Bron: http://www.nrcnext.nl/blo(...)straf-van-god%C2%B4/quote:Je kon er op wachten tot iemand de vraag stelde. Waarom vielen er vier doden op Pukkelpop, een geen enkele op het gelijktijdige Xnoizz Flevo Festival, dat van christelijke signatuur is? Een simpele verklaring als pure pech met lokaal noodweer is te simpel, vindt oud-EO-voorzitter Bert Dorenbos in een blog voor zijn christelijke organisatie Schreeuw Om Leven. Het heeft te maken met de “drugs, porno, pop en liederlijkheid en criminaliteit, verweven met die hele popcultuur”.
Dorenbos schreef dit weekend:
In Hasselt in België sloeg gisteravond plotseling de bliksem en de storm in op een pop festival met 60.000 jongeren. Paniek. Er vielen doden en vele gewonden. Wat heeft het ons te zeggen. Hoe zijn drugs, porno, pop en liederlijkheid en criminaliteit niet verweven met die hele popcultuur. Is dit ook niet een teken om eindelijk ons gezond verstand te gebruiken en onze huizen en onze kinderen schoon te maken van deze verwoestende invloeden. Er zijn nu toch wel genoeg slachtoffers gevallen! De Bijbel zegt dat het oordeel bij het huis Gods begint. Ons als christenen treft eerst het oordeel zegt de Bijbel. Als wij onze kinderen niet behoeden voor de occulte krachhten, de boze en niet de jongeren in Nederland waarschuwen dan gaat de pop, drank-, drugs- en porno- orgie door die jongeren tot (zelf)moord aanzet.
Natuurrampen uitleggen als ‘straf van God’ is vrij gebruikelijk, onder strenggelovigen. Eerder gebeurde het bij Fukushima en bij de aardbeving in Marokko.
Gelovigen en (gezond) verstand gebruiken?quote:Is dit ook niet een teken om eindelijk ons gezond verstand te gebruiken
Hij heeft wel humor inderdaad!quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:14 schreef teknomist het volgende:
[..]
Gelovigen en (gezond) verstand gebruiken?![]()
Nog een leuke:quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Laat wel zien wat voor een Eikel die kieskeurige god van Bert Dorenbos is, heeft op een dag niets beters te doen dan een paar jongeren die naar muziek luisteren willen te doden en te verwonden. Maar tegelijkertijd laat ie Afrikaanse Christenen in de hoorn van afrika met miljoenen verdrijven en honger lijden.
Kortom, als je meent dat god ingrijpt in de werkelijkheid, dan is dat een soort god waarbij Stalin een soort moeder theresa is, en als je meent dat god niet ingrijpt in de werkelijkheid maar het wel zou kunnen is het net zo goed een Eikel
Ben je van mening dat god alleen het universum heeft geschapen en daarna zijn handen er van getrokken heeft, heb je geen god meer nodig omdat de oerknal het ontstaan van het universum verklaard.
Je heb dus de keuze, god is een enorme eikel, of hij bestaat niet
Ja maar, ja maar, zijn wegen zijn ondoorgrondelijk hequote:Op maandag 22 augustus 2011 16:29 schreef Pietverdriet het volgende:
Laat wel zien wat voor een Eikel die kieskeurige god van Bert Dorenbos is, heeft op een dag niets beters te doen dan een paar jongeren die naar muziek luisteren willen te doden en te verwonden. Maar tegelijkertijd laat ie Afrikaanse Christenen in de hoorn van afrika met miljoenen verdrijven en honger lijden.
Kortom, als je meent dat god ingrijpt in de werkelijkheid, dan is dat een soort god waarbij Stalin een soort moeder theresa is, en als je meent dat god niet ingrijpt in de werkelijkheid maar het wel zou kunnen is het net zo goed een Eikel
Ben je van mening dat god alleen het universum heeft geschapen en daarna zijn handen er van getrokken heeft, heb je geen god meer nodig omdat de oerknal het ontstaan van het universum verklaard.
Je heb dus de keuze, god is een enorme eikel, of hij bestaat niet
quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:06 schreef StateOfMind het volgende:
Gelovigen
Religie is, nog meer dan geld, de bron van alle kwaad en ellende![]()
Jawel, dat zijn de sluiproutesquote:Op maandag 22 augustus 2011 16:35 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ja maar, ja maar, zijn wegen zijn ondoorgrondelijk he
Kun je dat ook hard maken? Of blijft het bij hysterische drogredenatie?quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:06 schreef StateOfMind het volgende:
Gelovigen
Religie is, nog meer dan geld, de bron van alle kwaad en ellende![]()
Ik vind dit net zo'n gestoorde reactie als die van meneer Dorenbos. Je bent zelf dus geen haar beter dan de persoon waar je je walging over uitspreekt.quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:40 schreef Straatcommando. het volgende:
Als gelovige denk je aan je medemens, toch? Deze christenhond denkt daar niet aan en spuugt de nabestaanden van de overledenen in het gezicht.
Brand in de hel, underage-liefhebbende stinkpedo!
Ja, dat heet : een geschiedenisboek, veel succes ermeequote:Op maandag 22 augustus 2011 16:50 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Kun je dat ook hard maken? Of blijft het bij hysterische drogredenatie?
Ik heb de nodige geschiedenis gelezen, maar ik denk dat vrijwel elke historicus bij de uitspraakquote:Op maandag 22 augustus 2011 16:53 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, dat heet : een geschiedenisboek, veel succes ermee.
ernstig de wenkbrauwen zal fronsen.quote:Religie is, nog meer dan geld, de bron van alle kwaad en ellende
Eens.quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:52 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik vind dit net zo'n gestoorde reactie als die van meneer Dorenbos. Je bent zelf dus geen haar beter dan de persoon waar je je walging over uitspreekt.
Chapeau.
Nee. Ik vind het ook een totaal irrelevante vraag.quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Haushofer, geloof jij dat god bestaat en ingrijpt in de werkelijkheid?
Nee, als in, nee, ik geloof niet in god, of nee, ik geloof niet dat god ingrijpt in de werkelijkheid?quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:54 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Nee. Ik vind het ook een totaal irrelevante vraag.
Ik geloof niet actief in een God, neequote:Op maandag 22 augustus 2011 16:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, als in, nee, ik geloof niet in god, of nee, ik geloof niet dat god ingrijpt in de werkelijkheid?
Dus buiten de natuurwetten en de materie bestaat er niets (bovennatuurlijks)quote:Op maandag 22 augustus 2011 16:56 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Ik geloof niet actief in een God, nee
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |