abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 7 oktober 2004 @ 13:35:06 #51
102912 crv
Screwed up
pi_22465003
Wij zijn 23 oktober vertrokken naar Ho Chi Min.en van zuid naar noord vertrokken.
2 dagen HCM
2 dagen Mekong
2 dagen HCM
2 dagen Hoi An
2 dag Hue
2 dagen Hanoi

Wij hadden redelijk droog weer, in de eerste 4 dagen drie keer een korte maar hevige bui.
Echter het water kan ff hoog komen dus sandalen aan en korte broek.
There are 2 Situations that drives an man Crazy: With and without wife
Wanneer een man de deur van zijn auto voor zijn vrouw openhoud is of de auto nieuw of zijn vrouw
Sorry, mind closed until further notice🍷
pi_22467495
Reisroute:
Dag 01: Vertrek Ho Chi Min Stad
Dag 02-03: Ho Chi Min Stad (optie bezoek Cu Chi + Cao Dai)
Dag 04-07: Mekong-delta
Dag 08: Vlucht Danang - Hoi An
Dag 09-10: Hoi An
Dag 11: Back Ma N.P.
Dag 12-13: Hue
Dag 14-15: Hanoi
Dag 16-19: Sapa (met tweedaagse facultatieve trektocht)
Dag 20: Hanoi
Dag 21-22: Boottocht Bai Tu Long Bay - Van Dong Island
Dag 23-25: Hanoi - terugvlucht Amsterdam

Dit is ons reisschema. Ook van zuid naar noord. Ben ondertussen de dagen aan het tellen
  donderdag 7 oktober 2004 @ 16:16:23 #53
102912 crv
Screwed up
pi_22468608
Ziet er goed uit,

PS, op het vliegveld kun je meteen al pinnen (is ook handig om te doen en neem gelijk een miljoen )

Ik zie dat je lekker lang in Hoi An bent. Vond ik een erg leuke omgeving. Je kan met de fiets naar het strand (paar km), probeer eens zo'n rieten mandje uit op zee, dan horen we graag je ervaring

In Hoi An moet je gaan eten bij het bruggetje (wijst zich vanzelf)
En als je kleren of schoenen nodig hebt dan moet je die in Hoi An op maat laten maken.

Voor de rest verklap ik niets, Vietnam moet je gewoon ondergaan, wij gaan absoluut nog eens terug
There are 2 Situations that drives an man Crazy: With and without wife
Wanneer een man de deur van zijn auto voor zijn vrouw openhoud is of de auto nieuw of zijn vrouw
Sorry, mind closed until further notice🍷
pi_22469884
Ik neem naast travellercheques wat Amerikaanse dollars in contanten mee. Neem aan dat ze die ook wel willen (of willen wisselen?).

Over die kleren, heb voor na de vakantie op het program staan dat ik nog wat pakken nodig heb. Hoe is de kwaliteit daar? Als het heel veel in prijs scheelt en ze nota bene op maat worden gemaakt, lijkt me dat zeker de moeite.

Ik wil het zeker ondergaan. Heb gisteren m'n xdrive binnengekregen, dus we hebben 30 Gig aan ruimte voor foto-opslag (vriendin kreeg het voor elkaar om in 4 daagjes Zwitserland 850 MB te schieten, dus nog maar snel wat extra backup geregeld).
  vrijdag 8 oktober 2004 @ 09:09:03 #55
102912 crv
Screwed up
pi_22484010
quote:
Op donderdag 7 oktober 2004 17:10 schreef Coelho het volgende:
Ik neem naast travellercheques wat Amerikaanse dollars in contanten mee. Neem aan dat ze die ook wel willen (of willen wisselen?).
Wij hadden ook van alles bij ons, maar de traveler cheques zijn gewoon weer ongebruikt mee terug gegaan. De dollars die wij bij ons hadden hebben we wel gebruikt.
Je kan op de meeste plaatsen pinnen (zelfs in Hoi An en dat is dan wel makkelijk voor je pakken.
quote:
Over die kleren, heb voor na de vakantie op het program staan dat ik nog wat pakken nodig heb. Hoe is de kwaliteit daar? Als het heel veel in prijs scheelt en ze nota bene op maat worden gemaakt, lijkt me dat zeker de moeite.
Absoluut doen, heb zelf ook een pak laten maken 3-delig gevoerd $50 en een afritsbroek in 2 delen afritsbaar en met ritsen op de zakken $20 (maar daar vergistte die zich iets in de prijs had geloof ik $30 moeten zijn. en de Q is zeer goed.
quote:
Ik wil het zeker ondergaan. Heb gisteren m'n xdrive binnengekregen, dus we hebben 30 Gig aan ruimte voor foto-opslag (vriendin kreeg het voor elkaar om in 4 daagjes Zwitserland 850 MB te schieten, dus nog maar snel wat extra backup geregeld).

Dat is perfect jo
Wij hadden onze spiegelreflexcamera bij ons en hebben daar in 2 weken meer dan 400 foto's genomen. Heb spijt dat ik niet meer foto's van verschillende soorten transport heb genomen (hoezoo moeilijk doen met aanhangers en busjes als je net een bankstel met stoelen hebt gekocht, past gewoon op de fiets )
Hebben nu een digitale spiegelreflex gekocht en ook gelijk storage 40G flashtrax (gaan eind oktober een maand naar Thailand .

http://tinypic.com/blo45

There are 2 Situations that drives an man Crazy: With and without wife
Wanneer een man de deur van zijn auto voor zijn vrouw openhoud is of de auto nieuw of zijn vrouw
Sorry, mind closed until further notice🍷
pi_22492802
Je gaat er wel een boel spijt van krijgen dat je zo'n hectische plan in elkaar hebt gezet.

't is wel te doen maar genieten is naar mijn mening anders.
The things you own, end up owning you - Tyler Durden
  zaterdag 9 oktober 2004 @ 01:06:23 #57
3394 Coelho
BigGreenEgg
pi_22504438
Waarom vind je het hectisch? We gaan georganiseerd, dus superrelaxed. Hoef niks zelf te regelen, overnachtingen en vervoer worden voor me geregeld. Bovendien 1x binnenlandse vlucht (naar Hoi An) en 3x de nachttrein met een eigen couchette. Lijkt me juist optimaal benutten van de tijd.

Ik ben erg benieuwd naar jouw argumenten waarom het hectisch is, en hoe ik het een volgende keer anders/beter kan doen. De "eis" is dat het maximaal 25 dagen duurt.
pi_22508193
Hoi Coelho,

Ik vind het hectisch omdat je op de meeste plaatsen maar 2 dagen bent...dat betekent dat je de ene dag ergens aankomt en de volgende dag alweer weg moet.

Op die manier krijg je absoluut geen goede indruk van een stad of plaats. Je leert de plaatselijke bevolking niet kennen als je ze maar 1 keer ontmoet en bovendien heb je totaal geen tijd om te relaxen.

Maar als je in een korte tijd zoveel mogelijk sights wilt zien dan is het idd zoals jij zegt "optimaal benutten van de tijd".

Ieder moet doen wat ie wil maar ik moet er niet aan denken om op zo'n manier door Vietnam te racen.

Mijn tip zou zijn om de volgende keer alles op alles zetten op langer te kunnen gaan of een kleiner land uit te zoeken en zeker niet georganiseerd te gaan. Moet er persoonlijk niet aan denken dat m'n hele trip vantevoren geregeld en gepland is.

Het mooie van reizen is naar mijn mening het gevoel van vrijheid en het goede gevoel dat je krijgt als je jezelf kan redden in een ver vreemd land. Bij een georganieseerde trip heb je dat niet.

Bovendien...waar zit het avontuur naar jouw mening bij zo'n georganiseerde trip?
The things you own, end up owning you - Tyler Durden
  zondag 10 oktober 2004 @ 00:19:56 #59
3394 Coelho
BigGreenEgg
pi_22523639
Dank voor je antwoord

De reden dat wij georganiseerd gaan is dat we slechts met moeite 25 dagen vakantie aaneengesloten kunnen krijgen. Als je dan een strak schema hebt, waarbij je geen tijd hoeft te verliezen aan het zoeken van overnachtingsplaats en het uitzoeken van route + vervoersmiddel, dan kun je alle tijd op locatie ook echt in de locatie steken. Heb wel eens nagedacht over jouw manier van reizen, maar dat lijkt me niks in zo'n korte tijd. Da's leuk als je ergens maanden de tijd voor hebt.

We hebben gelukkig niet zo'n reis waarin we aan het handje meegenomen worden naar elke tempel en markt, of waarbij we met de bus rondcrossen en zo af en toe eens 10 minuten naar buiten mogen. We krijgen hier juist de vrije hand in. De organisatie zorgt zoals gezegd bijna alleen voor vervoer en slaapplaats, waarbij het vervoer ook al veelal zo efficient mogelijk wordt
ingepland.

Uiteraard heeft iedereen zijn eigen manier van reizen, en da's maar goed ook, anders deden we allemaal hetzelfde. Maar wanneer ik een dorpje stadje heb gezien, dan hoef ik niet nog drie dagen langer te blijven. In een stad als florence of rome kun je dagen zwerven, maar plaatsjes genoeg waarbij alles draait om twee kerkjes en een dorpsplein. Dan geldt voor mij persoonlijk "gezien is gezien".

Voor mij is avontuur het opdoen van vele indrukken in een totaal andere cultuur als dat je van huis uit gewend bent. De ene keer wordt je overwelmd door natuur, de andere keer is het cultuur wat diepe indrukken achterlaat. Je zult vast wel het gevoel kennen dat je aan het eind van de dag de dag overdenkt, en dat de dingen die je in de ochtend hebt gedaan en meegemaakt alweer zo lang geleden lijken te zijn.

Tot slot, een land als Vietnam in kleine delen opdelen en slechts een deeltje bezoeken in 25 dagen is ook geen optie. Mijn wensenlijstje is nog zo groot dat ik geen drie vakanties kan uittrekken voor bijvoorbeeld alleen Vietnam

Ben jij er trouwens zelf ook geweest, en zo ja: Hoe lang en wanneer?
pi_22528739
Hoi Coelho

Ben er zelf nog niet geweest. Heb er wel een boel mooie verhalen over gehoord van andere travellers en m'n ex is er vorig jaar ook nog geweest.

Ik ga elke winter zo'n 2 maanden naar Azie. Dit jaar zelfs 4 maanden :-) Ik begin altijd in Bangkok omdat dat goedkoop vliegen is (en dicht bij m'n lievelingseiland Ko Samet) en daarna bezoek ik 1 ander land. Vorig jaar Laos, jaar daarvoor Cambodja, jaar daarvoor Indonesie. Dit jaar misschien meerdere landen omdat ik nu langer ga.

Vertrek a.s. dinsdag en na een paar weken Ko Samet ga ik een maandje naar Myanmar. Daarna weet ik het nog niet maar denk dat ik nog wel even terug ga naar Cambodja.( Mocht je ooit nog weer eens in de regio zijn dan is Angkor Wat in Cambodja een absolute must.) Als het eilandhoppen me gaat vervelen in Thailand ga ik wellicht ook nog even kijken in HCMC, Dalat en Nha Trang.

Mocht je volgend jaar weer 25 dagen hebben dan zou je bijv. Thailand en Cambodja of Thailand en Laos kunnen bezoeken. Dat is heel goed te doen op jezelf in 25 dagen..(of georganiseerd als je dat zou willen) Persoonlijk zou ik je dan Cambodja aanraden.

Zag trouwens dat in een vorige post dat je je zorgen maakte om malaria...Ik heb nog nooit iets tegen malaria geslikt omdat ik het risico zeer klein acht en van veel mensen nare bijwerkingen hoor. Bovendien heb ik het niet zo op het slikken van pillen..maar die afweging moet ieder voor zich maken.

Ik wens je heel erg veel plezier in Vietnam maar dat gaat vast wel lukken !
The things you own, end up owning you - Tyler Durden
  zondag 24 oktober 2004 @ 15:52:40 #61
23158 Miss_MacPhisto
This is not an exit.
pi_22842692
Weet iemand hoe lang het vliegen is naar Vietnam? Ik lees/hoor zowel verhalen over ongeveer 11 uur als over 18 a 19 uur. Iemand een idee?

Ten tweede: "op" welke stad vlieg je meestal als je naar Vietnam vliegt?

Ik hoor het graag.
Smell the flowers while you can....
pi_22843378
Volgens mij ongeveer 13 uur. Daarbij kan je niet regelrecht op Vietnam vliegen, maar vlieg je via bijv. Bangkok (Thailand) of Kuala Lumpur (Maleisie)
  zondag 24 oktober 2004 @ 16:24:38 #63
4842 D-FENS
Weapon of mass distraction
pi_22843482
Ongeveer 14 uur naar Ho Chi Minh stad via Parijs
People should stop blaspheming and comparing Lemmy to God. He might be a decent chap but he certainly isn't Lemmy.
pi_22843697
Binnenkort ga ik alle Vietnam topics laten mergen, dus dit topic gaat dan niet meer in de AT lijst staan.

De beste manier om er achter te komen hoe lang een vlucht duurt is gewoon naar een site gaan waar ze tickets verkopen en dan de gegevens invullen naar welke plaats je wilt vliegen. Dan krijg je meteen het aantal vlieguren te zien.
Beter een baas onder je duim, dan tien bovenop
Trekt bij warm weer een poncho aan
  zondag 24 oktober 2004 @ 22:20:52 #65
3394 Coelho
BigGreenEgg
pi_22852087
Mijn schema volgende week: Amsterdam - Kuala Lumpur = 12.30 uur, Kuala Lumpur - Ho Chi Min City = 2 uur, dus in totaal 14 uur.
pi_22855327
Topics zijn dus gemerged. Vanaf nu is dit het centrale Vietnam topic.
Beter een baas onder je duim, dan tien bovenop
Trekt bij warm weer een poncho aan
pi_22867116
Heb niet meteen iets toe te voegen aan dit topic, maar heb zelf in Ha Noi gewoond. Dus als iemand specifieke vragen heeft, laat het weten.
  woensdag 17 november 2004 @ 02:07:15 #68
21675 Giovanni
Zuipen tot je er bij neervalt!
pi_23369377
quote:
Op zondag 24 oktober 2004 22:20 schreef Coelho het volgende:
Mijn schema volgende week: Amsterdam - Kuala Lumpur = 12.30 uur, Kuala Lumpur - Ho Chi Min City = 2 uur, dus in totaal 14 uur.
Ja dahag grapjas. Vergeet de wachttijd niet.
Je hebt bier en je hebt GROLSCH!
pi_23373240
Ben er tijdje geleden geweest voor bijna een maand.

Beste manier om er te komen is denk ik via Bangkok. Ik heb simpel een retourtje BKK geregeld in Nederland en ben daar rond gaan neuzen voor tickets naar Hanoi of Ho Chi Minh City. Ik meen dat ik iets van 150 euro kwijt was voor een open jaw BKK-Hanoi en HCMC-BKK, maar daar heb ik goed naar moeten zoeken, dus ik vermoed dat dit het minimum is waar je rekening mee moet houden.

Ik geloof dat zowel Thai als Vietnam Airlines dagelijkse vluchten heen en terug hebben, dus ver van te voren boeken hoeft ook niet. Vandaag boeken en morgen vliegen.

En over de opmerking die iemand maakte dat het wellicht niet een goed land is om als eerste backpack reis naartoe te gaan. Dat is dus absoluut niet waar. Ik ben in geen land geweest waar het makkelijker is dan in Vietnam. Je kunt gewoon letterlijk van deur tot deur worden gebracht voor een prijs waar het OV niet mee kan concurreren. Dat komt omdat zo'n beetje het hele hotelwezen alsmede het toeristenvervoer in handen is van een of ander conglomeraat waar ik de naam van kwijt ben. Enige dat je dus moet doen is naar de hotelbalie te lopen en melden waar je naartoe wilt, zij krabbelen een bonnetje voor je en de volgende ochtend stap je voor je hotel in, en word je over het algemeen bij het hotel van je keuze weer gedropt...

Maar goed, zij kunnen dus prijzen rekenen waar niemand tegenop kan. Je kunt voor een dollar of 20 van noord naar zuid of andersom, maar dan zit je dus wel aan die lui vast. Niet dat ik het persoonlijk erg vind, maar sommige mensen vinden het een beetje schaapachtig om je zo te laten transporteren, want je komt gewoon NIET uit het toeristische circuit.

Het is dus eigenlijk de omgekeerde wereld. Je kunt als backpacker nauwelijks van het 'betreden pad' afkomen, tenzij je bereid bent flink tijd en energie te investeren in het uitzoeken hoe het OV werkt en vervoerd te worden in non-AC, gammele doodskisten die ze daar bussen noemen. Zeker gezien het verkeer daar moet je daar over nadenken. In de maand dat ik er zat heb ik 3 ongelukken gezien waarvan 1 dodelijk, mensen willen niet aan de linkerkant van de bus zitten omdat als je een aanrijding hebt dat meestal aan de linkerkant is (men rijdt daar rechts), etc.

Duurdere en betere optie is een taxi of motorbike dude te huren en je door hem een dagje te laten rondtoeren. Als je dit verdeelt over een man of 4 is het niet eens zo duur en veel relaxter dan die package deals die je overal krijgt. Let er wel op dat het heerschap in kwestie niet dronken is
pi_32115735
Ik zou deze zomer voor de eerste keer op mezelf gaan rondtrekken en zou dit graag doen in vietnam ... kan er iemand mij zeggen of vietnam goed te doen is voor iemand die geen ervaring heeft? En zo niet, welk land zou dan een beter plan zijn ?
  dinsdag 6 december 2005 @ 12:45:56 #71
64381 Achterhoekers_eerst
Als u alles op een rijtje hebt
pi_32859800
Kickje om meer Vietnam verhalen te krijgen....overtuig me om te gaan.
....hoedt u voor het domino-effect ! !
pi_32957190
Ik heb een vraag

Hoe goed kun je geld opnemen in Vietnam?
Ik kan me niet voorstellen dat er geen atm's zijn. De info die ik op het net vindt is bedroevend slecht te noemen.

Liefst van iemand die onlangs geweest is. Mijn route loopt van noord naar zuid.
pi_32989051
Ook ik zou graag wat info willen van mensen die er zijn geweest. Ik ga misschien met een project van school naar Vietnam om daar een tuin op lokatie te tekenen

In welke periode zouden we dan het beste kunnen gaan? Valt er in april/mei veel regen? Dit is toch wel een punt om rekening mee te houden namelijk

Alvast bedankt, en ik hoop echt heel erg dat ik er heen kan want het lijkt me een schitterend land!
19 feb. - ? : Australie, Nieuw Zeeland en wie weet waar nog meer...
pi_33046325
quote:
Op zondag 11 december 2005 15:01 schreef Veersesmurf het volgende:
Ook ik zou graag wat info willen van mensen die er zijn geweest. Ik ga misschien met een project van school naar Vietnam om daar een tuin op lokatie te tekenen

In welke periode zouden we dan het beste kunnen gaan? Valt er in april/mei veel regen? Dit is toch wel een punt om rekening mee te houden namelijk

Alvast bedankt, en ik hoop echt heel erg dat ik er heen kan want het lijkt me een schitterend land!
Dit hangt volledig van je bestemming in Vietnam af. Doordat het land zo lang is kun je niet over 1 klimaat of weersverwachting spreken. Grof gezegd zijn er drie delen in Vietnam. Het noorden, midden en zuiden. De weersverwachting binnen die regio's is ongeveer gelijk.

Om een precies antwoord op je vraag te kunnen geven zal je een locatie moeten aangeven.
pi_33047823
Aj dat wordt lastig want die is bij mij niet bekend. Ik heb ook al lopen zoeken op internet of er misschien een site van dat project is (redelijk groot, 130 ha) maar die kon ik niet vinden.

zodra ik de lokatie weet zal ik het hier uiteraard melden, evenals voruitgangen en dergelijke m.b.t. vietnam.
19 feb. - ? : Australie, Nieuw Zeeland en wie weet waar nog meer...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')