Mocht een admin deze topic sticky willen maken, ga gerust je gang. Screenshots volgen Z.S.M
LET OP: Deze Tutorial gaat er van uit dat je de Ultimate of Professional versie van Windows hebt. Indien dit niet het geval is kan het zijn dat enkele opties niet (geheel) zichtbaar zijn.
Doe het volgende:
- Installeer RCT1 of RCT2 als administrator. (Start --> Computer --> Rechtermuisklik op CD-rom speler --> Openen --> Setup.exe (of install.exe, weet niet hoe het precies heet) met je rechtermuisknop aanklikken --> Openen als administrator).
- Ga naar de map waarin je hem geïnstalleerd hebt (normaal C:/Program files/Infogrames/RollerCoaster Tycoon 2 of C:/Program files/Hasbro Interactive/RollerCoaster Tycoon)
- Klik met je rechtermuisknop op RCT.exe of RCT2.exe.
- Zet Comptabiliteitsmodus op Windows XP Service Pack 2 of Windows 98/ME (ik heb meer succes gehad met XP dan met modus voor 98, maar dat scheelt per pc per versie van RCT). Zet kleuren op 256 en schakel de visuele thema's uit.
Let op: In Windows 7 crasht je spel nu na ong. 20 minuten spelen. In Windows Vista werkt het saven/loaden niet (geheel) zoals het moet. Dit gaan we nu aanpassen.
- Klik met je rechtermuisknop op de map waarin je RCT(2) geïnstalleerd hebt (normaal C:/Program files/Infogrames of C:/Program files/Hasbro Interactive) en kies eigenschappen.
- Klik het Tabblad "Beveiliging" aan.
- Klik midden in dat scherm op "Bewerken".
- Klik op "Toevoegen..." en typ "Iedereen" of "Everyone" in (hangt af van je Windows taal)
- Klik op het hokje naast "Volledig beheer" onder "Toestaan" en klik op Toepassen en daarna op "OK".
- Klik nogmaals op "OK".
Nu zou het spel optimaal moeten werken. Als het spel nog vastloopt dan hoop ik dat je het in dit topic meldt. Dan kan ik kijken of er nog andere manieren zijn om het spel nog soepeler te draaien. Een bedankje is ook welkom, aangezien ik 2 maanden erover deed om ze ei-nde-lijk speelbaar te hebben op Windows 7.
BRON:
http://www.vijfzintuigen.nl/Forum/index.php?topic=11444.0