Heb je een huisbaas die regelmatig komt kijken? Ik woon namelijk ook in een studentenhuis, al anderhalf jaar. Heb de huisbaas nooit gezienquote:Op dinsdag 8 november 2011 00:35 schreef dralion13 het volgende:
Ik wil ook weer ratten, is jaren geleden. Maar mag niet op studentenkamer (en is trouwens ook niet heel erg handig...)
quote:Op dinsdag 8 november 2011 22:44 schreef Dandilion het volgende:
De ratjes zijn er! 4 jongens!! :-D uit hetzelfde nestje. 2 huskies, 1 zwarte en 1 blauw ( grijs )
Wij hebben een ferplast xl.
Ah, erg jammer. maar toch bedankt!quote:Op donderdag 9 augustus 2012 20:12 schreef scrub_nurse het volgende:
nou ik heb vorige week toevallig mijn reuze rattekooi naar de dierenopvang gedaan omdat ik toch geen ratjes meer ga aanschaffen....had ik dat geweten..net te laat! Succes met zoeken!
Welke regio?quote:Op donderdag 9 augustus 2012 18:37 schreef Naaaait93 het volgende:
Hoi!
was vanmiddag bij het dierenasiel, en heb 4 ratjes van hun dood gered. ze waren al erg oud(1,5 j) en werden morgen opgehaald om te voeren.
Nu heb ik al 9 ratjes, en heb er geen plek voor, ik heb ze nu in 2 hamsterkooien, verbonden met elkaar. maar dit is niet groot genoeg. Ik wil ze graag nog een goed jaartje geven, het zijn erg tamme en gezonde ratjes!
Nu was mijn vraag of iemand nog een ratten/frettenkooi, of iets was kan dienen als een goeie rattenkooi heeft.
ik zal straks nog een oproep doen in het FHF stukje.
Die is mooi!quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 01:56 schreef Naaaait93 het volgende:
Dit is een van de boefies, dit is echt de liefste, en slimste van het 4-tal!
[ afbeelding ]
Ah, ja ik doe het graag! die 2 gaan idd niet samen, ik denk dat je alleen de fretjes overhoud dan.quote:Op vrijdag 10 augustus 2012 08:09 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Die is mooi!
Heb hier ook al eens wat oudere opvangers gehad
Ben nu aan het afbouwen ivm lastige combinatie huisdieren (fretje vs ratje).
Heb je al een kooi gevonden? Ik heb zelf ook geen hele kooi meer over, maar mocht je in nood zitten kan ik wel één van de vier ratten van je overnemen? Heb hier twee castraten zitten die dezelfde leeftijd hebben (waarschijnlijk, zijn opvangers waarvan de voorgeschiedenis onbekend is).quote:Op donderdag 9 augustus 2012 18:37 schreef Naaaait93 het volgende:
Hoi!
was vanmiddag bij het dierenasiel, en heb 4 ratjes van hun dood gered. ze waren al erg oud(1,5 j) en werden morgen opgehaald om te voeren.
Nu heb ik al 9 ratjes, en heb er geen plek voor, ik heb ze nu in 2 hamsterkooien, verbonden met elkaar. maar dit is niet groot genoeg. Ik wil ze graag nog een goed jaartje geven, het zijn erg tamme en gezonde ratjes!
Nu was mijn vraag of iemand nog een ratten/frettenkooi, of iets was kan dienen als een goeie rattenkooi heeft.
ik zal straks nog een oproep doen in het FHF stukje.
Kooi: zo groot als je kwijt kan, minimaal 70x50x70cm zou ik aanhouden, groter is beter.quote:Op vrijdag 7 september 2012 19:05 schreef summer2bird het volgende:
Ik wil misschien ook binnenkort aan een rat beginnen.
Ik neem er dan 2, maar hoe groot moet de kooi zijn, wat kosten ze in onderhoud, lopen ze weg?
Graag tips en advies!
Hemp hennepvezel idd.quote:Op vrijdag 7 september 2012 20:21 schreef Dandilion het volgende:
Ik heb de ferplast xl. Groot genoeg. Wat speeltjes en zelf handmatjes gemaakt van gastendoekjes.
Bodembedekking gebruik ik hemp.
Bij een fokker.quote:Op zaterdag 8 september 2012 10:41 schreef summer2bird het volgende:
Waar hebben jullie je ratten eigenlijk gekocht?
Jumper in Arnhem.quote:Op zaterdag 8 september 2012 10:41 schreef summer2bird het volgende:
Waar hebben jullie je ratten eigenlijk gekocht?
Alleen van dat contract krijg ik jeuk.quote:Op zaterdag 8 september 2012 10:58 schreef summer2bird het volgende:
Dit leek mij ook wel een goeie fokker;
http://home.kpn.nl/avw1973/index.html
Heb een mail naar hem/haar gestuurd
Eerst rond gezocht op internet, en uiteindelijk bij een rattery in Sliedrecht uitgekomen.quote:Op zaterdag 8 september 2012 10:41 schreef summer2bird het volgende:
Waar hebben jullie je ratten eigenlijk gekocht?
Die achtergrond, spacend tijdens het lezen.quote:Op zaterdag 8 september 2012 10:47 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Je kan je eens aanmelden op http://www.ratjes.nl.
Reggie Rat of Beaphar XtraVital rattenvoer als hoofdvoer.quote:Op donderdag 27 september 2012 22:34 schreef summer2bird het volgende:
Oeh! Spannend!
Zaterdag krijg ik mijn ratjes.
Het zijn 2 mannetjes, broertjes van elkaar, 5 maand oud.
Wonen al 3 maand in de dierenwinkel, komen van een hobbyfokker af, die een vriend is van de eigenaar van de winkel.
Ze laten zich oppakken, zijn rustig, laten zich aaien, klimmen op schouders, en 1 beet mij wel toen ik hem wou oppakken (was een beetje onhandig) maar hij beet niet door.
Een zachte waarschuwingsbijt.
Ik koop een mooie kooi, 3 verdiepingen, 86 euro (ja)
Wat voor voer, stro oid, huisjes, renradjes, snoepjes en dergelijke moet ik hebben?
De beste speeltjes zijn lege brinta-doosjes, dik stuk touw als loopkoord, groot loopwiel (alhoewel maar 2 van de 5 bij mij het snappen), broekspijp van oude spijkerbroek opgehangen als tunnel, hangmat van een oude handdoek,etc.quote:Op zaterdag 29 september 2012 10:25 schreef summer2bird het volgende:
Spannend!
Vandaag rattendag!
Zometeen naar de Welkoop, hopelijk hebben ze daar ook kooien ervoor.
Dan bovembedekking, voer, speeltjes, huisjes, kopen.
Dan de ratjes halen, alles snel installeren en dan mogen ze in de nieuwe kooi spelen!
Jaquote:
veel plezier met je ratjes! heb je mannetjes of vrouwtjes?quote:Op zaterdag 29 september 2012 10:25 schreef summer2bird het volgende:
Spannend!
Vandaag rattendag!
Zometeen naar de Welkoop, hopelijk hebben ze daar ook kooien ervoor.
Dan bovembedekking, voer, speeltjes, huisjes, kopen.
Dan de ratjes halen, alles snel installeren en dan mogen ze in de nieuwe kooi spelen!
2 mannetjes!quote:Op zaterdag 29 september 2012 13:57 schreef Dandilion het volgende:
[..]
veel plezier met je ratjes! heb je mannetjes of vrouwtjes?
Dat bijten van rittens herken ik wel, zolang ze niet doorbijten is het alleen proeven of waarschuwen (angst).quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:17 schreef summer2bird het volgende:
[..]
2 mannetjes!
Ze staan nu met hok en al in de kamer.
1 beet mij toenstraks nogal onbenullig hard, maar dat bleef bij 1 keer.
Ze zijn geen rittens meer, zijn al een half jaarquote:Op zaterdag 29 september 2012 14:27 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Dat bijten van rittens herken ik wel, zolang ze niet doorbijten is het alleen proeven of waarschuwen (angst).
Forceer niets, laat ze eerst aan de kooi wennen en ga er dan eens bijzitten, geen plotse bewegingen.
Als ze naar je toekomen, maak dan voorzichtig de kooideur open en meestal gaan ze dan wel op het randje zitten.
Heb je al een oude, ruime trui gevonden die stuk mag? Trek die aan en laat ze er lekker op en in kruipen. Vaak gaan ze in een mouw slapen.
Heb hier soms wel uren zitten FOK!'en met een ritten in m'n mouw
Inburgeren?quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:25 schreef summer2bird het volgende:
Nog even een vraagje:
hoe moet ik mijn ratten nu inburgeren?
Ik zou ze eerst even laten rondrennen door de kooi. Ze gaan alles ontdekken en als ze moe zijn slapen. Je kan wel bij de kooi blijven zitten en rustig toekijken, dan wennen ze aan je.quote:Ze zijn druk alles aan het onderzoeken, maar is het nu beter om er even af te blijven, moet ik ze juist nu aandacht geven?
Als je de kooi open hebt en ze komen naar de opening toe (kan even duren), hou dan voorzichtig je vuist (knokkels) naar ze toe zodat ze kunnen snuffelen. Goed bijten in knokkels lukt niet dus mocht je een paar boefjes hebben dan loop je weinig risico. Forceer niets, laat ze hun gang gaan.quote:Ze deinzen ook ietsjes terug voor mijn hand, hoe pak ik dit aan?
Plankjes maak ik 3x per week schoon, hangmatjes ververs ik 2x per week (uitwassen op 60 graden en met weinig wasmiddel ivm geur).quote:Hoevaak moet de kooi schoon?
Ik voer ze rattenvoer (de merken Reggie Rat, Xtra Vital, Supreme Science Selective door elkaar gemengd) in een bakje dat aan de kooi hangt. Ze krijgen weer nieuw zodra het voor 90% op is. De zwarte staafjes laten ze altijd liggen.quote:Hoevaak vers voedsel?
Als ze nog klein zijn dan leid ik ze met 1 hand af en pak ze met de andere hand op.quote:En hoe pak ik ze op?
Ja, dat vechten en stoeien hoort erbij. Soms is het spelen, soms de rangorde bepalen.quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:32 schreef summer2bird het volgende:
Oei, ze zijn nu aan het vechten/stoeien?
Ze lagen even op elkaar en waren even zich groot aan het maken tegenover de ander.
Zonder gepiep en gebijt, maar ze zijn nu weer de boel aan het verkennen.
Dan is het rangorde bepalen denk ik.quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:29 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ze zijn geen rittens meer, zijn al een half jaar
Neequote:Op zaterdag 29 september 2012 15:17 schreef MaGNeT het volgende:
Dit waren jullie niet hoop ik?
(zie Vrijdag 28 september 2012 - Stegeren: ontsnapt ratje leidt tot zware aanrijding op de N36)
http://www.kilroynews.net/latestnews.htm
Goed idee zeg!quote:Op zaterdag 29 september 2012 15:55 schreef Dandilion het volgende:
Ik raad het gebruik van hooi af, daar zit teveel stof in, dat is slecht voor de ratjes hun luchtwegen.
Leuke kooi heb je!
Zijn de verdiepingen van tralies gemaakt? Hier kan je fleece of andere stof overheen spannen, is wat aangenamer voor de ratten pootjes.
Langzaam aan je ratjes aan je hand laten wennen, je hand in de kooi doen. En ook aan je stem laten wennen, je kan ze hun naam leren herkennen en commandos geven he?
Schouderzitten is ook leuk, elke keer terug zetten en prijzen als ze het goed doen, snoepje of stukje voer geven.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Twiddel
ik heb 'm nu onder mijn vest gestopt, hij zit er nu 10 minuten. het rillen is opgehouden, en hij is nu wat rustger aan het worden.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 13:37 schreef Monopoly_Man het volgende:
Forced socialisation werkt ook...
You can also try forced socialization once you get basic trust mastered. The name sounds mean, but it's really not. It involves holding the rat close to your body, or on your person, for at least 20 minutes regardless of whether the rat wants to or not. Some people will let the rat crawl in their clothing, avoiding contact with fingers, while still letting the rat get used to your sent. 20 minutes is important because a rat cannot maintain it's fear of you longer than this, and once its adrenaline levels are reduced it will begin to associate you with calm and safety.
Keep in mind that the above is a more extreme example of forced socialization than many rats need to be able to trust you. Often times just having the rat near you, such as on a bed or couch, and giving the occasional pet, while giving the rat no access to returning "home". The key is having them experience you being around without the ability to run and hide, because they start to realize that you are someone to be trusted.
Dat doen ze grotendeels zelf. Je moet bedenken dat alles nieuw is: de kooi, de omgeving, de geluiden, de geuren. Geef ze een paar dagen om daar aan te wennen en laat ze in die tijd lekker op onderzoek uitgaan en gewend raken aan hun nieuwe huisje. Je kunt af en toe je hand in de kooi steken zodat ze er aan kunnen snuffelen (en proberen te voeren vanuit je hand kan ook, maar vaak pakken ze de eerste paar dage niets aan) en gewend raken aan jouw geur.quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:25 schreef summer2bird het volgende:
Nog even een vraagje:
hoe moet ik mijn ratten nu inburgeren?
Laat ze vooral rustig aan alles ontdekken maar laat wel zien dat je er bent. Ze zijn in elk geval nieuwsgierig, dat is natuurlijk een goed teken.quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:25 schreef summer2bird het volgende:Ze zijn druk alles aan het onderzoeken, maar is het nu beter om er even af te blijven, moet ik ze juist nu aandacht geven?
Rustig aan opbouwen. De eerste dagen steek je alleen je hand in de kooi en laat je ze er aan snuffelen, vervolgens ga je ze zelf ook benaderen (voorzichtig aaien) en dit bouw je steeds meer op. Wanneer ze gewend zijn aan jouw geur en naar je toe komen uit nieuwsgierigheid kun je ze gaan oppakken. Mocht het in de eerste instantie al mis gaan omdat ze bang blijven wordt het natuurlijk een heel ander verhaal maar daar ga ik in deze even niet van uit.quote:Op zaterdag 29 september 2012 14:25 schreef summer2bird het volgende:Ze deinzen ook ietsjes terug voor mijn hand, hoe pak ik dit aan?
Dat hangt echt af van de ratten. De ene rat is de andere niet en de ene kooi is sneller "vuil" dan de andere. Ik zou minstens 1 keer per week de onderbak en hangmatten verschonen, dagelijks vers water geven en de plateaus ook iedere dag eventjes schoonmaken. Wanneer je de kooi gaat ruiken ben je eigenlijk al net te laat. Ik maak zelf 2 keer per week de onderbak schoon, 3 keer per week de hangmatten en iedere dag de plateaus.quote:
Ik ga er voor het gemak maar even vanuit dat je "goed" rattenvoer hebt (XtraVital, Reggie Rat, etc). Houd er rekening mee dat je rattenvoer in huis haalt en geen knaagdierenvoer. Knaagdierenvoer bevat niet alles wat ratten nodig hebben, rattenvoer over het algemeen wel (al zou ik ze als rittens nog regelmatig bijvoeren met verse groentes en fruit, maar dat is persoonlijk).quote:
Nóóit aan de staart, laat ik dat voorop stellen. Je kunt ze het best pakken bij hun buikje (je hand onder hun buikje door) of door met je handen een kommetje te maken (al zullen rittens dan al snel uit je handen springen).quote:
Als een ritten écht schuw blijft zou ik ze inderdaad ook verplichte knuffeltijd geven: 2 truien aantrekken en hem/haar er tussen stoppen. Natuurlijk wel zo dat hij/zij zich kan bewegen en niet bekneld zit. Het is misschien een beetje een drastische maatregel maar over het algemeen werpt het wel zijn vruchten af.quote:Op zaterdag 13 oktober 2012 14:33 schreef summer2bird het volgende:
ik heb 'm nu onder mijn vest gestopt, hij zit er nu 10 minuten. het rillen is opgehouden, en hij is nu wat rustger aan het worden.
"Sniper & Headshot".quote:Op donderdag 15 november 2012 19:41 schreef toetsenbordridder het volgende:
Heb nu 2 nieuwe ratjes, (2 vrouwtjes) maar ben heeeeel slecht in namen verzinnen. Vriendin heeft er 1 sniper genoemd en de bedoeling is dat ik die ander ga benoemen.
Wat dat betreft ben ik redelijk makkelijk en noem ik hem Rat1, maar eigenlijk wil ik stiekem wel een leukere naam. Iemand ideeën?
Het trekt meestal wel bij, vooral als het rittens zijn.quote:Op zaterdag 17 november 2012 14:33 schreef toetsenbordridder het volgende:
Dalia en Layla geworden. Hebben de 1e nacht de hele tijd gevochten en nu zijn ze doodop toch maar samen gaan slapen
quote:Op woensdag 26 december 2012 10:06 schreef Dandilion het volgende:
Helaas is maandag een van onze ratjes overleden. :-( Denzil was de liefste van de vier. Hij had altijd al een zwakker gestel dan zijn broertjes, gaf kusjes, wat de andere 3 niet doen. Hij is maar 14 maanden geworden. :-(
Ik heb intelligentiespeeltjes, touwen, een klimtak.quote:Op zondag 30 december 2012 17:17 schreef Dandilion het volgende:
Ja dag erna hebben we hem een mooi plekje gegeven. :-(
Heb je mannetjes? Die zijn over het algemeen groter en zwaarder. Speelgoed geven, touwen om over te klimmen. Wat geef je ze te eten?
Ze minder eten geven is tip 1, geef ze eens per week wat lekkers ipv elke avond.quote:Op zondag 30 december 2012 17:19 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ik heb intelligentiespeeltjes, touwen, een klimtak.
Ze krijgen reggie rat, en s'avonds altijd een lekkerij, zoals brood of wortel oid.
Klopt idd ja.quote:Op dinsdag 8 januari 2013 12:21 schreef summer2bird het volgende:
Timon en Pumba zijn ook uitstekend om muizen te verjagen uit mijn kamer hier
Hoeveel reggie rat geef je ze per dag? Veel mensen overvoeren hun ratten; ongeveer 25 gram per rat per dag is ok (uit mijn hoofd, zou je anders even na moeten kijken).quote:Op zondag 30 december 2012 17:19 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ik heb intelligentiespeeltjes, touwen, een klimtak.
Ze krijgen reggie rat, en s'avonds altijd een lekkerij, zoals brood of wortel oid.
Als ik terugkijk op al m'n ratten dan waren de dikste meestal ook de alpha in de kooi (>600 gram).quote:Op zondag 30 december 2012 15:33 schreef summer2bird het volgende:
Weet iemand trouwens hoe ik T&P aan de beweging krijg terwijl ze in de kooi zitten?
Ze gaan er elke dag 30-60 minuten uit, maar ze zijn nogal aan de dikke kant
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |