Het heeft met eigenwaarde en trots te maken hè. De "zwarte" mensen worden weggezet als de knechten van de blanke man.quote:Op zondag 13 november 2011 12:15 schreef Taurus het volgende:
Ik begrijp eigenlijk niet zo goed waarom sommige zwarte mensen nog zo'n moeite hebben met die slavernij-tijd. Jonge joodse mensen hoor ik ook nooit meer over WO II, daar hebben ze toch totaal geen affiniteit meer mee? Terwijl het bij joodse mensen nog om hun ouders/grootouders kan gaan, volgens mij geldt dat voor hedendaagse zwarte mensen niet. Ik wil hun 'pijn' niet bagetelliseren maar ik probeer het echt te begrijpen: wat zijn precies de herinneringen of de confrontatie die je ziet als je zwarte piet ziet?
Is juist een positief beeld dat geschetst wordt: zwarte mensen met werk.quote:Op zondag 13 november 2011 12:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het heeft met eigenwaarde en trots te maken hè. De "zwarte" mensen worden weggezet als de knechten van de blanke man.
Het is juist de bedoeling dat ze eraan herinnerd worden dat slavernij fout is, anders gebeurt het zo weer.quote:Op zondag 13 november 2011 12:15 schreef Taurus het volgende:
Ik begrijp eigenlijk niet zo goed waarom sommige zwarte mensen nog zo'n moeite hebben met die slavernij-tijd. Jonge joodse mensen hoor ik ook nooit meer over WO II, daar hebben ze toch totaal geen affiniteit meer mee? Terwijl het bij joodse mensen nog om hun ouders/grootouders kan gaan, volgens mij geldt dat voor hedendaagse zwarte mensen niet. Ik wil hun 'pijn' niet bagetelliseren maar ik probeer het echt te begrijpen: wat zijn precies de herinneringen of de confrontatie die je ziet als je zwarte piet ziet?
Ja, maar dat valt toch niet te veralgemeniseren? Zwarte pieten worden weggezet als de knechten van Sinterklaas, zo zou het beschouwt moeten worden en zo vat ook iedereen dat op, behalve de demonstranten zelf. We hebben het helemaal niet over 'de zwarte mens' en 'de witte mens'.quote:Op zondag 13 november 2011 12:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het heeft met eigenwaarde en trots te maken hè. De "zwarte" mensen worden weggezet als de knechten van de blanke man.
Er zijn dan ook twee verschillende manieren om naar dat kinderfeest te kijken, denk ik.quote:Op zondag 13 november 2011 12:41 schreef Taurus het volgende:
[..]
Ja, maar dat valt toch niet te veralgemeniseren? Zwarte pieten worden weggezet als de knechten van Sinterklaas, zo zou het beschouwt moeten worden en zo vat ook iedereen dat op, behalve de demonstranten zelf. We hebben het helemaal niet over 'de zwarte mens' en 'de witte mens'.
quote:Op zondag 13 november 2011 12:38 schreef Santello het volgende:
[..]
Het is juist de bedoeling dat ze eraan herinnerd worden dat slavernij fout is, anders gebeurt het zo weer.
Heb je ze wel eens gezien toen?quote:Op zondag 13 november 2011 12:50 schreef De_Nuance het volgende:
Ik snap overigens niet wat er mis was met regenboogpieten?
Half Nederland op zijn achterste poten
Maar het waren toch geen echte zwarte mensen, maar ze waren toch zwart van het roet door de schoorsteen?quote:Op zondag 13 november 2011 12:53 schreef UltraR het volgende:
[..]
Heb je ze wel eens gezien toen?
Hoe toon ik kinderen dat pieten geschminkt zijn? Zwarte mensen bestaan, felrode, -groene, -blauwe en -paarse niet.
Waarom worden de regenboogpieten dan niet weer binnen een paar dagen zwart door hun werk in de schoorsteen?quote:Op zondag 13 november 2011 12:54 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Maar het waren toch geen echte zwarte mensen, maar ze waren toch zwart van het roet door de schoorsteen?
Zo triest is men in Nederland dan ook wel soms. Waarom zou je je zo boos maken om een groene Pietquote:Bij de NPS regent het namelijk klachten, zo schrijft De Volkskrant vandaag. "Ik zie woorden die ik niet eens durf te citeren. Er wordt bedreigd, beledigd, mensen worden aangevallen"
quote:Ik kon me zelf nooit goed iets voorstellen bij de tegenstanders van zwarte piet, maar dit weekend legde Jörgen Raymann het uit bij Life & Cooking. Hij zegt dat mensen gekwetst zijn door de vertoning van zwarte piet: pikzwart en met extreem grote lippen. "Dat gebeurt niet als je door een schoorsteen gaat. Gebruik dan blanke mensen met echt een beetje roet op het gezicht."
Gaan we nu serieus een discussie voeren hierover ?quote:Op zondag 13 november 2011 12:57 schreef UltraR het volgende:
[..]
Waarom worden de regenboogpieten dan niet weer binnen een paar dagen zwart door hun werk in de schoorsteen?
Ik vond die regenboogpieten echt kut met peren.quote:Op zondag 13 november 2011 12:57 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Gaan we nu serieus een discussie voeren hierover ?
Het is jammer dat mensen alleen het negatieve achter zwarte piet zien en het gelijk aan racisme linken..quote:Op zondag 13 november 2011 12:57 schreef De_Nuance het volgende:
Dit kreeg de NPS toen over zich heen, tijdens de regenboogpiet.
[..]
Zo triest is men in Nederland dan ook wel soms. Waarom zou je je zo boos maken om een groene Piet?
[..]
Ja, of gebruik echte negersquote:Op zondag 13 november 2011 12:57 schreef De_Nuance het volgende:
Dit kreeg de NPS toen over zich heen, tijdens de regenboogpiet.
[..]
Zo triest is men in Nederland dan ook wel soms. Waarom zou je je zo boos maken om een groene Piet?
[..]
Ik vind het ook jammer, want ook donkere kindjes vieren Sinterklaas en krijgen cadeautjes en zo'n intocht is zeker geen goede plaats.quote:Op zondag 13 november 2011 13:01 schreef roos85 het volgende:
[..]
Het is jammer dat mensen alleen het negatieve achter zwarte piet zien en het gelijk aan racisme linken..
belachelijk trouwens dat die debielen hun statement tijdens een intocht wilde maken
Het is watquote:Op zondag 13 november 2011 13:04 schreef Ronnie_bravo het volgende:
Auw ze slaan me...ze schoppen me...auw....
Goed zo vuile parasiet. Ga lekker het kinderfeest van het jaar verstoren met je nutteloze anti racismeteksten.
Of kaap een bootje en ga terug naar Afrika....opflikkeren.
Overigens vond ik dat grapje over 'Griekse kinderen die niets krijgen' ook niet leuk. Ik wil GEEN POLITIEK tijdens Sinterklaas!
Nee....het gaat niet om wat jij vind..... als er een verbod op Ajax supporters komt..dan wel. Nu niet, gisteren was er een verbod om te demonstreren. Dus ophoepelen met die provocerende zwarte pieten.\quote:Op zondag 13 november 2011 13:05 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Het is wat
Ik wil geen voetbal, permanent. Mogen we dan ook maar ajax-supporters naar Israel sturen, puur omdat ik ze niet wil hebben?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |