Helemaal mee eens. Maar neushoorns kunnen niet goed zien, maar des te beter horen. Toen ik er gisteren was kon je op de schermen zien dat de verzorgers binnenkwamen en de kleine direct richting verzorgers (dus geluid) liep. Die staken hun armen over het schot en konden de kleine aanraken. Ik kan me voorstellen dat als het "muis"stilquote:Op zaterdag 19 november 2011 19:48 schreef Seven. het volgende:
Al die neushoorn kenners hier!
Dit kleintje heeft geen benul van wie zijn vader en ooms en tantes zijn heur.. Stop eens met verklaringen zoeken voor die deur, als er al een verklaring voor is, dan valt dat toch niet in mensengedrag te vatten.
Nee, achter de metalen deur is de stal van Zimon. Er zijn twee stallen. Links de stal van Saar, rechts de stal van Zimon. De stal van Zimon heeft dan toegang tot het buitenverblijf. Als Zimon buiten is en Saar binnen zie je de deur wel eens open staan en dan kan Saar beide ruimtes gebruiken. Als de verzorgers de stal van Saar moeten schoonmaken wordt ze ook even in de stal van Zimon gezet. Saar gaat meestal door de stal van Zimon naar buiten. De stal van Saar heeft ook een deur.... (die zie je wel eens op de webcam open staan) die gaat naar een buitenplaatsje, afgeschermd door palen. Hier kunnen ze ook verzorgd worden en gedouched. Ze hebben dit buitenplaatsje nu overkapt zodat Saar en jong daar eventueel ook een frisse neus kunnen halen. Vanuit dit buitenplaatsje kunnen ze ook op het buitenterrein komen. Het buitenterrein is ook in 2 delen. 1 deel met zwembad en 1 deel met leembad. Zimon en Saar wisselen regelmatig van kant. In het binnenverblijf is ook een zwembad. Dat is aangepast voor het jong (aflopend), maar nu afgeschermd d.m.v. planken tot het jong wat groter is.quote:Op zondag 20 november 2011 17:52 schreef Teslynd het volgende:
Wat is dat met die brokkenbal? Bij Saar zie je alleen stro, blad, tak. En waarom achter die deur, dat is toch de verzorgingsruimte?
quote:Een meisje
maandag 21 november, 2011
Afgelopen vrijdagnacht is er een Indische neushoorn geboren in DierenPark Amersfoort. Inmiddels weten de dierverzorgers het zeker: het is een meisje! De naam wordt gekozen aan de hand van een namenwedstrijd onder scholen.
Naam?
Scholen in de regio van Amersfoort ontvangen deze week een lespakket rondom het neushoorntje. De scholen kunnen via dit lespakket meedoen aan de namenwedstrijd. Maar hier op de website is het lespakket voor scholen te downloaden.
Populair online
Na het live gaan van de webcams bij neushoorn Saar, bleek ze al snel een blijvend groeiende groep volgers te hebben. Uiteindelijk is de nachtelijke bevalling live gevolgd door vele duizenden mensen. DierenPark Amersfoort lanceerde na de bevalling de site babyneushoorn.nl en alleen al op zaterdag en zondag is deze site bijna 50.000 bekeken door unieke bezoekers. Saar en het jong worden nog steeds actief gevolgd via de webcams. Op YouTube zelf is de bevallingsvideo ook nog eens 25.000 keer bekeken.
Bijzondere gebeurtenis
Het is voor het eerst in DierenPark Amersfoort dat er een neushoorn is geboren en in Nederland is dit bijzonder. Indische neushoorns zijn in een beperkt aantal dierentuinen in de wereld te zien en in het wild wordt het diersoort met uitsterven bedreigd. DierenPark Amersfoort Wildlife Fund steunt om deze reden onder andere een project van Indische neushoorns in het wild.
Buiten en binnen staan Saar en Zimon apart. Indische neushoorns zijn solitaire dieren in tegenstelling tot bijv. witte neushoorns die in groepen leven. Alleen als het vrouwtje in cyclus is komen ze bij elkaar. Ik heb de ontmoeting tussen Saar en Zimon wel eens gezien (toen het allemaal nog niet lukte) en dat gaat er heftig aan toe. Ze hadden allebei bloedende wondjes. Leek erger dan het was natuurlijk.quote:Op zondag 20 november 2011 22:40 schreef Teslynd het volgende:
Staan Saar en Zimon altijd apart op stal? En buiten?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |