een stikstofdeken erop leggen heet dat.quote:Op woensdag 6 april 2011 09:04 schreef Dance99Vv het volgende:
injecting nitrogen to prevent a possible hydrogen explosion from occurring at the No. 1 reactor.
Nu gaan ze dus nitrogen inplaats van hydrogen injecteren, voor meer info over nitrogen,
http://en.wikipedia.org/wiki/Nitrogen
Eindeloos veel energie opwekken en door kunnen blijven groeien op een planeet die uiteindelijk toch dezelfde grootte blijft en niet spontaan gaat meegroeien. Dat is een utopie.quote:Op woensdag 6 april 2011 12:47 schreef Basp1 het volgende:
Beste again1982, je kunt hier wel stampvoeten dat het risico tot 0 gereduceerd zou moeten worden voor kerncentrales, maar dat is natuurlijk een utopie die nooit of te nimmer waarheid zal worden.
Verder kan moeder natuur zelf perfect omgaan met zo'n kernramp, moeder natuur is gewoon heel hard en wat doden meer of minder dat boeit moeder natuur totaal niet. Als we naar planetaire tijd schalen kijken maakt die vervuiling ook niet uit, ja er is idd een gebied tijdelijk onbewoonbaar, maar dat wordt vanzelf wel weer bewoonbaar ooit, de vraag is dan alleen of de mens als wezen nog op de aarde leven, maar ook dat is allemaal maar relatief.
Durf jij eigenlijk nog wel je bed uit te komen als je weet hoeveel risicos er in het leven wel niet bestaan.
In de intermediar van afgelopen week stond een goed artikel over de risico inschattingen die gebruikt worden. http://www.intermediair.nl/epaper/2011/13/index.html#/30/
die vergelijking gaat niet op.quote:Op woensdag 6 april 2011 12:13 schreef HaerdenC het volgende:
Aangezien de centrales in handen zijn van prive ondernemingen is het ook al zijn jullie het daar niet mee eens ... behoorlijk normaal dat je op zijn minst de investering wil terug verdienen... anders ga je als bedrijf gewoon falliet. En ja je kan daar uren over bomen ... maar als jij morgen een auto koopt die 50.000 euro kost en je gaat daar een lening (lees als investering) voor aan van 5 jaar ... en er blijkt dat je na 3 jaar een nieuw model wil kopen omdat die beter is voor het millieu ... ga je ook niet voor 2 wagens afbetalen ... een wagen kan je nog occassie verkopen ... een kerncentrale niet ... dus dan zou men 2 maal moeten uitgeven voor 1 maal opbrengst. Maakt dat allemaal wat uit aan de situatie ... wel neen en wij kunnen daar met zijn allen nog uren over doorbomen. De reactoren zijn in deep shit dat ziet ieder kind en ... mogelijk zijn ze wel een boodschap voor de toekomst waar andere landen uit leren ...
valt ook wel wat op aan te merken want een blowout op 180 meter diep voor de kust van australie duurde ook ruim een maand voordat het gedicht was.quote:Op woensdag 6 april 2011 06:15 schreef NorthernStar het volgende:
Het is niet eens het risico an sich. Het gaat om de gevolgen. Gevolgen die we niet kunnen beheersen als het misgaat.
Een trein heeft ook risico's. En als hij ontspoort vallen er wellicht doden. Maar hij stopt waar ie van de rails gaat en ploegt niet dagenlang ongecontroleerd en niet te stoppen door het landschap. Nee, je hebt een wrak en je kunt het opruimen en de rails herstellen en vaak dezelfde dag rijden er alweer treinen over hetzelfde spoor.
Dit is meer vergelijkbaar met de ramp in de Golf van Mexico. Een blowout van een oliebron kan gebeuren. Alleen als het op anderhalve kilometer onder water gebeurt hebben we een probleem. Het gaat over de grenzen wat we technisch kunnen met als gevolg de grootste olieramp in de geschiedenis omdat we het maandenlang niet kunnen stoppen.
Juist ja dat vind ik wel een leuke post.quote:Op woensdag 6 april 2011 14:06 schreef kitao het volgende:
@Again82
in dat kader (risico's nemen) vind ik de post van Northernstar erg sterk :
[..]
valt ook wel wat op aan te merken want een blowout op 180 meter diep voor de kust van australie duurde ook ruim een maand voordat het gedicht was.
intussen was heel australie zwart.
maar goed, gaat het niet om, het ging om de "runnaway train" vergelijking die ik verhelderend vond.
namens mij en Rikketik bedankt voor deze post.quote:Op woensdag 6 april 2011 12:52 schreef Dance99Vv het volgende:
A seawater sample taken near the No. 2 reactor water intake on Saturday showed a radioactive iodine-131 concentration of 7.5 million times the maximum level permitted under law, or about 300,000 becquerels per cubic centimeter.
Ok. Dus het is echt ernstig dan toch?quote:Op woensdag 6 april 2011 14:23 schreef Dance99Vv het volgende:
Low-level radioactive water was dumped into the sea to free up space to pool far more highly radioactive water that has flooded the basements of the turbine buildings for nuclear reactors at the plant.
The basements need to be cleared of radioactive water to restore key cooling functions that have been crippled by the devastating earthquake and tsunami on March 11.
==Kyodo
aankomend weekend is er weer een lozing, zie kyodo berichten van vandaagquote:Op woensdag 6 april 2011 14:37 schreef again1928 het volgende:
[..]
Ok. Dus het is echt ernstig dan toch?
Kwestie van tijd voordat het extreem vervuilde water ook weg moet.
De vraag is dan alleen hoeveel volume is er weg gelekt in in wat voor termijn is dit al weer zover gemengd dat het onder de grenswaarde komt te liggen, de oceanen zijn groot en mengen relatief gezien ook snel in de bovenste kilometer.quote:Op woensdag 6 april 2011 14:35 schreef kitao het volgende:
dit betekent dus dat de maximaal wettelijke limiet voor zeewater ligt op circa 40 Bq/kg.
het is vannacht al gemeld maar nog maar eens :quote:Op woensdag 6 april 2011 14:17 schreef Dance99Vv het volgende:
gebrek aan nieuws is er niet maar een gebrek aan daar op in gaan en bespreken....
http://www.postandcourier(...)rmen-fear-radiation/quote:
Fears of radiation contamination prompted India to announce Tuesday that it was halting food imports from Japan.
vindt je het goed dat ik hier niet op reageer , omdat het een andere discussie is....quote:Op woensdag 6 april 2011 15:05 schreef kitao het volgende:
[..]
het is vannacht al gemeld maar nog maar eens :
[..]
http://www.postandcourier(...)rmen-fear-radiation/
wij in europa, totaal niet afhankelijk van japans voer, verhogen gewoon de wettelijke waarden.
hoe kan dit ?
.
ondanks het modereergefrutsel van frutsel begint het dus weer.quote:Op woensdag 6 april 2011 15:01 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De vraag is dan alleen hoeveel volume is er weg gelekt in in wat voor termijn is dit al weer zover gemengd dat het onder de grenswaarde komt te liggen, de oceanen zijn groot en mengen relatief gezien ook snel in de bovenste kilometer.
Even ter vergelijking die 11.500 ton licht radioactief afval wat ze zomaar lozen, dat is een cubus met zijdes van 22.5 meter. Zou die 11.500 ton zwaar radioactief zijn geweest en met een 1 Km^3 zeewater gemendg zijn zou dat al een verdunnig van een factor 90.000 opleveren. Wanneer ze het een factor 3.000.000 zouden moeten verdunnen heeft de zeewaterkubus zijdes van 3,2 Km
Of te wel niet zomaar alles in bizarre vergelijking proberen te trekken.
Dat is geen feit dat is een moment opname geweest. Verder is het de vraag waar die momentopnamen gemaakt is, als de meting op de plaats van het lek gedaan is is het dus een zoals door mijn bereking wel aangetoond feit dat het heel snel kan verdunnen wat ik alleen maar wil aangeven in normale bewoordingen. Simmu zei dat ze goed was in warmteberekeningen dan zal ze vast ook wel goed zijn in stromings en mengings berekeningen omdat daar toch redelijk wat overlap in zit. Die kan mischien het nog wat verder nuanceren.quote:Op woensdag 6 april 2011 15:13 schreef kitao het volgende:
feit is gewoon dat TER PLAATSE er dus 300 mil Bq/liter zeewater ronddobbert.
dikke shit dus.
dat het verdunt is wel duidelijk.quote:Op woensdag 6 april 2011 15:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat is geen feit dat is een moment opname geweest. Verder is het de vraag waar die momentopnamen gemaakt is, als de meting op de plaats van het lek gedaan is is het dus een zoals door mijn bereking wel aangetoond feit dat het heel snel kan verdunnen wat ik alleen maar wil aangeven in normale bewoordingen. Simmu zei dat ze goed was in warmteberekeningen dan zal ze vast ook wel goed zijn in stromings en mengings berekeningen omdat daar toch redelijk wat overlap in zit. Die kan mischien het nog wat verder nuanceren.
ipv dingen te moeten onderstrepen en dik te schrijven en het erger te maken dan het misschien is.
warmte en water gedragen zich idd soortgelijk. overigens ben ik afgestudeerd op warmteoverdracht via stromend waterquote:Op woensdag 6 april 2011 15:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat is geen feit dat is een moment opname geweest. Verder is het de vraag waar die momentopnamen gemaakt is, als de meting op de plaats van het lek gedaan is is het dus een zoals door mijn bereking wel aangetoond feit dat het heel snel kan verdunnen wat ik alleen maar wil aangeven in normale bewoordingen. Simmu zei dat ze goed was in warmteberekeningen dan zal ze vast ook wel goed zijn in stromings en mengings berekeningen omdat daar toch redelijk wat overlap in zit. Die kan mischien het nog wat verder nuanceren.
ipv dingen te moeten onderstrepen en dik te schrijven en het erger te maken dan het misschien is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |