Wat zei hij: "Goedemiddag, Heer Baboon, hoe vergaat het U tegenwoordig?"quote:Op woensdag 20 oktober 2004 11:54 schreef I.R.Baboon het volgende:
* Koobus is jaloers.
Maar goed, ik kwam Drs P gistermiddag tegen op de Raadhuisstraat. Ook leuk.
Ja, hij vroeg wanneer het 'de actualiteit door met Drs P' topic weer eens geupdate werd.quote:Op woensdag 20 oktober 2004 12:03 schreef Koobus het volgende:
[..]
Wat zei hij: "Goedemiddag, Heer Baboon, hoe vergaat het U tegenwoordig?"![]()
Ik zal er binnenkort weer eens wat op posten. Ik weet al waarover, maar ik heb nu geen tijd om de tekst te zoeken.quote:Op woensdag 20 oktober 2004 12:08 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Ja, hij vroeg wanneer het 'de actualiteit door met Drs P' topic weer eens geupdate werd.
Dank hiervoor, dit had ik net effe nodig!quote:Op dinsdag 24 augustus 2004 09:48 schreef Sjaakman het volgende:
Interviewer: U bent 85 geworden. Betekent dat nog iets voor u?
Drs. P.: Ik heb kennelijk 85 jaar geleefd.
Soooowwww...quote:Op dinsdag 26 oktober 2004 16:49 schreef I.R.Baboon het volgende:
Tjongejonge, terwijl ik m'n fiets neerzet om drank in te gaan ruimen bij m'n studentenvereniging zie ik Drs P aan komen lopen en gaan zitten bij De Vergulde Gaper. Misschien moet ik maar m'n beroep maken van Drs P spotten.
* Koobus leest met interesse meequote:Op vrijdag 31 december 2004 15:30 schreef keeper het volgende:
Drs. P vandaag in Het Parool.
Speciaal voor IR gescand.
***Schokkend*** Hij houdt niet van schorseneren (en knolraap, lof en prei kunnen hem evenmin bekoren).
Klik mee, voor Drs. P
Bedankt, hij staat ook hier in de bookmarks.quote:Op woensdag 22 juni 2005 10:46 schreef I.R.Baboon het volgende:
Net als je denkt dat je alles hebt kom je opeens een site als http://www.freakface.com/DrsP/audio.htm tegen met een liveoptreden met veel liedjes die verder niet op plaat zijn verschenen. Ik heb dus iig weer iets te luisteren de komende tijd.
Tof zeg. Sowieso leuk dat hij nog interviews geeft. Waar ga je het voor gebruiken?quote:Op vrijdag 28 oktober 2005 13:17 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ik heb over een paar weken een interview met Drs. P (Jaja!!!!).
Het speciale kerstnummer van het blad van m'n studentenvereniging. Maar het komt natuurlijk ook in dit topic.quote:Op maandag 31 oktober 2005 17:00 schreef Intxaurraga het volgende:
[..]
Tof zeg. Sowieso leuk dat hij nog interviews geeft. Waar ga je het voor gebruiken?
Ah, goede vraag. Die neem ik mee.quote:Op woensdag 2 november 2005 02:29 schreef bofneger het volgende:
Wie of wat heeft Drs. P. geinspireerd?
Was het onenigheid? Spielerei? Of heeft hij helden en voorbeelden?
Ik ben altijd gefascineerd geweest door de "dubbele punt". Dat is er nooit meer uitgegaan. Het bevat zo'n dwingende melodie dat je het eens in de twee maanden weer plotseling in je hoofd hebt. Jij kent het ongetwijfeld.quote:Op woensdag 2 november 2005 02:32 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
Ah, goede vraag. Die neem ik mee.
Hè bah, I.R. Iemand met een oeuvre als Drs. P. heeft geen inspiratie, die heeft enkel werklust. Als je dan toch daar bent, probeer de man dan op zijn minst te plezieren met een beetje originele vragen.quote:Op woensdag 2 november 2005 02:32 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ah, goede vraag. Die neem ik mee.
quote:Het is een onderbelichte kant van taalvirtuoos, liedteksten- en light verse-dichter Drs. P: zijn reislust. De geboren Zwitser speelde tijdens en vlak na de oorlog als huispianist in hotels in Tsjaad en Parijs en werkte jarenlang als (reclame) copywriter in Jakarta. De vele reizen die hij door Zuid-Amerika, China en Japan maakte, typeren hem als leergierige, onverschrokken en eigenzinnige, Dr. Livingstone-achtige avonturier.
In Heinde en verre doet Nederlands bekendste tekstdichter niet alleen verslag van zijn ervaringen in den vreemde, de bundel bevat ook heel Drs. P-achtige wenken: hoe vertel je een lichtgeraakte sjeik dat je geen schapenogen lust? En hoe onderscheidt een eco-toerist een gifitge van een onschuldige Aziatische duizendpoot? Preventief. Met een slipper.
Heinde en verre, samengesteld en ingeleid door Stijn Aerden, bevat eerder en niet eerder gebundelde herinneringen en uiteenzettingen en is meer dan een boek met verhalen - het is een leven in reizen.
Welk fragment lieten ze zien?quote:Op woensdag 2 november 2005 19:52 schreef freakface het volgende:
ps - Fijn dat de Drs. weer in 'Andermans veren' was afgelopen zondag!
Het kan ook op de radio zijn he.quote:Op zaterdag 5 november 2005 16:29 schreef Intxaurraga het volgende:
[..]
Welk fragment lieten ze zien?
quote:Met de slede rijden wij van Wiesje naar Wasje
Over de steppe jagen wij van Wiesje naar Wasje
Van Wiesje naar Wasje, van Wiesje naar Wasje Nowgarad
Boven ons de heldere hemel, alle sterren flinkeren
Voor ons de besneeuwde vlakte, alle belletjes rinkelen
Vader luister, in de verte hoor ik wolven huilen
Moeder, o ze komen nader, nergens kunnen wij schuilen
Harder, harder gaat de slee van Wiesje naar Wasje
Sneller, sneller draagt het paard van Wiesje naar Wasje
Van Wiesje naar Wasje, van Wiesje naar Wasje Nowgarad
Luister dan, ze komen nader zonder mededogen
Redt ons moeder, redt ons vader, zie de rode ogen
Neem het grote pak met eten, gooi het uit de slede
Als de wolven 't vinden zijn ze eventjes tevreden
Nee, ze rennen er voorbij, nu zullen ze ons krijgen
Hoor, ze zijn nu heel dicht bij, je kunt ze horen hijgen
Harder, harder loopt het paard van Wiesje naar Wasje
Sneller, sneller gaat de slee van Wiesje naar Wasje
Van Wiesje naar Wasje, van Wiesje naar Wasje Nowgarad
'k Zal me zelf naar buiten storten, 'k werp me uit de slee
Moeder, moeder, nee dat niet, nee nee nee nee nee
Ik zal mij naar buiten werpen, ik spring uit de slee
Vader, vader, nee dat niet, nee nee nee nee nee
Wij zullen ons naar buiten storten, springen uit de slee
Kind'ren, kind'ren, nee dat niet, nee nee nee nee nee
Sneller, sneller loopt het paard, van Wiesje naar Wasje
Feller, feller wordt de rit, van Wiesje naar Wasje
Van Wiesje naar Wasje, van Wiesje naar Wasje Nowgarad
Nog heel even, nog heel even, kijk daar is de brug
Ja, de wolven blijven achter, ja, ze gaan terug
Ja, daar zien we lichten schijnen, ja, daar is de stad
Daar is het eerste huis van Wasje, Wasje Nowgarad
Wij zijn bij Nowga aangekomen, ja we zijn gered
Hier in deze stad zijn mensen en een veilig bed
't Was een vreselijke reis, van Wiesje naar Wasje
Nooit vergeten we die tocht van Wiesje naar Wasje
Van Wiesje naar Wasje, van Wiesje naar Wasje Nowgarad
Hij zong het welluidende en botanisch geestverruimende "Kloostertuin".quote:Op zaterdag 5 november 2005 16:29 schreef Intxaurraga het volgende:
[..]
Welk fragment lieten ze zien?
Dan moet ik die binnenkort maar eens beluisteren, als die op je site staatquote:Op maandag 7 november 2005 16:41 schreef freakface het volgende:
[..]
Hij zong het welluidende en botanisch geestverruimende "Kloostertuin".
Maar wat vond de doctorandus er zelf van?quote:Op dinsdag 8 november 2005 17:49 schreef I.R.Baboon het volgende:
ik vond het een leuk interview.
Dat weet je natuurlijk nooit, maar na afloop zei hij dat het een aangenaam interview was.quote:Op dinsdag 8 november 2005 22:38 schreef broer het volgende:
[..]
Maar wat vond de doctorandus er zelf van?
Of is dat onderdeel van de uitwerking?
Tof. Ben benieuwd naar de uitwerking.quote:Op dinsdag 8 november 2005 22:39 schreef I.R.Baboon het volgende:
Dat weet je natuurlijk nooit, maar na afloop zei hij dat het een aangenaam interview was.
Als eens gezien ja. Al het gezang is trouwens wel authentiek.quote:Op woensdag 9 november 2005 00:39 schreef ikwilookwatzeggen het volgende:
Misschien is de link al een keer voorbij gekomen maar hier op de site van Villa Achterwerk staan wat clips van Drs. P (niet de echte).
Vergeet het hier niet te posten he als je wat leuks gefabriceerd hebt.quote:Op woensdag 9 november 2005 19:27 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ik ben jaloers, Wepeel.
Gelukkig zei Drs. P gisteren dat hij de laatste jaren vooral gecharmeerd was van het onzijn, en dat is een betrekkelijk gemakkelijke dichtvorm (abc-bcd-cda-ee) dus ik denk dat ik me daar maar in ga verdiepen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |