Kom zelf uit Utrecht en ben helemaal gek op mijn stadtie! Veel mooier dan Amsterdam! Dus een avondje/middagje/ochtendje Utreg zit er zeker in!
En dan? Morgen naar Amsterdam, dat kun je toeristen eigenlijk niet onthouden, maar wat daar te zien... Ik kom eigenlijk nooit als toerist in Amsterdam en heb dus echt geen flauw benul waar ik dat stel mee naar toe moet nemen.
Zondag maar een rondje Nederland, met een bezoekje aan één of 2 Noord-Hollandse stadjes (Volendam, Edam, Hoorn of Enkhuizen, iemand tips?) en dan via de afsluitdijk en Friesland weer terug naar Utrecht.
Maandag naar Den Haag, Scheveningen, Madurodam en als er nog tijd over is naar de stormvloedkering in Hoek van Holland.
Is zo'n schema'tje een beetje leuk?
En wat voor steden MOET ik echt aandoen in de trant van klompen, molens en kaas? Je moet het beeld toch een beetje waarmaken he, wat ze daaro van Hollanders hebben
Maar serieus, als je echt klompen, molentjes en tulpjes wilt moet je naar de Zaanse schans gaan...
Eerst ff rondlopen in de polder, vervolgens de dijk op en naar het water kijken dat dus 4m hoger staat; ik heb meegemaakt dat die Amerikanen niet meer de polder indurfden omdat ze bang waren dat ieder moment de dijk kon breken.
Utrecht en omgeving:
- de wallen (bv. hardebollenstraat/ rode brug)
- Utrecht binnenstad
- Van speelklok tot pirement
- Spoorweg museum
- Pieterskerk
- Academie gebouw
- De dom en domplein /kerk
- Bisschoppelijk paleis
Den Haag en omgeving:
- Madurodam
- Binnenhof / oude binnenstad
- Paleis
- Haags Historisch Museum
- Mauritshuis
Rotterdam en omgeving:
- de havens
- euromast
quote:Je zou naar kinderdijk kunnen gaan, meer windmolens per vierkante kilometer dan waar dan ook in Nederland [17 stuks dacht ik] Zeer pittoresk, echt het nederlandse clichéplaatje [als je de tourbussen vol met Japanners even over het hoofd ziet] Volgens mij kun je er ook fietsen huren, dan kun je het naburig polderlandschap met vinexwijkjes in de verte bewonderen.
Op vrijdag 05 juli 2002 14:45 schreef Midori het volgende:
Zondag maar een rondje Nederland, met een bezoekje aan één of 2 Noord-Hollandse stadjes (Volendam, Edam, Hoorn of Enkhuizen, iemand tips?)
verder gewoon chillen in utrecht
quote:Heb ik ook aan zitten denken Kinderdijk, maar ligt niet echt op één van de routes... Ligt toch onder Rotterdam?
Op vrijdag 05 juli 2002 15:34 schreef zwijntje het volgende:[..]
Je zou naar kinderdijk kunnen gaan, meer windmolens per vierkante kilometer dan waar dan ook in Nederland [17 stuks dacht ik] Zeer pittoresk, echt het nederlandse clichéplaatje [als je de tourbussen vol met Japanners even over het hoofd ziet] Volgens mij kun je er ook fietsen huren, dan kun je het naburig polderlandschap met vinexwijkjes in de verte bewonderen.
Die Zaansche Schans is ook een oplichterszooi zeg! 3,50 euro voor een uurtje parkeren. Is het echt zo bijzonder die zaansche schans, of kan ik net zo goed naar Volendam gaan?
Verder zou ik het Van Gogh museum of het Rijksmuseum doen in Amsterdam en de wallen natuurlijk. Is bijna verplicht!
Edam, Volendam en Alkmaar is ook erg leuk volgens mij. De kazen van Alkmaar enzo en ze moeten natuurlijk ook op de foto in Volendams kostuum (ga ik zelf deze zomer ook nog een keertje doen! ).
Wat is nog meer leuk.... ff denken.....
Je kunt een rondvaart maken door de haven van Rotterdam. Ook interessant. Kinderdijk ligt inderdaad onder Rotterdam, maar is wel heeeeeel erg leuk voor de toeristen! En Scheveningen! Iedereen is er weg van, dus ook maar even meepikken. Stukje over het strand richting Wassenaar lopen en daarna door de duinen terug!
Veell plezier en laat nog weten wat je uiteindelijk allemaal hebt gedaan en wat je vrienden er van vonden!
De afgelopen 3 dagen heb ik rondgezeuld met 2 Aussies. Om 7 uur op en om een uurtje of 12/1 pas naar bed. Ben doodop, want we hebben in die tijd geen minuut stilgezeten. Naja, afgezien van het wachten op ze dan, want alles ging weer Aussie style. En ik moet zeggen dat ze me in 3 dagen weer helemaal omgeturnt hebben naar hun relaxte levensstijl.
Vrijdagavond kwamen ze aan. Het was echt weer als vanouds! Ik had ze 1.5 jaar niet meer gezien, maar vanaf het moment dat ze hier waren ging alles weer perfect. Ben weer helemaal bij wat betreft de laatste roddels en het was net of ik weer terug in Australie was. Ik ben direct poffertjes gaan bakken want ze hadden honger, en ze vonden het heerlijk! Goed punt dus. Waar ik ze ook niet vanaf heb kunnen slaan waren stroopwafels. Overal waar we kwamen wilden ze een pakje kopen, wat vervolgens weer zo op was...
Zaterdag Amsterdam: Door de Jordaan gelopen, een uur moeten wachten om het Anne Frankhuis binnen te komen, wat ze super hebben verbouwd! Het is echt een heel indrukwekkend museum geworden! Daarna ze kroketten laten eten (vonden ze ook lekker) en naar het Leidseplein gelopen. Een biertje gedronken en naar het Van Goghmuseum. Daarna een rondvaart gemaakt door de grachten.
Weer thuis hebben we gekaas-fonduet (schrijf je dat zo?). En daarna even Utrecht in voor een rondleiding langs de grachten.
Ze waren erg geobsedeerd door WOII, dus zondag naar Oosterbeek naar het Airbornemuseum. Over de hoge Veluwe gereden om even te bewijzen dat Nederland niet helemaal vlak is en op zoek gegaan naar een mooie dijk waarlangs we een wandelingetje hebben gemaakt en ik ze heb laten zien hoe hoog het water in 1995 stond.
's Avonds een fietstochtje door Utrecht (whaaaaa, was ik ff blij dat er geen auto's in de buurt waren!).
Maandag naar Den Haag geweest (wat erg saai is op een maandagmorgen om 10 uur!) Rondgelopen en ons regeringsstelsel uitgelegd en het binnenhof, paleis en ijspaleis bekeken en we waren bijna nog op de thee gegaan bij Wim Lex en Maxima. Ze waren thuis en ik kon die gekke Aussies er nog net van weerhouden aan te bellen.
Toen naar de Stormvloedkering in Hoek van Holland. Waar ik het na 10-15 minuten wel had gezien (voor ons is zo'n ding heel normaal, net als dijken) maar zij zo onder de indruk waren dat half Nederland echt onder water zou staan als er geen dijken waren en van de kering dat ze er een stuk langer dan ik naar konden kijken.
Daarna naar Scheveningen en ondanks dat het 25 graden was voelden ze zich niet echt geroepen om de zee volledig in te gaan om te gaan zwemmen, veels te koud! De strandtenten blijven ze geloof ik tot nu toe nog steeds een vreemd fenomeen vinden, evenals het haringhappen. Ze wisten niet hoe snel ze de waterfles en de kauwgum moesten vinden na een hapje haring!
Madurodam is altijd leuk voor toeristen. Je kan ze heel Nederland in een uurtje of 2 laten zien. Ideaal!
Door naar huis om wraps te eten, en de tassen te pakken...
Gisterochtend heel vroeg op om naar Schiphol te gaan... Triest... Ik ga ze weer zo'n 2 jaar op zijn minst niet zien. Echt vreemd hoe je toch zulke leuke vriendschappen kan houden ook al zit je aan de andere kant van de wereld en zie je elkaar bijna nooit...
Nu zijn ze weg en ik mis ze en mijn mooie herinneringen aan Australië nu al weer....
Maar in Augustus komt er weer een vriendin over! Dus dan kan ik de herinneringen weer ophalen! En weer eens nieuwe dingen van Nederland zien, want eigenlijk is Nederland als toerist best leuk
quote:Weet ik! Ik kom oorspronkelijk ook uit Brabant en de hei en de bossen daar zijn best mooi om te laten zien. Maarja, als je maar drie dagen hebt en in die drie dagen toch echt Scheveningen en Amsterdam moeten zitten en Brabant toch best een eindje uit de buurt van die plaatsen is...
Op woensdag 10 juli 2002 16:22 schreef Partygurl het volgende:
Brabant is ook heel skon hoor
Mag het in Augustus nog een keertje doen, zo'n rondleiding. Maar dan hebben we van zaterdag 11.00 uur tot dinsdag 20.00 uur. En ze vliegt vanaf Amerika, dus dat wordt een beetje en jetlag die eerste dag. Geeft niets, ik gooi d'r gewoon Amsterdam in, blijft ze een beetje wakker!
De laatste dag mag ook niet te vermoeiend zijn aangezien we een nachttrein naar Munchen nemen en daar na een nacht in een trein een dag Munchen gaan bekijken en graag niet al te moe zijn.
Heb alleen niet zo heel veel zin in nog een keertje Madurodam en het Van Goghmuseum. Madurodam moet echter, is nl best wel leuk voor een toerist, en voor dat Van Gogh verzin ik wel een alternatief, hoop ik.
quote:Dankje
Op woensdag 10 juli 2002 18:32 schreef Liejannuh het volgende:
Klinkt leuk Midori!
Ik denk dat je vrienden een goede indruk van Nederland hebben gekregen en vooral dat Nederland niet alleen bestaat uit Tulpen en windmolens!
En hier: Toerist in jouw woonplaats kun je misschien ook nog wel wat leuke dingen vinden!
quote:hmmz, de amerikanen die ik ken vonden het juist machtig mooi. vooral als je ze uitlegt dat het niet alleen defensief is maar ook offensief (flevoland ingepolderd). willen ze dat meteen zien.
Op vrijdag 5 juli 2002 15:05 schreef Seraphin het volgende:
Of Ozzies ook zo makkelijk zijn weet ik niet, maar je kan VS-ers behoorlijk zenuwachtig krijgen door ze mee te namen naar een polder.Eerst ff rondlopen in de polder, vervolgens de dijk op en naar het water kijken dat dus 4m hoger staat; ik heb meegemaakt dat die Amerikanen niet meer de polder indurfden omdat ze bang waren dat ieder moment de dijk kon breken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |