abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_101165284



· Onweerlinks 'live'
· Stormvue-sites
· Cape en voorspellende kaarten
· Wolkenkaarten en foto's
· Diverse weersites
· Achtergrond informatie
· Golven en wind
· Buienradar Nederland
· Buienradar West Europa


· Vorige delen 'De atmosfeer staat op ontploffen'
· Openingpost 'De atmosfeer staat op ontploffen'
· 'Weersverwachting in uw eigen plaats'
· 'Upload en Fotoalbum'




CAPE? WAAR DE FOK HEEFT IEDEREEN HET OVER? WAT IS CAPE?
quote:
Cape wordt vaak geraadpleegd door weerbureaus en stormchasers om een indicatie te krijgen van de beschikbare onstabiliteit.

De potentiële energie wordt uitgedrukt in de wiskundige term: Joule per kilogram.
Een hoge CAPE wordt door stormchasers vaak gezien als "hoge onstabiliteit". Wanneer chasers praten over een zeer onstabiele atmosfeer stijgen de cape waarden vaak boven de 2000J/KG wat als onderdeel gebruikt kan worden voor sterke stijgstromen en zware cellen als zij ontstaan.

Er zijn verschillende soorten cape, ik zal de 3 voornaamste even in het kort uitleggen, later voeg ik de overige toe!

MUCAPE is eigenlijk de meest gebruikte versie van cape maar zeker niet het effectiefst. Deze waarde geeft de maximaal haalbare potentiele energy van een most unstable parcel in de lucht in de laagste 300MB van onze atmosfeer wanneer deze gelift wordt naar het LFC. Deze kun je o.a. vinden op de kaartjes van Wetterzentrale

SBCAPE is een indicator van de onstabiliteit in onze troposfeer. Deze waarde geeft de maximaal beschikbare potentiële energie aan voor een parcel dat vanaf de grond tot het LFC wordt gelift.

MLCAPE is eigenlijk het beste om te gebruiken. Deze geeft de waarden weer van de gemiddelde potentiële energie van parcels in de onderste 100MB van onze atmosfeer wanneer deze gelift worden naar het LFC.

Meer specifiek, CAPE geeft de waarde van het energie wat beschikbaar is wanneer een luchtpakketje verticaal opstijgt. OF hoe een luchtpakketje veranderd in zijn omgeving. Onweerscellen hebben hoge cape waardes nodig, hoe hoger de cape waarde hoe meer energie er beschikbaar is om de cel te laten groeien. Cape is vooral belangrijk wanneer de luchtpakketjes hoog genoeg kunnen stijgen zodat ze in de LFC (layer of free convection, letterlijk vertaald: Laag van de vrije convectie).

Om de cape te vinden in een skew-t thermodynamisch diagram zoals degene die hieronder staat. Het is eigenlijk heel simpel, kijk naar de plaatsen op het diagram waar het pakketjes sounding (de dikke gele lijn) verder naar rechts staat (warmer) dan de rode lijn (de omgevings sounding). Het witgekleurde stuk in het diagram is de Cape!

Een cape waarde die hoger is in de onderste helft produceert een sterkere updraft dan dat deze dunner en langwerpiger is. Ook staat cape voor de maximum snelheid van de verticale stijgingen. Dit wordt vaak uitgesproken als MVV=(SQRT(2*CAPE)) De waarden die hieruit komt geeft een indicatie voor de maximale verticale bewegingen van de updraft in m/s. Snellere stijgingen betekenen krachtigere stijgingen, en krachtige stijgingen kunnen grote hagel veroorzaken, supercellen en gevaarlijke tornado's.

Het onderstaande overzicht kan gebruikt worden om te kijken welke onstabiliteit er bij een cape waarde hoort. Maar onthoud wel goed, CAPE is alleen de potentiele energie, Hoge cape waarden kunnen niet gebruikt worden om het weer te voorspellen.

CAPE waarde Atmosfeer
0 Stabiel
0-1000 Licht Onstabiel
1000-2500 Matig Onstabiel
2500-3500 Erg Onstabiel
3500 + Extreem Onstabiel

Er moet goed onthouden worden dat CAPE Potentieel beschikbare energie is, en alleen gebruikt wordt wanneer een luchtpakketje opgetild wordt en de laag van de vrije convectie bereikt. Wanneer cape waardes hoger zijn dan 2500j/kg en er ontstaan onweersbuien ontwikkelen ze in een rap tempo en kunnen het snel zware buien worden. In omgevingen met hoge cape kunnen buien zich zo snel ontwikkelen dat je ze met het blote oog ziet groeien.
(Met dank aan SevereWeather Kevin Broeren)
Zie ook
Een kijkje naar CAPE
Uitleg CAPE en LIFTED INDEX kaart
pi_101165316
quote:
Nederlandse komt om door windhoos

Door een windhoos is op een camping in het zuidoosten van Frankrijk een 36 jarige Nederlandse vrouw omgekomen.

Een Belg en vijf andere Nederlanders raakten gewond, onder wie het 2-jarige zoontje en de man van het slachtoffer. De vrouw kampeerde op een camping in Trept, ten oosten van Lyon. Door de windhoos viel een boom op haar tent.

Ze was op slag dood. Haar zoontje werd met een helikopter naar een ziekenhuis in Lyon gebracht. Hij verkeert niet in levensgevaar. Hoe de toestand van haar man is, is niet bekend.
Donkerzwart

"Het werd donker en ineens begon het heel hard te regenen en hard te waaien", zei de eigenaar van de camping.

Een kampeerder vertelde dat het zicht door de donkerzwarte regenwolken nog maar "een halve meter" was. "Er viel hagel en bomen waaiden om. Ik raakte in paniek en greep meteen mijn kinderen."

Op de camping kamperen ruim 500 toeristen, vooral Nederlanders en Belgen.
Dit is dan weer minder. Valt dit nog in het gebied van die lvl 2 van vandaag?
Denk je ff fijn op vakantie te gaan, weg uit de herfst van Nederland en dan dit :{
tering zeg :{
pi_101165317
Hehe Fruts

Edit: Gaat om je post in het vorige topic.
pi_101165335
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 11:55 schreef Drassss het volgende:
Hehe Fruts
Wist zo snel niet wat te bedenken :P

quote:
Edit: Gaat om je post in het vorige topic.
Ow :P
:@
pi_101165344
The sun is shining, the weather is sweet! :)
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_101165377
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 11:56 schreef Jor_Dii het volgende:
The sun is shining, the weather is sweet! :)
Best lekker weertje nu idd, stilte voor de storm ;)
* I intend to live forever, so far so good! *
pi_101165594
quote:
Ehm... beetje hagel ok maar dit 8)7
Maar even een goed plekje voor de auto zoeken.
* I intend to live forever, so far so good! *
pi_101165846
Huh een level 2 voor vandaag? Dacht dat het allemaal wel mee zou vallen en morgen helemaal los zou gaan?

Heinekenfre@k
Beter 1 bier in de hand dan 10 over de vloer
pi_101165897
so get yourself a car and drive it all alone
get yourself a car and ride it on the wind
get yourself a car and drive it all alone
get yourself a car and ride it on the wind yea
pi_101165938
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:09 schreef Heinekenfreak het volgende:
Huh een level 2 voor vandaag? Dacht dat het allemaal wel mee zou vallen en morgen helemaal los zou gaan?

[ afbeelding ]
Denk dat ze zich een dag vergist hebben.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 25 augustus 2011 @ 12:12:21 #12
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_101165947
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:09 schreef Heinekenfreak het volgende:
Huh een level 2 voor vandaag? Dacht dat het allemaal wel mee zou vallen en morgen helemaal los zou gaan?

[ afbeelding ]
Is tot morgenochtend 6u geldig he.
pi_101166069
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:12 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Denk dat ze zich een dag vergist hebben.
Vannacht begint het al. Ik heb het een beetje gekeken maar rond 04.00 begint het in Duitsland/Oosten van ons land al wat te rommelen ;) Vandaar die lvl 2 al.
  donderdag 25 augustus 2011 @ 12:16:35 #14
105393 IkWilbert
-Tukker 4 life-
pi_101166110
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:09 schreef Heinekenfreak het volgende:
Huh een level 2 voor vandaag? Dacht dat het allemaal wel mee zou vallen en morgen helemaal los zou gaan?

[ afbeelding ]
Vannacht heb je ook nog, mogelijk ontwikkeling van een MCS.
* I intend to live forever, so far so good! *
  donderdag 25 augustus 2011 @ 12:17:48 #15
105393 IkWilbert
-Tukker 4 life-
pi_101166157
quote:
Nog even met de tekst erbij

quote:
De situatie zoals in vorige berichtgeving blijft aangehouden. De modellen bevestigen de synoptische evolutie en tevens zijn de diverse 'severe weather parameters' gunstig voor de oostelijke gebieden. In de ontwikkelende golf kan reeds in de nacht een MCS tot ontwikkeling komen welke met zijn convectieve deel vooral de oostelijke regio's kan treffen. Zoniet kunnen er overdag in de oostelijke regio's actieve cellen onwtikkelen, waarschijnlijk snel clusterend tot een MCS met squall line eigenschappen. Ivens komt in het oosten met 100-110 km/h gusts en de SRH is vooral in de voormiddag/vroege namiddag gunstig voor supercells. De hoeveelheid PW piekt tot 4.2 cm wat aangeeft dat zware regenval waarschijnlijk is. De kans op een lokale tornado is niet uit te sluiten bij deze weerkaart. De kans op hagel van 3-5 cm is ook aanwezig, zeker bij supercells. Zoals reeds aangegeven zouden eventuele supercells vrij snel clusteren en opgaan in een algeheel complex waarbij straigh-winds dan de hoofdrol spelen. Gezien de huidige timing komt de meest gunstige zone in de vroege namiddag over E-NL aan bij daar dan temps rond 27° waardoor de kansen op schade door de squall line daar het grootst is.

* I intend to live forever, so far so good! *
pi_101166275
Wanneer wordt dit "noodweer" verwacht? Ik las dat het pas vanaf morgen weer kon gaan onweren enzo? Of komt het toch weer eerder? :)

quote:
Als het zoals dat blijft, hebben we hopelijk dus ook eindelijk wat onweer op de grens tussen Noordoost-Utrecht en Noordwest-Gelderland _O_
pi_101166318
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:21 schreef Infection het volgende:
Wanneer wordt dit "noodweer" verwacht? Ik las dat het pas vanaf morgen weer kon gaan onweren enzo? Of komt het toch weer eerder? :)
Ruim genomen begint het om 04.00 tot 18.00 ongeveer.. Het zullen eerst buien zijn en vervolgens het echte front rond 12.00

[ Bericht 0% gewijzigd door Drassss op 25-08-2011 12:33:59 ]
pi_101166376
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:22 schreef Drassss het volgende:

[..]

Ruim genomen begint het om 04.00 tot 18.00 ongeveer.. Het zullen eerst buien zijn en volgens het echte front rond 12.00
Ok, dankje. :)

Hopelijk pikt de randstad (of op z'n minst provincie Utrecht) hier nog wat van mee dit keer. :)
pi_101166590
HAARP :D

Weer of geen weer, altijd actueel www.onweer-online.nl
  donderdag 25 augustus 2011 @ 12:35:49 #20
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_101166762
Vrees niet inwoners van Breda, ik ben er dus het forcefield is extra krachtig. Geen spectakel voor Breda.


;(
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
  donderdag 25 augustus 2011 @ 12:37:23 #21
354223 eastlight
Waar is dat onweer? hier is da
pi_101166830
Ik ben beniewd wat er komen gaat! Dinsdag was de regen vooral heftig hier in Vroomshoop Twente. Onweer viel mee.
Onweer fanaat!
pi_101166855
quote:
8s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:35 schreef Rabieluh het volgende:
Vrees niet inwoners van Breda, ik ben er dus het forcefield is extra krachtig. Geen spectakel voor Breda.

;(
Ene Fredo55 wil het force-shield wel gebruiken vrijdag :P
pi_101167656
Mooie valse echo op meteox en buienradar....
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:04:04 #24
293860 lipjes
Alleen van boven
pi_101167832
quote:
8s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:35 schreef Rabieluh het volgende:
Vrees niet inwoners van Breda, ik ben er dus het forcefield is extra krachtig. Geen spectakel voor Breda.


;(
pfff ;(
dus je verpest het ook voor ons moerdijkers ;(
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:06:37 #25
206640 Beelzebufo
All my vices are devices!
pi_101167932
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:30 schreef meteo-online het volgende:
HAARP :D

[ afbeelding ]
Vuiltje op de radar-lens, vogelpoep ofzo.
Een Rijnlandse morgen (ca. 8516 vierkante meter) is onderverdeeld in 6 hont, een hont in 100 vierkante roeden, en een roede in 144 vierkante voet.
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:08:04 #26
176873 marcel-o
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_101168003
quote:
vet _O_
deze valt nog mee qua geweld.
dit is pas geweld:
| Wordfeud: marcel-o |plug.dj/uptempo |<-- draai zelf je platen
pi_101168426
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:08 schreef marcel-o het volgende:

[..]

vet _O_
deze valt nog mee qua geweld.
dit is pas geweld:
Daar gaat je tuin. :') :P
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:43:19 #28
38223 Takkembah
Beetje gek en raar
pi_101169212
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:08 schreef marcel-o het volgende:

[..]

vet _O_
deze valt nog mee qua geweld.
dit is pas geweld:
Ik kreeg als Google Ad: Vakantiehuis in Italie? :')
Alexa en Seth zijn lief
See everything; overlook a great deal; correct a little
pi_101169262
Het KNMI geeft nu ook code geel voor morgen vanaf 12 uur.

http://knmi.nl/
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:47:57 #30
171357 Rikketik
Dorothy was right, though
pi_101169381
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:44 schreef Infection het volgende:
Het KNMI geeft nu ook code geel voor morgen vanaf 12 uur.

http://knmi.nl/
Onweer, mogelijk met hagel en (zware) windstoten (t/m 90 km/h in het midden en oosten van het land). Dat klinkt nog opmerkelijk mild als je de verwachtingen van andere meteorologen leest.
Charlie, listen to me. Kill the kid, torch the house, we gotta get out of here.
pi_101169395
En het westen blijft droog :P
Zonder wrijving geen glans
pi_101169433
quote:
3s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:47 schreef Rikketik het volgende:

[..]

Onweer, mogelijk met hagel en (zware) windstoten (t/m 90 km/h in het midden en oosten van het land). Dat klinkt nog opmerkelijk mild als je de verwachtingen van andere meteorologen leest.
Het KNMI begint altijd met code geel. Pas wanneer het bijna zo ver is wordt het code oranje of iets dergelijks. Is meestal het geval. :)
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:50:11 #33
354223 eastlight
Waar is dat onweer? hier is da
pi_101169469
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:49 schreef Infection het volgende:

[..]

Het KNMI begint altijd met code geel. Pas wanneer het bijna zo ver is wordt het code oranje of iets dergelijks. Is meestal het geval. :)
Idd die zijn meestal pas een uur of 5 vantevoren!
Onweer fanaat!
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:50:12 #34
34663 SpeedyGJ
Zo snel als de bliksem O+
pi_101169471
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:44 schreef Infection het volgende:
Het KNMI geeft nu ook code geel voor morgen vanaf 12 uur.

http://knmi.nl/
Apart...
Oosten en zuiden windteken, terwijl de rest (zware) windstoten krijgt en geen windteken :{
pi_101169576
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:50 schreef SpeedyGJ het volgende:

[..]

Apart...
Oosten en zuiden windteken, terwijl de rest (zware) windstoten krijgt en geen windteken :{
Bij degene met windteken staat wel "Bij buien kans op zware windstoten tot 90 km/uur." Dat staat bij degene zonder windteken niet. ;)

Het is alleen een beetje dubbel. Zware windstoten betekend gewoon hetzelfde als windstoten van 90 km/u. :')
  donderdag 25 augustus 2011 @ 14:16:46 #36
293860 lipjes
Alleen van boven
pi_101170299
godver, west brabant krijg natuurlijk weer geen fuck -.-
  donderdag 25 augustus 2011 @ 14:27:25 #37
34663 SpeedyGJ
Zo snel als de bliksem O+
pi_101170614
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:53 schreef Infection het volgende:

[..]

Bij degene met windteken staat wel "Bij buien kans op zware windstoten tot 90 km/uur." Dat staat bij degene zonder windteken niet. ;)

Het is alleen een beetje dubbel. Zware windstoten betekend gewoon hetzelfde als windstoten van 90 km/u. :')
Dat bedoel ik maar ;) daarom snap ik er helemaal geen bal van :')
  donderdag 25 augustus 2011 @ 15:00:50 #38
354223 eastlight
Waar is dat onweer? hier is da
pi_101171630
Enkele (pittige) buitjes ontwikkelen zich in zuidwesten van het land
Onweer fanaat!
pi_101171993
Ik hoop nu voor de verandering dat we hier vrijdag helemaal niks krijgen. Heb echt zin in dat feestje. We hebben al een grote partytent geregeld, maar met zulke windstoten is dat ook niet tof :P
What Would Goku Do
pi_101172041
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 15:10 schreef viagraap het volgende:
Ik hoop nu voor de verandering dat we hier vrijdag helemaal niks krijgen. Heb echt zin in dat feestje. We hebben al een grote partytent geregeld, maar met zulke windstoten is dat ook niet tof :P
Weer of geen weer, het dak zal er hoe dan ook af gaan dus ;)
  donderdag 25 augustus 2011 @ 15:32:44 #41
354223 eastlight
Waar is dat onweer? hier is da
pi_101172799
Je ziet her en der in het land meer buitjes ontstaan
Onweer fanaat!
  donderdag 25 augustus 2011 @ 15:48:53 #42
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_101173419
cape is ook stiekem wat aan het stijgen.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
pi_101173446

Ik vind eens dat die kaart omgedraaid moet worden. Het oosten geel en het westen rood :P
  donderdag 25 augustus 2011 @ 15:55:31 #44
12172 Rabieluh
Pronopower! Fight the ploon!
pi_101173649


Aangepaste versie voor Breda.
Recht zo die gaat, braaf zo die heen.
pi_101173873
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 15:55 schreef Rabieluh het volgende:
[ afbeelding ]

Aangepaste versie voor Breda.
:P

hier in groningen begint het bewolkt te worden, nog geen noodweer gehad hier
pi_101174055
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 16:02 schreef dan13lv het volgende:

[..]

:P

hier in groningen begint het bewolkt te worden, nog geen noodweer gehad hier
Mwa, hier in de stad Groningen is het nog vrijwel onbewolkt hoor. Kan nog prima buiten zitten. Denk ook niet dat wij hier noodweer gaan krijgen.
pi_101174534
oeh morgen stormchasen :D ff greenwheels huren van de ns en go :D
pi_101174575
Het is echt benauwd hier in Oss :r 18.45u voetballen :N
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  donderdag 25 augustus 2011 @ 16:39:24 #49
187700 Frambozenpudding
Bessensaus inbegrepen
pi_101175142
Zo, flinke wolkbreuk in Zeist :D Btw spannende morgen, ben erg benieuwd hoe het zal verlopen uiteindelijk:)
  donderdag 25 augustus 2011 @ 16:39:36 #50
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_101175154
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 16:24 schreef Jor_Dii het volgende:
Het is echt benauwd hier in Oss :r
Daarom laat ik de deuren dicht. Lekker fris binnen :Y
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  donderdag 25 augustus 2011 @ 16:42:28 #51
108582 Daywalk3r
Eigenlijk Dayrunner.
pi_101175253
Wanneer gaat 't nou onweren? Ik zit vanavond vanaf 6 tot half 9 op de fiets in het Oosten. Of zal ik dat maar niet doen?
Just remember, you can't climb the ladder of success with your hands in your pockets. ~Arnold Swarzenegger
  Redactie Sport / Supervogel donderdag 25 augustus 2011 @ 16:44:37 #52
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_101175319
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 16:42 schreef Daywalk3r het volgende:
Wanneer gaat 't nou onweren? Ik zit vanaf 6 tot half 9 op de fiets in het Oosten. Of zal ik dat maar niet doen?
Morgenochtend, morgenavond of vanavond?
  donderdag 25 augustus 2011 @ 16:45:40 #53
108582 Daywalk3r
Eigenlijk Dayrunner.
pi_101175360
quote:
14s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 16:44 schreef Pino112 het volgende:

[..]

Morgenochtend, morgenavond of vanavond?
Fixed ;) Vanavond dus.
Just remember, you can't climb the ladder of success with your hands in your pockets. ~Arnold Swarzenegger
pi_101175847
Hier komt de regen met bakken uit de lucht. :o Wolkbreukje? (omgeving Amersfoort)
pi_101176068
foutje#

[ Bericht 98% gewijzigd door Fredo55 op 25-08-2011 17:16:07 ]
Life is Music
pi_101176384
Maar even het KNMI guidance erbij gehaald, een hele lap tekst maar wel de moeite waard om te lezen. Zeker voor het oosten:
SYNOPTISCHE SITUATIE:
Een barokliene golvende zone trekt langs het zuidoosten van ons land bereikt. In de warme lucht laat het Hirlammodel vanavond boven het oosten van Frankrijk een omvangrijk onweerscomplex ontstaan (MCS) die in de nacht en vroege ochtend langs onze oostgrens oostwaarts trekt. Vannacht ontstaat er boven het midden van Frankrijk een lagedrukgebied die morgen uitdiepend noordwaarts trekt. Rond 12 UTC ligt het laag dan boven het zuidwesten van ons land, morgenavond nabij het noordwesten. Het bijbehorende koufront passeert in de middag van zuidwest naar noordoost ons land. Voor het front is warme, onstabiele lucht aanwezig (thetaw850 waardes van ca. 18 gr) met hoge dauwpunten, erachter stroomt aanzienlijk koelere lucht ons land binnen.

MODELBEOORDELING:
Koers van het uitdiepende laagje is iedere run en van model tot model weer anders. Dit heeft grote gevolgen voor de positionering van de neerslagmaxima. Ook het ontstaan van een nachtelijk onweerscomplex in Hirlam kan gevolgen hebben voor het weerverloop van morgen overdag. Hoe extreem kan het dan nog worden. Er zijn in ieder geval voldoende ingrediënten aanwezig om te spreken van een potentieel gevaarlijke situatie, waarbij het oosten en noordoosten de meeste kans lijkt te maken.

WIND:
Hirlamwinden worden aangehouden, maar er dient wel opgemerkt te worden dat er nog onzekerheid bestaat over de koers van het lagedrukgebied van morgen. De windrichting is daar uiteraard sterk van afhankelijk. Ook het langstrekkende MCS van komende nacht kan het windveld aardig verstoren. Verder zijn de windstoten van morgen een aandachtspunt. Met name vlak voor het koufront uit neemt de wind op hoogte flink toe en bovendien is er ook sprake van windruiming. Kans op georganiseerde buien is groot (lijnvorming of misschien wel supercells). Ivensmethode komt met waardes tussen de 50 en 60 kn vlak voor het front uit. Is zeker iets om rekening mee te houden.

NEERSLAG:
Modellen lopen wat neerslagverwachting nogal uiteen. Heeft allemaal te maken met timing en koers van het lagedrukgebied en bijbehorende koufront morgen. Vandaag een enkele bui, met daarbij een kleine kans op onweer. vannacht nabij het oosten van het land kans op een langstrekkend onweerscomplex. Morgen in de loop van de dag een toenemende kans op regen- en onweersbuien. Pittigste buien waarschijnlijk boven de oostelijke helft, zeker wanneer daar de temperatuur nog flink oploopt. Daar ook de hoogste Cape waardes (rond 2000 J/Kg) Daar ook windprofielen die eventueel geschikt zijn voor enige organisatie van de buien, (lijnvorm of supercel). Indecs komt met hoge kansen op onweer, tussen de 70 en 95%. Conditionele kans op 100 ontlading/5 min neemt toe tot waardes rond de 30%

TEMPERATUUR:
Vandaag Tx tussen de 20 en 24 graden. Tn komende nacht rond 16 graden. Tx vrijdag afhankelijk van de hoeveelheid instraling en dat is lastig in te schatten (onzekere koers en timing van laag en koufront). Voorlopig houden we Hirlam en KTG waardes min of meer aan. Tx van 19 graden in het zuidwesten tot plaatselijk 27 langs de oostgrens.
Life is Music
pi_101176429
quote:
2s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:38 schreef zoem het volgende:

[..]

Ene Fredo55 wil het force-shield wel gebruiken vrijdag :P
Twee jaar geleden (toen mijn broer trouwde) s'avonds flink onweer gehad, overdags was het toen 30 graden. Van mij mag dat morgen weer, we zitten toch droog.
Life is Music
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:17:24 #58
176873 marcel-o
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_101176486
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 15:55 schreef Rabieluh het volgende:
[ afbeelding ]

Aangepaste versie voor Breda.
whehe :D
| Wordfeud: marcel-o |plug.dj/uptempo |<-- draai zelf je platen
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:17:58 #59
176873 marcel-o
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_101176503
dr ontstaat trouwes een lijntje over midden NL
| Wordfeud: marcel-o |plug.dj/uptempo |<-- draai zelf je platen
pi_101176572
Zeker voor het oosten... als dat er staat, lees ik het al niet eens meer:P
Zonder wrijving geen glans
pi_101176735
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 17:19 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Zeker voor het oosten... als dat er staat, lees ik het al niet eens meer:P
Ja word je doodziek van
's Avonds een man, overdags rustig an
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:26:36 #62
34663 SpeedyGJ
Zo snel als de bliksem O+
pi_101176859
Alles weer voor het oosten, het zit ons allemaal niet mee..
Maar ach ben al blij als ik eens 50+mm op de teller ga krijgen ;)
Ik ga morgen proberen het KNMI neerslag kaart inc bliksem op te slaan, als alles done is dan maak ik er wel een gifje van ;)
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:27:31 #63
108582 Daywalk3r
Eigenlijk Dayrunner.
pi_101176903
Jullie mogen die kutonweer hebben van mij. Ik blaas 't wel richting 't westen
Just remember, you can't climb the ladder of success with your hands in your pockets. ~Arnold Swarzenegger
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:28:45 #64
354223 eastlight
Waar is dat onweer? hier is da
pi_101176975
Ben ik ff blij dat ik in het oosten woon!
Onweer fanaat!
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:28:50 #65
34663 SpeedyGJ
Zo snel als de bliksem O+
pi_101176983
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 17:27 schreef Daywalk3r het volgende:
Jullie mogen die kutonweer hebben van mij. Ik blaas 't wel richting 't westen
Als er nou mensen zijn op Ameland die het droog willen houden, die moeten effe blazen naar mij, en als er nog mensen zijn in het oosten/westen/zuiden, dan ook graag blazen zodat alles op 1 hoop bij mij komt _O- wolkentoppen van 40km :D _O-
  donderdag 25 augustus 2011 @ 17:31:02 #66
171357 Rikketik
Dorothy was right, though
pi_101177082
Mjah, ook in het oosten verschilt het van plek tot plek waar je het ergst geraakt wordt. Ik woon in Enschede, maar wat dat betreft had ik ook in Breda kunnen wonen. 95 van de 100 keer trekt al het aangekondigde noodweer doodleuk op kilometers afstand langs mijn huis heen. Afgelopen voorjaar, toen het 's nachts een keer zo hard onweerde, was het de eerste keer in jaren dat we in mijn buurt de volle laag kregen.
Charlie, listen to me. Kill the kid, torch the house, we gotta get out of here.
pi_101177906
Je kan het natuurlijk ook opzoeken, al is het wel ver vanuit Zeeland. :')
Maar voor een mooie squall line rij ik wel een ommetje.
Life is Music
pi_101178815
Stortregen nu in Harlingen.
pi_101179554
Ook hier in Tilburg, wat een droevig weer :')
  donderdag 25 augustus 2011 @ 18:35:28 #70
97042 Sj0rSz
Erkend Oppersoftie
pi_101179987
Wat een enorme druppels waren dat daarnet op de snelweg (A58 thv Tilburg)

De tering!
Op donderdag 28 juni 2012 20:52 schreef Peterselieman het volgende:
We hebben Sjorsduels. Saaie wedstrijden waarin niets gebeurt en die ellendig lang duren :P
  donderdag 25 augustus 2011 @ 18:51:21 #71
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_101180824
En 15 kilometer verderop was niets aan de hand.
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
pi_101181050
's-Hertogenbosch (5212)
Niveau waarschuwing noodweer oranje vanwege onweer
geldig van: donderdag, 25. aug 2011, 18:25 uur
geldig tot: donderdag, 25. aug 2011, 19:55 uur
geldig voor: alle hoogtes Op 25.08.2011 om 18:25 uur werd er een zware regenbui van het niveau oranje geregistreerd, waarvan het zwaartepunt zich in de buurt van Weelde bevindt. Hij komt uit het zuidwesten en beweegt zich met een snelheid van 65 km/u in noordoostelijke richting. Er zijn lokaal zware regenval en enkele stormvlagen mogelijk. Plaatselijk kan ook hagel met kleine stenen niet worden uitgesloten. Tot nu toe werden er geen bliksemflitsen geregistreerd. Volgende plaatsen bevinden zich op de verdere baan van het de zware regenbui: Ravels (18:25), Turnhout (18:25), Poppel (18:25), Hilvarenbeek (18:36), Tilburg (18:44), Oisterwijk (18:46), Haaren (18:50), Vught (18:56), 's-Hertogenbosch (19:02). De aankomsttijd van de zware regenbui in de plaats is opgegeven.
Deze waarschuwing werd het laatst bijgewerkt op donderdag, 25. aug 2011, 18:31 uur.


's-Hertogenbosch (5212)
Waarschuwing vooraf vanwege onweer,
waarschuwingsniveau rood verwacht
geldig van: vrijdag, 26. aug 2011, 08:00 uur
geldig tot: vrijdag, 26. aug 2011, 20:00 uur
geldig voor: alle hoogtes Vanaf Vrijdag morgen zijn er verspreid krachtige onweer mogelijk. Hierbij bestaat er gevaar op zware regenval, hagel en zware windstoten. Er kunnen hier en daar tornado's ontstaan. Op Vrijdag namiddag en avond wordt de kans op buien en onweer kleiner.
Deze waarschuwing vooraf werd het laatst bijgewerkt op donderdag, 25. aug 2011, 17:46 uur.


ik ging even kijken op de noodweercentrale. Zie ik dat het bij ons om 19.00 uur hard gaat regenen. code oranje. Ben de hond maar eerst uit gaan laten. Morgen code rood?? :o
“Loop niet voor me, want ik volg niet.
Loop niet achter me, want ik leid niet.
Loop gewoon naast me en wees mijn vriend.”
pi_101181868
potverdorie, het begint nu pas te regenen. Bijna 10 minuten te laat :{ _O-
“Loop niet voor me, want ik volg niet.
Loop niet achter me, want ik leid niet.
Loop gewoon naast me en wees mijn vriend.”
pi_101181933
Oostelijk Terschelling heeft nu code Rood @ noodweercentrale
Life is Music
pi_101182122
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 19:13 schreef Fredo55 het volgende:
Oostelijk Terschelling heeft nu code Rood @ noodweercentrale
ik zag het ja..Hier oranje, maar er vielen net een paar druppels, is nu al gestopt. Benieuwd of dit een voorbode was. of dat het al afgenomen is
“Loop niet voor me, want ik volg niet.
Loop niet achter me, want ik leid niet.
Loop gewoon naast me en wees mijn vriend.”
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')