FOK!forum / Sport Algemeen / [Schaatsen] Schaatsweek 2011 #1: Met diverse NK's en kwalificaties
boriszwoensdag 14 december 2011 @ 11:06
KNSB-Schaatsweek-transparant.png


26 december
Thialf, Heerenveen (start programma 13.30u)
Kwalificatie 1500m (Dames)
KPN NK Marathon (Dames) - 14.45u
KPN NK Marathon (Heren) - 16.00u

27 december
Thialf, Heerenveen (start programma 16.15u)
Kwalificatie 3000m (Dames)
Kwalificatie 1500m (Heren)

28 december
Thialf, Heerenveen (start programma 15.45u)
Kwalificatie 5000m (Heren)
Mass start (Dames)
Mass start (Heren)
NK Marathon Masters – 18.30u
NK Marathon 1e Divisie – 20.00u

29 december
Thialf, Heerenveen (start programma 14.30u)
KPN NK Sprint Dames en Heren 500/1000m

30 december
Thialf, Heerenveen (start programma 11.00u)
Kwalificatie 5000m (Dames)
Kwalificatie 10000m (Heren)
KPN NK Sprint Dames en Heren 500/1000m

Pien%20Keulstra%20start%20NK%20Afstanden%202012_original.jpg
quote:
AMSTERDAM - Voor de kwalificatiewedstrijden in Thialf, tijdens de KNSB Schaatsweek, voor de Essent ISU Europese kampioenschappen in Boedapest (6, 7 en 8 januari) en het tweede blok van de Essent ISU World Cup heeft de KNSB de geplaatste rijders bekendgemaakt.

Een van de opvallende deelnemers is Pien Keulstra. Zij zal proberen zich te plaatsen voor de Essent EK Allround in Boedapest. Zij komt op 26 en 27 december op de 1500 en 3000 meter in actie. Over deze twee afstanden wordt een klassement opgemaakt. Aan de hand daarvan kunnen rijders zich plaatsen voor de Essent EK Allround. De heren rijden een klassement over 1500 en 5000 meter. Op deze afstanden zijn ook nog tickets voor de tweede reeks Essent ISU World Cup-wedstrijden te verdelen.

Daarnaast worden in Thialf een 5000 meter voor dames en een 10.000 meter voor heren verreden. Hier kunnen de deelnemers startbewijzen voor de Essent ISU World Cup in Heerenveen verdienen. Sven Kramer staat bij de rijders op de 10.000 meter. De TVM-rijder heeft echter al in verschillende media aangegeven niet deel te willen nemen aan de kwalificatiewedstrijd. Hij moet zich nog wel officieel bij de KNSB afmelden voor de wedstrijd.

Kwalificatiedeelnemers
Dames

Kwalificatiewedstrijd Essent ISU EK Allround

26 en 27 december: klassement over 1500 en 3000 meter

Ireen Wüst, Diane Valkenburg, Marrit Leenstra, Linda de Vries, Pien Keulstra, Annouk van der Weijden, Marije Joling, Jorien Voorhuis, Yvonne Nauta, Lisette van der Geest, Paulien van Deutekom, Antoinette de Jong, Janneke Ensing, Carlijn Achtereekte.

Kwalificatiewedstrijden Essent ISU World Cup

26 december: 1500 meter (Al geplaatst: Ireen Wüst en Marrit Leenstra)

Diane Valkenburg, Margot Boer, Linda de Vries, Annouk van der Weijden, Lotte van Beek, Annette Gerritsen, Jorien Voorhuis, Pien Keulstra, Paulien van Deutekom, Marije Joling, Roxanne van Hemert, Yvonne Nauta, Laurine van Riessen, Antoinette de Jong.

27 december: 3000 meter (Al geplaatst: Diane Valkenburg en Ireen Wüst)

Pien Keulstra, Linda de Vries, Janneke Ensing, Carlijn Achtereekte, Annouk van der Weijden, Jorien ter Mors, Yvonne Nauta, Marije Joling, Rixt Meijer, Jorien Voorhuis, Marrit Leenstra, Lisette van der Geest.

30 december: 5000 meter (Al geplaatst: Pien Keulstra en Annouk van der Weijden)

Carlijn Achtereekte, Janneke Ensing, Linda de Vries, Rixt Meijer, Marije Joling, Yvonne Nauta, Diane Valkenburg.

Heren

Kwalificatiewedstrijd Essent ISU EK Allround

27 en 28 december: klassement over 1500 en 5000 meter

Jan Blokhuijsen, Wouter olde Heuvel, Koen Verweij, Ted-Jan Bloemen, Maurice Vriend, Renz Rotteveel, Ben Jongejaan, Frank Hermans, Mark Ooijevaar, Bob de Jong, Thom van Beek, Robbert de Rijk, Sven Kramer.

Kwalificatiewedstrijden Essent ISU World Cup

27 december: 1500 meter (Al geplaatst: Stefan Groothuis en Kjeld Nuis)

Sjoerd de Vries, Wouter olde Heuvel, Mark Tuitert, Jan Blokhuijsen, Rhian Ket, Lars Elgersma, Maurice Vriend, Koen Verweij, Pim Cazemier, Renz Rotteveel, Remco olde Heuvel, Simon Kuipers, Pim Schipper, Sven Kramer.

28 december: 5000 meter (Al geplaatst: Jorrit Bergsma en Sven Kramer)

Bob de Jong, Jan Blokhuijsen, Douwe de Vries, Wouter olde Heuvel, Ted-Jan Bloemen, Rob Hadders, Bob de Vries, Koen Verweij, Mark Ooijevaar, Joost Juffermans.

30 december: 10000 meter Al geplaatst: Bob de Jong, Jorrit Bergsma en Bob de Vries

Sven Kramer, Douwe de Vries, Jan Blokhuijsen, Rob Hadders, Wouter olde Heuvel.
Sven heeft zelf gezegd geen 10k te gaan rijden, hij mag wel. Hier wordt bepaald of je schaatsseizoen nog verder zin heeft ;).
Ambrosiuswoensdag 14 december 2011 @ 20:06
Wie weet wordt het wat.

TT even Nederlands gemaakt.
boriszdonderdag 22 december 2011 @ 17:27
quote:
ORANJEWOUD - De nieuwe kwalificatieprocedure voor het Essent ISU EK Allround zorgt bij veel schaatsers voor wrevel.

Waar normaal gesproken het KPN NK allround, met de gebruikelijke vier afstanden, als kwalificatiemoment gold, moeten de rijders en rijdsters zich nu zien te plaatsen bij een wedstrijd over twee afstanden tijdens de KNSB Schaatsweek.

Meer kans
"Nu kunnen mensen zich kwalificeren voor het EK die normaal gesproken geen kans zouden maken'', aldus Sven Kramer. "Jongens als Bob de Jong en Jorrit Bergsma hebben meer kans nu de 500 meter is komen te vervallen."

Ook voor de schaatssupporters is de nieuwe opzet minder leuk, vindt Kramer. "Een NK allround wil ik altijd nog wel winnen. Nu vind ik het ook prima als ik me als vierde en laatste Nederlander kwalificeer voor het EK. Hier wordt de sport niet veel beter van."

Ook Ireen Wüst ziet niets in de nieuwe opzet. "Mensen komen niet naar het schaatsen toe om een selectiewedstrijd te zien'', zegt zij. "Het is nu gewoon niet zeker dat de beste Nederlandse allrounders naar het EK gaan. Ik sta niet achter dit idee.''

Arie Koops, directeur Sport van de KNSB, zei eerder al tegen schaatsen.nl dat de bond voor een Schaatsweek heeft gekozen om het aantal selectiewedstrijden te beperken.

Druk programma

Wüst gaat overigens wel een drukke week tegemoet. De TVM-rijdster hoopt zich naast het EK allround ook voor het Essent ISU WK sprint te kwalificeren. Op 26 en 27 december werkt Wüst de twee afstanden af voor de EK-kwalificatie. Dan heeft ze 28 december vrij en 29 en 30 december staat het KPN NK sprint op het programma.

"Het sprinten gaat nog niet zo goed'", aldus Wüst. "Er er zijn dit keer met Thijsje Oenema, Margot Boer, Marrit Leenstra, Annette Gerritsen, Laurine van Riessen en ik gewoon veel kanshebsters voor de vier tickets. Het wordt dus heel moeilijk voor mij. Het zou een verrassing zijn als ik bij de eerste vier zit."
boriszzaterdag 24 december 2011 @ 16:19
quote:
AMSTERDAM - Pien Keulstra heeft zich met een blessure afgemeld voor kwalificatiewedstrijd in de KNSB Schaatsweek. De achttienjarige rijdster van Jong Oranje zou gaan strijden om startbewijzen voor de EK allround in Boedapest en voor het tweede blok van de World Cup.

Keulstra heeft te veel last van een blessure aan haar linkerenkel. Ze houdt voorlopig rust. "Pien is tien dagen geleden door haar enkel gegaan, maar die blessure leek voorspoedig te genezen", laat coach Erik Bouwman weten.
"Ze had de trainingen weer opgepakt en ook al weer geschaatst. Gisteravond werd de enkel echter plotseling zo dik, dat we vreesden voor trombose en naar het ziekenhuis zijn gegaan", vervolgt Bouwman.

Geen trombose
"Van trombose is gelukkig geen sprake, maar de blessure is wel zo ernstig dat het voor Pien onhaalbaar is om aan de start te verschijnen tijdens de kwalificatiewedstrijden in de KNSB Schaatsweek."
"Ze moet rust houden en de blessure goed laten herstellen. We willen de rest van het seizoen niet in gevaar brengen.”

Goede start
Keulstra kende een goede start van het seizoen. Ze won tijdens de NK afstanden, begin november in Heerenveen, zowel de 3000 meter als de 5000 meter.
Ook haar World Cup-debuut was succesvol. In de B-groep schaatste ze de snelste tijd op de vijf kilometer, die genoeg was voor de derde tijd van de dag.
Keulstra richt zich nu op het WK junioren en het WK afstanden in maart.
Montovmaandag 26 december 2011 @ 09:48
Het is dus grotendeels niet op tv en zelfs niet op internet te volgen. Alleen het NK Sprint is live op internet.

Moeten we wat tijden gaan volgen op twitter. :')
boriszmaandag 26 december 2011 @ 09:56
De marathon vanaf 16u op TV. Krijg je een lange samenvatting. :').

Het zelfde geldt voor het NKsprint. Ook pas vanaf 16u op tv. De kwalificatiewedstrijden zullen heel kort in het sportjournaal te zien zijn dus.
Ambrosiusmaandag 26 december 2011 @ 10:10
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 09:56 schreef borisz het volgende:
De marathon vanaf 16u op TV. Krijg je een lange samenvatting. :').

Het zelfde geldt voor het NKsprint. Ook pas vanaf 16u op tv. De kwalificatiewedstrijden zullen heel kort in het sportjournaal te zien zijn dus.
Er komt vandaag niet eens een sportjournaal, er is een uitzending om 16.00u waarin alles zit.
Montovmaandag 26 december 2011 @ 13:45
Er zijn tijden te vinden via Robbert de Rijk:
http://twitter.com/#!/robbertderijk
boriszmaandag 26 december 2011 @ 13:59
hendriksmj twitterde op maandag 26-12-2011 om 13:58:51 Eindklassement 1500m vrouwen #schaatsweek: Wust 1.58.35. 2e is Leenstra: 1.58.75. 3e Boer: 1.58.94. 4e: Van Deutekom 1.59.51 reageer retweet
Valkenburg had 1.59.6

quote:
Dat betekent dus dat Wüst, Leenstra, Boer, Van Deutekom en Valkenburg de 1500 meter WB-plekken hebben veroverd.
Montovmaandag 26 december 2011 @ 14:11
Van Deutekom erg verrassend, en voor het EK zit het nog dicht bij elkaar.
danosmaandag 26 december 2011 @ 14:18
Gogo Paulien, goed dat ze er weer eens bij is, een weer eens onder de 2 minuten :)
I.R.Baboonmaandag 26 december 2011 @ 16:00
Schitterend hoe Anema meteen de uitslag bij de vrouwen weggaf.

En leuk dat ze livetiming hebben: http://liveresults.mylaps.com/knsb/racemon.html
boriszmaandag 26 december 2011 @ 16:04
quote:
10s.gif Op maandag 26 december 2011 16:00 schreef I.R.Baboon het volgende:
Schitterend hoe Anema meteen de uitslag bij de vrouwen weggaf.

En leuk dat ze livetiming hebben: http://liveresults.mylaps.com/knsb/racemon.html
Leuk die livetiming :)
Evertjanmaandag 26 december 2011 @ 16:04
waarom niet gewoon een NK allround en NK sprint houden dat is toch veel leuker
boriszmaandag 26 december 2011 @ 16:35
op 65 rondjes inmiddels. Het afwachten is nog bezig.
boriszmaandag 26 december 2011 @ 17:05
123 rondes. Massasprint wrs w/
boriszmaandag 26 december 2011 @ 17:14
Toch nog een kopgroep van BAM en een paar anderen w/

10 rondjes nog.
tong80maandag 26 december 2011 @ 17:15
Mooie finale

:P
boriszmaandag 26 december 2011 @ 17:18
Stroetinga wint _O_ voor het eerst iemand 4x Nederlands Kampioen.
I.R.Baboonmaandag 26 december 2011 @ 17:22
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 17:15 schreef tong80 het volgende:
Mooie finale

:P
Idd, knap werk van BAM.
lodeiromaandag 26 december 2011 @ 18:27
Wat blijft dat marathon schaatsen toch saai (op de laatste 15 rondes). Is het nou zo moeilijk er afval elementen in te verwerken? Hiermee krijg je de jeugd echt niet op de tribunes..... voor de rest is Stroetinga natuurlijk een fenomeen!
boriszmaandag 26 december 2011 @ 18:33
Dat hebben ze geprobeerd in de jaren dat sbs6 er wat mee wilden doen. Redelijk mislukt :P.
tong80maandag 26 december 2011 @ 19:20
quote:
0s.gif Op maandag 26 december 2011 18:27 schreef lodeiro het volgende:
Wat blijft dat marathon schaatsen toch saai (op de laatste 15 rondes). Is het nou zo moeilijk er afval elementen in te verwerken? Hiermee krijg je de jeugd echt niet op de tribunes..... voor de rest is Stroetinga natuurlijk een fenomeen!
Wat dacht je van Heidema op zijn ouwe dag ?

:P
Haaibaaikemaandag 26 december 2011 @ 19:40
Ireenw twitterde op maandag 26-12-2011 om 14:29:57 schaatsweek afschaffen:dit doet de schaatssport geen goed! Gewoon weer een NK allround als selectiewedstrijd! Dan komt er tenminste publiek! reageer retweet
Met Ireen eens.
boriszmaandag 26 december 2011 @ 21:03
hendriksmj twitterde op maandag 26-12-2011 om 21:01:59 Simon Kuipers doet niet mee aan NK Sprint. Heeft zich zojuist afgemeld. Seizoen is daarmee eigenlijk klaar voor hem. #NOS #schaatsen reageer retweet
Van_Poppeldinsdag 27 december 2011 @ 10:24
Geen stream dus? ;(

Zonde, schaatsten kijken tussen oud & nieuw begon toch wel een traditie te worden...
Montovdinsdag 27 december 2011 @ 11:06
quote:
10s.gif Op maandag 26 december 2011 16:00 schreef I.R.Baboon het volgende:
Schitterend hoe Anema meteen de uitslag bij de vrouwen weggaf.
Wat gaf ie weg?
boriszdinsdag 27 december 2011 @ 17:37
482656209.png?Expires=1325004753&Key-Pair-Id=APKAIYVGSUJFNRFZBBTA&Signature=obSUAg1SzkynhiLcRebodJ4Tl2jcV82BWLQ2SPtpz9piWhjQv9GKndahR813SZ2kTMZmRptxGQflPPUUbQh0yM295nEWxWg901o2exjk4gfoJR5nkcUBCpdIpeFZuk30xd7zTk9DSCw7aXBBkkY3LmxTz5dsehVLaGwbi7BYpLA_
http://twitpic.com/7zczwx

Wust, vd Weijden, Valkenburg en de Vries naar het EK allround.
Montovdinsdag 27 december 2011 @ 17:57
Leenstra toch te slecht op de 3km, ondanks een redelijke goede uitgangspositie op de 1500m. Laatste ronde 38.1 las ik. Wel jammer dat ze niet naar het EK gaat, maar Linda de Vries en vd Weijden zijn meer allround.
Montovdinsdag 27 december 2011 @ 17:59
En Kramer wint de 1500m met 1:47.33. Tuitert zakt door het ijs met een 1:49.
Van_Poppeldinsdag 27 december 2011 @ 18:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 december 2011 17:59 schreef Montov het volgende:
En Kramer wint de 1500m met 1:47.33. Tuitert zakt door het ijs met een 1:49.
Nette tijd voor Kramer onder zware omstandigheden...

Hiermee is hij topfavoriet om het EK te winnen ^O^
Montovdinsdag 27 december 2011 @ 18:32
Mhaw, Kramer heeft een smalle basis. Vooral voor een vierkamp in 1 weekend is dat lastig. Daarnaast lopen zijn 500m nog niet dit seizoen (alle 3 boven de 37 sec).
Hij is wel een van de favorieten.
Van_Poppeldinsdag 27 december 2011 @ 18:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 december 2011 18:32 schreef Montov het volgende:
Mhaw, Kramer heeft een smalle basis. Vooral voor een vierkamp in 1 weekend is dat lastig. Daarnaast lopen zijn 500m nog niet dit seizoen (alle 3 boven de 37 sec).
Hij is wel een van de favorieten.
Kramer moet makkelijk onder de 37 seconden kunnen rijden...dan is hij op iedere afstand beter dan zijn grootste concurrent (Skobrev)
Montovdinsdag 27 december 2011 @ 18:39
Het moet kunnen, maar hij heeft het nog niet gedaan.
wimderondinsdag 27 december 2011 @ 18:46
Goed van Kramer.
Arceewoensdag 28 december 2011 @ 00:36
Netjes van Kramer. ^O^
TheArtwoensdag 28 december 2011 @ 17:08
Uitslag 5000 meter
quote:
Bob de Jong: 6.17.92
Sven Kramer: 6.18.56
Jan Blokhuijsen: 6.20.52
Douwe de Vries: 6.21.35
Ted-Jan Bloemen: 6.22.39
Koen Verweij: 6.23.85
Bob de Vries: 6.26.06
Renz Rotteveel: 6.27.11
Rob Hadders 6.31.73
Ben Jongejan 6.33.29
Mark Ooijevaar 6.34.13
Joost Juffermans 6.35.51
Frank Hermans 6.35.67
Robbert de Rijk 6.45.58
Thom Van Beek 6.47.08
Wouter Olde Heuvel: DQ
Tickets EK allround
quote:
Sven Kramer
Jan Blokhuijsen
Koen Verweij
Ted Jan Bloemen
Tickets WB 5000 meter
quote:
Kramer (was al geplaatst)
Bergsma (was al geplaatst)
Bob de Jong
Jan Blokhuijsen
Douwe de Vries
Van_Poppelwoensdag 28 december 2011 @ 17:13
Nette tijden!

Zeker gezien de hoge luchtdruk!!!
Montovwoensdag 28 december 2011 @ 17:43
Olde Heuvel heeft Bloemen dus gehinderd. Geen idee of dat een seconde heeft gekost, maar Bloemen haalt op 1 seconde niet de WC 5000m. Wel enigszins verrassend het EK.
danoswoensdag 28 december 2011 @ 18:58
wat een gezeur van tvm zeg, echt zielig. die olde heuvel rijdt gewoon superdom, had ie maar in moeten houden.
Montovwoensdag 28 december 2011 @ 20:48
http://nos.nl/video/32598(...)ing-ek-allround.html

Wel een rare actie van Bloemen.
wimderonwoensdag 28 december 2011 @ 21:21
Maffe actie inderdaad. Hij maakt het zichzelf moeilijk door niet sneller naar binnen te gaan (wat op zich toegestaan is en waardoor in dit geval Olde Heuvel terecht gediskwalificeerd wordt), maar hierdoor verliest hij zelf alleen maar tijd en een dq voor die duw had ik niet eens onterecht gevonden.
Lookbehindwoensdag 28 december 2011 @ 23:54
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2011 21:21 schreef wimderon het volgende:
Maffe actie inderdaad. Hij maakt het zichzelf moeilijk door niet sneller naar binnen te gaan (wat op zich toegestaan is en waardoor in dit geval Olde Heuvel terecht gediskwalificeerd wordt), maar hierdoor verliest hij zelf alleen maar tijd en een dq voor die duw had ik niet eens onterecht gevonden.
Hij kon niet eerder naar binnen, omdat hij om de blokjes heen moest. Op het moment dat hij wel opzij kon, zat de schaats van Olde Heuvel in z'n glijfase al naast het been van Ted-Jan Bloemen. Als hij die schaats had aangetikt, was Olde Heuvel zeker gevallen, en had hij waarschijnlijk Bloemen meegenomen.
Zoals ik het zie is het gewoon een hele slechte wissel van Olde Heuvel die niet op zijn tegenstander heeft gelet en hem geen ruimte gaf om ook maar ergens heen te gaan, waardoor Bloemen hem aan de kant moest duwen door zijn hogere snelheid. Ik denk dat Bloemen daarnaast ook gewoon erg schrok en daardoor wat harder duwde dan wellicht noodzakelijk was.
boriszdonderdag 29 december 2011 @ 14:27
We gaan beginnen met het NK. Live op NOS.nl. NL1 is er bij vanaf 16u.

1. Inge Bervoets - Roxanne.v. Hemert
2. Miranda Dekker - Letitia de Jong
3. Myrthe Brommer - Rosa Pater
4. Sophie Nijman - Mayon Kuipers
5. Lotte van Beek - Bo v.d. Werff
6. Jorien Kranenborg- Antoin. de Jong
7. Ireen Wüst - Marit Dekker
8. Anice Das - Annett. Gerritsen
9. Thijsje Oenema - Marrit Leenstra
10. Margot Boer - Laur. van Riessen
11. Floor v.d. Brandt - Janine Smit

============
1. Lennart Velema - Thom van Beek
2. Kai Verbij - Lucas van Alphen
3. Rhian Ket - Rienk Nauta
4. Frank Hermans - Aron Romeijn
5. Sjoerd de Vries - Rens Boekhoff
6. Lars Elgersma - Bas Bervoets
7. Maurice Vriend - Rem. Olde Heuvel
8. Jesper van Veen - Pim Schipper
9. Jan Smeekens - Ronald Mulder
10. Stefan Groothuis - Kjeld Nuis
11. Hein Otterspeer - Jesper Hospes
12. Michel Mulder - Mark Tuitert
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:37
Wordt hard gereden zeg :o
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:38
Tering, dat kan je wel zeggen.

Kuipers gewoon 38,90 :o
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:40
Zou er vandaag een 37'er in zitten?
YURdonderdag 29 december 2011 @ 14:40
Bijna alleen PR's _O_
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:40
Van de 10 dames tot nu toe rijden er gewoon al 8 een PR.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:41
Luchtdruk is 1010 mBar; niet extreem laag dus...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:42
En ook Antoinette de Jong voor het eerst onder de 40 en dat als 16-jarige.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:42
Zou lekker zijn als Wust onder de 39 rijdt...

Edit: haalt ze met 39.08 net niet...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:43
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:42 schreef Van_Poppel het volgende:
Zou lekker zijn als Wust onder de 39 rijdt...
Net niet, maar wel gewoon een prima basis voor het toernooi.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:45
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:43 schreef TheArt het volgende:

[..]

Net niet, maar wel gewoon een prima basis voor het toernooi.
Op Sablikova moet ze op de 500m een dikke seconde pakken...39.0 lijkt me niet voldoende...
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:45
Gerritsen valt weer een tikkie tegen...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:46
Das voor het eerst onder de 39 _O_

Gerritsen weer niet bijzonder.

quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:45 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Op Sablikova moet ze op de 500m een dikke seconde pakken...39.0 lijkt me niet voldoende...
Het hoeft pas over een dikke week te gebeuren, dus voorlopig niets aan de hand.
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:47
Leenstra sneller dan Wüst. Goede tijd hoor van Leenstra!
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:48
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:47 schreef TheArt het volgende:
Leenstra sneller dan Wüst. Goede tijd hoor van Leenstra!
Valt zeker niet tegen, zeker als je bedenkt dat ze op de 1500m en 3000m het zo lastig had...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:49
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:48 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Valt zeker niet tegen, zeker als je bedenkt dat ze op de 1500m en 3000m het zo lastig had...
1500 viel wel mee, dat was gewoon degelijk. Het was alleen die 3000 waarin ze zich opblies. Hoeft ook niets over haar vorm te zeggen natuurlijk.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:50
De toppers zetten de lijn van de subtoppers niet door; je zou een lage 38'er mogen verwachten...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 14:52
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:50 schreef Van_Poppel het volgende:
De toppers zetten de lijn van de subtoppers niet door; je zou een lage 38'er mogen verwachten...
Omstandigheden zijn niet bijzonder hoor. Volgens mij is de luchtdruk 1010 mBar, niet bepaald goed.

11 PR's is daarom des te opmerkelijker.

[ Bericht 0% gewijzigd door TheArt op 29-12-2011 14:58:22 ]
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 14:56
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 14:52 schreef TheArt het volgende:

[..]

Omstandigheden zijn niet bijzonder hoor. Volgens mij is de luchtdruk 1010 mBar, niet bepaald goed.

11 PR's is daarom des te opmerkelijker.
;)
Klopt, en bovendien pieken de toppers natuurlijk i.t.t. de subtoppers niet naar dit toernooi. Zij hoeven pas eind januari in vorm te zijn...

Leenstra en Wust doen overigens met deze tijden goed mee...Zij zullen samen met Van Riesen uit maken wie het vierde ticket pakt...
boriszdonderdag 29 december 2011 @ 14:57
15fq3ax.gif
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:24
35,39, lekker PR hoor voor Sjoerd de Vries _O_

EDIT: De 36,28 van Verbij is een baanrecord voor junioren _O_
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:32
Sjoerd de Vries doet zeer goede zaken, want de tijden van Smeekens en Mulder vallen een tikkeltje tegen...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:33
Godsamme, Nuis valt.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:33
Strakke tijd van Groothuis ^O^
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:34
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:33 schreef TheArt het volgende:
Godsamme, Nuis valt.
Zonde idd, word er een klassement van de beste 500m en 1000m gemaakt? Of is het is nu gebeurd voor Nuis?
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:35
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:34 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Zonde idd, word er een klassement van de beste 500m en 1000m gemaakt? Of is het is nu gebeurd voor Nuis?
Is klaar wat betreft klassement. Dat gaat echt over 4 afstanden.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:36
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:35 schreef TheArt het volgende:

[..]

Is klaar wat betreft klassement. Dat gaat echt over 4 afstanden.
Jammer, want hij had zich ongetwijfeld voor het WK geplaatst :{
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:38
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:36 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Jammer, want hij had zich ongetwijfeld voor het WK geplaatst :{
Wat betreft het WK weet ik niet of dat definitief voorbij is. Ik weet niet of hij bijv. nog een extra 500 mag rijden voor een fictief klassement. Ik neem ook aan dat er een aanwijsplek is.

Overigens is Otterspeer met deze 500 wel direct een kanshebber voor het WK.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:40
Michel Mulder en Tuitert kunnen het vergeten...
boriszdonderdag 29 december 2011 @ 15:41
seveds.gif
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:42
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:38 schreef TheArt het volgende:

[..]

Wat betreft het WK weet ik niet of dat definitief voorbij is. Ik weet niet of hij bijv. nog een extra 500 mag rijden voor een fictief klassement. Ik neem ook aan dat er een aanwijsplek is.
Dan moet Nuis de komende 3 afstanden maar knallen en aantonen dat hij beter dan de nr 4 van het eindklassement is. Twee keer 1.08.7 en een 35.3 bijvoorbeeld. Anders verdient ie het ook niet...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:42
De plekken 1, 2 en 3 op dit NK gaan denk ik naar Groothuis, De Vries en Otterspeer of Schipper, op basis van deze tijden.

Als Nuis op de 2x 1000 meter dik voor de nummer 4 eindigt en op de 500 meter kan hij enigszins bijblijven, dan neem ik aan dat hij wel voor een aanwijsplek in aanmerking komt.
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:43
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:42 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Dan moet Nuis de komende 3 afstanden maar knallen en aantonen dat hij beter dan de nr 4 van het eindklassement is. Twee keer 1.08.7 en een 35.3 bijvoorbeeld. Anders verdient ie het ook niet...
Die tijden lijken me overdreven. Gewoon dik sneller dan de nummer 4 is, lijkt me, voldoende. Daar kunnen 2x 1.09.00 en 1x 34.4 of 35.5 ook voldoende voor zijn.
Montovdonderdag 29 december 2011 @ 15:46
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:42 schreef TheArt het volgende:
De plekken 1, 2 en 3 op dit NK gaan denk ik naar Groothuis, De Vries en Otterspeer of Schipper, op basis van deze tijden.

Als Nuis op de 2x 1000 meter dik voor de nummer 4 eindigt en op de 500 meter kan hij enigszins bijblijven, dan neem ik aan dat hij wel voor een aanwijsplek in aanmerking komt.
Zijn er aanwijsplekken dan?
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 15:48
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:46 schreef Montov het volgende:

[..]

Zijn er aanwijsplekken dan?
Geen idee dus, maar ik mag aannemen dat Nuis wel gaat als hij de andere drie afstanden heel sterk rijdt.
Montovdonderdag 29 december 2011 @ 15:49
Volgens mij mag hij een reskate doen aan het einde van de dag, die niet voor het NK meetelt, maar wel voor plaatsing WK en WB.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 15:50
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:43 schreef TheArt het volgende:

[..]

Die tijden lijken me overdreven. Gewoon dik sneller dan de nummer 4 is, lijkt me, voldoende. Daar kunnen 2x 1.09.00 en 1x 34.4 of 35.5 ook voldoende voor zijn.
Ligt er ook aan wat Smeekens doet. Als Smeekens 2 degelijke 1000m's rijdt (onder 1:10) dan is hij een kanshebber om top 5 op het WK te rijden. Zo iemand laat je dan ook niet thuis. Maargoed, eerst waar afwachten hoe ze gaan rijden...

Ik hoop iig dat er geen skate-off komt; daar schiet niemand wat mee op...
boriszdonderdag 29 december 2011 @ 15:58
1. Miranda Dekker - Myrthe Brommer
2. Jorien Kranenborg- Marit Dekker
3. Inge Bervoets - Rosa Pater
4. Bo v.d. Werff - Letitia de Jong
5. Janine Smit - Mayon Kuipers
6. Roxanne v. Hemert - Floor v.d. Brandt
7. Sophie Nijman - Antoin. de Jong
8. Margot Boer - Ireen Wüst
9. Thijsje Oenema - Laur. van Riessen
10. Anice Das - Annett. Gerritsen
11. Lotte van Beek - Marrit Leenstra
============
1. Rienk Nauta - Thom van Beek
2. Aron Romeijn - Bas Bervoets
3. Rens Boekhoff - Kai Verbij
4. Frank Hermans - Lennart Velema
5. Rhian Ket - Jan Smeekens
6. Hein Otterspeer - Jesper van Veen
7. Lucas van Alphen - Jesper Hospes
8. Maurice Vriend - Rem. Olde Heuvel
9. Mark Tuitert - Sjoerd de Vries
10. Lars Elgersma - Pim Schipper
11. Kjeld Nuis - Michel Mulder
12. Ronald Mulder - Stefan Groothuis
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 16:01
Reglement KNSB:
quote:
In zeer uitzonderlijke gevallen kan de SCL per sekse en per afstand over één aanwijsplaats
beschikken en kan daarom één rijder/ster (die in potentie een medaillekandidaat is) zowel vóór als
na een (selectie)wedstrijd aanwijzen voor een internationale wedstrijd of internationaal
kampioenschap;
Kortom, Nuis moet zelf hard rijden en verder hopen dat Groothuis niets overkomt.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 16:17
Klassetijd voor Wust ^O^
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 16:18
1.15.72, wat een ontzettend goede tijd van Wüst _O_
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 16:25
Van Beek is en blijft verschrikkelijk slecht in vorm. Ze raakt echt geen hout en alsnog een PR op de 500 net.

Het zit allemaal nog heel dicht op elkaar. Boer, Wüst, Gerritsen, Oenema, Van Riessen en Leenstra gaan het uitmaken wie de 4 plaatsen pakken.
boriszdonderdag 29 december 2011 @ 16:27
1.000 meter dames, donderdag:
1. Ireen Wüst 1.15,72
2. Margot Boer 1.16,45
3. Marrit Leenstra 1.16,56
4. Laurine van Riessen 1.16,94
5. Annette Gerritsen 1.17,03
6. Thijsje Oenema 1.17,14
7. Roxanne van Hemert 1.17,54
8. Sophie Nijman 1.17,80
9. Anice Das 1.18,10
10. Floor van den Brandt 1.18,12
11. Lotte van Beek 1.18,21
12. Janine Smit 1.18,42
13. Antoinette de Jong 1.18,57
14. Letitia de Jong 1.18,87

2vbjswz.gif
DeeBeedonderdag 29 december 2011 @ 16:29
13e tijd ooit in Thialf op de 1000 meter en dicht bij d'r Thialf-PR van 1:15.46 ja (uit 2006).

Lijkt wel weer goede opbouw te zitten in de vorm van Wust dan, als die zo blijft stijgen vergeleken met de wereldbekers (0.65 harder dan bij de WB) wordt het nog wat de komende maanden. :D
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 16:59
Exit Smeekens...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 17:01
1.08.82 voor Otterspeer _O_ Dik PR ook.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 17:01
Wat een tijd van Otterspeer _O_
chufidonderdag 29 december 2011 @ 17:02
Knappe tijd Ottespeer
DeeBeedonderdag 29 december 2011 @ 17:06
Die race van Smeekens trouwens... :D :')

Volgens mij had Wust nog een betere slotronde man... :N

Mooie tijd van Otterspeer!
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 17:09
Matige tijd De Vries...gezien zijn 500m had ik er meer van verwacht...
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 17:14
De 1.09,25 van Nuis valt wel tegen overigens.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 17:15
Het zal morgen echt sneller moeten bij Nuis...anders verdient hij die aanwijsplaats niet.
TheArtdonderdag 29 december 2011 @ 17:16
Otterspeer wint gewoon de 1000.
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 17:17
Ongelooflijk :o
Montovdonderdag 29 december 2011 @ 17:17
Otterspeer staat 1e in het klassement. :o
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 17:18
Het ijs ziet er trouwens ook behoorlijk wit uit...
Van_Poppeldonderdag 29 december 2011 @ 17:21
Otterspeer en Groothuis lijken zeker van het WK. Als De Vries en Schipper morgen in de buurt van Nuis blijven, dan horen zij ook op het WK thuis.
boriszdonderdag 29 december 2011 @ 17:23
r9qsll.jpg
znspoy.jpg
wimderondonderdag 29 december 2011 @ 17:31
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2011 15:40 schreef Van_Poppel het volgende:
Michel Mulder en Tuitert kunnen het vergeten...
Zal bij Tuitert wel weer onderdeel zijn van een of ander meesterplan richting de Olympische Spelen.

Het niveau van de Liga dames valt me overigens nog niet mee dit seizoen. Als die op de kampioenschappen straks niet beter rijden moet je je misschien wel afvragen of Timmer het wel goed doet.
Montovdonderdag 29 december 2011 @ 17:45
Gerritsen komt langzaam maar zeker wel meer in vorm.
boriszvrijdag 30 december 2011 @ 11:21
hendriksmj twitterde op vrijdag 30-12-2011 om 11:03:37 Voor 1 WorldCup-ticket op de 10km strijden nu D. de Vries en Hadders. Bergsma, de Jong en B. de Vries zijn al zeker. #NOS #schaatsen reageer retweet
hendriksmj twitterde op vrijdag 30-12-2011 om 11:13:49 Douwe de Vries gaat naar de World Cup 10km in Heerenveen. 13.25.08. Hadders 13.32.33 #NOS #schaatsen reageer retweet
hendriksmj twitterde op vrijdag 30-12-2011 om 11:17:35 De vijfde en laatste plaats op de 10km is een aanwijsplek (grote kans: Kramer) anders gaat eerste reserve: Hadders. #NOS #schaatsen reageer retweet
boriszvrijdag 30 december 2011 @ 12:21
- In de eerste rit voor kwalificatie 5km World Cup: Jorien Voorhuis in 7.12.34. Nog 6 schaatsters te gaan. #NOS #schaatsweek
- Valkenburg 7.15.36, Nauta in 7.16.04 (nieuw PR). Jorien Voorhuis blijft leiden. #NOS #schaatsen
- Marije Joling rijdt 7.10.86 (PR) en snelste tijd tot nu toe. Rixt Meijer rijdt 7.16.73. #nos #schaatsweek
- Achtereekte rijdt 7.14.83. Ensing 7.15.77. Vd Weijden, Joling, Voorhuis, Achtereekte en zeer waarschijnlijk Valkenburg rijden WC 5km. #NOS
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 13:20
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 11:21 schreef borisz het volgende:
hendriksmj twitterde op vrijdag 30-12-2011 om 11:03:37 Voor 1 WorldCup-ticket op de 10km strijden nu D. de Vries en Hadders. Bergsma, de Jong en B. de Vries zijn al zeker. #NOS #schaatsen reageer retweet
hendriksmj twitterde op vrijdag 30-12-2011 om 11:13:49 Douwe de Vries gaat naar de World Cup 10km in Heerenveen. 13.25.08. Hadders 13.32.33 #NOS #schaatsen reageer retweet
hendriksmj twitterde op vrijdag 30-12-2011 om 11:17:35 De vijfde en laatste plaats op de 10km is een aanwijsplek (grote kans: Kramer) anders gaat eerste reserve: Hadders. #NOS #schaatsen reageer retweet
Als Kramer op het EK een goede 10k rijdt, dan verdient hij die aanwijsplaats...13:32 is namelijk niet echt WC-waardig.
chufivrijdag 30 december 2011 @ 14:38
We zijn weer begonnen, 6e rit inmiddels
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 14:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:38 schreef chufi het volgende:
We zijn weer begonnen, 6e rit inmiddels
Toch alweer 4 PR's.
chufivrijdag 30 december 2011 @ 14:45
Oenema 38:31
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 14:46
38.31...dat begint er meer op te lijken...
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 14:46
Wust vandaag wel een 38'er?
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 14:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:46 schreef Van_Poppel het volgende:
Wust vandaag wel een 38'er?
Nope, zeker niet. Wat langzamer dan gisteren.

Goede tijden voor Van Riessen en Leenstra trouwens.
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 14:49
Wust 0.48 achterstand bij 1000m op Van Riessen. Belangrijk voor plek 4 wellicht.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 14:49
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:48 schreef TheArt het volgende:

[..]

Nope, zeker niet. Wat langzamer dan gisteren.
Jammer, kan ze goud dus vergeten...
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 14:50
Hele knappe 38,40 voor Boer, die 100% zeker Nederland kampioene wordt.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 14:54
Gerritsen moet nog vrezen voor haar plek. Van Riessen moet 0,55 sec. op haar goedmaken en gezien de matige 1000 meters van Gerritsen is dat zeker mogelijk.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 14:57
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 14:54 schreef TheArt het volgende:
Gerritsen moet nog vrezen voor haar plek. Van Riessen moet 0,55 sec. op haar goedmaken en gezien de matige 1000 meters van Gerritsen is dat zeker mogelijk.
Van Riesen reed gisteren ook geen sterke 1000m...ik denk dat Oenema, Wust en Gerritsen (samen met Boer) naar het WK gaan...
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:12
Nuis moet nu knallen op de 500m...
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:14
35.6 is m.i. niet goed genoeg voor een aanwijsplaats.
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 15:14
Aardige tijd, maar of het genoeg is om te overtuigen voor aanwijsplek?
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:12 schreef Van_Poppel het volgende:
Nuis moet nu knallen op de 500m...
De 35,60 is niet onaardig. Zeker omdat hij alleen reed.

Hij is en zal een bespreekgeval blijven/worden.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:14 schreef Van_Poppel het volgende:
35.6 is m.i. niet goed genoeg voor een aanwijsplaats.
Vind ik erg voorbarig. Eerst maar eens de 1000 van straks afwachten en waar hij dan eventueel in het klassement uit zou komen.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:15 schreef TheArt het volgende:

[..]

Vind ik erg voorbarig. Eerst maar eens de 1000 van straks afwachten en waar hij dan eventueel in het klassement uit zou komen.
En afwachten wat Schipper doet...als Nuis niet of nauwelijks sneller dan Schipper is, dan kun je het niet maken Schipper tkv Nuis thuis te laten...

Bovendien is Nuis geen kanshebber voor een hoge positie (lees top 5) bij het WK...daarvoor is zijn 500m te matig. Moet je zo iemand een aanwijsplaats geven? Ik weet het niet...
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:18 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

En afwachten wat Schipper doet...als Nuis niet of nauwelijks sneller dan Schipper is, dan kun je het niet maken Schipper tkv Nuis thuis te laten...

Bovendien is Nuis geen kanshebber voor een hoge positie (lees top 5) bij het WK...daarvoor is zijn 500m te matig. Moet je zo iemand een aanwijsplaats geven? Ik weet het niet...
Dat betwijfel ik hoor. Als Nuis (met tegenstand) rond zijn PR op de 500 uitkomt of zelfs eronder, dan kan hij echt top-5 rijden. Hij kan zoveel goedmaken op die 1000.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:24
Je begint het toernooi met 36,78 op de 500 en je eindigt het toernooi met 36,17, dan doe je het niet slecht :D
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:22 schreef TheArt het volgende:

[..]

Dat betwijfel ik hoor. Als Nuis (met tegenstand) rond zijn PR op de 500 uitkomt of zelfs eronder, dan kan hij echt top-5 rijden. Hij kan zoveel goedmaken op die 1000.
WK wordt in Calgary verreden. Dat is zeker niet in het voordeel van de 1000m-rijders. Het lijkt me sterk dat Nuis in topvorm daar top5 rijdt.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:28
35,07, wat een klasse tijd van Michel Mulder.
Crocmazvrijdag 30 december 2011 @ 15:28
35.07 voor Michel Mulder, netjes hoor
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:28
Nette tijd voor Mulder ^O^
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:32
De Vries met 35,45 weer netjes. Hij gaat bijna zeker naar het WK.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:33
Kan iemand Joris van den Berg even door het scherm heentrekken? Jemig wat kraamt die vent een onzin uit. En dat terwijl ik hem bij het wielrennen vaak wel kan waarderen.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:33 schreef TheArt het volgende:
Kan iemand Joris van den Berg even door het scherm heentrekken? Jemig wat kraamt die vent een onzin uit. En dat terwijl ik hem bij het wielrennen vaak wel kan waarderen.
Matige commentator idd...
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:34
35,62 Groothuis. Gaat dit gewoon de titel voor Otterspeer worden? :D
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:35
Groothuis verneukt zijn titel...
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:36
Klasse volle ronde van Schipper trouwens, die gewoon een PR rijdt.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:36
Otterspeer kampioen dus...
chufivrijdag 30 december 2011 @ 15:37
Spannende 1000 straks
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 15:37
De kansen voor Nuis slinken iig...
chufivrijdag 30 december 2011 @ 15:38
BhWsV.png
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 15:39
Handig die muis in het screenshot. :P
Aguerovrijdag 30 december 2011 @ 15:42
Otterspeer. :o _O_
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 15:43
Pim Schipper heeft met 35.5 en 1:09.61 een puntentotaal van 70.305 over 2 afstanden.
Nuis heeft met 35.6 en 1:09.25 een puntentotaal van 70,225

Wel erg weinig verschil voor Nuis om te worden aangewezen. Wellicht dat 1 van de 2 nog een verbetering op de 1000m kan laten zien om de boel duidelijker te maken.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 15:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:43 schreef Montov het volgende:
Pim Schipper heeft met 35.5 en 1:09.61 een puntentotaal van 70.305 over 2 afstanden.
Nuis heeft met 35.6 en 1:09.25 een puntentotaal van 70,225

Wel erg weinig verschil voor Nuis om te worden aangewezen. Wellicht dat 1 van de 2 nog een verbetering op de 1000m kan laten zien om de boel duidelijker te maken.
Bij Nuis zit er duidelijk nog wel veel rek in. Minpunt is alleen dat hij straks die 1000 waarschijnlijk weer alleen moet gaan rijden.

EDIT: Hij hoeft in ieder geval niet alleen te rijden, maar of hij daar veel aan heeft is een tweede.

[ Bericht 6% gewijzigd door TheArt op 30-12-2011 15:57:30 ]
danosvrijdag 30 december 2011 @ 15:55
daar gaan we weer!
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 16:14
1.15,64, wat een bizarre tijd van Leenstra _O_
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 16:14
Wat een tijd voor Leenstra :o
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 16:16
Wüst ditmaal een stukje langzamer dan Leenstra.

Leenstra gaat Wüst voorbij in het klassement :o
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 16:16
Ook een goede tijd voor Wust
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 16:16
Zozo, Leenstra beter dan Wust. Toch nog.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 16:18
Hoe krijgt Van Riessen het toch telkens voor elkaar om met zo'n opening zo'n slechte eerste ronde te rijden.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 16:19
Van Riessen kan het dus vergeten...
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 16:19
Leenstra al zeker van WK plaats.
TheArtvrijdag 30 december 2011 @ 16:21
Gerritsen blijft Wüst net, net voor in het klassement _O- Ze moest 1.17,00 rijden en ze rijdt 1.16,99.

Boer, Oenema, Leenstra en Gerritsen gaan dus.
Eppie_NLvrijdag 30 december 2011 @ 16:25
Leenstra O+ w/
Lookbehindvrijdag 30 december 2011 @ 16:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 16:18 schreef TheArt het volgende:
Hoe krijgt Van Riessen het toch telkens voor elkaar om met zo'n opening zo'n slechte eerste ronde te rijden.
Bochten (op snelheid) die dit seizoen zo te zien niet goed lopen, echt zonde want ze hoort eigenlijk wel op het WK thuis.
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 16:25
Zuur voor Wust. Minimaal verschil van brons, maar helemaal niets.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 17:07
Michel Mulder doet nu ook weer mee!
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 17:08
Einde seizoen voor Tuitert.
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 17:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 17:08 schreef Montov het volgende:
Einde seizoen voor Tuitert.
Er komt nog een NK aan...wellicht kan hij zich er nog voor opladen...
Eppie_NLvrijdag 30 december 2011 @ 17:13
Oei Otterspeer....
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 17:14
Moeilijke kruising
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 17:14
Otterspeer verneukt het ;(
Aguerovrijdag 30 december 2011 @ 17:14
Ik had Otterspeer de titel al gegeven.
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 17:14
Wat een race, wat een kampioenschap! Bizar.
Montovvrijdag 30 december 2011 @ 17:15
Groothuis viel bijna.
Arceevrijdag 30 december 2011 @ 17:16
Jammer dat Wüst niet gaat in plaats van die suffe Annette 'blij met elke medaille' Gerritsen. :{
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 17:16
Otterspeer heeft 3 goede races gereden...jammer dat ie het in de laatste race verprutst...
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 17:59


[ Bericht 100% gewijzigd door Van_Poppel op 30-12-2011 18:00:00 ]
DeeBeevrijdag 30 december 2011 @ 18:07
Otterspeer met een Groothuis-waardige choke... :D
Van_Poppelvrijdag 30 december 2011 @ 18:30
http://schaatsen.nl/nieuws/2011-12-30-berekening-nekt-wuest

Zuur voor Wust...
wimderonvrijdag 30 december 2011 @ 19:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2011 15:18 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

En afwachten wat Schipper doet...als Nuis niet of nauwelijks sneller dan Schipper is, dan kun je het niet maken Schipper tkv Nuis thuis te laten...

Bovendien is Nuis geen kanshebber voor een hoge positie (lees top 5) bij het WK...daarvoor is zijn 500m te matig. Moet je zo iemand een aanwijsplaats geven? Ik weet het niet...
De tijden van Schipper waren niet echt spectaculair, maar dat waren die van Nuis vandaag dus ook niet. Nuis was dan weer duidelijk aangeslagen na zijn val, is de nummer 5 van het WK vorig jaar en heeft dit seizoen tot nu toe drie fabelachtige 1000-meters gereden in de World Cup. Aan de andere kant is dat geen garantie voor het WK en kun je je afvragen of het een uitzonderlijk geval is. Voor allebei valt genoeg te zeggen.