underfeatured, de eerste generatie Apple TV sloeg echt nergens op, de Time Capsules puilden uit hun eigen behuizing na een tijdje... Apple maakt een hoop mooie dingen, en in veel segmenten maken ze de mooiste producten. Maar om dan meteen Apple als merk te verheiligen.. Nee.quote:Op zondag 18 december 2011 20:05 schreef lukaon het volgende:
[..]
Zoiets heet loyaal zijn aan een merk. Apple bevalt de meeste mensen zo enorm goed dat zij bij een volgende aankoop allereerst bij Apple gaan shoppen. Apple's veelgebruikte slogan is niet voor niets: It just works.
Dus als je fan bent van een merk, ben je dat merk gelijk aan het "verheiligen"? Dat is pas overdreven.quote:Op zondag 18 december 2011 20:37 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Sure, maar als je daardoor niet kritisch meer kunt kijken, ben je niet goed bezig. Daarom: fan zijn van een productlijn kan best, maar fan zijn van het merk vind ik een beetje overdreven. Apple heeft ook een hoop missers op zijn naam. De Mac Mini is overpriced en underfeatured, de eerste generatie Apple TV sloeg echt nergens op, de Time Capsules puilden uit hun eigen behuizing na een tijdje... Apple maakt een hoop mooie dingen, en in veel segmenten maken ze de mooiste producten. Maar om dan meteen Apple als merk te verheiligen.. Nee.
Je hoort mij niemand een Ideapad aansmeren.quote:Op zondag 18 december 2011 20:00 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Wat elektronica betreft niet, blijkbaar. In elk topic over smartphones is "koop een HTC" of "neem een Samsung" de meest gehoorde 'tip'. Alsof HTC en Samsung geen crappy toestellen op de markt brengen en het merk an sich garantie voor kwaliteit is.
Jij hebt hier zelf ook een handje naar, door altijd hoog van de toren te blazen over Lenovo, en als het over de Ideapad-serie gaat met argumenten te komen die alleen op de Thinkpad-serie verkrijgbaar zijn.
Ik ben niet jaloers, kan het best betalen en heb er 3 jaar mee gewerkt, maar Windows 7 werkt heerlijk. Dus meh.quote:Op zondag 18 december 2011 20:05 schreef lukaon het volgende:
[..]
Zoiets heet loyaal zijn aan een merk. Apple bevalt de meeste mensen zo enorm goed dat zij bij een volgende aankoop allereerst bij Apple gaan shoppen. Apple's veelgebruikte slogan is niet voor niets: It just works.
Dat werkt natuurlijk jaloezie op bij mensen die dat niet kennen of gewoon van zeiken houden.
CNET.com was vroeger ook altijd lekker tegen Apple aan het schoppen en moet je nu eens zien:
(ontopic) De Top 5 beste laptops van 2011: http://reviews.cnet.com/best-laptops/
MacBook Pro en MacBook Air in de Top 5 en de laatste ook nog Editors Choice. Ik denk zelf ook aan een 11" MacBook Air, lekker compact en een erg fijn scherm met veel pixels waardoor 11 inch niet klein aanvoelt.
Een bron van 25 maart 2010? Dit soort dingen zijn al snel achterhaald met die snelle updates van tegenwoordig. Dan is Lukaon toch beter bezig.quote:Op zondag 18 december 2011 21:18 schreef Guyver2 het volgende:
Ff voor je gegoogled.
http://www.pcworld.com/re(...)st_battery_life.html
Dan heb ik de goeie gekochtquote:Op zondag 18 december 2011 20:57 schreef DutchErrorist het volgende:
Je hoort mij niemand een Ideapad aansmeren.
Bij deze... Iedereen, koop alsjeblieft niets anders dan een Thinkpad als je voor Lenovo gaat, de rest is meestal bagger.
Oh zitten vast wel goede tussen hoorquote:Op zondag 18 december 2011 22:26 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan heb ik de goeie gekocht
Met die cashback actie tot 31 december was het gewoon een hele leuke deal
Het beste batterijleven krijg je bij de Thinkpad X220.quote:Op zondag 18 december 2011 22:14 schreef Wootism het volgende:
[..]
Een bron van 25 maart 2010? Dit soort dingen zijn al snel achterhaald met die snelle updates van tegenwoordig. Dan is Lukaon toch beter bezig.
Klopt, maar daar krijg je wel een ontzettend lelijke laptop voor terug.quote:Op zondag 18 december 2011 22:36 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Het beste batterijleven krijg je bij de Thinkpad X220.
Laptops zijn er niet om mooi te zijn, maar om goed te werken. Het is geen sierproduct, maar een gebruiksvoorwerp, en zolang hij goed is in gebruik (en dat is hij) dan maakt het niet uit hoe hij eruit ziet. Wat niet betekent dat er geen idee achter het ontwerp zit, want er is een reden dat de laptops er zo somber uitzien.quote:Op zondag 18 december 2011 23:04 schreef Wootism het volgende:
[..]
Klopt, maar daar krijg je wel een ontzettend lelijke laptop voor terug.
Is persoonlijk natuurlijk, maar ik zou er niet gezien mee willen worden
Ik vind het wel belangrijk hoe iets eruit ziet en daar betaal ik graag wat meer voor.quote:Op zondag 18 december 2011 23:27 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Laptops zijn er niet om mooi te zijn, maar om goed te werken. Het is geen sierproduct, maar een gebruiksvoorwerp, en zolang hij goed is in gebruik (en dat is hij) dan maakt het niet uit hoe hij eruit ziet. Wat niet betekent dat er geen idee achter het ontwerp zit, want er is een reden dat de laptops er zo somber uitzien.
Ik vind ze trouwens heel mooi
Ik betaal voor hoe iets werkt, en daar betaal ik graag wat meer voor. Hoe mooi een laptop is, daar heb je niets aan, alleen in de Starbucks als je hip wil zijn.quote:Op zondag 18 december 2011 23:31 schreef Dimens het volgende:
[..]
Ik vind het wel belangrijk hoe iets eruit ziet en daar betaal ik graag wat meer voor.
zegt de grootste hipsterquote:Op zondag 18 december 2011 23:34 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Ik betaal voor hoe iets werkt, en daar betaal ik graag wat meer voor. Hoe mooi een laptop is, daar heb je niets aan, alleen in de Starbucks als je hip wil zijn.
Ik vind jouw beredeneringen echt ontzettend stereotiep aan die van ICT-ers en netwerkbeheerdersquote:Op zondag 18 december 2011 23:34 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Ik betaal voor hoe iets werkt, en daar betaal ik graag wat meer voor. Hoe mooi een laptop is, daar heb je niets aan, alleen in de Starbucks als je hip wil zijn.
Sinds wanneer maak jij voor ons uit dat je aan iets moois niets hebt?quote:Op zondag 18 december 2011 23:34 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Ik betaal voor hoe iets werkt, en daar betaal ik graag wat meer voor. Hoe mooi een laptop is, daar heb je niets aan, alleen in de Starbucks als je hip wil zijn.
Ik heb toch echt een Thinkpad E520 Edge (NZ3CMMH) en die is aan de buitenkant bovenop helemaal scharlakenroodquote:Op zondag 18 december 2011 23:30 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Dat is alleen op een ideapad schatje.
Alleen voor het uiterlijk zou ik nog ¤1000,- uitgeven.quote:Op zondag 18 december 2011 23:38 schreef leeell het volgende:
[..]
[..]
kijk deze fanbois overpriced troep kopen omdat een mooi kleurtje heeft
Wat heeft dat nu weer met mijn reactie te makenquote:Op zondag 18 december 2011 23:38 schreef leeell het volgende:
[..]
[..]
kijk deze fanbois overpriced troep kopen omdat een mooi kleurtje heeft
Sssssst niet doorvertellenquote:
Netwerkbeheerderquote:Op zondag 18 december 2011 23:37 schreef Wootism het volgende:
[..]
Ik vind jouw beredeneringen echt ontzettend stereotiep aan die van ICT-ers en netwerkbeheerders
Ben je dat toevallig?
zeg ja
Zeg niet dat je er niets aan hebt, een mooi schilderij heb je wel wat aan, maar een laptop is er niet om mooi te zijn.quote:Op zondag 18 december 2011 23:38 schreef Dimens het volgende:
[..]
Sinds wanneer maak jij voor ons uit dat je aan iets moois niets hebt?
Edge, is consumentenlijnquote:Op zondag 18 december 2011 23:39 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik heb toch echt een Thinkpad E520 Edge (NZ3CMMH) en die is aan de buitenkant bovenop helemaal scharlakenrood
Bij past perfect bij de mantel van Sinterklaas, en staat dus ook geweldig bij de kerstversiering
Ja jij wel.quote:Op zondag 18 december 2011 23:39 schreef Dimens het volgende:
[..]
Alleen voor het uiterlijk zou ik nog ¤1000,- uitgeven.
Ja, we zitten in een topic op FOK! waar iemand vraagt wat een geschikte laptop voor haar voor haar schoolwerk zou zijn, op basis waarvan zou ik dan moeten aannemen dat het inmiddels niet meer over apparaten in de consumentenlijn van welk willekeurig merk dan ook zou gaan?quote:
Nee hij zei dat hij de X220 lelijk vond, dat is een business line laptop van lenovo, die zien er allemaal hetzelfde uit. Vandaar.quote:Op zondag 18 december 2011 23:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, we zitten in een topic op FOK! waar iemand vraagt wat een geschikte laptop voor hem voor z'n schoolwerk zou zijn, op basis waarvan zou ik dan moeten aannemen dat het inmiddels niet meer over apparaten in de consumentenlijn van welk willekeurig merk dan ook zou gaan?
Ik vind het wel belangrijk dat de laptop er mooi uit ziet, wie ben jij om te bepalen dat dit totaal niet belangrijk voor mij is?quote:Op zondag 18 december 2011 23:42 schreef DutchErrorist het volgende:
Zeg niet dat je er niets aan hebt, een mooi schilderij heb je wel wat aan, maar een laptop is er niet om mooi te zijn.
DutchErroristquote:Op zondag 18 december 2011 23:52 schreef Dimens het volgende:
[..]
Ik vind het wel belangrijk dat de laptop er mooi uit ziet, wie ben jij om te bepalen dat dit totaal niet belangrijk voor mij is?
Want alle Macs zien er niet hetzelfde uit?quote:Op zondag 18 december 2011 23:52 schreef Leandra het volgende:
Ja, dat hoort zo in de businessline, allemaal dezelfde saaie uitvoering, en al blij zijn als je je eigen dolfijngrijze leaseAudi aan het kinderzitje herkent tussen de andere dolfijngrijze leaseAudi's.
Geen idee, die herken ik gewoon aan die grote gele M, en dan let ik verder niet zo op de inrichting...quote:Op zondag 18 december 2011 23:57 schreef DutchErrorist het volgende:
Want alle Macs zien er niet hetzelfde uit?
Maakt niet uit, het is toch een Thinkpad, geen Ideapad. Dus zat jij er met deze opmerking toch echt naast:quote:
quote:Op zondag 18 december 2011 23:30 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Dat is alleen op een ideapad schatje.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |