Eh nee hoor.quote:Op zaterdag 26 november 2011 12:34 schreef Thrilled het volgende:
Hallo allemaal,
Ik denk dat velen met mij afgelopen week de eindejaarsafrekening weer in de bus hebben gevonden
Je moet dus deze maand je nieuwe voorschot betalen PLUS die 170 euro?quote:Op zaterdag 26 november 2011 12:51 schreef Thrilled het volgende:
Ja bij mij ook, die 170 euro is dus extra / bovenop mijn standaard maandlasten.
Met elektrische verwarming zit je zo op de 10000 kWh hoor. Helemaal als je overdag ook thuis bent. Toen ik in duitsland woonde had ik een studentenkamer (16m2) zonder gas en een elektrische vloerverwarming. Ik moest 60 euro p/m aan elektra betalenquote:Op zaterdag 26 november 2011 12:51 schreef vosss het volgende:
Eigenlijk zou ik zoiets ook eens moeten uitzoeken.
Ik moest 1114 euro bijbetalen
Nou woon ik dit jaar wel met zn 2 en werk ik sinds vorig jaar in een 5 ploegenrooster, dus op momenten dat normale mensen in bed liggen brand hier de lamp, maargoed, ik heb afgelopen jaar 10.000 verbruik gehad aan elektriek, waar dat voorgaande jaren altijd rond de 5.000 is geweest
En dan zit ik op een klein appartementje van 65m2
Ik heb overigens geen gas; alles elektrisch
Het was een nieuwbouwappartement in 2003 toen ik er ging wonen en er ligt niets van gas in het hele complex.quote:Elektrische verwarming is echt slecht voor je portemonee.
Dan nog zou ik een paar tientjes investeren in een goede stroommeter en ieder apparaat eens een tijdje monitoren.quote:Op zaterdag 26 november 2011 14:48 schreef vosss het volgende:
[..]
Het was een nieuwbouwappartement in 2003 toen ik er ging wonen en er ligt niets van gas in het hele complex.
Elektrisch zou voordeliger zijn.
My ass ja
Maargoed, een hoop komt ook doordat ik in 5 ploegen werk en op onchristelijke tijden gewoon de verwarming en de lichten aan heb staan.
En de tv. En de computer. Etc.
Uiteraard ben je dat geld niet kwijt.quote:Op zaterdag 26 november 2011 14:19 schreef Rewimo het volgende:
@_quo:
Als er 11 voorschotten zijn meegenomen krijg je dat 12e voorschot verrekend op de volgende jaarafrekening.
Buiten het feit dat elektrisch verwarmen ontzettend duur is, is het ook de gewoon schandalig want je gooit zo ontzettend veel energie weg. Eerst verbrand je fossiele brandstof, wat warmte produceert en maakt daar elektra van met een rendement van 50%, daarna gebruik je het weer voor het produceren van warmte. Gewoon schandalig in energetisch opzicht.quote:Op zaterdag 26 november 2011 14:48 schreef vosss het volgende:
[..]
Het was een nieuwbouwappartement in 2003 toen ik er ging wonen en er ligt niets van gas in het hele complex.
Elektrisch zou voordeliger zijn.
My ass ja
Maargoed, een hoop komt ook doordat ik in 5 ploegen werk en op onchristelijke tijden gewoon de verwarming en de lichten aan heb staan.
En de tv. En de computer. Etc.
Dit is ook de reden waarom dit voorschot gedoe zo lucaratief is voor hun. Ik stel per definitie zo laag mogelijk mijn voorschot in. Ik heb het net nog verlaagd met 30%. Ze sputteren even tegen, maar uiteindelijk kan het toch. Ik hou er zelf rekening mee dat ik fors moet bijbetalen en zet elke maand wat geld daarvoor opzij.quote:Voor één klant is dit peanuts maar als de energiebedrijven kans zien om door slim met afrekendata te schuiven van elke klant een extra voorschot een jaar op rente te hebben levert dat wel geld op.
6 miljoen huishoudens x 100 euro = 600 miljoen.
Een vol jaar rente a 5% over dit bedrag is 30 miljoen. Tel uit je winst.
1 Beetje vreemd: zelf doe je iets waarvan je vindt dat anderen dat NIET moeten doen.quote:Op zaterdag 26 november 2011 15:01 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
1 Maar goed, dit moet niet iedereen doen, want dan verliezen die leveranciers zoveel geld, en dan stijgen de prijzen weer, want niemand accepteert zo'n groot verlies.
2 Het geld moet toch ergens vandaan komen.
Vanaf 2003 tot en met dit jaar had ik gewoon een verbruik van rond de 5 a 6000 per jaar.quote:Zo'n huis zo ik nooit en te nimmer kopen of huren. Je betaalt je scheel aan elektra!
Zelf dit is extreem veel. Dat jij dit normaal vindt, vind ik raarquote:Vanaf 2003 tot en met dit jaar had ik gewoon een verbruik van rond de 5 a 6000 per jaar
Het opwarmen kost tijd, dus dan koelt je huis verder af terwijl je verwarming wel aan is. Daarna is je verwarming niet direct koud als die uitgaat... Vandaar die schommellingen. Bij een CV ketel op gas heb je vaak een thermostaat die leert en hier rekening mee gaat houden. Blijkbaar heb jij dat niet.quote:Plus dat ik vermoed mijn thermostaat gaar is. Die stel ik in op 20 graden; hij verwarmt tot 20 graden, vervolgens koelt de kamer af tot 18 voordat hij weer inschakeld dus dan zet je hem automatisch hoger dan 20 graden want anders springt ie niet aan, dan koelt het weer af tot 20 graden, maar vanwege schommelingen voelt dat dan ook weer koud aan dus in de tussentijd staat dat ding al op 25
Ik weet niet beter. Dit is mn eerste eigen stekkie.quote:Op zaterdag 26 november 2011 16:17 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Zelf dit is extreem veel. Dat jij dit normaal vindt, vind ik raar
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |