quote:
angelocosta schreef:
(...)
Derby Star heeft het hierboven al benoemd , iedereen bedankt voor al die input de afgelopen jaren over de jeugopleiding.
We hebben het heel vaak gehad over de techniek van spelers , het overzicht wat tekort schoot , het positiespel , de scouting , Judo , Gymnastiek , en de jeugdtrainers die niet geschikt waren.
Wil jullie bij deze op de hoogte houden van de veranderingen en deze topic een beetje levend houden.
De trainers :
Zoals de meesten hebben gezien /gelezen zijn er veranderingen geweest ten op zichte van de schoolmeesters.
Alle eerste elftallen van de onderbouw en bovenbouw hebben een ex-voetbaltrainer.
Er is een nieuwe techniektrainer/coordinator onderbouw aangesteld , in de persoon van Michel Hordijk.
Judo : is gelukkig afgeschaft , voor de nieuwgierigen onder ons , de redenen hiervoor zijn terug te lezen in deze topic .
Gymnastiek : ook afgeschaft , fysiek komt later wel als de kinderen een beetje volgegroeid zijn.
De Techniek : Er word , ongelooflijk maar waar , elke training een UUR uitgetrokken voor techniek oefeningen [wiel coerver] .
We [forumleden weten wel wie] hebben zo vaak gediscuseerd over het feit dat spelertjes te weinig techniek bezaten en daardoor het niveau van het voetbal bij ajax tekort schoot.
Gelukkig heeft Cruijf die zelfde mening en op tijd ingegrepen.
Het is alleen erger als verwacht , normaal gezien zou een half uurtje volstaan , maar Cruijff vind het basis niveau te laag waardoor gekozen is om een inhaalslag te maken met een UUR.
Dit is op zich heel positief.
Positiespel : Er is door de onderbouw nog nooit zoveel tijd van een training besteed aan het positiespel.
Na de techniektraining word er standaard een bepaalde tijd ingeruimd om het positiespel aan te leren en ook hier moet er een inhaalslag gepleegd worden .
Wij moeten af van het feit dat vele wedstrijden beslist worden op fysiek en of individuele kwaliteit.
Onze eerste taak moet zijn goed combinatievoetbal spelen van achteruit.
Als we dit goed beheersen komen de individuele kwaliteiten van spelers vanzelf weer bovendrijven .
Dit word net zo als de techniek 3 keer per week beoefend.
Scouting : Ook de scouting hebben wij uitvoerig besproken in deze topic.
Hier kan ik kort over zijn , de mensen die nu over de scouting gaan zijn Jonk en bergkamp en ik heb de hoop dat ze de binnenlands scouting grondig gaan reorganiseren.
Adidas miCoach Performance Centre : heb het idee dat Cruijff helemaal niets heeft met deze hal.
Waar deze hal voor gebruikt word is dat de spelers van de onderbouw een uur lang allerlei individuele trainingen krijgen van minstens 8 trainers.
Zo krijgen de spelertjes heel veel andacht en word er heel specifiek gewerkt aan de basiskwaliteiten die cruijff zo belangrijk vind.
Dit gebeurt 3 keer in de week zonder pottenkijkers.
Het interesante van deze opzet is dat het idee leeft dat kinderen veel te veel onder druk gezet worden , door dit af te schermen probeert cruijff het kind in alle rust op te leiden.
Alle facetten die wij vonden dat Jan Olde Riekerink verkeerd deed is teniet gedaan en er word nu gepoogd om een inhaalslag te maken , daarvoor moeten deze Beleidsbepalers nu alle ruimte en tijd krijgen.
Ik ben nu vol vertrouwen dat deze missie gaat lukken .