Dat lijkt me vrij sterk aangezien er geen proloog is.quote:
Jep lijkt inderdaad Tjallingii te worden.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 09:44 schreef UltraR het volgende:
Thuisblijvert van die 10 lijkt me Tjallingi te worden.
Begrijpelijk dat Kruijswijk geen Giro en Tour rijdt, maar blijf het wel eeuwig zonde vinden. Die 3 Nederlanders in Zwitserland + Gesink en Garate. Wat had dat mooi kunnen zijn!
Oeps verhip. Jammer.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 09:58 schreef TheArt het volgende:
[..]
Dat lijkt me vrij sterk aangezien er geen proloog is.
Ik denk dat LL Sanchez een overeenkomst in zijn contract heeft dat hij de tour gaat rijden. Misschien geldt hetzelfde wel voor Barredo.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:51 schreef frits22 het volgende:
Ik zou de laatste man kiezen uit 2 Spanjaarden (LL Sanchez,Barredo)zijn allemaal nog niet echt in vorm
Oh zeker hoor, er valt voor beide genoeg te zeggen.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 17:30 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik weet dat het heel gevaarlijk is om te zeggen, maar ik zou toch liever Tjallingii meenemen dan Ten Dam. Hij lijkt iets minder te worden in de Ronde van Zwitserland en hij was al erg goed in Californië. Ik betwijfel of hij de goede vorm nog kan vasthouden tot het er in de Tour wat hem betreft toe doet: de laatste anderhalve week. Er gaan al genoeg klimmers mee, Tjallingii zou een goede kracht zijn, ook met het oog op de ploegentijdrit (tov Ten Dam).
Garate heeft dat ook, dat was twee jaar terug zo overduidelijk. Die had echt geen deuk in pakje boter gefietst dat seizoen, nog erger dan LL Sanchez nu, en zat toch bij de direct gekwalificeerden voor de tour-ploeg. Goed, dat hij toen de rit naar Mont Ventoux won was vrij briljant, maar dat neemt niet weg dat andere renners een plaatsje in de ploeg moesten afdwingen en Garate niet.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:38 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ik denk dat LL Sanchez een overeenkomst in zijn contract heeft dat hij de tour gaat rijden. Misschien geldt hetzelfde wel voor Barredo.
Tja, je moet ook niet vergeten dat die renners dan ook weten dat ze in de voorbereidingskoersen niet in vorm hoeven te zijn, maar pas in de Tour. Bij Barredo komt het wel goed, volgens mij. LL Sanchez is een groter twijfelgeval, maar als die zijn vorm terug kan vinden van vorig jaar, is dat ook een renner die sowieso mee zal doen voor een ritzege.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 18:02 schreef UltraR het volgende:
[..]
Garate heeft dat ook, dat was twee jaar terug zo overduidelijk. Die had echt geen deuk in pakje boter gefietst dat seizoen, nog erger dan LL Sanchez nu, en zat toch bij de direct gekwalificeerden voor de tour-ploeg. Goed, dat hij toen de rit naar Mont Ventoux won was vrij briljant, maar dat neemt niet weg dat andere renners een plaatsje in de ploeg moesten afdwingen en Garate niet.
Ervaring opdoen, uitrijden en wennen aan de gekte en circus die rondom de Tour plaats vindt.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 12:44 schreef Greatmarked het volgende:
Wat verwachten we van Mollema?
2e kopman? Gokken op een ritzege en knecht van Gesink?
Het is de Telegraaf, maar toch het vermelden waard lijkt me.quote:Luis-Leon Sanchez geen zekerheid
AMSTERDAM - Slechts drie zekerheden gaf de Rabobankploeg vroeg in het seizoen voor de Tourselectie. Robert Gesink, Bauke Mollema en Luis-Leon Sanchez kregen in het voorjaar al een vrijbrief. In de week van de waarheid lijkt het dat de ploeg op dat besluit terug moet komen. De dure Spaanse aankoop Sanchez rijdt dit seizoen immers ver beneden zijn niveau.
Parijs-Nice was zijn eerste grote doel voor zijn nieuwe werkgever, maar Sanchez kwam niet verder dan de 28e plek in het eindklassement. Na afloop sprak ploegleider Erik Dekker openlijk zijn teleurstelling uit.
In de klassiekers was Sanchez vervolgens geen schim van de kampioen die vorig jaar de Clasica San Sebastian op zijn naam schreef. In Luik-Bastenaken-Luik haalde hij zelfs de finish niet. Als een hoopje ellende kroop hij de teambus in. Dat Sanchez mentaal gebroken was, bleek later in de Ronde van Romandië.
Tijdens de hoogtestage in Sierra Nevada met Gesink, Juan-Manuel Garate en Carlos Barredo gaf de renner uit Murcia openlijk aan weer goed in zijn vel te zitten. Zijn manier van rijden in de Dauphiné bewees dat geenszins, waardoor de twijfels opnieuw rezen. Gesink, Garate en Barredo demonstreerden op bepaalde momenten de eerste effecten van de hoogtestage. Sanchez reed anoniem mee in de middenmoot, wat opnieuw een domper voor zijn zelfvertrouwen was.
Bij zijn vorige ploeg Caisse d’Epargne was de mentale breekbaarheid van Sanchez bekend. Twee jaar geleden won hij de Tourrit van Andorra naar Saint-Girons. Vier dagen later was hij ineens zo down, dat hij het liefst wilde afstappen en naar huis gaan. Het ging van geen kant meer. Wat hoogst opmerkelijk is voor een renner die eerder zo succesvol was.
Bij Rabobank weten ze zich moeilijk raad in het ondersteunen van de Spanjaard. Sanchez is de Engelse taal niet machtig. De ploegleiding kan de koerstactiek met hem wel in het Spaans doornemen, maar om hem te steunen bij psychische problemen is de taalbarričre te groot. Binnen de ploeg rijst openlijk de vraag of er wel volledig op Sanchez kan worden gerekend in de komende Tour.
Na het slechte voorjaar rust er nu sowieso al een grote druk op zijn schouders. Zelf begrijpt hij als de beste dat zijn prestaties ondermaats zijn. Wil je met Gesink voor het podium gaan, dan kun je geen zwakke schakel in de ploeg hebben. Een renner die straks in een persoonlijk wak zit, kan de prestaties van de hele ploeg naar beneden halen.
Verder heeft Sanchez in de eerste maanden voor zijn Nederlandse werkgever nog niet bewezen dat hij zich helemaal in dienst van een kopman kan en wil stellen. De andere kandidaten voor een Rabo-Tourticket hebben die trouwe dienst in het verleden al geregeld getoond.
Naast Gesink en Mollema zijn de Spanjaarden Garate en Barredo zeker van een startbewijs. Gesink wil zelf Grischa Niermann als wegkapitein mee en wordt hierin gesteund door de ploegleiding. Met het oog op de ploegentijdrit en de gevaarlijke waaierritten zijn twee hardrijders van het kaliber Lars Boom en Maarten Tjallingii ook nodig.
Dan blijven nog drie renners over voor drie plekken. Laurens ten Dam (momenteel wereldtop in Zwitserland), Paul Martens (al vaak genoeg zijn waarde op alle terreinen bewezen) en Luis-Leon Sanchez. Dat de duurste aankoop van dit seizoen geen zekerheid meer is, is duidelijk.
Dat dus inderdaad. Het staat stijf van de aannames en meningen van de schrijver, maar feitelijk wordt er niets gepresenteerd. Zijn prestatie in de Dophiné wordt ook afgedaan alszijnde slecht, terwijl we niet eens weten met welke opdracht hij aan de start is verschenen, laat staan hoe zn trainings-schema in voorbereiding van de Tour eruit ziet...quote:Op maandag 20 juni 2011 12:25 schreef Marcoss het volgende:
Heel suggestief stukje hoor, vooral de eigen mening van de journalist, volgens mij.
Logische keuzes; had alleen Martens ipv Tjallingii verwacht, maar dat zal toch enigszins vorm-afhankelijk zijn en ook wellicht Gesink-afhankelijk.quote:Op maandag 20 juni 2011 12:56 schreef Rosarium het volgende:
Gesink
Mollema
Boom
Tjallingii
Ten Dam
LL Sanchez
Garate
Barredo
Niermann
bron: rabosport.nl
http://rabosport.nl/wielr(...)derlanders_naar_Tour
Misschien dat Gesink liever Tjalingii mee heeft dan Martens, maar het zal elkaar weinig ontlopen denk ik.quote:Op maandag 20 juni 2011 13:07 schreef franklop het volgende:
Had idd ook wel Martens verwacht ipv Tjallingii, had je ook nog iemand gehad die een eventuele ontsnapping kon afmaken, bergop maakt het iig niet zo heel veel
Martens kan daarin van net zoveel of miss nog wel meer waarde zijn dan Tjallingii. Snelle mannen zijn vaak nog meer de motor van TTT dan een pure hardrijderquote:Op maandag 20 juni 2011 13:21 schreef knep het volgende:
Een tempobeul op het vlakke en goede kracht voor de TTT is onmisbaar, kan het selecteren van Tjallingi goed begrijpen. Had zelf ook voor Martens ipv Sanchez gekozen, maar ja.
Zoals ik al aangaf; het zal elkaar niet veel ontlopen. De een is iets beter in het ene onderdeel, de andere in het andere onderdeel. Ik denk dat de mening van Gesink hierin doorslaggevend zal zijn geweest en dat het de ploegleiding de spreekwoordelijke worst was wie van de 2 mee gaat.quote:Op maandag 20 juni 2011 13:22 schreef franklop het volgende:
[..]
Martens kan daarin van net zoveel of miss nog wel meer waarde zijn dan Tjallingii. Snelle mannen zijn vaak nog meer de motor van TTT dan een pure hardrijder
Martens zou op de aankomsten die Gilbert gaat winnen prima top 5 kunnen rijden hoorquote:Op maandag 20 juni 2011 14:13 schreef Marcoss het volgende:
We moeten Martens qua snelheid ook niet overschatten natuurlijk. Hij heeft een goede sprint, maar zelfs als hij top is, zal hij geen top-5 rijden in de 1ste week. Daarvoor is de concurrentie gewoon veel te groot.
Martens en Tjallingii zullen elkaar niet veel ontlopen inderdaad, maar ik gun Tjallingii de plek. Altijd goed in dienst van de ploeg en toen Menchov in het roze reed in de Giro 2008 was hij de renner die alles een beetje regelde in de ploeg. Nu verwacht ik niet dat er een Rabo in het geel komt, maar toch..
Maar de vraag is ook of je iets aan een top 5 plaats hebt. Al dicht ik Martens wel meer kans op een etappezege toe dan Tjallingi.quote:Op maandag 20 juni 2011 14:14 schreef franklop het volgende:
[..]
Martens zou op de aankomsten die Gilbert gaat winnen prima top 5 kunnen rijden hoor
quote:Op maandag 20 juni 2011 14:19 schreef Mr_DG het volgende:
Tjallingi in de ploegentijdrit erbij hebben is natuurlijk erg lekker.
Als je een vlucht heb waar Martens bij zit dan kan hij sowieso eerder een sprint winnen dan een Tjallingii.quote:Op maandag 20 juni 2011 14:17 schreef Felagund het volgende:
[..]
Maar de vraag is ook of je iets aan een top 5 plaats hebt. Al dicht ik Martens wel meer kans op een etappezege toe dan Tjallingi.
Nogmaals, denk dat het vrijwel geen verschil maaktquote:Op maandag 20 juni 2011 14:19 schreef Mr_DG het volgende:
Tjallingi in de ploegentijdrit erbij hebben is natuurlijk erg lekker.
Daarom had ik ook hem liever gewild. Maar ik acht hem niet in staat Gilbert in een sprint op een heuvel te kloppen.quote:Op maandag 20 juni 2011 14:21 schreef franklop het volgende:
[..]
Als je een vlucht heb waar Martens bij zit dan kan hij sowieso eerder een sprint winnen dan een Tjallingii.
Mja, hoe groot is de kans dat er een vlucht komt waar Martens ook bij zit?? Da's daarbij ook nog van ondergeschikt belang. Het gaat om Gesink, en als de tijdrit met Tjalingii beter zal verlopen (naar verwachten natuurlijk) met Tjalingii dan met Martens, dan is de keuze meer dan logisch. Martens zou Gesink dan tijd gaan kosten, en dat is iets dat je moet voorkomen. Dan is die eventuele vluchtpoging én de mogelijke rit-winst (2 x een mogelijkheid, geen zekerheid) niet zwaarwegend genoeg tegen de relatieve zekerheid van een betere ploegentijdrit lijkt me.quote:Op maandag 20 juni 2011 14:21 schreef franklop het volgende:
[..]
Als je een vlucht heb waar Martens bij zit dan kan hij sowieso eerder een sprint winnen dan een Tjallingii.
quote:Op maandag 20 juni 2011 14:28 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
Mja, hoe groot is de kans dat er een vlucht komt waar Martens ook bij zit?? Da's daarbij ook nog van ondergeschikt belang. Het gaat om Gesink, en als de tijdrit met Tjalingii beter zal verlopen (naar verwachten natuurlijk) met Tjalingii dan met Martens, dan is de keuze meer dan logisch. Martens zou Gesink dan tijd gaan kosten, en dat is iets dat je moet voorkomen. Dan is die eventuele vluchtpoging én de mogelijke rit-winst (2 x een mogelijkheid, geen zekerheid) niet zwaarwegend genoeg tegen de relatieve zekerheid van een betere ploegentijdrit lijkt me.
quote:Op maandag 20 juni 2011 14:22 schreef franklop het volgende:
[..]
Nogmaals, denk dat het vrijwel geen verschil maakt in de ploegentijdrit
Da's geen onbelangrijke toevoeging die je hier doetquote:
Mja denk dat het overall ook weinig verschil maakt, maar juist in ploegentijdrit lijkt het echt geen verschil te maken, durf echt niet te zeggen met wie van de twee ze nou sneller zullen zijn.quote:Op maandag 20 juni 2011 15:02 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
Da's geen onbelangrijke toevoeging die je hier doetTsja, of het in de ploegentijdrit verschil zal maken?? Het zal in ieder geval niet een groot verschil zijn, en ik reken dan op de kennis en kunde van de ploegleiding die dagelijks met die jongens werkt om daarin de juiste keuze te maken. Wij zien slechts een deeltje van het gehele plaatje
quote:after hearing that i won't be in the Tour,i took a restday today...focus on the german roadrace!altitude training for nothing tho
De Ronde van Oostenrijk start bijna gelijktijdig met de TdF, dus als hij daar heen gaat, traint hij ook niet voor niets.quote:Op maandag 20 juni 2011 15:27 schreef marcodej het volgende:
after hearing that i won't be in the Tour,i took a restday today...focus on the german roadrace!altitude training for nothing tho
Ik zou niet er blij van worden om de ronde van Oostenrijk te gaan rijden terwijl de tour ook net is begonnen. Dan liever even niet wielrennen en je richten op de Vuelta.quote:
Het kan ook een afleiding zijn om je zinnen te verzetten....zal van persoon tot persoon verschillend zijn, maar als je thuis zit, dan is de kans behoorlijk groot dat je vaak met de Tour (en dus je teleurstelling) geconfronteerd wordt.quote:Op maandag 20 juni 2011 16:28 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ik zou niet er blij van worden om de ronde van Oostenrijk te gaan rijden terwijl de tour ook net is begonnen. Dan liever even niet wielrennen en je richten op de Vuelta.
Neuh.quote:Op maandag 20 juni 2011 17:36 schreef TheZapster het volgende:
Op papier misschien wel de sterkste ploeg in de tour denk ik.
Sterkste ploeg is toch Leopard, denk ik. Maar vooral bergop hoort Rabo zeker bij de 3 beste ploegen ja.quote:Op maandag 20 juni 2011 17:36 schreef TheZapster het volgende:
Op papier misschien wel de sterkste ploeg in de tour denk ik.
Sterker dan Radioshack, Leopard en Saxo?quote:Op maandag 20 juni 2011 19:18 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Sterkste ploeg is toch Leopard, denk ik. Maar vooral bergop hoort Rabo zeker bij de 3 beste ploegen ja.
Beter dan Saxo vind ik wel ja.quote:Op maandag 20 juni 2011 19:33 schreef wimderon het volgende:
[..]
Sterker dan Radioshack, Leopard en Saxo?
Is nog maar net de vraag of Radioshack met klimmersbenen of tijdritbenen de Tour in komtquote:Op maandag 20 juni 2011 19:33 schreef wimderon het volgende:
[..]
Sterker dan Radioshack, Leopard en Saxo?
klimmersbenen en tijdritdrankquote:Op maandag 20 juni 2011 20:29 schreef franklop het volgende:
[..]
Is nog maar net de vraag of Radioshack met klimmersbenen of tijdritbenen de Tour in komt
Ik denk dat het met de vorm van Laurens Ten Dam wel goed zit, die zit gewoon op zijn niveau. Ten Dam heeft nooit echt laten zien dat hij in het hooggebergte mee kan dus dit kan je ook niet verwachten. Niets ten nadele van Ten Dam vind het een prachtrenner zeker met die baard.quote:[b]Op maandag 20 juni 2011 20:37 schreef
Vraag me alleen af hoe Ten Dam het gaat doen. Die was goed in Down Under en vervolgens ook weer in de VS. Leek me op het einde van Zwiterserland minder sterk te worden (tov concurrentie)
Contador is op papier beter dan Gesink natuurlijk, die moet je ook meetellen. En of Navarro, Hernandez, Chris Anker en Porte heel veel minder zijn dan Mollema, Luis Leon, Ten Dam en Garate zou ik niet durven zeggen. Vergeet niet dat knechten in de bergen iets heel anders is als blijven aanklampen. Ik weet niet of je je nog herinnert wat Navarro vorig jaar allemaal deed in de Tour en wat Chris Anker voor beulswerk heeft verricht voor Andy.quote:
Daar was ook weinig meer te winnen voor Radioshack. De 1-2 in de etappe en het klassement was al binnen. Volgens mij moest Horner ook bijna achteruitfietsen om Leipheimer niet achter te latenquote:Op maandag 20 juni 2011 21:47 schreef akakedabra het volgende:
[..]
In de beklimming van Mt Baldy ook niet Laurens Ten Dam verloor slechts 43 seconden, dat is niet iets waar klassementsrenners wakker van hoeven te liggen.
Ok, van Leopard winnen ze het niet, van Saxo winen ze het in de breedte maarja er is natuurlijk Contador, van Radioshack winnen ze het volledig denk ik. Die bejaarden van Radioshack gaan volledig door het ijs zakken bergop denk ik.quote:Op maandag 20 juni 2011 19:33 schreef wimderon het volgende:
[..]
Sterker dan Radioshack, Leopard en Saxo?
Misschien ook wel beter dan Leopard. De Rabo's hebben met Garate en Mollema wel heel erg luxe knechten voor Gesink bergop; Garate heeft zn klasse in de loop der jaren al wel bewezen, en Mollema is een enorm talent dat nu tot ontwikkeling aan het komen is. Op een goede dag kan je Ten Dam daar ook rustig bij zetten. In de vlakkere ritten wordt Gesink bijgestaan door Tjalingii, Niermann, Boom, Ten Dam en Barredo. Het zijn stuk voor stuk renners waarvan je niet hoeft te verwachten dat ze voortijdig afstappen zoals met veel sprinters het geval is...quote:Op dinsdag 21 juni 2011 00:38 schreef TheZapster het volgende:
[..]
Ok, van Leopard winnen ze het niet, van Saxo winen ze het in de breedte maarja er is natuurlijk Contador, van Radioshack winnen ze het volledig denk ik. Die bejaarden van Radioshack gaan volledig door het ijs zakken bergop denk ik.
Juist ja... want die bejaarden rijden heel wat minder dit jaarquote:Op dinsdag 21 juni 2011 00:38 schreef TheZapster het volgende:
[..]
Ok, van Leopard winnen ze het niet, van Saxo winen ze het in de breedte maarja er is natuurlijk Contador, van Radioshack winnen ze het volledig denk ik. Die bejaarden van Radioshack gaan volledig door het ijs zakken bergop denk ik.
Mollema is een aanklamper, daar heb je niet zoveel aan bergop. Garate is er eentje die eventueel in een groepje kan meegaan, maar voor de rest ook iemand die er wat tussendoor fietst zonder al te veel meerwaarde, net als Barredo, dat is een gelijkaardig type (en Sanchez lijkt me ook al niet de echte helper). Alleen Ten Dam is iemand waarvan je zeker kan zijn dat die zich volledig kan en zal leegrijden indien gevraagd.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 01:07 schreef kroegtijger het volgende:
Als ik dat dan vergelijk met Leopard, dan moet Andy het bergop doen met Frank (wat voorwaar geen straf is om die als knecht te hebben natuurlijk), dan zullen ze Voigt waarschijnlijk wel meenemen, Fuglsang verwacht ik nog wel, en natuurlijk Cancellara. Tsja, voor de knechten bergop denk ik niet dat het duo Garata/Mollema onder doen voor Frank/Voigt eigenlijk. Fuglsang en Ten Dam zou ik ook Ten Dam als de betere aanwijzen... Alleen op de tijdrit worden ze aan alle kanten zoek gereden door Cancellara, maar goed... Wie niet??![]()
Inderdaad, maar ploegen zoals rabo en radioshack hoeven natuurlijk de wedstrijd niet te dragen tenzij 1 van hun in het geel komt. Dit terwijl leopard/saxo de koers moeten dragen omdat ze toch de favorieten hebben.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 08:26 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Mollema is een aanklamper, daar heb je niet zoveel aan bergop. Garate is er eentje die eventueel in een groepje kan meegaan, maar voor de rest ook iemand die er wat tussendoor fietst zonder al te veel meerwaarde, net als Barredo, dat is een gelijkaardig type (en Sanchez lijkt me ook al niet de echte helper). Alleen Ten Dam is iemand waarvan je zeker kan zijn dat die zich volledig kan en zal leegrijden indien gevraagd.
Bij Leopard zijn het allemaal renners van het Ten Dam type. Hetzelfde geldt trouwens voor Saxo, daar zijn Navarro, Hernandez en de Sorensens ook echt pure en ervaren helpers. RadioShack lijkt me hetzelfde probleem als Rabo te hebben, die kunnen best met veel volk vooraan zitten, maar dat zijn altijd van die "steriele" meerderheden, ze zitten er wel, maar dan houdt het ook op. Alsof een voetbalteam een hoop grote namen heeft, maar er niet meteen over heeft nagedacht of ze ook als team wel bij elkaar passen.
Maar zelfs los daarvan denk ik dat je Garate overschat en Fuglsang onderschat. En begrijp ik niet goed waarom je met die versleten Voigt komt aanzetten voor het klimwerk als ze ook Monfort hebben.
Had toch ook wel graag Verhoeven gezien als ploegleider. Hij is meer een vent met ballen, die gaat niet zo makkelijk aan de kant voor andere ploegwagens etc. Verhoeven lijkt mij ook wel een type die de Rabo's had laten doorrijden in de etappe waar de Shlecks vielen vorig jaar. Daar waar ik bij Erik Dekker en Frans Maassen vooral het gevoel krijg dat ze bang zijn om ruzie te krijgen met collega'squote:Op dinsdag 21 juni 2011 10:13 schreef opgebaarde het volgende:
Ik heb de indruk dat de ploeg altijd sterk rijdt onder Van Houwelingen, ligt dat aan mij? Blij dat hij en Maassen erbij zijn
Monfort is misschien wel de beste helper ja, zeker als je zijn werk zag tijdens de koninginnerit in Suisse (terwijl Fuglsang toen moeite had om te volgen).quote:Op dinsdag 21 juni 2011 08:26 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Mollema is een aanklamper, daar heb je niet zoveel aan bergop. Garate is er eentje die eventueel in een groepje kan meegaan, maar voor de rest ook iemand die er wat tussendoor fietst zonder al te veel meerwaarde, net als Barredo, dat is een gelijkaardig type (en Sanchez lijkt me ook al niet de echte helper). Alleen Ten Dam is iemand waarvan je zeker kan zijn dat die zich volledig kan en zal leegrijden indien gevraagd.
Bij Leopard zijn het allemaal renners van het Ten Dam type. Hetzelfde geldt trouwens voor Saxo, daar zijn Navarro, Hernandez en de Sorensens ook echt pure en ervaren helpers. RadioShack lijkt me hetzelfde probleem als Rabo te hebben, die kunnen best met veel volk vooraan zitten, maar dat zijn altijd van die "steriele" meerderheden, ze zitten er wel, maar dan houdt het ook op. Alsof een voetbalteam een hoop grote namen heeft, maar er niet meteen over heeft nagedacht of ze ook als team wel bij elkaar passen.
Maar zelfs los daarvan denk ik dat je Garate overschat en Fuglsang onderschat. En begrijp ik niet goed waarom je met die versleten Voigt komt aanzetten voor het klimwerk als ze ook Monfort hebben.
Mollema is nog jong en krijgt nu de kans zich te bewijzen in dienst van Gesink. We weten dat hij klimmers-kwaliteiten heeft, en nu mag hij laten zien of hij ook goed in dienst van een ander kan rijden. De grote koersen waarin hij heeft mee gedaan reed hij niet in dienst van iemand anders, maar voor zichzelf. Dat is toch anders.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 08:26 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Mollema is een aanklamper, daar heb je niet zoveel aan bergop. Garate is er eentje die eventueel in een groepje kan meegaan, maar voor de rest ook iemand die er wat tussendoor fietst zonder al te veel meerwaarde, net als Barredo, dat is een gelijkaardig type (en Sanchez lijkt me ook al niet de echte helper). Alleen Ten Dam is iemand waarvan je zeker kan zijn dat die zich volledig kan en zal leegrijden indien gevraagd.
De ploeg van Rabo is al een tijdje bij elkaar. Sanchez en Barredo zijn wat dat aangaat de "vreemden" in de selectie, maar de rest rijdt al een tijd samen. je vergelijking van Rabo en een voetbalteam gaat dus van geen kant op in dat opzicht.quote:Bij Leopard zijn het allemaal renners van het Ten Dam type. Hetzelfde geldt trouwens voor Saxo, daar zijn Navarro, Hernandez en de Sorensens ook echt pure en ervaren helpers. RadioShack lijkt me hetzelfde probleem als Rabo te hebben, die kunnen best met veel volk vooraan zitten, maar dat zijn altijd van die "steriele" meerderheden, ze zitten er wel, maar dan houdt het ook op. Alsof een voetbalteam een hoop grote namen heeft, maar er niet meteen over heeft nagedacht of ze ook als team wel bij elkaar passen.
Ik denk dat jij juist Garate enorm onderschat. Fuglsang is een prima renner hoor, daar niet van. Maar ik denk niet dat die de wereld gaat redden wat dat betreft. Dan zou ik liever Garate mee hebben om eerlijk te zijn.quote:Maar zelfs los daarvan denk ik dat je Garate overschat en Fuglsang onderschat. En begrijp ik niet goed waarom je met die versleten Voigt komt aanzetten voor het klimwerk als ze ook Monfort hebben.
Monfort verraste me ook inderdaad in dat opzicht, maar daarvan moet je natuurlijk altijd maar afwachten wat er van over blijft in de tour. Als hij dit vast kan weten te houden (of zelfs nog iets groeien), dan zal het een van de belangrijkere pionnen gaan worden voor ze.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 10:53 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Monfort is misschien wel de beste helper ja, zeker als je zijn werk zag tijdens de koninginnerit in Suisse (terwijl Fuglsang toen moeite had om te volgen).
Maar Rabo heeft een sterk blok bergop, maar de vraag is natuurlijk vooral of de "afmaker" sterk genoeg is. Bij Leopard en Saxo hoef je daar eigenlijk niet over te twijfelen, tenzij de Giro echt zwaar door gaat werken bij Contador.
Het gaat helemaal niet over vreemden en lang samenrijden, maar over de juiste renner op de juiste plek en dat vind ik bij Rabo nogal als "wat sterke renners op een hoop gegooid" overkomen, dat zit bij andere teams beter in elkaar.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 11:17 schreef kroegtijger het volgende:
De ploeg van Rabo is al een tijdje bij elkaar. Sanchez en Barredo zijn wat dat aangaat de "vreemden" in de selectie, maar de rest rijdt al een tijd samen. je vergelijking van Rabo en een voetbalteam gaat dus van geen kant op in dat opzicht.
Dat vind ik bij Rabo dus juist niet. In andere ploegen heb je nog wel eens last van ego'tjes (denk bijvoorbeeld nog eens terug aan de Astana-tijd van Armstrong en Contador waar ze elkaar naar het leven stonden zo'n beetje. Ja, aan het einde van de rit was er wel de overwinning in de Tour, maar van een hechte ploeg was absoluut geen spraken. Dat soort ego's zie ik bij de Rabo helemaal niet. Alles en iedereen is bereid zich op te offeren voor dat grotere doel, namelijk Gesink in het geel. Iedereen heeft een eigen taak, alle fronten zijn voorzien van goede renners. Ik zie dat "wat sterke renners op een hoop gegooid" dus helemaal niet bij Rabo. In tegendeel zelfs...quote:Op dinsdag 21 juni 2011 11:57 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Het gaat helemaal niet over vreemden en lang samenrijden, maar over de juiste renner op de juiste plek en dat vind ik bij Rabo nogal als "wat sterke renners op een hoop gegooid" overkomen, dat zit bij andere teams beter in elkaar.
Misschien heb je dan zitten snurken ofzo, want ik zou dat anders ook niet kunnen verklaren, maar de man is gewoon een prima knecht, en het lijkt wel alsof hij elk jaar weer sterker is in die rol. Hij is perfect in staat om zn kopman over een col heen te helpen en af te zetten aan de voet van de laatste klim. Dat heeft hij al zo vaak laten zien, dat het me een compleet raadsel is hoe je dat dan gemist kan hebben. (en dat is imho ook zn taak; de kopman aan de voet van de laatste klim afleveren).quote:Garate is trouwens al 11 jaar prof en ondertussen ook al 35, ik vraag me af hoe ik die dan nog kan onderschatten, ik baseer me gewoon op wat hij vroeger heeft laten ziten.
Dat dan weer wel.... Maar hij mag ook zelf wel een etappe winnen hoor, dat maakt me weinig uitquote:Op dinsdag 21 juni 2011 12:00 schreef Marcoss het volgende:
Hopelijk wordt hij wel snel afgelost als laatste Raborenner die een Touretappe won
Garate is een prima knecht hoor, maar Fuglsang is gewoon echt een klasse beter. Als die jongen niet zou moeten knechten zou hij top 20 rijden en dat zie ik Garate echt niet doen. Fuglsang kan bergop ook veel langer beulswerk verrichten dan een Garate.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 12:03 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
Dat vind ik bij Rabo dus juist niet. In andere ploegen heb je nog wel eens last van ego'tjes (denk bijvoorbeeld nog eens terug aan de Astana-tijd van Armstrong en Contador waar ze elkaar naar het leven stonden zo'n beetje. Ja, aan het einde van de rit was er wel de overwinning in de Tour, maar van een hechte ploeg was absoluut geen spraken. Dat soort ego's zie ik bij de Rabo helemaal niet. Alles en iedereen is bereid zich op te offeren voor dat grotere doel, namelijk Gesink in het geel. Iedereen heeft een eigen taak, alle fronten zijn voorzien van goede renners. Ik zie dat "wat sterke renners op een hoop gegooid" dus helemaal niet bij Rabo. In tegendeel zelfs...
[..]
Misschien heb je dan zitten snurken ofzo, want ik zou dat anders ook niet kunnen verklaren, maar de man is gewoon een prima knecht, en het lijkt wel alsof hij elk jaar weer sterker is in die rol. Hij is perfect in staat om zn kopman over een col heen te helpen en af te zetten aan de voet van de laatste klim. Dat heeft hij al zo vaak laten zien, dat het me een compleet raadsel is hoe je dat dan gemist kan hebben. (en dat is imho ook zn taak; de kopman aan de voet van de laatste klim afleveren).
Fuglsang heeft zeker de potentie om beter te worden dan wat Garate ooit berijkt heeft. Maar dat maakt Fuglsang daarom nog niet per definitie een betere knecht. Een goede knecht is een vak apart. Neem iemand als Niermann bijvoorbeeld. Een betere knecht ga je niet krijgen, maar om nu te zeggen dat Niermann beter is dan Fuglsang, dat absoluut niet. Een knecht moet zich op kunnen offeren voor zijn kopman. Van Garate weten we dat die dat als geen ander kan als het nodig is. Van Fuglsang vraag ik me dat nog wel eens af. Die lijkt toch af en toe wel erg graag voor eigen succes te willen gaan. Nét niet helemaal leeg rijden op kop om zelf nog wat over te houden... Dat is bij Garate wel anders. Die poeft zich helemaal leeg voor zn kopmanquote:Op dinsdag 21 juni 2011 12:17 schreef Schnappieter het volgende:
[..]
Garate is een prima knecht hoor, maar Fuglsang is gewoon echt een klasse beter. Als die jongen niet zou moeten knechten zou hij top 20 rijden en dat zie ik Garate echt niet doen. Fuglsang kan bergop ook veel langer beulswerk verrichten dan een Garate.
Tsja, die mening deel ik dus totaal niet. Ik vind juist de Rabo's daar sterker in. Ook in de breedte heb ik meer vertrouwen in de Rabo's dan in Leopard. Maar we zullen het allemaal live gaan zienquote:Op dinsdag 21 juni 2011 13:07 schreef Felagund het volgende:
Als Fuglsang in de vorm van de ronde van Zwitserland is kun je geen betere knecht wensen. Goede kracht in de ploegentijdrit, ook goed bergop en loyaal. Waarschijnlijk ook een stuk constanter dan Garate en ik vind de ploegmaten van de Schlecks ook een stuk loyaler in het knechtenwerk. Het is meer een team dan Rabobank, al is dit jaar weer een stap in de goed richting gezet.
Een knecht hoeft ook niet in de top-10 te rijden. Daar waar hij vroeger door trok (en dus eigenlijk niet vooraf al alles had gegeven voor zn kopman) rijdt hij zichzelf nu helemaal leeg voor de meet en komt dan op grote afstand binnen. Dat dondert natuurlijk voor geen meter dat hij op een half uur achterstand binnen komt, want zijn klassement doet totaal niet ter zaken. Een knecht afrekenen op zn klassement slaat compleet nergens op en illustreert eerder dat de knecht zijn werk niet goed doet dan dat hij zn werk wel goed doet.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 14:59 schreef wimderon het volgende:
Garate is natuurlijk absoluut niet meer van het niveau Fuglsang en hij wordt ook niet elk jaar sterker. Tot 5 jaar terug reed hij zowat jaarlijks top-10 in een grote ronde, nu is het iemand die in de beginfase van een col eventjes tempo kan maken.
Dat zeg ik ook niet. Ik zeg dat zijn beste dagen achter hem liggen en hij nu niet eens meer in de buurt van een top-10 zou komen al zou hij het willen. Nu is het een vrij beperkte knecht op een niveau waarvan er in de Tour nog 20 rondrijden.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 15:21 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
Een knecht hoeft ook niet in de top-10 te rijden. Daar waar hij vroeger door trok (en dus eigenlijk niet vooraf al alles had gegeven voor zn kopman) rijdt hij zichzelf nu helemaal leeg voor de meet en komt dan op grote afstand binnen. Dat dondert natuurlijk voor geen meter dat hij op een half uur achterstand binnen komt, want zijn klassement doet totaal niet ter zaken. Een knecht afrekenen op zn klassement slaat compleet nergens op en illustreert eerder dat de knecht zijn werk niet goed doet dan dat hij zn werk wel goed doet.
Ik denk dat je hem daarmee wel wat te kort doet; ja, er zijn er meerdere die op het niveau van Garate rond rijden, maar een stuk of 20 is wel wat veel die je er nu aangeeft. Garate zit meestal bij een groep van pakweg een man of 20 die er nog over blijven alvorens hij er vanaf wappert, waarvan er zo'n 10 de kopmannen voor het klassement zijn. Dat geeft al wel een indicatie dat hij echt wel boven het niveau van de gemiddelde bergknecht uit steekt.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 15:28 schreef wimderon het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet. Ik zeg dat zijn beste dagen achter hem liggen en hij nu niet eens meer in de buurt van een top-10 zou komen al zou hij het willen. Nu is het een vrij beperkte knecht op een niveau waarvan er in de Tour nog 20 rondrijden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |