quote:
Op zaterdag 21 april 2012 22:36 schreef Sodium het volgende:
Hoezeeee!
Ik weet niet hoe het met pimpelmezen gaat, maar mijn koolmezen bouwden vooral in de ochtenduren. 's Middags na een uur of een was er geen vogel meer te bekennen.
Dat was mijn ervaring ook. Bijna alle actie is voor het middaguur en vooral laat in de middag gebeurt er weinig meer. Daarom had ik de camera ook niet meer aan

. Ze heeft dat mos wel heel snel binnen gebracht.
quote:
Het begon inderdaad met mos, daarna werden gras en dorre blaadjes aangevoerd om te eindigen met veel fluffy spul. Duurde een dag of vijf-zeven, geloof ik. Zover ik heb gelezen zal het vrouwtje vanaf nu geregeld in het kastje overnachten en zullen beide vogeltjes het kastje actief verdedigen.
Bij mij overnacht er al geruime tijd (in elk geval sinds 6 april) dagelijks een vogeltje. Alleen lukt het me nooit om dat vogeltje goed te zien want dat moet gebeuren vlak voor het binnengaan en daar heb ik geen goed zicht op. Bovendien is het dan al aan het schemeren. Ik dacht steeds te zien dat het niet Jerommeke was (al ben ik dus niet 100% zeker) en het zou dus zijn vriendinnetje kunnen zijn, maar zeker ben ik daar niet van. Ik had inderdaad ook gelezen dat het de vrouwtjes zijn die er normaal gesproken overnachten.
Morgen ga ik voor zonsopkomst de camera aanzetten want ik wil niks missen en zien of er verder wordt gebouwd aan het nest. Dan kan ik misschien ook uitvogelen (pun intended

) of het een bekende is door te vergelijken met oud beeldmateriaal. Het zou best kunnen zijn dat het het vrouwtje is dat 1,5 week geleden al een stukje mos binnen bracht. Ik dacht toen dat ze bij een ander koppeltje hoorde en door Jerommeke werd verjaagd, maar misschien heb ik dat verkeerd geinterpreteerd.... (zie filmpje van 10 april).