Fed lifequote:
quote:Strafrechtelijk onderzoek ING in VS
ING Bank wordt door de Amerikaanse justitie verdacht van financiële transacties met landen die in de Verenigde Staten op de zwarte lijst staan.
Het gaat om zakelijke betalingen met Cuba, Syrië en Iran, landen die door de Amerikanen gezien worden als schurkenstaten. Tegen die landen gelden strenge sancties.
Bedrijven en financiële instellingen die de sanctieregels overtreden, worden in de VS zwaar aangepakt. ING Bank deed tot 2006 zaken met de omstreden landen, maar verminderde daarna de activiteiten sterk door strengere Amerikaanse regels.
Strafrechtelijk onderzoek
In april maakte ING in zijn jaarverslag al melding van de kwestie en zei volledig mee te werken aan het strafrechtelijk onderzoek. De bank houdt rekening met santies of hoge boetes.
In soortgelijke zaken hebben Britse banken al boetes opgelegd gekregen van 300 miljoen dollar en meer. ABN Amro kreeg in 2005 om dezelfde reden een boete van 80 miljoen dollar, maar kocht voor een half miljard strafvervolging af.
Leuk, het is alsof je in slow motion een denderende trein op je af ziet komenquote:
quote:Moody's profiteert van schuldencrisis
De Amerikaanse kredietbeoordelaar Moody's profiteert van de schuldencrisis. Het bedrijf zag de winst in het tweede kwartaal met 56 procent stijgen tot ruim 130 miljoen euro.
Het bedrijf, dat landen, bedrijven en financiële producten van een beoordeling voorziet, heeft het door de onrustige markt bijzonder druk gehad, omdat er voortdurend moest worden bijgesteld.
De omzet kwam ook flink hoger uit op ruim 420 miljoen euro. De winststijging is te danken aan het feit dat er meer schuldpapier is uitgegeven.
Tweede helft
Moody's verwacht minder goede resultaten voor het tweede halfjaar. Bedrijven hebben soms financiering naar voren gehaald om te profiteren van lage rentes. Daardoor is er in het najaar minder te doen.
Een van de topmannen van de kredietbeoordelaar moet zich in Washington verantwoorden voor de rol van Moody's in de financiële crisis. Het Congres doet daar onderzoek naar.
"Kredietbeoordelaars wordt verweten dat ze veel te optimistische oordelen hebben gegeven over banken en financiële producten die later wrakhout bleken te zijn, zoals de Amerikaanse rommelhypotheken", aldus economieredacteur Andre Meinema.
Bizarre marge's die zulke bedrijven maken. 30% winst op de omzet. Een normaal bedrijf wat iets produceert is al blij met 5 %.quote:
Volgens mij profiteren hun klanten, de speculanten, ook heel erg van de schuldencrisis. Er zijn een aantal partijen in de wereld die heel, heel, heel rijk aan het worden zijn over de ruggen van de burgersquote:Op donderdag 28 juli 2011 12:54 schreef Aether het volgende:
Moody's profiteert van schuldencrisis
[..]
Denk dat de Fransen ‘hun’ Vrijheidsbeeld gaan terughalen.quote:Op donderdag 28 juli 2011 12:56 schreef Basp1 het volgende:
Verder ben ik benieuwd hoe de VS zich voorbereid, zouden ze net zoals californie gewoon iou's gaan uitgeven.
Dat vinden de Murdoch-media niet zo'n geweldig verhaal, en dus hoor je het niet.quote:Op donderdag 28 juli 2011 14:13 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik zag gister op 't nieuws dat er ook aziatische ratingbureaus zijn. Dat wist ik niet. En die hebben Amerika al maanden geleden een lagere rating gegeven.
Ik vind die Amerikaanse ratingbureaus zo f*cking politiek biased; en nog steeds is de VS triple A status. Hoe ongeloofwaardig is dat? Jammer is dat deze bureaus zo veel macht hebben, en wij ons allemaal laten gijzelen door hun oordeelquote:Op donderdag 28 juli 2011 14:13 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik zag gister op 't nieuws dat er ook aziatische ratingbureaus zijn. Dat wist ik niet. En die hebben Amerika al maanden geleden een lagere rating gegeven.
Yes.quote:Op donderdag 28 juli 2011 13:08 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Volgens mij profiteren hun klanten, de speculanten, ook heel erg van de schuldencrisis. Er zijn een aantal partijen in de wereld die heel, heel, heel rijk aan het worden zijn over de ruggen van de burgers![]()
Bron: volkskrant.nlquote:Schuldencrisis VS: wat betekent dit voor ons?
Peter de Waard − 29/07/11, 09:57
Een jogger rent voorbij het Witte Huis in Washington. © ap
Het machtigste land ter wereld dreigt bankroet te gaan. Of valt het allemaal wel mee? En wat betekent dit voor ons en Europa? 6 vragen.
1. Zit de Amerikaanse president Obama zonder geld wanneer het Congres niet vóór dinsdag instemt met de verhoging van het kredietplafond?
De president zal niet helemaal zonder geld komen te zitten, omdat in augustus zeker voor 178 miljard dollar aan belastinggeld binnenkomt. De uitgaven in die maand worden geschat op 306 miljard dollar. Hij zal dus prioriteiten moeten stellen. Dagelijks doet de overheid 3 miljoen betalingen, waarbij 5 tot 10 miljard dollar wordt overgemaakt aan salarissen en aan overheidsopdrachten.
Daarbovenop moet op 2 augustus voor 23 miljard dollar aan sociale uitkeringen worden betaald. En een dag later moet 87 miljard dollar van de staatsschuld worden afbetaald. Op 15 augustus zal 50 miljard aan rente moeten worden betaald. Iedere betaling zal nu meer dan anders moeten worden afgewogen.
2. Is het uniek wanneer Obama besluit ambtenaren naar huis te sturen zonder salaris?
Nee. Dat is ook eind 1995 en begin 1996 al korte tijd gebeurd toen president Clinton in aanvaring kwam met het Congres, waar de Republikeinse leider Newt Gingrich toen de dienst uitmaakte. De president sprak zijn veto uit over een door het Congres goedgekeurde begroting. Tussen 14 en 19 november 1995 en tussen 16 december 1995 en 6 januari 1996 werden de ambtenaren naar huis gestuurd en werd een aantal overheidstaken niet uitgevoerd.
Sindsdien zijn alleen nog besturen van enkele staten en lokale overheden wegens geldgebrek tot stilstand gekomen. Tussen 1 en 20 juli 2011 was dat het geval in de staat Minnesota.
3. De Amerikaanse overheid heeft een schuld van 14,3 biljoen dollar oftewel 14.300 miljard dollar. Waarom mag daar niets meer bij komen?
Er is geen absolute grens, hoe bizar hoog de schuld inmiddels ook is. In 1917 werd echter bepaald dat het Congres voor elke nieuwe lening die de president wil uitschrijven, zijn toestemming moest geven.
Omdat dit tijdens de Tweede Wereldoorlog onwerkbaar bleek, werd besloten te werken met kredietplafonds. Eens in de zoveel tijd moet het Congres weer toestemming geven om het kredietplafond te verhogen. Dat is sinds de Tweede Wereldoorlog al 80 keer gebeurd, en moet nu uiterlijk op 2 augustus ook weer gebeuren.
4. Waarom ligt het Congres juist nu dwars?
Dat heeft politieke oorzaken. De president wil het snel groeiende tekort aanpakken door onder meer de belastingen te verhogen. De Republikeinen in de Senaat en in het Huis van Afgevaardigen - en vooral de rechtervleugel daarvan, de zogenoemde Tea Party - willen geen belastingverhoging. Ze vinden dat de president alleen in de uitgaven moet snijden, zoals door het verminderen van de ontwikkelingssamenwerking of door bezuinigingen in de gezondheidszorg of op defensie. Deze ideologische botsing is geëscaleerd.
De Republikeinen zouden met een kleine verhoging van het plafond willen instemmen als Obama een aantal van hun eisen inwilligt. Maar dat betekent dat hij voor de verkiezingen van volgend jaar opnieuw het Congres moet verzoeken het kredietplafond te verhogen. De president wil liever een grote verhoging, waardoor hij tot na de presidentsverkiezingen van 2012 de tijd krijgt zijn plannen uit te voeren. Heel lang werd gedacht dat wel een compromis zou worden gesloten. Maar de kans dat het misgaat, wordt op dit moment door de bookmakers al op 30 procent geschat.
5. Kan president Obama nog op een andere manier aan geld komen?
De president kan het besluit van het Congres aan zijn laars lappen en gewoon staatsleningen blijven uitschrijven. Hij zou zich kunnen beroepen op het zogeheten 14de amendement uit 1866. Dat was bedoeld om de uitvoerende macht meer mogelijkheden te geven bij de wederopbouw van de VS na de burgeroorlog. De voormalig president Clinton heeft die suggestie gedaan. Het Congres kan dan echter een procedure tegen Obama beginnen wegens ongrondwettelijk handelen en hem proberen af te zetten - de zogenoemde impeachment-procedure.
Obama kan als tegenargument inbrengen dat het Congres wel akkoord is gegaan met de begroting voor dit jaar en dus de uitvoering ook niet mag blokkeren. Hij kan ook een aantal boekhoudkundige trucs bedenken, zoals het inruilen van de goudvoorraad in Fort Knox voor cash. Dit zou 400 miljard dollar opleveren. Ook zou hij geld kunnen gaan lenen bij de Federal Reserve (de centrale banken), met het argument dat de Amerikaanse regering net als een burger rood mag staan bij haar bank.
Obama heeft al laten doorschemeren niet op eigen houtje te handelen.
6. Wat betekent dit voor ons en voor Europa?
Dat hangt ervan af hoe lang de loopgravenoorlog in het Congres gaat duren. Als de kredietbeoordelaars besluiten de rating van de VS, die nu nog triple A is, te verlagen, zal dat een enorme schok teweegbrengen in het vertrouwen in de hele financiële wereld. Veel ander schuldpapier is van de dollar afhankelijk. Net als de ondergang van de Amerikaanse financiële dienstverlener Lehman Brothers, in de zomer van 2008, zal dat tot een mondiale crisis kunnen leiden. Ook al omdat Europa momenteel geen baken van stabiliteit is.
Dat was toch deze topic reeks die geevolueerd was vanuit de dag dat de dollar valt.quote:Op vrijdag 29 juli 2011 10:34 schreef SemperSenseo het volgende:
Verbaasd mij dat er geen aparte specifieke topicreeks is over problemen de dollar, en wel over de euro, terwijl het eerste 10x zo belangrijk isMaar goed, plaats het daarom maar hier:
En goud nog steeds onder haar 1980 en 1983 highs staat.... 30 jaar, no return, in dat licht bezien deed je massaal beter met een spaarrekening.....quote:Op donderdag 28 juli 2011 14:21 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Yes.
En de burger blijft maar ouwehoeren over aandelen op fora als FOK!.
Terwijl de beurs al tien jaar dalende is en goud al tien jaar stijgt.
Ja klopt.quote:Op vrijdag 29 juli 2011 10:43 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
En goud nog steeds onder haar 1980 en 1983 highs staat.... 30 jaar, no return, in dat licht bezien deed je massaal beter met een spaarrekening.....
OFwel: er zitten veel kanten aan dit soort argumenten, en het is vooral maar welke tijdspanne je neemt....
Het heeft niks herkenbaars meer als een topicreeks over de dollarproblemenquote:Op vrijdag 29 juli 2011 10:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat was toch deze topic reeks die geevolueerd was vanuit de dag dat de dollar valt.
Is ook een beetje verworden tot algemeen topic voor economische gebeurtenissen buiten Europa, tenminste zo vat ik 't op.quote:Op vrijdag 29 juli 2011 10:54 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Het heeft niks herkenbaars meer als een topicreeks over de dollarproblemen
Als je over schuld wil praten moet je eigenlijk ook over goud praten.quote:Op vrijdag 29 juli 2011 10:50 schreef Perrin het volgende:
Misschien fijn om dit draadje een beetje goud-vrij te houden? Niet elke discussie hoeft over goud te gaan, toch?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |