ik had een fout gemaakt in mijn technische analyse. en goede argumenten. ik heb al zoveel geld verloren.quote:Op zondag 16 oktober 2011 23:55 schreef Sokz het volgende:
[..]
[..]
??????????????????????????????????????????????????
Griekenland heeft geen economie, en zal die ook niet krijgenquote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
En daarom is die Griekse crisis uiteindelijk ook niet slecht. Want enkel door zo'n crisis kan Griekenland zijn oude semi-socialistische model loslaten en een moderne economie worden.
Daarom zou ik als ik de ECB/IMF was ook eerder richten op hervormingen (afstoten staatsbedrijven en staatsbezit, kleinere overheid, minder ambtenaren, cultuuromslag) dan op bezuinigingen.
feta imperium ftwquote:Op dinsdag 18 oktober 2011 08:31 schreef meth77 het volgende:
[..]
Griekenland heeft geen economie, en zal die ook niet krijgen
En dankzij Europa zijn zij de enige die het Feta mogen noemen.quote:
In Europa, maar in de rest van de wereld is het altijd Deense Feta die je krijgt en die is veel lekkerder om dat ze minder zout isquote:Op dinsdag 18 oktober 2011 12:59 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
En dankzij Europa zijn zij de enige die het Feta mogen noemen.
http://programma.vpro.nl/(...)n/seizoen3/afl2.html
Nooit geweten.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 13:12 schreef meth77 het volgende:
In Europa, maar in de rest van de wereld is het altijd Deense Feta die je krijgt en die is veel lekkerder om dat ze minder zout is
Maar aan de andere kant lijkt er bij de earnings van niet-financials voorlopig weinig aan de hand en de weging van de financials in de indexen is verder afgenomen.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 13:15 schreef the85mc het volgende:
Toch weer een aparte beursdag. Ik verwacht toch nog een flinke correctie, alleen doet de beurs niet wat ik verwacht.
En ING staat bijna op 0% vandaag, terwijl er meer bankafwaarderingen komen. Kan haast niet anders dan dat ING exposure heeft aan die banken.
De echte problemen zijn nog niet opgelost, dus volgens mij is dit kop in het zand..
Of je verkoopt het binnen Europa als feta-style kaas. Net als met de yoghurt. Griekse yoghurt is beschermd, en daarom staan de Nederlandse supermarkten vol met "Griekse stijl yoghurt" die gewoon uit Nederland komt.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 13:12 schreef meth77 het volgende:
[..]
In Europa, maar in de rest van de wereld is het altijd Deense Feta die je krijgt en die is veel lekkerder om dat ze minder zout is
in Azie zouden ze gewoon een typo maken: fetta ;-)quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:08 schreef Igen het volgende:
[..]
Of je verkoopt het binnen Europa als feta-style kaas. Net als met de yoghurt. Griekse yoghurt is beschermd, en daarom staan de Nederlandse supermarkten vol met "Griekse stijl yoghurt" die gewoon uit Nederland komt.
Zeldzaam idd.. Meer info.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 15:25 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Opvallend trouwens: Goldman Sachs raporteert verlies. Voor de tweede keer sinds ze genoteerd zijn (1999) (!)
http://finance.yahoo.com/(...)&pos=1&asset=&ccode=
hij mist er nog wel een paar potentiele denk ik:quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 18:43 schreef JimmyJames het volgende:
http://www.marketfolly.co(...)obal-value-trap.html
Interessante kritische kanttekeningen van Chanos.
Verlies ook veel groter dan verwacht las ik op NOS Teletekst (niet de bron voor financieel nieuws natuurlijk, maar goedquote:Op dinsdag 18 oktober 2011 15:25 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Opvallend trouwens: Goldman Sachs raporteert verlies. Voor de tweede keer sinds ze genoteerd zijn (1999) (!)
http://finance.yahoo.com/(...)&pos=1&asset=&ccode=
Was er uberhaupt verlies verwacht dan?quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 20:07 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Verlies ook veel groter dan verwacht las ik op NOS Teletekst (niet de bron voor financieel nieuws natuurlijk, maar goed).
men zei van wel (16 cts of zo), maar volgens mij is daar bij GS met hun trading tak geen jota van te zeggen, dus hoe ze dat bedacht hadden....quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 20:11 schreef Sokz het volgende:
[..]
Was er uberhaupt verlies verwacht dan?
Goldman Sachs haaste zich dinsdag te zeggen dat het kosten gaat besparen, onder meer door het mes in de salarissen te zetten. Dat viel op Wall Street in goede aarde. Het aandeel steeg 2 procent.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 20:18 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
men zei van wel (16 cts of zo), maar volgens mij is daar bij GS met hun trading tak geen jota van te zeggen, dus hoe ze dat bedacht hadden....
3% in de plus, dus het maakt kennelijk allemaal kein flaus aus
2 T¤ komt volgens mij wel aardig overeen met de omvang van de garanties en opkoopprogramma's van TARP en consorten in de VS. Wat ik mij wel afvraag is hoe het mogelijk is dat de Eurolanden voor zo'n enorm bedrag garant kunnen staan zonder dat zij daar zelf onder gaan lijden in termen van kredietwaardigheid. Garanties worden natuurlijk per definitie pas interessant als het mis gaat (de leningen uit het EFSF worden (deels) niet terugbetaald), dus ik vraag mij af in hoeverre het nog geloofwaardig is dat de landen in de Eurozone deze garanties kunnen dragen. Want als het mis gaat heeft dat natuurlijk wel zijn weerslag op de economie en dus de inkomsten van overheden.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 23:04 schreef Arkai het volgende:
Wtf, een noodfonds van 2 biljoen euro! Waarom is er gekozen voor zo'n exorbitant bedrag? Wie gaat dit betalen? Ik dacht even dat de eurosoap in de winterrust beland was maar de drama wordt steeds erger. On-ge-lo-ve-lijk.
Boekhoudkundig kan BNP zonder leverage met hun activa de boel al flink lastig maken door gewoon keihard te dumpen of shorten. Maar short sellen hebben ze ook maar stopgezet.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 23:41 schreef macondo het volgende:
2 biljoen is veel geld. Volgens mij kun je het vergelijken met een enorm kanon. Daarmee schrik je eventuele belagers af, en hoef je het vervolgens dus nooit te gebruiken.
Leuk zo'n kanon, maar het staat verkeerd gericht, speculanten zijn natuurlijk niet de oorzaak van problemen in de Eurozone.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 23:41 schreef macondo het volgende:
2 biljoen is veel geld. Volgens mij kun je het vergelijken met een enorm kanon. Daarmee schrik je eventuele belagers af, en hoef je het vervolgens dus nooit te gebruiken.
Het is niet veel geld. Als je kijkt naar VS deficit is 1 triljoen USD. Dus als je vergelijkt als is deficit EU ongeveer hetzelfde is 2 triljoen maar 3 jaren vullen van deficit. Verder in termen van GDP is het maar 15-20% van GDP. Stel dus dat men geen EFSF hebt, dan krimpt GDP met 15-20% en hebben we een depressie.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 23:04 schreef Arkai het volgende:
Wtf, een noodfonds van 2 biljoen euro! Waarom is er gekozen voor zo'n exorbitant bedrag? Wie gaat dit betalen? Ik dacht even dat de eurosoap in de winterrust beland was maar de drama wordt steeds erger. On-ge-lo-ve-lijk.
Kun je dat onderbouwen?quote:Op woensdag 19 oktober 2011 00:26 schreef Radiopiet het volgende:
Stel dus dat men geen EFSF hebt, dan krimpt GDP met 15-20% en hebben we een depressie.
GDP = Overheidsuitgaven + Rest.quote:
Zo werkt het natuurlijk niet. Dat impliceert dat als we EFSF oneindig ophogen we oneindige economische groei tegemoet gaan.quote:Op woensdag 19 oktober 2011 00:30 schreef Radiopiet het volgende:
GDP = Overheidsuitgaven + Rest.
EFSF is dus het opompen van GDP met 2 triljoen. Dit is middelbare school leerstofje gebruikt gewoon die formule uit de 2e klas.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |