Dat spijt me oprecht. Hoe sta je er nu in?quote:Op vrijdag 17 juni 2011 15:53 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Apart dat hij dat bij jou wèl doet en bij mij niet. Ik heb ook jaaaarenlang dingen aan God gevraagd, vooral om geloof. Ik heb het niet gekregen.
Waarom zou je dat spijten?quote:Op vrijdag 17 juni 2011 16:01 schreef Pu22el het volgende:
[..]
Dat spijt me oprecht. Hoe sta je er nu in?
omdat ik frustratie in zijn post lees en het niet mijn bedoeling is daar met mijn "blijheid" tegenaan te schoppen.quote:
Ja, hej, je vraagt aan mij om concrete eigenschappen van God te noemen. Dan geef ik die. Dat wat ik geef, weet ik echter niet zeker. Het is allemaal één grote gok.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 14:53 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Hieruit kunnen we dan ook maar één ding concluderen: naatje is gewoon een engel of god zelve, want naatje weet dingen over god die niemand anders met zekerheid zo durft te stellen. En nog interessanter in de afgelopen weken heeft naatje de eigenschappen van zijn godsbeeld nogal eens gewijzigd. Dit bewijst dat naatje god zelf is. Want god wijzigt vrolijk mee volgens naatje.
We zullen het maar onder de noemer cognitieve dissonantie scharen.
De discussies worden alleen wel een beetje saai hierzo.
Als jij een atheïst bent, maar jij leeft vanuit de vruchten van Gods geest, dan kan Jezus ook voor jou pleiten. Je hebt 'goed' geleefd, dus waarom zou hij je dan weigeren? De deugden zijn natuurlijk ook onderdeel van het 'goede' leven (toen je de zwerver te eten gaf, gaf je mij te eten, etc.). 'goed', omdat iedereen een andere mening heeft over het goede leven en of je überhaupt wel goed kan leven.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:31 schreef hoatzin het volgende:
[..]
leg me dat eens uit van die atheist en dat transformatorhuisje?
De wereld is niet alleen haat, pijn, ziekte en ellende, dramaqueen.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 18:50 schreef Ceminon het volgende:
Overigens, als God bestaat en dit alles heeft geschapen, dan kies ik er bewust voor om hem de rug toe te keren. Een alwetend en almogend wezen dat een wereld van zulke haat, pijn, ziekte, ellende mogelijk maakt, die zal ik nooit vergeven.
Denk jij altijd zo in uitersten?quote:Op zaterdag 18 juni 2011 14:20 schreef Ceminon het volgende:
Dus God besloot: ik geef ze soms wat pret, maar ik doe er ook gewoon een hoop leed bij, for good measure. Misschien wordt het dan ook nog interessant om naar te kijken. En weet je wat..! Sommige mensen ontgun ik die pret gewoon helemaal! Ik laat gewoon een aantal kinderen in Afrika geboren worden, wiens ouders ik op jonge leeftijd ontneem, en dan laat ik die kinderen vallen in een neerwaardse spiraal waarin de kinderen mogelijk verkracht of kindsoldaat worden, een drugsverslaving krijgen en uiteindelijk aan een of andere ziekte bezwijken Ik bedoel, er is toch ook nog pret? Dus wat maakt dat beetje leed dan uit?
Dat is erg kort door de bocht.quote:Op zondag 12 juni 2011 21:23 schreef Modus het volgende:
Ah gelukkig, God dóet dit, wíl dat, wil dat níet, allemaal heel concreet maar als het zo uitkomt is het ineens een entiteit die wij nooit zullen kunnen kennen en begrijpen..
Ik vind het wel lekker makkelijk wat jij doet: God overal de schuld van geven, maar het is of het een of het ander: of je gelooft in God en dan ga je met Hem het gesprek aan en op onderzoek uit of het echt allemaal zo zwart wit is als jij stelt, of je gelooft niet in God en ga er dan maar eens over nadenken wie je er dan de schuld van kunt geven dat sommige mensen in zulke ongelooflijke slechte omstandigheden leven, terwijl "wij" hier in het westen zo rijk zijn.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 14:27 schreef Ceminon het volgende:
Moeten we dat soort gevallen dan maar negeren omdat het uitersten zijn? Had God dat soort gevallen niet aan zien komen dan? Is hij niet alwetend? Kon hij het niet voorkomen dan? Is hij niet almogend? Wilde hij het niet voorkomen dan, of interesseerde het hem niet zo? Is hij niet welwillend?
quote:Brahma is said to have produced the world by a kind of fall or mistake; and in order to atone for his folly, he is bound to remain in it himself until he works out his redemption. As an account of the origin of things, that is admirable! According to the doctrines of Buddhism , the world came into being as the result of some inexplicable disturbance in the heavenly calm of Nirvana, that blessed state obtained by expiation, which had endured so long a time the change taking place by a kind of fatality. This explanation must be understood as having at bottom some moral bearing; although it is illustrated by an exactly parallel theory in the domain of physical science, which places the origin of the sun in a primitive streak of mist, formed one knows not how. Subsequently, by a series of moral errors, the world became gradually worse and worse true of the physical orders as well until it assumed the dismal aspect it wears to-day. Excellent! The Greeks looked upon the world and the gods as the work of an inscrutable necessity. A passable explanation: we may be content with it until we can get a better. Again, Ormuzd and Ahriman are rival powers, continually at war. That is not bad. But that a God like Jehovah should have created this world of misery and woe, out of pure caprice, and because he enjoyed doing it, and should then have clapped his hands in praise of his own work, and declared everything to be very good that will not do at all! In its explanation of the origin of the world, Judaism is inferior to any other form of religious doctrine professed by a civilized nation; and it is quite in keeping with this that it is the only one which presents no trace whatever of any belief in the immortality of the soul.
Nee, de mens de schuld overal van geven en god als de lieverd zien dat is moeilijk.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 21:16 schreef Pu22el het volgende:
[..]
Ik vind het wel lekker makkelijk wat jij doet: God overal de schuld van geven, maar het is of het een of het ander: of je gelooft in God en dan ga je met Hem het gesprek aan en op onderzoek uit of het echt allemaal zo zwart wit is als jij stelt, of je gelooft niet in God en ga er dan maar eens over nadenken wie je er dan de schuld van kunt geven dat sommige mensen in zulke ongelooflijke slechte omstandigheden leven, terwijl "wij" hier in het westen zo rijk zijn.
Geen idee. Ik staar me niet blind op dat soort vragen die wat mij betreft onzinnig zijn.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 14:27 schreef Ceminon het volgende:
Moeten we dat soort gevallen dan maar negeren omdat het uitersten zijn? Had God dat soort gevallen niet aan zien komen dan? Is hij niet alwetend? Kon hij het niet voorkomen dan? Is hij niet almogend? Wilde hij het niet voorkomen dan, of interesseerde het hem niet zo? Is hij niet welwillend?
Kweenie, deze blik komt vast uit dezelfde winkel als deze blik met new age aanhangers die de oude mystiek religies weer wat gelijmd en opgepoetst hebben en dat tot hun geloof verheven hebben.quote:Op zondag 19 juni 2011 10:29 schreef Berjan1986 het volgende:
Wie heeft deze blik met christenen opengetrokken zeg?
[..]
Nee, de mens de schuld overal van geven en god als de lieverd zien dat is moeilijk.
Dat is in ieder geval wel een stuk logischer dan te zeggen: God is almachtig....quote:Op zondag 19 juni 2011 11:16 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Kweenie, deze blik komt vast uit dezelfde winkel als deze blik met new age aanhangers die de oude mystiek religies weer wat gelijmd en opgepoetst hebben en dat tot hun geloof verheven hebben.
Ah dus god is volgens jou een man. Interessant. Dan maar de standaard vraag, wat is jouw godsdefinitie precies?quote:Op zondag 19 juni 2011 12:14 schreef Berjan1986 het volgende:
[..]
Dat is in ieder geval wel een stuk logischer dan te zeggen: God is almachtig....
maar geef hem niet de schuld van de ellende die er is!
Die twee dingen vergelijken is net zo wijs als wetenschap en religie vergelijken. Niet wijs dus..
En ik had jou slimmer geacht, maar ach: Vergissen is menselijk zeker?
Je weet best wat mijn "godsdefenitie" is, en die ga ik niet iedere keer herhalen. Hem is een slip of the tong, en Christenen zien het wel als hem..quote:Op zondag 19 juni 2011 12:15 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Ah dus god is volgens jou een man. Interessant. Dan maar de standaard vraag, wat is jouw godsdefinitie precies?
Je mag lekker iedereen blijven afzeiken. Boeit mij verder vrij weinig, je blokkeert alleen elke zinnige discussie. Maarja daar is het jou ws ook om te doen, want jij weet toch alles al. Chapeau.
Daniel, moet je mij eens uitleggen wie of wat die ' new age aanhangers ' zijn. Dat is me echt niet zo duidelijk hoor. Iemand die een oude mystieke religie tracht te begrijpen, is dat een ' new ager ' ? Iemand die de oorsprong, historiek en stromingen in religie onderzoekt, is dat ook een ' new ager ' ? Maak me dat eens duidelijker.quote:Op zondag 19 juni 2011 11:16 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Kweenie, deze blik komt vast uit dezelfde winkel als deze blik met new age aanhangers die de oude mystiek religies weer wat gelijmd en opgepoetst hebben en dat tot hun geloof verheven hebben.
Dit is typisch een gevalletje van:quote:Op zondag 19 juni 2011 12:33 schreef ATON het volgende:
[..]
Daniel, moet je mij eens uitleggen wie of wat die ' new age aanhangers ' zijn. Dat is me echt niet zo duidelijk hoor. Iemand die een oude mystieke religie tracht te begrijpen, is dat een ' new ager ' ? Iemand die de oorsprong, historiek en stromingen in religie onderzoekt, is dat ook een ' new ager ' ? Maak me dat eens duidelijker.
Onderzoeken is nooit een probleem, er in geloven wèl. Dat maakt het verschil.quote:Op zondag 19 juni 2011 12:33 schreef ATON het volgende:
[..]
Daniel, moet je mij eens uitleggen wie of wat die ' new age aanhangers ' zijn. Dat is me echt niet zo duidelijk hoor. Iemand die een oude mystieke religie tracht te begrijpen, is dat een ' new ager ' ? Iemand die de oorsprong, historiek en stromingen in religie onderzoekt, is dat ook een ' new ager ' ? Maak me dat eens duidelijker.
Das mooi, zolang ik het vermogen nog heb mensen te verrassen, dan zal het wel goed zitten.quote:Op zondag 19 juni 2011 15:09 schreef Berjan1986 het volgende:
En dat had ik niet van Daniel1976 verwacht, eerlijk gezegd.
Neem je eigen advies ter harte, doe dat ook eens, voor een jaartje of 10 ofzo, totdat je dat haantjes gedrag hebt afgeleerd, want het komt mij mijn neus uit.quote:Ik weet niet wat jij precies hebt, maar je moet weer eens in bed kruipen en daarna eruit stappen met je andere been. Want je bent precies met het verkeerde been uit bed gestapt!
En geloven in het onderzoeksresultaat, mag dat ?quote:Op zondag 19 juni 2011 17:15 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
Onderzoeken is nooit een probleem, er in geloven wèl. Dat maakt het verschil.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |