quote:Langere straf Breivik is mogelijk
De Noorse justitie overweegt om Anders Breivik te vervolgen voor misdaden tegen de menselijkheid. Daardoor kan hij een hogere straf krijgen. Dat meldt de krant Aftenposten.
Breivik wordt verdacht van terrorisme. De maximumstraf die hij daarvoor kan krijgen is 21 jaar. Voor misdaden tegen de menselijkheid zou hij maximaal 30 jaar kunnen krijgen.
Die tenlastelegging is sinds 2008 mogelijk in de Noorse wet. De politie sluit een nieuwe aanklacht tegen Breivik niet uit, maar houdt het voorlopig op terrorisme.
quote:Italiaanse Europarlementarier: Ideeën Breivik volkomen gezond
De Italiaanse Europarlementariër Borghezio heeft voor een nieuwe rel gezorgd door de ideeën van de Noorse terrorist Breivik 'ten diepste gezond' te noemen.
De politicus van de Lega Nord was gisteravond op de radio vol lof over diens 'nee' tegen de multiculturele samenleving.
Borghezio hekelde de Europese besluiteloosheid ten aanzien van de 'islamitische invasie', waartegen moet worden opgetreden zoals in de middeleeuwen door de Tempeliers, kruisridders die ook een voorbeeld van Breivik zijn.
In mei baarde Borghezio al opzien door de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladic na zijn arrestatie een 'patriot' te noemen. 'De Serviërs hadden de oprukkende islam in Europa kunnen stoppen, maar men heeft ze dat niet laten doen', aldus Borghezio toen, die zei dat hij Mladic in Scheveningen wilde gaan bezoeken. Critici noemden Borghezio dinsdag het Europarlement onwaardig. (ANP/Redactie)
quote:'Breivik verwachtte neergeschoten te worden'
OSLO - De 32-jarige Anders Behring Breivik, de dader van het bloedbad van afgelopen vrijdag in Oslo, dacht dat hij neergeschoten zou worden toen hij naar de rechtbank werd vervoerd.
Dat heeft zijn advocaat gezegd tegen de Noorse omroep NRK. "Hij heeft meerdere keren gezegd dat hij verwachtte neergeschoten te worden", aldus advocaat Geir Lippestad.
Breivik werd maandag voor de eerste keer gehoord door de rechter. Een aantal Noren reageerden hun woede af op het voertuig waarmee hij werd overgebracht.
quote:Arrestatie in Polen om aanslag Oslo
AMSTERDAM - De politie in Polen heeft een man gearresteerd die in verband wordt gebracht met de bomaanslag in Oslo van afgelopen vrijdag. Dat heeft de Noorse publieke omroep NRK maandag op basis van Poolse media gemeld.
quote:Breivik voorgeleid achter gesloten deuren
Anders Breivik, die vrijdag in Noorwegen 93 mensen doodde, is voorgeleid aan een Noorse rechter. Rechter Kim Heger heeft besloten om de zitting achter gesloten deuren te laten plaatsvinden na een verzoek van het Openbaar Ministerie.
Het is niet duidelijk wat voor kleding Breivik aan heeft. Hij zou van plan zijn om in een Tempeliers-achtig uniform te verschijnen.
Rechtszaken vinden in Noorwegen meestal plaats achter gesloten deuren, maar dat hoeft niet. Breivik had om een openbare zitting gevraagd zodat hij aan de hele wereldpers kon uitleggen waarom hij tot zijn daad is gekomen.
Maar de rechter ging niet in op dat verzoek. Het OM had een zitting achter gesloten deuren gevraagd om juist te voorkomen dat Breivik een platform zou krijgen voor de verspreiding van zijn ideologie.
Opluchting
Verslaggever Jeroen Wollaars zei dat er in Noorwegen met opluchting is gereageerd op het besluit van de rechter. "Breivik wordt inmiddels gehaat in Noorwegen. Het besluit van de rechter is met applaus ontvangen", aldus Wollaars.
Breivik heeft bekend de aanslagen te hebben gepleegd. Hij ziet er echter geen misdaad in.
De rechter moet vandaag beslissen over verlenging van het voorarrest. Dat kan hij voor maximaal acht weken doen. Daarna moet er opnieuw besloten worden over verlenging.
De rechter moet ook beslissen over de voorwaarden van de verlenging. Zo kan worden bepaald dat Breivik afgezien van zijn advocaat niemand mag spreken en geen nieuws mag zien of kranten mag lezen.
Medisch onderzoek
Op een later moment zal hij medisch worden onderzocht. Volgens Noorse juristen begint het eigenlijke proces mogelijk pas over een jaar.
De langste gevangenisstraf die in Noorwegen kan worden opgelegd is 21 jaar. Als een rechtbank oordeelt dat de veroordeelde dan nog een gevaar is voor zijn omgeving, kan dat met steeds vijf jaar worden verlengd.
quote:Dodental aanslagen Noorwegen mogelijk omlaag
AMSTERDAM – Het dodental als gevolg van de aanslagen in Noorwegen vorige week vrijdag wordt mogelijk naar beneden bijgesteld. Dit heeft de Noorse politie maandag laten weten, zo meldt persbureau Reuters.
Het officiële dodenaantal van de aanslagen staat momenteel op 93. De politie ging er tot nu toe vanuit dat op het eiland Utoya minstens 86 jongeren omkwamen, maar het gaat waarschijnlijk om minder doden.
De 32-jarige Anders Behring Breivik is vooralsnog de enige verdachte van de bloedige aanslagen.
Breivik werd vrijdag aangehouden op Utoya, kort nadat hij daar met vuurwapens een bloedbad had aangericht bij een jeugdkamp van de regerende Arbeiderspartij.
Kort voor de schietpartij was bij het kantoor van premier Jens Stoltenberg in Oslo, ruim 30 kilometer verderop, een autobom ontploft. Daarbij vielen zeker zeven doden.
Ik vind een auto met een bom erin legaal parkeren wel het minste wat je kunt doen als je wil dat je plan slaagt. Niet heel geraffineerd. Sowieso vind ik het niet eens zo'n ingewikkeld of geniaal plan, wat hij heeft uitgevoerd. Afgezien van het bommen maken natuurlijk, dat kan ik nietquote:Op woensdag 27 juli 2011 21:56 schreef gebrokenglas het volgende:
[..]
Aha. Hoe geraffineerd. Alles uitgedacht en gepland. Er zit echter 1 flaw in zijn planning: wat als hij niet op dat eiland had kunnen komen omdat die ferry niet ging? Of nouja misschien had hij dan een boot gejat of een roeiboot gepakt. Maar op die ferry was hij toch al zichtbaar ontzettend zwaar bewapend, ongewoon veel voor een "standaard" agent?
En die vrouw tegen wie hij niet wilde praten ookquote:Op woensdag 27 juli 2011 22:00 schreef MisterSqueaky het volgende:
Integendeel, de eilandbewaker werd gewaarschuwd. En stierf toen.
En toch vind ik het een aantrekkelijke man. Hij zal inderdaad wel veel post krijgen van vrouwen die met hem willen trouwenquote:
quote:'Breivik heeft geen banden met Tempelorde'
(Novum/AP) - LONDEN - De Tempelorde waar Anders Behring Breivik in zijn manifest over schrijft bestaat, maar de Noorse terrorist is er geen lid van. Dat heeft de Britse rechtse blogger Paul Ray woensdag tegen persbureau AP gezegd.
Breivik spreekt in zijn vijftienhonderd pagina's tellend manifest over zijn mentor, een Brit die 'Richard (Leeuwenhart)' heet. Stephen Lennon, leider van de extreemrechtse English Defense League (EDL), zei tegen AP dat 'Richard' Paul Ray is, schrijver van het blog 'Leeuwenhart'. Hij voegde daaraan toe dat hij Breivik niet kent en dat hij Ray kort na de oprichting van de EDL uit de partij heeft gezet, omdat Ray zijn eigen standpunten wilde doordrukken.
De 35-jarige Ray ontkent elke band met Breivik. Hij zei in een telefonisch interview vanuit zijn huis in Malta dat hij niet aanwezig was op de bijeenkomst in Londen in 2002 waar volgens Breivik (32) de orde werd opgericht, wiens leden zich de Tempeliers van Europa noemen. Breivik en Ray zouden tot de oprichters behoren, iets wat Ray ontkent.
Ray, die wel zei de denkbeelden van Breivik te delen, vertoont echter overeenkomsten met de 'mentor', voornamelijk vanwege het feit dat hij een antimoslimbeweging leidt die De Oude Tempelorde wordt genoemd. Ray ontvluchtte Groot-Brittannië twee jaar geleden na gearresteerd te zijn geweest voor aanzetten tot rassenhaat en woont sindsdien op Malta. De naam van zijn blog verwijst naar koning Richard I van Engeland, die de christelijke kruisvaarders in de twaalfde eeuw leidde.
Ray benadrukte dat hij de methodes van Breivik ten zeerste afkeurt en sprak tegenover AP zijn medeleven met de slachtoffers van de aanslagen uit. Hij zei dat Breivik enkele van zijn ideeën heeft overgenomen en ze gebruikt om zijn daad mee te rechtvaardigen.
Breivik heeft zijn daden naar eigen zeggen begaan als onderdeel van de eerste zet van de orde in een apocalyptische oorlog tegen moslims, immigranten en linkse bewegingen om een naar zijn zeggen islamitische poging om West-Europa over te nemen te voorkomen. Volgens Breivik heeft de Tempelorde meerdere cellen in westerse landen en twee in Noorwegen. In zijn manifest schrijft hij dat hij de standpunten bepaalt.
In 2007 werd op Rays blog al geschreven over de Tempeliers. "Waar zijn de 'oorspronkelijke' Tempeliers, Gods leger op aarde, nu, het is tijd dat jullie uit de schaduw komen en jullie medeburgers helpen, de tijd van vrede en veiligheid is voorbij."
Ennnnn alweer zo'n huichelaar die geweld tegen "de grootste bedreiging voor de vrije mensheid " zogenaamd niet acceptabel vindt; maar weigert te zeggen wat hij er dan wel tegen wil doen.quote:
Het lijkt me heel sterk dat dat busje daar 2 dagen kan staan eigenlijk...quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:20 schreef Estate2 het volgende:
Hé ze hebben mijn post gelezen
http://www.dagbladet.no/2(...)ror_i_oslo/17473825/
waarom staan ze dit toe?twitter:ketilbstensrud twitterde op woensdag 27-07-2011 om 22:21:22Breivik has been handed pen and paper in his cell, and is currently working on a speech in English that he will hold at 'some stage' (VG). reageer retweet
Noorwegen. Het enige land dat zich nog linkser op het spectrum van mensenrechten (dus ook voor gevangenen) bevindt dan Nederland.quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:24 schreef Puntenslijpsel het volgende:
waarom staan ze dit toe?twitter:ketilbstensrud twitterde op woensdag 27-07-2011 om 22:21:22Breivik has been handed pen and paper in his cell, and is currently working on a speech in English that he will hold at 'some stage' (VG). reageer retweet
Hij heeft de bus woensdag in de stad geparkeerd en hem waarschijnlijk op het laatste moment op het pleintje neergezet.quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:23 schreef marcodej het volgende:
[..]
Het lijkt me heel sterk dat dat busje daar 2 dagen kan staan eigenlijk...
'At some stage' kan net zo goed, over een jaar of 50-60 zijn wanneer hij als een oud uitgemergeld krom mannetje de gevangenis uit komt lopen. Waarom zou hij geen papier en potlood mogen hebben?quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:24 schreef Puntenslijpsel het volgende:
waarom staan ze dit toe?twitter:ketilbstensrud twitterde op woensdag 27-07-2011 om 22:21:22Breivik has been handed pen and paper in his cell, and is currently working on a speech in English that he will hold at 'some stage' (VG). reageer retweet
Wat is daar links aan?quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Noorwegen. Het enige land dat zich nog linkser op het spectrum van mensenrechten (dus ook voor gevangenen) bevindt dan Nederland.
Er staat toch niet dat hij werkelijk een podium krijgt, alleen dat hij pen en papier heeft gekregen en dat hij dat nu gebruikt om een Engelstalige speech te schrijven, hij had het ook kunnen gebruiken om nieuwe avonturen van de Daltons te tekenen, en daar had niemand moeilijk over gedaan.quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:24 schreef Puntenslijpsel het volgende:
waarom staan ze dit toe?twitter:ketilbstensrud twitterde op woensdag 27-07-2011 om 22:21:22Breivik has been handed pen and paper in his cell, and is currently working on a speech in English that he will hold at 'some stage' (VG). reageer retweet
Het lijkt me sterk dat ze in deze context stage of his life bedoelen. Het klinkt meer als een platform.quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:27 schreef kLowJow het volgende:
[..]
'At some stage' kan net zo goed, over een jaar of 50-60 zijn wanneer hij als een oud uitgemergeld krom mannetje de gevangenis uit komt lopen. Waarom zou hij geen papier en potlood mogen hebben?
Had je hem pen en papier willen onthouden of wil je hem alleen verbieden er een speech mee te schrijven?quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:29 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
Het lijkt me sterk dat ze in deze context stage of his life bedoelen. Het klinkt meer als een platform.
ter·ro·rist de; m,v -en iem die zich schuldig maakt aan terrorismequote:Op woensdag 27 juli 2011 22:31 schreef gebrokenglas het volgende:
Dat overal het woord terrorist gebruikt wordt, klopt toch ook niet? Dat is hij toch niet?
Welnee joh.quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:29 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
Het lijkt me sterk dat ze in deze context stage of his life bedoelen. Het klinkt meer als een platform.
Maar 1,5 uur lang kunnen schieten? Is gewoon matig georganiseerd.quote:Op woensdag 27 juli 2011 22:18 schreef Leandra het volgende:
Volgens mij is het trouwens nog nooit ergens voorgekomen dat een bomaanslag op het regeringscentrum een afleidingsmanoeuvre was, waar dan ook ter wereld.
Een opzet als deze had overal een langzamere hulpverlening op de 2de locatie met zich meegebracht.
de speech te houden... Maar ja, eigenlijk had ik hem dat in he geheel willen onthoudenquote:Op woensdag 27 juli 2011 22:32 schreef Leandra het volgende:
[..]
Had je hem pen en papier willen onthouden of wil je hem alleen verbieden er een speech mee te schrijven?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |