Het moederbord kan hem sowieso aan gezien je huidige kaart. Blijft over de vraag of je voeding het aankanquote:Op zaterdag 27 augustus 2011 20:47 schreef Rezania het volgende:
Ik zal even een rapport van Aida32 uploaden, kunnen jullie daar even naar kijken of mijn computer die HD6950 aan kan?
Geen vermoed ikquote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:17 schreef Rezania het volgende:
Ik word echt helemaal leip van dit gedoe, dat stomme rapport wil maar niet uploaden.Bij welk kopje bij Aida32 kan ik zien wat voor voeding ik heb?
Oh shit, dan moet ik alle draden weer los maken.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:20 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Geen vermoed ik![]()
Dat is meer niveau kast openschroeven en kijken
Neem aan van iet, voeding levert stroom maar geen info aan je moederbord.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:23 schreef Rezania het volgende:
[..]
Oh shit, dan moet ik alle draden weer los maken.Is daar echt geen programma voor?
quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:24 schreef CantFazeMe het volgende:
Geen draden los maken. Meestal staat er een merk naam op de voeding of helemaal niets. Ook staat er meestal een tabel op met aantal wat en amperes..
Wat moet ik nou doen om erachter te komen of de voeding van mijn computer voldoende is voor die grafische kaart?quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:24 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Neem aan van iet, voeding levert stroom maar geen info aan je moederbord.
Ik heb geen computer besteld bij Dell of zo en mijn computer heeft dus geen standaard configuratie.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:33 schreef Skull-splitter het volgende:
Het merk en modelnummer door google heen trekken, christ...
Oh oké, even kijken dan.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:37 schreef CantFazeMe het volgende:
Heel simpel. De zijdeur van je computer eraf halen. Naar de voeding kijken. Er staat meestal een witte tabel opgeplakt met het aantal watt en amperes. Ook staat er in de meeste gevallen een merknaam op. Als er helemaal niets op staat dan kun je ervan uit gaan dat de voeding van slechte kwaliteit is en niet sufficient genoeg is om een nieuwe videokaart aan te kunnen.
Dude, doe eens even normaal.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:57 schreef Skull-splitter het volgende:
Fucking trollkoop maar een console.
Oké, ik ga dus maar weer eens research doen. Bedankt voor je advies en jij ook Grrrrr.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 21:58 schreef CantFazeMe het volgende:
Okay. Dat is geen goede voeding helaas. Je zal dus ook nog een andere voeding moeten kopen. Dat past naar mijn mening binnen de ¤200 budget.
Let er wel op dat je de afmetingen bij het zoeken van een nieuwe voeding in de gaten houd, straks past het alsnog niet in de computerkast.
Zelfde geld voor de videokaart. Lengte, breedte en hoogte. Kan de videokaart twee sloten in beslag nemen of heb je er maar één vrij, enzovoort.
Oké, alvast bedankt.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 22:11 schreef CantFazeMe het volgende:
Ik kan je wel een voeding en videokaart aanraden als je wil. Maar dan zul je zelf de afmetingen moeten controleren die ik je er ook bij geef. Ik heb geen glazen bol om in je computerkast te kijken en te gaan meten
Maar dat kan ik pas morgen doen. Zit nu op mobiel, vandaar.
Zelfs die mensen kunnen met een beetje eigen onderzoek minstens 70% van hun eigen vragen beantwoorden...quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 22:03 schreef Rezania het volgende:
[..]
Dude, doe eens even normaal.Het kan toch gewoon zo zijn dat iemand games speelt op een PC en niet zoveel van zijn hardware af weet, net alsof iedere PC gamer een totale computernerd is.
Ja, maar ik geef de voorkeur aan de computer, omdat ik dan spellen kan modificeren en zo. Oblivion valt bij mij bijvoorbeeld bijna niet meer te herkennen. Maar ik kan begrijpen waarom je voorstelde dat ik een console moest kopen.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 23:27 schreef Skull-splitter het volgende:
[..]
Zelfs die mensen kunnen met een beetje eigen onderzoek minstens 70% van hun eigen vragen beantwoorden...
-how to build your own PC?
-what power supply so I have?
-what do I need to build me own PC
En dan komen er talloze tutorials voorbij rollen.
(maar zo'n forum is natuurlijk veel makkelijker)
Mijn advies om een console te nemen heeft meer met je gemakzucht en gebrek aan inzicht te maken. Eerst weten wat je wil, daarna kijken hoe je er komt.
Ja, maar soms heb je gewoon geen zin om research te doen en is het gewoon makkelijker om het te vragen. Dit was eigenlijk alleen maar voor-onderzoek, ik ga me er nog wel in verdiepen, dus echt artikelen en zo lezen, voordat ik een nieuwe videokaart en zo koop.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 23:36 schreef Skull-splitter het volgende:
Maar als je dat kunt, een programma draait om je pc te analyseren, dan kun je ook de eerste de beste sit vinden voor PC bouwen, reviews en tests van kaarten bekijken etc.
Neem er de moeite voor, en je kunt zelf van alles in elkaar draaien later met een beetje inlezen. Ik lees me alleen in als ik een nieuw systeem bouw, maar teer op de kennis die ik met een celeron 400mhz heb opgedaan.
Gemakzucht dusquote:Op zaterdag 27 augustus 2011 23:38 schreef Rezania het volgende:
[..]
Ja, maar soms heb je gewoon geen zin om research te doen en is het gewoon makkelijker om het te vragen. Dit was eigenlijk alleen maar voor-onderzoek, ik ga me er nog wel in verdiepen, dus echt artikelen en zo lezen, voordat ik een nieuwe videokaart en zo koop.
Het internet maakt mensen lui, FOK! maakt mensen nog luier.quote:
ja.quote:Op zondag 28 augustus 2011 00:36 schreef mschol het volgende:
hebben we hier niet dit topic voor: [Game PC] Discussie hardware topic #3 - Return of the PC
Dit groeit vanzelf naarmate je meer gamed, dan denk je goh iets doet het niet en dan ga je op onderzoek uitquote:Op zaterdag 27 augustus 2011 22:03 schreef Rezania het volgende:
[..]
Dude, doe eens even normaal.Het kan toch gewoon zo zijn dat iemand games speelt op een PC en niet zoveel van zijn hardware af weet, net alsof iedere PC gamer een totale computernerd is.
Ja, ik denk dat ik gewoon dit advies volg, dat klinkt eigenlijk wel logisch. Kan ik ook nog even sparen.quote:Op zondag 28 augustus 2011 13:07 schreef CantFazeMe het volgende:
En wat je ook kan doen is gewoon wachten tot Skyrim echt uit is en eerst spelen. Vind je het acceptabel dan niet kopen. Heb je het echt nodig denk je dan kun je het kopen in november en zijn de prijzen weliswaar misschien ook gedaalt.
Bij die eerste link naar de voeding, moet je daar dan geen rooster boven in je kast voor hebben of moet hij 180 graden worden gedraaid?quote:Op zondag 28 augustus 2011 13:00 schreef CantFazeMe het volgende:
Voeding:
XFX550
http://nl.hardware.info/p(...)ro-550w-core-edition
http://azerty.nl/producte(...)att-actieve-pfc.html
Afmetingen staan op Azerty.nl (Geen garantie dat het klopt.)
Videokaart:
MSI R6850 PE
http://nl.hardware.info/p(...)ion-oc#tab:overzicht
http://azerty.nl/producte(...)r5-dvi-hdmi-dis.html
Dit is wat ik voor je computer zou doen.Gewoon niet teveel uitgeven. Dat is zonde. Je kunt deze twee altijd nog meenemen naar je nieuwe configuratie (over een jaar of meer) De afmetingen zul je zelf na moeten kijken.
Is zijn advies goed of is het gewoon onzin? Ik bedoel de nVidia kaart.quote:Op zondag 28 augustus 2011 11:46 schreef Thanatos45 het volgende:
[..]
Gewoon een nVidia GTX560 of ATI Radeon 6950 kopen, dan zit je de komende 2 jaar wel goed. Dit zijn de "bang for your buck" gamekaarten van de huidige generatie. Kost een euro of 220.
Al 3 users hebben je dat advies nu al gegevenquote:Op zondag 28 augustus 2011 15:07 schreef Rezania het volgende:
[..]
Is zijn advies goed of is het gewoon onzin?
Oh ja, die ATI kaart, dat zie ik nu pas.quote:Op zondag 28 augustus 2011 15:26 schreef Sjapoela het volgende:
[..]
Al 3 users hebben je dat advies nu al gegeven
Check wel de tips van cantfazeme, of het past en de voeding in orde is, 2 6 pins
Dit pakket gaat dus samen en heeft maar één PEG 6 nodig?quote:Op zondag 28 augustus 2011 13:00 schreef CantFazeMe het volgende:
Voeding:
XFX550
http://nl.hardware.info/p(...)ro-550w-core-edition
http://azerty.nl/producte(...)att-actieve-pfc.html
Afmetingen staan op Azerty.nl (Geen garantie dat het klopt.)
Videokaart:
MSI R6850 PE
http://nl.hardware.info/p(...)ion-oc#tab:overzicht
http://azerty.nl/producte(...)r5-dvi-hdmi-dis.html
Dit is wat ik voor je computer zou doen.Gewoon niet teveel uitgeven. Dat is zonde. Je kunt deze twee altijd nog meenemen naar je nieuwe configuratie (over een jaar of meer) De afmetingen zul je zelf na moeten kijken.
En hiermee ben ik dus duurder uit?quote:Op zondag 28 augustus 2011 15:59 schreef CantFazeMe het volgende:
Dit zou dan goed kunnen:
XFX650W
http://nl.hardware.info/p(...)50w-grey-cooling-fan
http://azerty.nl/producte(...)-watt-actieve-p.html
Goede bang voor buck voeding. Is een rebranded Seasonic. En heeft iedergeval 2x PEG6+2
MSI 560 of Gigabyte, OC.
MSI: http://nl.hardware.info/p(...)zr-ii-oc#tab:prijzen
http://azerty.nl/producte(...)-dvi-hdmi-hdcp-.html
Gigabyte: http://nl.hardware.info/productinfo/116151/gigabyte-gv-n560oc-1gi
http://azerty.nl/producte(...)-dvi-hdmi-hdcp-.html
Goede koeling en een goede peformance.
Dus jij zegt nu eigenlijk dat ik het beste het eerste pakket kan nemen? Dat dacht ik ook al, ik koop waarschijnlijk binnen een paar jaar een nieuwe computer en dan wil ik eigenlijk alles up-to-date hebben, het zou dan dom zijn om nu echt het nieuwste van het nieuwste te kopen. Maar ik wacht eerst wel op Skyrim en dan overweeg ik de pakketten weer.quote:Op zondag 28 augustus 2011 16:13 schreef CantFazeMe het volgende:
Ligt er net aan wat je wil he. Een 560 is een zeer goede kaart. Ik heb 2x een oudere 460 in mijn systeem draaien. Maar als je bijvoorbeeld voor het eerste 'pakket' kiest. Dan kun je later in de toekomst of over een paar jaar als je een nieuwe kaart wil geen kaart kiezen met 2x PEG6 aansluiting omdat de voeding dat niet toelaat. De huidige videokaarten zijn al zwaar maar in de toekomst worden ze vast steeds zwaarder en vereisen meer connectoren.
Mijn tweede post is meer toekomst gericht zeg maar als je over een 1,5 of 2 jaar een nieuwe computer wil laten bouwen kun je de onderdelen eventueel meenemen naar je nieuwe configuratie.
Maar aangezien je huidige computer een verouderde 'dual core'' processor heeft en andere hardware zou ik als ik jou was eerst wachten op Skyrim.
Iedergeval niet veel meer geld gaan insteken is het niet waard. Nieuwe computer kopen kan dan altijd mocht de tijd zover komen.
Oké, dat is lekker duidelijk. Bedankt voor alle moeite en het advies.quote:Op zondag 28 augustus 2011 16:24 schreef CantFazeMe het volgende:
Om het even kort te sluiten;
Eerst wachten op Skyrim. Eerst spelen met je oude configuatie. Draait het niet lekker? Upgraden tot maximaal 150~200 euro kijken of de prijzen gunstig zijn.
En dan pas na een upgrade a 2 jaar kijken naar een nieuwe computer.
Zat mij te bedenken, zal de processor geen bottleneck zijn voor een 560? Zal ik even na moeten kijken.
Oké, meer RAM valt nog wel te doen voor die prijs. Maar is iedere kaart hetzelfde of moet ik nog ergens op letten of zo?quote:Op maandag 17 oktober 2011 20:52 schreef Luchtkoker het volgende:
[..]
Poe, heel moeilijk te zeggen. Is eigenlijk alleen te bevestigen door nu een benchmark te doen, je kaart in een über PC te zetten waar deze sowieso de bottleneck is, en dan nog een benchmark te draaien.
Maar goed, om praktisch te blijven... je specs zijn niet overdonderend, ook niet zo heel slecht. RAM is spotgoedkoop, je zou kunnen overwegen te upgraden naar wat meer (4 GB, 8 GB). 8 GB RAM kost nog geen ¤50 meer volgens mij. Verder is die processor ook aardig outdated. Ik had in mijn PC uit juli 2008 een betere CPU (Q8800). Die is dus ruim 3 jaar oud ...
Al met al, nee, ik denk niet dat hij volledig tot z'n recht komt. Ik denk echter wel dat het nuttig is om die kaart te kopen. Je performance zal er zeer aanzienlijk verbeterd door worden en je kan deze altijd nog in een andere PC douwen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |