Daar geef ik je ook ruiterlijk gelijk in. Maar "officieel" moet het dus via deze weg zoals ik die aangaf.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 21:59 schreef carboni het volgende:
Leuk en aardig maar jullie hebben vaak niks extra's beschikbaar. Aan het einde van het jaar word de balans opgemaakt door de het aaandeelhouders en die vinden alles leuk en aardig. Maar zelf zou ik als aandeelhouder niet blij zijn met die gepruts en gezeik over wie wat nou doet.
Tuurlijk is het ook een teringzooi op de VBG's, werkdruk is ook wat lager nu je niet om halfelf klaar moest staan met de auto voor de depotrit. En moet bekennen dat er doordeweeks wat minder gehaast word om de brengritten klaar te hebben. In het einde is vbg+autobedrijf gewoon minder dan het vbg een jaar terug, laat staan toen ik hier jaren geleden ben begonnen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:09 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Daar geef ik je ook ruiterlijk gelijk in. Maar "officieel" moet het dus via deze weg zoals ik die aangaf.
Punt is wel dat er té vaak nog té laat alles klaar staat, en dat de kosten voor rekening zijn van autobedrijf terwijl het VBG alles "op orde" schijnt te hebben. Zo krijg je dus een vertekend beeld. Omdat wij, de chauffeurs coulant zijn om ff 2 of 3 keer te rijden zou het autobedrijf "verlies lijden door inzet chauffeurs, terwijl het VBG gewoon wel tijden heeft gekregen dat op die en die tijd alles gereed moet zijn.
Kijk, ik ben niet te beroerd ff bij te springen hoor, maar officieel mag dat dus dus niet meer.
Dan ligt de fout dus of bij het verkeerd bezorgen van de posttassen, of het ligt eraan dat ze bij het VBG zich niet aan de gestelde tijden houdenquote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:07 schreef carboni het volgende:
[..]
Geloof dat die autobedrijf TC (geloof dat ze het hier geen TC noemen maar "operationeel planner") niet zo goed ligt met VBG management.
Maar rekeningen sturen vind ik zo. Stuurt het VBG dan ook weer een rekening als er 10 postbezorgers staan te wachten? Of als een wijk weer eens fout staat en er weer 5 depots afgefietst kan worden? Volgens mij hebben het wet autobedrijf dan zo failliet zeg. Denk dat alleen de boekhouders en de interne postbode winnen met dat facturen heen en weer sturen.
Haha dat is wel sneu zeg, zeker omdat ze dikke winst maken op dat slappe vieze brocht (10 ct!).quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:19 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Dan ligt de fout dus of bij het verkeerd bezorgen van de posttassen, of het ligt eraan dat ze bij het VBG zich niet aan de gestelde tijden houden
En vaak, in mijn area ligt dat aan het laatste.
Verder ben ik het wel met je eens hoor, het is allemaal heel flauw, en puur gedaan om elkaar af te knijpen, en dat komt de sfeer niet ten goede. Wij mochten enige tijd niet meer gebruik maken van het koffie apparaat van de VBG lokatie-manager ivm zijn conflict met onze TC
Efficienter is het er in mijn ogen niet op geworden sinds deze splitsing. En de sfeer lijdt er ook onder. Nu is het zo van "hullie tegen gullie".quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:12 schreef carboni het volgende:
[..]
Tuurlijk is het ook een teringzooi op de VBG's, werkdruk is ook wat lager nu je niet om halfelf klaar moest staan met de auto voor de depotrit. En moet bekennen dat er doordeweeks wat minder gehaast word om de brengritten klaar te hebben. In het einde is vbg+autobedrijf gewoon minder dan het vbg een jaar terug, laat staan toen ik hier jaren geleden ben begonnen.
En bij ons is de koffie niet te zuipen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:23 schreef carboni het volgende:
[..]
Haha dat is wel sneu zeg, zeker omdat ze dikke winst maken op dat slappe vieze brocht (10 ct!).
En die tassen hier zijn kleur gecodeerd, speciaal voor de grootste mongool. Elk depot heeft zijn eigen kleur. Als HAH verkeerd gaat kan ik nog begrijpen dat kan fout zijn van vbg en heeft geen kleur maar komop zeg. Rood tussen allemaal blauwe tassen flikkeren
Hoe laat is dat? Indien namiddag zullen dat dus de containers zijn van de haalritten.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:04 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Uhu, het was ook maar een grapje![]()
Ik heb er zelf op dit moment geen opmerking over.
Af en toe staat heel dat depot vol met containers, maar dat zal wel een reden hebben.
Laat maar, ik las verkeerdquote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:29 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Hoe laat is dat? Indien namiddag zullen dat dus de containers zijn van de haalritten.
Zo deden we dat dus ook vroeger. We hebben niet zo veel depots en maar 2 depots liggen qua postcode door elkaar heen. Ging niet vaak mis. Maar deze gasten rijden zonder spanbanden in een te ruime laadbak dus gaan al die rolcontainers door elkaar heen. Maar probleem is dat die subco's steeds weer veranderen dus kun je weer van voor af aan beginnen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:27 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
En bij ons is de koffie niet te zuipen.
Heb uit ellende maar een senseo apparaat naar de vestiging gebracht ( had er nog eentje op zolder liggen) toen we geen goede koffie meer mochten drinken![]()
Kleurtjes?? Leuk en aardig, ik kijk gerwoon naar de postcode. Dan KAN het niet misgaan
Na half twee - twee uur, dan pak ik mijn tweede en laatste wijk.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:29 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Hoe laat is dat? Indien namiddag zullen dat dus de containers zijn van de haalritten.
Post ophalen bij bedrijven en buslichting.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:35 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Na half twee - twee uur, dan pak ik mijn tweede en laatste wijk.
En wat zijn haalritten eigenlijk?
Wat zit er dan in die containers als ik vragen mag?quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:42 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Aha... maar goed, voorheen stond er maar een of twee containers of geen, en nu standaard 4.
Het maakt mij niet zoveel uit,maar echt handig is het niet.
En tassen plus herstel post ophalen bij de depot's en/of steunpuntenquote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:38 schreef carboni het volgende:
[..]
Post ophalen bij bedrijven en buslichting.
Hmmm, geen idee dan.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:49 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Niets en af en toe een enkele wijk.
Mijn wijk zat bijvoorbeeld een keer apart op de rolcontainers.
Nou ja, wel handig
Als er lege containers zijn, dan worden die ook wel door de postbezorgers als afvalbak gebruikt voor de HAH die overblijft.
Wij hebben alleen bij het vgb-depot een papierbak, bij ons is het zelfs de vraag of er zo'n retourbak voor het vgb staat.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:50 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Hmmm, geen idee dan.
Maar dat vetgedrukte, dumpen ze dat gewoon daarin? Bij ons gaat het de papierbak in.
"Wij", de stoere werkers van het autobedrijf nemen het toch wel mee hoorquote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:57 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Wij hebben alleen bij het vgb-depot een papierbak, bij ons is het zelfs de vraag of er zo'n retourbak voor het vgb staat.
Nou is het voor mij geen probleem, omdat ik sowieso naar het vgb terug fiets, omdat daar de fietsenstalling is, maar voor mensen die dat dus niet moeten is het wel een beetje jammer.
Zij worden zo gedwongen om terug naar het vgb te gaan.
Of ze laten het gewoon in het depot liggen, maar dat durf ik niet
Diverse BV's op 1 adresquote:Op vrijdag 14 oktober 2011 22:58 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Oh, dolletjes, de Makro..
Af en toe heb ik ook twee, drie Makro's voor een adres met dezelfde naam.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |