Zal wel meevallen, Gorbatsjov is to big to fail.quote:Op zondag 25 december 2011 11:21 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Gorbatsjov heeft een doodswens ja ik las het. Ben benieuwd wat voor consequenties dit uiteindelijk voor hem gaat hebben, de grote baas tegenspreken is dodelijk in die contreien.
Het gaat erom DAT er uberhaupt gedemonstreerd wordt en dat dat kan zonder geweld. De omvang is niet zo belangrijkquote:Op maandag 26 december 2011 12:16 schreef zuiderbuur het volgende:
dat het veelal om hippe jongeren gaat, die het eigenlijk vrij goed hebben op economisch vlak onder Poeten (die "mojito's drinken", "op reis gaan naar Turkije" en "naar Ikea gaan") maar zich nu niet meer serieus genomen voelen door het Kremlin, en op zijn minst een correctie van het beleid verlangen.
Deze betogingen komen uitgebreid in de media bij ons, maar het zijn bijna altijd mensen als Nemtsov of Kasporov die in beeld komen, en de journalisten zelf zitten vaak in Moskou zelf, dus ik vind het moeilijk om een goed beeld te krijgen.
quote:De Russische premier Poetin wil niets doen aan de uitslag van de parlementsverkiezingen. 'De verkiezingen zijn afgerond en een herziening is niet aan de orde', aldus Poetin tijdens een partijbijeenkomst.
Hiermee reageert Poetin op recente protesten in Moskou. Afgelopen zaterdag vond er weer een massademonstratie plaats waarbij onder meer gedemonstreerd werd tegen fraude bij de recente parlementsverkiezingen. Tienduizenden gingen de straat op en eisten het vertrek van Poetin. De ongewoon massale betoging was de grootste sinds de val van het communisme in 1991. Het was de tweede grote betoging tegen de premier in een maand.
Poetin bekritiseerde de demonstranten omdat ze volgens hem 'geen duidelijk programma' voor ogen hebben. 'Ze hebben allemaal individuele voorstellen en hebben geen idee hoe ze hun doelen willen bereiken.'
De premier zei dat hij bij de komende presidentsverkiezingen in maart 'geen trucs' nodig heeft om te winnen. Hij beschuldigde zijn tegenstanders ervan het land instabiel te willen maken.
Volgens de premier is de gang naar de rechtbank het enige wat de demonstranten nog rest als ze hun protesten door willen zetten.
Het aanzien van Poetin heeft een forse deuk opgelopen als gevolg van de omstreden parlementsverkiezingen. De partij van Poetin, Verenigd Rusland, verloor 25 procent van de zetels en wist nog maar net een meerderheid in de Doema te houden.
Nou, het is wel veel voor Rusland, aangezien eedere protesten keihard werden neer geslagen.quote:Op donderdag 29 december 2011 10:23 schreef Truffelvarken het volgende:
Ik vind tienduizenden voor een enorm land als Rusland eigenlijk niet veel.
Die staan hier ook op het Malieveld met Roemer te schreeuwen als de ambtenaren tussen Kerst en Nieuwjaar geen vrij krijgen.
Als de agitatoren kans zien wekelijks tienduizend man bij elkaar te krijgen, kunnen ze het hele land ontwrichten.
Dan kan bv 10% van de bevolking een heel land in de afgrond storten. Zeker als de zaak nog wat wordt opgestookt van buitenaf.
Dat is het nadeel van democratie.
Als Rusland geen volledige democratie is, wat is het dan?quote:Op zondag 4 december 2011 23:08 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Poetin was goed voor Rusland maar als hij de corruptie niet gaat aanpakken zal Rusland een sterke stagnatie en misschien sterke recessie door gaan maken. Medvedev los van Poetin lijkt me nog acceptabel maar die kans heeft hij tot dusverre niet gehad, dat is jammer, ik zeg niet dat Rusland wel klaar is voor een volledige democratie maar ze dienen denk ik wel een volgende stap te zetten.
dat zijn maar 143 miljoen mensen je moet niet uitgaan van het landoppervlakquote:Ik vind tienduizenden voor een enorm land als Rusland eigenlijk niet veel.
Omdat er op grote schaal fraude gepleegd is. Vereningd Rusland zou maar ongeveer 20% hebben gehaald als er geen fraude was gepleegd, VR heeft nu 49% gehaald wat wel resulteerd in een meerderheid in het duma ondat er ook mensen zijn die op een partij stemmen die de kiesdrempel niet haalt. Een partij moet uiteindelijk een meerderheid hebben in het duma, want anders moeten er coalitie's gevormd worden.quote:Op vrijdag 30 december 2011 00:59 schreef dikkebroekzak het volgende:
[..]
Als Rusland geen volledige democratie is, wat is het dan?
En wat voor percentage van de stemmen moet een partij hebben om te winnen?
En ik snap niet dat Gorbachev enkele dagen geleden Poetin vroeg om op te stappen. Kan iemand dit in de juiste context plaatsen? Waarom moet hij opstappen als de verkiezingen op democratische wijze gebeuren?
20% Hoe weet u dat?quote:Op vrijdag 30 december 2011 07:51 schreef Computeroplossing het volgende:
[..]
Omdat er op grote schaal fraude gepleegd is. Vereningd Rusland zou maar ongeveer 20% hebben gehaald als er geen fraude was gepleegd, VR heeft nu 49% gehaald wat wel resulteerd in een meerderheid in het duma ondat er ook mensen zijn die op een partij stemmen die de kiesdrempel niet haalt. Een partij moet uiteindelijk een meerderheid hebben in het duma, want anders moeten er coalitie's gevormd worden.
Dat is geen argument voor een dictatuur.quote:Op vrijdag 30 december 2011 23:39 schreef Truffelvarken het volgende:
En mijn zegen heeft hij nog een paar jaar, want ik vind Russen sympathieke innovatieve mensen die hem verdienen.
Dankzij die Russen en hun kennis, kunnen ook de Amerikanen ook nu nog naar het ruimtestation.
Kun je nagaan hoeveel de democratie onder Poetin aan macht heeft gewonnen.quote:Op donderdag 29 december 2011 23:11 schreef Computeroplossing het volgende:
[..]
Nou, het is wel veel voor Rusland, aangezien eedere protesten keihard werden neer geslagen.
quote:Op zaterdag 31 december 2011 00:11 schreef Truffelvarken het volgende:
[..]
Kun je nagaan hoeveel de democratie onder Poetin aan macht heeft gewonnen.
Ook al zouden de communisten nummer 1 worden dan moeten ze toch nog een coalitie maken met een of meerdere partijen.quote:Op vrijdag 30 december 2011 23:39 schreef Truffelvarken het volgende:
[..]
20% Hoe weet u dat?
Of hoopt u dat?
Volgens uw ideeën zou dan eigenlijk de tweede partij van het land gewonnen hebben.
Dat waren de communisten.
Dan kunnen we morgen weer met de koude oorlog herbeginnen.
Niet overdrijven. Poetins partij was nog steeds verreweg, ondanks uw beschuldigingen en hopen, de grootste geweest.
En mijn zegen heeft hij nog een paar jaar, want ik vind Russen sympathieke innovatieve mensen die hem verdienen.
Dankzij die Russen en hun kennis, kunnen ook de Amerikanen ook nu nog naar het ruimtestation.
De context is de Russische wet. Die schrijft voor dat een president maar 2 termijnen president mag zijn. Die heeft Putin al opgebruikt. De afgelopen 4jaar was Medvedev als zetbaas van Putin president, nu wil hij weer opnieuw kandidaat staan. Dat zal wel niet tegen de letter van de wet zijn maar wel tegen de geest van de wet. De oproep van Gorbatsjov was dan ook dat Putin niet opnieuw kandidaat moet staan als president omdat hij zijn 2 termijnen al gehad heeft.quote:Op vrijdag 30 december 2011 00:59 schreef dikkebroekzak het volgende:
En ik snap niet dat Gorbachev enkele dagen geleden Poetin vroeg om op te stappen. Kan iemand dit in de juiste context plaatsen? Waarom moet hij opstappen als de verkiezingen op democratische wijze gebeuren?
quote:Ook Poetin waagt zich op internet – met weinig succes
Dat Vladimir Poetin een sportman is wisten we al na het zien van dit indrukwekkende badminton-filmpje. Op zijn nieuwe campagnesite krijgen we nog een veel beter beeld van de man die zich opnieuw tot president wil laten kronen. Alleen jammer dat internetgebruikers zijn feestje proberen te verpesten.
Als je even rondklikt op de Russische campagne site (via Google Translate) krijg je een aardig idee wat voor man Poetin is. Of graag wil zijn. Een veelzijdige sportman die uitblinkt is ijshockey, judo en skiën. Daarnaast houdt hij van auto’s, uiteraard alleen als ze van Russische makelij zijn, ziet hij wilde dieren het liefst in hun natuurlijke omgeving en is hij altijd druk met de publieke zaak waardoor hij zijn vakantie’s met maximale efficiëntie inricht. Dan gaat hij vissen, paardrijden of raften.
Aan onze correspondent in Rusland Michel Krielaars of zo’n doorzichtige campagnesite nut heeft, zo’n twee maanden voor de presidentsverkiezingen. Krielaars:
. “Het is paniekvoetbal in het Kremlin. Poetin was altijd de internethater, hij benadrukte zelfs keer op keer dat hij zijn verkiezingsprogramma met de hand heeft geschreven. Maar nu wil hij zich zeker toch als moderne jongen opstellen in een poging de internetgeneratie te bereiken, zo’n twee maanden voor de verkiezingen.
Hij is de touch met de kiezer verloren en denkt dat dit moet. In de familiefoto’s op de site zie je zelfs voor het eerst foto’s van hem met zijn ouders. Poetin als de gewone Russische man. Maar het is allemaal zo doorzichtig, net zoals zijn verkiezingsprogramma. Daarin gaat het onder andere over de bestrijding van corruptie, iets wat onder zijn bewind is verveelvoudigd.”
Poetin had zich wellicht beter ook niet op het web kunnen begeven, want de feestelijke lancering van Putin2010.ru werd gisteren door internetgebruikers meteen verstoord. Modern als hij is probeerde Poetin om op zijn nieuwe site gebruik te maken van crowdsourcing. Kiezers kunnen zelf verbeteringen voor het land aandragen. En dat was vragen om honderden reacties. De meest in lijn met die van ene Arkady Vishnev. Hij schreef:
. “Ik raad u aan om uw kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in te trekken. Die stap is het nuttigste wat u voor het land kunt doen.”
Na drie kwartier kwamen Poetins internetbeheerders in actie. Ze vervingen alle reacties door loftuitingen en ‘positieve’ adviezen, waaronder adviezen om censuur in te voeren.
quote:Massaal autoprotest Moskou tegen 'frauduleuze' Poetin
Duizenden mensen hebben vandaag met hun auto's, versierd met witte linten of ballonnen, rondjes om het centrum van Moskou gereden om te protesteren tegen de Russische premier Vladimir Poetin. De auto's, van luxe sedans tot blauwe rookwolken uitbrakende auto's uit het Sovjet-tijdperk, blokkeerden de binnenste banen van de ringweg om het centrum.
Door de protestactie stond de zestien kilometer lange weg op sommige momenten volledig vast.
Ook langs de kant van de weg werd gedemonstreerd. Mensen zwaaiden met witte linten en vlaggen naar de voorbijrijdende en toeterende auto's.
Fraude
De witte linten zijn een symbool van de oppositie geworden sinds de demonstraties tegen de frauduleus verlopen presidentsverkiezingen in december. Tienduizenden namen deel aan twee grote betogingen om vrije en eerlijke verkiezingen te eisen. De betogers beschuldigden Poetin van stembusfraude in het voordeel van zijn partij Verenigd Rusland.
Voor zaterdag staat opnieuw een massademonstratie gepland. Volgens oppositieactivist Aleksej Navalni is het autoprotest 'prachtige reclame' voor de betoging van zaterdag.
Poetin neemt deel aan de presidentsverkiezingen van 4 maart. Naar verwachting wint hij die, maar hij staat onder grote druk om te bewijzen dat hij ook op eerlijke wijze een verkiezingswinst weet te behalen.
quote:Russian police accused of scare tactics before anti-Putin rally
Activists report questioning by officers from anti-extremist unit in runup to next big demonstration against contested election
Russian activists say they have come under pressure from police and security services in advance of their next big protest against contested elections and Vladimir Putin's likely return to the presidency.
Ilya Klishin, a 24-year-old journalist who helps co-ordinate the movement's Facebook and Twitter pages, said police summoned his parents for questioning in his home town of Tambov last week. "They are trying to pressure me by scaring my parents," Klishin wrote on his Facebook page on 20 January. "It seems that it's linked with the fact that I have and continue to organise protests in support of honest elections through social networking sites."
Klishin said his father was questioned by officers from a unit focused on combating extremism, known as "Centre E". Formed mainly to tackle Islamism, Centre E has been widely deployed to investigate opposition groups, anti-regime bloggers, environmentalists and other civic activists.
The officers said they were looking for Klishin, who moved to Moscow in 2004, and wanted information on his recent new year trip to Kazan. "It's like the approach of a gangster, who takes kids hostage or threatens to do something to your parents or relatives," Klishin said. "It's not the approach of a proper police force or security service.
"Do you think they don't know where to find me? And why question my trip? It's an absurd situation, like questioning why someone would travel from London to Manchester," he said.
An activist in Volgograd said the city's Centre E had called her in for questioning before last weekend's nationwide car rally, when drivers decorated their cars with white insignia – the symbol of the movement – and drove for two hours.
"We talked about me, my views and values," Alevtina Dupri wrote on her blog and Facebook wall, appealing to lawyers for advice. "They recommended I don't go to the rally, since if something happens, then I, as an organiser, could get fined in the best case and jailed for 15 days in the worst." Dupri added that she was a participant rather than an organiser of Volgograd's protests.
Pro-Putin movements have organised counter-protests around the country. The All-Russian People's Front, a movement founded by Putin last year that has swallowed many of the unions at state-run or state-friendly firms, is due to hold a competing protest on Saturday.
A group calling itself the Anti-Orange protest, a reference to the pro-western Orange revolution in neighbouring Ukraine, has also called on people to attend to protest at what it says is a US-funded attempt to repeat the Libya scenario in Russia.
School heads and postal directors have alleged they are being ordered to send employees to Saturday's pro-Putin rally. "Teachers call us and tell the same story: someone from the department has called the director and demanded they make 10-15 employees show up at the protest," Vsevolod Lukhovitsky of the Uchitel teaching union told Kommersant newspaper. "The teachers are told that if they don't go, the school will have problems."
The Kremlin has become increasingly nervous as Russia's protest movement, launched in the wake of a contested parliamentary vote in early December, has refused to fade. More than 26,000 people have signed up via Facebook for Saturdaytomorrow's anti-Putin protest. It will be the first since Russia's extended new year's holiday and is exactly one month before the presidential vote, when Russia's opposition will try to force Putin into a second round.
The midwinter frost, which has plunged temperatures in Russia below -15C for two weeks, will likely result in a lower turnout. It has already prompted opposition activists to turn to more creative forms of protest, such as the car rally.
Putin's ratings have continued to fall as the presidential election approaches. According to the Levada Centre, an independent pollster, only 37% of those polled would vote for Putin if the election were held this Sunday. VTsIOM, another pollster, put the number at 49%.
In second place, with numbers barely reaching the double digits, is the communist Gennady Zyuganov. Last week, the elections commission – whose head, Vladimir Churov, once said "Putin is always right" – banned the liberal leader Grigory Yavlinsky from taking part. His party, Yabloko, said the office of its newspaper in the Urals city of Perm was destroyed in a molotov cocktail attack at the weekend.
quote:Russen straat op voor en tegen regering
Ondanks de extreme winterkou zijn vanochtend duizenden Russen in Moskou de straat opgegaan om voor of tegen de regering te demonstreren. Ongeveer 8000 tegenstanders van premier Vladimir Poetin hebben zich verzameld op een plein niet ver van het Kremlin. De verwachting is dat dit aantal nog sterk zal groeien en mogelijk de grootste protestmars sinds de jaren '90 in het centrum van de Russische hoofdstad wordt.
Ongeveer 15.000 mensen zijn in het westen van Moskou samengekomen om steun aan Poetin te betuigen. Ook daar zal het aantal betogers naar verwachting nog groter worden. De mars is georganiseerd door Poetin. Vele leraren en medewerkers van staatsbedrijven meldden in de media dat ze door hun chefs naar de pro-Poetinmars werden gestuurd.
De betoging tegen de regering vloeit voort uit de parlementsverkiezingen van december. Daarbij waren veel berichten over fraude ten gunste van de regerende partij Verenigd Rusland van Poetin. Poetin is over precies een maand, op 4 maart, de kandidaat voor de presidentsverkiezingen. De betogers eisen vooral eerlijke verkiezingen. Ze vragen daarnaast de vrijlating van een oppositiepoliticus en van politieke gevangenen, onder wie de ex-miljardair Michail Chodorkovski.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |