Hij komt maandag in de ochtend aan en vertrekt zondag 19 februari! Lekker van elkaar genieten dus. Vooral omdat het zo onverwachts kwam, is het extra leuk. We zouden elkaar pas eigenlijk weer in Mei zien, dan zou hij mij laten overvliegen. Er is dan een bruiloft waar hij best man is, en wilde graag dat ik daar bij zou zijn.quote:Hoi! En welkom
En leuk dat jullie volgende week al samen zijn Voor hoe lang?
O dat is helemaal leuk dan, als het eerst pas in mei zou zijnquote:Op maandag 23 januari 2012 18:36 schreef Juudepuut het volgende:
[..]
Hij komt maandag in de ochtend aan en vertrekt zondag 19 februari! Lekker van elkaar genieten dus. Vooral omdat het zo onverwachts kwam, is het extra leuk. We zouden elkaar pas eigenlijk weer in Mei zien, dan zou hij mij laten overvliegen. Er is dan een bruiloft waar hij best man is, en wilde graag dat ik daar bij zou zijn.
Maar nu nog maar 6 dagen! Leuk om al jullie verhalen te lezen, goed om te weten dat ik niet de enige ben (al voelt dat soms wel zo, wanneer iedereen zijn/haar vriendin lekker dichtbij heeft wonen)
Yeah rightquote:Op maandag 23 januari 2012 14:26 schreef Missfortunate het volgende:
I know.
Maar hij heeft mij wijs gemaakt dat hij niet begrijpt waarom zijn mannelijke collega's die chicks zo lekker vinden want hij ziet alleen maar plamuur.
En ze zijn vast allemaal dom.
Ditquote:Op donderdag 12 januari 2012 00:52 schreef ovoxo het volgende:
Awh leuke verhalen, vooral als je weer je vriend(in) weer ziet na een lange tijd. Had in dit topic kunnen posten maar het is uit. Hopelijk gaat/blijft het goed met andere mensen
Het is ook maar net hoe je erin staat. Ik heb gewoon mijn leven hier en mijn leven met P. Op den duur wil ik dat natuurlijk wel samenvoegen, maar voor the time being is dit nu goed zo. We zijn het hier allebei mee eens, en we roeien met de riemen die we hebben. Elkaar helemaal ziek maken met dat het ondraaglijk is e.d. is echt niet te doen en maakt het wachten voor ons alleen maar erger. Want het is ook niet ondraaglijk (al kan het soms wel echt even pijn doen), alleen maar lastig en soms heel erg stomquote:Pharmacist
Dit . Absoluut niet makkelijk en absoluut hard werken. Heb bewondering voor mensen die dit uithouden, zeker als het langer is dan een half jaartje uitwisselingsstudent.
Volgens mij heb ik wel verteld dat het niet gelukt was maar niet waarom: In eerste instantie uitnodigingspapieren die opgestuurd waren en niet aankwamen, maar de gefaxte kopie was ook goed. Echter zijn de eisen voor het krijgen van een toeristenvisum verscherpt en hij kon niet voldoende aantonen dat hij genoeg geld had. Ik heb nieuwe uitnodigingspapieren (met garantstelling) persoonlijk meegenomen en hij heeft nu meer inkomen dusgaan ervan uit dat het nu wel lukt.quote:Op maandag 23 januari 2012 17:24 schreef kwiwi het volgende:
)
Ik vind het ook altijd moeilijker als er niet echt wat is om naar af te tellen.. Maar waarom kon hij vorige keer geen visum krijgen? (misschien heb je het hier al eens verteld maar weet ik het niet meer)
Mijn vriendin zit er nu 14 dagen, we hadden 6,5 maand wat op dat moment. vorige week had ik een gala waar iedereen dus met partner was, toen begon het zo te jeuken dat ik de volgende ochtend een ticket heb geboekt om die kant op te gaan in maartquote:Op maandag 16 januari 2012 16:31 schreef Missfortunate het volgende:
Mag ik hier ook meeposten?
Ik heb gisteren mijn vriend op het vliegtuig gezet naar Letland waar hij een jaar gaat werken en ik dacht echt dat ik er beter mee om kon gaan. We kennen elkaar pas 4,5 maand en hadden vanaf dag een zo goed als een relatie. In dezelfde periode kwam deze baan voorbij voor hem en wilde hij deze kans met beide handen aangrijpen. Ik begrijp dat volkomen en ik gun het hem echt 100% maar eigenlijk had ik hem stiekem liever weer gewoon hier.![]()
Gelukkig heb ik het zelf heel druk de komende tijd dus hoef ik niet kwijnend achter internet te wachten op berichtjes. Daarnaast is hij niet heel goed in contact houden met mensen dus waarschijnlijk had ik vaak toch nodeloos gewacht op een teken van leven.![]()
Anyway, ik ben een beetje bang dat het niet gaat lukken omdat we eigenlijk pas heel kort wat hebben. Zijn hier mensen met een partner in het buitenland of die een partner hadden in het buitenland terwijl ze nog helemaal niet lang samen waren?
Wat lief zeg, ze boft maar! Hebben jullie verder wel redelijk wat contact?quote:Op dinsdag 24 januari 2012 22:58 schreef Mankatans het volgende:
[..]
Mijn vriendin zit er nu 14 dagen, we hadden 6,5 maand wat op dat moment. vorige week had ik een gala waar iedereen dus met partner was, toen begon het zo te jeuken dat ik de volgende ochtend een ticket heb geboekt om die kant op te gaan in maartweekje vrij weten te krijgen
Echt? Ik ben jaloers! Ik ben nog in afwachting van zijn rooster. Ik wil er namelijk liever zitten als hij ook vrij is. Als het goed is krijgt hij dit eind van deze week te horen. Ik hoop er dan ergens half februari te zitten.quote:Op dinsdag 24 januari 2012 22:58 schreef Mankatans het volgende:
[..]
Mijn vriendin zit er nu 14 dagen, we hadden 6,5 maand wat op dat moment. vorige week had ik een gala waar iedereen dus met partner was, toen begon het zo te jeuken dat ik de volgende ochtend een ticket heb geboekt om die kant op te gaan in maartweekje vrij weten te krijgen
Je hebt dus een leuke week in het vooruitzicht!quote:Op woensdag 25 januari 2012 22:24 schreef Alec690 het volgende:
Vrijdag krijg ik de sleutel van mijn appartement. Verwacht daarnaast elk moment een positief resultaat voor de aanvraag verblijfsvergunning.
Nog heel even...
Absoluut. Zodra mijn vriendin komt ook 2 weken vakantie, dus kan wat mij betreft niet snel genoeg gegaan. Maar goed, 'laatste loodjes wegen het zwaarst'.quote:Op woensdag 25 januari 2012 22:28 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Je hebt dus een leuke week in het vooruitzicht!
ja best veel, skypen 2, 3x per week gemiddeld, maar spreken elkaar eigenlijk elke dag via gmail videochat, geluid uit en dan gewoon tijdens het studeren/werken chatten met beeld, dat werkt voor ons heel goed. Ouderwets een brief schrijven (ontvangen!) is ook wel een aanrader.quote:Op dinsdag 24 januari 2012 23:42 schreef Juudepuut het volgende:
[..]
Wat lief zeg, ze boft maar! Hebben jullie verder wel redelijk wat contact?
ah nice, ja ik ga ook wanneer mn vriendin springbreak heeft. Mijnes zit er voor 6 maanden, nog 5,5 to go dus. Hoop dat het je lukt!quote:[..]
Echt? Ik ben jaloers! Ik ben nog in afwachting van zijn rooster. Ik wil er namelijk liever zitten als hij ook vrij is. Als het goed is krijgt hij dit eind van deze week te horen. Ik hoop er dan ergens half februari te zitten.![]()
Voor hoe lang zit jouw vriendin daar?
Wij bellen elkaar in principe elke dag (skype abbo: 5 euro onbeperkt naar amerika bellen) en daarnaast whatsappen we gedurende de dag een beetje. Gewoon checken hoe het gaat e.d. Voor ons is het belangrijk om veel contact te hebben, voelt erg fijn. Zo nu en dan videobellen we ook via de telefoon, als hij onderweg is ofzo. Dan is het net of ik met 'm op pad gaquote:Op woensdag 25 januari 2012 23:38 schreef Mankatans het volgende:
[..]
ja best veel, skypen 2, 3x per week gemiddeld, maar spreken elkaar eigenlijk elke dag via gmail videochat, geluid uit en dan gewoon tijdens het studeren/werken chatten met beeld, dat werkt voor ons heel goed. Ouderwets een brief schrijven (ontvangen!) is ook wel een aanrader.
hoe zit dat bij jou?
quote:Op donderdag 26 januari 2012 19:21 schreef Alec690 het volgende:
Morgen mijn eigen huis en vandaag bericht: POSITIEF!
Over 3 weken is mijn vriendin eindelijk DEFINITIEF hier.
Gefeliciteerd, het lange wachten wordt beloond!quote:Op donderdag 26 januari 2012 19:21 schreef Alec690 het volgende:
Morgen mijn eigen huis en vandaag bericht: POSITIEF!
Over 3 weken is mijn vriendin eindelijk DEFINITIEF hier.
Niets liever dan deze reeks verlaten na ruim 2 jaar.quote:Op donderdag 26 januari 2012 19:56 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Gefeliciteerd, het lange wachten wordt beloond!
nu raken we wel een actief lid in deze reeks kwijt![]()
Een paar weken is te overzien. Gefeliciteerd. Mijn vriendin en ik staan nog aan het begin. Zo elke 2 maanden komt ze hier, af en toe reis ik naar Moskou af. Maar vanaf deze zomer hoopt ze dan uiteindelijk hier te wonen. Elke dag 1,5 tot 2 uur Skype, maar dat is toch niet het echte, je komt er wel achter wat iemand echt missen is, en schaamt je niet meer voor een emotioneel weerzien iedere keer op het vliegveld.quote:Op donderdag 26 januari 2012 20:18 schreef Alec690 het volgende:
[..]
Niets liever dan deze reeks verlaten na ruim 2 jaar.![]()
Maar ik zal nog regelmatig kijken en met weemoed terugdenken.
Daarnaast moet ik nog een paar weken.
Haha, ik denk dat iedereen er zo over denkt die hier begint met postenquote:Op donderdag 26 januari 2012 20:18 schreef Alec690 het volgende:
[..]
Niets liever dan deze reeks verlaten na ruim 2 jaar.![]()
Daar vliegen allerlei prijsvechters op, dus dat zal wel.quote:Op donderdag 26 januari 2012 00:02 schreef Juudepuut het volgende:
Zijn de vliegtickets een beetje te betalen naar Letland?
Amerika*, als je het over mij had :p het viel mij alles mee, rechtstreeks schiphol JFK retour voor 500equote:Op donderdag 26 januari 2012 00:02 schreef Juudepuut het volgende:
[..]
Wij bellen elkaar in principe elke dag (skype abbo: 5 euro onbeperkt naar amerika bellen) en daarnaast whatsappen we gedurende de dag een beetje. Gewoon checken hoe het gaat e.d. Voor ons is het belangrijk om veel contact te hebben, voelt erg fijn. Zo nu en dan videobellen we ook via de telefoon, als hij onderweg is ofzo. Dan is het net of ik met 'm op pad ga
Brieven ja! Had m vorige week nog toevallig een kaartje gestuurd, altijd leuk! Verder stuurt hij met enige regelmaat een bos bloemen, en kreeg vorige week met mijn verjaardag de 1e 2 seizoenen van Modern Family in de brievenbus![]()
Leuk dat jullie videochatten terwijl jullie aan het studeren zijn, best een leuk idee!!
Zijn de vliegtickets een beetje te betalen naar Letland?
Oh haha, helemaal verkeerd gelezen denk ik. Dacht dat je vriendin ook in Letland zat, sorryquote:Op vrijdag 27 januari 2012 19:13 schreef Mankatans het volgende:
[..]
Amerika*, als je het over mij had :p het viel mij alles mee, rechtstreeks schiphol JFK retour voor 500e
Ik ben jaloersquote:Op donderdag 2 februari 2012 22:22 schreef Alec690 het volgende:
Vandaag MVV opgehaald op de ambassade. Eind februari hier.
Ze weten nog niet eens hoe ze het eventueel gaan invullen...quote:Op woensdag 7 maart 2012 12:26 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Helaas zal je vriendin zowel moeten inburgeren als een taaltoets moeten doen als ze in Nederland wil gaan wonen
Ervanuitgaande dat ze alleen Israëlisch staatsburger is
Haar moeder is van oorsprong Duits en dus heeft ze ook een Duits paspoort.. Dat maakt het leven een stuk makkelijkerquote:Op woensdag 7 maart 2012 12:26 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Helaas zal je vriendin zowel moeten inburgeren als een taaltoets moeten doen als ze in Nederland wil gaan wonen
Ervanuitgaande dat ze alleen Israëlisch staatsburger is
Als je elkaar beu bent kan je ook allebei in een andere kamer gaan zitten en online gaan gamenquote:Op vrijdag 9 maart 2012 17:39 schreef RonB1985 het volgende:
Handig voor anderen als ik hier mijn ervaring nog even neerzet tot dusver.
Woensdag 18 mei mijn Hongaarse vriendin leren kennen via een online game. Ja, we zijn nerds, maar niet heus
We hadden op dat moment beiden geen werk, dus 's morgens vroeg tot 's avonds laat online in de game. Meer gechat dan gespeel eigenlijk, maar wel leuk. Uiteindelijk na een paar weken skype geïnstalleerd. Eerst via de microfoon wat praten, later ook met de cam erbij. Eigenlijk onafscheidelijk geweest sinds 18 mei 2011 tot aan nu. Elke dag chatten we op facebook, vandaag de dag nog altijd. Er is geen dag voorbij gegaan waarbij we elkaar niet hebben gesproken.
Eind juli ben ik één week naar Hongarije gegaan. Heerlijke tijd gehad ondanks dat ik de eerste twee dagen ziek was en alleen maar op bed heb gelegen. Ondanks dat er in de badkamer en toilet geen deuren zaten (Er hingen handdoeken voor omdat de deuren op dat moment werden gerestaureerd ofzo, er was in ieder geval iets mee) toch een heerlijke week gehad. Waarschijnlijk kwam die ziekte door een combinatie van spanning, niet eten die eerste dag, wel bier drinken die avond, bijna 40 graden in Hongarije, enzovoorts.
Anyway, in augustus is mijn vriendin 10 dagen hier geweest. Ook wat spanningen en ruzies gehad wat vrij normaal is als je constant bij elkaar bent natuurlijk. Ergens in november is ze met haar moeder hier geweest, lang weekend, 4 dagen, met de auto, in een hotel. Mijn vriendin heeft gewoon twee nachten bij mij geslapen. Leuke tijd gehad, alleen de avond voordat ze naar huis ging toch behoorlijke ruzie gehad, door omstandigheden. Laten we het er maar op houden dat we het beiden niet leuk vonden dat we weer afscheid van elkaar moesten nemen.
Mijn vriendin zit/zat bij een facebook groep, "Hongaren in Limburg" heet het. Nog geen week nadat zij weer thuis was had daar een meisje een post gedaan dat ze haar appartement uit zou gaan per 15 december. Ik heb gelijk gebeld en ben gelijk gaan kijken. Perfect was dit. Contract getekend en vlucht geboekt voor mijn vriendin. Haar opgehaald op het vliegveld en we wonen nu nog altijd samen.
Moraal van het hele verhaal, elkaar nog geen maand "in het echt" gezien maar toch al samenwonen na zo'n korte periode en constant werken aan de relatie. Tuurlijk zijn er in het begin vaak (heftige) ruzies, vooral ook omdat ik hiervoor nooit een serieuze relatie heb gehad, eigenlijk ook maar 1 vriendin gehad heb en dat duurde 3 maandjes. Verder geen ervaring. Ook omdat mijn vriendin, nu nog, geen werk heeft in Nederland en dus eigenlijk constant thuis zit zonder enige vorm van aanspraak, alleen als we soms bij mijn ouders of broer op bezoek gaan dus. Erg sterke meid om dit toch vol te kunnen en blijven houden.
Wat ik dus eigenlijk gewoon probeer te vertellen (als advies voor anderen) is, zolang je het volhoudt, en zolang je van elkaar houdt, dan komt alles goed. Wel constant aan blijven werken en het niet te snel opgeven en ook alleen maar doen wanneer jij denkt dat je er klaar voor bent. Toevallig zijn wij 28 en 26 dus we hebben toch al iets meer ervaring dan bijvoorbeeld 18-jarigen (no offence) maar toch. En we houden het tot nu toe vol met 1400 netto van mijn inkomentje, huurtoeslag en zorgtoeslag krijgt mijn vriendin nog niet, wanneer dit komt zal het ongeveer 1650 netto in de maand gaan worden wat het leven weer makkelijker maakt. Het kan dus makkelijk met een klein inkomentje van 1 persoon om hier te wonen en te leven, wel op de kleintjes letten.
Ja, dat kan ik me voorstellen. Spreken jullie elkaar vaak?quote:Op dinsdag 13 maart 2012 11:48 schreef Intrepidity het volgende:
Uuugh. Een vriendin hebben die inmiddels in een verkapt oorlogsgebied woont..
Nou woont ze dan wel een km of 100 van het gebied waar de meuk uit Gaza neerkomt vandaan, maar erg rustig word ik er niet van. Zelf heeft ze zoiets van "meh, het gebeurt nou eenmaal, en het is 100km verderop..", maar als de raketten hier 100km verder neer zouden komen zou ik ook 7 kleuren schijten.
Kort gezegd, ik moet nog een beetje wennen aan de hele situatie
We spreken elkaar dagelijks. En volgens haar is er absoluut niets aan de hand, want tsja, dat zijn ze daar soort van gewend, maar voor mij is het nieuwquote:Op dinsdag 13 maart 2012 12:27 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
Ja, dat kan ik me voorstellen. Spreken jullie elkaar vaak?
Het is vaak ook lastiger voor de thuisblijvers in deze situaties denk ik, als je daar bent kun je het wat beter in perspectief zien. Ben je daar ook geweest?
Mijn vriend had hetzelfde toen ik in Zimbabwe zat, terwijl het voor mij geen probleem was om daar te zijn...
Neuh, gewoon in Israel, in een relatief rustig gebied wat dat betreft, hemelsbreed een kilometer of 20 buiten de west bank.quote:Op dinsdag 13 maart 2012 13:45 schreef Jagärtrut het volgende:
Zit ze in de west bank?
Hier trouwens goed nieuws op lange afstandsgebied: M'n vriend en ik gaan in de zomer samenwonen. Na bijna 3 jaar lange afstand werd dat ook wel eens tijd...
Mag hij dan in de eerste tijd dan niet werken?quote:Op donderdag 15 maart 2012 01:02 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik zou je eerst afvragen of je uberhaubt je vriend voor minimaal een half jaar(waarschijnlijk een stuk langer) kan onderhouden voor 1400 euro en daar komt nog bij dat er nog vele kosten bijkomen, dan moet je al snel aan 500 euro in de maand rekenen in het eerste jaar
Voor wat zou hij een jaar naar school moeten dan?quote:Op donderdag 15 maart 2012 01:15 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat voor een baan? Als hij een werkgever vindt die het papierwerk wil doen wel, anders niet. Dat zal in Belgie niet veel anders zijn
Hij mag ongeveer 6 á 9 maanden niet werken en moet dan nog een baan vinden en een jaar naar school
Ja als het goed is mag hij dat overslaan.. Heb ik mij laten vertellen in mijn eigen gemeente, aangezien hij de lagere school heeft afgemaakt en daar Nederlands gegeven werd.quote:Op donderdag 15 maart 2012 01:47 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Vak leren en inburgeren, taal leren zal in Vlaanderen vast niet nodig zijn
Je kan beter IND bellenquote:Op donderdag 15 maart 2012 01:54 schreef Ritsuka.x.Soubi het volgende:
[..]
Ja als het goed is mag hij dat overslaan.. Heb ik mij laten vertellen in mijn eigen gemeente, aangezien hij de lagere school heeft afgemaakt en daar Nederlands gegeven werd.
Alleen moet ik die papieren wel inleveren.
Ik vind t persoonlijk heel ingewikkeld om het zo van ind.nl te halen,
Dus ga van de week nog langs bij de gemeente om wat duidelijkheid erin te krijgen.
Ja daar heb je ook gelijk in, maar ik kijk nog naar beide opties.quote:Op donderdag 15 maart 2012 02:00 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Je kan beter IND bellen
Nederland heeft andere wetten en verplichtingen dan Belgie
Over wat voor periode? Wat bedoel je precies?quote:Op donderdag 15 maart 2012 02:05 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Over welke periode heb je het overigens?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |