Leg eens uit waarom de invloed van Gates groter is dan die van Jobs? Ik ben best benieuwd, want een dergelijke uitspraak getuigt niet echt van diepgaande kennis van zaken.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 20:05 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Apple is eigenlijk alleen weer 'hot' sinds de introductie van de iPod, er is een lange periode geweest dat Apple alles behalve invloedrijk was.
[..]
Hoezo? Apple is gewoon een producent van een aantal elektronische producten, niet meer niet minder. Waarom moeten we enige interesse hebben in de man? De invloed van iemand als Bill Gates op de ontwikkeling van computers is in mijn ogen vele malen groter geweest. Overigens is hij als persoon ook niet meer invloedrijk... niet zo heel raar want op een gegeven moment moet je gewoon het stokje doorgeven aan nieuw talent.
quote:"Steve en ik hebben elkaar 30 jaar geleden voor het eerst ontmoet. En we zijn collega's, concurrenten en vrienden geweest in de loop van meer dan de helft van onze levens. De wereld ziet maar zelden iemand die de diepe impact heeft gehad die Steve heeft gehad. De gevolgen daarvan zullen nog vele toekomstige generaties gevoeld worden."
Uiteraard was de invloed van Gates veel groter dan die van Jobs, Microsoft produceerde decennia lang het meest dominante OS in de desktop en laptop markt. Mac's werden beschouwd als een exotische computer die enkel door een handje vol die-hard sekteleden werden gebruikt. Ga eens kijken op welk OS de meeste professionele toepassingen draaien? Yep.... allemaal windows OS. Hoe dat komt? Omdat Microsoft in tegenstelling tot Apple draait op hardware van andere partijen m.a.w. er zijn veel meer partijen betrokken bij de ondersteuning van Windows dan bij de systemen van Apple, vandaar de veel grotere invloed op de ontwikkeling van computers.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 22:41 schreef Jalu het volgende:
Leg eens uit waarom de invloed van Gates groter is dan die van Jobs? Ik ben best benieuwd, want een dergelijke uitspraak getuigt niet echt van diepgaande kennis van zaken.
Fijn... maar vraag hem dan meteen even wie van hun de meeste invloed gehad heeftquote:
En dat is, excusez-le-mot, bullshit. Zonder Steve Jobs en Apple was Microsoft nooit zo succesvol geworden; Windows was in eerste instantie een regelrechte copy-paste van de Macintosh. Om het niet te hebben over de jaren vóór de Macintosh en de Lisa. Jobs bedacht een concept, Gates kocht een idee (en een OS). Iets wat zich in de jaren daarna steeds opnieuw voordoet.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 22:53 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Fijn... maar vraag hem dan meteen even wie van hun de meeste invloed gehad heeft![]()
Ik zeg niet dat Jobs geen invloed heeft gehad ik beweer alleen dat zijn invloed veel kleiner is dan die van Gates.
Windows had weliswaar een groter bereik, maar Windows was heel erg geïnspireerd door Mac OS, dus zonder Jobs had Windows er wellicht heel anders uitgezien...quote:Op donderdag 6 oktober 2011 22:52 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Uiteraard was de invloed van Gates veel groter dan die van Jobs, Microsoft produceerde decennia lang het meest dominante OS in de desktop en laptop markt. Mac's werden beschouwd als een exotische computer die enkel door een handje vol die-hard sekteleden werden gebruikt. Ga eens kijken op welk OS de meeste professionele toepassingen draaien? Yep.... allemaal windows OS. Hoe dat komt? Omdat Microsoft in tegenstelling tot Apple draait op hardware van andere partijen m.a.w. er zijn veel meer partijen betrokken bij de ondersteuning van Windows dan bij de systemen van Apple, vandaar de veel grotere invloed op de ontwikkeling van computers.
Het is zelfs zo dat Apple zijn eigen processorplatform (motorola 68000 en powerPC) hebben opgegeven omdat de x86 architectuur veel krachtiger geworden was door de veel grotere markt. Als dat geen teken is van meer invloed en macht dan weet ik het ook niet meer
Goed... stel dat Apple de eerste was die een grafische interface naar de desktop bracht, dan nog kun je niet stellen dat de invloed van Apple enorm is geweest. Het was Microsoft die het idee groot gemaakt heeft. Overigens waren er andere computer systemen die reeds voordat Windows op het toneel verscheen al over een grafische interface beschikten. O.a. Atari en Commodore hadden al reeds zoiets... ik denk dat Steve het idee gewoon daar opgepikt heeft.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 23:07 schreef Jalu het volgende:
En dat is, excusez-le-mot, bullshit. Zonder Steve Jobs en Apple was Microsoft nooit zo succesvol geworden; Windows was in eerste instantie een regelrechte copy-paste van de Macintosh. Om het niet te hebben over de jaren vóór de Macintosh en de Lisa. Jobs bedacht een concept, Gates kocht een idee (en een OS). Iets wat zich in de jaren daarna steeds opnieuw voordoet.
Wat bedoel je met toegankelijk? Wat je ziet is dat er veel meer mensen waren die een PC hadden en veel minder met een (veel duurdere) Mac. Jij noemt dat 'meer toegankelijk'?quote:Jobs was een meester in het toegankelijk maken van technologie, en op dat vlak heeft Microsoft eigenlijk altijd achter Apple aangelopen. Net als Google dat nu doet, overigens. Apple heeft trends gezet, de rest van de IT industrie volgt. Jobs wilde in 84 al van Apple een grote speler in de markt van de consumentenelectronica maken, één van de redenen dat hij toen door de top van Apple aan de kant werd gezet; de gevolgen kennen we.
Wellicht anders... maar het zou er wel gekomen zijn. Zo innovatief is het concept van de grafische interface nu ook weer nietquote:Op donderdag 6 oktober 2011 23:10 schreef drbarisart het volgende:
[..]
Windows had weliswaar een groter bereik, maar Windows was heel erg geïnspireerd door Mac OS, dus zonder Jobs had Windows er wellicht heel anders uitgezien...
Nee. Toen men bij Apple begon met de uitontwikkeling van de GUI (1979) moest de VIC20 nog bedacht worden en verkocht Atari alleen wat vroege spelconsoles. Jobs heeft het idee opgepikt in een lab van Xerox, waarvan het management zelf er geen heil in zag. Maar de uitwerking, inclusief elementen die we vandaag nog als vanzelfsprekend beschouwen (prullenbak, pull-down menu's) komt voor een groot deel uit de koker van Apple.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 23:21 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Goed... stel dat Apple de eerste was die een grafische interface naar de desktop bracht, dan nog kun je niet stellen dat de invloed van Apple enorm is geweest. Het was Microsoft die het idee groot gemaakt heeft. Overigens waren er andere computer systemen die reeds voordat Windows op het toneel verscheen al over een grafische interface beschikten. O.a. Atari en Commodore hadden al reeds zoiets... ik denk dat Steve het idee gewoon daar opgepikt heeft.
Met toegankelijk bedoel ik: praktisch bruikbaar voor mensen zonder speciale interesse in technologie. Een punt wat Microsoft eigenlijk nog steeds niet geëvenaard heeft, of enige andere concurrent van Apple. En een feit waar andere technologiebedrijven nog steeds een voorbeeld aan zouden moeten nemen, de focus van Apple en Jobs op usability. Het denken uit optiek van de gebruiker, niet van de techneut. De software zich laten aanpassen aan de gebruiker i.p.v. andersom.quote:Wat bedoel je met toegankelijk? Wat je ziet is dat er veel meer mensen waren die een PC hadden en veel minder met een (veel duurdere) Mac. Jij noemt dat 'meer toegankelijk'?
Apple heeft het ook niet zelf bedacht hoor, die hebben het weer het van Xerox.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 23:10 schreef drbarisart het volgende:
[..]
Windows had weliswaar een groter bereik, maar Windows was heel erg geïnspireerd door Mac OS, dus zonder Jobs had Windows er wellicht heel anders uitgezien...
Welterusten vriend tevens ook de beste wensen aan Complex etc. wat een bullshit.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 23:45 schreef Plus_Ultra het volgende:
[..]
Apple heeft het ook niet zelf bedacht hoor, die hebben het weer het van Xerox.
Wat is er bullshit aan ? De icoontjes kwamen werkelijk van Xerox.quote:Op vrijdag 7 oktober 2011 01:28 schreef boekenplank het volgende:
[..]
Welterusten vriend tevens ook de beste wensen aan Complex etc. wat een bullshit.
Wat een onzin. Jobs heeft zijn OS ook bij elkaar gejat van Xerox.quote:Op donderdag 6 oktober 2011 23:07 schreef Jalu het volgende:
[..]
En dat is, excusez-le-mot, bullshit. Zonder Steve Jobs en Apple was Microsoft nooit zo succesvol geworden; Windows was in eerste instantie een regelrechte copy-paste van de Macintosh. Om het niet te hebben over de jaren vóór de Macintosh en de Lisa. Jobs bedacht een concept, Gates kocht een idee (en een OS). Iets wat zich in de jaren daarna steeds opnieuw voordoet.
Jobs was een meester in het toegankelijk maken van technologie, en op dat vlak heeft Microsoft eigenlijk altijd achter Apple aangelopen. Net als Google dat nu doet, overigens. Apple heeft trends gezet, de rest van de IT industrie volgt. Jobs wilde in 84 al van Apple een grote speler in de markt van de consumentenelectronica maken, één van de redenen dat hij toen door de top van Apple aan de kant werd gezet; de gevolgen kennen we.
quote:Op vrijdag 7 oktober 2011 08:21 schreef athlonkmf het volgende:
Begrijpen jullie nou niet dat het niet belangrijk is wie een idee eerst had? Het belangrijkste is degene die het idee groot heeft gemaakt.
Edison was ook maar een matige uitvinder... De gloeilamp heeft hij niet uitgevonden maar slechts verbeterd. Hij was een groot voorstander van Direct Current en probeerde uit alle macht het beter Alternating Current systeem van Tesla van de markt te houden. Edison was geen groot uitvinder het was een gewiekste zakenman die absoluut niet zat te wachten op technologische innovaties waar hij niets aan kon verdienen.quote:
Zonder 'het idee' kan je 'het idee' ook niet groot maken.quote:Op vrijdag 7 oktober 2011 08:21 schreef athlonkmf het volgende:
Begrijpen jullie nou niet dat het niet belangrijk is wie een idee eerst had? Het belangrijkste is degene die het idee groot heeft gemaakt.
Hij heeft wel gelijk.. Macintosh bestond uit een mix van mensen van Xerox Parc en zij hadden de GUI en de muis al sinds het begin van de jaren 70. Echter dit werd enkel bij Xerox intern gebruikt waarna Jobs deze techniek voor het publiek beschikbaar heeft gemaakt met uiteindelijk OSX als resultaat. Dus de uitvinding: nee, maar het uitbrengen van de techniek tot een wereldwijde standaard voor operating systems: JA.quote:Op vrijdag 7 oktober 2011 01:28 schreef boekenplank het volgende:
[..]
Welterusten vriend tevens ook de beste wensen aan Complex etc. wat een bullshit.
Dat is ook waar ja.Ik heb het aangepast.quote:Op vrijdag 7 oktober 2011 09:38 schreef speknek het volgende:
Jobs heeft niks verder ontwikkeld, dat was Wozniak.
Ik denk ook niet dat de gebroeders Wright het erg vinden dat het idee van vliegen al eeuwen geleden door een holbewoner was bedacht.quote:Op vrijdag 7 oktober 2011 09:33 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Zonder 'het idee' kan je 'het idee' ook niet groot maken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |