Tsa, smaken verschillen. Zat vorige keer bij Causeway Bay en vond het super saai daarquote:Op donderdag 8 september 2011 15:03 schreef static het volgende:
De vraag is of je in MongKok wil zijn.
Dank je. Ik wil 2 weken gaan en dan wordt het wel wat prijzig lijkt me of moet ik rond dit bedrag sowieso rekenen?quote:Op maandag 19 september 2011 13:05 schreef matthijst het volgende:
Linger @Langham kan je redelijk korting krijgen als je vroeg boekt:
http://hongkong.langhampl(...)al_offers.htm#MIDEBO
Reviews: http://www.tripadvisor.nl(...)_Kong-Hong_Kong.html
Dat ligt centraal in Kowloon, naast een enorm winkelcentrum Festival Walk en een metro station. Het hoofdgebouw tenminste. Ik weet niet of ze nog vestigingen elders hebben.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 12:13 schreef Kaas- het volgende:
Hoorde gisteren dat ik dit jaar van augustus t/m december in Hong Kong zal wonen en studeren, lijkt me een geweldig avontuur! Liet me vertellen dat ik redelijk centraal zal zitten (City University).
En met Chinees zal je waarschijnlijk Kantonees bedoelen. Dat wordt in HK gesproken.quote:Op zondag 22 januari 2012 09:06 schreef jaco het volgende:
[..]
Dat ligt centraal in Kowloon, naast een enorm winkelcentrum Festival Walk en een metro station. Het hoofdgebouw tenminste. Ik weet niet of ze nog vestigingen elders hebben.
Ik ben daar een paar jaar geleden geweest (eenmalig bezoek, geen studie). Erg tof allemaal. Spreek/schrijf je Chinees trouwens? De instructie is op die universiteit meen ik in het Engels, maar het viel me op dat alle briefjes aan de muur van studentenverenigingen en aktiviteiten etc in het Chinees waren. De taal is misschien wel de sleutel tot de beste sociale kontakten.
Ik verwees naar geschreven briefjes op de muur. De geschreven taal is over heel China (min of meer) dezelfde. Het lijkt me dat 'Chinees' daar de beste aanduiding voor is.quote:Op zondag 22 januari 2012 09:11 schreef staticdata het volgende:
[..]
En met Chinees zal je waarschijnlijk Kantonees bedoelen. Dat wordt in HK gesproken.
Je kan met de trein van Hanoi naar Hongkong. Uiteraard heb je dan wel een Chinees visum nodig.quote:Op woensdag 7 maart 2012 09:16 schreef kalinhos het volgende:
Ik ga in juli voor één week naar HongKong. Mijn vraag/dilemma is eigenlijk het volgende:
Ik ga in principe deze route doen: Thailand->Cambodja->Vietnam->Hongkong->Australie
Wat is nu de handigste of goedkoopste manier om van Vietnam in Hongkong te komen?
Hm, daar vond ik dan echt weer niks aan. Hoewel hij vanuit het Four Seasons wel goed te zien is.quote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:31 schreef staticdata het volgende:
De lichtshow om 8 uur 's avonds is wel de moeite waard om te bekijken
Sham Shui Poquote:Op donderdag 15 maart 2012 20:52 schreef MrSubtle het volgende:
2) Ik begrijp dat electronica er heel goedkoop is. Klopt dat wel (op internet kan ik zo snel niet zien of prijzen heel veel lager zijn dan bij ons?) en waar kan ik het beste shoppen als ik echt goede deals wil?
Ik zit in Hyatt Regency in Sha Tin, maar dat is waarschijnlijk niet de leukste wijk om te slenterenquote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:22 schreef Bajskorv het volgende:
Ik vond electronica wel meevallen, hoewel je op zich altijd wel goedkoper uit bent door het BTW verschil. Apple spul is bijvoorbeeld iets van 20% goedkoper, toch mooi meegenomen. Ik heb verder niet echt geshopt, maar volgens mij heb je in Wanchai de grote electronica hallen zitten.
Qua dingen die je moet zien, weet ik niet of je dat in de avond moet doen. Ik weet niet wat je doet qua werk, maar ik zit juist 's avonds veel te werken omdat Europa dan pas "wakker" is. Daarentegen neem ik de ochtend vaak "vrij" en ga ik dan vaak de stad even in. Zelf slenter ik gewoon graag wijkjes door en heb ik eigenlijk weinig toeristische dingen bezocht, behalve dan de Peak.
Je zit volgens mij bij de MTR en die is enorm efficient, dus dat moet wel goed komen. Static kent de stad verder beter, ik ken alleen het centrum een beetje...quote:Op vrijdag 16 maart 2012 19:34 schreef MrSubtle het volgende:
[..]
Ik zit in Hyatt Regency in Sha Tin, maar dat is waarschijnlijk niet de leukste wijk om te slenterenmaar ik ga uit dat ik met de metro wel de stad kan verkennen? Ik ga daar een workshop organiseren, dus ik zit de hele dag op m'n werk en heb echt alleen de avonden. Hoogstens dat ik op de dag dat ik aankom (paasmaandag) een half dagje of wat overdag heb. De vrijdag aan het einde van de week vlieg ik meteen weer door naar volgende bestemming helaas
Thanksquote:Op vrijdag 16 maart 2012 19:40 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Je zit volgens mij bij de MTR en die is enorm efficient, dus dat moet wel goed komen. Static kent de stad verder beter, ik ken alleen het centrum een beetje...
Vond het ook best de moeite waardquote:Op vrijdag 16 maart 2012 11:31 schreef staticdata het volgende:
De lichtshow om 8 uur 's avonds is wel de moeite waard om te bekijken
Thanks, even opschrijven!quote:Op donderdag 22 maart 2012 00:26 schreef Bajskorv het volgende:
Dragon Eye en de Tazmanian Ballroom vind ik zelf altijd tof, maar je zit er wel en veel expats (wat ik geen probleem vind).
Sha Tin ligt stukje buiten het Centrum, Sha Tin heeft een van de beste en meest drukke shopping Malls van Hong Kong (New Town Plaza). De MTR zit vast aan de mall en vanaf Sha Tin is het ongeveer 6 stops naar Hung Hom. Wil je stappen kun je Metro heen nemen en Taxi terug (taxi terug zal denk ik uitkomen op iets van 90HKD vanaf Kowloon en 175HKD vanaf Hong Kong Island (tunnel kosten).quote:Ik zit in Hyatt Regency in Sha Tin, maar dat is waarschijnlijk niet de leukste wijk om te slenterenmaar ik ga uit dat ik met de metro wel de stad kan verkennen? Ik ga daar een workshop organiseren, dus ik zit de hele dag op m'n werk en heb echt alleen de avonden. Hoogstens dat ik op de dag dat ik aankom (paasmaandag) een half dagje of wat overdag heb. De vrijdag aan het einde van de week vlieg ik meteen weer door naar volgende bestemming helaas
Thanksquote:Op donderdag 22 maart 2012 04:59 schreef Bajskorv het volgende:
Natuurlijk, maar dan moet je richting Kowloon en daar kom ik weinig. Static kent dat goed volgens mij.
Valt nog mee, dacht ik. Anyway, na mijn huidige 2600 euro per maand verbaas ik me nergens meer over.quote:Op woensdag 28 maart 2012 14:39 schreef Yellowcard het volgende:
Mijn zus wil er gaan wonen. Wel dure huur omgerekend 1000 euro voor 40 m2. Ik zal haar later wel bezoeken.
dat is ongeveer 450 sq feet.quote:Op woensdag 28 maart 2012 14:39 schreef Yellowcard het volgende:
Mijn zus wil er gaan wonen. Wel dure huur omgerekend 1000 euro voor 40 m2. Ik zal haar later wel bezoeken.
Dat is inderdaad vrij normaal op een 'goede' locatie.quote:Op woensdag 28 maart 2012 14:43 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Valt nog mee, dacht ik. Anyway, na mijn huidige 2600 euro per maand verbaas ik me nergens meer over.
Londen... Maar in HK lijkt me dat inderdaad ook niet gek.quote:Op woensdag 28 maart 2012 15:34 schreef static het volgende:
[..]
Dat is inderdaad vrij normaal op een 'goede' locatie.
Ze zei inderdaad dat ze niet veel goedkoper kon vinden. Voor een muzikante het maximaal haalbare.quote:Op woensdag 28 maart 2012 14:55 schreef YebCar het volgende:
[..]
dat is ongeveer 450 sq feet.
afhankelijk van locatie en jaar gaan ze daar in de verkoop van minimaal 170.000 tot 400.000
dus 1000 euro aan huur lijkt me zo gek nog niet
Wat een vreemde route.quote:Op zondag 1 april 2012 18:18 schreef Kriebbel het volgende:
In september maken wij een rondreis door maleisië, op de terugweg hebben we een tussenlanding in Hong-Kong.
Ik vermoed dat hij 'overstap' bedoelt i.p.v. tussenlanding. Dit is wel logisch als je met Cathay Pacific vliegt.quote:
Ja. Naar Macao pak je de boot (of de helikopter). Duurt ongeveer een uurtje, herinner ik me (vorig jaar paar keer gedaan voor werk). Prima om voor een dagje te doen dus. Volgens mij betaal je bij aankomst iets voor een visa, maar je hoeft zeker niks van te voren te regelen zoals voor China.quote:Op donderdag 19 april 2012 18:28 schreef attamottamotta het volgende:
Woei, ik ga deze zomer ook naar HK! Hoe makkelijk is het om van HK naar Macao te gaan, zijn dat dagtochtjes zonder extra visa?
Maar niet zo netjes als jij.quote:
visavrijquote:Op donderdag 19 april 2012 18:35 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Ja. Naar Macao pak je de boot (of de helikopter). Duurt ongeveer een uurtje, herinner ik me (vorig jaar paar keer gedaan voor werk). Prima om voor een dagje te doen dus. Volgens mij betaal je bij aankomst iets voor een visa, maar je hoeft zeker niks van te voren te regelen zoals voor China.
Vond het wel geinig. Moest mijn werkvisum activeren dus ben daar naartie gegaan.quote:Op zaterdag 29 september 2012 23:57 schreef attamottamotta het volgende:
Ik vond Macau dus geen zak aan, veel te druk en overal shopping malls naast de attracties. Maar ieder zijn ding...
Same here. Moet er af en toe heen voor werk, maar vind het niet echt bijzonder. Wel leuk om een keer gezien te hebben, puur om de casino's en over-the-top bouwstijl.quote:Op zaterdag 29 september 2012 23:57 schreef attamottamotta het volgende:
Ik vond Macau dus geen zak aan, veel te druk en overal shopping malls naast de attracties. Maar ieder zijn ding...
Eens, je kunt makkelijk een week in HK verblijven, echter als je moet kiezen tussen Tokio/Japan en HK zou ik ook max. 5 dagen in HK blijven....quote:Op zondag 30 september 2012 16:05 schreef matthijst het volgende:
Hong Kong kan je je best een week vermaken, Maar als ik moest verdelen tussen Tokio en HK zou ik 9-5 doen ofzo, dan kan je van Tokio ook naar Nikko, Kamakura.
Je zou even kunnen kijken op de websites van vliegmaatschappijen die op beide steden vliegen. Met een beetje zoeken is er meestal wel een optie om meedere steden aan te doen. Zoiets als Meerdere steden / Tussenstop bij Cathay Pacific. Deze optie is trouwens meer als service bedoeld en biedt weinig of geen korting.quote:Op donderdag 4 oktober 2012 22:49 schreef uchianseron het volgende:
Dit is maar een voorbeeld.. nu is de vraag: is er een website waar ik dit soort dingen kan uitwerken, want multi-cities en los hotels boeken is aanzienlijk duurder dan bijvoorbeeld hotel+vlucht packages.
En bijvoorbeeld een week hong kong en een week tokyo los van elkaar bestellen, is ook erg duur.
Heeft iemand misschien tips hoe bovenstaande te realiseren?
Ik kreeg altijd de neiging om te gaan slaan. Speciaal in Mong Kok.quote:Op dinsdag 9 oktober 2012 22:57 schreef Davidboaz het volgende:
Hoewel iedereen in Hong Kong ongeveer in hetzelfde tempo loopt, zou ik adviseren om toch een versnelling lager te gaan als je er bent.
Meestal kun je voor zo'n 500hk$ wel een retourtje plus hotelovernachting plus ontbijt en diner regelen, dus denk dat het gewoon iedere keer even een uitje wordtquote:Op vrijdag 19 oktober 2012 14:03 schreef static het volgende:
Nee, hoeft niet. Zelfde constructie geldt ook voor bijvoorbeeld Thailand.
Je kunt in Macau direct rechtsomkeerd maken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |