Mwa ik heb havo gedaan.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:32 schreef ATON het volgende:
[..]
Heartz, iets niet weten is helemaal geen schande hoor. Men heeft er ook niet steeds een zicht op met wie men te doen heeft en daardoor kunnen zekere reacties wat hard aankomen. Dit komt omdat sommigen het reeds zo moe zijn om users tientallen antwoorden te moeten geven omdat ze de waarheid niet willen onder ogen zien, snap je ? Het woord schijnheiligheid is hier zeker op zijn plaats. Niet gaan lopen en vraag er maar op los. Je vragen kunnen soms dienen als kapstok om dieper in te gaan op iets.
Saturnus straalt 2,5 keer zoveel energie uit, als het ontvangt van de zon (volgens Wikipedia). Ik neem aan dat een goed deel van die energie ook in de vorm van licht is, net als zonne-energie.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 17:34 schreef Pietverdriet het volgende:
Saturnus straalt helemaal geen licht uit, Saturnus is ijskoud (aan de oppervlakte) en reflecteert alleen maar wat zonlicht.
Laat je vooral dát niet wijs maken! De nodige tijd en interesse doet de rest wel.quote:Dus nee, veel van natuurkundige kennis is niet blijven hangen, maar ik denk ook omdat ik het niet zo in me heb...
Hij zou 3x zoveel warmte afgeven dan hij van de zon ontvangt, hij veranderd en verdicht steeds ofzo.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:26 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Saturnus straalt 2,5 keer zoveel energie uit, als het ontvangt van de zon (volgens Wikipedia). Ik neem aan dat een goed deel van die energie ook in de vorm van licht is, net als zonne-energie.
Saturnus comprimeert en straalt daardoor iddquote:
Hooguit infrarood.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:26 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Saturnus straalt 2,5 keer zoveel energie uit, als het ontvangt van de zon (volgens Wikipedia). Ik neem aan dat een goed deel van die energie ook in de vorm van licht is, net als zonne-energie.
Het schijnt te gebeuren volgens het Kelvin-Helmholtz mechanisme, dat voorheen ook gezien werd als de reden dat de zon energie afgeeft. Het is verworpen omdat de zon dan allang 'opgebrand' zou moeten zijn of veel jonger zou moeten zijn dan algemeen aangenomen.quote:
Saturnus staat schuin ja. Net als de aarde (daarom hebben we ook seizoenenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:39 schreef heartz het volgende:
[ afbeelding ]
Staat ie in het echt nou schuin of recht?
Of veranderd dat steeds?
Ja natuurlijk, mn kunstmatige aardbol ook!quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:46 schreef MisterSqueaky het volgende:
[..]
Saturnus staat schuin ja. Net als de aarde (daarom hebben we ook seizoenen)
Dat een planeet die van binnen heet is, meer energie uitstraald dan dat ie ontvangt is eigenlijk logisch.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:44 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Het schijnt te gebeuren volgens het Kelvin-Helmholtz mechanisme, dat voorheen ook gezien werd als de reden dat de zon energie afgeeft. Het is verworpen omdat de zon dan allang 'opgebrand' zou moeten zijn of veel jonger zou moeten zijn dan algemeen aangenomen.
Overigens onderschrijft zelfs het idee dat het alleen infrarood uitstraalt nog altijd mijn punt dat als Saturnus onze vorige zon was geweest, het pad der evolutie heel anders gelopen had.
Dat is erg waarschijnlijk, omdat er maar 1 stand is waar de as haaks is op de baan, maar oneindig vele waarbij dat niet het geval is.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:51 schreef heartz het volgende:
[..]
Ja natuurlijk, mn kunstmatige aardbol ook!
En alle andere planeten dus ook?
Ik kan me echt niet herinneren dat ik dit op de havo heb gehad
Er kunnen best planeten zijn die niet schuin staan. Maar in ons zonnestelsel doen ze dat allemaalquote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:51 schreef heartz het volgende:
[..]
Ja natuurlijk, mn kunstmatige aardbol ook!
En alle andere planeten dus ook?
Ja ik zie dat de stand van de banen schuin zijn. Of bedoel je dat niet?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:58 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat is erg waarschijnlijk, omdat er maar 1 stand is waar de as haaks is op de baan, maar oneindig vele waarbij dat niet het geval is.
Venus is staat nog schever waardoor het met de klok mee om haar as draait in tegenstelling tot de rest van de planetenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 20:10 schreef Molurus het volgende:
En daarvan staat Uranus extreem scheef.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Uranus_(planeet)#Gekantelde_as
"Een van de opvallendste eigenschappen van Uranus is de equator, die een hoek van 98° heeft met het vlak van de ecliptica waarin de planeet rond de Zon draait."
de ringen van saturnes zijn in 1610 ontdektquote:Op dinsdag 12 juli 2011 20:22 schreef heartz het volgende:
En Saturnus zou in 1610 ontdekt zijn Galilei en in 1656 ontdekte Huygens dat het ringen waren ipv manen.
En ja hoor daar ga ik weer
Maar het is niet zo dat ieder die voor de 19e eeuw leefde een ezel was ofzo.
Volgens mij bezaten ze best kennis.
[ afbeelding ]
Als dit niet mag haal ik het weg.
Ik weet het niet zekerhttps://www.forbiddenhistory.info/?q=node/12
Als het mag wil ik er nog wel wat uit quoten.
Dat denk ik ook.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 20:29 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
de ringen van saturnes zijn in 1610 ontdekt
we weten dat de Babyloniers al van Saturnus wisten erover schreven
net als Mercurius, Venus, Mars, en Jupiter
Nee, ik bedoel dat de as van de draaiing van de planeet niet parallel is aan de als van de baan om de zon.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 20:17 schreef heartz het volgende:
[..]
Ja ik zie dat de stand van de banen schuin zijn. Of bedoel je dat niet?
Maar komt dat door de zon?
Maar het komt toch omdat de as haaks de baan raakt?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 20:31 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, ik bedoel dat de as van de draaiing van de planeet niet parallel is aan de als van de baan om de zon.
Nee, het heeft niets met elkaar te maken.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 20:36 schreef heartz het volgende:
[..]
Maar het komt toch omdat de as haaks de baan raakt?
Komt het door de banen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |