quote:Afrika onder de Sahara dus zonder Egypte, Libië, Tunesië, Marokko en Algerije is het armste continent ter wereld. De helft van de 700 miljoen mensen leeft van ¤ 0,60 of minder per dag. Het is het enige werelddeel dat armer is geworden in de afgelopen 25 jaar ondanks de vooruitgang in technologie, kennis en handel in andere regio's. Zelfs Afrikanen willen niet investeren in Afrika: naar schatting 40% van de privé rijkdommen bevinden zich buiten Afrika.
Het korte antwoord op de vraag waarom Afrika zo arm blijft, is slecht bestuur. Het korte antwoord op de vraag wat Afrikanen zelf doen om dit te verbeteren is dat vele Afrikanen hard werken om hun eigen bestaan te verbeteren, maar dat hun leiders en regeringen eigen belang vaak boven het gemeenschappelijke belang stellen. Ze stelen en roven van hun eigen mensen en zijn niet deskundig genoeg.
Ja klopt, maar je moet toch ergens beginnen? Nu flikkeren we eigenlijk geld in een bodemloze put? Er moeten toch andere manieren zijn om dit land te kunnen helpen. Condooms geven heeft toch geen zin. Gebruiken ze toch niet.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:39 schreef Citizen.Erased het volgende:
Het grote probleem is overbevolking, denk niet dat je daarvoor een nette oplossing kunt bieden. Uiteindelijk moeten er links of rechtsom minder mensen komen.
Dan kom je al snel uit bij minder vriendelijke oplossingen waarschijnlijk. Uiteindelijk werpt dat torenhoge drempels op voor mensen.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:43 schreef AciD_Nightmare het volgende:
[..]
Ja klopt, maar je moet toch ergens beginnen? Nu flikkeren we eigenlijk geld in een bodemloze put? Er moeten toch andere manieren zijn om dit land te kunnen helpen. Condooms geven heeft toch geen zin. Gebruiken ze toch niet.
Toch zie je dat vroeger, onder bezetting van andere landen, veel goede dingen gebeurd zijn in Afrika.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:44 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Dan kom je al snel uit bij minder vriendelijke oplossingen waarschijnlijk. Uiteindelijk werpt dat torenhoge drempels op voor mensen.
Ja, en nog meer verkeerde.. Je bron is trouwens wel erg lachwekkkend, een scholierenwerkstuk van 3 havoquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:53 schreef AciD_Nightmare het volgende:
[..]
Toch zie je dat vroeger, onder bezetting van andere landen, veel goede dingen gebeurd zijn in Afrika.
bron
Preciesquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:54 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ja, en nog meer verkeerde.. Je bron is trouwens wel erg lachwekkkend, een scholierenwerkstuk van 3 havo
Achja, dit was de eerste hit op googlequote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:54 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ja, en nog meer verkeerde.. Je bron is trouwens wel erg lachwekkkend, een scholierenwerkstuk van 3 havo
Ja, maar je bewijst hier niks mee over dat de kolonisatie nog niet zo slecht was voor die landen.. Je maakt je stelling hier niet beter vanquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:56 schreef AciD_Nightmare het volgende:
[..]
Achja, dit was de eerste hit op google
Hier hield ik op met lezen.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:34 schreef AciD_Nightmare het volgende:
Ik zat zo te denken he:
Als we in plaats van Afrika steeds geld te geven gewoon eens het leger inzetten uit allerlei landen om dat land
Aha meneer zal wel uit die regionen komen. Je hoeft niet gelijk te schelden hoor. Het is hier geen Afrika. We kunnen hier gewoon normaal discussiërenquote:
Het is algemeen bekend dat de kolonisatie van Afrika niet zo nadelig is als het lijkt. Het is natuurlijk nooit goed om een land te bezetten maar het bracht ook veel handel en degelijk onderwijs, ziekenhuizen, de uitbouw van een goede infrastructuur etc.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 16:59 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ja, maar je bewijst hier niks mee over dat de kolonisatie nog niet zo slecht was voor die landen.. Je maakt je stelling hier niet beter van
Voordat je gaat "discussieren", zorg dan eerst dat je een heel klein beetje weet waar je het over hebt... Afrika is een continent dat qua oppervlakte groter is dan West-Europa, de VS, China, India, en Argentinie bij elkaar. Afrika bestaat uit bijna 50 landen. met elk eigen culturen en achtergronden. Als je het zo simplistisch als "een land" benadert, dan kan er van een serieuze discussie geen sprake zijn natuurlijk.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 17:59 schreef AciD_Nightmare het volgende:
[..]
Aha meneer zal wel uit die regionen komen. Je hoeft niet gelijk te schelden hoor. Het is hier geen Afrika. We kunnen hier gewoon normaal discussiëren
dat is idd net als over Europa praten alsof het een land is... nogal zinloos.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 18:21 schreef Farenji het volgende:
[..]
Voordat je gaat "discussieren", zorg dan eerst dat je een heel klein beetje weet waar je het over hebt... Afrika is een continent dat qua oppervlakte groter is dan West-Europa, de VS, China, India, en Argentinie bij elkaar. Afrika bestaat uit bijna 50 landen. met elk eigen culturen en achtergronden. Als je het zo simplistisch als "een land" benadert, dan kan er van een serieuze discussie geen sprake zijn natuurlijk.
Waarom helpen die dan hun werelddeelgenoten (zo goed gezegd?) niet?quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 18:23 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
dat is idd net als over Europa praten alsof het een land is... nogal zinloos.
Je hebt in Afrika zat mensen die rijker zijn dan je ooit zal worden.
Omdat die in de gaten hebben dat je van anderen helpen niet rijker gaat worden, maar alles zelf moet doen. Van een goed gevoel komt er geen biefstuk op de plank, maar blijf je bij (droog) brood.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 19:25 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Waarom helpen die dan hun werelddeelgenoten (zo goed gezegd?) niet?
Bedankt voor de toegevoegde waarde.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 18:23 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
dat is idd net als over Europa praten alsof het een land is... nogal zinloos.
Je hebt in Afrika zat mensen die rijker zijn dan je ooit zal worden.
Ja , weet dat het een continent is, typfoutje. Ik had het over het gebied van de Hoorn van Afrikaquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 18:21 schreef Farenji het volgende:
[..]
Voordat je gaat "discussieren", zorg dan eerst dat je een heel klein beetje weet waar je het over hebt... Afrika is een continent dat qua oppervlakte groter is dan West-Europa, de VS, China, India, en Argentinie bij elkaar. Afrika bestaat uit bijna 50 landen. met elk eigen culturen en achtergronden. Als je het zo simplistisch als "een land" benadert, dan kan er van een serieuze discussie geen sprake zijn natuurlijk.
weet ik veel... zou t zelf ook niet doen.quote:Op vrijdag 5 augustus 2011 19:25 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Waarom helpen die dan hun werelddeelgenoten (zo goed gezegd?) niet?
waarheid komt hard aan he.... shit je stereotype beeld van Afrika bestaat nietquote:Op vrijdag 5 augustus 2011 19:57 schreef AciD_Nightmare het volgende:
[..]
Bedankt voor de toegevoegde waarde.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |