^^ dit. Jij hebt geen enkele plicht om te bewijzen dat jij het niet bent. Intrum Justitia staat er om bekend dat ze je proberen bang te maken met van alles en nogwat. Zolang jij gewoon blijft ontkennen kunnen ze hoog en laag springen maar er gaat geen rechter zijn die dit gaat toekennen.quote:Op donderdag 15 december 2011 17:31 schreef Hydrogeny het volgende:
Dat je er de moeite voor doet? Dat ze het zelf uitzoeken...
Ja dat lijkt mij dus ookquote:Op donderdag 15 december 2011 18:25 schreef RPG het volgende:
Als het van eBay is het denk ik niet dat je voor een object geboden hebt maar juist een object verkocht hebt. eBay gaat niet via intrum voor biedingen maar wel voor openstaande eBay kosten.
Ik zal je zo een pm sturen met de gegevens.quote:Op donderdag 15 december 2011 18:25 schreef RPG het volgende:
Stuur mij de usernaam en dan zal ik voor je kijken waar voor geboden/wat verkocht is. Maar weet je zeker dat het voor een bieding is?
Als het van eBay is het denk ik niet dat je voor een object geboden hebt maar juist een object verkocht hebt. eBay gaat niet via intrum voor biedingen maar wel voor openstaande eBay kosten.
Het ging niet om biedingen maar aanbieden van objecten. De verkoop commisie moest nog betaald worden en dat hebben ze uit handen gegeven.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:32 schreef Alicey het volgende:
Heb je enig idee wie het geweest zou kunnen zijn en/of zijn er vreemde dingen gebeurd (bijv. post die zoek raakt o.i.d.)?
Heb je enig idee waar Intrum danwel ebay het op baseert dat jij de persoon bent die het bod heeft gedaan?
Sinds wanneer spreekt ebay overigens rechtstreeks niet betalende bieders aan?
Nee waren wel iets meer gegevens dan alleen voornaam en achternaam bekend. Zoals TS al zegt is het identiteitsfraude geweest.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:43 schreef Maanvis het volgende:
Lol, dus als iemand op ebay met jouw voornaam en achternaam oplichtingspraktijken doet dan doet Intrum Justitia gewoon een factuurtje naar iemand met dezelfde naam?
Welke gegevens klopten nog meer met de werkelijkheid?quote:Op donderdag 15 december 2011 21:48 schreef RPG het volgende:
[..]
Nee waren wel iets meer gegevens dan alleen voornaam en achternaam bekend. Zoals TS al zegt is het identiteitsfraude geweest.
Wegen privacy wetgeving/contract met werkgever kan ik dat natuurlijk niet vrijgeven. Maar genoeg om er vanuit te kunnen gaan dat TS account gemaakt heeft. Het is alleen dat ik andere dingen in het account gezien heb waardoor ik er vanuit kan gaan dat TS dit wel simpel kan oplossen.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:49 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Welke gegevens klopten nog meer met de werkelijkheid?
Het waren dus geen gegevens die je in een telefoonboek of op facebook kunt opzoeken?quote:Op donderdag 15 december 2011 21:51 schreef RPG het volgende:
[..]
Wegen privacy wetgeving/contract met werkgever kan ik dat natuurlijk niet vrijgeven. Maar genoeg om er vanuit te kunnen gaan dat TS account gemaakt heeft. Het is alleen dat ik andere dingen in het account gezien heb waardoor ik er vanuit kan gaan dat TS dit wel simpel kan oplossen.
Klopt. Bepaalde handelingen moet je namelijk meer voor doen zoals bijvoorbeeld een koppeling met PayPalquote:Op donderdag 15 december 2011 21:54 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Het waren dus geen gegevens die je in een telefoonboek of op facebook kunt opzoeken?
oke thanks, ik wou alleen ff weten hoe ik mezelf tegen identiteitsfraude kon beschrmenquote:Op donderdag 15 december 2011 22:00 schreef RPG het volgende:
[..]
Klopt. Bepaalde handelingen moet je namelijk meer voor doen zoals bijvoorbeeld een koppeling met PayPal
ps. ik ga niet akkoord met je algemene voorwaarden
Maar gaat iemand uit (vermoedelijk) Amerika voor de gezelligheid even in een Nederlands telefoonboek zitten bladeren? Dat was wat mij vooral dwars zat en waardoor ik verder ben gaan denken waar die gegevens vandaan komen. (en het gebruikte hotmail adres was voor het @ volledig gelijk aan mijn niet hotmail adres)quote:Op vrijdag 16 december 2011 14:19 schreef Maanvis het volgende:
maar NAW gegevens kun je ook uit het telefoonboek halen.
maar er was blijkbaar meer?
grapje mag ik aannemen?quote:Op vrijdag 16 december 2011 15:36 schreef jeroen25 het volgende:
eBay stuurt je toch een brief naar het bij inschrijving opgegeven adres om je identiteit te controleren?
Toen ik me daar aanmeldde kreeg ik per post een activatiecode oid.quote:Op vrijdag 16 december 2011 22:37 schreef FF het volgende:
grapje mag ik aannemen?
Of ben ik al te lang 'klant' daar? ;0
Bij Marktplaats en Speurders heb ik zoiets gekregen om 'geverifieerd' te worden... Maar ik ben sinds 1999 eBay lid en heb nog nooit een brief van ze gezienquote:Op vrijdag 16 december 2011 22:51 schreef jeroen25 het volgende:
Toen ik me daar aanmeldde kreeg ik per post een activatiecode oid.
Was al wel een tijdje geleden.
Doordat het vakantie is en ik de kinderen nu thuis heb ben ik nog niet in de gelegenheid geweest om naar de politie te gaan maar dat is zeker iets dat dus binnenkort wel zal gebeuren.quote:Geachte mevrouw X,
Hartelijk bedankt voor uw e-mail waarin u aangeeft dat iemand anders uw gegevens heeft gebruikt voor het aanmaken van een eBay account.
Ik heb het betreffende eBay- account gecontroleerd en heb de volgende gezien: Het account is al geschorst dus de gebruiker kunt helemaal geen gebruik maken van dit account.
In dit geval raad ik u aan om aangifte te doen bij de politie. Ons team werkt samen met de politiediensten en andere juridische instanties om hen te helpen bij hun onderzoek. Deze kunnen telefonisch of per e-mail contact opnemen met het team van eBay op de volgende pagina's:
http://pages.ebay.nl/help/buy/role-of-ebay.html
Onze excuses voor deze zeer onaangename situatie en wensen u veel succes met het oplossen van dit probleem.
Mocht u nog vragen hebben, aarzel niet om ons opnieuw te contacteren. Wij zullen u graag helpen.
Ik wens u een gelukkig Nieuwjaar!
Met vriendelijke groet,
Mevr. X
eBay Customer Support
je kunt trouwens ook 0900-8844 bellen om aangifte te doen. Of iig om te vragen om advies wat je nou moet doenquote:Op vrijdag 6 januari 2012 19:50 schreef Nanook24 het volgende:
Ik heb even snel gekeken maar het lijkt erop dat je alleen aangifte kunt doen van 'normale' diefstal. Het standaard vragenlijstje vraagt bijv. waar iets is gestolen en zo nog meer vragen die niet in te vullen zijn voor ID diefstal.
Maandag gaat het spul hier weer naar school dus dan rij ik wel even langs het politiebureau.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |