Kan de link zelf niet volgen op werkquote:
Dus niet, kruip je nu weer lekker je veilige holletje in? Het zijn lafhartige duivels zoals jij die de informatiestroom hier belemmeren.quote:Op dinsdag 5 april 2011 14:00 schreef Dance99Vv het volgende:
De dingen waar ik feitelijk gezien heb dat blootstelling voor de mens van radioactieviteit verhoogt is bij wet is in japan.(gelukkig alleen nog maar daar)
Zo vaag is het niet. Blijkbaar vinden er criticality bursts plaats daarop wijst ook de grote hoeveelheden jood 131 die in de omgeving aangetroffen worden. De snelle neutronen die erbij ontstaan zijn moeilijk te detecteren maar des te schadelijker het zijn net kogels die het DNA aan gruzels schieten. Zelfs op grotere afstanden. Ik denk dat men deze problemen onder de pet houdt omdat dan het hele gebied rond centrales te gevaarlijk is voor mensen en men liever een aantal mensen opoffert dan de hele boel verder te laten escaleren. Let wel een dosimeter detecteert deze dodelijke straling niet, dus het personeel ter plaatse kan hierover in het ongewisse blijven. Alleen zouden zij snachts bursts van blauwe gloed kunnen zien. Dan weet je iig zeker dat je heeeeeel ver weg moet zijnquote:Op dinsdag 5 april 2011 16:11 schreef Perrin het volgende:
Beetje vaag bericht, maar de hoeveelheid straling terplekke lijkt niet bepaald af te nemen.
[..]
Zie dat NHK zelfs de japanse staatszender is (Nippon Hoso Kyokai - Japan Broadcasting Corporation): http://en.wikipedia.org/wiki/NHK_Worldquote:Op dinsdag 5 april 2011 16:34 schreef kitao het volgende:
[..]
kan zijn hoor, maar dat bleek helemaal niet uit je vorige post :
ok, ik heb trouwens een grotere uitvoering gevonden, kan je die vanavond nog eens bekijken.quote:
quote:Sporen van radioactiviteit in Canadees drinkwater
In het water van de Canadese stad Vancouver zijn er sporen gevonden van radioactiviteit afkomstig uit de beschadigde Japanse kerncentrale in Fukushima.
"De waarden waren zeer laag", stelden de Canadese Minister van Volksgezondheid en experten uit de provincie.
Het niveau van radioactief jodium-131 steeg zeven dagen na het ongeval in Fukushima, maar is sindsdien weer aanzienlijk gedaald, zei Kris Starosta, een nucleaire onderzoeker bij De Simon Fraser University in Vancouver.
Het hoogste peil, dat op 20 maart gemeten werd, was 12 Bequerel per liter. De laatste meting op 29 maart toonde aan dat het water in Vancouver nog slechts 3.4 Bequerel per liter bevatte, wat onder de Canadese norm van 10 Bequerel blijft.
Professor Jens Dilling, een Duitse nucleair chemicus in Canada's National Laboratory for Particle and Nuclear Physics in Vancouver bevestigde dat "de radioactieve besmetting uit Japan op geen enkel moment een bedreiging vormde voor de volksgezondheid". "Een röntgenonderzoek bij de tandarts is gevaarlijker", voegde hij eraan toe.
een rontgen-onderzoek bij de tandarts om de drie jaar laat geen stoffen achter in je lichaam zoals bij drinkwater waarvan iedereen een liter per dag drinkt of meer nietwaar ?quote:
ik vermoed dat ze om te beginnen geen gesloten circuit hebben. als ze dat wel zouden hebben, dan hadden ze het probleem dat er ergens iets geloosd moet worden om te beginnen niet.quote:Op dinsdag 5 april 2011 16:38 schreef Basp1 het volgende:
Waarom lozen ze trouwens eigenlijk het radioactieve water, maar hergebruiken ze het niet om opnieuw te koelen? Of stel ik nu een heel domme vraag.
djeez, eindelijk 's wat over de andere stoffen.quote:Op dinsdag 5 april 2011 16:21 schreef kitao het volgende:
@Perrin.
so hé, is dat de japanse sensatiekrant ?
[..]
http://www3.nhk.or.jp/daily/english/05_27.html
niet normaal zeg.
tnx.![]()
over NHK:
[..]
quote:Monday's sample also contained 1.1 million times the legal limit of cesium 137, which has a half life of 30 years.
quote:Ibaraki Prefecture says 526 becquerels of radioactive cesium was detected in one kilogram of sand lances. The acceptable limit is 500 becquerels. It is the first time that higher-than-permitted levels of radioactive cesium have been found in fish.
http://www3.nhk.or.jp/daily/english/05_34.html
ik word ook heet van jou.quote:Op dinsdag 5 april 2011 17:26 schreef simmu het volgende:
ik vermoed dat ze om te beginnen geen gesloten circuit hebben. als ze dat wel zouden hebben, dan hadden ze het probleem dat er ergens iets geloosd moet worden om te beginnen niet.
daarnaast een warmteprobleem: met warm water kan je niet koelen, plus verdampt het te warme water. is ook een vorm van lozen.
kan zijn dat ze al besmet water niet verder willen besmetten. of dat het besmet is met deeltje x wat na enige rondes reageert met zooi in die reactoren. geen idee. ik ben van de warmtestromingen
ach wat, kijk hoe dom die vis uit zn doppen kijkt dan heb niemand er last van als die verstraalt.quote:Op dinsdag 5 april 2011 17:39 schreef Resonancer het volgende:
Ibaraki Prefecture says 526 becquerels of radioactive cesium was detected in one kilogram of sand lances. The acceptable limit is 500 becquerels. It is the first time that higher-than-permitted levels of radioactive cesium have been found in fish.
http://www3.nhk.or.jp/daily/english/05_34.html
Ok, ik zie het zo:quote:Op dinsdag 5 april 2011 17:17 schreef kitao het volgende:
[..]
maar ik vind het lastig dit allemaal op waarde te schatten, we hebben te maken met rem, sieverts, bequerelles per stof per kilo, jaarlijkse waarden, pulswaarden, uurwaarden enz.
Mooi stukje voor je getypt, hoop dat het verklarend is.quote:Op dinsdag 5 april 2011 17:17 schreef kitao het volgende:
[..]
een rontgen-onderzoek bij de tandarts om de drie jaar laat geen stoffen achter in je lichaam zoals bij drinkwater waarvan iedereen een liter per dag drinkt of meer nietwaar ?
maar ik vind het lastig dit allemaal op waarde te schatten, we hebben te maken met rem, sieverts, bequerelles per stof per kilo, jaarlijkse waarden, pulswaarden, uurwaarden enz.
verhogingen alsof de oude normen niks voorstelden.
het is een complot.
of gewoon http://en.wikipedia.org/wiki/Slashdot_effectquote:Op dinsdag 5 april 2011 18:13 schreef flipsen het volgende:
De dag na de ramp was er een geigerteller via een stream te volgen, maar die site is alweer ruim een week offline volgens mij: http://www.ustream.tv/channel/geiger-counter-tokyo
Censored?
wat heb je aan al die details? nog buiten dat: zo onduidelijk is de situatie mbt het koelen niet hoor. alles staat in die statusoverzichten. ook dat ze nog steeds 'handmatig' moeten koelen en dat ook dat problematisch is. dat er integriteitsproblemen in de core zijn, de (toen vermoedelijke) meltdowns en dat er staven ongekoeld bloot liggen. het staat er allemaal in.quote:Op dinsdag 5 april 2011 17:41 schreef kitao het volgende:
[..]
ik word ook heet van jou.
maar ik denk wel dat er veel waarheid zit in je post, als je terugkijkt naar de laatste 2 pagina's van deel 25 zie je dat er veel onduidelijkheid is over de werkelijke situatie mbt het koelen.
ik denk niet dat dit zozeer ligt aan ons de leken maar aan het achterhouden of niet verstrekken van details door de mensen aldaar.
let liever op de inhoud van wat ik post ipv op stijlfoutjes te gaan ziften.quote:Op dinsdag 5 april 2011 19:30 schreef TC_Artemis het volgende:
Het zou overigens voor je geloofwaardigheid helpen als je wat hoofdletters en interpunctie zou gebruiken, enzo..
atoomangst voor niks dus.quote:Op dinsdag 5 april 2011 19:55 schreef simmu het volgende:
[..]
wat heb je aan al die details? nog buiten dat: zo onduidelijk is de situatie mbt het koelen niet hoor. alles staat in die statusoverzichten. ook dat ze nog steeds 'handmatig' moeten koelen en dat ook dat problematisch is. dat er integriteitsproblemen in de core zijn, de (toen vermoedelijke) meltdowns en dat er staven ongekoeld bloot liggen. het staat er allemaal in.
ze hebben nu eenmaal steeds verschillende grotere problemen naast elkaar waarbij als er eentje uit de hand loopt, die dan een kettingreactie kan veroorzaken met de andere problemen. er is ontploffingsgevaar in de intacte reactoren, grote problemen bij de spent fuels pools, 3 reactoren waarbij je eigenlijk niet goed weet wat er binnenin nu precies gebeurt (1 of meerdere meltdowns, hoever dan, hoe snel), mechanische problemen waardoor nog steeds handmatig gekoeld moet worden en dan dit alles onder erbarmelijke omstandigheden in een verwoest land.
die discussie over "hoeveel breng je naar buiten" loopt altijd met dit soort dingen. je wil mensen waarschuwen maar ze niet in een massapaniek jagen.
huh? ik begrijp niet hoe je tot die conclusie komt. kan je dat uitleggen?quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |