http://www.pzc.nl/regio/z(...)museum-Ouwerkerk.ecequote:Document Churchill duikt op in Watersnoodmuseum Ouwerkerk
maandag 21 november 2011 | 15:15 | Laatst bijgewerkt op: maandag 21 november 2011 | 16:48
OUWERKERK - In het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk is een document opgedoken met een bijzondere opdracht namens Sir Winston Churchill. Het verweerde document zat in een doos met oude papieren afkomstig uit het dorpshuis van Ouwerkerk.
Na onderzoek bleek het te gaan om een betalingsopdracht namens de vroegere Engelse premier. Churchill was een van de eersten die geld doneerde voor de bomen die geplant zijn langs de Weg van de Buitenlandse Pers. Met deze cheque deed hij een donatie van 50 pence, een halve Engelse pond.
http://www.duitslandweb.n(...)er-van-de-vrede.htmlquote:De luchtbrug als bewaarder van de vrede
De blokkade van Berlijn 1948-1949
21-nov-2011Krijn Thijs
Steden belegeren doe je in een oorlog. De blokkade van Berlijn, 63 jaar geleden, was geen gewone belegering en de Koude Oorlog geen gewone oorlog. Er werd geen schot gelost in de machtstrijd om het verslagen Duitsland. Wel werd een grote stad zo hermetisch mogelijk afgesloten om haar overgave af te dwingen. Dankzij een luchtbrug hield West-Berlijn stand.
http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws/buitenland/1.1161419quote:E-mail is jarig en rust een dagje uit
AP
vr 25/11/2011 - 09:20
Vandaag is het de jaarlijkse e-mailloze vrijdag. U wordt dan verondersteld om af te kicken van uw eventuele mailverslaving. Dit jaar viert e-mail officieel de 40e verjaardag, maar is dat wel zo?
http://www.theglobalist.com/storyid.aspx?StoryId=9372quote:The Terrorism Endgame: Lessons from the War on Anarchy (Part I)
By Brent T. Ranalli | Wednesday, October 12, 2011
Three characteristics of Al-Qaeda combine to make it so menacing: It is violent, it is ideological, and it is decentralized. However, Al-Qaeda is hardly the first group in history to combine these three qualities. As Brent Ranalli writes, for perspective we might look at the rise — and fall — of a similar movement, one that thrived a little over a century ago: revolutionary anarchism.
Echt belachelijk.quote:Op donderdag 24 november 2011 23:49 schreef Cobra4 het volgende:
Duitse president Wulff houdt 5 meilezing
AMSTERDAM - De Duitse president Christian Wulff houdt volgend jaar de 5 meilezing ter gelegenheid van de nationale viering van de bevrijding. Dat maakte het Nationaal Comité 4 en 5 mei, dat de lezing jaarlijks organiseert, donderdag bekend.
De nationale viering van de bevrijding start elk jaar in een andere provincie. In 2012 is dat in Noord-Brabant, in de Grote Kerk van Breda.
In 1995 was koningin Beatrix de eerste die de 5 meilezing uitsprak. Daarna volgden zowel Nederlandse als buitenlandse sprekers, zoals de Zuid-Afrikaanse ambassadeur Carl Niehaus en de oud-premiers Ruud Lubbers en Wim Kok.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)_.html?sn=binnenland
Wat is daar zo belachelijk aan?quote:
Dat doet hij dan maar in een interview of iets in die richting. Een dergelijke dag is om te herinneren en om te rouwen en niet om geconfronteerd te worden met de spijt van een andere partij. Als ze daadwerkelijk spijt hebben, als ze daadwerkelijk berouw hebben of evenzeer hun verdriet willen uiten, dan moeten ze ook kunnen begrijpen dat dit niet gewenst is. Dat lijkt mij heel erg simpel.quote:Op maandag 28 november 2011 17:15 schreef Clan het volgende:
[..]
Wat is daar zo belachelijk aan?
Ik vond trouwens dat die lezing van die zoon van Tonningen ook ddor had mogen gaan. Een grote schande dat die man geen lezing mocht houden en een grove vorm van discriminatie.
4 mei is, zover ik weet, de dag van rouw en herinneren, 5 mei vieren we een bevrijding en ik denk dat de lezing daarover gaat.quote:Op maandag 28 november 2011 17:17 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Dat doet hij dan maar in een interview of iets in die richting. Een dergelijke dag is om te herinneren en om te rouwen en niet om geconfronteerd te worden met de spijt van een andere partij. Als ze daadwerkelijk spijt hebben, als ze daadwerkelijk berouw hebben of evenzeer hun verdriet willen uiten, dan moeten ze ook kunnen begrijpen dat dit niet gewenst is. Dat lijkt mij heel erg simpel.
De bevrijding van wat Clan, inderdaad, van een heleboel lijden en volgens mij waren het niet de Duitsers en evenmin de NSB'ers die ons hadden bevrijd. Alsof je Albert Speer laat spreken.quote:Op maandag 28 november 2011 17:22 schreef Clan het volgende:
[..]
4 mei is, zover ik weet, de dag van rouw en herinneren, 5 mei vieren we een bevrijding en ik denk dat de lezing daarover gaat.
Daarnaast is het, geloof ik, zo dat er nog steeds geen Duitsers gewenst zijn op de 4 mei, en dit is inderdaad met gevoeligheden.
Het is gewoon het einde van WOII wat men herdenkt, en ook de Duitsers waren, in zekere zin, bevrijd van de tirannie van de dictatuur van het Nazi regime.quote:Op maandag 28 november 2011 17:24 schreef Joker89 het volgende:
[..]
De bevrijding van wat Clan, inderdaad, van een heleboel lijden en volgens mij waren het niet de Duitsers en evenmin de NSB'ers die ons hadden bevrijd. Alsof je Albert Speer laat spreken.
Een tirannie waar ze zelf schuldig aan waren en vergeet dat vooral niet. Dus als een Duitser dat komt vertellen dan is het duidelijk waarom zij niet mogen spreken ook nu dienen ze de schuld blijven te dragen als een natie, als een volk, als een collectief, zo hebben ze zich toen opgesteld, en met die schuld op hun schouders en met spijt dienen ze zich ook nu zo op te stellen.quote:Op maandag 28 november 2011 17:41 schreef Clan het volgende:
[..]
Het is gewoon het einde van WOII wat men herdenkt, en ook de Duitsers waren, in zekere zin, bevrijd van de tirannie van de dictatuur van het Nazi regime.
De Duitse Zigeuners/homo's/Joden/Andersdenkenden hebben zelf voor deze tirannie gekozen? Je maakt het nu wel erg bont.quote:Op maandag 28 november 2011 17:50 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Een tirannie waar ze zelf schuldig aan waren en vergeet dat vooral niet. Dus als een Duitser dat komt vertellen dan is het duidelijk waarom zij niet mogen spreken ook nu dienen ze de schuld blijven te dragen als een natie, als een volk, als een collectief, zo hebben ze zich toen opgesteld, en met die schuld op hun schouders en met spijt dienen ze zich ook nu zo op te stellen.
Sinds wanneer bestond Duitsland alleen uit Joden, Zigeuneurs, homo's, en andersdenkenden, grapjas. Zoals ik al eerder zei, zolang je als Duitser niet zo veel mogelijk binnen je mogelijkheden gedaan hebt om dit te voorkomen, heb je met verschillende gradaties schuld. Dit geldt niet voor de slachtoffers die niet verantwoordelijk waren. De Duitsers zijn dus niet welkom op zo'n dag.quote:Op maandag 28 november 2011 18:02 schreef Clan het volgende:
[..]
De Duitse Zigeuners/homo's/Joden/Andersdenkenden hebben zelf voor deze tirannie gekozen? Je maakt het nu wel erg bont.
De vraag rest nu natuurlijk;
Wat heb jij, of je familie gadaan tegen de tirannie van het Nazi regime? Ik mag hopen dat jou familie verzet heeft gepleegd, tegen de Duitsers heeft gevochten? etc
Gaan we nu ineens onderscheid maken tussen Duitsers?quote:Op maandag 28 november 2011 18:06 schreef Joker89 het volgende:
[..]
Sinds wanneer bestond Duitsland alleen uit Joden, Zigeuneurs, homo's, en andersdenkenden, grapjas. Zoals ik al eerder zei, zolang je als Duitser niet zo veel mogelijk binnen je mogelijkheden gedaan hebt om dit te voorkomen, heb je met verschillende gradaties schuld. Dit geldt niet voor de slachtoffers die niet verantwoordelijk waren. De Duitsers zijn dus niet welkom op zo'n dag.
http://www.duitslandweb.n(...)in-europa-bloot.htmlquote:Kohnstamm legde het 'diepe spel' in Europa bloot
Tweede deel van de Europese dagboeken gepubliceerd
1-dec-2011Pim Huijnen
Ze gaan, om het zacht uit te drukken, tegen de huidige tijdgeest in, de Europese dagboeken van Max Kohnstamm. Er spreekt een bezieling uit voor de Europese zaak die je weinig meer hoort. Daarin schuilt ook hun nut - juist nu - want ze geven een unieke inkijk in het hoe en waarom van de Europese samenwerking.
Je doet je best maar. Hitler was een Oostenrijker en daar schijnen ze weinig geleerd te hebben vlak na de oorlog qua xenofobie en racisme maar misschien vandaag de dag net iets meer.quote:Op maandag 28 november 2011 19:10 schreef Clan het volgende:
[..]
Gaan we nu ineens onderscheid maken tussen Duitsers?
Ik proef hier een nogal zwart wit denken.
Interessantquote:Op vrijdag 2 december 2011 13:04 schreef Cobra4 het volgende:
Nieuw schilderij van Rembrandt ontdekt
AMSTERDAM - Onderzoekers hebben een tot nu onbekend schilderij van Rembrandt ontdekt.
Het kleine paneel Oude man met baard kan aan de beroemde schilder worden toegeschreven, stelde Rembrandtkenner Ernst van de Wetering vrijdag in het Rembrandthuis in Amsterdam.
De meester schilderde het omstreeks 1630, aan het eind van zijn Leidse periode.
Tot dusver kon niet met zekerheid achterhaald worden wie de maker was van het schilderij, dat in bezit is van een particuliere verzamelaar. Uit technisch onderzoek van de Antwerpse chemieprofessor Koen Janssens met collega's uit Nederland en de Verenigde Staten blijkt nu dat zich onder het verfoppervlak een onvoltooid zelfportret van Rembrandt bevindt.
Scantechnieken
Met behulp van moderne scantechnieken konden de onderzoekers pigmenten in verborgen verflagen detecteren. Daardoor konden overschilderde voorstellingen fotografisch zichtbaar worden gemaakt.
Daarnaast vertoont het werk ''schilderijtechnische overeenkomsten'' met andere schilderijen die Rembrandt rond 1630 maakte, aldus Van de Wetering. Ook is van het schilderij een kopie bekend die door een leerling in Rembrandts atelier moet zijn vervaardigd op basis van het origineel.
Op een reproductieprent uit 1633 is dezelfde man afgebeeld, met de vermelding dat Rembrandt daarvan de maker is.
Overtuigd
Op grond van deze gegevens is Van de Wetering ervan ''overtuigd'' dat het schilderij eigenhandig door Rembrandt is geschilderd. Van de Wetering is hoofd van het Rembrandt Research Project, een groep van experts die zich buigt over de authenticiteit van aan Rembrandt toegeschreven werken.
Het Rembrandthuis krijgt Oude man met baard in bruikleen van de verzamelaar en zal van 1 mei tot en met 1 juli een speciale tentoonstelling wijden aan het onderzoek.
Bron: http://www.nu.nl/binnenla(...)mbrandt-ontdekt.html
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |