Dan staat er dus een fout op wiki ?quote:Op woensdag 6 november 2013 14:33 schreef SummerBreeze het volgende:
[..]
Ja, er zijn dieren die in groepen kunnen leven. Ik reageer slechts op jouw opmerking dat je dacht dat solitair iets anders betekende.
Even voor de duidelijkheid: Solitair = alleen
daarom heet dat kaartspelletje ook zo, omdat je het kunt spelen zonder anderen!
bronquote:Je hebt dwerghamsters die het leuk vinden om koppelgewijs of samen in een groep te leven. En je hebt (dwerg)hamsters die alleen willen leven. Dit wordt met de woorden sociaal en solitair aangeduid. Solitair betekent dat een hamster niet in het gezelschap van anderen wil leven. Het woord komt van het Latijnse woord solus. Dat betekent 'alleen'. Sociaal betekent het tegenover gestelde. Sociaal betekent dat een hamster koppelgewijs of groepsgewijs kan leven.
Ik zie dus pas net, dat ik hier nog helemaal geen foto van dat trapje gepost heb !!quote:Op dinsdag 5 november 2013 22:19 schreef tinoz het volgende:
[..]
Heb dus een trap naar boven, en dan een basin, waar ik aan de binnenkant een soort van klimreepjes lijm, zodat ie er uit kan mocht ie er toch invallen. Mij gaat het meer om het kleine stroompje water en watervalletjes dan het basin, dat is immers ook niet mogelijk, daar is deze habitat te klein voor omdat het veel ruimte vergt als je het langzaam laat op / aflopen...
Daar zeggen ze eigenlijk hetzelfde als in het andere stukje hoor.quote:Op woensdag 6 november 2013 14:12 schreef tinoz het volgende:
Vreemd, ik dacht het toch echt goed gelezen te hebben !!
Dit staat ook op wiki :
Leefwijze
[..]
heb mijzelf geen deadline gesteld ... ik weet het ook niet te schatten , ik denk zeker niet dat ik het voor 2014 af heb.quote:Op woensdag 6 november 2013 18:11 schreef valentijn101 het volgende:
Gaat de goede kant op. Ik ben benieuwd naar het eindresultaat. Hoe lang gaat het nog duren voor het af is?
Lees het nog eens goed door dan svp ?quote:Op woensdag 6 november 2013 18:19 schreef owl. het volgende:
[..]
Daar zeggen ze eigenlijk hetzelfde als in het andere stukje hoor.
Het gaat hier over alle hamsters, maar alleen de Chinese dwerghamster van de dwerghamsters wordt genoemd als absoluut solitair.quote:De meeste hamsters zijn solitaire dieren. Syrische hamsters en Chinese dwerghamsters zijn solitair, dus ook in gevangenschap moeten ze absoluut alleen in een kooi gehouden worden.
Roborovski's zijn van de dwerghamsters het meest sociaal, maar alsnog gaat het niet altijd goed om er meer dan eentje bij elkaar te houden.quote:Meerdere dieren in één kooi leidt tot conflicten met ernstige gevolgen, namelijk de dood van één van beide hamsters. Roborovskidwerghamsters zijn wel groepsdieren en kunnen ook in gevangenschap met meerdere bij elkaar gehouden worden. Toch zijn niet alle Roborovskihamsters gesteld op gezelschap en kan het voorkomen dat ook bij deze soort de hamsters afzonderlijk gehouden moeten worden.
En hier dus de Russische en Campbelli die genoemd worden als tussen sociaal en solitair in, het verschilt per individuele hamster of het wel of niet lukt. Voor de zekerheid kun je ze dus het beste solitair houden.quote:Russische dwerghamsters en Campbelli dwerghamsters zitten qua gedrag tussen de solitaire en groepsgebonden hamsters in. Soms verdragen ze gezelschap, soms niet. Voor de veiligheid is het aangewezen ze daarom apart te houden. Verschillende soorten kunnen onderling niet samenleven en zullen elkaar proberen uit te moorden.
Komt overeen met de bron van net waarin alleen de Chinese dwerghamster als absoluut solitair genoemd werd, Rusjes (en de Campbelli) kunnen soms namelijk prima in gezelschap leven (vooral in koppels) maar voor de zekerheid kan je ze beter apart houden. Maar ze zijn dus niet echt solitair te noemen daardoor. Onder de 'andere soorten dwerghamster' valt ook nog de Roborovski die juist het meest sociaal is van de dwerghamsters.quote:Een Russische dwerghamster is, net als alle andere soorten dwerghamsters (behalve de Chinese dwerghamster), niet solitair.[3]
Wat ze hier dus ook zeggen over de Russische dwerghamster, omdat het wel kán om hem met andere Rusjes te laten leven is hij niet solitair. Het wordt alleen absoluut niet aangeraden.quote:In gevangenschap (in een kleine ruimte) gaat het houden van twee dieren van hetzelfde geslacht of een groep echter vaak mis en is daarom af te raden. Het koppelgewijs fokken gaat heel erg goed.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De prijzen veranderen natuurlijk dus houd er even rekening mee dat deze post gemaakt is op 7 november 2013
Heb overigens van gebruikers gelezen dat ze lang niet alle verschillende modellen gebruiken, dus dat telt ook nog een mee...Save Us From Fashion !![]()
ik wil in een dus een soort van kasteelachtig bouwsel in de Habitat plaatsen, en de onderkant wil ik open maken door er een soort van boogies der in te maken... Ik zit nog een beetje te tobben over de stijl![]()
Dit zijn de "archen" die je vaak in Katholieke kerken ziet :
Die is me te moeilijk natuurlijk maar dit zijn een aantal mogelijkheden :
Save Us From Fashion !![]()
Wow, dat gaat mooi worden. (en veel werk zijn) dan heb je echt een hotknife nodig.
If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.![]()
nee, ik heb voor de bogen géén hotknife nodig, en eigenlijk ook niet voor de toren, de bogen ga ik wel doen met de hot wire cutter die ik nu heb, of ik de holtes uit de ringen van de torens ga smelten met de hotknife of met de hot wire cutter die ik nu heb , weet ik nog niet .... maar alles op zn tijd natuurlijkquote:Op maandag 11 november 2013 23:35 schreef valentijn101 het volgende:
Wow, dat gaat mooi worden. (en veel werk zijn) dan heb je echt een hotknife nodig.
Save Us From Fashion !![]()
Over die vraag nog over dat hamster wel of niet bij elkaar kunnen leven,
waarom neem je geen ratjes? Die kunnen ook in grote groepen leven, en je kan ze zelfs zindelijk maken!Twiddel![]()
heb ooit ratten gehad , vind gewoon dwergjes zo leuk dat ik niets anders wil, verder zou ik eekhoorntjes leuk vinden, als ik de tijd en de ruimte had om ze comfortabel te houden en kon tam maken .... Maar dat is een stap verder dan hamsters meen ikSave Us From Fashion !![]()
Witbuikegeltjes zijn ook schattig
OT: Die "en ogive" archen lijken me wel iets voor jouw project.[i] When you try your best but you don't succeed. When you get what you want but not what you need. [/i]![]()
Witbuikegeltjes zijn vast er schattig, maar mijn besluit staat vooralsnog vast.
Ik vind ook de “en ogive” de mooiste van het stel, maar het zijn eigenlijk allemaal meer deuren dan pilaren.
Omdat ik graag het bouwsel dat ik in de habitat ga plaatsen niet als een dicht blok wil hebben , is het idee om in ieder geval het onderste gedeelte open te maken door er overal gaten in te maken in die “en ogive” style, en die op elkaar aan laten aansluiten zodat de overgangen wat meer weghebben van pilaren.
Moeilijk is het om dit dus precies goed te doen ; ik moet alles uitmeten , dan overbrengen op het materiaal, de openingen verdelen over 2/3 lagen floormate en dan alles netjes uitsmelten/ zagen zonder dat er verschil in de afzonderlijke doorgangen komt ….Save Us From Fashion !![]()
http://www.hartvannederla(...)een-ideaal-huisdier/quote:Op dinsdag 12 november 2013 17:39 schreef LittleBrownie het volgende:
Witbuikegeltjes zijn ook schattigSave Us From Fashion !![]()
I knowquote:Op dinsdag 12 november 2013 20:56 schreef tinoz het volgende:
[..]
http://www.hartvannederla(...)een-ideaal-huisdier/[i] When you try your best but you don't succeed. When you get what you want but not what you need. [/i]![]()
Wist je dat je vanaf 2014 officieel geen (Siberische) hamsters meer mag houden?quote:Op dinsdag 12 november 2013 16:14 schreef tinoz het volgende:
heb ooit ratten gehad , vind gewoon dwergjes zo leuk dat ik niets anders wil, verder zou ik eekhoorntjes leuk vinden, als ik de tijd en de ruimte had om ze comfortabel te houden en kon tam maken .... Maar dat is een stap verder dan hamsters meen ik![]()
Ja dat gedoe met die positie lijst .... ik wil geen overhaaste aankoop doen , het beesie is het belangrijkst en als hij erin gaat voor alles klaar is, kan er vanalles fout gaan , ik zit inderdaad wel een tijdje te denken om eerst een "gewone" kooi te kopen en hem daar zolang in te houden voor de Résidence af isSave Us From Fashion !![]()
Wat bedoel je dan ?quote:Op woensdag 13 november 2013 14:24 schreef Lollertrolle het volgende:
Dit gaat eigenlijk best te ver.Save Us From Fashion !![]()
Woow heel het topic doorgelezen, wat een groot ding!!
Ik had volgens mij ooit ergens gelezen dat hamsters niet goed tegen water kunnen omdat ze dan verkouden worden als er een beetje tocht is
Op woensdag 20 november 2013 16:56 schreef SosuaCafe het volgende:
Bob is gewoon noord korea. Keihard schreeuwen en herrie maken op het grensgebied om de vijand gek te maken.![]()
Ze kunnen wel tegen water maar niet tegen vocht. (zoals veel dieren)If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.![]()
waarschijnlijk verwar je hamsters met deze :quote:Op woensdag 13 november 2013 16:56 schreef bobbernaut het volgende:
Woow heel het topic doorgelezen, wat een groot ding!!
Ik had volgens mij ooit ergens gelezen dat hamsters niet goed tegen water kunnen omdat ze dan verkouden worden als er een beetje tocht is![]()
![]()
Save Us From Fashion !
Forum Opties Forumhop: Hop naar: