Weinig noesten, rechte planken.quote:Op zondag 9 oktober 2011 10:12 schreef wgp7 het volgende:
Wij zijn al weken bezig met het uitzoeken van onze inrichting voor ons nieuwe huis (november krijgen we de sleutel al).
Het schiet alleen niet op met de vloer.
We willen een houten vloer in de woonkamer. Al naar veel winkels geweest, veel gehoord en ook hoge prijzen.
Ook zijn we naar Bebo vloeren geweest ( had ik hier op t forum gelezen), dat is een stukje goedkoper. Maar is de kwaliteit dan ook minder? De vloeren zagen er wel anders uit dan de duurdere vloer die we zo mooi vonden. Ook wit geolied eiken, maar het zag er toch echt anders uit.
Bij Bebo raadden ze ons aan een mooie massieve vloer te kiezen (we hebben een huis uit 1937 dus qua stijl zou dat mooi zijn).
Bij andere speciaalzaken zeggen ze dat massief niet meer gedaan wordt en adviseren ze lamelparket kant en klaar geolied en al.
We zien door al dat hout het bos niet meer.. Want ook bij de lamel of multiplex vloeren zien we verschillen.
Waaraan herken je nou een goede kwaliteit houten vloer? Wie heeft er tips voor ons qua zaken (we komen uit Gelderland, maar eindje rijden is niet heel erg als het de moeite waard is).
Ik heb ook een geoliede massief houten vloer, bevalt prima. En plinten pas je aan aan de muur, niet aan de vloer.quote:Waar moet je nou op letten? Olie, was, ondervloer, plinten. Massief of lamel. We denken dat we olie willen.
Met een ondervloer zal het zeker wel minder worden, maar verwacht niet dat je niets meer hoort. Als je dat wil zal je het plafond moeten isoleren (lees: nieuw plafond en veel werk).quote:En hoe zit dat dan qua goede ondervloer en geluidsdemping? Zeker voor boven? Het is een oud huis, dus we willen niet dat als je boven belt je het beneden kan verstaan zeg maar (is dus nu wel het geval).We hebben ook al gehoord over de vloer isoleren?
Ik heb het ook in de keuken en in de hal liggen. In de hal ligt er een loper overheen zodat niet alles meteen vies wordt. De keukenvloer kan je gewoon goed schoonmaken. Tegels zou ik persoonlijk niet doen (vind ik niet mooi), maar kan natuurlijk wel. Dat zal dan heel wat kouder aanvoelen dan een houten vloer, maar in een hal lijkt me dat niet zo'n probleem.quote:Voor de bovenverdieping hebben we wel een houten vloer gekocht al (niet massief), dit was een restpartij bij Bebo, net de juiste kleur, dus daar zijn we blij mee.
En dan nog de hal en keuken. Dat zijn bij ons aparte ruimtes. Helaas hebben we geen granito vloer, dus we moeten zelf iets kiezen. Een houten vloer is mooi en lijkt mij wel wat, maar is dat wel praktisch? Of kunnen we beter tegeltjes doen voor het gemak, voorkeur van vriendlief. Zou het veel verschil uitmaken qua kou in de hal en keuken?
Ik heb mijn vloer gehaald bij Fairwood in Tiel, en ben er zeer over te spreken. Mooi hout, niet zo duur en prima service.quote:Er zijn hier vast vloeren experts of mensen ide zelf al een mooie houten eiken vloer hebben gekocht. Waar hebben jullie die vandaan? hebben jullie aanraders qua winkels?
Hout (gelakt) in de keuken heb ik gezien bij de buren: echt geen succes, werd zwart door het vocht dat in de naden trok.quote:Op zondag 9 oktober 2011 10:12 schreef wgp7 het volgende:En dan nog de hal en keuken. Dat zijn bij ons aparte ruimtes. Helaas hebben we geen granito vloer, dus we moeten zelf iets kiezen. Een houten vloer is mooi en lijkt mij wel wat, maar is dat wel praktisch? Of kunnen we beter tegeltjes doen voor het gemak, voorkeur van vriendlief. Zou het veel verschil uitmaken qua kou in de hal en keuken?
De laatstequote:Op zondag 9 oktober 2011 13:01 schreef wgp7 het volgende:
Verder iemand ervaring met Bax in Barneveld, Roy in Apeldoorn, de vloerenboerderij? Vloerenwerf?
quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:01 schreef Rijstebuiltje het volgende:
[..]
Ik wilde graag een Jatoba-rode vloer..
Het gaat jaren mee en wordt alleen maar mooier!
Helaas past hij niet in ons interieur..
Helaas was het budget na veel klussen op hier;quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:47 schreef blomke het volgende:
[..]want? Interieur past wel bij jou? Dan heb je een probleempje...
Wat voor hout en hoeveel kostte dat ongeveer/m2?quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:52 schreef metck het volgende:
Holland Parket in (onder meer) Amersfoort. Hebben bij ons prachtig visgraat (eiken) aangelegd; echt ambachtelijke kwaliteit. Als je wilt kan ik wel een foto posten.
[edit]http://gallery.me.com/mgm.heck/100071/IMG_0115
We zitten bij ons een beetje te kijken naar vloeren voor de woonkamer. Aan de ene kant vind ik het ergens wel leuk om een vloer te hebben die er wat "geleefd" uit ziet.quote:Op zondag 9 oktober 2011 11:37 schreef blomke het volgende:
Zeker in de woonkamer een harde houtsoort kiezen. Wij hebben een Amerikaans grenen vloer (massief en gelakt) en dat is eigenlijk te zacht. Er komen toch makkelijk afdrukken van naaldhakken en stoelpoten e.d. in.
32m2, eiken visgraat 6 x 90 x 450 verouderd en gelegd (visgraat is echt lastig) op 12mm spaanplaat naturel geolied. Inclusief bijpassende dorpel. Al met al EURO 159 per m² inclusief leggen en de hele boel. Net goedkoop, wel prachtig en authentiek passend bij ons jaren 30 huis. De vloerenman is 4 dagen bezig geweest inclusief olieen, waarna we 24 uur niet op de vloer mochten lopen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 19:53 schreef TR08 het volgende:
[..]
Wat voor hout en hoeveel kostte dat ongeveer/m2?
De jongere stukken hout die niet meekleuren tijdens oliën van de vloer heten ook wel "spint". Als je een goede kwaliteit hout hebt mag er eigenlijk weinig of geen spinthout in zitten. Dit hout is namelijk veel zachter. Normaal gesproken wordt alleen het kernhout van de boom gebruikt. Dit is veel harder. Als je een beetje kijk op hout hebt kan je zien of er spinthout in zit.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 18:50 schreef Ped_detective het volgende:
Let op bij het kopen van een vloer dat je eigelijk een boom koopt. In een boom heb je oude (veel loozuur) en jonge (weinig looizuur) stukken hout. De jongere stukken hout zijn wat minder gevoelig voor roken en hier zul je dan wat kleur verschil gaan zien. Was mij niet geheel bekend toen ik hem geleverd kreeg.
De vloer ligt nu te acclimatiseren en wordt volgende week gelegd.
Keuze is er vooral in de nabehandeling van het hout. Er is een ruime keus in kleur; dmv verschillende olie; gaten en scheuren wel/niet gestopt; gerookt (gaat het vergelen tegen); gekastijd (=geslagen met kettingen aan een soort wals); etc.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 13:32 schreef HnkStevens het volgende:
Wij zijn ook al een tijd aan het zoeken naar een niet al te dure eiken vloer voor in de woonkamer. Nu heb ik via een kennis gehoord dat ze bij Lab21 eiken vloeren hebben. Op de website van viel mij de ernorme hoeveelheid keuzes op. Is dat altijd zoveel? Het mooiste leek mij een eiken vloer, gerookt en geschaafd voor 46,95 per m2, kan iemand me hier meer over vertellen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |