Je bent helaas 8 uur te laat, volgende keer misschien meer geluk.quote:Op woensdag 11 mei 2011 17:47 schreef the85mc het volgende:
Zilvermarkt gecrashed vorige week. mooi moment (al is het al wat laat) om in te stappen.
Is "gecrashed" niet een heel zwaar woord?quote:Op woensdag 11 mei 2011 17:47 schreef the85mc het volgende:
Zilvermarkt gecrashed vorige week. mooi moment (al is het al wat laat) om in te stappen.
Ideaal om nu in te stappen dusquote:
Net als de huizenprijzen zeker!quote:Op woensdag 11 mei 2011 23:19 schreef Leonidas82 het volgende:
[..]
Ideaal om nu in te stappen dus
Volgens analisten/experts is er nog een daling te verwachten in juni, waarnaar de prijs alleen nog maar gaat stijgen.
quote:Om elf uur in de avond, onze tijd, begon de handel in dollars. Een uur later, precies om middernacht, startte de handel in goud, zilver en andere grondstoffen op de digitale termijnmarkten. Op dat moment begint in Australië de handelsochtend. Maar in het belangrijkste financiële centrum van Azië, Hong Kong, is het dan nog vijf uur in de ochtend. Toch kon ik op dat moment, via het Amerikaanse handelssysteem Globex, vanuit bijvoorbeeld Europa en de VS op dit moment ook al handelen.
Maar deze handel was op dat moment van de dag dus extreem dun met zeer lage volumes. De rest van de wereld is immers nog in slaap of viert de verdiende zondagsrust. Daarnaast zou op maandag zowel de Japanse and Engelse financiële markten dicht blijven vanwege een feestdag. De normale dunne markt was nu dus extreem dun. En dus.. een ideaal moment om aan te vallen.
In de eerste minuten van de handel stegen goud en zilver eerst licht, naar nieuwe records. Toen de gebruikelijke openingshandelingen voorbij waren en de markt zich klaarmaakte voor een aantal zeer rustige handelsuren sloeg de vijand toe. Vanuit het niets werd de markt overspoeld met (digitale) verkooporders. Vooral de zilvermarkt werd ermee overspoeld. Duizenden en duizenden contracten van elk 5000 ounce werden in enkele minuten gedumpt. Een normale verkoper zou nooit op deze manier verkopen aangezien je hiermee de prijs in korte tijd sterk laat dalen en je dus nooit de beste prijs voor je posities krijgt. Deze verkoopstrategie gebruik je alleen om de prijs onderuit te halen. En dan het liefst al iedereen slaapt. Om vijf uur in de ochtend.
Bron
Na een daling van >30% in enkele dagen is er natuurlijk weldegelijk sprake van een instorting van de zilverprijs. Wat nog niet wil zeggen dat de rally voorbij is. In enkele weken kan het weer herstel zijn, niemand die dat weet. Zowel de forse stijging als de forse daling zijn te danken aan speculatie. Er kunnen best marktpartijen zijn die dat triggeren en daarmee winst maken, maar het is geen vooropgezet plan zoals jij en andere beweren. Het is natuurlijk niet zo dat de dalingen manipulatie zijn en de stijgingen fundamenteel. Dan kijk je toch echt door een veel te goud/zilver-kleurige bril.quote:Op woensdag 22 december 2010 19:39 schreef piepeloi55 het volgende:
De geruchten over prijsmanipulatie slaan nergens op. Ik weet vrijwel zeker dat er geen bewust manipulatieve kracht (anders dan het cashen) is. Daar is ook nooit hard bewijs voor aangeleverd, iets dat wel de taak is voor diegenen die het beweren. Goud/zilver onaantrekkelijk maken kan natuurlijk ook veel makkelijker en goedkoper dan het grootschalig shorten van die commoditys. Je zou namelijk enorme schokbewegingen in de markt kunnen veroorzaken, wat beleggers enorm zou afschrikken en de status veilige haven recht in het hart raakt.
Klopt, maar ik denk dat je in de zilver en goudprijzen verschil moet maken tussen korte/middenlange-termijn speculatie en de gestage stijging op langere termijn door systemische problemen in de economie. Tenzij die zijn opgelost en we definitief naar een herstel in de economie gaan, zie ik de zilver en goudprijs niet zo snel dalen. Als je kijkt naar de prijzen, dan zijn deze al zo'n drie jaar gestaag aan het stijgen met af en toe een blip van daling.quote:Op donderdag 12 mei 2011 11:05 schreef piepeloi55 het volgende:
Na een daling van >30% in enkele dagen is er natuurlijk weldegelijk sprake van een instorting van de zilverprijs. Wat nog niet wil zeggen dat de rally voorbij is. In enkele weken kan het weer herstel zijn, niemand die dat weet. Zowel de forse stijging als de forse daling zijn te danken aan speculatie. Er kunnen best marktpartijen zijn die dat triggeren en daarmee winst maken, maar het is geen vooropgezet plan zoals jij en andere beweren. Het is natuurlijk niet zo dat de dalingen manipulatie zijn en de stijgingen fundamenteel. Dan kijk je toch echt door een veel te goud/zilver-kleurige bril.
Tsja, is dat nou echt zo? Hoe kom je aan die wijsheid?quote:Op donderdag 12 mei 2011 04:19 schreef dvr het volgende:
Dat zit zo: de zilvermarkt kampte al enige tijd met flinke aanvoerproblemen terwijl de vraag naar fysiek zilver toeneemt.
Ik denk er vooralsnog grotendeels hetzelfde over.quote:Op donderdag 12 mei 2011 12:11 schreef piepeloi55 het volgende:
Ik zie goud en zilver toch meer als een commodity. De stijgingen die de afgelopen jaren gaande zijn, zijn imo te danken aan de bubble in het commoditycomplex en andere assetklassen. Goud en zilver an sich zijn geen bubble, maar onderdeel van de totale bubble. Ik zie goud en zilver daarmee ook niet als hedge tegen het schuldenprobleem, op voorwaarde dat de afloop niet inflatoir is. Vooralsnog zie ik die inflatoire afloop absoluut niet gebeuren en als de deflatoire neergang zijn intreden doet (kan ook nog jaren voor ons liggen) zullen deze commoditys evengoed mee crashen. Wat de hoofdoorzaak voor deze stijgingen (ook voor langere termijn) speculatief maakt.
Laat nog maar lekker effe dalen, dan is het mooi om straks te kopen. Persoonlijk denk ik dat de prijs straks weer zal gaan stijgen, gezien de trend op langere termijn (gestage stijging) en de onderliggende problemen in ons financieel systeem nog steeds niet zijn opgelost. In tegenstelling wat vele willen doen geloven.quote:Op donderdag 12 mei 2011 13:07 schreef Homey het volgende:
zilver weer flink down
als je bullish bent hoef je je niet per se te wenden tot die wanproducten zoals turbo's en dergelijke, je kunt ook een silver ETF kopen. Geen hefboom, maar goed zilver is zo volatiel, kun je leuk mee traden.
Ik heb Middelkoop nooit op een onwaarheid betrapt. Jij wel? Ik vind dat hij zijn rollen van goudexpert/commentator en handelaar knap scheidt.quote:Op donderdag 12 mei 2011 11:04 schreef piepeloi55 het volgende:
Nou nou nou, wat een overweldigend bewijs zeg! Een ooggetuige verslag van nummer 1 nederlands zilver/goud verkoper én belegger.
Wat drijft je toch om dit soort evidente onzin te schrijven? Zelfs alleen al in de quote die ik uit zijn artikel aanhaalde stond genoeg informatie om je even stevig aan het denken te zetten. Welke legitieme partij gaat er in het dunst van de markt ineens gigantische hoeveelheden zilver verkopen? Welk ander doel kan dat dienen dan de prijs te drukken?quote:Uiteraard niet aangevuld met bewijs en feiten alleen perceptie.
Waar je op doelt is waarschijnlijk het veroorzaken van kleine flash crashes die bij kleine beleggers tot marginproblemen leiden. Dat is bij edelmetalen onmogelijk door de wereldwijde arbitrage. Of je moet op alle beurzen tegelijk kunnen dumpen; ook in markten waar het toezicht, in tegenstelling tot in de V.S., nog wel iets voorstelt.quote:Op donderdag 12 mei 2011 11:05 schreef piepeloi55 het volgende:
Mochten centrale banken of andere willen manipuleren dan is de optie van grote schokken teweeg brengen in de prijs de beste optie, omdat het de perceptie van veilige haven en waardevast spul aantast waardoor enorm veel mensen hun handjes ervanaf trekken.
Je loopt zoals gebruikelijk de wereld weer eens aan je eigen ideeën aan te passen, in plaats van andersom. Zoals ik toch tamelijk duidelijk schreef, is er de afgelopen maanden juist een AFNAME van speculatieve posities geweest terwijl de prijzen de pan uit rezen. Bizar dat jij je hier zelf schuldig maakt aan wat je anderen verwijt, namelijk het als feiten poneren van allerlei verzinsels zonder daar enig argument voor aan te dragen.quote:Zowel de forse stijging als de forse daling zijn te danken aan speculatie.
Ik lees weleens wat. Zilver is al maandenlang in backwardation, middelgrote partijen als Bullionvault kunnen zich zilver alleen met fikse vertragingen laten leveren, retailhandelaren moeten regelmatig 'uitverkocht' verkopen of maken van de schaarste gebruik om hun opslag scherp te verhogen. Kortom, fysiek zilver is schaars.quote:Op donderdag 12 mei 2011 12:04 schreef Asfyxia het volgende:
Tsja, is dat nou echt zo? Hoe kom je aan die wijsheid?
Industriële gebruikers hebben het zilver dat ze nu gebruiken vorig jaar of eerder al ingekocht, bovendien zit het leeuwendeel in China dat veel van zijn zilverbehoefte zelf wint. Verder is zilver inderdaad een belangrijke grondstof, maar er is per product meestal maar weinig van nodig en die producten zijn dan vaak ook nog eens hi-tech toepassingen waarin de prijs van dat beetje zilver op het totaal weinig uitmaakt. Het is voor die industrieën dan ook geen groot probleem om er meer voor te moeten betalen.quote:Als de industrie echt moeite zou hebben om aan zilver te komen, dan zou dat toch allang een hot item geweest zijn in het nieuws.
Als Amerika het loodje legt doet Europa dat binnen enkele dagen ook; het is immers grootaandeelhouder van de VS. Veel mensen vergeten dat de Europese bankencrisis getriggered werd door het inkakken van de Amerikaanse woningmarkt en het omvallen van Amerikaanse banken en verzekeraars; en dat het Europese probleem met excessieve staatsschulden en begrotingstekorten daar ook goeddeels op terug te voeren is.quote:Het inflatoire scenario treedt (in Europa) pas in werking als de poep de fan echt raakt. D.w.z. als de euro uit elkaar zou vallen en het weer ieder land voor zich wordt. Tot die tijd wijst alles juist op deflatie.
Voor de VS geldt overigens het omgekeerde verhaal, maar daar wonen wij nu eenmaal niet.
Ik snap niet wat de waarde is van het aantal speculatieve posities nadat er 4 marginverhogingen zijn geweest in 2 weken, het is dan nogal logisch dat het aantal trades terugloopt. Absurde stijgingen en dalingen zijn bijna altijd het gevolg van speculatie en in het geval van zilver is het ook niet anders te benoemen. Hier is niets vreemds aan te ontdekken en geef ik piep 100% gelijk.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 03:57 schreef dvr het volgende:
Je loopt zoals gebruikelijk de wereld weer eens aan je eigen ideeën aan te passen, in plaats van andersom. Zoals ik toch tamelijk duidelijk schreef, is er de afgelopen maanden juist een AFNAME van speculatieve posities geweest terwijl de prijzen de pan uit rezen. Bizar dat jij je hier zelf schuldig maakt aan wat je anderen verwijt, namelijk het als feiten poneren van allerlei verzinsels zonder daar enig argument voor aan te dragen.
Zijn rol als commentator vond ik vele malen treffender dan zijn rol als handelaar en goudexpert en de visie en waarheidvinding die hij daarbij hanteert. Veel componenten van zijn verhalen met betrekking tot goud en afgeleiden zijn weinig feitelijk onderbouwt en ook vrij makkelijk te weerleggen. Er zit ook een groot alu-hoedje gehalte in de man, iets dat je vooral bij zijn doorbraak zag optreden op gebieden anders dan economische. Ik herinner me nog dat hij bij P&W (of DWDD) zat en zich begon in te mengen met discussies als de varkensgriep (dat was een vooropgezet plan). De enige reden waarom mensen dat niet inzien is omdat hij veel problemen herkenbaar schetst met een alternatief waar veel leken zich in kunnen vinden. Een goed verkoper, maar een betrouwbare onafhankelijk bron vind ik niet. Tenminste zodra goud en gerelateerde eraan te linken zijn.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 03:57 schreef dvr het volgende:
Ik heb Middelkoop nooit op een onwaarheid betrapt. Jij wel? Ik vind dat hij zijn rollen van goudexpert/commentator en handelaar knap scheidt.
Zoals ik al gezegd heb: ''Er kunnen best marktpartijen zijn die dat triggeren en daarmee winst maken, maar het is geen vooropgezet plan zoals jij en andere beweren.'' Op de wat grotere volumes verloor zilver deze week trouwens evengoed. Ook dat is toe te schrijven aan speculatie.quote:Wat drijft je toch om dit soort evidente onzin te schrijven? Zelfs alleen al in de quote die ik uit zijn artikel aanhaalde stond genoeg informatie om je even stevig aan het denken te zetten. Welke legitieme partij gaat er in het dunst van de markt ineens gigantische hoeveelheden zilver verkopen? Welk ander doel kan dat dienen dan de prijs te drukken?
Nee dat bedoel ik niet. Ik bedoel meer het verstoren van de markt door prijsverstorende vraag en/of aanbod hoeveelheden en daarmee schokken teweeg brengen én het handig gebruik maken van margineisen en stoplossen. Daarnaast zijn er nog andere manieren om daarmee te 'manipuleren'/speculeren. Er zijn partijen die dat uitermate goed beheersen en met juiste spreiding van partijen onder de radar functioneren. Mocht de FED en andere grootbanken die grote zicht hebben in orderboeken doelbewust en onder de radar de goud/zilver-prijs willen drukken dan kan men dit natuurlijk ook en goedkoper doen dan het massaal shorten. Het hele verhaal over doelbewuste prijsmanipulatie van autoriteiten op de goud en zilveprijzen zijn gewoon lariekoek.quote:Waar je op doelt is waarschijnlijk het veroorzaken van kleine flash crashes die bij kleine beleggers tot marginproblemen leiden. Dat is bij edelmetalen onmogelijk door de wereldwijde arbitrage. Of je moet op alle beurzen tegelijk kunnen dumpen; ook in markten waar het toezicht, in tegenstelling tot in de V.S., nog wel iets voorstelt.
Je kunt me nu afschilderen als wereldvreemd, maar dat ontneemt me de goede wil tot discussie. Als je je eigen bronnen eens goed leest en je wat kritischer opstelt zie je zo wat er niet klopt aan je verhaal en de vermoedens. Ondertussen is hetgene dat niet meer zou gaan gebeuren gebeurd, maar dat is natuurlijk manipulatie. Yeah right.quote:Je loopt zoals gebruikelijk de wereld weer eens aan je eigen ideeën aan te passen, in plaats van andersom. Zoals ik toch tamelijk duidelijk schreef, is er de afgelopen maanden juist een AFNAME van speculatieve posities geweest terwijl de prijzen de pan uit rezen. Bizar dat jij je hier zelf schuldig maakt aan wat je anderen verwijt, namelijk het als feiten poneren van allerlei verzinsels zonder daar enig argument voor aan te dragen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |